Diploma-uitreiking Technische School Haarlemmermeer 21 Zwitsersche SenSaaanbfeding aa Fa E. de Graaff UITVERKOOP «ras -OPRUIMING 1 j/y yV'f'7 STOMEN NIEUWE 4-PERS00NS AUTOMOBIELEN ƒ2850.- GEERT HOOGEVEEN'S AUTOMOBIELBEDRIJF Thans iedereen Bromfiets voor weinig geld HUWELIJK groot speciaalhuis Van Duivenboden (EXTRA VACANTIE AANBIEDING! i Bloemendaal Bennebroek Halfweg Hillegom Nieuw Vennep Lisse P.J.Nachtegeller TE KOOP: Fijnwasserij CHOCOLATERIE Inboedelveiling ZATERDAG 24 JULI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tevredenheid over resultaten Gouden bruiloft Subsidies voor twee R.K. scholen Weer verkeersongeval op Rijksstraatweg J. Mooijekind kwart eeuw bij Hobaho Scheepvaart IVoor weinig geld met de vacantie m I I een keurig verzorgde garderobe. Colbert- en mantelcostuums 4*25" Japonnen («ei. piooi.n) 3*65 Jassen en mantels Regenjassen N.V. De 50 - ondernemersprijs Originele Italaanse import MOSQUITO met geruisloze uitlaat, compleet met verlichting en toe behoren. Trommelrem voor, Motor- remnaaf achter, voor slechts Deze aanbieding is tijdelijk Koninginneweg 48 - Haarlem - Telefoon 13609 C U L T U R A r a r\i r~\r\i P HQOGEVEEN aZOON Sinds 1009 Divisumma centrale verwarming oliestook-installaties De grote zaken adverteren geregeld. Mede daardoor zijn zij groot geworden. En zij adverteren in dit blad. Onze sedert jaren bekende van MAANDAG 26 JULI te 1.50 uur tot MAANDAG 9 AUGUSTUS U weet, dat betekent: Volgnummers worden MAANDAG te 12 uur uitgereikt Betere kwaliteit beneden iedere prijs wordt gehouden GED. OUDE GRACHT 108—110 HAARLEM TELEFOON 17165 - 10299 [n tegenwoordigheid van de burgemeester ,jn Haarlemmermeer, mr. J. F. Jansonius en wethouder van Onderwijs dezer gemeente, theex J. A. van Oudheusden. heeft in de -f:hnische School „Haarlemmermeer" aan Hoofdweg gisteravond de jaarlijkse diplo m-uitreiking plaats gehad. Er warén tevens «Ie ouders aanwezig. De bijeenkomst werd geleid door de heer c van Driel. voorzitter van de Verenigingen ran Technische Scholen „Haarlemmermeer", jeze liet aan de uitreiking der rapporten, hetgeen geschiedde door de directeur A. den Hertog, enige woorden voorafgaan: „Jullie hebben hard gewerkt, de resultaten zijn zeer bevredigend, jullie komt lof toe, vooral omdat de studie in de afgelopen cursus meer dan normale inspanning heeft gevraagd door de inregelmatigheid in de lessen als gevolg van je verbouwing der school. Maar bovenal geldt lof de directeur en de leraren. Hun zijn jullie veel dank verschuldigd. Zij hebben ieder jaar een grotere verantwoordelijkheid ie dragen gekregen, immers, in zes jaar werd iiet leerlingental bijna vervijfvoudigd. Niet temin zijn zij er in geslaagd hun leerlingen stuk voor stuk als individuën te blijven zien. Jullie zullen daar in het maatschappelijk leven profijt van hebben". Bij de diploma-uitreiking werden twee leeriingen door de heer Den Hertog beloond voor hun prestaties. P. J. Vester slaagde met het hoogste cijfergemiddelde onder de tim- merlieden, waarvoor hij een beitelset kreeg, j Blom was de held onder de machine-bank werkers. Hij ontving een rekenliniaal. De directeur sprak hierna zijn leerlingen toe: „Het diploma, dat jullie nu in je bezit hebt. is van grote waarde, er is nog steeds een groot gebrek aan bekwame vaklui, als jullie voortgaan op de ingeslagen weg kun nen jullie bekwame vaklui worden en jullie helpen dit-gebrek te verminderen. De kans op een goede maatschappelijke positie is er. Dit wordt bewezen door het feit dat er voor elk van jullie ruim drie bazen zijn. Tot hen, die nu practisch gaan werken zeg ik, kies die baas, welke je de beste opleiding geeft en niet in de eerste plaats die, welke het hoogste loon betaalt. De dubbeltjes zijn van later orde, leert eerst goed je vak verstaan. Dat geldt vooral voor degenen onder jullie, die metse laar worden. In het metselaarsbedrijf kampt men met grote tekorten aan werkkrachten, omkoperij is daar derhalve een niet zelden voorkomend verschijnsel. Grijp allen je kans en ik wens jullie een succesvolle carrière". Zijn woorden werden met een uitbundig applaus ontvangen. De wethouder van Onderwijs sprak hierop enkele prijzende woorden tot het bestuur en wenste de geslaagden, die de school verlaten, eveneens een voorspoedige loopbaan. Nadat door een der ouders en een der leerlingen nog woorden van dank waren gesproken, waarbij de laatste het schoolbestuur een som gelds schonk ter aanvulling van het bedrag, waar mee een onlangs door dit bestuur aangeschaft filmtoestel moet worden afbetaald, werd de doelmatigheid van dit toestel voor het onder wijs getoond. Hiermee werd de bijeenkomst gesloten. De lijst der geslaagden luidt als volgt: Machine-bankwerken Aalsmeer: D. de Breuk. P. J. Eveleens, H. Gerritse, J. W. Harting, P. W. G. van Heteren, K. J. Koger, F. N. v. d. Meer, P. Noordam, J. A. van Rijn, G. Smit, D. Spaargaren. Aalsmeerderdijk (H'meer): G. H. Huiskens, J. K. Kaslander, J. Piet, J. Verbeek. Abbe- nes: J. Oldenhage, W. J. van Tol, J. Verhoe ven. Badhoevedorp: D. K. de Boer, M. Boo- gert, F. D. Boots, J. Dekker. R. L. van Haat ten, H. J. Holierook, J. C. Jongejans, J. de Kleyn, A. Reinking. Bennebroek: E. J. van Donselaar, C. van Putten. Haarlem: C. Ames, H. Ames, J. H. P. Commissaris, H. J. Heystek, H. J. M. Snoeks. Halfweg: J. Blom. A. Bosscher. Heemstede: A. H. Hill, J. A. de Langen, W. P. A. Muller, H. C. van Mourik, J. C. Rusman, J. H. Vos, H. West- mijze. Hillegom: C. P. A. M. Beyersbergen, W. J. de Groot. N. A. Heemskerk, P. Nigte, A. de Rooy, J. A. Seysener, W. P. C. Smits, P. W. Versteege, H. W. Warmerdam. - Hoofd dorp: B. va'n Beek, K. V. Bols, A. Cornelisse, W. C. Kapteyn, J. van Limpt, H. J. Nieuw- dorp, W. Th. Vredeling. R. V. R. Wever, H. Wijnen. Kwakel: L. G. Vos. Lisse: A. Flach. Nieuw-Vennep: H. yan Anrooy, J. Beerendonk. P. S. Bokhorst. C. van Groot- veld, A. J. Meyer, J. Oudshoorn, A. W. F. van Roon, T. Vaalburg, W. Vermeulen, J. van Vuren. Rijk: W. E. Hennink. Uithoorn: A. J. Eikelenboom. Vogelenzang: M. J. Son- dervan Vijfhuizen: C. J. Daane, A. Kar melk, C. Maarschalkerweerd, Th. P. v. d. Oever. Zwanenburg: J. F. Amama, J. Mon ster. G. J. F. van Rijn, J. P. Wolse, W. J. Woortman. Timmeren Aalsmeer: H. C. R. de Boer, C. Braakman, W. Colijn, J. Th. v. d. Geest, P. H. van Wil- legen. - Aalsmeerderdijk (H'meer): W. Spaar garen. Haarlem: D. F. Zfjlstra. Heem stede: A. N. v. d. Linden. J. Meyer. Hille gom: P. J. v. d. Eist, P. M. Kalkers, C. Key- zer, L. J. van Schie, B. Schuit, C. A. Stijn- man, J. N. M. Verhoeven. Hoofddorp: J. F- v. Ackooy, A. A. Doeswijk, Th. Hofmans, M. de Schipper, P. J. Vester. Lisse: A. Hors man Nieuw-Vennep: E. van Andel, D. Damo. A. G. Middelkoop, L. P. Mostert, L. H. Mulckhey?e, J. Nederstigt, G. van Vuren. Rijk: H. C. v. d. Berg, A. van Veen. Vijf huizen: H. de Nijs, J. Pols, J. Ch. Weyers. Zwanenburg: P. Bleeker, A. C. Blom, H. Oos terhof. Metselen Aalsmeer: Ch. W. Schild. Hoofddorp: A A. Huurman. P. A. v, d. Pol. Leimuiderdijk (H'meer): J. Eikelenboom. Nieuw-Vennep: A. J. Bakker. M. A. J. Fieman, C. Kinkel. Vijfhuizen: G. v. d. Lagemaat. Zwanen burg: J. L. Busink, W. van Smeerdijk, G. K. Visbeen. U.L.N.O.-cursus Vliegtnigmonteur Amsterdam: H. J. H. v. d. Berg, J. H. Dek ker. W. de Haas, H. J. Seydel, J. Steen. Bussum: H. H. M. Eijpe. Halfweg: J. van Middelkoop. Heemstede: Ph. Kok, P. Maer- ten, W. A. H, Teeuwen. Hilversum: L. P. Bot. Houtrakpolder: R. Berkhout. Uit hoorn: A. Kuipers. Velsen: L. Kroone. ZONDAGSDIENST De medische dienst wordt Zondag in Hoofddorp waargenomen door dr. Nanninga, telefoon 6220. De heer D. van Geel en mevrouw G. C. van Geel-Bos, woonachtig aan de Hoofd weg 574, zijn op 27 Juli een halve eeuw in de echt verbonden. De heer Van Geel, die op 27 Februari 1891 in de Haarlemmermeer werd geboren, was sinds November 1931 tarwe-controleur. Daarvoor was hij graan handelaar. Zijn echtgenote, Guurtje Cor nelia Bos is geboren op 4 November 1890 in de Haarlemmermeer. Op 27 Februari 1904 traden zij in het huwelijk. Zij hebben drie kinderen. Gemeenteraad Haarlemtnerliede B. en W. van de gemeente Haarlemmer - liede en Spaarnwoude stellen de raad voor een bedrag van f 2650.beschikbaar te stellen voor de inrichting van het twaalfde lokaal voor de bijzondere school van het R.K. Schoolbestuur te Halfweg. Voorts verzoeken B. en W. de raad voor het R.K. Schoolbestuur te Haarlemmer- liede een bedrag van vijfenveertig gulden uit te trekken teneinde leermiddelen van het tweede leerjaar voor het vak gods dienst, gesteld in de oude spelling te ver vangen door nieuwe, gesteld in de nieuwe spelling. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot'Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts C. Eenhoorn, Bloemen daalseweg 17, Bloemendaal, telefoon 25589; die van de Óverveen-se huisartsen tot Zon dagavond elf uur door de arts W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, Over- veen, telefoon 22884. In hetzelfde tijdvak als de Bloemendaalse artsen is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloe mendaal, telefoon 25769. De Zondags-, avond en nachtdienst van de apotheken voor O verveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 31 Juli in spoedgevallen ver zorgd door de Bloemendaalse apotheek, (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 22181 en door Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, telefoon K 2560 8284. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 25 Juli te Bennebroek waargenomen door dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 18, telefoon K 2502 430. Bij het oversteken v^n de Rijksstraatweg in Bennebroek is gistermiddag mevrouw Van D., op haar fiets komend uit de KI. Sparrenlaan, in aanraking gekomen met 'n personenauto die uit de richting Hillegom kwam en welke zij vermoedelijk niet heeft gezien. De bestuurder der auto, de heer S. uit Hillegom, trachtte nog door krachtig te remmen een aanrijding te voorkomen, doch hierin slaagde hij niet. Mevrouw Van D. kreeg een hoofdwond en enkele ge kneusde ribben. Nadat haar medische hulp was verleend kon zij naar haar woning worden vervoerd. Auto en fiets werden licht beschadigd. De politie maakte proces verbaal op. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst wordt Zondag in Half weg waargenomen door dr. Hoekstra, Kerkhoflaan 87, Zwanenburg, telef. 454. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst van de artsen wordt op 25 Juli waargenomen door dr. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, telefoon 5121. ZONDAGSDIENST De medische dienst wordt Zondag in Nieuw Vennep waargenomen door dr. v. d. Weg, telefoon 280. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt Zondag 25 Juli waargenomen door dr. F. L. J. M. Haase, Hereweg 337, tel. 3685. Vijfentwintig jaar geleden nam de heer C. Plug een kennis mee naar Holland's Bloembollenhuis in Lisse. Deze kennis, de heer J. Mooijekind is er nu nog. Vrijdag morgen haalde dezelfde heer C. Plug de jubilaris en zijn echtgenote af voor de hul diging in het directiekantoor. Een van de directeuren, de heer Zwet sloot, noemde de heer Mooijekind een van de pijlers waarop de Hobaho rust. Geen directie kan iets beginnen zonder derge lijke pijlers. Hij roemde zijn werkkracht, eerlijkheid en betrouwbaarheid en zijn houding tijdens én na zijn ziekte, waarbij de geestkracht van de heer Mooijekind nog scheen te zijn toegenomen. De dank en de waardering van de di rectie werden uitgedruk door het gebruike lijke geschenk in enveloppe en het op spelden van ,,d e Gouden Zwaan", een gouden speldje dat aan ieder personeels lid wordt uitgereikt dat vijfentwintig jaar aan de zaak verbonden is. De chef de bureau, de heer Sassen, ver tolkte de dank van. het personeel. De heer Mooijekind heeft in zijn functie nooit ge aarzeld om een of andere moeilijkheid op te lossen. Nooit is hem iets te veel. De dank van het personeel werd eveneens onderstreept door een geschenk in couvert. De heer C. Plug haalde tenslotte nog verhalen op uit de tijd, dat hij samen met de jubilaris van Noordwijk naar Lisse trok en sprak tenslotte zijn bewondering Uit voor de kennis van de droge bollen, die de heer Mooijekind zich eigen heeft gemaakt. Zaterdagmorgen is in de veilingzaal aan de kopers medegedeeld, dat de heer Mooijekind een kwart eeuw bij de Hobaho werkt. Hij heeft daarbij gemerkt, dat hij niet alleen door zijn directie en collega's gewaardeerd werd. Adinda (t) 21 v. Hongkong n. Pladju Aletta (t) 22 vm te Haiphong Amor 21 nm te Beyrouth Amstelkroon 22 te Tandjong Priok Antonia (t) 22 te Pladju Arendsdijk p. 21 Azoren n. New Orleans Arkeldijk 22 te Djeddah Armilla (t) 22 te Hongkong Agamemnon 21 nm. v. Curasao n. Aruba Akkrumdijk 21 v. New Orleans n. Houston Appingedijk 21 v. Ney York n. Antwerpen Aagtedijk 21 v. Baltimore te Philadelphia Abbekerk 20 v. Cochin te Colombo Alblasserdijk 20 v. Houston te Galveston Alwaki 21 v. Montevideo te Buenos Aires Amerskerk 22 v. Sidney te Melbourne Atlas 21 te Bordeaux van Bilbao n. La Pallice Alchiba 22 v. Vitoria te Ilheos Aldabi 22 n.m. 270 m. Z. Las Palmas te Rio de Janeiro Almkerk 22 v. Aden n. Suez Altair 22 v. Santos n. Montevideo Annenkerk 22 v. Genua n. Marseille Arendskerk 22 v. Genua n. Napels Arnedijk 22 v. Rotterdam n. Bremen Averdijk 23 v. New York te Antwerpen Abbedijk 22 v. Rotterdam n. Vancouver Albireo 22 v. Rotterdam n. Recife Arnedijk 23 v. Rotterdam te Bremen. Borneo 21 te Amsterdam Bonaire 22 v. Plymouth te Amsterdam Balt 22 v. Port Sudan te Suez Bantam 22 v. Suez te Alexandrië Baarn 23 v. Trinidad te Curagao Ban ka 23 v. Houston te New Orleans Bennekom p. 22 18.10 u. Vliss. n. Antwerpen Bintanig 23 v. Recife te Bahia Bloemfontein 22 500 m. O. St. Helena n. Las Palmas Blijdendijk 23 v. Antwerpen te New York Boissevain 23 v. Rio de Janeiro te Santos Boskoop 23 v. Barranquilla te Cristobal Britsum p. 22 Kreta n. Ceuta Billlton p. 23 Midway eil. n. Manilla Celebes 21 n.m. te Genua Caltex Nederland p. 22 Malta n. Sidon Caltex Pernis p. 22 Kieta n. Rotterdam Caltex Den Haag p. 22 Lissabon naar Sidon Cistula 23 v. Singapore te Aden verw. Clavella 20 te Yokohama v. Curagao Congostroom 22 v. Amsterdam te Dakar Corilla 20 v. Tarakan te Mirl Caltex Delft 23 v. Sidon te Rotterdam Daderdijk 22 v. Curagao te Rotterdam Delft 23 v. Antwerpen te Amsterdam Eos p. 22 Gibraltar naar Rotterdam Esso Amsterdam p. 22 Malta n. Antwerpen Ena 22 v. Geelong n. Soerabaja Etrema 25 v. Berre te Alexandrië verwacht. Eendracht p. 23 Algiers n. Haifa Esso Den Haag p. 23 Gibraltar n. Antwerpen Friesland SSM 23 v. Leith te Rotterdam Graveland 21 nm te Amsterdam Gadila 21 v. Balboa n. Brisbane Gaasterland 21 v. Amsterdam n. Zuid Amerika Gooiland 22 v. Paranagua, 23 te Santos Groote Beer 22 570 m. W. Lands End n. Halifax Groote Kerk 23 v. Genua n. Marseille Hector p. 22 Ouessant n. Algiers Hecuba 22 v. Baltimore n. New York Helicon 22 v. New York n. Curagao Hermes 22 v. Amsterdam te Hamburg Hersilia 23 te Paramaribo v. Georgetown Ivoorkust 21 nm Pointenoire verwacht Indrapoera 23 v. Colombo te Belawan Ittersum 20 v. Rio de Janeiro n. Vitoria Java 21 v. Bombay n. Calcutta Jagersfontein 23 v. Hamburg te Antwerpen Karimata 21 v. Belawan te Singapore. Karimun 21 v. Balik Papan n. Makassar Kota Inten 22 v. Pt. Said te Port Sudan Kedoe 23 v. Djeddah te Port Sudan Kertosono 22 v. New Orleans n. Los Angeles Linge 21 v. Bremen n. Teneriffe Lieve Vrouwkerk 21 v. Kuwait n. Bandarshapur Laertes 22 v. Brake te Liverpool Langkoeas p. 21 1 u. Perim n. Djeddah Loosdrecht vertr. 24 v. Rangoon n. Calcutta. Le Maire 23 v. Kobe te Hongkong Lindekerk 22 v. Kopenhagen te Rotterdam Luna 22 v. Ceuta naar Rotterdam Loppersum 22 v. Bone te Newport Langkoeas 23 v. Padang te Djeddah Laurenskerk p. 22 Djeddah n. Aden Lawak 23 v. Seattle te Vancouver Lekkerkerk 23 v. Karachi te Aden Leuvekerk 22 v. Karèchi naar Bombay Liseta 20 van Pladju te Port Dickson Laagkerk 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Lissekerk 22 v. Amsterdam n. Basrah Mariekerk 20 v. A'dsm te Hamburg. Maasland 20 nm v. Rio de Janeiro n. Sahis Mapia 22 te Colombo Mentor 21 te Malta Modjokerto 21 te Bintang Maashaven 21 v. Las Palmas n. Rotterdam Manoeran p. 22 Ceylon n. Singapore Mentor 22 v. Malta n. Alexandrië Macuba 22 v. Miri n. Geelong Midas .22 te Ro.ttërdan\ v. Amsterdam n. Oporto 'Macoma 22 v. Staiilöw naaf Pórt Said Marisa p. 22 Cuba n. Curagao Mitra p. 22 Malta naar Gibraltar Myonia 26 v. Singapore te Yokohama verw. Maas 23 v. Rotterdam te Hamburg Nieuw Amsterdam 21 v. R'dam te New York. Notos 21 v. Malaga n. Cadiz Nestor 23 v. Amsterdam te Madeira Nieuw Holland 23 v. Melbourne naar Sydney Noordam 25 23.30 u. Hoek v. Holland verw. v. New York n. R'dam Oranjestad 20 980 m. WZW Madeira n. Madeira. Orestes p 22 Ouessant 'n. Paramaribo Ouwerkerk 20 te Melbourne Omala p. 22 Vitoria n. Santos Ondina 23 v. Iskénderun n. Berre Ootmarsum 23 v. Hamburg te Antwerpen Oianjestad 23 v. Barbados te Madeira Overijsel 22 v. Charleston n. Houston Oranje 24 v. Suez te Colombo Peperkust 20 v. Dakar n. Havre. Polydorus 21 v. Pt. Said n. Nederland Plato 21 v. Vigo naar Amsterdam Pandrecht 21 v. Aruba naar Dakar Prins Frederik Hendrik 21 v. Detroit n. Cleve). Prins Willem George Frederik p. 21 12.05 'uur Vlissingen naar Hamburg Pieter-S 22 v. Swansea n. Rotterdam Prins Philips Willem 22 v. Montreal n. Bremen Rotula p. 22 Stromboli 24 v. Port Said te Berre Prins Willem III 23 v. Montreal te Havre. Raki 20 te Tandjong Priok naar Semarang Radja 18 te Singapore Rita (t.) 22 te Makassar Roepat p. 22 Gibraltar n. Halifax Rondo 22 v. Pt Said te Hamburg Rijndam 21 v. New York n. Bermuda Roggeveen 23 v. Port Swettenham t« Mame (Seychelles) Salatiga p. 21 Sabang n. Colombo. Salland 21 v. A'dam te Hamburg. Stad Alkmaar p. 20 Gibraltar n. Marseille. Stad Haarlem 21 v. R'dam n. Kirkenas. Saroena (t) 21 v. Singapore n. Saigon Schiedijk 20 nm v. New Origans n. Havanna Stad Dordrecht 22 te Rotterdam Straat Anka 26 v. Brisbane te Makassar verw- Stad Maastricht 21 v. Livorno n. Sfax Sliedrecht 30 v. Menaalahmadi te Kaapst. verw. Stad Breda p. 22 Guardaful n. Aden Schouten p. 22 Freetown n. Walvisbaai Sibajak 22 v. Soerabaja n. Semarang Saparoea 22 v. Antwerpen naar Rotterdam Sarangan p. 22 Fernando Noronha n. Kaapstad Schei pendrecht, 24 v. Recife te Belem. Slrrah 21 v. Los Angeles n. Sidney Stad Arnhem 22 v. Port Said n. Cyprus Samarinda verm. 22 v. Casablanca n. N. York Saparoea 23 v. Antwerpen te Rotterdam Schiedijk 22 v. New Orleans te Havanna Sommelsdijk 21 v. Halifax te Boston Stad Schiedam 23 van Amsterdam n. Narvik Thalatta (t) 25 Suez verw. Tawali 21 v. Suez n. Port Sudan Teiresias 21 v. Savanah 22 te Charleston Thalatta p. 22 Perim n. Suez Tlba 22 v.m. Antwerpen v. Eva Perón Tomlnl 21 v. Basrah n. Rastanura Tarakan 22 v. Genua naar Napels Tabinta 22 v. Port Said te Amsterdam Tegelberg 22 v. Hongkong n. Singapore Trompenberg 22 v. Jacksonville n. Havre Tara vertr. 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Tero vertr. 24 v. Antwerpen n. Santos Tomori 22 10.30 u. v. Suez n. Port Said Utrecht 22 18.00 uur te Kowelt Van Linschoten 22 v. Dakar te Bordeaux Wonorato p. 21 Gibraltar n. Port Said Weltevreden 22 v. New York te Casablanca Wieldrecht 29 v. Rastanura te Napels verw. Woensdrecht 29 v. Bahrein te Balik Papan verwacht Westerdam 22 480 m. O Kp Rare n. New York Willem Ruys 22 v. Napels n. Gibraltar Wonogiri 22 v. Priok n. Singapore W. Alton Jones 23 v. Mena al Ahmadi te Suez. Waterland p. 22 Madeira n. Rio de Janeiro Willemstad 23 v. Trinidad n. La Guaira. Waterman 25 11.10 uur Southampton 25 20 uur Le Tavre en 26 14 u. Roterdam verwacht. IJssel 24 19 u. R'dam verw., p. 22 22 u. Ouessant. Zaan 20 n.m. van Geile te Zaandnm Zeeland Krl. 21 v. Pt. Swettenhom n. Medan Zuiderkruis 22 340 m. Z. ten W. Las Palmas t.. Kaapstad Zeeland KRL 22 te Belawan. KLEINE VAART Adm. Courbet, 22 v. Kalmar n. Nortelje. Adm. de Ruyter, 22 te Boston v. Norkoping. Adm. Nelson, 23 V. Gotenborg te Skoghal. Advent, vertr. 23 v. Leningrad n. Kotka, Agiena, p. 21 Dover n. Dublin. Ahoy, 23 v. Antwerpen te Vliiss. n. Vesterna. Albergen, 22 v. Livorno te Lanouvelle. Amstelstroom, 21 v. Bristol te Cardiff. Anna B., vertr. 23 v. Fowey n. Genua. Anna Henny, p. 22 Vlissinigen Antwerpen. Antje, 20 v. Grangemouth n. Peterhead. Arbo, verm. 22 v. Londen n. Rotterdam. Arnoudspolder, 23 v. Rotterdam n. Lissabon. Astra, 21 v. Antwerpen te Londen. Anilope, 22 v. Rotterdam n. Duinkerken. Auriga G, 22 n.m. van Ad te Rotterdam. Beekberken, 23 v. Blyth te Lacoruna verw. Bestevaer, 23 v. Hamburg n. Rotterdam. Binnenhaven, 23 v. Avonmouth te Rouaan. Birmingham, 23 v. Gooie op de Tyne. Bree Helle, vertr. 24 v. Londen n. Rotterdam. Breezand, 19 v. Hernozaind n. Huil. Bad/.o, 22 v. Rotterdam n. Londen. Batavier 1, 23 v. La Pallice te Rotterdam. Carpo, 22 v. Drogheda n. Swansea. Cateli, 22 v. Cardiff n. Caen. Cormoran, 23 van Londen n. Nieuwpoort. Corrie B., 22 v. Passajes n. Stanlow. Crescendo, 23 v. Rotterdam te Hamburg. Deo Duce, 22 v. Rotterdam n. Rouaan. Da Capo, 23 v. Rotterdam te Lissabon verw. Dalta, 21 v. Aberdeen n. Portsmouth. Deneb, 21 v. Peterhead n. Dover. Depa, 22 v. Sevener n. Oulu. Dido, 22 v. Amsterdam n. Londen. Doilard, 22 v. Gothenburg n. Rouaan. Donau, verm. 22 v. Londen n. Rotterdam. Driebergen, 22 te Barry v. Sables d'Olonne. Duiveland, 23 v. Londen n. Tyne. Elisabeth-B, 23 v. Rotterdam te Bec d'Ambes verwacht. Ellewoutsdijk, 23 v. Rotterdam te Duinkerken. Eminent, 23 v. Aalborg te Stettin verw. Europa, 20 v. Goole n. Fowey. Export 2, verm. 22 v. Londen n. Rotterdam. Eyo S., 20 v. Pi. Talbot n. Westoin P'öint. E. en A. Scheer, 23 v. Rott. n. Civita Veechia. Bniko, 22 v. Rott. n. Hulk: Ferocia, 22 n.m. v. Plymouth n. Egesund.. Fiducia, 24 v. Boston te Maassluis verw. Frejo, 23 v. Lorient te Bayonne. Grebbestroom, 21 v. Amsterdam te Londen. Hast 1, 23 Gent naar Londen. Hast 4. 22 V. Huil n. Brunsbuttel. Heerengracht p. 23 Vlissingen n- Nanea. Heilo, verm. 22 v. Londen n. Leih. Hera, 22 n.m. te Pampater. Heemaradsingel, 22 v. proeftocht te Rotterdam. Henrica B, 23 v. Katka te Rotterdam. Jacob Oorburg, 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Lugano, 22 v. Cuxhaven te Rotterdam. Marne, 22 v. Rotterdam n. Parijs. Maystar, 23 v. Swansea te Rotterdam. Midas, 22 v. Rotterdam n. Lissabon. Minerva, 22 v. Rotterdam n. Londen. Mirfaak N. 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Nottinghom, 22 van Kingslynn te Rotterdam. Phidias, 22 v. Rotterdam n. Oran. Result, 22 n.m. v. Rott. naar Hamburg. Roelf, 22 v. Rotterdam naar Havre. Silvaplana, 22 v. Rotterdam n. Antwerpen. Spolanda, 22 n.m. v. Roterdam n. Savona. Tsormina, 23 v. Dieppe te Rotterdam. Vryburgih, 23 v. Londen te Rotterdam. Walenburgh, 22 v. Oskarsham te Rotterdam. Willy, 22 n.m. te Rotterdam v. Lovisa. SLEEPVAART Sleepboort Ebro, 22 te Ouistreham. Sleepboot Goeree, 22 van Suez n. Aden. Sleepboot Poolzee, p. 22 Dakar n. Matadi. Sleepboot Rode Zee, 22 420 m W Fayal naar België met tankers. Sleepboot Witte Zee, 22 1010 m NO Sombrero n. Terneuzen met tanker. AMM L A «I I M J A MSK/lAPAka (CHEM. REINIGEN) zonder capuchon (incl. waterdicht maken) Filialen Haarlem: Barrevoetestraat 23 Tel. 15900 Gen. Cronjéstraat 144 - Tel. 17795 Depot Hillegom: Fa. Planje, Molenstraat 16, Tel. 5900 IP v iiuicm manenj Benzineverbruik 1 liter op 19 km Deze aanbieding is tijdelijk. Showroom Zijlweg 26 Kantoor en Werkplaatsen: Mr. Cornelisstr. 54, Tel. 16270 Profiteert dus hiervan. Motor en Rijwiel met volledige garantie. BETALING EVENT. IN OVERLEG MOSQUITO SERVICE STATION GEBOUW JANSSTR. 83 Ter. 211 08 VERHUUR v. ZALEN Waarom blijft U toch langer wachten op 'n toevallige ont moeting? Wij beschikken over zeer vele serieuze rela ties in binnen- en buitenland Ook voor U! Geheimhouding verzekerd. Honderden dank betuigingen. Gratis inlich tingen in blanco couvert. Bcm.-Kant. „METROPA" Mathenesserlaan 458B, tel. 50613. Kant.u. 9-9, Rotterdam Voor fouten tn telefonisch opgegeven advertenties kun nen wy geen verantwoorde- lijkheid aanvaarden De Administratie Orthopaedisch Instrumentmaker. Alle soorte Steunzolen Kunstledematen Door H.H Doktoren erkend Gedipl. Pedicure Gasthuisvest 17 a—19 Haarlem Tel 18505 Nummerbneven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaaldo nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd VAN EEN GROTE HOEVEEL HEID COUPONS GORDIJN-, MEUBEL- en KLEDINGSTOF FEN VAN PRIMA KWALITEIT. TIJDENS DE UIT VERKOOP KORTING OP ALLE VOORRA DIGE ARTIKELEN. OOK OP LAMPEN EN MEUBELEN. DE UITVERKOOP WORDT GEHOUDEN TOT 8 AUGUSTUS BINNENHUISARCHITECTUUR \L/ L.\^ \mS I t/o. het Diaconessenhuis. FLORAPLEIN 1 hoek Hazepaterslaan. te IJmuiden, met huurwo ning, Inl. Corn. Janus en Zn. Stationsweg 81, Velsen. te koop met pand. Zaak 45 j. gevestigd. Geleg. aan hoofd straat badplaats Westen des lands. Winkel het gehele jaar geopend, geen vergunningen vereist. Zo mogelijk woning- ruil met H'lem of omg. Brie ven no. 6802. Makelaars Veilingmeesters, Beëd. Taxateurs. Nieuwe Gracht 74. Haarlem. Parkiaan 22. Donderdag a.s. aan vangende te 10 uur, waarin o.m. opgeno men: Huiskamer-, Slaapkamerameubl., Bank- en Clubstellen; Vloerkleden; Matras sen; Lopers; Bureaux; Radiotoestellen; ged. Kappersinventaris etc. KIJKDAG: WOENS DAG a.s. van 10 tot 15 uur. DAGELIJKS kunnen goederen worden bij gevoegd. Telefoon Ex peditie 13845. fUf AVOND VAN II Jtli.i-31 AUBOSIUS APEL000RNS BERG EN BOS in droomlicht C*V\ Zo'hdags gesloten Telefoon: 13658 - 17638 olivetti D# Divisummo verenigt de voordelen von de schrij- vende telmachine met die von de rekenmachine. Zij deelt en vermenigvuldigt geheel outomalisch en geeft op popier deeltal, deler, quotient en rest resp. ver menigvuldigtal, vermenig vuldiger en product Er bestaat op het ogenblik in de wereld geen tweede schrijvende electrische rekenmachine, die zoveel mogelijkheden biedt als de Olivettl-Divisumma. RUYSHANDELSVEREENICINC De Divisumma, de machi- nedieinoptelt.inaftrektên vermenigvuldigt èn deelt En die dan nog schrijft ookl Haarlem - Ged. Oudegracht 83 Tel. 14113 COMPLETE UITRUSTINGEN vo.or alle Zeevaart- en Machinistenscholen en voor alle Maatschappijen van de Koopvaardij. U niform-Specialisten ZIJLSTRAAT 71 HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3