Vlaggend IJmuiden en blij-juichend Amsterdam begroetten Haakon VII OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ontspanning? Saluutschoten daverden over de Noordzee Weerbericht Noorse koning over woelige zee naar Nederland Koningin en Prins verwelkomden in de hoofdstad hun koninklijke gast Het woord is aan Djakarta verheugd over opheffing Unie ills Koning Haakon zal Noorse woningen op Tholen zien Comédie Frangaise opnieuw naar de Sovjet-Unie Saluut Rendezvous Ondeugende coaster Vaart naar de hoofdstad „Ja, vi elsker dette landet" Rit door A msterdan Kranslegging Spanning tussen politici en officieren in Brazilië Weerrapport 69e JAARGANG No 28 DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1954 298e JAARGANG No 182 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A D Huijsman ER DOEN ZICH verschijnselen voor die op een ointspanndng tussen Oost en West duiden. Dat is wel eerder gebeurd en toen is het niet bewaarheid. Dit noopt tot het vraagteken achter die titel. Wel is ditmaal de indruk gewekt dat de verschijnselen vain meer betekenis zijn dian bij vroegere gelegenheden. Dat is tenminste een hoop volle gedachte. Van belang is zeker het snelle welslagen van Mendès-France's poging, om een wa penstilstand in Indochina te bereiken, ge weest. Men kan aanvoeren dat die wapen stilstand in feite voordelig is voor commu nistisch China. Maar het was aan de win nende hand en wat vooral van belang is: zowel de Chinezen als de Russen wisten natuurlijk zeer wel dat zij, als zij Mend'ès- France lieten falen door de bekende ver- traginigs-tactiek toe te passen, die bewinds crisis in Frankrijk zoudien doen voortduren. Nu hebben bij de jongste stemmingen in het Franse parlement de Franse commu nisten zich bovendien bijzonder tam ge toond tegenover die regering: zich eerst van stemming ontboudlen bij het stellen van de vertrouwenskwestie en daarna zelfs vóór haar gestemd. Men kan daar wel arglistige bedoelingen achter zoeken, maar het feit blijft dat met ieder succes de Franse re geringsleider aan gezag en populariteit bij de openbare mening wint en dat het voor zijn tegenstanders in de burgerlijke par tijen daardoor steeds gevaarlijker wordt, een poging te doen om hem ten val te brengen. Hij heeft nu belangrijke volmach ten inzake economische sanering gekregen tot 31 Maart en de mogelijkheid doet zich voor dat hij een belangriik herstel in Frankrijk zal kunnen bewerken, daarbij zelfs nieuwe wegen inslaan en daarmee nieuw vertrouwen scheppen. Een ancter verschijnsel dat van belang geacht moet wordlen is de reis van de La- böur-delegatie naar Peking, onderbroken door een tweedaags verblijf en een buiten gewoon vriendelijke ontvangst dioor de regeringsleiders in Moskou. Churchill had zich tegen deze onderneming der oppositie niet verzet. En nu volgt on dat bezoek aan Moskou de uitnodiging van Worosjilov, om een volledige delegatie van het Lagerhuis bestaande dus uit parlementsleden van de conservatieve, de Labour- en de liberale partijen naar de Russische hoofdstad te zenden. Die uitnodiging is aanvaard. Waarschijnlijk is zij niet spontaan gedaan; deze loop van zaken moet wel enige diplo matieke voorbereiding hebben gehad en Churchill zal er wel reeds van geweten hebben toen hij geen bezwaar maakte tegen de reis van Attlee en zijn partijgenoten. Welnu:'het is interessant. Men kan dit al les pessimistisch beschouwen als een com munistische poging om een wig tussen En geland en Amerika te dlrijven. Maar het valt samen met de volkomen afwijzing in Washington van Syngman Rhee's streven, om de Amerikanen tot een kruistocht tegen China te bewegen. Generaal Mark Clark heeft voor een senaatscommissie de schep ping van een volkomen breuk met de com munistische wereld bepleit: een volkomen breuk zowel op diplomatiek als op econo misch terrein. Er zijn vragen gesteld op president Eisenhower's wekelijkse pers conferentie: hij heeft iedere gedachte aan een preventieve oorlog tegen het commu nisme radicaal afgewezen en haar be lachelijk, ondenkbaar en volkomen onmo gelijk genoemd. De gedachte aan verbre king van diplomatieke betrekkingen met de Sovjet-Unie heeft hij evenzeer verwor pen en zijn oud'e strijdmakker Mark Clark heeft hij eriti'ek niet bespaard. Voor het overige gaf hij een nogal rooskleurige voorstelling van die internationale toestand van het ogenblik; „politieke waarnemers" in Wastington hebben die toegeschreven aan het streven om voor de republikeinse partij een gunstige sfeer te scheppen bij de a.s. verkiezingen in November. Dat moge er bij komen, maar het valt daarom niet minder on dat de president juist op dit ogenblik zulke radicale uitspraken tesen een preventieve oorlog en tegen verbre king van diplomatieke betrekkingen met de Russen heeft afgelegd. Met China staat Amerika niet in diplo matieke relatie. Engeland wel. Het valt op dat nu de Engelse diplomaat Trevelyan uit Genève naar ziin post te Peking is terug gekeerd de onderhandelingen over uitwis seling van Amerikaanse burners in China en Chinese burgers in Amerika te Genève worden voortgezet, direct tussen Amerika en China, op „consulair niveau". Dat is eigenlijk het tegenovergestelde van het geen generaal Mark Clark zou willen, na melijk een uitbreiding van betrekkingen, zij het dan maar in een speciaal geval. Dat Hongarije een Nederlands aanbod van financiële hulp na de overstromings ramp, dat het al had afgewezen, bij nader inzien heeft aanvaard toen Oost-Duitsland een dergelijk aanbod van die Amerikanen had aangenomen, is als symptoom ook niet zonder betekenis. Natuurlijk in dubbele zin, de twee aanvaardingen duidien op een gemeensch a ope! i jk beleid ten deze in de twee communistisch- best.u ur de gebieden. In het algemeen schijnt op dit ogenblik zowel aan Oosteli'ke als aan Westelijke zijde streven naar toenadering te bestaan. Het Engelse contact met Moskou trekt nu wel bijzonder de aandacht. En de indruk dat diplomatie-iin-het-openbaar, die niet veel meer dan propaiganda-strijd bewerkt heeft, hier vervangen is door diplomatie achter gesloten deuren, kan men moeilijk van zich afzetten. Die indtruk wordt ver sterkt door die mededelingen der Engelse Labour-delegatie, waartoe noch diploma ten, noch ministers behoren alleen oud- ministers dat zij zullen zwijgen over de gesprekken, aan twee maaltijden met de koostukken der Sovjet-Unie gevoerd. De rode, witte en blauwe nhloxen, door Ma rteko v zelf voor dir. Edith Summerskil ge plukt en haar in een kleurige bouquet aan geboden. kan men uitsluitend als een kleu rige illustratie van het samenzijn beschou wen. Er moest, een aardig plaatje bij. De Engelse gasten zullen het gehele bezoek zeker op zijn practische betekenis beoor delen. R- P. TUSSEN EEN HAAG van zwijgende toeschouwers op pier en havenkant door is het Noorse koninklijke jacht „Norge" vanmorgen om vijf minuten voor half negen de IJmuidense middensluis binnengeschoven, waar de ranke witte één pijper protocollair aan de Noordzijde meerde een lange zeereis over de woelige golven van de Noordzee had Koning Haakon VII naar Nederlandse bodem gebracht voor een staatsiebezoek, dat tot en met Zaterdagmiddag Europa's oudste vorst in ons midden zal houden. De koning, gekleed in het admiraalsuniform der Noorse marine heeft zich tijdens het schutten in de sluis een kort moment op de buitenbrug getoond, maar toen de lensen van vele foto toestellen op zijn rijzige, kaarsrechte gestalte, werden ge richt, verdween hij ijlings in het stuurhuis van de Norge, om even later weer te verschijnen, maar nu achter de ramen van de salon, op het moment, dat de leden van de eredienst, door het Nederlandse hof toegevoegd aan de Koning van Noorwegen, aan boord kwamen. Om zeven uur in deze grauwe ochtend schoof de loodsboot ..Bellatrix" dwars voor de pieren langszij het jacht, schipper Alderlieste liet de sloep strijken, die de loodsen onder commando van de directeur derde district Loodswezen, kapitein H. Tichel man, zou overbrengen om de beloodsing van de hoge gast persoonlijk te leiden. De stramme begroeting op de Noordzee 21 saluutschoten vlammend in de ochtendschemering en de fleurige, on gedwongen ontvangst door Koningin en Prins en de hoofd stad zelve vormden de inleiding van deze eerste dag een dag, die de verbondenheid tussen twee zeevarende volken duidelijk maakte. Morgenochtend om tien uur vertrekt Koning Haakon uit Amsterdam naar de Noorse Kerk in Rotterdam en drie kwartier later vertrekken de Koningin en de Prins naar Numansdorp, waar de Piet Hein ligt te wachten. Daarna zal Koning Haakon aan boord worden ontvangen. Het jacht vaart van Numansdorp, via Volkerak, Krammer, Zijpe en Mastgat naar Stavenis- se op Tholen, waar het om kwart over drie wordt verwacht. In Stavenisse zijn een aantal Noorse woningen voor rampslacht offers gebouwd, die door de vorstelijke per sonen zullen worden bezocht. Na het bezoek aan het eiland Tholen be geven de Noorse Koning en het Neder lands Koninklijk Paar zich naar Bergen op Zoom, vanwaar zij per trein naar Den Haag vertrekken. In het Kurhaus zal het Haags gemeentebestuur hun een diner aanbieden. Des avonds om half acht worden zij in het Paleis op de Dam terugverwacht. DIT NUMMFR BESTAAT UIT .TIEN PAGINA'S Jean de Boisson: Sommige mensen zouden dood gaan van verdriet wanneer men hun hun ongeluk afnam. PARIJS (United Press) De financiële commissie van de Franse Nationale Ver gadering heeft een crediet van 25 millioen francs goedgekeurd voor een nieuwe reis van de Comédie Frangaise naar de Sovjet- Unie. De datum van de tournée is nog niet vastgesteld. Enige tijd geleden heeft de Comédie Frangaise een reeks voorstel lingen in Moskou en Leningrad gegeven. Koning Haakon gezeten naast Ko ningin Juliana met tegenover hen Prins Bernhard op weg van de Prins Hendrikkade naar het paleis op de Dam. De 36-jarïge Cornelia Belt uit Amster dam is in een ziekenhuis in Chamonix in de Franse Alpen opgenomen nadat zij ten gevolge van een val van een glibberig berg pad een schedelfractuur had gekregen. Zij maakte een val van 18 meter. Gisteravond was zij nog niet bij kennis. Met de vlaggen in top hebben de schaarse schepen, die IJmuiden op dit vroege uur in de haven telde, de „Norge" en haar ere- escorte van twee Noorse en twee Neder landse torpedobootjagers begroet en met de geus op de plecht en de rood-met-gouden koningsvlag in de achtermast is het ranke schip de sluis binnengeschoven, terwijl de escorterende jagers hun plaats in de Noor- dersluis zochten. Vanmorgen om kwart voor vijf had de ontmoeting al plaats tussen het koninklijk jacht „Norge", een geschenk van het volk aan zijn Koning, en de drie schepen, welke door de Koninklijke Marine waren afge vaardigd om de vorstelijke gast te ontvan gen, de torpedobootjagers „Piet Hein" en „Evertsen" en het fregat „Marnix". Woensdagmiddag om precies twaalf uur, waren deze marine-vaartuigen al uit Den Helder vertrokken om, alvorens de „Norge" tegemoet te gaan, eerst nog gedurende de gehele middag en nacht te oefenen in het manoeuvreren op de Noordzee. Het weer was vrij ruw, windkracht zeven, tegen storm aan, en de commandan ten, navigatoren, stuurlieden en overige be manningsleden hadden dan ook de handen vol om de oefeningen naar wens van com mandeur S. den Hoeft te laten verlopen. Voor de „Marnix" kwam daarbij nog de moeilijkheid, dat dit fregat slechts zelden met torpedojagers tezamen had gemanoeu vreerd. Telkens weer werd de formatie, welke de Koning van Noorwegen zou begeleiden gevormd en-ontbonden, de schepen voeren in kiellinie, verspreidden zich weer en schaarden zich opnieuw naast elkaar. Dit ging zo vrijwel onafgebroken döor tot Woensdagavond tien uur; de bemanningen kregen even rust, maar na een uurtje be gon het opnieuw. Tegen twee uur Donderdagmorgen was de tijd gekomen, dat de formatie zou op- stomen naar het lichtschip Texel en keurig op tijd (kwart voor vijf) bereikte men deze plaats, waar enkele minuten iater ook het statige, witte jacht van Koning Haakon, begeleid door de torpedobootjagei-s „Oslo", met de commandant kapitein ter zee Ole Andreas Aslaksrud, en „Stavanger", onder commando van luitenant ter zee der eerste klasse Aid Martinius Bygnes, arriveerden. En toen bleek, dat de oefeningen gedu rende de nacht zeker niet tevergeefs ge weest waren, want precies op tijd en keurig tegelijk hadden deze, vaartuigen rendez vous ongeveer een mijl ten Zuiden van het lichtschip Texel. Hr. Ms. „Evertsen" voer voor de „Norge" cp 500 yards, ter linkerzijde op 300 yards geflankeerd door de „Marnix", een fregat, dat enkele jax-en geleden nog voor de sloop bestemd was, maar thans, volgens de be manning althans, een van de snelste sche pen van de marine genoemd kan worden, en ter linkerzijde geflankeerd door de eveneens bijzonder snelle „Piet Hein" op 300 yards. Op 500 yards achter de „Norge" en op 300 yards van elkaar volgden de beide Noorse jagers „Oslo" en „Stavanger". Rustig voeren de zes schepen voort, tot dat de „Evertsen" om kwart over zeven precies een koninklijk saluut afgaf van eenentwintig schoten. Tien minuten later bij het bereiken van de territoriale wateren gaf de „Oslo" eVeneens een saluut van een entwintig schoten, waarna de „Evertsen" dit saluut beantwoordde met een gelijk aantal schoten. Alles ging even rustig nn vlot en de enige fout, die er in dit geheel te ont dekken was, werd gevoi-md door een kleine Duitse kustvaarder, die tot ergernis van de commandanten, zonder op de regels te letten dwai's door de formatie heenvoer. Vrij kalm (snelheid ongeveer acht tot tien mijl per uur) stoomde de formatie met de trotse „Norge", die de koninklijke stan daard in top had naar de rede van IJmuiden. Het koninklijk jacht voer als eerste de haven binnen, daarachter in kiellinie de beide Noorse torpedobootjagers en de-„Piet Hein" en de „Marnix". Inmiddels was de „Evertsen" reeds ge ruime tijd op weg terug naar Den Helder. Het schip, met aan boord commandeur S. den Hoeft, had zijn plicht gedaan, het had er tezamen met de andere jager en het. fregat voor gezorgd, dat de Koning van Noorwegen een ontvangst had gekregen, een vorst van een zeevarende natie waar dig. IJl trilden de bootmansfluitjes over de kolk en toen de nieuwe manillatrossen om de bolders van de sluis schoven en de Jan tjes op de kop van de sluiskade stram in de houding stonden, is Koning Ilaakon VII van Noorwegen met een sigaret in de lin kerhand even naar het weer komen kijken. Slechts de paar officiële personen, die tot de sluis waren toegelaten, hebben dit kleine tafreel gezien: een kort vriendelijk gesprek met een officier van de „Norge". Al die duizenden anderen moesten hier verre van blijven als gevolg van een strenge ordonnantie, die de middensluis hermetisch afsloot. De ergste bries, die het jacht gedurende zijn reis dwai-s-voor heeft gehad, was af- geflauwd. Nederland kon zelfs een kort moment met een waterig zonnetje pronken. Burgemeester mr. M. M. Kwint van Vel- sen en rijkshavenmeester G. A. Man heb ben voor hun voeten de loopbrug zien strijken, die even later de eredienst, be staande uit jhr. E. J. van Holthe, jhr. mr. C. Dedel en kap.-lt. ter zee J. G. Stegeman, toegang verschafte drie in groot gala geklede autoriteiten, vergezeld van de Noorse gezant, de heer L. J. H. Joi-stad. Te negen uur opende zich het ceremonieel heeft niet meer dan vijf minuten verschil Hor ge" na aankomst in IJmuiden. getoond met het schema de Oostelijke sluisdeur, om de spitse steven van de Norge door te laten; het motorjachtje van IJmuidens rijkshavenmeester draaide al ongeduldig in het vlakke Noordzeekanaal en kort daarop formeerde zich de stoet, die de Velserbrug, de ponten en het lage pol derland zou passeren: op weg naar de hoofdstad, waar de Koningin en de Prins der Nederlanden hun Nooi'se gast op wachtten. Van IJmuiden tot Amsterdam woeien vlaggen van tal van gebouwen en schepen. De „Norge" werd dus tot de Amsterdamse haven geleid door de havenmeester van IJmuiden, in de haven door diens hoofd stedelijke collega. Bij de B.P.M.-boei aan de Noord zijde van het IJ is het koninklijk jacht gemeerd. Talrijke Amsterdammers sloegen de manoeuvres belangstellend gade en werden geboeid door het schouwspel dat het strijken en spec taculaire wegroeien van de konings sloep bood. Tegen half twaalf voer de konings sloep onder het Oostelijk viaduct door naar de ponton bij de St. Nicolaaskerk. De vele vlaggen en de menigte die de afgezette ruimte omzoomden vormden het feestelijk décor der vorstelijke ont moeting. Op de steiger traden Koningin Juliana en Prins Bernhard Koning Haakon tegemoet. Met ongekunstelde hartelijk heid werd de koninklijke gast begroet. Nadat de burgemeester van de hoofdstad, de gouverneur van Amsterdam, de com mandant Zeemacht Nederland en de leden van de Noorse legatie aan de Koning wa ren voorgesteld, begaf het gezelschap zich langs een erehaag van de Koninklijke Ma réchaussee in ceremonieel tenue van de steiger naar de kade. Evenwijdig met het paviljoen stonden een erewacht van mari niers met vaandel en de marinierskapel opgesteld. De kapel speelde het Noorse volkslied „Ja vi elsker dette landet" (Ja, wij houden van dit land). De Koning, be geleid door de Koningin en de Prins in specteerde de erewacht en daarna bega ven zij zich in het speciaal voor deze ge legenheid opgerichte paviljoen, waar de voorzitters van de beide Kamers der Sta ten Generaal, de voltallige ministerraad, de vice-president van de Raad van State, de chefs van staven der verschillende leger afdelingen, de Nederlandse gezant te Oslo, de Commissaris der Koningin in de provin cie Noordholland, de directeur van het kabinet der Koningin, de procureur-gene raal van het Amsterdamse gerechtshof, de garnizoenscommandant van Amsterdam, de wethouders 'en de havenmeester hun op wachting maakten. Voor de tocht naar het paleis op de Dan namen Koning, Koningin en Prins vervol gens plaats in het met zes paarden bespannen koninklijk rijtuig, dat ge volgd werd door drte rijtuigen met de leden van het gevolg. Koning Haakon maakte de eerste rit van zijn tweede be zoek aan Amsterdam door dikke rijen jui chende Amsterdammers en vreemdelingen, 'angs hagen keurige matrozen van de Koninklijke Marine, die de ere-afzett-ing langs de route vormden. Bij de aankomst bij het koninklijk paleis op de Dam bracht de erewacht van het Garderegiment Jagers de eerbewijzen. De Koninklijke Militaire Kapel in ceremonieel tenue speelde de volksliederen op het ogenblik dat de stoet voor het paleis arri veerde. De gebruikelijke inspectie volgde, waarna de vorstelijke personen het paleis binnengingen. Slechts weinig minuten later verschenen zij op het balcon teneinde de begroeting in ontvangst te nemen van de tallozen, die het Damplein vulden. Tegen kwart voor één verliet Koning Haakon het paleis om zich met enkele leden van het Noorse gevolg en met viee- admiraal Rost van Tonningen, brigade generaal C. F. Pahud de Mortanges, viee- admiraal jhr. Van Holthe, kapitein-luite nant ter zee J. G. Stegeman en luitenant ter zee A. F. Eibers naar het Damplantsoen te begeven. Daar wachtten minister-presi dent dr. W. Drees, de Commissaris der Ko ningin dir. M. J. Prinsen, burgemeester d'Ailly, schout bij nacht F. T. Burghard en brigade-generaal G. Dijkstra de Koning op, die na een korte begroeting een krans leg de bij het Nationaal Monument. Enige oud-leden van de B.S. stonden bij het mo nument opgesteld. Nadat een minuut stilte was betracht, speelde de kapel van de Amsterdamse politie een koraal van Mozart als slot van de korte plechtigheid. Daarna werd in de troonzaal van het paleis het noenmaal gebruikt. Daarbij zaten mede aan Prinses Wilhelmina en de prin sessen Beatrix en Irene. Tijdens de maal tijd speelde de achter het paleis aan de zijde van de N.Z. Voorburgwal opgestelde marinierskapel. DJAKARTA. (Aneta). President Su karno zal in zijn rede op 17 Augustus ter gelegenheid van de verjaardag van de af kondiging der Indonesische onafhankelijk heid een beschouwing geven over de op heffing van de Unie en uitdi'ukking geven aan de veiwulling van de lang gekoesterde wens van het Indonesische volk, zo ver neemt Aneta. In regeringskringen verklaarde men de ondertekening van het protocol met vreug de te begroeten. „Dat tenslotte na dikwijls moeizame pogen overeenstemming is be reikt, is niet in het minst te danken aan het feit, dat beide partijen overtuigd wa ren van elkanders goodwill en aan de ernst, waarmede de delegaties haar taak opvatten om de besprekingen te leiden naar een uit slag, die tot wederzijdse tevredenheid stemt", zo verklaarde men in deze krin gen. Oud-strijders De organisatie van oud-strijders in Bor neo heeft volgens een bericht uit Bandjer- nasin een resolutie aangenomen waarin mder meer wordt gezegd, dat de oud-strij- iers bereid zijn naar de gewapende macht terug te keren, indien de onderhandelin gen over de opheffing van de Unie en de RTC-overeenkomsten en de terugkeer van Irian tot Indonesië zouden vastlopen. „Het leven en de bezittingen van de Nederlan ders in Indonesië zou niet kunnen worden gewaarborgd^ indien de onderhandelingen zouden mislukken", aldus de resolutie, waarin een beroep werd gedaan op het In donesische volk tot „totale defensie ten einde het hoofd te bieden aan de reaction- naire Nederlandse aggressor in West- Irlan". RIO DE JANEIRO (Reuter) De poli tie van Rio de Janeiro heeft Woensdag van vuurwapens en traangas gebruik gemaakt om een menigte te verspreiden, die was samengestroomd om een rede aan te horen van de Braziliaanse journalist Lacenda, op v/ie verleden week een aanslag is gepleegd. Men gelooft, dat verscheidene personen zijn gewond. Vier betogers werden aange houden. Bij de aanslag van verleden week werd een majoor van de Braziliaanse luchtmacht gedood. Officieren van de luchtmacht beschuldigen Lutero Vargas, een zoon van de Braziliaanse president, er van de aanslag uitgelokt te hebben. Een kolonel van de luchtmacht en twee luite nant-kolonels, die Woensdagavond op een bijeenkomst van 600 officieren van leger, marine en luchtmacht beschuldigingen aan het adres van Lutero Vargas uitten, zijn op bevel van de minister van luchtvaart, Moura, gearresteerd. (van hedenmorgen 7 uur) toestand I Ir* 'C TJ-g a_ M ES «d l- (O 5 xS Co t r. m ER ZS Stockholm half bew. ZZW 4 18 5 Oslo nevel N 2 20 8 Kopenhagen i-egenbui ZW 12 17 4 Amsterdam zwaar bew. ZW 6 17 0.6 Londen regen OZO 3 19 1 Luxemburg zwaar bew. ZZW 2 15 0.5 Parijs regen ZZO 3 20 0.1 Bordeaux half bew. WZW 2 24 0 Grenoble half bew. windstil 21 0 Nice onbewolkt NW 5 24 0 Genève zwaar bew. windstil 20 0 Zürich onbewolkt windstil 19 0 Locarno onbewolkt windstil 25 0 Berlijn zwaar bew. WZW 4 17 9 Frankfort nevel ZZW 5 19 0.1 München half bew. Z 2 18 0 Wenen licht bew. W 4 24 0 Innsbruck zwaar bew. windstil 22 0 Rome onbewolkt NO 4 29 0 Ajaccio onbewolkt ONO 2 25 0 Mallorca onbewolkt NNW 2 Neerslag laatste 24 uur oaxxx>x*xy)oroooc**vvx^rr«T*x«*>vriooooocooooccc ONBESTENDIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met wat regen of motregen. Later enkele ver spreide buien afgewisseld door opkla ringen. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West Dezelfde of iets hogere temperaturen 13 Augustus Zon op 5 19 uur onder 20.10 uur Maan op 19.29 uur onder 3.57 uur. Maanstanden 14 Aug. 12 03 uur. Volle maan 21 Aug. 5.51 uur: Laatste kwartier 28 Aug 11.21 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 12 Augustus Hoog water: 2.00 en 14.29 uur. Laag water* 10.00 en 22 23 uur. Vrüdag 13 Augustus Hoos water: 2.43 en 15.11 uur. Laag '°r: 10.47 en 23.08 uur. JOOOOCOOOOOCOCCO

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1