Chef van West-Duitse geheime dienst in Berlijn verdwenen Engeland wil niet een louter militair verbond Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Slag voor Amerikaans-Duitse contra-spionnage in Europa Assemblée gaf Mendès-France een donderend applaus Het Franse Bezoek Roeiboot sloeg om op Leekstermeer Geweldige opschudding in Bonn Het woord is aan Bidault, woordvoerder der oppositie, zal vandaag critiek leveren Na Genève: Pact voor Azië 69e JAARGANG No 11 VRIJDAG 23 JULI 1954 298e JAARGANG No 165 Vier kinderen verdronken Italiaanse Kamercommissie stemt voor de E.V.G. Juist terug van bezoek aan Washington Drie verkeersongevallen in Haarlem-Noord Koning Haakons bezoek aan Nederland De enige man en de enig mogelijke vrede* Enkel geweld is doelloos tegen communisme Nieuwe depressie Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A D Huijsman DE VERWACHTING, tevoren uitgespro ken, dat de president der Franse Republiek en mevrouw Coty in ons land een ontvangst zouden ervaren die bijzonder hartelijk zou zijn, getuigend van warme sympathie jegens hun land en volk en hen beiden, is wel tenvolle bewaarheid. Zowel Amster dam als Den Haag hebben dat getoond en Rotterdam zal zich er vandaag zeker waar dig bij aansluiten. Het komt zowel in hou ding en bijval van de menigte op straat als in de persoonlijke contacten tot uiting: de Nederlander treedt deze hoge bezoekers met vertrouwde glimlach tegemoet. Zij brengen een staatsiebezoek, zoals dat heet en „het protocol" treedt bij zulke gebeur tenissen in volle werking. Maar zijn for maliteiten en voorrangen, zijn preciese voorschriften kenmerken geenszins dit be zoek; zij zijn nergens overheersend. Het zijn vriendelijkheid, vertrouwelijkheid en Franse gratie die de boventoon voeren. De president en mevrouw Coty dragen daar zelf in hogè mate toe bij door een eenvoud en rust in hun optreden die ons Noorderlin gen „ligt" en het gemakkelijk maakt.... de president bovendien in zijn toespraken: helder en zuiver van vorm, zoals men dat van de Franse redenaar kent, en daarbij telkens verrassend in een humoristische, soms speelse wending die telkens weer de aandacht zich doet toespitsen. Nadat hij gisteren in Den Haag ons Nederlandse journalisten ontvangen had en zich een poos prettig met ons onderhouden, werden wij allen betrokken in zijn ontvangst van de Franse kolonie-in-Nederland, in de door een grote lichte tent overhuifde tuin van de ambassadeurswoning. Een. bijzonder ta fereel: sierlijk en kleurig met zijn vlaggen- festoenen en bloemen; dat mij deed denken aan de Pré Catelan, de Cascade op een schone zomermiddag in het Bois de Bou logne, aan Lonchamps, en dat dan wel vooral door gratie en distinctie van al die in ons midden wonende Parisiennes zich niet verloochenend in haar wonderlijke gave zich met; verfijnde smaak te kleden en te bewegen. Het wekt immer weer be wondering en verheugt; ge zijt blij het te aanschouwen en vergeet het niet; zulk een tafereel blijft u bij en het roept tegelijk de herinnering op aan vorige die ge in Frank rijk hebt aanschouwd. Kennelijk zijn de Fransen zelf ingeno men met de ontvangst die hun staatshoofd in ons land ten deel is gevallen en zijn zij verheugd over de echte hartelijkheid die dit bezoek kenmerkt. Dat Frankrijk zware tegenslagen heeft te verduren gehad en nog met moeilijke problemen worstelt kan daar trouwens niet aan deren. Nog eerder zou men het tegendeel mogen aannemen. Voor de Hollandse geaardheid zijn het niet de macht en de materiële kracht van een land en volk die sympathie en hartelijk heid wekken: wel de geest, de gaven, de moed, de bijzondere qualiteiten van zijn volk. En zeker niet het minst de wijze waarop dat volk tegenslag weet te dragen en te overwinnen en zijn vriendschap te tonen. Het is lang geleden, dat vorige be zoek van een Frans staatshoofd aan Neder land. Des te groter betekenis heeft dit. Ik geloof dat het zowel bij de Fransen als bij ons Nederlanders, niet in de taal van offi ciële verklaringen maar in het wezen dei- relaties ik mag daarbij wel zeggen: in menig woord en in de toon van onze Ko ningin en president Coty zelf het besef van onderlinge verbondenheid ten zeerste versterkt. Het zal voortreffelijke herinne ring nalaten en goede gevolgen hebben. Ook voor dat streven naar Europese een heid, welks verwezenlijking ondanks alle horten en vertraging niet zal uitblijven en waarin Frans-Nederlandse vriendschap een der belangrijkste factoren zal blijken te zijn. President Coty heeft gisteren Neder land als eerste genoemd onder de met Frankrijk bevriende landen. Ik geloof dat dit ook voor hem veel meer dan een hof felijkheid is, namelijk een waarheid. R. P. Op het Leekstermeer in Groningen zijn gistermiddag vier kinderen jammerlijk verdronken toen een roeiboot 'met negen jongelui omsloeg op het diepste gedeelte van het meer. De roeiboot was gehuurd door de families W. uit Groningen en S. uit Den Ilaag, die hun vacantie in een huisje aan het meer doorbrachten. De kin deren, waarvan de oudste negentien en de jongste vijf jaar was, waren met nog al ruw water het meer opgeroeid. Toen de boot erg schommelde begonnen de klein sten te huilen en er ontstond een zekere paniek onder de kinderen, die heen en weer begonnen te lopen, waardoor de boot kapseisde. Alle inzittenden raakten te water. Een zeiler uit Leek, die in de om geving koerste, was nog juist op tijd om vier der kinderen uit het water te halen, een andere zeiler wist nog een kind van de verdrinkingsdood te redden. De vier andere kinderen, twee van de familie S. en twee van de familie W., verdronken jam merlijk. Vanmorgen vroeg is men er bij het dreggen in geslaagd de lijken van de achttienjarige R. Snijders uit Den Haag en de vijfjarige Albert Westra uit Gro ningen te bergen. Om half een vanmiddag zijn ook de lij ken van de beide meisjes, de zevenjarige F. R. Snijders en de zestienjarige T. Westra, geborgen. ROME (A.F.P.) De commissie van Justitie van de Italiaanse Assemblée heeft zich met 27 tegen 18 stemmen uitgespro ken voor de E.V.G. De vier meerderheids partijen stemden voor, de socialisten en communisten tegen, terwijl de monarchis ten en neo-fascisten zich onthielden. De oommissies voor de nationale defensie en van financiën hadden reeds een gunstig uitgebracht. BONN (A.N.P.) Het verdwijnen van de chef van de West-Duitse contra- spionnage, dr. Otto John, naar de Sovjetsector van Berlijn ontwikkelt zich van een politieke sensatie van de eerste rang tot het meest raadselachtige detective verhaal, dat men zich denken kan. Vierentwintig uur na de verdwijning van de drager van een groot aantal staatsgeheimen tast de Berlijnse politie nog vrijwel volkomen in het duister bij haar pogingen om te ontdekken, wat er met dr. John is gebeurd, weinige uren nadat hij tezamen met de groten der West-Duitse politiek de slachtoffers van de opstand van 20 Juli 1944 had herdacht. De Rus sische bezetting zwijgt als het graf op vragen waar dr. John op het ogenblik verblijft. Zij zegt, dat er van een ontvoering geen sprake is en dat zij niet weet waar dr. John is en zij voegt er laconiek aan toe, dat zij „zich wel voor het ge val interesseert". De sporen, die de West-Duitse politie heeft kunnen volgen, gaan blijkbaar nog altijd niet verder dan het huis van de West-Berlijnse arts, met wie dr. John naar Oost-Berlijn is verdwenen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken in Bonn heeft de gehele dag volgehou den, dat alle aanduidingen op een ontvoe ring van John wijzen. Daarentegen blijft de Berlijnse politie mededelingen doen, waaruit zonneklaar blijkt, dat naar haar mening geen aanduidingen voor een ge welddadige ontvoering te bespeuren zijn. In Bonn is men nog nauwelijks beko men van de schok, die deze verdwijning heeft veroorzaakt. Een vooraanstaand functionaris van het bureau van Blank, de commissaris voor de veiligheid, noemde de gebeurtenis „een bedrijfsongeluk van globale afmetingen". Hij doelde daarmee op het feit, dat John nauw heeft samen gewerkt met de geallieerde geheime dien sten en zojuist in de Verenigde Staten ge legenheid heeft gehad achter de schermen te zien. Men acht het zeker dat met John een groot aantkl belangrijke inlichtingen over de geheime dienst meer naar het Sovjet-domein is gegaan. Dr. Adenauer, die, vlak voor hij met va cantie naar het Zwarte Woud vertrok, de mededeling over de verdwijning kreeg, was geschokt doch heeft geen reden ge zien zijn vacantie uit te stellen. Wel heeft hij, naar verluidt, terstond een beambte naar Berlijn gestuurd om inlichtingen in te winnen. Vrijwillig Sedert de Berlijnse politie verklaard heeft, dat zij over geen bewijzen voor een ontvoering van dr. John beschikt, gaan alle gesprekken in het Bondshuis in Bonn over de vraag, wat dr. John ertoe bewogen zou kunnen hebben vrijwillig naar het Rus sische gebied te gaan. De verklaring van mevrouw John, dat haar man sedert en kele dagen een sterke depressie had, acht men in Bonn alleszins verklaarbaar, al leen reeds door het feit, dat dr. John in zijn ambt voor ernstige moeilijkheden stond. Sedert zijn „Bureau voor bescher ming van de Grondwet" hek onderwerp is geweest van algemene en felle critiek in het parlement voelde John zich kennelijk in zijn positie bedreigd. De minister van Binnenlandse Zaken, heeft een wijziging van de omstreden methoden van het bu reau in het vooruitzicht gesteld, doch, naar verluidt, heeft dr. John de noodzaak daar van niet willen inzien. Daarnaast moeten volgens de verklaring van mevrouw John ook nog persoonlijke moeilijkheden de gemoedsgesteldheid van haar man hebben beïnvloed. Dit alles is echter naar de opvatting van waarnemers in Bonn nog slechts een uiterst povere ver klaring voor een zo uitermate bevreem dend besluit als een vrijwillige overgang naar de Sovjets zou zijn. Het was bekend, dat dr. John een over vloedige genieter was van sterke drank, doch uit de tot dusver beschikbare resul taten van het onderzoek is niet gebleken, dat hij onder invloed van drank tot een zo vreemde daad zou zijn gekomen. Radicale reorganisatie Over de politieke uitwerking van deze sensatie, hoe de toedracht van het ge beurde uiteindelijk ook moge zijn, maakt men zich in de Bondshoofdstad geen enkele illusie. Algemeen gelooft men, dat het ge beurde een slechte indruk van een van de belangrijkste organen van de West- Duitse staat moet geven, onverschillig of van een overlopen dan wel van een ont voering sprake zou zijn. Politieke kringen in Bonn merken op, dat de verdwijning van dr. John het nodig zal maken een ra dicale reorganisatie tot stand te brengen van de wijdvertakte West-Duitse geheime organisaties, wier structuur thans, naar moet worden aangenomen, in alle détails aan de Russen bekend zal worden. De zelfde noodzaak zal naar alle waarschijn lijkheid ook bestaan voor de Amerikaanse diensten, waarmee dr. John in de afgelo pen tijd nauw heeft samengewerkt. Het feit, dat dr. John zich thans in handen van de Russische bezetting be vindt, betekent in elk geval waarschijnlijk de zwaarste slag, die de Duitse en Ameri kaanse contra-spionnagediensten in hun strijd op het Duitse terrein tot dusverre hebben moeten incasseren, zo menen po litieke waarnemers in Bonn. Dit blijkt reeds uit de omstandigheid, dat dr. John pas enkele weken geleden teruggekeerd is van een bezoek van zes weken aan de Verenigde Staten, waar hij uitvoerige be sprekingen heeft gevoerd met de Ameri kaanse geheime diensten. Onder meer heeft dr. John vandaar informaties meege bracht, die de leider van de Amerikaanse contra-spionnage, de broer van Foster Dulles, hem verstrekte. Men neemt dan ook aan, dat zijn verdwijning een vér strekkende betekenis zal hebben. Dr. Otto John, die 45 jaar oud is, heeft behoord tot de tegen Hitier gerichte ver zetsgroep, waarvoor hij door middel van de door hem geleide buitenlandse organi satie der Deutsche Lufthansa belangrijke inlichtingen heeft verzameld. Hij heeft on der meer samengewerkt met admiraal Ca- naris, de eveneens tegen Hitier gekante chef van de Duitse contra-spionnage-or- ganisatie in de oorlogsjaren. John is in 1944 na de aanslag op Hitier aan de greep van de Gestapo naar Madrid gevlucht. Vandaar is hij naar Portugal ontkomen, waar hij aan de Engelsen werd over ge geven. Tot 1949 heeft dr. John in Engeland gewoond en na zijn terugkeer naar Duits land werd hij in 1950 leider van het „Amt für Verfassungsschütz". Op het Kennemerplein in Haarlem is Donderdag tussen de middag een driejarig jongetje uit Haarlem, R. M. Z., door een militaire vrachtwagen aangereden. De aanrijding ontstond, doordat het jongetje zonder op het verkeer te letten, met een autoped het Kennemerplein overstak. Het ventje is met een hersenschudding naar het Grote Gasthuis overgebracht. Een soortgelijk ongeval gebeurde om streeks vijf uur in de middag op de Von- delweg. Daar stak namelijk de zesjarige H. S. uit Haarlem op onvoorzichtige wijze de straat over, juist op het ogenblik dat een vrachtauto naderde. Een aanrijding was niet meer te vermijden: het jongetje is met schaafwonden aan het gezicht en beide benen ter observatie in het zieken huis St. Joannes de Deo opgenomen. Omstreeks half vijf 's middags is een 59-jarige dame, A.K.-S., uit Haarlem, na dat zij bij de bushalte aan het Kleverpark uit een bus was gestapt, gevallen. Zij is met vermoedelijk een lichte hersenschud ding naar het Grote Gasthuis overge bracht. Vallei der aardbevingen Een jonge Australische geoloog, John Zander, is dezer dagen in Port Moresby teruggekeerd na, als eerste blanke, in con tact te zijn geweest met inboorlingen die in de 25 kilometer lange, door hoge bergen van de buitenwereld afgesloten „Vallei der aardbevingen" in centraal Nieuw-Gui- nea leven. Deze inboorlingen, die nog nooit een blanke hadden gezien, waren zeer vriendschappelijk. Zij droegen hoofdtooi en gebruiken stenen bijlen. Metalen ge bruiksvoorwerpen waren onbekend. Elke familie woonde in een grashut, omgeven door een eigen tuin. Zander, die vergezeld was door vier in heemse politiemannen en twintig dragers, had drie dagen nodig gehad om over de 3000 meter hoge Muller-bergketen de val lei binnen te komen. De avond voor de ex peditie ever een bergpas de vallei be reikte, deed zich een aardbeving voor. De volgende morgen gaf het stamhoofd de expeditie toestemming het dal binnen te komen, zeggende: „de aarde heeft gespro ken". De Noorse torpedobootjagers „Oslo" en „Stavanger" zullen het koninklijk jacht „Norge" vergezellen als het op 9 Augustus met Koning Haakon aan boord naar Amsterdam vertrekt, aldus meldt het Noorse blad „Aftenposten". De oorlogsschepen zullen drie dagen in Amsterdam blijven liggen en daarna het koninklijke jacht tot aan het Kielerkanaal begeleiden, vanwaar de „Norge" naar Denemarken zal voren. De torpedoboot jagers zullen via de Noordzee rechtstreeks naar Noorwegen terugkeren. DIT NUMMER BESTAAT UIT .TIEN PAGINA'S Wijnaendts Francken: In de wereld waarin wij leven heeft het intellectualisme een te voorname plaats veroverd en is het denken overdreven aange kweekt. Te grote verstandelijke inspanning of voortdurende zelf analyse werkt afmattend; te diep inzicht vernietigt de illusies, doodt de geestdrift en voert tot somber heid. (Van onze correspondent in Parijs) De zitting van het Franse parlement, waarin Mendès-France de boeken heeft opengedaan over de onderhandelingen te Genève, is nog niet afgelopen. Hoewel zeker is dat de premier na de bereikte wa penstilstand in Indochina een grote meer derheid in de Assemblée Nationale zal krijgen, blijkt een ferm aantal tegenstan ders zijn mening te willen zeggen. De op positie wordt aangevoerd door oud-minis ter Georges Bidault en Frédéric-Dupont, beiden lid van het kabinet-Laniel. Hoewel Bidault gisteren nog niet gesproken heeft, gaf Frédéric-Dupont al een duidelijk en klaar beeld van wat de premier van zijn voorganger aan Qle Quai d'Ofsay te wach ten staat. „Wij stonden op het punt tot aanmerkelijk betere resultaten te komen", is de hoofdzaak van het betoog van Mendès- France's tegenstanders. Tot het door beide partijen gedreigde „openen der dossiers" is het echter nog niet gekomen en zal het ook vandaag waarschijnlijk niet komen. De premier had overigens, in zijn uit eenzetting, zo veel mogelijk getracht de oppositie tevreden te stellen. Hij gaf een overzicht van de* wapenstilstandstekst, hij wijdde er hier en daar wat nader over uit, sprak weinig over zijn toekomstige poli tiek, maar gaf in het begin van zijn rede al toe dat reeds op 8 Juni de eerste tekenen zichtbaar werden dat men met de com munisten misschien tot een vergelijk zou kunnen komen. Geen vreugde „Er is geen reden tot vreugde over het accoord", zei Mendès-France. „De tekst is wreed omdat de feiten wreed zijn. Een nachtmerrie is tot een einde gekomen. We hebben het beste bereikt wat onder de ge geven omstandigheden te bereiken was". De premier verklaarde ook waarom hij zich tijdens zijn investituur de tijdslimiet heeft gesteld, die een maand geleden zo'n opzien baarde. Hij zei dat een maand de uiterste termijn was voor het voortzetten van de onderhandelingen, voordat het no dig zou worden dienstplichtigen naar Indo china te zenden. Over zijn toekomstige plannen merkte Mendès-France op dat nu eerst zijn econo misch programma aan de orde komt. ..Het is dringend noodzakelijk de export op te voeren nu de economie van ons land, die voor een belangrijk deel op het Verre Oos ten was gebaseerd, een andere weg moet zoeken. Bovendien vermindert door deze wapenstilstand de rechtstreekse dollar hulp. Daarvoor moeten compensaties ge vonden worden." Pas na goedkeuring van het economisch programma stelt Mendès-France zich voor de E.V.G. en daarna Noord-Afrika in dis cussie te brengen. De Assemblée, die in jaren niet zo goed bezet was geweest, reageerde met een don derend applaus op de rede van de premier. Slechts de M.R.P. (R.K.) en de gematigd rechtsen (de voornaamste aanhangers van Laniel) onthielden zich daarvan. Zij waren het ook, die later met critiek zouden ko men. De volgelingen van Mendès-France spra ken weinig. Slechts de socialist Lussy bracht hun gevoelens onder woorden toen hij voorlopig zijn onvoorwaardelijke steun toezegde „aan de enige man, die Frankrijk de vrede kon brengen en haar de enig mo gelijke vrede gaf". Wild rumoer De zitting kwam gisteravond betrekke lijk vroeg tot een einde, toen bleek dat de drie overige sprekers (Bidault, een tweede M.R.P.'er en een communist) niet aanwe zig waren. Zij eindigde in een wild ru moer nadat voorzitter Le Troquer een voorstel van orde van de socialist Naege- len om het debat gesloten te verklaren had afgewezen. Wie niet aanwezig is, kan geen belangrijk spreker zijn, stelde Nae- gelen, maar de voorzitter verklaarde dat hij de sprekers had toegezegd dat er geen avondzitting zou zijn, zodat hij hen dus moest excuseren. Onder geschreeuw en gekletter met lessenaars verliet Le Troquer de zaal. Vanmiddag gaat men verder en dan zal het niet lang meer duren voor een over wegend dankbare maar niet opgewekte Nationale Vergadering Mendès-France in stemmen zijn steun uitdrukt. Niet volgens het protocol maar op haar eigen verzoek heeft de Franse presidentsvrouwe een kort bezoek gebracht aan het Mauritshuis ulvorens zich naar het Haagse Hospice Wallon te begeven. Hier verlaat madame Coty in gezelschap van Koningin Juliana het Mauritshuis. Deze foto werd later aan madame Coty aangeboden. WASHINGTON (Reuter) De Ver enigde Staten, Groot-Brittannië en andere niet-communistische landen hebben beslo ten aan het einde van de volgende maand een internationale conferentie bijeen te roepen ter opstelling van een verdedigings verdrag voor Zuid-Oost-Azië, aldus is Don derdag in Washington verklaard. Onze correspondent in Londen tekent hierbij aan: Ook in Londen heerst voldoening over het resultaat van Genève. De eerste- stap is thans gezet op de weg van een vredelievend samengaan tussen Oost en West, maar op het moment kan niets anders worden ge daan dan het stormsein vervangen door het signaal „Weest op uw hoede". Uitvoering zal dienen te worden gegeven aan de door Churchill aangekondigde poli tiek van vreedzaam naast elkaar leven. Doch thans moet men eerst het door Washington gewenste pact voor Azië zien te formuleren. Het is natuurlijk te vroeg om reeds te zeggen hoe het pact precies zal uitvallen, maar dat er op korte termijn spijkers met koppen zouden kunnen worden geslagen, lijkt hoogst onwaarschijnlijk. Dit blijkt dui- 'delijk uit 't verloop der besprekingen in de technische studiegroep in Washington, wel ke opdracht had snel plannen uit te wer ken. Het Amerikaanse concept was zo on volledig en vaag, dat de Britse regering weigerde op grond daarvan enige verbin tenis aan te gaan. Zonder wijdere doelstel lingen, waarbij rekening dient te worden gehouden met sociale, culturele en econo mische factoren, kan er volgens de Engel sen niets wezenlijks in Zuid-Oost-Azië worden bereikt. Zeker zou het onmogelijk zijn in een ommezien een militair apparaat in elkaar te goochelen, zoals de Ameri kaanse wens blijkbaar is geweest. Voor alles, zo voelt men het hier, dient de breuk in de Brits-Amerikaanse samen werking te worden hersteld. Vernieuwd Frans zelfvertrouwen kan hierbij een be langrijke factor zijn. Vooral hoopt men in Londen dat het Amerikaanse publiek de les van Genève zal hebben begrepen. De Engelsen, met hun fijn gevoel voor nuan ces en proporties, ontwikkeld in eeuwen lange diplomatieke ervaring, kunnen wan hopig lijkende situaties vaak beter aan dan degenen, die uitsluitend hun kracht zoeken in geweld. Volgens sommigen is nu het psycholo gisch moment aangebroken voor een ge sprek tussen Churchill, Eisenhower en Malenkov. De gemeenteraad van Rotterdam heeft Donderdag zonder hoofdelijke stemming het voorstel van B. en W. aangenomen tot wij ziging van de vermakelijkheidsbelasting. Daardoor wordt in de Maasstad de belasting op bioscoopvoorstellingen en andere verma kelijkheden, die onder deze verordening vallen, verlaagd van 35 procent tot 25 procent. Het K.N.M.I. deelt mede: Al geruime tijd is Europa blootgesteld aan de invloeden van oceaandepressies. In Oost-Europa en het Poolgebied heerst daarentegen zomer. Op Nova Zembla bij voorbeeld was het gisteren warmer dan in Nederland, al is daar vannacht enige af koeling ingetreden als gevolg van een onweersbui. Ten Westen van Ierland is vanmorgen een nieuwe oceaandepressie aangekomen, die grote hoeveelheden warme en zeer vochtige oceaanlucht naar West-Europa stuwt. Het frontensysteem, dat deze depressie vergezelt, zal in het komende etmaal regen in ons land brengen. Daar bij zullen de temperaturen aan de lage kant blijven. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 0* c E IK 01 p Sb K y K Coestand -"5 - u si ct m F~, •zS Stockholm zwaar bew. wzw 4 21 0 Oslo half bew. o 1 21 0 Kopenhagen zwaar bew. zw 9 17 2 Amsterdam regenbui w 4 17 0.1 Londen zwaar bew. w 3 18 0 Luxemburg zwaar bew. windstil 20 0 Parijs onbewolkt wnw 1 22 0 Bordeaux onbewolkt windstil 25 0 Grenoble onbewolkt windstil 28 0 Nice onbewolkt NW 2 25 0 Genéve onbewolkt windstil 27 0 Zürich nevel nw 2 26 0 Locarno onbewolkt ono 1 27 0 Berlijn onbewolkt w 4 20 0 Frankfort onbewolkt windstil 23 0 Miinchen nevel wnw 2 i5 0 Wenen geheel bew. W 4 26 0 Innsbruck zwaar bew. windstil 26 6 Rome onbewolkt windstil 30 0 Ajaccio licht bew. ono 3 26 0 Mallorca onbewolkt n 1 29 0 Neerslag laatste 24 uui REGEN Verwachting, medegedeeld door het K N M.I. te De Bilt. geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond, opgemaakt om 10 uur: Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen. Matige tot krachtige wind tussen West en Zuid-West. Koel weer. 23 Juli Zon op 4.47 uur onder 20 45 uur. Maan op 23.21. onder 14.33 uur. 24 Juli Zon op 4.48 uur. onder 20.44 uur. Maan op 23.56 uur. onder 15.56 uur. Maanstanden 23 Juli 1.14 uur: Laatste kwartier 29 Juli 23.20 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water In l.lmuiden Vrüdag 23 Juli Hoog water: 838 en 21.08 uur. Laag water- 4.11 en 16 34 uur. Zaterdag 24 Juli: Hoog water: 9.41 en 22 14 uur. Laog water: 5.05 en 17 35 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1