Buitenlanders wonnen alle races op het Zandvoorts circuit Nederlandse athletiekploeg verloor van Duitsland Nederlandse batting team faalde in de tweede innings op Robins Prijs der sportwagens Joke Maasland stal de harten van het publiek En bleef vrijwel ongedeerd bij lelijke salto Saat geblesseerd I.C. Nederland verloor van I.C. Engeland Goed werk in Hamm van: Fikkert, Hardeveld en Nederhand Goed debuut van Haarlemmer Maas De cricketcompetitie MAANDAG 16 AUGUSTUS 1954 5 Pakistan staat voor in de vierde testmatch Th. A. van Baasbank ere-lid Rood en Wit Schaken Canadese schakers zonder geld voor de terugreis Tennis Nederlaag tegen Free Foresters Duitsland won wedstrijd tegen Zwitserland Demuth snelste zwemmer over acht kilometer De regen die bij de nationale sportwagen races van een paar weken geleden op het Zandvoorts circuit zelfs het uitbundigste enthousiasme voor deze snelle spurt bluste, heeft bij de internationale sportwagen races, die de KNAC gisteren op de Zand- voortse baan hield, gelukkig verstek laten g?an. Een koesterend zonnetje en een fris windje zorgden voor de ideale temperatuur bii dit festijn. Festijn dat mede opgeluisterd werd door enig vuurwerk-bij-dag, flinke schuivers in de hitte van de strijd, die ge lukkig weer allemaal goed afliepen, zodat het Zandvoortse circuit zijn reputatie van grote veiligheid ongeschokt kon handhaven. Deze kleine accident]es zorgden voorts voor het tikje peper, dat wel nodig was. Want het circuit van Zandvoort heeft nog een reputatie: weinig spannende races, jf^edt dat bij een Grand Prix met zijn te lengte al heel duidelijk aan den dag, wex de sportwagenraces laboreren er hier j 3a-gal aan- En §isteren waren er dan ook ?tfeer vier duidelijke en onomstreden win baars in de vier klasses. Bij de anderhalve ]a;_ers was dat de Duitser Seidel op Osca, pjgJ de twee liters Alan Brown op Cooper 'istol, bij de drie letters Beauman op As- '■^0i Martin en bij de „groten" c wr, Sanderson Jaguar C-type. De eerste drie wonnen /£lfs beide heats. De races waren namelijk r;erdeeld in twee heats, ieder van 25 ronden j^aarvan de eerste met gewone Grand Prix- vrart en de tweede met Le Mans-start, y.vaar bij de coureurs eerst naar hun wagens noeten lopen alvorens deze te starten. In de kleinste klasse was de Duitser Von Frankenberg met zijn bijzonder snelle ..nokkenas-Porsche" favoriet. In de trai ning was hij veruit de snelste en in de race was hij dat, na een slechte start, ook. Zijn achterbrug bleek echter niet opgewassen tegen het geweld van de kleine, gepous seerde boxer-motor en hij viel halverwege uit. Toen hadden de OSCA's van Seidel en de Fransman Collange vrij spel. Van der Lof werd met zijn MG derde en was daar mee de snelste Nederlander. Bij de twee liters was er maar één man, Alan Brown, met zijn Cooper Bristol. Ergens buiten ge- hoorsafstand finishte de Zwitser Musy op Maserati als tweede. Snelste Nederlander: Klaas Barendregt op Veritas, die vijfde werd. Bij de drie liters gingen de harten van het publiek wat sneller kloppen. Want daar had voor het eerst een Nederlandse wagen de kop, een wagen met een Nederlandse er in, de blonde „coureuse" Joke Maasland op Ferrari, die in de tweede ronde de kop veroverde op Beauman's Aston Martin. Zij stuurde heel bedaard en verstandig haar Ferrari rond, die overigens een klasse snel ler was dan de rest van haar afdeling Beauman bleef even bedaard in haar slip stream hangen en bepaalde zich er toe haar in de bochten een beetje achter de broek te zitten. Wat hij verwachtte, gebeurde: in de vijftiende ronde werd het de opgejaagde Joke in de Tarzanbocht een tikje teveel, zij ging harder dan zij kon, draaide achter stevoren en zag Beauman in de verte ver dwijnen. Zeer tot spijt van het publiek. Joke Maasland over de kop Om even op het verhaal vooruit te lopen: in de tweede heat werd nog eens duide lijker onderstreept wat er aan de char mante Hollandse combinatie schortte. Weer was Joke Maasland slecht weg bij de start. Zij trachtte haar achterstand snel in te lopen en kwam toen op het stuk voor het bos in een onaangename situatie. Voor haar was de Talbot van Levegh namelijk in brand gevlogen. De oude rot Levegh lood ste zijn vurige bolide rustig naar de kant om de zaak te blussen, maar de achter hem rijdende Deeley schrok even en remde krachtig. Joke Maasland, die daar weer achter zat, schrok nog meer, remde te hard, stuurde teveel bij en vloog tegen de kant op. De wagen reed omhoog, rolde toen naar beneden en ging over de kop. Maar geluk kig was Joke er toen al uitgevallen. Het publiek dat nare dingen verwachtte, maakte zich zeer ongerust, maar gelukkig hoorde het even later, dat het Ferrari- meisje slechts onbetekenend gewond was. Het geheel zal haar een onplezierige, maar nuttige les geweest zijn. Namelijk: het re een met sportwagens gaat tegenwoordig Tijdens de race van de klasse D boven de 3000 cc. In volgorde achter elkaar: No. 66, H. Davids; No. 65, Tak; No. 67, Douglas Bart (Gr.Br.); No. 69, Carnegie van Groot- Brittannië. Rechts vóór in de bocht No. 64, de Nederlander R. E. L. M. Tielens. zo bijzonder hard er werden tijden ge draaid, die twee jaar geleden slechts met G.P. wagens gehaald werden dat er véél ervaring, veel sterke zenuwen, veel kracht en concentratie voor nodig zijn. Gebrek daaraan kan zelfs door een supersnelle wagen niet goed worden gemaakt. Wanneer Joke Maasland éérst eens in de kleinere klassen die eigenschappen op gaat doen, die haar race-talent moeten completeren, kan zij het nog ver brengen. De eerste heat van de grote klasse bracht een ganse vloot Jaguars aan de start, als mede Leveghs Talbot en de HWM's van Gaze en Abecassis. Na een zeer aantrekke lijke race won de Belgische Jaguar-man Laurent voor de Brit Sanderson, Levegh en de Nederlander Van Dieten. In het midden van de race zaten er héél andere wagens bij de kop, namelijk de Nederlander Davids en de Brit Carnegie. Deze kregen in het bos echter een zeer intense ontmoeting, die in veel deuken en boze gezichten resulteerde. De vertegenwoordigers van de Ecurie Ecos- se waren bepaald kwaad op elkaar. Rumoer in de breikrans De tweede heats met Le Mans-start brachten niet veel wijziging in de stand. Weer won Seidel, weer won Brown, weer won Beauman. Alleen bij de grote klasse bleek Sanderson veel sneller dan in de eer ste heat. Hij klopte met overmacht de Belg Laurent, die ook nog Scott Douglas moest laten gaan, zij het dan na het felste gevecht van de middag. Tony Gaze, die dit tweetal nog op de hielen kwam, bedierf zelf zijn illusies door in het beruchte bochtje achter de pits van de weg te raken. Toen de stof wolken daar op getrokken waren, zag men de zeer bleke gezichten van enige officials, die zich bij iedere race om een geheel on naspeurlijke reden juist op dat gevaarlijk ste punt plegen op te stellen. En het was nota bene de tweede keer dat hun rustige zonnebad daar verstoord was. Want vijf minuten eerder had de Veritas van Dua juist daar een lekke linkervoorband ge kregen. Deze ton hard metaal boorde zich met groot geweld door de muur van stro balen die het breikransje der KNAC-offi- cials omheinde. Toen alles en iedereen weer op de aarde was neergedaald, bleek er niemand gewond te zijn, althans niet lichamelijk. Een officiële dame had het echter zo op haar heupen gekregen, dat zij iedere voorbijkomende wagen met een gele vlag toezwaaide alsof het Koninginnedag was. Piet Nortier bracht haar via de micro foon slechts na veel moeite aan het ver stand, dat haar demonstratie vendel- zwaaien overbodig was. Alles bij elkaar was het ongetwijfeld een allerplezierigste autosport-dag, die het pu bliek voldaan naar huis en rijders en offi cials even voldaan naar „Riche" zond, waar de traditionele ontvangst plaats had, zoals altijd verlevendigd door de sterke verhalen De Le Mans-start voor de klassen C en D. De coureurs rennen na het startsein op hun wagens af. Op de derde dag van de testmatch Enge landPakistan, welke op de Oval te Lon den wordt gespeeld, hebben de Pakistani in de eerste innings met 3 runs de leiding genomen. Engeland, dat Donderdag de gas ten voor 133 aan de kant had gezet, had het in de verdediging erg moeilijk op de opdrogende pitch. Toen het tiende wicket viel, wees het scoringbord 130 voor Enge land. Fazal Mahmood, de pace-bowler van Pa kistan, nam 6 wickets voor 53 runs. In de tweede innings kwam Pakistan Zaterdag op 63 voor 4. Tijdens de theepauze van de traditionele cricketwedstrijd HFCRood en Wit is de aanvoerder van het eerste team van Rood en Wit, Th. A. van Baasbank, die niet meer zal spelen, bij zijn laatste wedstrijd tot ere lid van zijn vereniging benoemd. Hij werd toegesproken door de voorzitter van Rood en Wit, mr. A. H. van de Berg en door het ere-lid W. H. R. van Manen. Van Baasbank, die veel voor de cricket- sport in Nederland heeft gedaan, speel de van 1929 af in het eerste elftal van zijn vereniging en was van 1938 af aanvoerder. Hij volgde toen mr. F. A. Davidson als zo danig op. van de toeschouwers en de bescheiden aan wezigheid van de coureurs. De eindklassementen van de internatio nale sportwagenraces luidden: A-klasse tot 1500 cc: 1. Seidel (Duitsl.) 50 ronden, 1 uur 43 min. 16,5 sec.; 2. Col- lange (Fr.) 50 ronden, 1.46.51.6; 3. Gast (Ned.) 48 ronden, 1.44.48.1; 4. Hezemans (Ned.) 48 ronden, 1.45.15.3; 5. Van der Lof (Ned.) 48 ronden, 1.45.53.6. B-klasse, 1500200 cc: 1. Alan Brown (Groot-Britt.) 50 ronden, 1.37.32.2; 2. Musy (Zwits.) 50 ronden, 1.40.06.2; 3. Rogers (Groot-Britt.) 48 ronden, 1.39.51.3; 4.. Ba rendregt (Ned.) 47 ronden, 1.39.02.2; 5. Roosdorp (Ned.) 47 ronden, 1.40.46.8; 6. Clarkson (Groot-Britt.) 45 ronden, 1.38.44.5; 7. Bos Eyssen (Ned.) 44 ronden, 1.41.04,2. C-klasse (20003000 cc): 1. Beauman (Groot-Britt.) 50 ronden, 1.40.46.6; 2. Dee- ly (Groot-Britt.) 47 ronden, 1.43.05.9. D-klasse (boven 3000 cc): 1. Sanderson (G.B.) 50 r., 1.37.41.3; 2. Laurent (Belg.) 50 ronden, 1.37.58.3; 3. Scott Douglas (Gr.- Britt.) 50 ronden, 1.38.51.6;*4. Van Dieten (Ned.) 50 ronden, 1.39.07.1; 5. Tielens (Ned.) 49 ronden, 1.39.03.8. ZWEDEN WON ROYAAL. In het Olym pisch Stadion te Helsinki won het Zweedse elftal met tieneen van Finland. Bij rust hadden de gasten reeds een voorsprong van zes—een. Het Canadese schaakteam voor het F.I.D.E.-lamdentournooi, dat op 4 Septem ber te Amsterdam begint, bestaat uit de volgende leden: dr. Divinsky, Yanofsky, Fox, Anderson, Vaitonis en dr. Bohatir- oh.uk. De voorzitter van de Canadese Schaak bond, dr. N. Divinsky, deelde mee dat de reisbiljetten naar Amsterdam reeds ge kocht zijn. De geldmiddelen zijn echter niet voldoende cm ook de terugreis te betalen. Aan het benodigde bedrag van 3.500 dollars ontbreken nog 1.0001 dollars. De leden van de ploeg weten nog niet hoe zij de thuis reis moeten financieren. Voor Theo Saat is het in Hamm geen beste Zondag geworden. Na de 100 meter van de landenwedstrijd tussen Duitsland en Nederland, waarin hij vierde werd, zagen wy hem, trekkend met zijn linkerbeen en met een van pijn verwrongen gezicht te ruggaan naar de plek waar zijn trainings pak lag. Hij had weer last gekregen van een oude voetblessure, waarbij in het kap sel van zijn grote teen een bloeduitstorting was ontstaan. Hetgeen, aan de vooravond van de Europese kampioenschappen te Bern, natuurlijk zeer ongelegen komt. Voor de estafette 4 x 100 meter moest hij zich terugtrekken. Saat zal echter al het moge lijke doen om in Bern fit aan de start te verschijnen. De tweedaagse wedstrijd tussen de inter nationale tennisclub van Nederland en Engeland, v/elke op de banen van de Noordwijkse Sportvereniging werd ge speeld, is gewonnen door de Engelsen me: tien tegen aoht overwinningen. Na de eerste dag leidde Engeland met 54. De resultaten waren: Enkelspel: Van Meegeren verl. van Paish 57, 16; Holst sd. Combe 64. 64; Van Dalsum verl. van Lewis 62, 36, 26; Dehnert si. Oakley 46, 64, 62; Karamoy verl. van Born 68, 36; Wiegers sl. Butler 64, 36, 63. Dubbelspel: Van Meegeren en Karsten sl. Coombe en Butler 61, 62; Dehnert en Van Dalsum verl. van Lewis en Oakley 46, 61, 57; Holst en Wiegers verl. van Paish en Horn 16, 06. De resultaten van de tweede dag luidden: Enkelspelen: Dehnert verl. van Paish 4_6, 1—6; Holst sl. Butler 5—7, 6—4, 6—3; Van Dalsum verl. van Horn 06, 1G; Ka ramoy sl. Lewis 16, 63, 63; Wiegers sl. Coombe 62, 61; Van Meegeren verl. van Oakley 26, 26. Dubbelspelen: Van Dalsum en Dehnert verl. van Paish en Horn 57, 26; Van Swol en Rinkel verl. van Oakley en Lewis 26, 06; Holst en Wiegers sl. Butler en Coombe 64, 63. De Nederlandse heren athleten hebben zich op deze zo bijzonder vochtige Zondag persoonlijk weer eens kunnen overtuigen van de in de laatste jaren steeds toenemende kracht van hun Duitse sportmakkers. Want ook al moest Duitsland op drie plaatsen voor een landenwedstrijd aantreden op zichzelf reeds een ongelooflijke prestatie dat betekende voor de in Hamm tegen Nederland strijdende, voor het grootste deel uit jongeren bestaande ploeg toch geen bezwaar om in duidelijke cijfers de zege voor zich op te eisen: 175 tegen 132 punten. Het verschil was in ieder geval kleiner dan vorig jaar in Treebeek (toen 70, nu 43 punten). Onze landgenoten hebben opnieuw en dat stemde tot voldoening gestreden voor wat zij waard zijn. Het feit, dat in Duitsland het athletiekpeil hoger ligt dan in Nederland, is nu eenmaal niet te loochenen. Het heeft er overigens lange tijd naar uitgezien, dat deze derde ontmoeting tus sen de herenteams van beide landen voor 1954 van het programma kon worden ge schrapt, want toen de Nederlandse ploeg tegen de middag in Hamm arriveerde, met de bus uit Enschedé, waar men Zaterdag avond bijeen was gekomen, viel het water met bakken uit de hemel. Erger was, dat het al twaalf uur achtereen had geregend. Joop Fikkert zal aan het niettemin door gaan van de wedstrijden waarschijnlijk nog met het meeste plezier terugdenken. Bij het discuswerpen kwam hij namelijk onder de voor goede athletiekbeoefening aller - miserabelste omstandigheden tot een voor treffelijke 44.66 meter, waarmede hij niet alleen de eerste plaats bereikte, doch bovendien zijn dit seizoen te Veenoord ge maakte persoonlijke record met 8 centi meter verbeterde. En of dit nog niet genoeg was, nam hij ook het speerwerpen voor zijn rekening, eveneens met een prima prestatie: 63.95 meter. Hij leverde hier mede de belangrijkste bijdrage tot de vier overwinningen, die de oranjebroeken in de individuele nummers behaalden. Voor de andere twee zorgden Aart van Hardeveld en Nederhand. De Haagse krachtsprinter baande zich door de regen en over de van water door drenkte baan op de 100 meter in precies 11 seconden een weg naar de zege. Hij werd eerste met minimaal verschil, want in de baan 6 vertrokken Rulander gooide er op de laatste meters zoveel uit, dat hij even eens in 11 seconden als tweede over de streep ging. De aandacht van de enkele honderden toeschouwers (bij goed weer hadden de organisatoren op 25.000 man publiek gerekendwas vooral geves tigd op Oberste, die op de 200 meter in 2i.9 seconden overtuigend eerste was ge worden. Maar op de korte sprint faalde de jeugdige Duitser, die het overigens in dit seizoen reeds tot 10.9 seconden had ge bracht, volkomen. Met zijn 11.1 seconden werd hij vijfde. Nederhand ontstemd Nederhand, nog steeds een beetje ont stemd over het feit, dat men hem de vorige week te Tilburg bij de nationale kampioen schappen niet had laten starten (hij had te laat ingeschreven) „spoot" bij de start van zijn tegenstanders weg. In zijn over moed om te laten zien dat hij sterker was dan Broeken, die zeven dagen geleden met de Nederlandse titel was gaan strijken, raakte hij bij het aanraken van de zesde horde even uit balans. Doch hij herstelde zich onmiddellijk en slaagde volkomen in zijn opzet: in 15 seconden precies zegevier de hij, Broeken met 0.1 seconde verschil achter zich latend. Over de samenstelling van de ploeg voor de 4 x 100 meter estafette, die ons land te Bern zal vertegenwoordigen, is reeds veel gezegd en gemopperd. En de opponenten tegen de opstelling van Moerman in dat team hadden, deze middag althans, het gelijk aan hun zijde. Want de eerste wissel tussen Aret (die Saat verving) en Moer man die bijna „stil" stond leek ner gens naar. Ook tussen de Rotterdammer en Rulander, die als derde vertrok, klopte het in het geheel niet. Dat de Nederlandse ploeg niettemin toch in 42.4 seconden als eerste het finishlint verbrak, was voor namelijk aan het werk van Van Harde veld te danken. De achterstand van bijna een meter werkte de VenL-er van wie de Nederlandse athïetiek nog veel plezier kan beleven geheel weg. Voluit sprin tend, geen ogenblik verslappend, wierp hij zich als eerste over de lijn. Voor Viset was het ook een goede dag, al eindigde hij op de 5000 meter als num mer drie. De winnaar Herbert Schade liep een race tegen het horloge en besloot die met de, gezien de baanconditie, prachtige tijd van 14 minuten 29.2 seconden. Maar de tijd van de Arnhemmer 14.59 bleek een nieuw persoonlijk record te zijn. Geis ter en Lüg lieten zien, dat zij nog steeds tot de beste Duitse athleten behoren. Geister won de 400 meter in 48.8 seconden Smil- diger was met 51.1 seconden de beste Ne derlander en Lüg trok op de 1500 meter zo sterk ten aanval, dat niemand hem kon houden. In 4 minuten 0.8 seconde zegevier de hij. De Haarlemmer Kluft eindigde bij het kogelstoten met een worp van 13.46 meter als vierde. Hij was de best geplaatste Nederlander in dit nummer, dat door de Duitser Wagman met 14.89 meter ruim schoots gewonnen werd. Dames kansloos Dat de Nederlandse dames tegen de Duit se ploeg kansloos zouden zijn, met die wetenschap was iedereen reeds van te voren verzoend. Nu Fanny Blankers-Koen en Ans Panhorst Niesink niet van de partij waren, werd het voor onze landgenoten zelfs een verpletterende nederlaag. Met 68 tegen 35 punten trokken haar tegenstan ders aan het langste eind. Maar nog duide lijker taal spreken de gedétailleerde cijfers, Als slotwedstrijd van hun vijfentwintigste tour naar Nederland speelde het Engelse touringteam Free Foresters Zaterdag en Zondag tegen het Nederlands elftal op het terrein van H.C.C. in Den Haag. Door zeer behoorlijk bowlen en fielden, vooral het bowlen van debutant Paid Maas en zeer fraai batten van captain Van Weelde in de eerste innings, leken de Nederlanders een eervolle d.raw te zullen gaan behalen. Zeer spectaculair bowlen echter van de Engelse spinbowler Robins was oorzaak van het volkomen falen van de Nederlandse battingside in de tweede innings, waaraan echter ook wel een zwak batten van vrijwel het gehele elftal debet was. Na een verloren toss openden de Neder landers de aanval met de debuterende A.C.C.-ers v. d. Hurk en Lieftink. Eerst genoemde boekte reeds in zijn tweede over het eerste succes door Hewetson voor 1 te bowlen. Paul Maas, aangezet in plaats van Lieftink, had onmiddellijk succes, v. Weel de ving namelijk Brookz in de gully, zodat op 33 reeds 2 wickets waren gevallen. Proud 'en Hill overmeesterden hierna echter voorlopig de aanval en voerden de score door aantrekkelijk batten op tot 75, bij welke stand Vriens Proud gevangen kreeg voor een goede 33 (1 x 6, 2 x 4). Na het uitgaan van Robins, 18, maakte captain Newman de aanval volkomen murw door sterk verdedigend spel. Pas één uur na de lunch werd hij op 153 door H. v. Weelde in de slips gevangen voor een langzame doch uiterst nuttige innings van 30 (2 x 4). Vriens miste Newman vlak na de lunch op eigen bowlen toen deze batsmen slechts 5 runs achter zijn naam had staan Becher en Jackson droegen met 27 en 18 het hunne bij waarna op 191 het einde kwam. Maas had vooral in zijn eerste „spell" uitstekend gebowled; Vriens' ciifers waren iets geflatteerd te noemen. Het fielden, hoewel niet brilliant, was ruim voldoende geweest. Snel gescoord Nederland maakte hierna in de nog be schikbare iyt uur liefst 129 runs voor 4 wickets, vooral door toedoen van W. v. Weelde en De Villeneuve welke beiden resp. met 48 en 16 not out bleven. Ook W. v. Manen maakte met 24 runs een uitste kend debuut; vooral zijn leg-slagen vielen te bewonderen. Wist v. Weelde door aanvallend batten reeds Zaterdag het spinbowlen van Robins geheel te overmeesteren. Zondagmorgen zette hij de zaken op dezelfde voet voort en kwamen de runs in snel tempo bijeen. Eerst op 167 bowlde Robins v. Weelde voor een zeer nuttige 68. De stand voor het 5e wicket leverde zodoende liefst 160 runs op. Helaas ontving de weer eens uitstekend spelende De Villeneuve daarna nog weinig steun, echter juist voldoende om het totaal van de Foresters te overschrijden. Totaal 212. (De Villeneuve 52, Robins 7-91 in ruim 23 overs). Door het falen van v. d. Hurk in de tweede innings, werd Maas al direct in de aanval betrokken die opnieuw direct He wetson in de slips gevangen kreeg. De wickets bleven hierna ook regelmatig val len, zodat op 92 voor 6 een overwinning binnen het bereik leek te liggen. Opnieuw stuitten onze landgenoten echter op cap tain Newman en daar ook de andere bats- men zich niet onbetuigd lieten kon New man op 177 voor 8 zijn innings sluiten, waardoor wellicht iets te veel van de be schikbare tijd werd verbruikt. Robins ongenaakbaar Aan de Nederlanders thans de taak 158 runs in ruim anderhalf uur te scoren, wat helaas door zwak batten niet alleen vol komen mislukte, doch zelfs reeds een kwartier voor tijd op een nederlaag uit draaide. Robins bleek voor de Nederlandse bats- men thans volkomen onbespeelbaar. In zijn ruim 9 overs boekte hij 8 maal succes ten koste van slechts 23 runs! Een zeer teleurstellend slot van een in teressante wedstrijd. Het batten van v. Arkel stak in deze innings ver boven alles uit. Zijn 45 runs, in snel tempo gescoord, gaven het totaal nog enig aanzien. Ook Schuur (16) had een behoorlijke innings gespeeld. Free Foresters, le innings: Brooks 14, De tweedaagse landen-athletiekwedstriid tussen Duitsland en Zwitserland, te Lud- wigshafen gehouden, is zowel bij de heren als bij de dames door Duitsland gewonnen. Bij de heren verzamelden de Duitsers in totaal 134 punten, tegen de Zwitsers 92. Bij de dames werd de uitslag 7729. Alle nummers op de tweede dag leverden Duit se overwinningen op. Zo werd de 80 meter horden gewonnen door Annliese Seonbüch- ner in de tijd van 11,1 sec., waarmede zij het Duitse record evenaarde, dat op naam van Maria Sander staat. die leren dat in zeven van de negen indivi duele nummers Duitsland op het maximum aantal te behalen punten dus de eerste en de tweede plaats beslag legde. Eén lichtpunt was er en wel het lopen van Puck van Duyne-Brouwer. Zij was de enige, die met overwinningen (op de 100 en de 200 meter) voor de dag kwam. Doch vooral de wijze, waarop zij dit deed. was verheugend. Op de 100 meter kwam zij tot een tijd van 12 seconden rond. De sterke Duitse loopsters Egert en Erny-Klein moes ten haar reeds de eerste meters laten gaan. Tussen de Celebes-athlete en Egert lag dan ook 0.4 seconde verschil en Erny-Klein moest zelfs met de vierde plaats genoegen nemen. Els Witkamp, die 12.6 seconden liet afdrukken, bleek namelijk nog 0.1 se conde sneller te zijn. Op de 200 meter ging Puck van Duyne-Brouwer winnend van de start naar de finish in 25 seconden met Arenz in 25.2 seconden als tweede en Böh- mer, de Duitse kampioene, in 25.3 seconden als derde. De 80 meter horden ging, bij afwezig heid van Fanny Blankers, onbedreigd naar Maria Sander. Dat men in Bern van haar nog wel wat te wachten heeft, liet haar tijd zien: 11.4 seconden op deze zware baan. Els Witkamp, Hilde Veth, Dickey van Dijk en Puck van Duyne sloten de loopnummers van het damesprogramma toch nog op zeer verdienstelijke wijze af, door ondanks een minder goede derde en vierde wissel, 48 seconden te laten noteren. Zij bleven daar mede 0.2 seconde op de Duitse dames ten achter. Hill 22, Proud 33, Robins 18, Newman 30, Sir William Becher 27 n.o., Jackson 18. (Leeftink 1-20, v. d. Hurk 1-32, Maas 2-40, Vriens 5-55, H. J. van Weelde 1-22.) Nederland. W. C. van Manen 24, Leef tink 13, L. C. de Villeneuve 52, W. van Weelde 68 (Robins 7-91, White 2-62, Jack son 1-25). Free Foresters. 2e innings: Proud 30, Becher 27 n.o., Newman 38 n.o. (P. Maas 4-43, Leeftink 3-36, Van Arkel 1-4, H. J. v. d. Weelde 0-40, Vriens 0-36). Nederland: P. van Arkel 45, A. Schuur 16 (Robins 8-23, White 2-17). Voor die competitie van de N.C.B. is in Rotterdam de eerste klasse wedstrijd ge speeld tussen Sparta en Kampong. Sparta won met 52 runs. Sparta scoorde in totaal 119 runs en Kampong 67. Sparta: Sonneveld 18, De Bruyn 23, Grond-hout 17, Meeden 19 n.o. Van der Bijl 5-49, Wagenvoort 2-36, De Bruin 2-11, Hardebol 1-22. Kampong: Van Esveld 10, iMnnen 30, De Bruin 17. De Bruyn 3-13. Ruiterman 4-23, Sonneveld 2- 15 en Borrani 1-7. ExcelsiorQuick (N) De wedstrijd ExcelsiorQuick (Nijme gen) won Excelsior met 1 wicket. Quick (N) scoorde in totaal 65 runs en Excelsior 79 voor 9. Quick (N): De Jong 19, Burki 17 en Fie- ge 11. J. Oosterholt 3-14, Dries 1-27, Bru- ning 2-4, G. Oosterholt 1-5. Bakker 2-1. Excelsior: G. Oosterholt 26, Dries 12, Vol- lebregt 12. Burki 4-44, Hagen 5-32. V.R.A.—H.B.S. VRA won met 3 wickets. HBS scoorde in totaal 101, waarvan Van Katwijk 24, Rish- worth 22, A. van der Vegt 12 én Hageman 14. Klink 5-32, Van der Leurs 1-27, Fisser 1-36, Lumsdem 3-16. Vlugt 10 en Smid Siebenga 15 Van der Vegt 4-10, Hegeman 1-14 en Van Katwijk 2-16. VRA 102 voor 7. Kummer 18, Mulder 39, Van der Vlugt 18 en Smid Siebenga 15. In de tweede klasse A speelde Rood' en Wit 2 een draw tegen UD. Rood en Wit 212 voor 8 (Van Tets 22, Klein de Groot 38, Vanier 10, Ligtenstein 22. Slendebroek 14, Menalda van Schouwenburg 46, De Jong 31 not out). UD 125 voor 4 (De Jong 2-31, Ligtenstein 1-4 en Chapon 1-12). De Jong nam in deze wedstriid zijn duizendste wicket in competitie-cricket. Rood en Wit 3 versloeg Haarlem 2 met ruim verschil in de tweede klasse D. Rood! en Wit 180 (Bouwman 40, Corbeth 25, Nij- huis 32, Engelenberg 59 n.o., Scholten 13). Fortgens 1-27, Ter Haar 3-48, Van Dok 1- 57, Nagtzaam 1-7, Kleefstra 1-14. Haarlem 111 (Fortgens 25, Misset 36 en Heeren 11), H. Molijn 1-19, Pliester 2-24, Bouwman 1-7, Groeneveld 4-43 en Nijhuis 1-0. In dezelfde afdeling won CVHW van Ajax (L). CVHW 150 (Leiier 22, Klink hamer 45, Feitz 18, Maas 17. Leijer 23 n.o.) Ajax 34 (Zeeuwe 4-15, Klinkhamer 4-7, Feitz 1-4). Ajax tweede Innings 38-8 (tijd). In de derde klasse werd BMHC kam pioen door een overwinning op VCC 2. BMHC 84 (F. van der Harst 10, Creutzberg 17, Garrels 24, Koningsveld 11 n.o,), VCC 44 (P. van der Harst 5-13, Creutzberg 3-17 en Maier 2-8). Rood en Wit 4 verloor de laatste wedlstrijd tegen Concordia. Concordia 84 (Voors 1-30, Moolenaar 4-35, Molenschot 4-10, waarvan 3 wickets in een over). Rood en Wit 67 (Frijns 33). Florence Peters won voor de tweede keer bij de dames De winnaars, mejuffrouw Peters (Neptu- nus) en Demuth (Zwemlust). Te Zutphen is een wedstrijd over acht kilometer gehouden, georganiseerd door „De Jonge Kampioen". De weersomstan digheden waren gunstig, hoewel niet ideaal. Er was veel tegenwind, die het de deelne mers nogal lastig maakte, maar deson danks werden er goede tijden gemaakt, omdat er door de tamelijk hoge waterstand veel stroom stond. De bekerwinnaar van het vorige jaar, Piet ten Thije, behoorde wegens de komende Europese kampioen schappen te Turijn niet tot de deelnemers. Van de honderddertig zwemmers vielen er dertien uit. Bij de heren werd Demuth (Zwemlust) in 1 uur 13 min. 30,9 sec. win naar, voor Korteweg (AZC) en Moolhuy- zen (Neptunus) Florence Peters (Neptunus) was bij de dames weer de snelste, met 1 uur 17 min. 47,8 sec. Zij won de wisselbeker voor de tweede keer. De tweede plaats werd inge nomen door Corrie van Reenen (Robben) en derde werd Annie Reinsma (BZC). Zaterdagavond werd een waterpolotour- nooi gehouden. Door HVGB, HZPC en GZC werd een halve competitie gespeeld. GZC verscheen zonder Cabout en de HZPC had de internationaals thuis gelaten. GZC kwam als winnaar uit het strijdperk. De uitslagen van de wedstrijden waren: HZPC —HVGB 3—2; GZC—HVGB 6—3 en HZPC —GZC 1—3. Voor de aanvang van de wedstrijd werd aan GZC als kampioen van Nederland een krentenbrood aangeboden. Zo ook aan HVGB als kampioen van de eerste klasse.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5