Franse EVG-wensen zijn ingrijpend Koning Haakon bezoekt Noorse zeemanskerk in Rotterdam OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT H.F.C. is 75 Beslissing van het kabinet wordt vandaag verwacht Petrov kreeg 5000 pond voor een aantal documenten Weerbericht Indonesische premier tevreden met protocol Landgenoten maakten hun opwachting met muziek Watersnood kostte 107 Perzen het leven Labour-leider Evatt beschuldigt de regering van verkiezingsmanoeuvre India en Frankrijk zijn het eens over enclaves Het woord is aan De verdeling van de regen over ons land Parlementaire kringen weinig enthousiast Millioenen daklozen in China Amerikaanse ex-diplomaat lokt Sovjet-critiek uit Aanslag op Philippijnse president verijdeld Weerrapport 69e JAARGANG No 29 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1954 Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 183 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7,-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A D Huijsman DE OUDSTE VOETBALCLUB van Ne derland, de „Good Old1", die club van de Spanjaardslaan, gaat haar vijfenzevenitig- jarig bestaan vieren: een jubileum dat dus tevens dat van de voetbalsport in ons land is. De vereniging heeft alle redien om dat met blijdschap en voldoening te doen en de stad Haarlem heeft niet minder reden om trots op haar te zijn. Want zij heeft niet alleen, al die jaren lang, haar sport in de beste amateur-stijl bedreven, maar daar bij ook onberekenbaar veel goeds voor de jeugd gedaan. Hoevelen zouden er wel zijn. die tot hun beste en zuiverste jeugdherin neringen die van de Spanjaardslaan reke nen! En hoe graag keren zij er terug velen komend uit verre Landen,waar zij hun levenstaak hebben gevonden, maar waar zij H.F.C. nooit vergeten zijn. Omdat er altijd die goede,vriendschappelijke sportieve geest heeft geleefd1, omdat opgewektheid en hu mor er immer de boventoon gevoerd heb ben en omdat men er altijd geloofd heeft in zijn club. Die velen, behorend tot een reeks spelers-generaties, zijn dan ook zelfs in den verren vreemdte haar lotgevallen trouw blijven volgen. Vaak hebben zij van zich doen horen ook als zij, op belangrijke momenten in haar bestaan, niet zelf kon den komen. Als het H.F.C. tegensloeg ble ven zij hun club daarom -niet minder trouw: als succes haar ten deel viel stroom den altijd hun blijde felicitaties binnen. Ten deze is het leven der oude vereniging wel rijk aan wisselvalligheid geweest. Zou men bet amdlers, in zo lange levenstijd, kun nen verwachten? Zij treedt, uit al die er varingen, bij haar 75-jarig bestaan fris en krachtig naar voren. Bijna heeft Pim Muiier, die haar oprich ter is geweest, en diie zoveel ged!aan heeft voor het ontstaan en die ontwikkeling van sport- en athletiekbeoefening in ons land, dit feit nog mogen beleven. Slechts enkele maanden geleden is hij heengegaan, 89 jaar oud, een man wiens jeugdig enthousiasme en eerlijk streven grote dingen tot stand hebben gebracht en d'ie met bijzondere eer bied en dankbaarheid herdacht zal worden. Zoveel anderen hebben veel voor de oude club gedaan en haar beste tradities trouw gehandhaafd. Mulier heeft zijn opvolgers gevonden: H.F.C. heeft zich immer in goe de, verantwoorde leiding kunnen verheu gen. Wij zullen ook over de historie in de komende weken het nodige te schrijven hebben; in de sportrubriek zullen wij uiter aard veel aandacht schenken aan een jubi leum dat wij toch ook in meer algemene zin van belang achten. Men hoeft niet zwaar-op-de-hands over de opvoedende waarde van de sport te worden om in te zien dat die bij H.F.C. duidelijk gebleken is zonder dat daar over behoefde te worden gepraat. Want omdat het uitgangs punt, het doel, het streven en de toon goed waren, uitte zich dat eigenlijk vanzelf. Ik geloof dat dit de enige goede manier is. Het programma voor die jubileumvie ring bevat een reeks gebeurtenissen en feestelijkheden die een periode van d'rie weken in beslag nemen, aanvangend op 21 Augustus met een buitengewone ledenver gadering, waarin het prachtig-geslaagde Gedenkboek zal worden aangeboden, zich voortzettend in voetbaltoumooien en at letiekwedstrijden aan de Spanjaardtslaan. Een programma waarin, terecht, aan junio res en aspiranten een grote plaats is toe bedeeld en dat besloten zal worden met een receptie en feestviering. Natuurlijk zal om de Mulier Beker gekampt worden. Na tuurlijk zal het eerste elftal in de tour- nooien eerst Haarlem, E.D.O. en R.C.H., later ook de zeer oude relaties H.V.V., H. B.S. en Hercules (Utrecht) ontmoeten. Toeval wil dat dit jubileum juist samen valt met een organisatorische crisis in de Nederlandse voetbalsport, veroorzaakt door de opkomst van het beroepsspel. Het spreekt vanzelf dat H.F.C. het amateurisme zal blijven beoefenen. Het zal door zijn daarin zo belangrijke positie, door het respect dat het immer in de kring der sport genoten heeft, er in belangrijke mate toe kunnen bijdragen dat de goede oplossing gevonden wordt. Het zal zichzelf blijven, zijn eervolle positie blijven innemen en een toekomst tegemoet gaan die het verleden evenaart. Dat waarborgt de sterke traditie, die is opgebouwd en die hartelijke geluk wensen bij dit jubileum doet uiten. Een gelukwens d'ie door bijzonder velen zal worden geuit. Naar ik geloof, in deze Ne derlandse sportcrisis, zelfs met extra-over tuiging. R. P. Onze correspondent in Djakarta telegra feert: Terwijl anders de Indonesische politieke leiders bij belangrijke binnen- en buiten landse gebeurtenissen spoedig klaar staan met hun commentaar, tonen zij thans ten aanzien van het Haagse accoord een grote terughoudendheid. Twee dagen na de on dertekening laten zij zich nog slechts voor zichtig uit, er zich op beroepende nog geen overleg met hun fracties in het parlement te hebben gepleegd. Men kan zich niet aan de indruk ont trekken dat velen zich ondier de invloed waarschijnlijk van vóór de besprekingen gedane uitspraken zo zeer vertrouwd hadden gemaakt met de gediachte aan «en mislukking van het overleg dat de bereikte overeenstemming nog als een verrassing is gekomen. Hoort men enerzijds stemmen dat ratifi catie door het parlement niet zal uitblij ven, anderzijds hoort men de mogelijkheid opperen dat het protocol niet door het par lement zal worden aanvaard. Het merkwaardige feit doet zich voor, dat politici en d'agbl'adten, die aan het kabi net zijn verwant of de regering steunen, zich over het algemeen niet voldaan tonen, terwijl met deze politici toch door het ka binet overleg was gepleegd over de door minister Yamin naar Den Haag meegeno men amendementen. Men meent dan, dat hetgeen van kracht blijft van de financieel-economische over eenkomsten, niet past in de normale be trekkingen tussen twee landen en aan Ne derland nog een te groot voorrecht geeft. PARIJS (Reuter) Het Franse kabinet heeft hedenochtend vroeg zijn bestude ring van premier Mendès-France's voorstellen over de Europese Verdedigings Gemeenschap voltooid. Er zijn enkele wijzigingen aangebracht, maar besluiten zijn niet genomen, zo wordt van gewoonlijk welingelichte zijde vernomen. Hedenmiddag komt het kabinet onder voorzitterschap van president Coty bijeen om beslissingen te nemen. Het regende tijdens de rondvaart door de Amsterdamse grachten. Koning Haakon en Prins Bernhard zagen blijkens de foto echter de zonzij. De voornaamste punten van de voorstel len van Mendès-France zijn, naar in ge woonlijk goed ingelichte kringen verluidt: Besluiten van de raad van ministers van de EVG dienen gedurende een proefperio de, welke bepaald zou kunnen worden op acht jaar, eenstemmig genomen te worden. Enkele ministers stelden een meerderheid van twee-derden voor; de looptijd van het verdrag, 25 jaar, dient gewijzigd te wor den, teneinde haar te laten samenvallen met de geldigheid van 50 jaar van het Noord-Atlantisch verdrag. Een bepaling zou in het EVG-verdrag moeten worden in gevoegd, volgens welke het EVG-verdrag automatisch zal eindigen als en wanneer het Atlantisch verdrag afloopt; integratie van de legers der zes landen dient slechts van toepassing te zijn op troepen in de naar voren gelegen zóne. (Dit zou alle Duitsers omvatten)de overgangsperiode, van anderhalf tot drie jaar, dient bepaald te worden op drie tot vijf jaar; een bepa ling dient te worden ingevoegd, waaruit blijkt, dat het verdrag niet meer van toe passing zal zijn, als de Britse en Ameri kaanse troepen van het Europese vaste land worden teruggetrokken; de bepaling, dat het verdrag opnieuw zal worden be studeerd ingeval van hereniging van Duits land, dient duidelijker geformuleerd te worden; de tijdslimiet van zes maanden, gesteld in artikel 38 dat voorziet in een Assemblée ter voorbereiding van een poli tieke unie van de zes staten, dient ge schrapt te worden. De tijd voor bij eenroe- Zeer vele in Nederland wonende Noren en talrijke toeristen uit Noorwegen hebben hedenmorgen in Rotterdam hun koning hartelijk begroet bij zijn aan komst bij de Noorse zeemanskerk aan het Drooglever Fortuynplein te Rotter dam, waar de vorst een godsdienstoefening zou bijwonen. Er klonk Noorse muziek, die gespeeld werd door de leden van een muziekvereniging uit Arendal, die op het ogenblik een vacantiereis door ons land maken en deze gelegenheid niet wilden verzuimen om hun koning een muzikale hulde te brengen. Koning Haakon, die met zijn gevolg omstreeks tien uur per auto uit Amster dam was vertrokken, arriveerde om kwart over elf bij de kerk. De vorst werd begroet door de Noorse gezant in 's Gra- venhage, de heer Jorstad en door ds. A. Terjesen, predikant bij het Noorse ge zantschap. In de kerk bevonden zich ongeveer vier honderd genodigden, leden van het perso neel van het Noorse gezantschap, consu laire ambtenaren, leden van de Noorse kolonie en talrijke zeelieden. De dienst, een normale Noorse godsdienstoefening, begon met een orgelpreludium. De orga nist bracht „Landkjening" van Grieg ten gehore. In zijn predikatie zei ds. Terje sen onder meer: „Wij hebben met vreugde de dag tegemoet gezien, dat wij Uwe Ma jesteit hier op vaderlandse heilige grond "n een vreemd land konden verwelkomen. Gij zijt reeds vele jaren de beschermheer van het zendingswerk ten behoeve van de Noorse zeelieden. Ook deze kerk heeft ge durende de jaren van haar bestaan steeds de bewijzen van uw zorg en grote belang stelling ondervonden". Ds. Terjesen herinnerde eraan dat, toen veertig jaar geleden de bouw van de Noorse zeemanskerk in Rotterdam werd voorbereid. Koning Haakon de eerste bij drage in het bouwfonds stortte. Voorts memoreerde hij het telegram, dat de Ko ning zond ter gelegenheid van de herin- wijding van de kerk in 1937 en waarin de Koning het kerkbestuur zijn groeten en de gemeentelijke autoriteiten van Rotter- TEHERAN (Reuter-AFP). Het Per zische Rode Kruis heeft de balans opge maakt van de slachtoffers en schade ten gevolge van de overstromingen, die on langs het gebied van Roedbar, ten Noorden van Teheran, hebben geteisterd. Het aan tal doden is 107; 5000 mensen zijn dak loos. De schade beloopt een bedrag van 30 millioen rial. Het Amerikaanse Rode Kruis heeft hulp aangeboden. India heeft een gift in geld gezonden. De Sovjet-Unie heeft een chèque van 200.000 roebel gegeven. In de Chinese provincies Hoepeh, Hoe-, nan en Kwangsi zijn meer dan 20 millioen mensen door de overstromingen uit hun woningen verdreven. Meer dan een millioen hectare land staat onder water, aldus een bericht. Het persbureau „Nieuw China" meldde Vrijdag, dat het peil van het door de wind opgezweepte water van de Jangtse nog steeds stijgt. Van officiële zijde is toe gegeven, dat de overstromingen in dit ge bied de ergste sinds honderd jaar zijn. dam zijn dank overbracht voor de beschik baar stelling van 't bouwterrein. De Noor se predikant maakte van deze gelegenheid gebruik alle vrienden van de Noorse zee manskerk te danken voor de in de afge lopen veertig jaar ondervonden liefde en trouw. Men zong hierna psalm 100. De woorden uit deze psalm had ds. Terjesen ook als onderwerp van zijn predikatie gekozen. Na de predikatie werd gebeden en de oud-kerkelijke prefatie der kerk verricht. Om ongeveer twaalf uur was de gods dienstoefening afgelopen. Terwijl het mu ziekgezelschap uit Arendal wederom Noor- LONDEN (Reuter) Van Sovjet-Rus sische zijde is heftige critiek geleverd op een artikel van William C. Bullitt, voor malig Amerikaanse ambassadeur in de Sovjet-Unie, in het Amerikaanse tijd schrift „Look", waarin de schrijver zegt, dat de Verenigde Staten slechts aan ver woesting door de waterstofbom kunnen ontkomen door de Sovjet-Unie op harde manier aan te pakken. Volgens Bullitt kon dat op tweeërlei wijze geschieden, name lijk door China te veranderen of door de „eerstvolgende communistische aggressie" te beantwoorden met een doortastende waterstofbom-aanval op de atoomproduc tiecentra van de Sovjet-Unie. se muziek speelde, verlieten de Koning en zijn gevolg de kerk. Per auto begaf de vorst zich naar Nu- mansdorp, waar hij aaii boord van het koninklijk jacht „Piet Hein" werd ont vangen door Koningin Juliana en Prins Bernhard. Terwijl het vorstelijke gezel schap de lunch gebruikte vertrok de „Piet Hein" omstreeks halfeen naar Stavenisse op Tholen, waar Koning Haakon een be zoek zal brengen aan woningen, die vorig jaar door Noorwegen geschonken zijn ten behoeve van inwoners die door de over stromingsramp getroffen waren. ping van de Assemblée dient door de zes regeringen na overleg te worden bepaald; ook dne economische en financiële clau sules van het verdrag dienen enkele wijzi gingen te ondergaan. Oppositie groeit De commissie voor de overzeese gebie den van de Nationale Vergadering heeft een harer leden opgedragen een rapport met critiek op het EVG-verdrag op te stel len. De commissie besloot met 24 tegen 13 stemmen bij twee onthoudingen een rap port ten gunste van bekrachtiging van het verdrag niet in behandeling te nemen. In plaats daarvan is een afgevaardigde ge vraagd, de commissie op 24 Augustus een rapport tegen de bekrachtiging voor te leggen. De commissies voor buitenlandse zaken en defensie hebben zich reeds tegen ratificatie van het verdrag uitgesproken. De financiële commissie heeft een rap port van de voormalige socialistische mi nister Christian Pineau, dat zich uitsprak voor ratificatie, verworpen. In plaats hier van verzocht de commissie de Gaullistische afgevaardigde Max Brusset een rapport tegen bekrachtiging op te stellen. Senaat accoord (AFP) De Raad van de Republiek (Senaat) heeft vanochtend vroeg het wets ontwerp, waarbij de regering speciale vol machten krijgt voor de uitvoering van een economisch hervormingsprogram, met 146 tegen 41 stemmen, bij 120 onthoudingen, aanvaard. In tegenstelling tot de aanbeve ling van de commissie van financiën om de volmachten slechts tot één Januari 1955 te verlenen, hield de Senaat de datum van één April van het volgend jaar aan, zoals de regering had gevraagd. Op ondergeschikte punten werd een aan tal wijzigingen in het ontwerp aangebracht, voor het merendeel met goedkeuring van de minister van Financiën, Faure, die van mening was, dat deze punten opnieuw kun nen worden bestudeerd, als het ontwerp weer in de Nationale Vergadering komt, die het wetsvoorstel in eerste lezing heeft aanvaard. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Tijdens het recente bezoek van de Franse president aan Koningin Juliana heeft deze de dirigent en de directeur van het Residentie-orkest onderscheiden. Willem van Otterloo werd benoemd tot ridder in de Orde van het Legioen van Eer, mr. Evert Cornelis tot officier in de Orde van de Zwarte Ster. Staatsiefoto van Koning Haakon VII, Koningin Juliana en Prins Bernhard, gemaakt direct na aankomst in het Paleis op de Dam te Amsterdam. CANBERRA (Reuter). Dr. Herbert Evatt, leider van de Australische Labour- partij, die in de oppositie is, heeft premier Robert Menzies er van beschuldigd een „transactie" te hebben aangegaan met Vla dimir Petrov, een voormalige functionaris van de Sovjet-ambassade, om politiek voor deel te behalen. Volgens Evatt zou de regering Petrov ongeveer 5000 Australische ponden gege ven hebben voor zekere documenten, die gekocht werden om het Australische volk op ongepaste wijze te beïnvloeden bij de verkiezingen, die toen naderden. Evatt stelde dit „sinistere feit" tegenover het beeld, dat Menzies had gegeven van een man (Petrov), die de vrijheid zocht in een democratische staat, toen hij in April bekend maakte, dat Petrov politiek asyl had gezocht en gekregen. Hij vroeg zich af, waarom het „belangrijke feit", dat Petrov 5000 Australische ponden had ont vangen, achter gehouden was tot na de verkiezingen op 29 Mei. Premier Menzies heeft in het parlement de verklaring van Evatt „hysterisch" ge noemd. Zij bevatte „een mengelmoes van gedachten, die merendeels de communisti sche lijn volgen". De Australische eerste minister verklaar de, dat hij het Huis van Afgevaardigden op 13 April niet van de betaling aan Petrov in kennis had gesteld omdat hij toen nog niet wist dat dit gebeurd was. Menzies zeide, dat hij drie dagen voor dat hij in het parlement (op 13 April) had aangekondigd, dat Petrov politiek asyl had gekregen, de namen wist van allen, die met dr. Evatt in verbinding gestaan hadden of met hem te maken hadden. Deze namen waren in de documenten van Petrov vermeld. Volgens Menzies zou Evatt „wel licht thans niet hier (in het parlement) zitten" als hij bijzonderheden van de Petrov- documenten in de verkiezingscampagne van Mei had onthuld. De voorzitter van de koninklijke commissie voor spionnage, rechter Owen, heeft zich de vorige maand uitgelaten over het „verontrustende" feit, dat drie leden van de staf van dr. Evatt waren genoemd als informatiebronnen in de documenten van Petrov. Dr. Evatt trof evenwel geen blaam. NIEUW DELHI (Reuter) Radio- Nieuw Delhi heeft Vrijdag gemeld, dat binnenkort een regeling voor de Franse enclaves in India te verwachten is. In de afgelopen dogen zijn in de Indiase hoofd stad besprekingen over deze kwestie ge voerd tussen de Franse ambassadeur en het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken, aldus dit bericht. Premier Nehroe heeft Vrijdag op een bij eenkomst verklaard, dat het leger van In dia „in een handomdraai" de Portugese kolonie Goa zou kunnen bezetten, als het dat wilde. „Doch wij willen dat niet doen", aldus Nehroe. „Wij hebben het niet ge daan en wij zullen het ook niet doen". „Het Goanese actie-comité" heeft be sloten, dat een klein aantal „ongewapende betogers" met Indiase vlaggen „een vrij heidsoffensief" zullen openen. Als zij er in zouden slagen Goa binnen te komen, zouden zij de bevolking aansporen, zich vrij te verklaren van het Portugese be wind. „Het vrijheidsoffensief" zou bij tus senpozen versterkt worden, „totdat het doel: Goa te bevrijden tegen het eind van het jaar, is bereikt". (United Press) De Portugese gouver neur-generaal van Goa heeft gezegd „ge weld met geweld" te zullen beantwoorden, wanneer Zondag een „Bevrijdingsmars" naar Goa wordt ondernomen. „Wanneer zij echter op een vreedzame wijze komen, zullen zij dienovereenkomstig behandeld worden", aldus de gouverneur-generaal. Diderot: Men moet van mij verlangen dat ik de waarheid zoek, maar niet dat ik haar vind. MANILLA (AFP) De inlichtingen dienst van het Philippijnse leger heeft be kendgemaakt, dat er een complot om pre sident Magsaysay met zijn gezin en ver scheidene regeringsleiders uit de weg te ruimen, is ontdekt. De groep stond onder leiding van een leider van de opstandige Hoeks, Tomas Calma. Het complot wordt beschouwd als een laatste poging van de Hoeks om het proces tegen hun leider Luis Taroec, dat op 26 Augustus moet begin nen, te vertragen. „Dit jaar viel de zomer op een Dinsdag". Een dergelijke uitlating toont de nuchtere berusting van een vacantieganger, wiens genoegens óók al door dichte plensbuien worden verhinderd, ofschoon hij misschien had gemeend, dat zijn collega, wiens vacan tia een paar weken eerder verregend was „alles gehad" had. Hoewel het verlangen naar vermindering van de neerslag, die zo neerslachtig maakt, zeker overal gelijk is, zijn de hoeveelheden regen, die er vallen dat zeker niet. De jaarlijkse hoeveelheden tonen grote regionale verschillen. I I 550-600mm. fTTTTTfl 600-650mm. I 65Q-700mm. 700-750mrr>., 750 -800 mm. :ji;: 800-850mm. S3 850-900mm, W9 Men ziet hierbij de gemiddelde jaarlijkse hoeveelheid" neerslag die ons land ontvangt, in kaart gebracht. De ontvangen neerslag druk men uit in de hoogte, die de regen, sneeuw, etc. zou innemen als alles op een plat vlak bleef staan. Op het kaartje vindt men deze hoogte uitgedrukt in mm. Hoe hoger dus de jaarlijkse waterlaag is in de diverse gebieden, hoe meer het er heeft geregend. De maand Augustus is over het algemeen de „natste" maand. (In het Zuid-Oosten van Nederland is dit Juli). Alleen in de kuststreek valt de meeste nattigheid in October. In de omgeving van Kampen en in mid den-Limburg valt verreweg de minste re gen. Men heeft echter nu reeds berekend, dat door de drooglegging van het IJselmeer, Kampen meer regen zal gaan krijgen. De bijgaande kaart is samengesteld naar gegevens die zijn berekend over een periode van 39 jaar. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand ai I V) U -a u <v c O f -OW ic5E BS ZQ Stockholm geheel bew. WZW 4 20 0 Oslo nevel NNW 2 20 5 Kopenhagen regen Z 4 16 1 Amsterdam geheel bew. ZW 8 16 8 Londen regen Z 4 20 8 Luxemburg regen ZZW 3 17 2 Parijs regen windstil 23 4 Bordeaux geheel bew. windstil 26 1 Grenoble onbewolkt NNO 2 27 0 Nice licht bew. NNW 2 24 0 Genève onbewolkt windstil 26 0 Zürich mist NW 2 20 1 Locarno zwaar bew. NNO 2 26 0 Berlijn zwaar bew. ZZW 3 20 0,2 Frankfort nevel ZZW 2 21 0.2 München onbewolkt z 2 22 0,6 Wenen licht bew. windstil 23 0 Innsbruck nevel W 2 23 0 Rome onbewolkt NO 2 29 0 Ajaccio onbewolkt NO 3 25 0 Neerslag laatste 24 uur YrmvYvrnm VRIJ WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Nu en dan opklaringen maar ook enkele verspreide regen- of onweers buien Matige Zuidelijke wind. Vrij warm 14 Augustus Zon op 5-21 uur. onder 20.08 uur Maan op 19-48 uur. onder 5.18 uur. Maanstanden 14 Aug. 12 03 uur: Volle maan 21 Aug. 5-51 uur: Laatste kwartier 28 Aug 11 21 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 13 Augustus Hoog water: 2 43 en 15 11 uur. Laag water: 10 47 en 23 08 uur Zaterdag 14 Augustus Hoog water: 3.23 en 15.51 uur. Laag water: 11.29 en 23.51 uur. TnnïYVYmtm»

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1