FIAT iioo Kerkdiensten Gebr. BEEKMAN Enquête buslijnen in Heemsteedse raad Zandvoort Halfweg Bennebroek Hillegom Haarlemmermeer Lisse 10 Huishoudelijke vergadering Haarlemse geitenfokkers Oude dame struikelde over door dochter gespannen draad Burgerlijke Stand van Haarlem IIVGB en Nereus moeten een beslissingswedstrijd spelen Om de wereldtitels wielrennen India eist terugroeping van Portugese consul Zeilen De Holland Week Dienstboden mochten goedkoper baden Nieuwe uniformen voor Zandvoortse muziekkapel Secretarie-ambtenaar deed onderwijzers-examen Raad van Bennebroek benoemde onderwijzeres Bestrating aanbesteed voor Badhoevedorp Scheepvaart ZATERDAG 3i JULI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Circussterren" (Frans Hals) In Frans Hals wordt deze week, op het jour naal na, een programma vertoond van films van achter het „ijzeren gordijn". In het voorprogramma worden twee teken filmpjes vertoond, waarvan er een afkom stig is uit Tsjechoslowakije en de ander de verfilming van een sprookje uit de Oekraine. Het Tsjechoslowaakse film je laat zien wat er van gulzige kapitalisten terecht komt, die alleen maar aan zichzelf denken en niet aan de ploeterende arbei ders op hun land. Uit het tweede voorfilm pje blijkt dat de vos ook in de Oekraïne vaak hoofdpersoon van sprookjes is. Al leen de beer en de jakhals wyzen in de richting van het „land van herkomst". De hoofdfilm is uit Rusland afkomstig en geeft van begin tot eind een aaneenschakeling van zeer spectaculaire en haast ongeloof waardige circusnummers, uitgevoerd door jonge mensen. Men krijgt niet alleen res pect voor het vakmanschap van deze ar- tisten, maar ook voor hen die de film maak ten, want de opnamen voldoen steeds aan hoge eisen, terwijl de kleuren op beschei den wijze bijdragen tot de voortreffelijk heid van de film. Het is alleen jammer, dat deze rolprent slechts de glanszijde van het circus laat zien. Men had graag wat meer willen zien van het leven zelf. Wat men te zien krijgt is het product van straffe regie en discipline, die in een circus nu eenmaal onontbeerlijk zijn. Jammer ook, en ronduit een beetje lachwekkend, is het slot waar het tableau de la troupe zich tot de toe schouwers richt met de mededeling dat dit nu het resultaat was van de durf, de wils kracht en het doorzettingsvermogen van flinke jeugd. Maar dat doet aan de presta ties en aan de film zelf gelukkig niets af. H. L. L. „De vrouw met het ijzeren masker (City) Als we de makers moeten geloven is het onderwerp, dat zij verfilmden, een greep uit de historie. De vrouw, die een ijzeren masker voor het gelaat draagt, is een Fran se prinses, die volgens dit nogal onduide lijke filmverhaal een zo beslissende rol ge speeld schijnt te hebben in de strijd om het behoud van het koninklijk gezag in Frankrijk ten tijde van de Spaanse expan siedrift, dat de verleiding niet te weerstaan is geweest over haar een film te maken. Over de inhoud behoeft slechts gezegd, dat hij noch van historische noch van enige andere waarde is. Welke bedoeling de ma kers met dit product ook hebben gehad, ze komt in geen enkel opzicht tot haar recht, behalve dan, wanneer de regisseur geen ander plan koesterde de reeks oppervlak kige en slecht gecomponeerde sensatiefilms met één aan te vullen. Ook deze week kan men iedere morgen om half elf „De slimme streken van Donald Duck" gaan zien. J. V. „Geef 'm de sporen" (L i d o) Het is onmogelijk in dit kort bestek u omstandig in kennis te stellen met de ook nu weer wel zeer zotte avonturen van de als cow boys uitgedoste komieken Bud Abbott en Lou Costello, want daarvoor zou een hele kolom nog niet genoeg zijn. Bovendien zouden wij het element der verrassing eli mineren en dat zou jammer zijn, want Bud en Lou zorgen in dit kluchtige verhaal voor een aaneenschakeling van verras singen. Als u van deze grappenmakerijen houdt, dan zult u zich met het tweetal weer best kunnen amuseren. „Blumen von Hawaii" (Rembrandt) Een zeer vrije bewerking van de ope rette, die dezelfde titel voert. Een vrolijk alle leeftijden-vacantie-niemendalletje met veel muziek en dans, aardige décors en een zeer doorzichtige intrigue. In de over gangen tussen de scènes zijn verscheidene aardige vondsten verwerkt. Ook de vak kundige montering maakt het zien van Wegens plaatsgebrek konden de volgen de passages uit het Heemsteedse raads- verslag niet in ons blad van gisteren wor den opgenomen. Zij hebben betrekking op de discussie naar aanleiding van de door B. en W. gehouden enquête omtrent de wenselijkheid van een wijziging der bus routes. De heer Scheer vond in de fifty-fifty- verhouding van voor- en tegenstanders der routewijziging aanleiding om het op te ne men voor de voorstanders, omdat daarbij de eigenaren van huurhuizen niet tot gel ding komen. Hij vroeg of de gemeente niets kon doen ter vergoeding van de ont stane schade. Burgemeester Van Rappard vond het eigenlijk onjuist om van een fifty-fifty- verhouding te spreken, omdat zeer velen niet op de enquête hadden gereageerd en dus de zaak niet van groot belang hadden geacht. Bepaalde stukken van het wegdek zullen worden verbeterd, maar een geheel gesloten wegdek maken is te kostbaar. Wijziging der busroute betekent in feite een verlegging der moeilijkheden. Voor B. en W. is de zaak echter nog niet afgedaan. De heer Dijkstra (Prot. Chr.) vroeg rekening te houden met de winkeliers in de omgeving der stopplaatsen van de bus sen. ADVERTENTIE deze film tot een plezierige ontspanning. N. R. K. De reprises van deze week vindt men in Minerva, waar Doris Day haar suppor ters vergast op haar „Calamity Jane". Maandagavond kan men er Rebecca nog eens aanschouwen. In R o x y treedt Joe Brown op als „De Circusclown". In Cinema Palace draait de onder houdende avonturen-film „The sword en the Rose", waarover wij reeds in „Erbij" schreven. In Erbij van deze week vindt men een bespreking van Chaplin's „City Lights", die in L u x o r draait. In de huishoudelijke vergadering der gei tenfokkers afd. Haarlem vond. naar aanlei ding van de gehouden onderlinge keuring op het landgoed „Het huis met de beelden" te Haarlem op 3 Juli. met een toepasselijk woord van de voorzitter, de uitreiking der door de leden gewonnen prijzen plaats. Van de vijf groepen geiten, te weten drie jarige en ouder, twee-jarige, een-jarige, over lopers en lammeren, geboren 1954, waren voor iedere groep drie medailles beschikbaar ge steld. De keurmeesters waren de heren De Wit uit Berkhout en Biere uit Zaandam. Een der leden had ter bespreking diverse plantendelen en kruiden meegebracht, ver giftige en niet-vergiftige. die dienen tot groenvoedering der dieren, wat aanleiding gaf tot een leerzame overdenking. Verder werd besloten meer propaganda te maken en de liefhebberij der geitenfokkers te verhogen, door het lezen van „De Geiten houder" en de boekjes „Rondom de geboorte" en „De Geitenmelk". Verder werd er op gewezen, dat het bij wettelijke regeling verboden is. ongecastreer- de bokken boven de vier weken te houden, wanneer men geen vergunning heeft. V -ijdag-middag omstreeks twaalf uur werd de politie gewaarschuwd voor een on geval, dat brj een huis aan de Rijksstraat weg te Haarlem was voorgevallen. Toen de politie ter plaatse verscheen, bleek, dat een 86-jarige dame, die in de by het huis be horende tuin had gelopen, over een strak gespanen draad was gestruikeld en geval len was, waarbij zij een bloedende wond aan het hoofd opliep. Deze dame bewoont de bovenverdieping van het huis, terwijl haar dochter beneden woont. Hoewel de dochter het ongeval gezien moet hebben of al thans haar moeder moet hebben horen roe pen schijnt zij geen hulp te hebben ge boden. De buren hebben het slachtoffer tenslotte naar hun woning gebracht en de politie gewaarschuwd. Bij onderzoek bleek, dat de dochter de draad zou hebben ge spannen om haar moeder uit de tuin te houden. Het onderzoek wordt voortgezet. De dame is na eerst door de Ongeval- lendienst behandeld te zijn naar het zie kenhuis St. Joannes de Deo vervoerd om de wond te laten hechten. HAARLEM, 30 Juli 1954 GEHUWD: 30 Juli, J. Hooglugt en D. Overbeeke. BEVALLEN van een zoon: 29 Juli, S. E. van Werven—Weissenborn; E. G. van Bal- goijenHoogenboom; J. M. TuijnSchave- xiaker; M. L. W. J. de PausBercht; 30 Juli, BEVALLEN van een dochter: 30 Juli, J. H. Kaper—Franssen, De water polocompetitie Na de zevenvier overwinning op Nereus heeft HVGB een gelijk aantal punten als Het IJ in de eerste klasse heren. Het IJ en Hv GB zullen nu en beslissingswedstrijd moeten spelen om de kampioenstitel. De wedrtrijd HVGBNereus werd Vrij dagavond in Stoop's bad in Overveen ge speeld. De eerste helft van de wedstrijd ging vrijwel gelijk op. Na twee niet goed afgewerkte aanvallen van HVGB ging Ne reus goed combinerend op het HVGB-doel af waarna Gregorius scoorde. Wederom „er,. daarna enige aanvallen van HVGB. Felix bracht daarbij de stand op een—een. Door Rol verkreeg HVGB de lei ding. Na goed samenspel van Exalto en Gregorius kwam de balans in evenwicht. Na de hervatting bracht Rol de stand op vier—twee. Een strafworp genomen door Exalto bracht wederom verandering in de stand. Ook de scheidsrechter nam in deze wedstrijd een doelpunt voor zijn rekening. Uit een scrimmage voor het Nereus-doel werd de bal tegen het lichaam van de Nereus-keeper geschoten en kwam in het veld terug. De HVGB-grensrechter reageer de hierop niet, maar de scheidsrechter floot voor een HVGB-doelpunt. Nadat Rol een strafworp in een HVGB-doelpunt had ver anderd deed Gregorius hetzelfde voor Nereus. De HVGB-midvoor Rol loste ten slotte het laalste schot met succes. Met een zeven—vier overwinning voor HVGB kwam het einde. Het IJ HVGB Nereus AZ '70 HPC DAW De Zijl—Haarlem 37 Voor de tweede klasse dames heeft Haar lem Vrijdagavond in Leiden tegen De Zijl gespeeld. De Haarlem-dames bleven die van De Zijl met zeven—drie de baas. De stand van de tweede klasse D is: de eerste klasse A is: 10 7 3 0 17 41—21 10 8 1 1 17 44—26 10 4 1 5 9 34—41 9 4 1 4 9 22—27 10 2 0 8 4 27—37 9 1 0 8 2 14—30 DWT Haarlem DWR De Zijl 5 5 6 3 5 2 4 0 0 10 22— 4 3 6 16—14 3 4 10—17 4 0 5—18 De beslissingswedstrijd tussen HVGB en HET IJ, is door de Sportcommissie van de KNZB vastgesteld op Dinsdag 3 Augustus des avonds 8 uur in Pezie's bad te Am sterdam. Voor de wereldkampioenschappen wiel rennen op de weg en op de baan, die van 21 tot en met 29 Augustus in Solingen, Wup- pertal en Keulen worden gehouden, hebben 23 landen ingeschreven. Het zijn: Australië, België, Denemarken, Duitsland, Engeland, Finland, Frankrijk, Nederland, India, Ier land, Italië, Joegoslavië, Luxemburg, Noor wegen, Oostenrijk, Roemenië, Zweden, Zwitserland, Spanje, Zuid-Afrika, Tsjecho- Slowakije, Uruguay en Venezuela. OM DE GALEA-BEKER. De tennis wedstrijd BelgiëNederland (eerste ronde van het tournooi om de Galea-beker) is door België met 32 gewonnen. Frankrijk won met 50 van Luxemburg. ZONDAG 1 AUGUSTUS 1954. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 11—12: Esperanto dienst, geor ganiseerd door de Kristana Esperantista Ligo Internatia. Voorganger: Ds. F. A. Hof man. Geref. Pred. te Amsterdam. Deze dienst wordt uitgezonden door het I.K.O.R. 7- Ds R H. Oldeman, van Zandvoort. Jeugd dienst. Woensdag 20—20.30: Avondstilte. Ds. H S J. Kalf, van Bennebroek. Organist: Klaas Bolt. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerks- plein. 10: Ds. E. Pot, H. Doop. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. F. van Nicuw- poort, van Oegstgeest. Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. J. M. Lindeijer, van Hoorn. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kin- derkerk. Dhr. J. P. van Eijsden Jr. 10.30: Zie Grote Kerk 7 u. Gebouw Vriiz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Dhr. H. J. Bos, van Heemstede, Cand. t. d. H. Dienst. Kapel Sa- repta, Hazeoaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. G. H. N. Germans Jr. van Utrecht. 10.45: Ds. E. E. de Looze, van Hilversum. Diaco- nessenhuis. Hazepaterslaan. 4.30: Ds. G. H. van der Woord, van Spaarndam. Rusthuis, Jansstraat 10.30: Broeder C. J. Oostenrijk, Heemstede. Eglise Wallonne, 10.30 h. Pas de Service. Church of England, Kinderhuissin gel. Evening Service 8.30 p. m. Rev. Moss man. Deutsch Evangelische Gemeinde. Dienstag 3. Aug. Gemeindeabend. Pfarrer D. Stein, 8 Uhr. Alle-Dag-Kerk. Gedurende de maand Augustus gaan de bijeenkomsten niet door. Ned. Herv. Evang., Parklaan 34. 10 en 4.30: Eerw. Heer K. Asmus. Woens dag. Parklaan 21. 7.30: Ds. Tukker. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Br. W. Akse, Beverwijk. 7: Br. Niemeijer, Al phen a. d. Rijn. Woensdag 8: Ds. J. v. d. Schors, Amsterdam. Zuiderkapel, Zuiderstr. 15. 10: Dhr. A. Vries, den Helder. 5: Dezelfde H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. Za terdag 7.30: Openluchtsamenkomst aan de Dreef bij het Houtplein. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Sevensma, Evangelist te A'dam. Vrije Evangelische Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat 3. 10 en 4.30: Dhr. H. van den Brink. Evang. Luth. Gemeente, Witte Heren straat. 10.30: Dr. G. J. Lindeyer, van Am sterdam. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Dr. Mr. J. A. Oosterbaan. Rem. Geref. Gemeente 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Dr. J. H. Becker, van Den Bommel. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Dr. J. H. Becker. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Oosterkerk, Richai-d Hol- kade 125. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. M. Boeyinga. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. J. D. Houtman, Vollenhove. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Dhr. Elshout. Woensdag 7.30: Dhr. Rijksen. Geref. Gemeente. L. Margarethastr. 13. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gemeen te in Ned., Parklaan 21. 9 en 4.30: Leesdienst Dinsdag 7.30: Dhr. Gebraad van Capelle a. d. IJssel. Oud-Kath. Kerk. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. The Bethel Pente costal Temple Inc., Tempeliersstraat 55 rd. 3: Samenkomst. Ie en 3e Zondag H. Avond maal. Woensdag 7: Bidstond. Baptisten Ge meente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Ds. W. Veenstra, van Treebeek. 7: Ds. W. Veenstra, H. Avondmaal. 8.30: Jeugdsamen- komst. Leger des Heils, Schagchelstraat 26a Zaterdag 7.30: S. K. verkoop vanaf de zaal. Zondag 10: Heiligingssamenkomst. 7: Open- luóhtsamenkomst (Ged. Oude Gracht). 8: Verlossingssamenkomst. 12 tot 1: Kindersa menkomsten. Samenkomsten staan o. 1. v. Kolonel C. Bakker van H. K. Dinsdag 2.30: Gezinsbond. Donderdag 7.30: S. K. verkoop vanaf de zaal. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7:30: E. Schuurman. 3.30: Openluchtsamenkomst Dreef. Dinsdag 8: Bijzondere samenkomst van de Broeder schap van Volle Evangelie Gemeenten in Nederl. Verschillende sprekers. Donderdag 7.45: Bidstond. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. 10.30: Samenkomst (Broodbrc- ken). Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Vacan- tie tot September. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samen komsten. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. J. Ze'egers. 19: Op wekkingssamenkomst. Versch. spr. of bij goed weer openluchtbijeenkomst Dreef. Donderdag 20: Bidstond. Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdag morgen 10: Gemcensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Zevendagdags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Christian Science, Kerk dienst Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: En gelse Taal. Woensdagbijeenkomst Lange Veerstraat 16, 8 uur. Broedergemeente, Park laan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zang- dienst. Zondag 12: Zondagsschool en Jeugd dienst. 7: Ds. H. Schutz. Gemeente Gods, 10: Cultureel geb. IJmui- den. Samenkomst. 7.30: Parklaan 21. Sa menkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. M. van der Voet, H. Doop Immanuëlkerk. 10: Ds. H. van Doorn, van Overdinkel. 7: Dr. M. van der Voet. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Leger des Heils, Ceramstraat 4. Zaterdag 7.30: Straat zang vanaf de zaal. Zondag. 10: Heiligings samenkomst. 7: Openluchtsamenkomst Soen- daplein. 8: Verlossingssamenkomst. Leiders: Sr. Kapitein en Mevr. A. Bouwens. 12: Zon dagsschool. 4.30: Kindersamenkomst Zaa- nenbos. Maandag 7: Straatzang Bloemendaal Spoorweg. Dinsdag 2.15: Gezinsbondsamen komst. 7: S. K. verkoop vanaf Javastr. 60. Woensdag en Donderdag 7: S. K. verkoop vanaf Javastraat 60. Geref. Kerk. Klopper- singelkerk, Kloppersingel 10: Ds. W. J. Smidt, van Naaldwijk. 5: Ds. J. B. van Mechelen, van Oostburg. Sionskerk. 8.45: Ds. J. B. van Mechelen. 3.30: Ds. W. J. Smidt. Noord-Schoterkerk. 10.15: Ds. J. B. van Mechelen 5: Ds. W. J. Smidt. Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 10 en 5.15: Prof. Dr. B. J. Oosterhoff, Apeldoorn. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. E. G. van Kekem, van Groesbeek. Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, Zandvoort Aula Clir. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwen- huijzen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Pr. Rel. Gem., H'lem. Irene Meer en Bosch, Heemst. 10: Dhr. J. de Vries. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. Jac. Andree, Harderwijk. 17: Dr. A. Don- dorp. Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 17.30: Ds. Jac. Andree. Geref. Kerk. Herenweg 111 10 en 5: Ds. H. Knoop, van Rotterdam, Delfshaven. AERDENHOUT. 10.30: Ds. J. R. Wolvens- berger, van Amsterdam. Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Ds. J. Spijker, Rem., Schiedam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Eerw. Heer G. Nieuwen- huizen, 's Gravenhage. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. H. Visser, te Overveen. 10.30: Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Geen dienst. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. R. Groeneboer, van Weesp. 7.30: Ds. G. van Doornik, van Nijmegen. Vr(je Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. R. van der Mast. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. S. van der Linden, van Rotterdam-D. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus, H. Doop. 17: Ds. v. Leeuwen, uit De Kaag. Chr. Geref, Kerk. 10 en 18: Ds. v. d. Molen, uit Aalsmeer. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. P. E. C. Eerhard, van Hillegom. 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. C. Kamper van Doetinchem. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. D. van Boven, van Tricht. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Abbenes. 9.30: Ds. J. A. van Bo ven. 6.30: Ds. D. van Boven Tricht. Bethel- ADVERTENTIE Doe dit eens: Als U een Fiat-berijder ontmoet, vraag hem dan eens naar zijn wagen. Hij zal er méér goede dingen van zeggen dan U van ons zoudt durven geloven. Automobielbedrijven Haarlem - Bloemendaal Tel. 14160 Tel. 22115 kapel 10: Ds. M. G. Blauw. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. A. I. Hoffman, van Nijkerk. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dhr. A. C. Brörens. 7: Ds. J. P. E. C. Eerhard, em. van Hillegom. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. J. C. Brussaard, van Oegstgeest. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. P. A. Tichelaar, Ankeveen. „De Toorts" 9: Ds. P. J. Mackaaij, Oegstgeest „De Kapel" 7: Ds. H. Coolsma, Breda. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Duykeren, van A'dam. Jeugddienst. West. Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. H. Doop. 7: Dezelfde. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. E. Loor, pred. te Heemstede. 7: Jeugddienst. Spr. Ds. A. A. Wildschut, te Amsterdam. Woensdag 8: Avondwijding. Medewerking van orgel en trompet-solist. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. K. F. Proost, van Blaricum. Geref. Kerk. Julia- naweg. 10 en 5: Ds. A. Ringnalda, van Over veen. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Gedu rende Augustus geen samenkomsten. Youth for Christ. Tot 1 Augustus samenkomsten in de Geref. Kerk, Julianaweg. 8: Volwasse nen. 3 Kinderen. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. L. Lagerweij, van Den Haag. 7: Ds. P. Holst van Charlois. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond 10.15: Ds. H. J. A. Haan, van Leiden. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. G. van Doornik, van Nij megen. Geref. Kerk. Art. 31. 10 en 4.30: Ds. F. van Dijk, van Herenveen. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10: Leesdienst. 4: Ds. S. v. d. Molen, van Aals meer. NIEUW DELHI. (Reuter). De In diase regering heeft in een nota aan de Portugese zaakgelastigde te Nieuw Delhi geëist, dat de consul-generaal en de consui van Portugal to Bombay India voor Zon dagmiddag verlaten, zulks als represaille voor de uitwijzing van de consul-generaal en de vice-consul van India te Goa door Portugal. In de Indiase nota wordt deze maatregel een „eerste stap" genoemd. De Portugese verklaring, dat de Indiase con sulaire vertegenwoordigers in Goa een ge vaar voor de veiligheid van dat gebied be tekenen, wordt een nieuwe poging van de Portugese regering genoemd om de wereld opinie over dc kwestie van de Portugese koloniën in India te verwarren. Vermist vliegtuig terecht Van de zijde der Amerikaanse luchtmacht in Engeland is bekend gemaakt, dat het Amerikaanse vliegtuig, waarvan men aan vankelijk dacht, dat het in de Noordzee was gestort, inmiddels te Reykjavik, de hoofd stad van IJsland, is geland. De tweede dag van de Holland Week trof fen de zeilers een flinke bries en droog weer, zodat de deelnemers hun hart konden ophalen. Bij de strijd in de internationale klasse der Flying Dutchman, waarin ook enkele Engelsen en thans een Zwitser start ten, weerde de Engelsman Dawes zich met zijn „Hopeful" aanmerkelijk beter dan Donderdag. Het zag er lange tijd naar uit, dat hij zou winnen, want hij lag fraai aan de kop. Tegen het einde van de baan echter rondde hij een verkeerde boei, zc-dat hij terug moest, waardoor hij twee Nederlanders moest laten passeren, voordat hij finishte. Kremer met „Tineke", die Donderdag won, moest zich ditmaal tevreden stellen met dc vierde plaats. De zege was ditmaal voor Gülcher in „Frithjofna" met de „Favonius" van Helder als tweede. De Zwitser Bordier moest kennelijk nog wennen en werd laatste. Raadsvergadering 1891 In de notulen van de vergadering van de gemeenteraad van Zandvoort op Zaterdag 8 Augustus 1891, des avonds te zeven ure, kan men lezen: „De voorzitter, burgemeester mr P. N Engelberts. brengt ter tafel een brief van mevrouw Schroder, tijdelijk alhier woon achtig, waarin gevraagd wordt, de dienstbo den tegen verminderd tarief baden te doen nemen. Na enige bespreking wordt op voor stel van de heer Groen besloten, dat twee dienstboden, bij dezelfde familie dienende - waarvan een bewijs moet worden overgelegd in eene koets, op één kaartje een bad mo gen nemen, mits die familie ook van de zee baden gebruik maakt" GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER 7SnVekte,.?al de bur8emeester van Zandvoort op Woensdag 4 Augustus geen spreekuur houden. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria Catharina, d. van R L Donker en J. T. Dietz; Anita Marv, d. van J- Vermes en O. A. L. H. Huhnholz. Hoogenhyk W" Va" Duijn en A' GEHUWD: I. A. Roos en M. C. J. Rom- mers; D. Doornekamp en P. Terol; C E Miserez en J. Kerkman; C. A. Kras en T. M.' van Staveren; J. C. Schortemeijer en M. M. T. van de Kockelt en A. de Jong va? mRwEI??N:-J" H' HuiJboom- 85 j„ wedn! van M. W. Draaisma; T. de Mes, 83 j., wed van J. Koper. Onder auspiciën van de stichting „Tou ring Zandvoort" is sinds enige tijd een actie gaande teneinde te zorgen voor het aanschaffen van uniformen voor de Bad- kapel. Door Touring Zandvoort wordt een uni form beschikbaar gesteld voor de dirigent terwijl van verschillende andere zijden uniformen voor de leden van de kapel aangeboden worden. De bedoeling is, dat zoals reeds in enige gevallen gebeurde, de Zandvoortse bedrij ven en middenstandsverenigingen leden van de kapel zullen „adopteren". Er be staat hiervoor zoveel belangstelling dat de aanschaffing van een tiental uniformen reeds verzekerd mag worden geacht. In het nieuwe seizoen hoopt de bad- kapel in nieuwe uniformen te kunnen op treden. De heer R. J. Hogen Esch, wonende in Zandvoort. slaagde voor het onderwijzers examen. Dit zou op zichzelf niet zo verwon derlijk zijn, ware het niet, dat de heer Hogen Esch deze prestatie leverde, na de voorberei dende studie hiervoor geheel in vrije tijd te hebben voltooid Hij is namelijk werkzaam op de afdeling financiën van de secretarie te Zandvoort en volgde een schriftelijke cur sus. Bij-studie in enkele vakken genoot hij tevens in de avonduren van Zandvoortse leerkrachten, waarna hij op de Hannie Schaft- school de nodige practijk-uren behaalde. De enorme inspanning, welke hij zich voor het behalen van dit diploma getroostte, werd thans met succes bekroond, reeds de eerste maal dat hij aan de examens deelnam. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst wordt waargenomen door dr. Honingh, Plein 13, tel. 405. Donderdagavond hield de gemeenteraad van Bennebroek onder voorzitterschap van wethouder J. F. v. Lierop een spoedeisende raads vergaderin g. Er waren geen ingekomen stukken en dus ging de raad direct na de opening over tot behandeling van punt 2 van de agenda, be noeming van een onderwijzeres aan de Sparrenbosschool. De schriftelijke stemming wees uit, dat met algemene stemmen me juffrouw H. M. Krouweel als zodanig be noemd was. Zij zal haar functie met het begin van het nieuwe schooljaar aanvaarden. Bij de rondvraag informeerde de heer P. J. van Lierop (K.V.P.) hoe het stond met de aanleg van het sportterrein, dat op het ogen blik hermetisch is afgesloten met prikkel draad en waaromtrent niemand weet wat er gaat gebeuren. De voorzitter antwoordde dat de raad nog even geduld moet hebben, want B. en W. liopen spoedig met bepaalde voorstellen te komen, waarover thans nog besprekingen worden gevoerd. De heer Elgersma (Prot. Groep) informeerde nog naar de behande ling van een gemeentcrekening, welke ir een volgende vergadering zal geschieden en daarmede was binnen twintig minuten deze spoedeisende vergadering afgelopen. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst vcor artsen wordt op 1 Augustus te Bennebroek waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, telefoon K 2502—300. BURGERLIJKE STAND GEBOREN Theodcrus, z. van G. P. J. van Ruiten en J. M. Maas; Theodoras Jacobus Benvenutus, z. van J. II. Warmerdam en E. H. C. Jonkheer. ONDERTROUWD: W. A. Obdam en J. Prins; A. M. Draaisma en W. M. Walter; M. J. Hartman en J. M. van Halm; II. H. Hyl- kema en C. Korbee. GETROUWD: J. Stijnman en M. C. van der Zande; C. van Wieringen cn J. Struik; G. Dedel en H. M. Rietveld. OVERLEDEN: H. Hendriks, echtg. van M. van Til, vr., 62 jaar. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst van do artsen wordt op 1 Augustus te Hillegom waargenomen door dokter H. F. ten Koopcn, Stationsweg 2, telefoon 5417 Vrijdagmorgen is in „De Landbouw" te Hoofddorp door de gemeente Haarlemmer meer aanbesteed het maken en herstellen van klinker- en tegelbestratingen met bijkomende werken in nader te omschrijven straten in Badhoevedorp in de gemeente Haarlemmer meer. Er waren r.egen inschrijvingen. De laagste was van H. Keevel uit Amsterdam voor 36.450: de hoogste van C. v. d. Bosch uit Amstelveen voor f 49.820. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Dirk, z. van D. Schutte en S. S. J. Hmsman; Anna Geertruida Maria, d. van J Tulen en M. M. Calvelage; Cornelia Maria Johanna Dorothea, d. van G. P. Ha- geman en T. B. Schenkel; Gerrit Jacob, z. van G. P. Jongejans en J. J. Fles; Jacob, z. van J. G. Doets en G. Hol; Johannes Wilhel mus, z. van P. van Aarle en M. A. P. van Vlimmeren: Comelis, z. van C. M. de Schip per en H. Schalk; Nicolaas Fernandez Ma ria, z. van N. J. Stokman en G. Stut; Gerre- bina Wilhelmina, d. van J. den Breejen en W. Vreugdenhil; Ingred, d. van W. Nieuwen- huizen en K. P. Petersen; Christiaan, z. van Chr. Raatgever en C. Brouwer; Jacque line, d. van A. W. van der Beek en S. de Jager; Yvonne, d. van J. C. de Regt en G. Barendsen; Robert, z. van B. Romeijn en P. H. Dittmar; Dirk Jan Rammener, z. van D. J. E. Prins en S. S. Rooseboom; Louise Ju dith Josephine, d. van H. L. J. van der Grinten en J. J. L. van den Bergh. ONDERTROUWD: J. J. Vermeij en A. W. van der Laan; E. A. T. de Boer en G. H. Nijzink; W. J. Casners en M. B. Nederveld; J. Been en A. A. Weij. GETROUWD: E. V. Bucrksen en A. Nij zink; J. P. Mangnus en C. A. van Rijn; P. Ouwerkerk en M. Markus; G. A. Tiemens en J. C. Boot; J. C. van Zoest en M. A. Coens. OVERLEDEN: Elisabeth List, oud 74 j., echtgenote van Jan Heijn; Comelis Kuijster- mans, oud 52 j., echtgenoot van Maria Ca tharina Matthijssen. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor doktoren luidt: Hoofddorp, dr. Bult. telefoon 6320. Nieuw-Vennep. dr. Nugteren, telefoon 220. STRAATPREDIKING A.s. Zaterdagavond om half acht wordt te Lisse een straatprediking gehouden op de hoek Wilhelminastraat-Emmastraat ZONDAGSDIENST De medische dienst wordt Zondag 1 Augustus te Lisse waargenomen door dokter A. J. Duyrnaer van Twist, Hereweg 295, telefoon 3453 BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Joseph is Maria, z. van C. v. d. Klauw en A. H. Augustinus; Johanna The- resia Maria, d. van J. Hogemes en P. W. M. Hermans; Martinus Columbus, z. van A. de Vos en C. B. van Beek; Clasina, d. van G. v. d. Wetering en T. v. d. Schrier. ONDERTROUWD: W. J. v. d. Klugt en G J. v. d. Duin. GEHUWD: C. Randsdorp en I. C. Korte- kaas; G. M. Bon en M. P. Augustinus; A. Kaptein en A. de Rooij. OVERLEDEN: Antje v. d. Meer, echt. van G. A. Weijers, oud 69 j. Circus Van Bever komt Op het terrein van de heren Vreeburg aan de Achterweg zet het circus Van Bet ver haar zes-masten-tent overeind voor een tweetal voorstellingen op Maandag en en Dinsdag. Het programma vermeldt een keur van internationale circus-attrac ties. De beroemde Franse dierentemster Marffa La Corse treedt op met haar Ben gaalse koningstijgers, voorts de Engelse jongleur Bobby, mr Ernest presenteert zijn kamelen, terwijl de heer Van Bever zelf de olifanten in de piste brengt. Algenib 30 v. Pto Alegre te Rio Grande. Alkaid 29 v. Bahia n Rio de Janeiro. Almdijk 20 v. Brownsville te Le Havre. Alphacca 30 v. Antwerpen te Bremen. Alwaki 30 v. Buenos Aires te Montevideo. Amsteldijk 29 v. New York n- Antwerpen. Amstelland 30 v. Rio Grande te Pto Alegre. Arendsdijk 30 v. Antwerpen te New Orleans. Alblasserdijk 29 te New York. Alderamin 30 v. Bombay te Cochin. Alioth 29 v. Bahia n. Antwerpen. Arnedijk p. 30 Vlissingen n. New Orleans. Aalsdijk 30 v. Rotterdam te Antwerpen. Aldegonda 30 v. Bangkok te Pladju. Almdijk 30 v. Le Havre n. Antwerpen. Aiphard 30 v. Vitoria n. Rotterdam. Ampenan 30 Rotterdam te Antwerpen. Andijk p. 30 Flores (Azoren) n. Havanna. Annertkerk 31 v. Duinkerken te Antwerpen. Appingedijk 30 v. New York te Antwerpen. Aldabl 2-8 Rio de Janeiro, 9-8 Montevideo, 11-8 Buenos Aires verw. Alhena vertr. 13-9 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alnatl verm 31-7 v. Montevideo n. Santos. Breda 30 v. Cristobal te Curagao. Bennekom 30 v. Amsterdam n. Zuid-Paclflc. Bali 30 v. Genua, 31 te Marseille. Banka 31 v. Philadelphia te New York. Betiri 28 v. Newcastle n. Singapore via Gi braltar. Blijdendijk 31 v. Baltimore te New York. Bonaire 31 van Amsterdam te Dover. Bloemfontein 3-8 Southampton, 5-8 Amster dam verw. Bosehfontein verm. 29-8 v. Amsterdam n. Oost- Afrika. Boskoop verm 31-7 v. Aruba n. Curagao. Ceronia vertr. 30 v. Hamburg n. Rotterdam. Caltex Lelden p. 30 Algiers n. Tripolis. Celebes p. 30 Ouessant n. Amsterdam. Charis 30 van Lavita del Lorlnte te R'dam. Cistula 31 v. Djibouti n. Aden. Cronenbung p. 30 Dover n. Bilbao. Cottica verm 2-8 v. Paramaribo n. Plymouth. Daphnis 29 v. Rotterdam n. Amsterdam (proeftocht). Duivendrecht p. 29 Dakar n. Las Palmas. Daphnis, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Delft 30 v. Bremen te Amsterdam. Dalerdijk 31 v.m. v. Londen n. Hamourg. Edam 27 v. Aden n. Singapore. Enggano 31 van Madres te Cochin. Erinna 30 v. Spezia n. Rangoon. Eemland 30 v. Rio de Janeiro te Santos. Eendracht 31 v. Bremen op rede Haifa. Esso Den Haag 30 v. Antwerpen te Rotterdam. Gaasterkerk 30 v. Lissabon n. Marseille. Gooiland 20 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Hector 30 v. Algiers te Malta. Hilversum 30 v. Aden te Menaalahmadl. Heelsum 30 v. Savannah n. Le Havre. Hersilia 30 v. Curagao n. New Orleans. Ittersum 29 v. Ilheos n. Las Palmas. Indrapoera 30-7 v. Rotterdam te Prlok verw., 3-8 Cheribon, 5-8 Semarang verw. Jupiter 30 v. Rotterdam te Amsterdam. Jagersfontein vertr. 30-7 v. Amsterdam naar Oost-Afrika. Johan van Oldenbarnevelt 1-8 Quebec verw. en verm. 3-8 v. Quebec n. Rotterdam. Koratia 30 v. Kopenhagen te New Orleans. Katelysia 31 v. Durban te Singapore. Kieldrecht 30 v. Alexandrië te Genua. Luna 29 v. Rotterdam naar Amsterdam. Loppersum 28 te Swansea van Newport. Luna 30 van Rotterdam n. Amsterdam. Lutterkerk p. 30 Djeddah n. Pt. Said. Laurenskerk 30 v. Aden te Karachi. Leersum 30 v. Aden te Karachi. Leersum 31 v. Le Havre, 31 te Antwerpen. Lekkerkerk 30 v. Massawa te Suez. Lawak 31 v. San Francisco te Los Angeles. Lindekerk 30 v. Rotterdam n. Antwerpen. Mapia p. 29 Guardafui n. Suez. Mariekerk 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Mitra 31 v. Menaalahmadi te Rotterdam verw. Myonia 26 v. Singapore te Yokohama. Mentor 29 te Famagusta. Modjokerto 31 v. Semarang te Surabaia. Marisa 30 v. Curagao n. Rotterdam vla Stanlow. Marken p. 30 Ouesant n. Dakar. Maasdam 2-8 v. Rotterdam te New York verw. en vertr. 5-8 v. New York n. Rotterdam. Nieuw Holland 30 v. Sydney n Brisbane. Nieuw Amsterdam 31-7 v. New York te Rotter dam vertr. 6-8 v. Rotterdam n. New York. Noordam 31-7 v. Rotterdam n. New York. Oberon 29 v. New York n. Curagao. Oranje verm. 6-8 v. Priok n. Amsterdam. Oranjefontein verm. 8-8 v. Durban n. Am sterdam. Oranjestad vertr. 5-8 v. Amsterdam n. Cristo bal. Perna 28 v.m. te Lyttleton v. Curagao 31 te Port Nelson verw. Prins Alexander 29 v. Quebec n. Montreal. Prins Frederik Hendrik p. 30 Anti Costi Eil. n. Le Havre. Prins Willem III p. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Prins Willem van Oranje 30 v. Montreal te Peperkust 29 v. Le Havre n. Antwerpen. Polyphemus 30 v. Aden te Suez. Prins Frederik Willem 30 v. Le Havre naar Bremen. Prins Willem George Frederik p. 30 Lands End n. Montreal. Pieter S 30 v. Swansea te Amsterdam. Polydorus 30 v. Pt Said te Rotterdam. Prins Johan Willem Friso 30 v. Rouaan naar Rotterdam. Rijnland 30 v. Montevideo te Rio Grande. Ridderkerk 30 v. Antwerpen te Amsterdam Roepat 31 v. Halifax te Boston. Rijndam 5-8 v. New York te Southampton- Le Havre 6-8 Rotterdam verw. Sommelsdijk 30 v. New York te Bathlmore. Sunetta 27 v. Yokohama te Miri. Sheratan 31 v. Port Said te Philadelphia. Sigli 31 v. Fremantle te Surabaia. Sloterdijk 29 v.n Londen, 0 te Rotterdam. Stad Breda 0 v. Pt. Said n. Duinkerken. Stad Dordrecht p. 30 Kp. Sint Vincent naar Palermo. Samarinda 31 v. Casablanca te Bostin. Saparoea 31 v. Rotterdam te Hamburg. Sibajak 4-8 Aden 9-13 Port Said verw. Taria 29 v. Rotterdam n. Curacao. Ternate p. 29 Ouessant n. Port Said. Trajanus 29 v. Hamburg te Antwerpen. Talisse p. 30 Perim n. Djeddah. Tawali 30 v. Aden n. Mombasa. Tabinta 30 v. Amserdam te Hamburg. Tero p. 30 Madeira n St. Vincent (bunkeren). Tiba 30 v. Rotterdam te Hamburg. Tomori 30 v. Marseille n. De Havre. Worogirl 30 v. Penang te Belawan. Zeeland KRL 30 v. Colombo n. Aden. Zuiderkruis 30 420 m Walvisbaai n. Kaapstad. Zaan 29 v. TJmuiden n. Gefle. Wieldrecbt 30 v. Napels n. Sidon. Waterman vertr. 7-8 v. Rotterdam n. Wellington en Australië via Panamakanaal. Westerdam vertr. 1-8 v. New York n. Rotter dam. Willem Ruys vertr. 4-8 v. Rotterdam n. Prlok. Willemstad verm 1-8 v. Pto Limon n. Am sterdam vla Aruba-Curagao Zuiderkruis 2-8 v. Amsterdam te Kaapstad verw. en vertr. 5-8 v. Kaanpstad n. Rotter dam. KLEINE VAART Amor 30 v. Gocek (Turkije) te Izmir. Amstelkroon 31 Surabaja te Makassar verw. Amstelvaart 30 350 m ONO Chagos Archipel n. Aden. Relipes 30 te Tjilatjap. Leuvekerk 30 rede Bombay. Liseta 31 te Tjilatjap verw. Macuba 30 240 m W NW-koop n. Geelong. Metula 30 320 m ZZO Christmas Ell. n. Geelong. Mirza 30 200 m ZZO Christmas Eil. n. Fremantle Murena 30 430 m Z Bali n. Balikpapan. Sliedrecht 30 170 m ZO Kaapstad n. Kaanstad. Tankhaven II 30 550 m ZZO Haiphong n. Sun- geigerong. Van Spilbergen 20 v. Lome n. Matadi. W. Alton Jones 30 190 m n. Madeira n. Phila delphia.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10