Uitgaan in Haarlem „Princes Zora" won overtüigend op Santpoorts kortebaan ma Velser waker inde twaalf mille op door zwakzinnige getekende chêque BIYLCREEM Oud-gouverneur van Friesland overleden J EEN EEUW GELEDEN Lange, maar boeiende paardensportmiddag Feest in Santpoort Dr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten Harp voor het jubilerende Residentie-Orkest Haarlemse rechtbank Brandweerauto reed door stoplicht Roermond krijgt een tunnel en gaat feestvieren Vooral in Uw vacantie zorgt voor Uw haar „Waar de blanke top. Schilderijen-expositie in Haagse winkelstraat Compositieprijsvraag van het Brabants Orkest njoe is het ontstaan?"^ Dit woordHORIZON Examens Kerkelijk Nieuws Uit de Opregte Haarlemsche Courant van 7 Augustus 1854 VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1954 JAN WAGENAAR heeft gisteren op Santpoorts Westlaan met de zes jaar oude, bruine merrie „Princes Zora" de illusies van vele totowedders aan de laars gelapt, door met dit kittige paardje de vermaarde groten der kortebaan te verslaan: vóór paarden als Ooststar, die met een derde prijs genoegen moest nemen, vóór Partout ook, de veelbelovende hengst uit de stal van Post- Pronk, joeg de „Princes Zora" naar de zege. En toch leek het er op de West laan in het begin niet naar, dat deze overwinning het eind zou worden van de draverij, die vanouds en terecht het hoogtepunt der Santpoortse feesten is. Had die andere merrie, „Petulance", in een boeiende race tijdens de allereerste om loop niet een dead heat tegen Jan Wage naars sulkey gereden? De kleine aanhang van paardenbaas D. v. Alphen had echter te vroeg voor Petulance gejuicht; de beide daarop volgende ritten werden alle twee overtuigende triomfen voor „de prinses." Die haar kruit droog hield voor de kamp tegen „Octavia", achter wier snelle voeten Jan van Leeuwen de sulkey voerde en tegen wie zij in de tweede omloop uitkwam. Het werd weer een dead heat: in razend tempo stoven de beide dieren zonder zicht baar verschil over de eindstreep. Maar ook nu had Princes Zora meer reserve in de benen dan men vermoedde: de beide vol gende ritten waren voor haar, al was dat ook wel een beetje te danken aan het springen van de goede „Octavia". Verder naar voren Zo werkte het paardje zich onopvallend naar voren, naast favorieten als Louis F. H., de vos uit Hart's stallen, die ondanks zijn tien jaren de grootse spurt nog niet ver leerd is; naast een Nuni Brewer ook, de schimmel wier gestrekte draf gevreesd wordt van Alkmaar tot Loon op Zand en die zelfs Partout te glad af was in de beide ritten, die tegen hem verreden moesten worden. De loterij voor de derde omloop bracht Princes Zora tegenover dat andere veelbe lovende dravertje, Nora Spencer, een acht jarige vosmerrie van puik gehalte, die ech ter enige ademtochten te kort kwam, om het bruine koningskind te kunnen bij houden. Het werden twee éclatante overwinnin gen op haar naam. Maar de concurrentie was nog lang niet verslagen, want Playsir, de bruine merrie van Hofdijk was ook al zegevierend uit haar strijd te voorschijn gekomen en nog wel tegen Louis F. H. Nuni Brewer liet helaas in die derde omloop een steek vallen, door moedeloos over de baan te gaan sprin gen de herkansing echter toonde haar betere rijden in een van de spannendste ritten van deze lange middag: de felle race tegen Ooststar, die haar laatste reserves moest aanspreken om Nuni voor te blijven. Gevecht Het is laatg eworden, voor uit het sterke veld der 23 dravers de toppaarden door het lot en hun eigen kracht waren gekozen: Playsir kwam tegen Ooststar in het veld. Dat zou een gevecht worden.... de hoof den van het veeltallige publiek bogen zich ver over de afzetting. Er is inderdaad slag geleverd: voor elk van de beide paarden een winstpunt. Dus een kamprit. Op dat moment was Ooststar evenwel kennelijk „leeggereden" hoe Jan Bosveld zijn trouwe merrie, die het min of meer aan haar naam verplicht was de Santpoortse zege-reeks voort te zetten, aanvuurde: het zat er echt niet meer in. En Ooststar ging beslissend ten onder doordat Princes Zora ook Playsir de hoeven liet zien: zonder kamprit werd haar lot bezegeld. Met de derde prijs van 175,moest het dravertje genoegen nemen. Om één en twee kampten Princes Zora en Plaisir. Het werd een kamprit na twee opwindende gevechten. En in jagend tempo heeft Princes Zora toen na de klok van zeven laten zien, dat zij haar naam ver dient: in koninklijke stijl schoot het dier over de baan, naar de 500.die als eer ste prijs was ingezet door de harddraverij vereniging „Santpoort en omstreken." Illusies vergaan Er zijn in deze draverij, die wat de pau zes betrof gerust wat korter had kunnen zijn, een paar illusies vernield het werd in het begin al terloops opgemerkt. Op- veger, de veelbelovende zevenjarige vos, die de straffe hand van pikeur C. Zwart voelde, heeft in een open strijd bewezen, een paard als Quickloper uit de stal Vreede de baas te zijn en konden rekenen op een bundel goede papieren. Maar de driftige Playsir had aan haar in de tweede omloop het lot was de vos niet al te gtinstig met deze tegenstander toch een zacht ei. Quichotte, een mende met pit in de vijf jarige benen, maar nog niet vast genoeg onder de teugel liggend, begon ook zo goed: tegen Leatare A, een oude rot met een klinkende naam, bracht zij het tot een kamprit, die echter door springen verloren ging. En Olivia Havilland, zeven jaar oud OOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXXXXXDOOCXXXXXJCOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Vrijdag 6 Augustus 18.30 Gecostumeerde race op boe renpaarden op de baan aan de Westlaan. Zaterdag 7 Augustus 2021.30 Muzikale rondgang door de plaatselijke muziekkorpsen en de tamboers. i - ,r/y^2OTOOQO3QOOCOOOQOOCO^^ys^CQQQCOOi^C^' Deze foto geeft een indruk van spannende strijd tijdens de jaarlijkse kortebaandra- verij te Santpoort, gisteren gehouden. en straf lopend, kon na een uitstekende start de tweede omloop tegen Nora Spencer ook niet bolwerken: Nora liep toen nog in perfecte stijl en zou pas in de halve finale als een bezetene gaan springen, zodat ze uitgerangeerd werd. Het is voor de liefhebbers een aantrek kelijke draverij geworden op deze Donder dagmiddag. De totalisator zette 5332,50 om, wat geen gering bedrag genoemd mag worden op deze plek en de Santpoortse organisatoren komt alle lof toe voor hun bewind over de jaarlijkse traditie, die het weliswaar zonder de gezellige Hagelinger- weg moet stellen, maar die op de Westlaan toch een nieuw bestaansrecht gaat ver overen tegen alle neergaande tendenzen rond de kortebaan in. In de ouderdom van 83 jaar is in zijn woning te Olterterp (Fr.) overleden dr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten, oud-Commissaris der Koningin in de pro vincie Friesland. De heer Van Harinxma thoe Slooten werd te Beetsterzwaag geboren. Hij door liep het Leeuwarder gymnasium en stu deerde daarna rechtswetenschappen aan de rijksuniversiteit te Leiden. In 1894 promoveerde hij op een proefschrift „De gemeenteverordening tegenover de per soonlijke vrijheid en het recht van eigen dom". Hij vestigde zich als advocaat en procureur te Leeuwarden, waarna hij van 1897 tot 1903 werkzaam was op het de partement van Justitie. Hij had een be langrijk aandeel in de voorbereiding van de beroepswet inzake de ongevallenver zekering. In September 1903 werd hij be noemd tot lid van de Centrale Raad van Beroep te Utrecht. Op 1 September 1909 volgde hij zijn in Juni afgetreden vader als Commissaris der Koningin in de pro vincie Friesland op. Hij verrichtte in deze functie veel belangrijk werk, voornamelijk op het gebied van de Waterstaat. Voorts kwamen onder zijn bewind het provin ciaal electriciteitsbedrijf en de provinciale keuringsdienst voor waren tot stand. Hij is voorzitter geweest van het Fries Ge nootschap voor Geschied-, Oudheid- en Taalkunde en curator van de leerstoel in de Friese letterkunde aan de Amsterdam se universiteit. In 1938 werd hij benoemd tot staatsraad in buitengewone dienst. Op 20 November 1945 werd hem eervol ont slag verleend als Commissaris der Ko ningin. Hij was commandeur in de Orde van Oranje Nassau, ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en ridder in de Orde van de Leeuw en de Zon van Perzië. B. en W. van Den Haag zijn van oordeel, d.at van de zijde van de gemeente op tast bare en waardige wijze blijk dient te wor den gegeven van belangstelling bij het vijftigjarig bestaan van het Residentie Orkest op 20 November. Zij stellen de raad voor het orkest een harp ten ge.schenke aan te bieden. Daarvoor wordt een bedrag van 20.000 gevraagd. De Haarlemse rechtbank heeft zich Don derdagmorgen geruime tijd beziggehouden met de ondervraging van de 65-jarige wa iver H. O. B. uit Velsen, die ervan verdacht werd een bankinstelling in Haarlem-Noord te hebben opgelicht voor bijna twaalfdui zend gulden. De verdachte gaf vrywel alle feiten volmondig toe en voorts verliep het getuigenverhoor vlot, waarna de officier van Justitie, mr. R. W. H. Pitlo tegen de waker een voorwaardelijke gevangenisstraf \an drie maanden eiste met een proeftijd van twee jaar. Op 12 Mei van dit jaar werd een 84-ja- rige weduwe door de politie en de GGD uit haar huis gehaald en naar de afdeling voor krankzinnigheid van het provinciaal zie kenhuis vervoerd, omdat men van mening was, dat de oude vrouw zwakzinnig was. Des middags stuurde haar zoon, de ver dachte, die zeide, dat zijn moeder in het geheel niet zwakzinnig beschouwd behoef de te worden, zijn oudste zoon naar een bijkantoor van een grote bankinstelling in Haarlem-Noord met een door de oude vrouw ondertekende brief, waarin zij om opneming van haar gehele banksaldo (bij na twaalf mille) verzocht. In tegenstelling tot vorige keren verzekerde de procuratie houder, de heer M. J. M., dat hij een der gelijk groot bedrag niet op een eenvoudig papiertje wilde uitkeren en maakte een clièque gereed, die alleen nog maar onder tekend diende te worden door de dame. De jongen keerde naar zijn vader terug, die Bredase rechtbank moet uitmaken of dat mag De kantonrechter te Bergen op Zoom heeft onlangs een zaak behandeld tegen J. van O. uit Roosendaal, die op 20 Februari als chauffeur van een brandweerauto door een rood stoplicht was gereden en daarbij een botsing had veroorzaakt. De kanton rechter veroordeelde hem tot een boete van f6 In hoger beroep is deze zaak thans door de Bredase rechtbank behandeld. De officier van justitie eiste eveneens f 6 boe te. Het ging in deze zaak om de principiële vraag, of de brandweer wanneer zij uit rukt naar een brand, al dan niet onbeperkt voorrang heeft op het overige verkeer. De districtsinspecteur van het brandweerwe zen uit Breda verklaarde dat op de cursus sen voor de vrijwillige brandweer niet ge leerd wordt dat de brandweer te allen tijde voorrang heeft. Daartegenover stelde de commandant van de brandweer in Roosen daal, dat er wel degelijk geïnstrueerd wordt, dat politie en brandweer steeds voorrang hebben. De officier van justitie haalde in zijn requisitoir de bepalingen uit het Wegen verkeersreglement aan. Deze houden on der meer in, dat politie en brandweer bij kruispunten waar geen stoplichten aanwe zig zijn voorrang hebben, zelfs op het ver keer van voorrangswegen. Zijn er echter wel stoplichten dan is het rode licht beslis send. De officier achtte de schuld van de verdachte in dit geval niet volledig, aan gezien blijkt dat de richtlijnen welke de brandweer omtrent deze kwesties zijn ge geven, aan de vage kant zijn. Daarom eis te hij f 6 boete. De verdediger, mr. J. Postma uit Rotter dam, herinnerde eraan dat de Bredase rechtbank enige jaren geleden in een ana loog geval tot vrijspraak is gekomen. Hij drong er op aan dat de brandweer een duidelijke instructie over voorrang krijgt. De verdediger vroeg ontslag van rechts vervolging voor de chauffeur. Op 19 Augustus zal de rechtbank uit spraak doen. niet de chèque gewapend zijn moeder in het provinciaal ziekenhuis opzocht en haar de chèque liet tekenen. De volgende dag ver voegde hij zich bij de bank, kreeg het geld uitbetaald en spoedde zich opnieuw naar zijn moeder om haar te vragen wat hij nu wel met al dat geld moest doen. „Neem het mee", zou zijn moeder uitgeroepen heb ben en de zoon zou het vervolgens thuis ergens verstopt hebben. „Maar waarom wilde uw moeder toch al dat geld in huis hebben?" vroeg de presi dent, mr. E. J. W. Top, verwonderd. „We wilden een huisje kopen en bovendien had ik in de krant gelezen, dat er wel eens een curator aangesteld wordt", antwoordde de verdachte. De officier van Justitie zag de zaak ech ter anders. ,,Ik ben van oordeel", zo zeide hij, „dat het de verdachte er alleen om te doen was om het kapitaaltje, dat zijn moe der door noeste vlijt had verworven, in handen te krijgen en de verdachte, die bo vendien een vooraanstaand stroper is, heeft zich daarbij niet ontzien om zijn moeder, die met een been in het graf stond, door zijn sterke geldzucht te benadelen. En de verdachte wenste bij zijn practijken geen pottenkijker in de vorm van een curator". De verdachte was, aldus de officier vari Justitie, zo behept met het geld dat hij aan vankelijk niet wilde vertellen, waar het geld verstopt was en pas toen hij hoorde, dat anderen het gevonden hadden en het onder elkaar verdeelden, de schuilplaats noemde. Vervolgens eiste mr. dr. Pitlo een voor waardelijke straf van drie maanden waar bij hij de hoge leeftjjd van de verdachte in aanmerking nam en tevens het feit, dat de verdachte door de dood van zijn moeder toch in het bezit van de erfenis was ge komen. De verdediger, mr. Crefeld, bepleitte vrijspraak, omdat zoals hij van oordeel was, de verdachte slechts op last van zijn moeder het geld van de bank gehaald zou hebben en de bank niet wederrechtelijk be nadeeld zou hebben. De rechtbank zal op 19 Augustus uit spraak doen. Van 7 tot 15 Augustus gaat Roermond feestvieren, omdat op 7 Augustus de tunnel, die de beide stadsdelen verbindt, in gebruik wordt genomen. De inwoners hebben voor de tunnelbouw een groot bedrag via een burgerzinlening beschikbaar gesteld. Het leeuwenaandeel in de kosten van ander half millioen is door de Nederlandse Spoorwegen gedragen. Ter historische omlijsting van deze fees telijkheden zal op 8 Augustus Karei, hertog van Gelre, met groot gevolg de stad intrek ken. Hij zal gehuldigd worden op het Prin senhof. In de stoet die hem volgt, zullen vertegenwoordigingen van tal van Duitse plaatsen, die vroeger tot het hertogdom Gelre behoorden, meetrekken in historische costuums. Om zes uur houdt de hertog met gevolg, gasten en burgers der stad Roer mond een openbare maaltijd op het Wilhel- minaplein. Hier zal een os, die aan het spit gebraden is, verorberd worden. De afge vaardigden van de steden en heerlijkheden van het oude Gelre zullen zich 's avonds amuseren in grote feestpaviljoens op de markt. Op Zondag 15 Augustus wordt een grote folkloristische optocht gehouden van schutterijen, trommelcorpsen, volksdansers en gymnastiekverenigingen. Het feest wordt besloten met een groot vuurwerk. ADVERTENTIE Goede haarverzorging is van groot belang - ook in Uw vacantie. Daarom hoort Brylcreem in elke vacantie- koffer. Zon en zout water zijn heel gezond, maar zij kunnen Uw haar grondig bederven. Elke morgen een beetje Brylcreem houdt Uw haar „in topvorm". Hebt U gezwommen? Daarna even wat Brylcreem en Uw haar wordt weer prachtig glanzend en fris. Onthoudt: de zuivere, geëmulgeerde oliën in Brylcreem houden het haar en de hoofdhuid soepel en vrij van roos. 's Werelds meest verkochte hairdressing County Laboratories Ltd., Stanmore, England - Voor Engros: Jacq. Mot N.V., Amsterdam De torpedobootjager „Piet Hein" zal op 17 Augustus naar Nieuw Guinea vertrekken. Het schip maakt de reis via Cadiz, Beyrouth, Port Said, Aden. Colombo en Singapore. Het. wordt eind September in Sorong ver wacht. TONEEL EN DANS Vrijdag 6 Augustus, De Vleeshal, 20 uur: Het marionettentheater van Bert Brugman speelt de komische opera „1' Eliser d' Amore" (De Liefdesdrank) van Doni zetti. Met opnamen van koor, orkest en solisten van de Scala uit Milaan. Décors en costuums van Karei Brückman. Zaterdag 7 Augustus, Openluchttheater, 14.30 uur: Kindervoorstelling onder auspiciën van Haarlems Bloei door de toneelgroep „De witte vogel" onder leiding van Rolf Petersen. Opgevoerd wordt „De wonder lijke luchtballon". Zaterdag 7 Augustus, De Vleeshal, 20 uur: „Spectacle coupé" door het marionetten theater van Bert Brugman in Haarlems Cultureel Centrum. MUZIEK Vrijdag 13 Augustus, Concertgebouw, 20 uur: Pianorecital door de pianist Theo van der Pas, die werken van Chopin en Beethoven ten gehore brengt. Vrijdag 13 Augustus, Grote Markt, 12 uur: Gastbespeling van het carrillon van de Grote Kerk door de beiaardier H. S. J. Teygeler uit Ermelo en Nijkerk. Zaterdag 7 Augustus. Grote Markt, 20.30 uur: Concert door de Haarlemse Klavarskribo Accordeonclub met solisten in een geva rieerd programma van marsen, walsen en ouvertures. Maandag 9 Augustus, Grote Markt, 15.30 uur: Bespeling van het carillon van de Grote Kerk door de stadsbeiaardier Arie Peters, die men eveneens kan beluisteren op Don derdagavond 12 Augustus van 2021 uur. Dinsdag 10 Augustus. Grote Kerk, 20 uur: Gratis orgelconcert door de stadsorga- nist George Robert. Werken van Fresco- baldi. Bach, Langlais en Marcello. Donderdag 12 Augustus, Grote Kerk, 15 uur: Orgelbespeling door de stadsorganist George Robert, die twee koraalvoorspelen van Brahn s, twee trio's van Beethoven en verder werken van Bach. Bossi, Bo- rowski en Andriessen vertolkt. DIVERSEN Dagelijks, Luxor Theater, 10.30 uur: Mon- tagne's Jeilgdvariété met conférence, goo chelen, Clownerie, poppenkast en kinder spelen. Zaterdag 8 Augustus, Lido Theater, 23.30 uur: Bijzondere voorstelling van de films „Alina, de begeerde vrouw" met Gina Lollobrigida en Amadeo Nazzari. Zondag 9 Augustus 11 uur: muziekfilm „Song of my heart" over het leven van Tsjaikofsky. TENTOONSTELLINGEN Stadhuis: Elke avond van 2022 uur te be zichtigen. (Hal met kaarsenkronen ver licht) (1 tot en met 7 Augustus). Huis Van Looy: Van 7 Augustus af: tentoon stelling van werken van Frans Masereel. (Tot on met 15 September). Dagelijks ge opend van 1012.30 en van 13.3017 uur, des Zondags alleen van 1417 uur. Woonhuis Van Looy: Het voormalig woon huis van schilder-schrijver Jacobus van Looy is te bezichtigen op Donderdagen van 1012 en van 1417 uur. Op Zon dagen alleen "an 1417 uur. Teylers Museum: Hollandse tekeningen uit Met ingang van Maandag 9 Augustus wordt door het ensemble Wim Sonneveld een nieuw programma in het Kurhaus Ca baret te Scheveningen vertoond onder de titel „Waar de blanke topTeksten hiervan werden geschreven door Jan Bak ker, Anna Blaman, Rika Bruining, Michel van der Plas, Emmy Schipper, Guus Vleu gel, Evert Werkman en Wim Sonneveld. de zeventiende eeuw. Het museum is da gelijks geopend van 1117 uur, behalve op Maandag, benevens .op de eerste Zondag van elke maand van 1317 uur. Frans Halsmuseum: Groepsportretten van Frans Hals in nieuwe formatie, benevens permanente expositie van recente aan winsten uit de Recuperatie. Geopend van 1017 en Zondags van 1317 uur. Elke avond speciale openstelling van 20.30 22.30 uur. (Tot en met 7 Augustus). Schotersingel no. 117 a: Palestina-diorama's (Bijbelse voorstellingen). Door de week geopend van 9.3012 en van 1417 uur. Kunsthandel Leffelaar: In de tuinzaal tot en met 31 Augustus zomertentoonstellingen van schilderijen, tekeningen en repro ducties. Tentoonstelling van bloem-aqua- rellen door Poppe Damave en Frans Verpoorten. Baljuwslaan 23: Ter gelegenheid van de bloe- menweek te Haarlem houdt de kunstkring „De Acht" tot en met 8 Augustus een expositie van het werk van zijn leden. Spaarnzichtlaan 8, Heemstede: Expositie van schilderijen en aquarellen van Catharina Ruysenaars. Van Donderdag 5 Augustus tot Woensdag 25 Augustus dagelijks van 14 tot 17 uur. In de winkelétalages, café's, bars, restau rants en voorts in alle grote gebouwen aan de Herengracht, een straat in het cen trum van Den Haag, zullen van 16 tot 29 Augustus schilderstukken, tekeningen en grafieken van Haagse kunstenaars worden geëxposeerd. De tentoonstelling staat on der leiding van de heer Livinus van der Bundt, directeur van de Vrije Academie te 's-Gravenhage. De tentoongestelde wer ken zijn voorgejureerd door Kees Andrea, Jan Franken, Han Krug, Lisette van Meeteren en Louis Meijs. De stichting Cul tuur centrum Herengracht heeft een prijs van 500 beschikbaar gesteld voor het beste ingezonden werk. De opening van deze tentoonstelling, die naar men zich voorstelt voortaan jaar lijks zal worden gehouden, geschiedt zon der enig ceremonieel. De sluiting gaat echter gepaard aan een feest dat „Nacht op de Herengracht" heet. Het ligt in de bedoeling tijdens de con certen, die bij gelegenheid van het eerste lustrum van het Brabants Orkest in Mei 1955 zullen worden gegeven, een werk uit te voeren, verkregen uit een prijsvraag, waaraan de deelneming openstaat voor componisten uit België, Luxemburg en Nederland. Gevraagd wordt een sympho- nisch werk voor orkest en één zangstem op een zelf te kiezen tekst. De duur moet ongeveer twintig minuten bedragen. Voor het bekroonde werk kan door de jury een prijs worden toegekend van 2500. Het werk zal tenminste vijf keer door het Brabants Orkest worden uitge voerd. De composities zullen worden beoordeeld door een Belgisch-Nederlandse jury, waarin vooraanstaande musici uit beide landen zitting hebben. De termijn van in zending sluit 1 Februari 1955. Een lezer vraagt of de woorden zon en horizon iets met elkaar te maken hebben. Hij wedt dat dit het geval is, maar verliest die weddenschap. Het Grieks kent een werkwoord hori- zo dat betekent: door grenzen scheiden, begrenzen. Het tegenwoordig deelwoord horizoon is dus: de begrenzende. Men moet daarachter denken het woord: cirkel. En dit is wat wij met een mooi Nederlands woord noemen: de gezichts einder. Vroeger gebruikte men ook de vorm horizont, die bewijst dat het woord aanvankelijk in een verbogen naamval (bij voorbeeld horizontos) is overgenomen. Het woord zon is afgeleid van een verschrikkelijk oude Indo-Europese basis su die: stralen, glanzen, betekent. De verwantschap tussen de twee woor den is dus louter schijn. Voor de te Haarlem gehouden hoofdakte examens zijn geslaagd voor gedeelte A mej. A. H. Th. van der Horst te Leiden en voor de gehele akte de heren C. A. van Eijsden te Haarlem, B. M. Olberts te Amsterdam, C. J. Semeijn te Amsterdam, J. de Vries te Amstelveen en A. J. Verstraaten te Den Helder. Voor deel B de dames Joh. Bleyi te Am sterdam, M. B. E. Kerkhoven te Zevenhoven en A. P. Wester te Bergen. Voor het examen Handenarbeid zijn ge slaagd de heren: H. Glazenburg, M. A. J. Martherus. J. P. Tuyn, M. D. Reiman. P. Staal, A. A. Willemsen. C. Buma, J. F. v. Deun, D. v. Harten, P. J. v. d. Hulst, O. B. de Kat, W. J. v. Rooyen, H. J. Schat, W. G. Vellinga, E. Vink. Afgewezen: 12. Haarlems Avondlyceum Voor het staatsexamen HBS-B slaagde de heer G. Staristkv te Haarlem, leerling van Haarlems Avondlyceum. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Veen P. de Jong, cand. te Zwijndrecht. Aangenomen naar Goudswaard P. Post houder, cand. te Putten. Geref. Kerken Beroepen te Hemelum W. Blanken, cand. te Zwolle. Aangenomen naar Wemeldinge (mede als schipperspred.) C. de Ruiter, cand. te Leidschendam. Bedankt voor Nieuwe-Pekela G. Sinia te Jutrijk-Hom merts. PARIJS. In berigten, welke uit de Levant alhier zijn ontvangen, wordt ge kneld. dat de Russische legermacht zich iV de Donauvorstendommen terugtrekt. S\mmigen houden dit voor een gunstig vt iirteeken en gaan reeds zoover, te ver- ze leren, dat dit jaar geen verdere ge ve /hten meer bij den Donau zullen wor- de.li geleverd.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5