Brand bij Van Gelder richtte grote schade aan in oude papiermakerij Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Lasvonk in smeerolie oorzaak Mendès-France verwacht rust in Tunesië na concessies Malan trekt van leer tegen zijn ambtgenoot Nehroe „Renkum" offert vacantie Franse rechtervleugel komt voor de belangen der landeigenaars op Het woord is aan Hij hoopt dat India Portugal in de armen van Zuid-Afrika zal drijven Ons Bijkantoor I Haarlem-Noord j Watersnood in Perzië trekt slangen aan Ernstige treinbotsing bij Innsbruck De barre maand Juli Warme luchtstroom in aantocht MAANDAG 2 AUGUSTUS 1954 Helpende handen Israel wijst Brits- Amerikaans vredesplan van de hand Niet ontevreden Bekwame zet Haarlems Dagblad Reeds 180 personen verdronken Drie Nederlanders gewond Nederlandse fantast opnieuw uit Italië gezet Weer rapport 69e JAARGANG No 19 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlèm-Noord, Soendaplein Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 173 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A P Huijsman Een even langdurige als voor de Velsense brandweren moeilijke strijd is Zondag ochtend en -middag geleverd in een oud gedeelte van Van Gelders papierfabriek, waar de papiermachine 14 en enige hulpmachines een prooi van het taai-voort- vretende vuur zijn geworden. Nadat men tenslotte met ruim twintig stralen deze brand, die zich vooral in het begin zeer ernstig liet aanzien, had aangepakt, kon omstreeks half twee in de middag de brandhaard als bedwongen beschouwd worden de nablussing heeft evenwel nog geruime tijd in beslag genomen. Een lasvonk, die ongelukkigerwijs in de smeerolie op de tandwielen van P.M. 14 viel, was de schuldige aan deze grote schadepost voor de papierfabriek. Het zal geruime tijd duren voor de productiestagnatie overwonnen is, want men rekent op een teruggang van zeker 12 percent. Het alarm bereikte omstreeks kwart voor twaalf de Velsense brandweer, die met haar gehele materieel uitrukte en mede dank zij de zeer vlotte medewerking van het pontpersoneel haar totale wagen park in korte tijd op het terrein van de brand had verzameld. Moeilijkheden De situatie in het oude fabrieksgedeelte van Van Gelder werkte evenwel in het begin uitermate belemmerend: ten eerste is de hal, waar de PM 14 staat opgesteld naast de oude „krantenhal" niet gemak kelijk te bereiken en ten tweede weigerde een van de brandpompen op het terrein dienst, zodat men te weinig water kon geven. Het was de brandweer niet bekend, dat er een tank met vele duizenden ku bieke meter bluswater beschikbaar was. De eerste ingreep van. de monteurs, die de schuimblussers in de fabriekshal hadden willen gebruiken om de brand te doven, was inmiddels ook mislukt. In de oude hal de papiermakerij vond het vuur gretig voedsel en zodra het door het dak was gebroken, werd het door de luchtstroom via de papierexpeditie en de andere belendende ruimten aange wakkerd. Met groot geweld vielen de verteerde stukken dakbedekking in de hal, die op dat moment op tenminsto tien plaatsen heftig brandde. Een zware rookontwikke ling belemmerde het blussingswerk in niet geringe mate en één van de leden der fa- brieksbrandweer, de heer Van der Heuvel, moest bedwelmd worden weggedragen. Niettemin slaagde men er in met een toenemend aantal stralen de Hoogoven brandweer was er inmiddels bij gekomen evenals die van Beverwijk zowel over het dak via de twee aanwezige ladderwa gens als door de afbriek zelf de brand te localiseren. Kanaalwater Met een pomp op het kanaal kon er tegen die tijd voldoende water gegeven worden en allengs nam de rook, die een grote groep kijkers naar de kanaalkust en het fabrieksterrein had gelokt, in dicht heid af. Het moest evenwel toch één uur wor den voor de telkens weer opduikende vlammen in hun gevaarlijke loon waren gestuit en de aangrenzende, met een mastiekdak afgedekte houtslijperij, de pa pierexpeditie en de nieuwe indikzaal van de PM 14, die ten Noorden van de vuur haard in aanbouw was, geen gevaar meer liepen. Met haken heeft de brandweer het dak verder opengereten, om de resterende vuurhaarden de volle laag te kunnen ge ven om half twee kon de brand dan ook als bedwongen worden beschouwd en OOOOOOOC<X)COO^COCOCOOOOOOOOf>%/3COOOOOOOOCOi oooooooooccoc Toen de eerste steekvlam gistermorgen opschbot in Van Gelders papiermakerij, waren er al heel gauw helpende handen bereid de brand zo mogelijk binnen de perken te houden: de bemanning van een Duitse houtboot voor de steiger sprong onmiddellijk bij en twee schip- persjongens, die met hun schepen in de binnenhaven liggen klommen over het 3 hek om te assisteren. Daarbij brak één 3 hunner, Jan Lek, een been en hij moest 3 naar het Antoniusziekenhuis worden ge- bracht. In de loop van de dag kon hij 8 echter weer naar het schip terug gaan. g Inmiddels had zich in de papiermakerij g een klein drama afgespeeld: de heer 3! V. d. Heuvel was als lid der bedrijfs- s brandweer daar toevallig aanwezig, toen c het vuur ontstond. Met een sprong in 0 de machinekelder heeft hij nog gepro- beerd de brand te doven, maar dit mis lukte met een ernstige schaafwond is hij later, toen de rookbedwelming hem geheel buiten gevecht stelde, in de ver- bandkamer binnen gebracht. OOOX)OOOOOOCOOO<MCCOaDO<MCCOOOOCCOOCOOCOOCOOOOCOOCOOOOOC JERUZALEM (Reuter). Israel heeft een Brits-Amerikaans plan verworpen ter vermindering van de spanning tussen Israel en Jordanië. Het plan dat in Juni aan Israel en Jordanië werd overhandigd, stelde voor de wapenstilstandscommissie van de UNO te versterken en haar volmachten uit te breiden. Uit een verklaring van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken blijkt, dat Israel de bestandslijn door recht streekse onderhandelingen tussen beide landen tot stand wil brengen. Egypte en Saoedi-Arabië hebben Zater dag een accoord gesloten over de uitwisse ling van militaire missies, die zich onder meer zullen bezighouden met het opstellen van strategische plannen rukte de Haarlemse motorspuit, die voor alle zekerheid achter de hand werd ge houden, in. Een uur later volgde het Vel sense materieel en kon de bewaking van de zwartgeblakerde hal aan de fabrieksbrand- weer en de ploeg van Velsen-Noord wor den overgelaten. Er heerst grote chaos na deze brand en de schade is nog niet te benaderen. Zij loopt zeker in de tonnen, maar is mede afhankelijk van de vraag, of de PM 14 nog Zo zag het dak eruit na de brand. ooococoococcco^^ Ondanks de vrij aanzienlijke schade, i zo deelt de directie van de N.V. Van Gelder Zonen mede, laten de gevolgen g van de brand, waardoor een der pa piermachines buiten bedrijf is geko men, zich zo aanzien dat deze op be trekkelijk korte termijn hersteld zal kunnen worden. COCCOOOOCCOOCOOOOKttO herbouwd kan worden. Zo niet, dan kan gerekend worden op een bedrag, dat het millioen overschrijdt, nog afgezien van de productievertraging. De PM 14 leverde niet uitsluitend krantenpapier, maar naar de heer P. Verdoorn, de fabrieks directeur ons meedeelde haar uitvallen betekent een terugggang in de productie van zeker 12 percent. Wij vernemen dat het personeel van de papierfabriek „Renkum II", behorende tot het Van Gelder-concern met het oog op de brand in Velsen besloten heeft één of twee papiermachines te laten doordraaien; men zou vandaag met vacantie gaan. Hiermee zal een groot deel van de drei gende fabricage-achterstand kunnen wor den opgevangen. (De fabrieken Renkum II en Velsen maken beide krantenpapier). In de directe courantenpapiervoorziening zal slechts geringe stagnatie ontstaan. (Van onze correspondent in Parijs) Frankrijks premier, Pierre Mendès- France heeft Zaterdag een lange reeks ge sprekken in de hoofdstad van Tunesië ge voerd en een bezoek aan de Bey gebracht. De premier is Zaterdagnacht om één uur in Parijs teruggekeerd, moe en duidelijk voldaan met het resultaat van dit bliksem bezoek dat ten doel had Sidi Lamine Bey op de hoogte te stellen van de beslissingen, die de Franse ministerraad Vrijdagavond ten aanzien van Tunesië had genomen. Nog vóór de Nationale Vergadering dus haar mening over de politieke hervormingen van dit Noord-Arikaanse protectoraat heeft uitgesproken, gaat Tunesië de nieuwe toe stand in, die vanochtend in sommige Fran se bladen wordt beschreven als de „co- souvereiniteil" van de autonome Tune sische staat. De eerste reacties in Noord-Afrika op het bezoek van Mendès-France zijn bij zonder gunstig. De commentaren in Parijs zijn voor een belangrijk deel minder vrien delijk. Uit de Parijse pers van vanochtend blijkt duidelijk dat de rechtervleugel nu de aanval op de premier heeft ingezet. Dit kan gezien worden als een uiting van de uiterst behoudende geest onder de invloed rijke groep van de Franse landeigenaren in Tunesië, die voortdurend hebben aange drongen op de toepassing van het oude Franse imperialisme en het zenden van meer militaire versterkingen, teneinde de rust te handhaven. Mendès-France heeft de Tunesiërs echter geen twijfel gelaten dat hij voor deze concessies een tegemoet koming verwacht: namelijk de rust in het gehele gebied. Mendès-France heeft tegen de Bey ge zegd: „Tot iedere prijs moeten de Fransen in Tunesië, die zoveel voor hun land heb ben gedaan, in staat worden gesteld om in rust en vrede door te werken, en dat ook hun kinderen en kleinkinderen in Noord- Afrika moeten kunnen blijven." De Bey heeft opdracht gegeven tot de vorming van een nieuw kabinet in plaats van het oude dat enkele weken geleden ontslag nam en vervangen werd door Franse ambtenaren. In het oord van zijn ballingschap, de Franse provincieplaats Montaris, verklaar de de leider van de Tunesisch nationalis tische beweging Neo Destour, Habib Bour- guiba, gisteren niet ontevreden te zijn over de laatste ontwikkelingen. Bourguiba, wiens invrijheidstelling op korte termijn door velen wordt verwacht, heeft steeds gezegd groot vertrouwen te hebben in Mendès-France. Zo lang het Franse parlement zich ech ter nog niet over de regeringsmaatregelen heeft uitgesproken, blijft de Tunesische kwestie een moeilijk probleem in de Fran se politiek. De premier zal een onwrikbare oppositie van rechts tegenover zich vinden als hij volgende week Dinsdag verantwoor ding over zijn daden zal afleggen. (A.F.P./Reuter) De secretaris-gene raal van het „Comité voer bevrijding van Noord-Afrika", de Tunesische nationalist Boehafa, heeft Zaterdag in New York Men dès-France geprezen om diens „moedige en realistische initiatief". De Franse premier verdient de steun van allen, die een werke lijke verzoening tussen Tunesië en Frank rijk wensen, zo meende hij. In Tunesische kringen gelooft men, dat de belofte van binnenlandse onafhankelijk heid wellicht de meeste gematigde nationa- nisten zal bevredigen, als die belofte snel genoeg wordt ingelost. Anderen vreesden, dat zich wellicht nog heviger uitbarstingen van terrorisme zullen voordoen, als de nieuwe militaire resident-generaal, gene raal De la Tour krachtige methoden zou gebruiken. Generaal De la Tour is een be roepssoldaat, die waarschijnlijk niet zacht moedig zal optreden tegen verzetslieden. Voor zijn vertrek naar Parijs heeft Men dès-France Zaterdag in Tunis zijn weke lijkse radiorede uitgesproken, waarin hij zei, dat het nodig was een einde te maken aan het gebrek aan wederzijds begrip en een grondslag worden gelegd voor vrucht bare samenwerking. Hij zei met geduld aan de hervormingsplannen, die hij aan de Bey van Tunis voorlegde, gewerkt te hebben, terwijl hij bezig was aan het be ëindigen van de oorlog in Indochina en de voorbereiding van de plannen voor econo mische wederopbouw en sociale vooruit gang. De Nationale Vergadering zal die de volgende week bespreken. „Ik hoop, dat ik begrepen ben", zo besloot hij. In Parijs ziet men in het feit, dat Men dès-France maarschalk Juin had overge haald hem naar Tunis te vergezellen, een nieuw bewijs van de politieke bekwaam heid van de premier. Niemand immers kan Juin, voormalige resident-generaal van Marokko, ervan verdenken te zullen in stemmen met een plan, dat de rechten en de toekomst der Fransen in Noord-Afrika in gevaar zou brengen. Het aanzien, dat Juin bij de Franse kolonisten bezit, zal de verklaringen, dat de hervormingen no- DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Joseph Joubert: Er is wel een recht van de wijste, maar geen recht van de sterkste. Brandweerlieden bezig met de blussings-werkzaamheden in de fabriek. PRETORIA Reuter)/AFP) De Zuid- Afrikaanse eerste minister dr. Malan heeft op een persconferentie te Pretoria gewaar schuwd voor het „gevaar" van de zijde van zyn Indiase ambtgenoot Nehroe, die „zich opwerpt als leider van de Arabische wereld, zoals hij dat ook doet ten aanzien van de gehele wereld van niet-blanken". Dr. Malan herinnerde aan Nehroe's op roep tot de Indiërs in de Unie om „zich met de inheemsen aldaar zich te verenigen in de verzetsbeweging", en aan het feit, dat de Indiase premier „openlijke aggres- sie" toestaat tegen de Portugese bezittin gen in Voor-Indië. De Zuid-Afrikaanse pre mier hoopte, dat deze „Indiase aanvalsda- den" Zuid-Afrika en Portugal dichter tot elkaar zullen brengen in „kwesties van ge meenschappelijk belang en gemeenschap pelijke gevaren". Verzet Sprekend over Nehroe's „anti-koloniale politiek" zeide Malan, dat deze, wat Afrika betreft, betekent, dat vier Europese mo- g.udheden met bezittingen in dit wereld deel Afrika moeten verlaten. Stappen in die richting zouden openlijk door Nehroe worden aangemoedigd. Ook had Nehroe, volgens Malan, gezegd, dat slechts vier landen de toekomst van de wereld kunnen bepalen India, China, Rusland en d« Verenigde Staten. Volgens deze opvatting telden geheel Midden- en West-Europa, met inbegrip van Groot-Brittannië, blijk baar niet mee, hoewel deze gebieden „de bakermat van het blanke ras en de Wes terse beschaving" waren, aldus de Zuid- Afrikaanse premier. Goanese „vrijwilligers" hebben Zaterdag de hoofdstad van de Portugese enclave Nagar Haveli in India, Selvase, bezet zon- Thans aan het nieuwe adres I Floresstraat hoek Rijksstraatweg De verplaatsing van ons bijkantoor is thans een feit geworden. Misschien gaat alles nog wat onwennig, doch dat wordt alle dagen beter. Door de vacantie in de bouwvakken komt de afwerking eerst over enkele weken gereed. Er komt ook een klok, die de juiste tijd aanwijst. Als l alles klaar is moet u eens komen kijken. OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT dig zijn, steunen. Zelfs tegenstanders van Mendès-France geven toe, dat dat een be kwame zet van de premier was. Bij zijn vertrek uit Tunesië verklaarde de premier Zaterdagavond, dat hij een goede en zeer nuttige dag achter de rug had. Hij had overal een goede geest en een verlangen om door een realistische oplos sing uit de crisis te komen, aangetroffen. Op zijn terugreis werd Mendès-France niet door Fouchet, minister voor Tunesië en Marokko, en maarschalk Juin verge zeld. Fouchet is achtergebleven om; als hij kan, het samenstellen van een Tunesische regering te helpen bespoedigen en de weg te effenen voor een spoedig begin van on derhandelingen met die regering. Juin, die Zaterdagmiddag met een groot aantal mi litaire autoriteiten in Tunis heeft gespro ken, is doorgereisd naar Algerië. MAROKKO ;i'00>c.oa MtrokHo tiM dt terugkeer fle iulfan ^0*^ Terroristisch opfreder I ven de Fcllaghts in 1 Tun.*, fc S00 km 0n4(mnkeli|k in de Franse Unie der dat er bloed is gevloeid, aldus de In diase persvereniging. De politie van het 5000 inwoners tellende Selvasa had zich zonder verzet overgegeven. Radio-Goa heeft gemeld, dat de Portugese politie, ge steund door de plaatselijke bevolking, het dorp Norolit heeft heroverd. In de Portugese kolonie Damao (India) is een troepentransportschip met wapens machinegeweren en zware artilerie alsmede voorraden en 200 Portugese en 500 Afrikaanse soldaten aangekomen. Men maakt hieruit op, dat Portugal het plan heeft zich tegen ieder optreden tegen de kolonie te verzetten. TEHERAN (Reuter) Volgens de tot dusver te Teheran ontvangen berichten zijn 180 personen om het leven gekomen bij de overstromingsramp in het gebied van Ghazvin, ongeveer 100 kilometer ten Noord-Westen van de Perzische hoofdstad. Het aantal doden stijgt echter nog steeds. Duizenden mensen zijn dakloos. In Teheran was Zondagavond alleen voor ziekenhuizen electriciteit beschikbaar, omdat de koelin stallaties van de generators door het over stromingswater onklaar waren geraakt. In Ghazvin zijn vijftien dorpen wegge vaagd. De overstromingen, de ernstigste in 50 jaar, vernielden wegen en spoorlijnen. Wagens en autobussen werden meegesleurd. Een autobus met 25 inzittenden werd door het water verzwolgen. Duizenden Perzen brachten de nacht door op geïsoleerde bergtoppen. De schade wordt geraamd op meer dan tien millioen gulden. De overstromingen hebben duizenden slangen naar het rampgebied gedreven, die de bevolking bedreigen. Ongekend De communistisch-Chinese radio-omroep heeft Zaterdag bekendgemaakt, dat meer dan een millioen boeren en soldaten te werk zijn gesteld bij de versterking van dijken over een afstand van honderden kilometers langs de Jangtse en de Hoeai. In deze rivieren heeft het water een onge kend hoge stand bereikt als gevolg van de zwaarste regenval in honderd jaar. INNSBRUCK (Reuter) De Diesel express van Innsbruck naar München is Zaterdagmiddag bij de Martinswand tunnel bij Innsbruck in volle vaart op een passa- gierstrein, die van Seefeld naar Innsbruck onderweg was, ingereden. Meer dan 55 per sonen werden gewond, van wie vijf zwaar. Onder de gewonden zijn drie Nederlanders, de heer en mevrouw Saat uit Tilburg en dr. Nakken. Geen van hen verkeert in levens gevaar, aldus werd van de zijde van een ziekenhuis in InnsL vernor m. De heer en mevrouw Saat zullen ongeveer twee weken in het ziekenhuis moeten bly ven. Dr. Nakken zal het ziekenhuis na ongeveer twee dagen kunnen verlaten. Volgens ambtenaren van de Oostenrijkse spoorwegen mag het een wonder heten, dat vie twee treinen niet in het 300 meter ravijn, dat langs de spoorlijn loopt, zijn gestort. De wagons, die door de kracht van de bot sing over elkaar kwamen te liggen, bleven hangen tegen ijzeren balken van de hekken, die de spoorlijn beschermen tegen lawines. Het verkeer over de lijn werd versperd, doch men hoopte de baan heden weer vrij te hebben. De machinist en de conducteur van de trein uit München zijn gearresteerd. Zij zouden een schriftelijke opdracht om op een bepaalde plaats te wachten tot de andere trein gepasseerd was niet hebben opgevolgd. Volgens de autoriteiten gaat het met alle gewonden behalve een Engelsman goed. De twee ernstigst gewonden waren twee Australiërs en een Amerikaan. Dertig per sonen zijn in het ziekenhuis opgenomen, doch hun verwondingen zijn niet van ern stige aard. Verder waren 24 personen be handeld, doch zij konden het ziekenhuis verlaten. In het geheel werden 57 personen in het ziekenhuis behandeld. TURIJN. Een man, die zich de aarts engel Michael noemde, „uit de hemel naar de aarde gezonden als een vredesbood schapper", is door de politie voor de twee de maal in de tijd van een maand uit Italië gezet. Na onderzoek bleek, dat de man een 31-jarige Nederlandse grensbewoner was, die reeds drie weken geleden uit Italië was gezet, omdat hij niet in het bezit was van de vereiste papieren. De politie wist nog niet hoe hij erin was geslaagd voor de tweede maal Italië binnen te komen. Men vond hem een week geleden in Turijn langs de weg, gekleed in korte broek en lopend op sandalen, gebeden zeggend. Hij zei de politie op weg te zijn naar Palestina. Aan vankelijk had hij een andere naam en nationaliteit opgegeven, maar na onderzoek van de vingerafdrukken in Rome, werd zijn ware identiteit vastgesteld. Het K.N.M.I. deelt mede: Vergelijkingen met Julimaanden van vroegere jaren laten zien, dat de afgelopen maand tot de bijzonder slechtste zomer maanden moet worden gerekend. In De Bilt was de temperatuur gemiddeld bijna drie graden onder normaal, overdag be droeg het verschil zelfs vier graden. De gemiddelde dagelijkse maximumtempera- tuur was in De Bilt in Juli sedert het be gin der waarnemingen ruim honderd jaar geleden, nooit zo laag geweest. Zomerse dagen ontbraken dan ook ge heel, maar dit is iets wat in de laatste honderd jaar enkele malen vaker in Juli is voorgekomen. Alle dagen op een na wa ren te De Bilt gemiddeld kouder dan nor maal. Het aantal uren zonneschijn bedroeg te De Bilt 138 tegen 205 normaal. Een zo sombere maand Juli was sedert 1919, toen slechts 110 uren zon werden gemeten, niet meer voogekomen. De hoeveelheid regen was in het gehele land boven normaal. De normale hoeveelheid variëert van 65 tot 80 mm., maar ditmaal is bijna overal meer dan 100 mm. gevallen, plaatselijk is zelfs meer dan 150 mm. gemeten. In De Bilt viel op 24 dagen regen, tegen op 16 dagen nor maal. Ofschoon een zo natte maand Juli niet dikwijls voorkomt, was Juli 1942 toch oog vrij veel natter. Het landgemiddelde van de regenval bedroeg toen 151 mm., ter- wj] dat van do afgelopen maand naar voorlopige berekening tussen de 120 en 130 mm. gelegen is. (Van een weerkundige medewerker) Na het ongunstige weer van Juli is er wel reden tot optimisme. Een vrij warme luchtstroom beweegt over Frankrijk naar ons land. Hier in het Westen blijft voor lopig nog vrij veel bewolking overdrijven maar het lijkt er op, dat het weer morgen al meer zomers zal worden. De zon zal wat meer van zich doen spreken terwijl dan middagtemperaturen van tussen 20 en 25 graden Celsius waarschijnlijk zijn. De de pressies nemen een andere route, zodat bij ons de regenkansen kleiner worden. In het Zuiden van ons land was het vanmorgen al zonnig weer. De vacantievooruitzichten kunnen wij voor de komende dagen dan ook gunstig noemen. (van hedenmorgen 7 uur) M CS 5? weers- c "gö toestand u - u 55 S'Sh 25 Stockholm zwaar bew. NW 3 20 0 Oslo nevel N 2 18 1 Kopenhagen half bew. ZZW 3 18 0 Amsterdam zwaar bew. ZW 8 20 0 Londen geheel bew. ZZW 8 18 0,1 Parijs half bew. O 2 25 0 Bordeaux mist windstil 23 0 Grenoble onbewolkt windstil 28 0 Nice onbewolkt NW 2 25 0 Genève licht bew. windstil 27 0 Zürich onbewolkt windstil 24 0 Locarno onbewolkt windstil 24 0 Berlijn zwaar bew. ZO 2 19 0 Frankfort nevel W 3 21 0 München zwaar bew. windstil 24 0 Wenen half bew. windstil 24 0 Innsbruck licht bew. windstil 22 1 Rome onbewolkt windstil 29 0 Ajaccio onbewolkt ONO 3 25 0 Neerslag laatste 24 uur IETS WARMER Verwachting medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: In het Noorden van het land aanvan kelijk nog vrij veel bewolking met mo gelijk hier en daar enige regen en een krachtige Zuid-Westelijke wind Later overal droog en vrij zonnig weer met een overwegend matige wind tussen Zuid-West en Zuid. Iets hogere tempe raturen. 3 Augustus Zon op 5.03 uur. onder 20 28 uur. Maan op 10.30 uur. onder 21.33 uur. Maanstanden 6 Aug. 19.50 uur: Eerste kwartier 14 Aug. 12.03 uur: Volle maan 21 Aug. 5.51 uur: Laatste kwartier 28 Aug. 11.21 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in I.Tmuiden Maandag 2 Augustus Hoog water: 5.44 en 18.09 uur. Laag water: 1.33 en 13.49 uur. Dinsdag 3 Augustus Hoog water: 6.19 en 18.41 uur. Laag water: 2.05 en 14.19 uur. OOOC*>OOOOOOOOCCOOOCCClOCCC03<XXX*»OC^^TOFV^COa:OOOOOCOCÓ

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1