RIJWIELEN STOFZUIGERS BOEKHOUDEN I ^afelweek Beroepsvoetbalclub „Haarlem" gaat in Velsen spelen Kort en bondig^) Eisenhower tegen teruggeven van Duitse bezittingen MOORE's Felle debatten tijdens de raadsvergadering Atoombank komt buiten Moskou om tot stand Zandvoort Machtige groepen pogen Congres te bewegen Duitsers te bevoordelen Amsterdamse Beure Rijwielhuis „WILHELMINA STENO - TYPEN (keken Cuteka" 7 Nederland en Rusland in alle damesnummers Verklaring van Dulles Speeltuinvereniging „Kindervreugd" G. H, J. Diek gehuldigd Strijd om Zilveren Water toren weer begonnen Scheepvaart WILHELMINA S'MPLEX BALAKO HOLLAND ELECTRO w 4 en RUTON I 1 .60 Per week ENGELS - FRANS - DUITS - NEDERL. School PIANO gevraagd WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Van negen uur gisteravond tot bij half één heeft de Velsense raad zich 'bezig gehouden met het voorstel van het College van B. en W. om het hoofdterrein van het sportpark Schoonenberg op Zaterdagmiddag te verhuren aan de beroeps voetbalclub Haarlem N.V. in oprichting. Na debatten, waarin dikwijls meer over het beleid van de K.N.V.B. werd gesproken inzake het laten varen van het amateurisme dan over het voorstel zelf, voelde de meerderheid van de raadsleden meer voor de zakelijke argumenten van het College, dan voor de gevaren voor de positie van de beide eersteklassers VSV en Stormvogels. Vooral nu - zo luidde de mening van de K.V.P.-fractie en een deel van de fractie van de Partij van dq Arbeid - het amateu risme toch al sterk tanende is. Hetgeen men overigens ten zeerste betreurde. Bij stemming bleken zeventien stemmen voor het voorstel te zijn en tien ertegen. Eén raadslid onthield zich van stemming. De BVC „Haarlem" kan dus ook deelnemen aan de aanstaande competitie van de Nederlandse Beroepsvoetbal Bond, die in September moet beginnen. De tegenstanders buitten de waarden van het pure amateurisme uit en voorzagen een strop voor de beide Velsense eersteklassers VSV en Stormvogels, wier concurrentie tegen de nieuwe voetbalonderneming tot onmogelijke situaties kan leiden. De heftigste kampioen van deze groep was de heer Van Leusen (Arbeid), die in vlammende bewoordingen van leer trok tegen het beroepselement in de sport. Van de tien sprekers in de eerste ronde, die in tweede instantie allen terug zouden komen, was hij de eerste en de felste. Gesteund door een op dat psychologische moment ter collegetafel gedeponeerd tele gram van de KNVB, waarin ten sterkste werd aangedrongen op verwerping van de aanvraag, meende hij aanvankelijk de voor- en nadelen van het beroepsvoetbal buiten de raadsdebatten te kunnen houden, simpelweg omdat zulks onjuist en over bodig zou zijn gezien het feit, dat de ganse vroedschap tegen beroepsvoetbal is. Sport en massajeugd Het voetbal zag hij als enige sport, die i*t>g vat heeft op de „massajeugd" nu •het echter een kwestie van alleen maar geld dreigt te worden, komt de geestelijke volksgezondheid onmiddellijk in het geding. Het is, naar des heren Van Leusens over tuiging, te meer onjuist de zich noemende beroepsvoetbalclubs binnen te halen, nu de situatie nog volledig onduidelijk is; de overheid zal zich juist thans dienen te ont houden van elke inmenging en de KNVB, die zestig jaren lang leiding heeft gegeven moet juist nu niet in de wielen gereden worden. Bovendien achtte de heer VanLeusen het een pijnlijke zaak, dat de lagere clubs gepaaid zijn met een toekomstige steun, te betalen uit de opbrengst der terreinen: dit moet het standpunt dezer verenigingen bij het uitbrengen van hun advies hebben be ïnvloed. Hij had met deze onomwonden critiek niet de hele socialistische fractie achter zich: de heer Verbeek (Arbeid) wilde dat even vaststellen. De kleinst mogelijke meerderheid namelijk was een ietwat andere mening toegedaan en de heer Ver beek meende de affaire wat minder ge ëmotioneerd te moeten bezien: de vraag of BINNENLAND De zesde Westlandse handelstentoonstel ling „Wehate" is Dinsdag geopend door de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Delft en omstreken, ir. S. H. Stoffel. De tentoonstelling wordt gehouden in de hallen van de Westlandse snij bloemenvei ling te Honselersdijk. De rijkswaterstaat heeft aanbesteed het verhogen van een gedeelte dijk langs de Klaverpolder en het maken van een dijk te Moerdijk in de gemeenten Hooge- en Lage- Zwaluwe en Klundert. Er waren 13 inschrij vingen. Laagste was die van de firma A. Snepvangers te Apeldoorn met f (570.000 en hoogste die van O. Dijkstra's Aannemings bedrijf N.V. te Breda met f 839.000. De rijkswaterstaat heeft aanbesteed het maken van de onderbouw voor een brug over de Maas te Venlo. Er waren 26 inschrij vingen. De laagste was die van de N.V. v.h. H. J. Nederhorst te Goude met f783.400, de hoogste die van de gebr. Schippers te Mierlo met f918.500. Op 20, 21 en 22 Augustus zal in „De Harmonie" te Groningen een goochelaars congres worden gehouden. Ook Frankrijk, Amerika, Zweden, Duitsland, België en de Nederlandse Antillen zullen bij dit congres der magische kunst vertegenwoordigd zijn. Een juffrouw uit Tiel is bij Utrecht uit een trein gesprongen. Door een warm gelopen remschoen ontstond onder het trein stel waarin de reizigster zich bevond, een vonkenregsn. Zij schrok zo dat zij uit de trein sprong. Een nicht, die met haar reisde, trok aan de noodrem. De reizigster bleek een hersenschudding en et. i gebroken sleu telbeen te hebben opgelopen. Ongeveer 30 afgevaardigden van jeugd organisaties uit tien Europese en Ameri kaanse landen zijn met een gecharterd K.L.M.-vliegtuig van Schiphol naar Singa pore vertrokken voor het bijwonen van de tweede assembllée van de World Assemgly of Youth (W.A.Y.), die daar van 16 Augustus tot 1 September wordt gehouden. De dele gatie van de Nederlandse Jeugdgemeenschap bestaat uit: ds. A. de Haan (Ned. Chr. Stu dentenvereniging), mej. M. A. de Vlieger (Chr. Jongenvrouwen Federatie), mej. J. C. Caro (Ned. Padvindsters Gilde) en de heer T. van Herpen (Kath. Jeugdbeweging). Op 19 Augustus zal de heer Machiel van Loon, de blinde organist van Kedichem, de Ned. Hervormde Gemeente ter plaatse zestig jaar als organist hebben gediend. De Gereformeerde Kerken in Friesland gaan in het Woodbrookershuis te Kortehem- men bij Drachten een tweedaagse evangeli- satieconferentie houden, die gewijd is aan geestelijke problemen verband houdend met de industrialisatie. De minister van Econo mische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra z^l op 7 September, de eerste dag yan de conferentie, het onderwerp „Industrialisatie en ons volk HAARLEM EN OMGEVING De Haarlemse recherche heeft in de afgelopen nacht een zesentwintigjarige bank werker aangehouden, verdacht van diefstal van een herenfiets en een portemonnaie, in houdend f 11, ten nadele van zijn zwager, bij wie hij inwoonde. In een kermisauto, staande op de Leidsevaart te Haarlem, waar zij door de eigenaar gerepareerd werd, is Dinsdagmor gen om kwart over elf een ontploffing bij een gastoestel ontstaan. Gordijnen raakten in brand. Met een emmer water is het vuur geblust. A Een zestienjarig meisje, dat Dinsdag morgen om halfacht van de Eksterstraat de voorrangsweg de Rijksstraatweg in Haarlem- Noord wilde oversteken, is door een motor aangereden; zij liep vermoedelijk een lichte hersenschudding op en is naar haar ouder lijke woning aan de Oudaenstraat vervoerd. er wel of geen beroepsvoetbal gewenst is, ligt niet ter beantwoording bij Velsens raad op tafel. Nu de KNVB overstag lijkt te gaan en de kleine Velsense verenigingen meer voor- dan nadelen aan het plan van het college zien (kleine clubs, die evenzeer belangrijk werk verzetten) moet gezegd worden, dat beide standpunten niet geheel objectief zijn. Hij betwijfelde het, of dit moment wel het juiste is om de verhuur- kwestie te behandelen, nu de KNVB zich Zaterdag nog moet uitspreken. Als oorzaak voor het rijpen van het beroepsvoetbal zag de heer Kruisman (CPN) de lage lonen, die een bijverdienste verleidelijk maken; voor het overige vond hij het voorstel een bar slecht plan, dat Stormvogels en VSV dreigt te torpederen. Zijn fractiegenoot, de heer G. Schil ling, toonde zich er eveneens verontwaar digd over: hij had geen „kangeroes met noodsprongen" in de gemeente nodig en vond, dat het college op deze manier een aantal hardwerkende verenigingen het be staan onmogelijk maakte. De heer P 1 e ij 1 e r (Vrijheid) weifelde kennelijk; de heer Van Dongen (C.H.) daarentegen was vierkant tegen, temeer daar alles met die aspirant-huurder op losse schroeven lijkt te staan. Evenzeer negatief luidde het oordeel van de heer De Jong (A.R.); voetbal was voor hem nooit doel maar een goed en aan vaardbaar middel. De dreigingen voor de plaatselijke clubs werden door het andere A.R.-raads- lid, de heer J. Visser van commentaar voorzien: de zuivere amateursport, hoezeer zij ook wegens haar Zondagsbrekende karakter is af te wijzen, is honderd maal te verkiezen boven de beroepsvoetballerij. Katholieken vóór De koppen waren dus wel zowat geteld en het wachten was op een uitspraak van de Katholieke fractie. Namens haar ver klaarde de heer N u y e n s, dat zijn partij genoten eensgezind de mening zijn toege daan, dat het zwaarst moet wegen, wat het zwaarst is. Al wordt ook in deze fractie de subsidie, gebonden aan de huuropbrengst, van de hartd gewezen, al lijkt het vreemd het KNVB-standpunt niet af te wachten, deze zelfde KNVB heeft nu eenmaal weinig „koninklijk" gehandeld en de zaken liggen er nu: waarbm dan de sport op ideële grondslag voor de jeugd er aan gewaagd? Met andere woorden: het semi-professio- nalisme heeft zich al baan gebroken; de bakeps zullen met het tij moeten worden verzet en aanvaarding van het college voorstel leek de beste keus op dit ogenblik. Algemeen belang Wethouder De Boer verdedigde het voorstel en wees de verwijten van criticas ters, die vroeger nimmer tot constructief werk in staat waren, terug, legde alle in sinuaties uit supporterskringen naast zich neer en stelde, dat het algemeen belang heeft geprevaleerd bij het afwegen van het overheidsstandpunt. Het beroepsvoetbal treft uiteraard alleen de topspelers het publiek verlangt nu eenmaal topprestaties en top-sensaties en een gemeentebestuur heeft zich dan te be raden over het gemeentelijk, het materiële belang. Dat het huidige amateurisme zichzelf de nek omdraait en in zijn verwording een niet te onderschatten dreiging voor de jeugd oplevert, kon de heer De Boer alleen maar diep betreuren; hij wilde overigens graag de zinsnede over de subsidie terug nemen om de schijn van een „lokaas" te vermijden. Maar er kan nooit vergeten worden, dat er op het hoofdveld van „Schoonenberg" elk jaar 15.000,verlies wordt geleden: als het beroepsvoetbal daar niet in springt, moet de raad voortaan een semi-professionalisme subsidiëren. Om het duidelijk te zeggen: de gemeente heeft te maken met een N.V. en straks met twee semi-profclubs. De massajeugd en het voetbal? De wet houder lachte om hun wisselwerking in positieve zin. Nee, de massajeugd wordt juist in de hand gewerkt door de massale voetbalvertoningen van thans. De KNVB zou een steek in de rug krijgen? Welnu, als de KNVB zijn eigen status loslaat, en daarmee ook VSV en Stormvogels hun principe veranderen, geven ze zichzelf die steek: het is een „zaak" geworden met nor male concurrentie. „Maar als ze beide puur-amateur blijven, dan zwaai ik direct en grondig om; dan zal ik ze onmiddellijk van harte steunen". Nadat in tweede instantie door de spre kers nogmaals het woord was gevoerd, ging men tot stemming over. Het resultaat was dat de BVC „Haarlem" Schoonenberg voor tien jaar kan huren. Roeikam pioenschappen De president van de Internationale Roei- federatle (FISA) heeft de inschrijvingslijst bekend gemaakt voor de Europese kam pioenschappen dames, die op 20, 21 en 22 Augustus op de Bosbaan in Amsterdam worden gehouden. De volgende landen hebben voor de damesnummers, waaraan voor de eerste maal de officiële Europese titels verbonden, in geschreven: Vier met stuurvrouwe: Nederland, Tsje- choslowakije, Joegoslavië, Roemenië, Dene marken, Finland, Groot Brittannië, Rusland. Skiff: Nederland, Frankrijk, Tsjechoslo- wakije, Denemarken, Groot Brittannië, Oos tenrijk, Duitsland en Rusland. Double scull: Nederland, België, Tsjecho- slowakije, Duitsland, Frankrijk en Rusland. Acht: Nederland, Frankrijk, Roemenië, Groot Brittannië en Rusla.id. Dubbel vier: Nederland, Groot Brittannië, Oostenrijk, Duitsland en Rusland. Nederland en Rusland zijn dus in alle vijf damesnummers vertegenwoordigd. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft op zijn wekelijk se persconferentie medegedeeld, dat de Verenigde Staten overwegen de voorgestel de atoombank buiten de Sovjet-Unie om met andere belanghebbende mogendheden te bespreken. Reuter tekent hierbij aan, dat de minister waarschijnlijk doelde op de overeenkomsten, die op de Bermuda-con ferentie tussen premier Churchill, de toen malige Franse premier Laniel, en presi dent Eisenhower waren breikt. De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk zullen tezamen met de andere leden van het Atlantische pact overleg plegen over de jongste Sovjet-nota aan de Westelijke Grote Drie over een vier-mo- gendhedenconferentie voor Europese be- vciligingsvraagstuken. Ook West-Duits- land en Oostenrijk zouden bij de besprekin gen betrokken worden. Dulles zeide te ho pen, dat de drie mogendheden ieder afzon derlijk een gelijkluidend antwoord zouden zenden, zoals dat in het verleden ook wa3 geschied. In antwoord op de vraag, wat gedaan diende te worden om in te gaan tegen de propaganda, die de Sovjet-Unie met haar voorstellen zou voeren, antwoordde Dulles, dat de Sovjet-propaganda in deze voorna melijk gericht was op Frankrijk en West- Duitsland en dat de kwestie alleen deze twee landen aanging. Mevrouw G. Groen, die reeds geruime tijd medewerkster is aan de speeltuinvereni ging „Kindervreugd" behaalde te Amster dam het diploma „Kleine spelen". Op veler verzoek is het bestuur er toe overgegaan, een wandelgroep te vormen, die onder deskundige leiding elke Donderdag avond een wandeling maakt met jongens en meisjes van 10 tot en met 14 jaar. Aan flora en fauna wordt tijdens deze tochten bijzon dere aandacht besteed. De eerste keer, dat men er op uittrok, bleek ue oprichting van deze groep een groot succes te zijn. GESLAAGD VOOR MIDDENSTANDS DIPLOMA De heer J. H. Keur te Zandvoort slaagde te Amsterdam voor het Middenstands diploma. De heer G. H. J. Diek, voorman bij de Nederlandse Spoorwegen en werkzaam op de Centrale Werkplaats, is vanmorgen gehul digd ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar bij de N. S. werkzaam is. Op het bedrijf heeft ir. J. D. Berdenis van Berlekom, hoofdingenieur en chef van de Centrale Werkplaats, de jubilaris toegespro ken: hij heeft namens de maatschappij een geschenk in enveloppe aangeboden. In de loop van de ochtend werd de heer Diek thuis bezocht door de bedrijfsleider, de onmiddellijke chef en twee leden van het jubileumfonds; hem werd namens het fonds een geschenk aangeboden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Dinsdagavond zeven uur werd in Zandvoort de voetbal weer aan het rollen gebracht toen in het Gemeentelijk sportpark het jaarlijkse door Zandvoortmeeuwen uitgeschreven tour- nooi om de „Zilveren Watertoren" een aan vang nam met een wedstrijd tussen H.E.D.W. en Waterloo. Het werd een interessante ontmoeting, die boeiend spel te zien gaf van begin tot eind, waarbij de Amsterdamse vierde klasser H.E. D.W., zich echter voortdurend de sterkste toonde. Na 5 minuten gaf de linksbuiten van H.E. D.W. L. van Coeverden zijn club de leiding, die gehandhaafd bleef tot aan de rust. Daarna kreeg het spel een nog aantrekkelijker ka rakter. doordat de V^lsenaren er alles op zet ten. althans een gelijk spel te verkrijgen. Hetgeen echter, ondanks energiek aanvallen, niet gelukte. Integendeel, 5 minuten na rust scoorde Visschoonmaker het tweede doel punt, waarna 10 minuten daarna Springer er drie-nul van maakte. Waterloo bleef echter aanvallen en tenslotte werd dit na 25 minuten spelen beloond, door een fraai doelpunt van Post (31). Doch nauwelijks 1 minuut daarna verhoogde Visschoonmaker de stand weer tot vier-een. Hoewel Verschoor zijn elftal nog een tegenpuntje bezorgde, maakte Visschoon maker er door een fout van de doelverdediger vijf-twee van. Met welke stand het einde kwam. Het tournooi wordt a.s. Donderdagavond voortgezet met een wedstrijd tussen T.Y.B.B, en E.H.S. WASHINGTON (Reuter/AFP/Aneta) Het Witte Huis is overgegaan tot de pu blicatie van het antwoord van president Eisenhower aan dr. Adenauer, nadat in de „New York Times" was gemeld, dat de Verenigde Staten aan de West-Duitse re gering hadden medegedeeld, dat West- Duitsland het teruggeven der in beslag ge nomen activa ter waarde van een half mil lion, dollar niet kon verwachten. Volgens, de perssecretaris van het Wittè Huis zou het niet juist zijn, het schrijven van Eisen hower op te vatten als een volledige af wijzing van het verzoek van dr. Adenauer. Mogelijk zou geen eindbeslissing over het wetsvoorstel worden genomen voor de vol gende zitting van het Amerikaanse Congres in 1955. Eisenhower verklaarde Adenauers sympathie te delen voor de getroffen Duitsers. Volgens het Duitse persbureau D.P.A. heeft Eisenhower geantwoord, dat de Ver enigde Staten streven naar het vinden van individuele afzonderlijke oplossingen, waarbij vooral de benadeelde kleine par ticuliere belangen in Duitsland geholpen zouden moeten worden. Voor de grotere maatschappijen zou in een andere regeling worden voorzien. Dr. Adenauer had geschreven, dat het vraagstuk van de Duitse bezittingen in de Verenigde Staten nog steeds niet is opge lost „ondanks de gunstige ontwikkeling van de betrekkingen tussen de beide landen". Mijn regering, aldus dr. Adenauer, ver langt, dat er een oplossing voor het vraag stuk wordt gevonden. Een oplossing zou niet alleen een gunstig psychologisch effect hebben, dat zeer belangrijk zou zijn, daar hierdoor het Duitse volk een gevoel van veiligheid zou worden gegeven en zijn morele kracht zou worden versterkt, maar zij zou bovendien in aanzienlijke mate bij dragen tot versterking van de vriendschap tussen het Duitse en Amerikaanse volk, waarvan het begin reeds zo vol beloften is. Volgens de New York Times had Eisen hower op diplomatieke doch vastberaden wijze te kennen gegeven, dat geen der wetsvoorstellen zijn steun had. Volgens het blad dient te worden afgewacht, of dit betekent, dat Eisenhower eventueel zijn veto uitspreken indien het Congres de wetten zou aannemen. De commissie voor rechtskundige aangelegenheden van de Senaat heeft de ontwerpen gunstig ont vangen. V erbazingwekkend Blijkens een beschouwing van Drew Pearson in de Washington Post over de achtergronden van dit wetsvoorstel, spelen Duitse en Zwitserse groepen, die belang hebben bij het teruggeven van deze activa, een grote rol bij deze aangelegenheid. Pearson noemt het „een der meest verba zingwekkende geschiedenissen, welke zich ooit in de Amerikaanse hoofdstad hebben afgespeeld", waarbij het „Lobbying" (het bewerken van politici door groepen, die bij aanvaarding of verwerping van be paalde wetsvoorstellen belang hebben), op grote schaal geschiedt. De rechtskundige adviseur van de Se naatscommissie blijkt zijn kantoor in het zelfde kantoor te hebben als de advocaat, die voor de voornaamste belanghebbende Duitse maatschappij werkt en de secreta resse van de advocaat werkt ook voor de senaatscommissie. Ondanks een overvolle congresagenda zijn de machten, die achter het ontwerp staan zo sterk, dat het voor stel een kans maakt er in deze congreszit ting nog doorgesleept te worden, aldus Pearson. Nederlands belang In de buitenlandse pers is beweerd, dat van Nederlandse zijde tegen de Ameri kaanse plannen zou zijn geprotesteerd. In derdaad zouden de gevolgen voor Nederland verre van aangenaam zijn. Dit geldt echter voor de andere ge allieerde landen evenzeer. Alleen zou men kunnen zeggen, dat het Nederlandse belang groter zal zijn dan dat der andere landen. Er is echter geen sprake geweest van een Nederlands protest bij de Ameri kaanse regering en men overweegt van Nederlandse zijde evenmin tot een derge lijk protest over te gaan. Er zou alleen sprake kunnen zijn van een collectieve actie door de belangheb bende geallieerde staten, doch of hiertoe zou worden overgegaan, moet worden af gewacht. Nederland en de andere gealli eerde landen zijn van mening, dat de doel einden van deze wet in strijd zijn met de overeenkomsten van Parijs inzake de Duitse herstelbetalingen, later geregeld in de zogenaamde conventie van Bonn be treffende de opheffing van het bezettings statuut in West-Duitsland, waarbij wordt bepaald, dat West-Duitsland zal garan deren, dat schadevergoeding zal worden gegeven aan Duitse eigenaars van in het buitenland in beslag genomen Duits ver mogen. 3-3»/i Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 99»/w 225 355»/t 265% 420% 91% 160% 140% 123% 11515/io 207 184 189 194 38% 75% 57% 92 18% 51% Openings koersen 99 »/-* 228Vz 359% 271 427 91% 161 141 125 116% 207 184»/Ï 189 194 39% 76% 58% 93% 18% 53 Agamemnon, 9 690 m. N.NO. Sombrero. Akkrumdijk, 9 300 m. O. Kp. Race. Alblasserdijk, 9 400 m. NW. Azoren. Algenib, 9 ten anker Santos. Argos, 9 v. Kalyvia n. Algiers. Arundo, 9 580 m. NO. Kp. Race n. Rotterdam. Averdijk, 9 300 m. O.ZO. Kp. Race. Abbekerk, pass. 10 Kp. Leeuwin n. Adelaide. Aideramln, 11 v. Madras te Rangoon. Algenib 7 v. Dakar n. Freetown. Amor, pass. 10 Lissabon n. Hamburg. Amstelkroon, 10 v. Belawan n. Colombo. Aagtedijk, 10 200 m. NO. Bahia. Aardijk, 11 v. Norfolk te New York. Adonis, 11 v. New Orleans te Curagao. Albireo, 11 v. Bahia te Victoria. Alcliiba, pass. 10 Madeira n. Antwerpen. Alcyone, 11 v. Pto. Alegre te Buenos Aires. Algenib, 10 te Santos. Alioth, 10 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alpherat, 11 v. Philadelphia te Baltimore. Amsteldijk, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Arendskerk, pass. 10 Ceylon n. Penang. Ariadne, 10 v. Gibraltar n. Savona. Alhena, 11 v. Antwerpen te Rotterdam. Amstelvaart, 11 v. Aden n. Amsterdam. Arkeldijk, 10 v. Singapore te Tj. Priok. Bacchus, pass. 9 Casquets n. Paramaribo. Blijdendijk, 9 400 m. O.ZO. Kp. Race. Breda, 9 130 m. O. Kp. Hatteras. Billiton, 10 v. Singapore n. Colombo. Blitar, 10 v. Aden n. Suez. Banka, 10 v. New York n. Casablanca. Bonaire, 10 1060 m. W.ZW. Madeira. Boskoop, 10 900 m. ZW. Fayal. Barend recht, 15 v. Algiers te Port Said verw Caltex Nederland, 9 ten anker Glronde voor Bordeaux.- Castor. 9 350 m. W. tenen Z. Scilly's n. Antw. Clstula, 10 110 m. Z. Ras al Hadd. Caitex Pernis, 10 v. Rotterdam te Sidon. Cottica, pass. 10 Azoren n. Plymouth. Caltex Utrecht, 11 v. Sidon n. Rotterdam. Charis, 11 v. Rotterdam te Amsterdam. Cronenburgh, 10 v. Bilbao n. IJmuiden. Delft, 10 v. Hamburg n. Antwerpen. Duivendijk, 10 v. Cristobal n. Antwerpen. Delfland, 10 v. Montevideo n. Santos. Duivendrecht, pass. 11 Lands End n. Liverpool. Eendracht, pass. 10 Bosporus n. Bourgas. Elmina, 10 v. Dakar n- Le Havre. Felipes, 10 180 m. ZO- Banka n. Pladju. Ganymedes, 9 v. San Juan n. Santiago de Cuba Gaasterkerk, 10 v. Suez n Aden. Hector. 9 70 m. N. ten O. Oostp. Kreta. Hydra. 9 240 m. Z.ZO. Kp. Hateras. Helder, 10 v. Antw. 11 te Rotterdam. Helena, 10 v. Antwerpen te Amsterdam. Hathor, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Indrapoera, 10 v. Singapore n. Balikpapan. Ittersum, 10 v. Las Palmas n. Le Havre. Jagersfontein, 10 480 m. O.NO. Ascension. Java, 10 v. Penang te Singapore. Jupiter, 10 v. Algiers te Palermo. Joh. v. Oldenbamevelt10 330 m. W. Lands End Kertosono, 9 v. San Francisco n. Longview. Kota Baroe, 11 v. Port Said te Rotterdam. Kedpe, pass. 10 Ouessant n. Rotterdam. Kleldrecht, 12 Rotterdam verwacht. Linge, 9 60 m. N. Dakar n Monrovia. Lekkerkerk, pass. 10 Lissabon n. Antw. Loosdrecht, 10 v. Madras n. Colombo. Lombok, 10 v. Djibouti n. Port Soedan. Loppersum, pass. 11 Finisterre n. Ceuta. Leersum, 11 v. Bremen te Hamburg. Loenerkerk, 11 v. Genua n. Port Said. Mapia, pass. 9 Stromboli n. Genua. Murena. 10 1200 m. ZO. ten O- Minikoy. Maureen, 9 600 m. O. Kp. Race. Mulderkerk, 9 350 m. W. ten N. Walvisbaai. Maas, pass. 10 Malta n. Alexandrië. Maasdam, 10 840 m. O.NO. Kp. Race. Malea, 11 v. Geelong te Tarakan. Marsland, 9 v. Algiers n. Marseille. Mataram, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Notos, 10 v. Gothenburg te Kopenhagen. Overijsel, 10 v Newport News te Paulsboro. Oranjefontein, 10 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Ouwerkerk, 10 v. Sydney n. Melbourne. Oranjestad. 10 250 m. N.NO. Fayal. Orestes, pass. 10 Trinidad n. Aruba. Oranje, 11 v. Colombo n. Suez. Poseidon, 9 100 m- O. ten N. Jamaica. Prins Alexander, 9 100 m. ZW. Belle Isle. Pygmalion, 9 rede Trinidad. Pendrecht, 10 v. Dakar te Alexandrië Prins Willem III, 9 v. Le Havre n. Montreal. Peperkust, 11 v. Bremen te Hamburg. Pieter-S, 10 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Fred. Hendrik, 10 v. Chicago te R'dam. Prins Fred. Willem, 10 v. Hamburg n. R'dam Prins Willem V, 10 v. Toronto n. Montreal. Prins Willem George Fred. 10 v. Montreal naar Toronto. Prins Joh Willem Friso, 11 v. Hamburg naar Rotterdam. Rempang, 10 60 m. ZW. Djeddah n. Suez. Roebiah, 10 540 m. W.NW. Minikoy. Rotti, 10 nog te Damman. Rita, 10 v. Bangkok te Singapore. Rotula, pass. 10 Aden n. Cochin. Rondo, pass. 11 Gibraltar n. Port Said. Rijndam, 10 v. Southampton n. New York. Sarangan, 9 v. East London n. Durban. Sheratan, 9 300 m. Z. Pto Rico. Sibajak, 10 100 m. Z. Kreta. Stad Haarlem, 11 v. Vlaardingen te Narvik. Stad Maassluis, 11 v. Narvik te Rotterdam. Schiedijk, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Sirrah, 12 v. Sydney te Melbourne verwacht. Stad Breda, 11 v. Port Said te Duinkerken. Stad Maastricht, 10 v. Vlaardngen te R'dam. Scherpendreöht, 14 v. Rio de Janeiro te Bahia verwacht. Stad Arnhem, 10 v. Cyprus te Amsterdam. Stentor, 11 v. Rotterdam te Amsterdam. Tero, 9 170 m. ZO. Babda n. Santos. Thelidomus, 10 v. Maracaibo te Curacao. Tjimenteng, 9 380 m. N. ten O. Tristan da Cun- ha n. Buenos Aires. Trajanus, 9 375 m. O. San Miguel. Tabian, 9 v. Honolulu te Los Angeles. Temate, 10 v. Suez n. Colombo. Titus, pass. 10 Gibraltar n. Lissabon. Tomini, 11 v. Aden te Suez. Themisto, 10 v. Montreal n. Nederland. Van Waverwijck, 10 v. Rotterdam n. Santander Waterman, 10 440 m. O.NO. Fayal. Wieldreoht, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Eins warden. Wonosari, 77 v. Belawan te Madras. W. Alton Jones, 20 v. Philadelphia te Port Said verwacht. Woensdrecht, pass. 11 Ceylon 18 Mena el Ahma- di verwacht. Wonorato, 11 v. Belawan te Singapore. Zeeland KRL10 v. Port Said n. Genua. Zuiderkruis, 10 850 m. ZO. Kp. Palmas. KLEINE VAART Aco, vertr. 10 v. Antwerpen n. Nykobing. Advent, vertr. 10 v. Mistley n. Antwerpen. Amazone, 10 op Elbe n. Rotterdam. Arbon, 10 v. Amble n. Rotterdam. Ary Scheffer, 9 v. Malmö n. Kopenhagen. Auriga, 9 v. Middlesbro n. Huelva. Avontuur, 9 v. Antwerpen te VUssingeru Bill S, 10 v. Antwerpen te Vlissingen. Badzo, 10 v. Londen te Rotterdam verw. Barracuda, 9 v. Sandrers n. Llmfjord- Beekbergen, 10 v. Gent n. Gothenburg. Binnenhaven, vertr. 14 v. Rotterdam n. Noord- Frankrijk. Birmingham, 9 v. Delfzijl n. Tyne. Blue Boy, 10 pass Hoek v. Holland n. Boston. Bab T, 9 Kiel gepass. n. Stockholm. Bree Helle, vertr. 10 v Rotterdam n. Londen. Confiance, 10 v. Rotterdam n. Tonsberg. Claes Compaen, 10 v. Gravelines te Nantes. Cooihaven, pass. 10 Kp. St. Vincent n. R'dam Coolsingel, 11 Manchester verwacht. Deni, 10 v. Antwerpen te Esbjerg. Depa, 9 v. Loriënt n. Bordeaux. Domburgh, 9 v. Duinkerken n. Londen. Draco, 10 v. La Pallice te Amsterdam verw. Driebergen, 10 v. Nantes n. Requejada. De Ruyter, 9 v. Shorehain te Teignmouth. Diana V, pass. 10 Vlissingen n. Londen. Eminent, pass. 10 Brunsbüttel n. Zaandam. Elizabeth b, 9 v. Kopenhagen n. Avonmouth- Ellewoutsdijk, verm. 10 v. Duinkerken naar Londen. Ferocia, 9 v. Mantyluoto r.. Haukipudas. Fiducia, 9 v. Boston n. Maassluis. Fedala, 8 v. Piraeus n. Limasol. Flevo, 9 v. Heraklion n. Vathy. Friso, 9 v. Lysekil n. Rotterdam. Goote, 10 v. Rotterdam te Amsterdam verw. Hartel, 9 v. Hamburg n. Rostock. Hast I, 9 v. Londen te Gent. Heemraadsingel, vertr. 10 v. HonDeur naar Duclair. Heerengracht, pass. 10 Vlissingen n. Gent. Harold. 10 dwars Terschelling n. Gdynia. Ida Pieter, 10 v. Poortershaven te Milfordha- ven verwacht. Ingeborg, 10 v. Hertonas n. Rotterdam. Joost, 9 v. Zaandam n. Rotterdam. Jaba, 9 v. Oslo n. Varberg. Joost, 9 v. Zaandam n. Rotterdam. Kortenaer, 9 v. Ahr n. Lulea. Kenitra, 9 v. Port Lyautey te Rouaan. Koningshaven, 9 v. Lostudy te Casablanca Leemans, 9 v. IJmuiden te Skuru. Liberte, 9 v. Blyth n Odense. Larix. 7 te Kramfors Lucas Bols II, 9 v. Hamina n. Ierland. Maasym N. 9 v. Cork te Londen verw. Marcella, 10 v. Dundalk n. Rotterdam. Marletje Bohmer, 12 v. Dakar te Rouaan verw. Mamc, 9 v. Le Havre n. Parijs. Merwehaven, 9 170 m. N.NO. Kp. Viiano. Michigan, 10 v. Londen te Rotterdam verw. Mypuck, vertr. 10 v. Rotterdam n. Malmö. Midas, 9 te Bastia n. San Feliu. Merak N, vertr. 11 v. Ascunclon n. R'dam. Monica, 10 v. Dublin te Irvine. Nero, 9 van Hamburg n. Gothenburg. Nassauhaven, 10 v. Gothenburg te Antw. Neeltje b, 10 v. Gent n. St. Servan. Nieuwehaven, 11 v. Gothenburg te Antw. verw. Noordland. 9 v. Boston te Tyne. Noorderhaven. 10 v. Rotterdam te Port Talbot Pavo, 9 te Ostrand. Peter Swenden, 10 op Humber n. Huil. Ponto, 6 Kiel gepass. n. Helsinki. Plato, 9 te Barcelona n. Valencia. Ponza, 8 te Zaandam Roelf, 10 v. Antwerpen te Amsterdam. Rose Marie, pas. 9 Kiel n. Kopenhagen. Rijnhaven, 10 v. Rotterdam te Brest verwacht Schokland, pass. 10 Vlissingen n. Naestved. Sian, 9 v. Hudiksval n. Ouderkerk a.d. IJsel Silvaplana, 9 v. Rotterdam te Malmö. Spolar.da, 10 v. Savona te Beyrouth verw. Spora, 9 te Tonnay Charente. Stella Maris, 9 v. Kopenhagen n. R'dam. Siemba, 10 v. Gent te Rotterdam verwacht. Spurt, vertr. 10 v. Quimper n. Bordeaux. Terschelling 10 40 m. O. Newcastle. Theodora, vertr. 10 v. R'dam n. Selzaete. Tide, 10 dwars Beaohyhead n. Londen. Trito, 9 v. Rotterdam te Dublin. Veenenburgh, 9 v. Rotterdam te Middlesbro. Viod, 10 op Eems ten anker n. Groningen. Vrede. 9 v. Swansea n. Port Talbot. Westpolder, 10 v. Rotterdam n. Lissabon. Wiema. 9 v. Terneuzen te Vlissingen. Wim, 9 v. Lulea n. Munksund. Wolanda, 9 v. Hernosand te Amsterdam. Zwartewater, 9 v. Antwerpen te Vlissingen. In onze étalages en toonkamers vind De betallns regelen wij met U een grote sorterinR in diverse 70NDFR I Banktussenkomst uitvoeringen, kleuren en prijzen. I C-v-/1N L-/1is t vooruitbetaling vanaf f 2.50 per week S POR TRI3 WIELEN inkleuren vanaf ƒ145.— Alléén bij KROCHT 6—8 t.o. HEMA TELEFOON 10353 MAAK 'S AVONDS GEBRUIK VAN ONZE RIJWIELLAMPJES-AUTOMAAT ff LEDEREN ]ASSEN, jj ■MANTELS, -VESTEN enz. zonder vooruitbetaling, ca. f 2.50 p. week, le beta- J •ling pas na 6 weken. Le- vering door geheel Ne- derland. Brieven no. 6912 c Nummerbrteven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. TAPIJTEN Deze week verkoop laat ste opruimings-restanten toonkamermonsters: Wil tons, M. Smyrna's enz. 200 x 300 f 79.50, f 98; 225 x 325 f 109, f 125; 270x 360 slechts f 169.50. Op vertoon advertentie bo vendien 5 korting. TA- PIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85, Haarlem. Boeken ter waarde van 60.— in bruikleen. Opleiding Practijkexamens Middenstandsdiploma Fr. Halsstraat 1, Tel. 14624 Haarlem of vleugel. Teylingerhorst- laan 37, Wassenaar, telef. K 1751—9951. Voor onze afdeling ANTIQUARIAAT kopen wij van particu lieren over Kunst, Techniek, Sexualiteit, Politiek, Bio logie, Muziek, Land- en Volkenkunde. Pocket Books, Encyclopaedieën, enz. enz. Boek- en Kunsthandel tf Kruisweg 13 b. h. Station Haarlem. Belt ons op Tel. 21677 of zendt bericht. Wfj komen

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3