Dr. John licht zijn vlucht toe voor de Oost-Duitse radio Dulles geen voorstander van nader Oost-West-overleg Bezoek van president Coty vanmiddag ten einde Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Verdwenen man Vooraanstaande nazi's poogden hem overal zwart te maken Demonstratieve actie ter wille van de eenheid Indochina leerde hem twee lessen Het woord is aan Gala-diner in Rijksmuseum werd hoogtepunt van het feest Veel bewolking Wij Duitsers zijn niet klein te krijgen bij Skymaster door Migs Hainan neergeschoten Protocol sneuvelde in ongedwongen vriendschap Opdracht niet voor Frans maar Amerikaans bureau Dekkingspercentage voor invoer ietwat toegenomen Koninklijk paar in presidentieel vliegtuig, W eerrapport Opvoeding tot waardige toeristen is overbodig 69e JAARGANG No 12 ZATERDAG 24 JULI 1954 298e JAARGANG No 166 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A D Huijsman DE REEKS VERDWIJNINGEN van wel ingelichte personen uit grote landen, ver dwijningen soms in Westelijke, soms in Oostelijke richting al naar de aard van de ideologische ommezwaai is weer eens verlengd. Ditmaal met een West-Duitse afmars, namelijk die van dr. Otto John, leider van het contra-spionnagecentrum te Bonn.Uit Amerika en Engeland zijn atoom geleerden verdwenen en uit Engeland bo vendien de twee veelbesproken diploma ten: Maclean en Burgess. Nu betreft het de leider van een spionnagediènst, dus een man die aan de touwtjes trekt, waaraan ondergronds-werkende lieden vastzitten. Het lijkt nogal kras dat iemand, die zo goed ingelicht moet zijn over de toestan den achter het IJzeren Gordijn, zich vrij willig daarheen zou begeven en zijn Wes terse geheimen uitleveren. Men heeft dan ook in Bonn sterk betwijfeld of dr. Otto John, die tijdelijk in West-Berlijn vertoef de, vrijwillig naar Oost-Berlijn (en wel licht al verderop) is gegaan. Maar nu heeft hij uit zijn nieuwe verblijf een radio-rede afgestoken en lieden die hem goed kennen zeggen dat de stem zonder twijfel de zijne was. Dat lijkt een ietwat-overmoedige ver klaring: er zijn in ieder land mensen te vinden die niet alleen de houding en het gebaar, maar ook de stem van anderen na tuurgetrouw kunnen nabootsen. Toch schijnt de gedachte nu te overheersen dat de verdwenen man uit eigen beweging is vertrokken. Dit na vrijwat gedronken te hebben en in gezelschap van zekere dokter Wohlgemuth, een gynaecoloog die bekend stond als „salonaommunist" en die grieven koesterde omdat men een serum tegen kanker, dat hij meende gevonden te heb ben, niet erkende. Dr. John had trouwens zelf ook grieven, waarvan de voornaamste zou zijn dat men in Bonn ex-Nazi's tegen zijn advies in ambtelijke functies had ge- 1 handhaafd of aangesteld. En men had zijn beleid in het parlement nogal scherp ge- critiseerd. Nu, dat mag zo zijn, maar het blijft toch wel een wonderlijke zaak. Want deze man heeft in tegenstelling tot atoom geleerden die hun leven in laboratoria en studeerkamers hebben doorgebracht in tegenstelling ook tot diplomatieke ambte naren, die in een beschutte bureau-sfeer werken de gevaren van de hevigste po litieke tegenstellingen doorgemaakt. Tij dens de oorlog heeft dr. Otto John behoord -tot de verzetsbeweging tegen Hitier. Hij was een medewerker van admiraal Cana- ris. Hij schiep een geheime inlichtingen dienst. Na de mislukte aanslag op Hitier, nu tien jaar geleden, ontkwam hij op het nippertje, per vliegtuig naar Spanje en vandaar naar Londen. Zijn broer werd ge fusilleerd. Wat totalitaire régimes in de practijk doen om zich te kunnen handha ven is hem zeer wel uit ervaring bekend en aangezien hij blijkbaar nooit als com munist is gesignaleerd of als „fellow-tra veller" mag men aannemen dat zijn verzet tegen Hitier door democratisch vrijheids begrip is gedreven. Daarom lijkt het vreemd dat hij plotseling de zijde van een totalitair régime, al is dat bij uitstek vijan dig aan het fascisme, zou hebben gekozen en verraad aan West-Duitsland plegen. Dat hij zijn geheime gegevens aan com munisten zou hebben uitgeleverd is overi gens nog niet gebleken. Hij weet blijkbaar veel: niet alleen over zijn eigen dienst en zijn spionnen in Oost-Duitsland (die nu zeker allen zullen beproeven, de benen te nemen) maar ook over andere geheime diensten in Europa en zelfs in Amerika. Want in Amerika heeft hij pas nog zes weken vertoefd en er contact gehad met de broer van minister Foster Dulles, die een leidende functie bij geheimzinnige na sporingen bekleedt. Er wordt nu verwacht dat de (te Keulen gevestigde) centrale van Otto John's dienst duchtig gereorganiseerd zal worden en de vraag ligt voor de hand of dit in andere landen ook niet zal moe ten geschieden, vooral wat de toegepaste methodes betreft. De verdwijning van dr. John heeft der halve een geduchte opschudding in Bonn verwekt. Hij heeft de sleutel van zijn brandkast en „zijn papieren" in zijn hotel achtergelaten. Dit sluit niet uit dat hij an dere papieren heeft meegenomen. Mocht dat niet zo zijn, dan zal zijn geheugen wel onder enige druk worden gezet. Men kan niet aannemen dat hij die mogelijkheid niet voorzien zou hebben; daarvoor kent hij het vak en de risico's te goed. Als men dit bedenkt vraagt men zich opnieuw af of hij heus vrijwillig zou zijn gegaan, ook om dat hij blijkbaar geenszins nuchter was toen hij verdween met de salon-communis tische dokter. De mogelijkheid doet zich ook nog voor dat hij particuliere redenen had waarom hij liever wilde heengaan maar waarom dan juist in Oostelijke rich ting, waar men hem wel als een prachtige vangst moest beschouwen? Erg duidelijk is het alles nog niet. Er zal misschien meer opheldering komen. R. P. (Van onze correspondent in West-Duitsland) Men heeft nu zekerheid dat de op zo geheimzinnige wijze verdwenen dr. Otto John, het hoofd van de West-Duitse contra- spionnagedienst, zich achter het ijzeren gordijn begeven heeft, want hij is in Oost- Berlijn opgedoken en heeft daar een toe spraak voor de radio gehouden. Men heeft in Bonn enkele uren daarna zelfs nog getracht te beweren dat het hele maal niet zo zeker was dat hij het zelf ge weest was, die daar achter de microfoon zat, maar er zijn genoeg vooraanstaande figuren uit het openbare leven, die zeggen John's stem wel degelijk te hebben her kend. Het blijft echter nog altijd een raadsel waarom hij naar het Oosten is gegaan. Er zijn drie vragen, waarop men het antwoord niet kan geven. Is hij vrijwillig naar de communisten overgelopen, werd hij ont voerd of hebben de communisten zulk een druk op hem kunnen uitoefenenen dat hij zich wel gedwongen heeft gevoeld hun roep te volgen? Op dood spoor Uit John's radiorede zou men moeten opmaken, dat hij het belangrijke besluit vrijwillig genomen heeft. Hij voerde als hoofdmotieven voor zijn daad aan: onte vredenheid met de toestanden in de West- Duitse bondsrepubliek en moeilijkheden in zijn positie. Hij zeide dat er een demon stratieve actie nodig was om alle Duitsers er toe te bewegen voor de weder-vereni- ging van Duitsland op te komen. Gesprek ken met verstandige en op politiek gebied ervaren mannen zouden hem de laatste tijd in zijn overtuiging gesterkt hebben dat de Duitse politiek op een dood spoor ge komen was. De grote Kirchentag der pro testanten, die pas in Leipzig is gehouden, zou daarentegen bewezen hebben dat er toch nog mogelijkheden voor een we- der-vereniging bestaan. John wees er in zijn radiorede eveneens op dat hij in zijn positie in West-Duitsland overal in het leven met vooraanstaande nazi's in aanraking was gekomen, die ge poogd hadden hem te belasteren en zwart te maken. Ook schijnt hij zich' over een uitlating van de West-Duitse minister van Binnen landse Zaken, Schroder, .geërgerd te heb ben, die verklaard had dat men, wanneer men in West-Duitsland de souvereiniteit teruggekregen zou hebben, de mogelijkheid zou krijgen personen met de bescherming van de grondwet te belasten, wier reputa ties boven alle twijfel verheven zouden zijn. Onschatbare waarde *De affaire-John is in ieder geval een ge weldige slag voor West-Duitsland en de mogendheden die het land bezetten. In John's handen kwamen de draden van allerlei takken van geheime inlichtingen diensten bijeen. John wist welke maatrege len men tegen Sovjet-agenten had geno men. Hij wist welke agenten al bekend ge worden waren en tegen welke personen men terecht of ten onrechte verdenking Dr. Otto John, chej van de West-Duitse contraspionnage, die op raadselachtige wij ze naar de Sovjetsector van Berlijn is ver dwenen. WASHINGTON (United Press) Op zijn wekelijkse persconferentie heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, gezegd geen voorstander te zijn van nieuwe conferenties op hoog ni veau tussen Oost en West over Duitsland, Korea, ontwapening of de Europese veilig heid, tenzij de Sovjet-Unie op de voorhand toont, dat haar huidige standpunt over deze kwesties gewijzigd is. Hij wees erop, dat in de afgelopen paar maanden al deze onderwerpen op besprekingen tussen Oost en West waren opgenomen, maar dat niets bereikt is door de halsstarrige houding van de Sovjets. Hij zeide geen nut te zien in een nieuwe uitwisseling van gezichtspun ten in de nabije toekomst. Dulles zeide dat het voor de grote Wes telijke mogendheden en de landen van Zuid-Oost Azië wellicht wenselijk zou zijn koesterde. Hij wist veel van het net der mensen af, die voor de vrije wereld achter het ijzeren gordijn werken. Hij was in staat de communisten informaties van onschat bare waarde in handen te spelen, waardoor heel veel van wat men in het Westen met de grootste inspanning en moeite had op gebouwd, ineens als een kaartenhuis in el kaar kon vallen. In dit licht moet men ook de berichten bezien, die nu al uit de Oost-zóne komen, volgens welke daarginds een vloed van arrestaties begonnen zou zijn. Codes gewijzigd John zou zich, juist nog voordat hij naar het Oosten is gegaan, in West-Berlijn be langrijke informaties hebben laten geven en inzage in tal van geheime papieren ge kregen hebben. Hij liet zich eveneens tot in de fijnste bijzonderheden inlichten over de Westelijke agenten, in hét Oosten. De Amerikanen maken zich over het gebeurde ten zeerste bezorgd daar John pas in de Verenigde Staten met zeer veel vooraanstaande persoonlijkheden vertrou welijk heeft kunnen spreken. Vanmorgen is te Bonn bekend geworden dat enkele geheime diensten van de grote Westelijke mogendheden hun geheime codes reeds veranderd hebben. Hoe denkt nu de gewone man in West- Duitsland over het gebeurde? De mensen schudden het hoofd en de opinie is er niet beter op geworden nu zij in hun eigen Duitse kranten hebben kunnen lezen dat mannen, die een leidende positie in de staat bekleden, en zelfs Adenauer, er al een paar jaar geleden gewaarschuwd zijn dat John niet helemaal te vertrouwen zou zijn. Walter Menzel, de socialistische voor zitter van de Bondsdagcommissie voor de bescherming van de grondwet, heeft scher- .pe critiek geleverd op de West-Duitse re gering in verband met het verdwijnen van John. „De vlucht van dr. John heeft mij ertoe genoopt een zitting voor mijn com missie uit te schrijven om ten langen leste te weten te komen, wat er werkelijk aan de hand is", zo zeide Menzel voor het socia listische partij-congres in West-Berlijn. „Volgens alles, wat wij in de afgelopen maanden hebben gehoord, worden al die genen tot een politieke prooi gemaakt, die het wagen inzake kwesties van binnen- en buitenlands beleid een ander standpunt te huldigen dan de kanselier" zo voegde hij hieraan toe. „Hoe kan dat deel van Duitsland, dat nog vrij is, de strijd tegen de terreur en de dictatuur van het bolsjewisme winnen, in dien regering en parlement niet langer be reid zijn de gewetensvrijheid en de vrij heid van geestelijke overtuiging te eerbie digen", zo riep Menzel temidden van in stemmend gejuich uit HONGKONG (United Press) De pi loot van een DC-4 Skymaster van de Cathay Pacific Airways, dat gisteren op anderhalve kilometer van het communis tisch Chinese eiland Hainan in zee is ge stort, captain Philip Brown, heeft in het ziekenhuis gezegd dat zijn vliegtuig door twee Migs naar beneden geschoten is. Een woordvoerder van de Britse rege ring wilde deze verklaring niet onder schrijven omdat eerst" de resultaten moes ten worden afgewacht van een onderzoek. Acht overlevenden en het lijk van een Siamese vrouw zijn uit het water opgepikt door een Amerikaanse vliegboot. Verslag gevers worden niet toegelaten tot de over levenden en ook de doktoren weigeren in lichtingen te verstrekken, zelfs niet over hun toestand. Nog negen inzittenden wor den vermist. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Chamfort: Men moet toegeven dat het on mogelijk is in de wereld te leven zonder nu en dan comedie te spe len. Hetgeen de eerlijke mens on derscheidt van de schelm is, dat hij alleen comedie speelt in ge dwongen gevallen en om aan ze ker gevaar te ontkomen, terwijl de ander reeds vooruitloopt op de omstandigheden. Zo begroette de jeugd president Coty toen hij Vrijdag een bezoek bracht aan Rotterdam. In gezelschap van Prns Bernhard verlaat hij hier het stadhuis na het officiële welkom dat hem daar, min der uitbundig maar evenzeer geineend, was ten deel gevallen. Een wel zeer bizonder hoogtepunt van het vierdaagse statiebezoek van president en mevrouw Coty aan ons land vormde het gala-diner dat de regering gisteravond ter ere van de hoge gasten in het Rijksmuseum had doen aanrichten. Daar, temidden van de schatten onzer kunst en cultuur, was een weelde aan antiek porselein, aan zeldzame tapijten en exquis kristal bijeengebracht tot een onvergelijkelijke achter grond voor een maaltijd, die waarlijk de apotheose kon heten van de ontvangst die Nedei-land zijn Franse bezoekers deze vier dagen bereid heeft. om een verklaring op te stellen, dat zij het hoofd zullen bieden aan elke verdere com munistische aggressie in Zuid-Oost Azië. Dulles meende, dat hiermee in Zuid-Oost Azië een tijdelijk vacuum zou zijn opge vuld, terwijl aan de voorbereidingen voor een pact werd gewerkt. Dulles zei, dat een van de lessen, die het verleden de vrije landen geleerd heeft, is dat men de steun van het volk behoeft bij het weerstand bieden aan het commu nisme, terwijl volgens hem een tweede les was, dat collectieve defensieve regelingen reeds getroffen moesten worden voordat de feitelijke aggressie plaats vond. Dulles zei, dat een dergelijk veiligheidssysteem niet alleen gericht moest zijn tegen openlijke, gewapende aggressie, maar dat evenzeer communistische subversieve acties voor komen moesten worden, welke voordeel trekkende van economische moeilijkheden en heersend sociaal onrecht de niet-com munistische regeringen zouden kunnen ver-zwakken en tenslotte omverwerpen. Tegen 8 uur arriveerden de eersten der 67 genodigden, de kabinetsleden met hun echtgenoten, de Franse hoogwaardigheids bekleders, de chefs van staven en de voor naamste leden der hofhouding, allen in in drukwekkende ambtsgewaden of groot avondtoilet, door een dubbele haag van kijkers voor het museum, waar de minis ters Beyen, Luns, Beel en Cals als gast heren fungeerden. Daarna maakten zij hun opwachting bij het Koninklijk paar en bij president en mevrouw Coty, om vervolgens door de directeur naar hun plaatsen aan de lange tafel, die schitterend gedecoreerd was, geleid te worden. Het mooiste Meiss- ner-porselein, daterend uit de achttiende eeuw, wordt geflankeerd door originele tafelstukken, eveneens van porcelein, die allerlei vogels uitbeelden. Rode en roze rozen en zware antiek-zilveren plateaux completeren de dis. Voor het couvert van president Coty, Koningin Juliana, mevrouw Coty en Prins Bernhard stonden vier achttiende eeuwse kelken met inscriptie. Het glas voor ds president droeg allegorische voorstellingen en de inscriptie „welkom aan onze vrien den". Naast de Koningin zat president Co- tv en ter linkerzijde dr. Drees. Madame Coty en Prins Bernhard zaten hier recht tegenover. Naast mevrouw Coty had de Franse ambassadeur plaatsgenomen en me vrouw Drees zat naast de Prins. Als iedereen gezeten is, heft minister president Drees de achttiende eeuwse bo kaal voor een welkomstdronk. Dat juist deze temnel van de cultuur uitgekozen is voor dit festijn, vindt zijn oorzaak in onze overtuiging, dat wij u, mijnheer de presi dent. en in n het Franse volk. juist in deze omgeving het waardigst kunnen ontvan gen, want Frankrijk is de bakermat van onze beschaving en Frankrijk, daarvan ben ik overtuigd, zal met hernieuwd élan zijn belangrijke rol in de wereld blijven spe len," zo zegt hij. President Coty antwoordt met een dronk on Koningin. Prins en regering, en zegt: ,Het toeven in dit Louvre van Amsterdam is een feest voor het oog en voor de ziel ik dank u allen, ook namens mijn volk, uit de grond van mijn hart." Plechtig klinken de beide volksliederen en d-m begint de maaltijd, verlicht door slanke kaarsen in zilveren luchters, die nog een geschenk zijn van de Oost-Indische Compagnie aan Amsterdam, terwijl op de achtergrond een strijkje, gevormd door zes leden van de Marinekapel, Hongaarse en Roemeense muziek speelt Het wordt een glorieus besluit van deze derde feestdag, dat stellig nog lang in de herinnering van hen, die eraan deelnamen, zal voortleven. Het Brokopondo-plan PARAMARIBO (ANP) In Januari 1954 werd aan de Franse maatschappij Grands Travaux de Marseille opdracht verstrekt voor het opstellen van een „avant-projet" ten behoeve van het Broko- pondoplan in Suriname. In een commu niqué wordt medegedeeld, dat het van de aanvang af daarbij in de bedoeling lag een met de Fransen concurrerend „avant- projet" te doen opstellen en de opdracht daartoe bij voorkeur in handen te stellen van een Amerikaans ingenieursbureau. Na een uitvoerige oriëntatie in de V S. is ten slotte de keuze gevallen on The Harza En gineering Company te Chicago, een der oudste en grootste ot> het gebied van stuw- dambouw gespecialiseerde Amerikaanse in°enieursbureaux. De betreffende opdracht aan Harza is reeds ondertekend. Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde voorlopige ge gevens bedroeg de waarde van de invoer in Juni 1954 f 861 millioen (vorige maand f 860 millioen) terwijl voor een waarde van f 724 millioen (vorige maand f 700 millioen') werd uitgevoerd. Het dekkingspercentage bedroeg 84 (vo rige maand 82). De handelsbeweging is sinds de vorige maand weinig veranderd. De invoer bleef gelijk, terwijl de uitvoer met 3 pet. toenam. Ten opzichte van Juni 1953 lag zowel de in- als de uitvoer circa f 100 millioen hoger. Doordat de stijging van de uitvoer bij die van de invoer ten achter bleef, is het dek kingspercentage over het eerste halfjaar 1954 6 punten lager dan in 1953. Het invóersajdo bedroeg sedert het begin van het jaar f 669 millioen (le halfjaar 1953 f 357 millioen). Koningin Juliana en Prins Bernhard 8 hebben gistermiddag op de terugweg van Rotterdam naar Amsterdam een- bezoek gebracht aan Schiphol, waar zij de „France", waarmede de president 3 naar ons land is gevlogen, hebben be- 8 zichtigd en zich ruim een half uur heb- ben onderhouden met de bemanning. Koningin en Prins begaven zich daarna in het toesteel, waar zij in het comparti- ment van de president, dat direct achter de stuurhut ligt. plaats namen. De Prins 8 kon de verleiding niet weerstaan, bo-p 3 vendien even een kijkje te nemen in de 3 3 stuurhut. x Een der mecaniciens fungeerde als ste- i 8 ward en bracht verversingen in het p b compartiment. Ongedwongen sprak het 8 k Koninklijk paar met de bemanning, die het als eèn grote eer beschouwde, dat p de gastheer en gastvrouw van hun pre- sident speciaal naar Schiphol waren ge- komen om hun vliegtuig te bezichtigen. 3 Zij raakten er .althans bijna niet over uitgepraat. xoooooooaxooooooocoooDocoooocx»coc^obocccoaxxxxx)Occoo Het K.N.M.I. deelt mede: Terwijl in de afgelopen dagen koude luchtmassa's over ons land stroomden, drong gisteren een warme en zeer vochtige luchtstroming over de. Britse eilanden naar onze omgeving door. Deze lucht, die af komstig is uit het zeegebied rondom de Bermuda eilanden, werd naar West-Euro pa gevoerd door een depressie, waarvan het centrum tussen IJsland en Schotland ligt. De depressie wordt vergezeld van een koufront, dat hedenmorgen boven Enge land regen veroorzaakte en dat zich heel langzaam naar ons land beweegt. Morgen zal dit front dichtbij of over ons land liggen, zodat plaatselijk nog wat lichte regen cf motregel zal vallen (van hedenmorgen 1 nur) BONN (A.N.P.) De door leden van de Bondsdag bepleite maatregelen tot het op voeden van de Duitsei-s tot toeristen, die in het buitenland geen aanstoot geven, vindt in de Duitse pers geen onverdeelde instemming. Enkele bladen hebben de op vatting geuit, dat zij van zulk een opvoe ding helmaal niets verwachten. Bovendien gelóven zij, dat ook de meest gereserveerde Duitse toristen waar zij in massa optreden bepaalde gevoelens te voorschijn roepen. Het Hamburgse weekblad „Die Zeit" schrijft: Zelfs wanneer wij ons op onze va- cantiereizen zo discreet en zachtaardig ge droegen als Engelse bisschoppen, dan nog zou de wereld geen onverdeeld plezier aan ons beleven. Het is namelijk in bet geheel niet waar, dat de Duitse reizigers aanstoot geven omdat zij zich slecht gedragen. Zij geven aanstoot omdat zij er weer zijn. om dat zij negen jaar na hun zogenaamde ver nietiging hun vitaliteit en hun welstand tonen door massaal optreden, omdat zij de systematische vernietiging van hun econo mische leven zo beangstigend snel hebben overwonnen, omdat zij reeds lang de le vensstandaard van de meeste overwinnaars hebben overvleugeld, omdat hun kleren nieuw, hun auto's prachtig en hun gezichten goed gevuld zijn, in een woord: omdat zij er niet onder te krijgen zijn. Het liberale weekblad „Die Deutsche Zu- kunft" gelooft, dat men in enkele buur landen de Duitse vacantiegangers „vanuit een geest, die niet vergeten kan" onvrien delijk bejegent. „Wie zich in het buiten land erover ergert, dat Duitsers in het bui tenland niet voortdurend in As-Woensdag stemming en met gebogen hoofd rond lopen alleen omdat zij Duitsers zijn, die zal men ook door tactvol optreden niet beter stemmen", aldus dit blad. CL weers- tl U 01 5 c i/ C T3£ -ö-r toestand ft 5 p s- ft/ CC u. 1 6 it SC S F z£ Stockholm zwaar bew. NW 4 19 0 Oslo onbew. windstil 21 0 Kopenhagen half bew. WZW 6 17 0.4 Amsterdam regen WZW 10 17 14 Londen zwaar bew. ZZW 5 19 0.1 Luxemburg zwaar bew. WZW 4 18 0 Parijs zwaar bew. W 4 22. 0 Bordeaux nevel windstil 27 0 Grenoble onbew. windstil 26 0 Nice onbew. NNW 2 25 0 Genéve nevel windstil 26 0 Zurich zwaar bew. windstil 24 0 Locarno licht bew. windstil 28 0 Berlijn nevel WZW 1 18 0 Frankfort zwaar bew. ZW 4 20 0 München nevel WZW 2 22 0 Wenen zwaar bew. WNW 3 25 0 Innsbruck nevel W 1 26 0 Rome onbew. ONO 2 30 0 Ajaccio licht bew. ONO 2 26 0 Mallorca onbew. windstil 0 ZUID-WESTELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Over het algemeen veel bewolking met hier en daar wat lichte regen of mot regen. Matige wind tussen West en Zuid-West. Dezelfde of iets hogere temperaturen 25 Juli Zon op 4.50 uur. onder 20.42 uur. Maan op onder 17 13 uur. 26 Juli Zon op 4.51 uur. onder 20.41 uur. Maan op 0.43 uur onder 13.18 uur. Maanstanden "29 Juli 23-20 uur- Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 24 Juli: Hoog water: 9.41 en 22 14 uur. Laog water: 5.05 en 17 35 uur. Zondag 25 Juli: Hoog water: 10.56 en 23 33 uur. Laag water' 6.13 en 18 53 uur. Maandag 26 Juli: Hoog water: 12.23 en uur. Laag water: 7.34 en 20.19 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1