Bloemendaal procedeert tegen De Kennemerduinen Wijzers klok Bakenessertoren worden van goudglans voorzien Grote zwendel in afbetalings artikelen voor de rechtbank Verbinding Amsterdamse Vaart Schipholweg zaak van geduld Volgend jaar watercorso slotstuk van Haarlemse Bloemenweek Zandvoort Tegen Haarlemse procuratiehouder van magazijn zes maanden geëist Wegens verzwaring van de erfdienstbaarheid op toegangswegen langs Zeeweg grieven aan de redactie Openbare Werken voortvarend, maar Gedeputeerden traag met hun fiat Heemstede WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 STADION NIEUWTJES Stadion -n ieuzvtjes Burgerlijke Stand J. de Jong Gzn onderscheiden Zeeuwse vacantiegasten van Pro Juventute Helicopter landt Storm veroorzaakte ravage in trekkerskamp Afscheidsavond in het Militair Tehuis Ledenwerfactie voor het Koningin Wilhelminafonds Aspect van zandvervoerkwestie Orgelconcert in de Grote Kerk De „IJstroom" had aanvaring Watersportverenigingen geestdriftig Voorkeur voor Zaterdagavond „Bernadette" verplaatst „Heemstede-West" bereidt nieuwe seizoen voor Als het mooi weer wordt zal de schilder de wijzers van de klok van de Bakenes- serkerk van een goudglans voorzien. Het weer speelt daarbij een belangrijke rol; het mag bijvoorbeeld niet hard waaien en regen is een nog groter bezwaar dan de wind. De dienst van Openbare Werken verwacht, dat het tijdstip spoedig aan breekt en daarom is de toren reeds van een steiger voorzien. De klok staat op het ogenblik stil, want er dienen nog meer voorzieningen te worden getroffen. Het uurwerk moet gereviseerd worden, doch dit werk kan van binnen uit verricht worden. Het aanbrengen van een steiger heeft nog een ander voordeel namelijk het in stellen van een onderzoek naar de toe stand van de toren der Bakemesserkerk. Bij de samenstelling van de begroting van de gemeente Haarlem is hiermee rekening gehouden; een bedrag van f 1000 is voor dit doel uitgetrokken. Er wordt regelmatig controle gehouden op de toren van de kerk evenals op andere gemeente-eigendommen. Wat de Bakenes- serkerk betreft tracht men dan zo dicht mogelijk het punt te bereiken, dat voor een onderzoek in aanmerking komt. Daar bij worden ook kijkers gebruikt. Nu de steigers geplaatst zijn voor het in orde maken van de wijzers maakt Openbare Werken van de gelegenheid gebruik om de toren aan een grondig onderzoek te onder werpen en om eventuele herstellingen aan te brengen. a nVEPTFNTJ.E Donderdagavond 12 Augustus om 8 uur begint het in het Olympisch Stadion te regenen. Mis die regen niet Het regent er namelijk kampioenen Harris, Sacchi, Arie van Vliet. Jan Derksen. Bellenger en Gosselin. Dat zijn de sprinters, die tezamen met hun stayers Hörmann. Joop Kunst, Wout Wagtmans, Jan Pronk. Queugnet en Verschueren de strijd zullen aanbin den om de Grote Prijs van Amsterdam, een bedrag van vijftienhonderd gulden! De avond zal worden opgeluisterd met de huldiging van een der oude vossen op de baan. Albert Lütti Kaser wordt in de bloemen gezet vanwege zijn dub bel jubileum: 65 jaar en 45 jaar gang maker De jeugd is, zoals ge reeds weet. Zaterdagmiddag a.s. aan de beurt Om half drie begint het sluitingsfeest van het Amsterdamse vacantie comité, waarin de kinderen kunnen genieten van een ballonopstijging, van sport wedstrijden, van een concours hippique voor de jeugd, kort en goed een soort ..studentenhaver" van opwindende ge beurtenissen. Daarmee is het zomerprogramma in het Olympisch Stadion nog niet uitge put, want ook de revanches van de we. reldkampioenschappen wielrennen op 31 Augustus a.s. zitten nog in het vat. Voor nadere gegevens over de apo theose van dit rijke wielerseizoen let op HAARLEM, 10 Augustus 1954 ONDERTROUWD: 10 Aug., J. Boon en C Clavaux; H. J. Meijlis en J. C. Klumper; J. B. Pel en B. M. Riezenweide. GEHUWD: 10 Aug., H. J. Rodenboog en J. Taktor; D. van den Berg en A. A. de Kogel. BEVALLEN van een zoon: 9 Aug., S. Strij- bisVreugenhil; J. Selhorstde Rooij; M Chr. OudshoornKapteijn; 10 Aug., A. M. Stroetenga—Overmars; A. H. J. van Loozen- oordBrouwer. BEVALLEN van een dochter: 9 Aug., H. C. M. TeeuwenVerkooij; 10 Aug., N. Moer man—van der Meer. OVERLEDEN: 8 Aug., M. Somers—van der Schinkel, 81 j., Voorzorgstraat; 9 Aug., J. LazetAbelsma, 68 j., Gasthuisvest; R. Les ser, 79 j., Gedempte Voldersgracht; J. M. yan Hulzen, 49 j„ Athjestxaat. De toren van de Bakenesserkerk de steigers. in Dezer dagen heeft de heer J. de Jong Czn, oud-directeur van Publieke Werken te Bloemendaal, zijn zeventigste verjaar dag gevierd. Ter gelegenheid daarvan is hij bij Koninklijk besluit benoemd tot rid der in de orde van Oranje Nassau. Toen de heer De Jong op 1 Juni 1949 afscheid nam als directeur van Publieke Werken was hij veertig jaar in dienst der gemeente. Als voorzitter van de Stichting „Wildhoef", waar hij thans woont, heeft hij belangrijk werk verricht. Het einde van de vacantie-uitzending van kinderen uit het noodgebied van Zeeland, die onder leiding van de vereniging Pro Juven tute in Haarlem en omgeving gehouden is, is reeds in het zicht. Donderdag zullen de kinderen met de trein van één uur naar Ro- zendaal vertrekken. Daar worden zij opge wacht. door de afdeling Middelburg van Pro Juventute en worden zij naar hun ouders teruggebracht. De reisgeleidcrs hebben een uitnodiging aanvaard een nacht in Zeeland te verblijven om te kunnen zien, hoe moei lijk de omstandigheden daar nog zijn. Duizend kinderen hebben een heerlijke vacantie van drie weken doorgebracht in gastvrije pleeg gezinnen, Over het algemeen konden zij zich heel goed aanpassen; er zijn persoonlijke banden ontstaan tussen de gezinnen van onze Zuidelijke landgenoten en de pleegouders. De Zeeuwse moeders zijn de moeders van Haarlem en omgeving dankbaar voor hetgeen zij in de afgelopen dagen voor de meisjes en jongens hebben gedaan. Vorige week Woensdagmorgen vloog een helicopter van een levensmiddelenbedrijf bo ven Haarlem, maar de bestuurder kon niet landen, omdat daarvoor geen toestemming was. Inmiddels is vergunning verleend voor Donderdag; dan zal de helicopter om 15.20 uur landen op het terrein aan de Wagenweg bij het veld van H.F.C., welk terrein enkele maanden geleden als heliport van Haarlem gebruikt werd. Het trekkerskamp „De Branding" heeft Zaterdag de drukste dag van dit seizoen bereikt, toen meer dan 1200 personen, met 250 tenten die dag in het kamp arriveer den. Onder deze trekkers waren 200 bui tenlanders meer dan Nederlanders. Dit on verwacht grote bezoek stelde de kamp leider, de heer M. van Dijk voor proble men, daar het kamp op een dergelijk in vasie niet berekend is. Na ruggespraak te hebben gehouden met het gemeentebestuur verkreeg de heer Van Dijk toestemming, het kamp in de richting van het circuit enigszins uit te breiden zij het ook slechts voorlopig waardoor aan alle kampeerders een standplaats kon worden verleend. Intussen heeft de storm van de nacht van Maandag op Dinsdag aan de meeste tenten grote schade aangericht. De gehele nacht is men bezig geweest, om in elkaar ge waaide tenten te bergen. Vrouwen en kinderen werden ondergebracht bij de strandtentenkampeerders, die alle moge lijke medewerking verleenden en anderen vonden in het kamphuis beschutting tegen regen en wind. Aan vele tenten werd grote schade aangericht. Dinsdagmorgen, toen het weer nog niet veel verbetering toonde, zijn vele kampeerders vertrokken, zodat de rust in het kamp is weergekeerd. Het trekkerskamp zal het komende sei zoen in steeds grotere mate de aandacht van het gemeentebestuur gaan vragen, om dat bij een slecht seizoen als het huidige, bij een enkele mooi-weer-periode de drukte al bijna niet te verwerken bleek en dus verwacht mag worden, dat bij aan houdend mooi weer in de toekomst vele kampeerders zouden moeten woraen te leurgesteld. Een vijftal Amsterdamse verdachten, die in de afgelopen drie jaar voor vele duizen den guldens aan huurkoopartikelen bij win keliers in Amsterdam hebben gekocht en daarvan slechts een deel afbetaald, hebben zich gisteren voor de Amsterdamse recht bank moeten verantwoorden. De eerste verdachte was de 31-jarige vrouw M. W.K.-V., die wegens haar slech te gezondheid niet gedetineerd is, is volgens de officier „een licht verminderd toereke ningsvatbare vrouw, die echter op slimme wijze wist te voorzien in haar financiële tekorten". Zij kocht steeds meer goederen op huurcontract, deed die goederen meteen aan helers voor een flinke prijs van de hand, betaalde met dat geld af en toe een termijn af en wanneer ze in het nauw ge raakte bij die betalingen, nam ze bij een andere winkelier weer nieuwe huurkoop goederen op, die ze opnieuw verkocht, zo dat ze de afbetalingen tenminste voort kon zetten en dan nog geld voor zich zelf over hield. Op deze wijze stopte ze het ene gat met het andere en ging van kwaad tot er ger. Het tempo, waarin zij de goederen kocht en dan meteen weer verkocht werd steeds sneller, tot ze in een dwangpositie kwam, het tempo niet meer bij kon houden en vastliep". Het betrof steeds dure artikelen, zoals ijskasten, stofzuigers, pick-ups, wasmachi nes, radio's en bromfietsen. De officier eiste 2 jaar gevangenisstraf tegen haar. Haar raadsman zeide, dat zij voor een groot deel onder de invloed stond van haar mede verdachte, mevrouw K. van T.-Den O, Tegen deze tweede verdachte, die al zes maal veroordeeld is en nog in een proef tijd liep, eiste de officier eveneens twee jaar, zij het met aftrek van het voorarrest. Haar raadsman wierp een groot deel der verantwoordelijkheid op de 34-jarige pro curatiehouder van een winkelmagazijn, die naar hij zeide de beide vrouwen zon der meer goederen was blijven leveren, hoewel hij wist, dat de handtekeningen vals waren en dat er geknoeid werd. Deze man kreeg van de vrouwen provisie voor zijn hulp. Tegen deze, de Haarlemmer T. A. M. G. T„ eiste de officier zes maanden wegens het opzettelijk gelegenheid geven tot het De heer en mevrouw J. G. Haremaker. die ruim drie jaar de leiding hebben gehad in het Protestants Militair Tehuis aan de Jans- weg. vertrekken dezer dagen naar het nieuwe miiitaire tehuis te Wittenburg. Vrijdagavond is er een afscheidsavond in het gebouw aan de Jansweg. De afdeling Haarlem van de Vereniging Koningin Wilheimina-fonds heeft enige weken geleden een ledenwerfactie gehou den. Het resultaat ervan was, dat gewon nen werden 380 leden en 1505 contri buanten. plegen van valsheid in geschrifte. De man van mevrouw K. van T.-Den O., de 35-jarige havenarbeider Joh. van T. er kende met mevr. M. W. K.-V. enkele ma len naar de winkels te zijn gegaan en zich daar als haar wettig echtgenoot te hebben uitgegeven. De eis luidde 1 jaar met aftrek van voorarrest en met de bepaling, dat van het resterende gedeelte vier maanden voor waardelijk zullen zijn, proeftijd drie jaar, onder toezicht. Als laatste verdachte stond de Amster damse koopman A. J. V. terecht, die in één geval als man van de eerste verdachte had gefungeerd en op een contract diens valse naam had geplaatst, waarvoor hij later als beloning ƒ25 in ontvangst nam. Het be trof hier de aankoop van een bromfiets, die meer dan 600 kostte. Tegen hem eiste de officier 6 maanden voorwaardelijk onder toezicht. Uitspraak op 24 Augustus. Een geheel ander aspect van de kwestie van het zand vervoer over de Bloemen- daalse Zeeweg, welke de laatste weken in het middelpunt der belangstelling staat door de processen tegen de vrachtrijders en hun werkgevers, zal op Woensdag 13 October in een door de Haarlemse recht bank te behandelen civiele procedure aan de orde komen. De gemeente Bloemendaal heeft name lijk de stichting het nationale j>ark „De Kennemerduinen" gedagvaard wegens overschrijding van de erfdienstbaarheid, welke ten laste van de gemeente Bloemen daal rust op de gronden langs de Zeeweg. Een strook grond van ongeveer zeshon derd meter diepte langs de Zeeweg is namelijk het eigendom van de gemeente Bloemendaal en van die kant af is het domein van „De Kennemerduinen" slechts bereikbaar via enkele toegangswegen die dwars over Bloemendaals eigendom lopen. Het recht om van die toegangswegen ge bruik te maken berust op de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek, welke de zo genaamde erfdienstbaarheid regelen. Uiteraard bestond die erfdienstbaarheid ook al toen het gebied van „De Kennemer duinen" nog eigendom was van de Erven Van der Vliet, doch Bloemendaal zal uiter aard thans wel trachten te bewijzen, dat deze erfdienstbaarheid een geheel ander karakter is gaan dragen en voor de ge meente een aanzienlijk zwaardere last uit maakt sinds het ontstaan van het nationale park. Immers het gebruik is thans veel inten siever dan tijdens de periode-Van der Vliet, hetgeen een gevolg is van de vrij wel onbeperkte openstelling voor het pu bliek, met inbegrip van de kampeer- en andere recreatiemogelijkheden. Daarnaast vandaar het verband dat wij leggen met de zandrijders-processen vormt het zandvervoer van de afgravingen in de Kennemerduinen voor de eiseres stellig een element in dit proces. Voor Bloemendaal pleit mr. F. J. D. Theyse sr., voor „De Kennemerduinen" mr. Th. P. J. Masthoff. Principieel of intensief Oppervlakkig lijkt dit geding, dat al geruime tijd geleden aanhangig werd ge maakt en waarvan in October de pleidooien zullen worden gehouden, een belangwek kend juridisch vraagstuk, wellicht zal het er meer op aankomen, dat uit een reeks getuigenverklaringen moet blijken of in derdaad van een principieel ander dan wel van een intensiever gebruik moet wor den gesproken. In dit verband is interessant, dat reeds in Februari 1936 de Hoge Raad een arrest wees, waarin werd uitgesproken, dat een intensiever gebruik van een weg geen principiële verandering en dus ook geen overschrijding van de erfdienstbaarheid betekent. Belangwekkender dan de juridische as pecten van deze zaak zijn ongetwijfeld de achtergronden van de procedure. Niet hartelijk Het is niet onbekend gebleven, dat de verhouding tussen de gemeente Bloemen daal en het nationale park „De Kennemer duinen" de eerste jaren niet bijzonder hartelijk was. Wellicht dat de onbegrijpe lijke fout welke men in het begin maakte door Bloemendaal geen volwaardige plaats toe te kennen in de raad van bestuur van „De Kennemerduinen" daar niet vreemd aan is geweest. Het programma der orgelbespeling in de Grote Kerk te Haarlem op Donderdagmid dag van 34 uur door George Robert luidt: 1. Preludium en Fuga G kl. t„ J. S. Bach; 2. Twee trio's, L. van Beethoven; 3. Koraal voorspelen a. Sehmücke dich, o liebe Seele, b. Herzlich tut mich erfreuen, Joh. Brahms; 4. Passacaglia, H. Andriessen; 5. a. Prélude, b. Choral, Enrico Bossi; 6. Eerste Sonate, Allegro ma non troppo, Andante, Allegro con fuoco, Felix Borowski. Ook over de grondstrook langs de Zee weg zijn moeilijkheden geweest in die zin, dat gesproken is over een mogelijke grond ruil tussen aan De Kennemerduinen toe behorend terrein bij de kop van de Zeeweg en de strook langs de Zeeweg. De onder handelingen daarover zijn destijds min of meer vastgelopen. Men kan zich voor stellen, dat Bloemendaal met een voor haar eventueel gunstige uitslag van het proces in de hand, daaraan tevens een basis zou kunnen ontlenen voor de verdere onderhandelingen. Het zou echter bijzonder toe te juichen zijn indien een verbetering van de onder linge betrekkingen tussen deze twee par tijen, die elkaar niet alleen nodig hebben, maar voor een deel ook hetzelfde nastre ven, namelijk het behoud van het natuur schoon, tot stand kon komen. En het zou zeker een verheugend feit zijn, indien deze wederzijdse bereidheid op korte termijn zou kunnen blijken, waar door een altijd enigszins onbevredigend proces tussen twee publiekrechtelijke in stanties kan worden geannuleerd. Het Nederlandse motorschip „IJstroom" (499b.r.t.) van de N.V. Hollandsche Stoom bootmaatschappij te Amsterdam is Dins dag licht beschadigd, toen het in de mon ding van de rivier de Avon (Engeland) in aanvaring kwam met het Britse schip „Frome" (521 b.r.t.). De „IJstroom", die op weg was van Bristol naar Rotterdam, kon de reis voortzetten. Het Engelse schip werd aan bakboord ernstig beschadigd. (Verkort weergegeven) Biuskleuren. Over de kleur van de stadsbussen is men niet tevreden. Wat kan men nu schoner kleuren nemen dan die van Haarlem zelf? Wanneer men de boven helft der bussen wit en de onderhelft sig- naalrood schildert, waarop de initialen van de maatschappij in goud worden aange bracht, krijgt men een harmonieus en spre kend geheel. J. LEMMERS Onze muziekcorpsen De heer G. V., die zich in Uw blad van Dinsdag beklaag de over een prijs, die voor de concerten der Haarlemse muziekcorpsen gevraagd wordt, weet kennelijk niet, hoeveel moeite deze corpsen hebben om de touwtjes aan elkaar te knopen. De kinderaubade op de Grote Markt is, zolang ik in Haarlem woon, steeds door een van onze muziekcorpsen begeleid, ook dit jaar weer. De kosten voor een concert vindt de heer V. te hoog on danks het feit dat in andere steden het dubbele wordt betaald. Bovendien komt er nog een vergoeding bij voor loonderving, schrijft de heer V. Maar hoe kan het an ders, wanneer de meeste muzikanten werk nemers zijn en loon derven omdat hun baas geen vrijaf geeft. Of moeten zij om te kun nen spelen op feestdagen aan het einde van de week ook nog maar met zoveel guldens minder thuiskomen? Mocht de heer V. overigens een goede oplossing voor het probleem weten, dan horen wij die graag, want wij willen met plezier aïle feesten in Haarlem met muziek opluisteren en er de feeststemming inbren gen. De muziekcorpsen vragen daarbij weinig tè weinig in verhouding tot andere plaatsen. De kosten mogen wij toch wel vragen? Onze vrije tijd stellen wij ter be schikking, ook op feestdagen. Wat kunnen wij meer doen? Namens het bestuur van de Haarlemse Bond van Muziekverenigingen, H. CNOSSEN. (Discussie gesloten. Red.) Van het Zuidelijke begin van de Prins Bemhardlaan, dat een complex flatwoningen begrenst, wordt een duiker gelegd. Daarover zal de Prins Bemhardlaan worden doorgetrokken naar de Schipholweg. Terzijde van de Schipholweg, temidden van de zandverstuivingen, waardoor grote stadsuitbreidingen zich steeds laten aan kondigen, is Openbare Werken bezig met het leggen van een riolering van het Spaarne af en het maken van twee duikers in de Gouwwetering. De eerste duiker komt achter de Richard Holkade, zodat deze kan worden doorgetrokken naar de Schipholweg en de tweede achter het Oos telijker gelegen stuk Prins Bernhardlaan, die eveneens op de Schipholweg wordt aangesloten. Vooral met de laatstgenoemde duiker is spoed gemaakt. De betonnen moten wor den er thans al ingebracht en daarachter wordt de grond opgehoogd voor de door trekking. Het begin van de Prins Bernhardlaan vormt zich achter het in aanbouw zijnde Burgerzin-complex aan de Amsterdamse Vaart, maar houdt dan op om zich een eindweegs verder, voorbij de Zomervaart, Het watercorso, dat ter gelegenheid van de jaarlijkse Haarlemse Bloemenweek wordt gehouden, is voor het volgend jaar vastgesteld op Zaterdagavond 6 Augustus. Reeds thans staat vast, dat de geestdrift in watersportkringen voor dit evenement zo groot is geworden, dat het corso het volgend jaar aanzienlijk omvangrijker en veelzijdiger en dus attractiever zal zün dan bil de proefneming van de vorige week Dinsdag. Bovendien zal het gecombineerd worden met een vuurwerk, zodat daardoor een spectaculair slot van de Haarlemse feest- week zal worden verkregen. Dit zijn de voornaamste conclusies die kunnen worden getrokken uit een gister avond gehouden informatieve bespreking van de vertegenwoordigers van de ver schillende deelnemende watersportvereni gingen, de heer Schrama, die de bloemver- sieringen verzorgde, de directeuren van Hout en Plantsoenen en Haven- en Markt wezen en de heren D. J. A. Geluk en W. van Willige namens Haarlems Bloei. Het overleg droeg zowel het karakter van een na- als van een voorbeschouwing: uit de bij dit jaar gemaakte fouten wilde men leren voor het volgend jaar. Zo zal men in 1955 voor meer ordecommis sarissen zorgen, de Havendienst zal meer motorvletten beschikbaar stellen, de kaar senverlichting in de lampions zal door een electrische moeten worden vervangen en er zal meer zelfwerkzaamheid moeten zijn van de leden van de deelnemende ver enigingen zelf. Ook zal men de waterpolitie verzoeken alle niet-deelnemende boten uit de vaart te houden. Maar bij alle wensen en critiek over heerste de voldoening over het welslagen van het watercorso. Deze voldoening heeft al stimulerend gewerkt: Het volgend jaar zullen bijvoorbeeld al kruisers uit de Heem- steedse haven meedoen. Algemeen ging het verlangen uit het wa tercorso op een Zaterdagavond te houden, opdat er zowel meer publiek naar Haarlem zal komen en er tevens meer watersport beoefenaars aan het festijn kunnen deel nemen. Daarnaast is er uitvoerig over gespro ken de samenstelling van de vloot te ver groten en veelzijdiger te maken. Het is de bedoeling, dat gepoogd zal worden Haar lem het volgend jaar doelwit te maken van de jaarlijkse reünie van zeilboten en krui sers, waartoe tevens contact zal worden opgenomen met de Koninklijke Nederland se Vereniging van watersportverenigingen Tevens kunnen dan aan het corso enkele extra attracties verbonden worden, zoals een handicaprace, onderlinge zeilwedstrij den, een stervaart en dergelijke. Aan de verlichting zal meer aandacht worden besteed, zo mogelijk door toepas sing van benzine-aggregaten welke meer licht van schijnwerpers en spotlight in kleuren mogelijk zullen maken. Algemeen was men van oordeel, dat de commerciële reclame uitgesloten moest worden om het corso op een goed peil te houden. Ter uitwerking van een en ander wer den commissies en technici benoemd voor materiaal, verlichting en zwakstroomvoor ziening. In October zullen de watersporters op nieuw bijeen komen. naar het Zuiden voort te zetten langs het hek van het toekomstige burge meester Reinaldapark tot voor de omgebo gen Gouwwetering waar nu de duiker in wordt gemaakt. Aan het einde van deze maand, zo luidde de oorspronkelijke opdracht van Openbare Werken, moest deze duiker dicht zijn, om dat naar men toen meende te kunnen aan nemen, ook de Noordelijke aansluiting van de Prins Bernhardlaan kort daarop ge reed zou kunnen komen. Daardoor zou het verkeer van de Amsterdamse Vaart reeds dit najaar de binnenstad kunnen mijden en rechtstreeks via de Prins Bernhai-dlaan naar de Schipholweg en de Buitenrustbrug kunnen rijden. Dat dit thans nog niet mogelijk zal zijn ligt zeker niet aan de ijver van Openbare Werken, maar aan het feit dat er om on begrijpelijke redenen nog geen goedkeu ring van Gedeputeerde Staten is gekomen voor de Noordelijke aansluiting van de Prins Bernhardlaan. Daardoor is thans wèl de bedoelde dui ker gereed, maar moet de doortrekking van de Prins Bernhardlaan nog worden begonnen, zodat het aangenomen dat de goedkeuring over een paar dagen binnen komt nog wel een paar maanden langer zal duren voor de verbinding Amsterdam se VaartSchipholweg tot stand is ge bracht. Wel zal natuurlijk het gereedkomen van de Zuidelijke aansluiting van de Prins Bernhardlaan aan de Schipholweg, die nu dank zij de duiker weldra mogelijk is, de situatie voor het verkeer in Haarlem-Oost vergemakkelijken. Het is overigens te hopen, dat de goed keuring dan in ieder geval nog tijdig ge noeg zal komen om de verbinding Amster damse VaartSchipholweg nog vóór het volgend zomerseizoen gereed te kunnen hebben. Bij de bronsgieterij Binder te Haarlem is het beeld van Maria de Queillerie, vrouw van Jan van Riebeek, gegoten. Het beeld is vervaardigd door de beeldhouwer Dirk Wolters en zal aan Kaapstad worden aangeboden. De onder leiding van Antoon Sweers staande opvoeringen van Henri Ghéons openluchtspel „Bernadette" zullen niet op het terrein van „Mariënheuvel", (zoals oorspronkelijk was vastgesteld) doch op dat van „Bosbeek" plaats hebben, even eens aan de Glipperweg. De data der op voeringen zijn definitief bepaald op Vrij dag 3, Zondag 5 en Dinsdag 7 September. De Heemsteedse Toneelvereniging „Heem stede-West" heeft de klucht „In een andere wereld" door Johan Blaazer sr. en jr. in studie, onder de regie van de heer Care! Veerhoff. Het stuk zal Zaterdag 2 October worden opgevoerd in de toneelzaal van hotel „De Leeuwerik" te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7