Gesel van de Swastika in Brits dagblad Kort en bondig Bao Dai met gemengde gevoelens verwacht Reeds twee groepen Russische roeiers in Amsterdam Amsterdamse Beurs Rastvorov was niet de enige deserteur Aantal arrestaties in Japan Lisse Zandvoort EEK RUIME UDENSTANDSWOK MAANDAG 16 AUGUSTUS 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Het boek dat men getracht heeft te verbieden" Britse landbouwdelegatie in Moskou aangekomen Onverwachte aankomst Baldadigheden in de nacht Harddraverij te Lisse Fokveedag in Sportpark Nieuw bestuur van korfbal club samengesteld Bekend Zandvoorter ter aarde besteld Grote belangstelling voor concert op Raadhuisplein Directeur van Publieke Werken herstellende Zandvoortmeeuwen speelde tegen ambtenaren Scheepvaart HILARIUS - FOTO - KINO Duursma spuit alles! GASREPARATIE VRIJ WOONHUIS BEV.: LONDEN (Reuter) De Londense Dai ly Express heeft de eerste aflevering van het boek van Lord Russell of Liverpool „De gesel van het Hakenkruis" (The scour ge of the swastica) dat in gedeelten in het blad zal verschijnen, op een in het oog val lende plaats afgedrukt onder de kop „Het boek, dat men trachtte te verbieden". Lord Russell nam onlangs ontslag als juridisch adviseur van de Britse strijd krachten, omdat hij geen gehoor wilde ge ven aan een verzoek van de Lord High Chancellor om -het boek over de Duitse wreedheden in de laatste wereldoorlog niet te publiceren. Men doet het voorkomen, schrijft het on afhankelijke rechtse blad in een hoofdarti kel, of het hier ging om de gebruikelijke keuze voor iemand die een openbaar ambt bekleedt, tussen het publiceren van zijn boek of het opgeven van zijn betrekking. De brief van Lord Simonds, waarin staat dat deze „de onwrikbare mening heeft dat het boek niet gepubliceerd dient te wor den", toont aan, aldus de Daily Express, dat het de bedoeling was de publicatie van het boek te voorkomen. Lord Russell heeft de Britse regering be schuldigd van „ongerechtvaardigde aan tasting van de vrijheid van spreken". Daar om had hij ontslag genomen. Hij had van Lord Simonds toestemming gekregen welk boek ook te schrijven, zolang dit feitelijk en historisch zou zijn en hij de gegevens niet ontleende aan ambtelijke bronnen. Lord Russell was na de tweede wereld oorlog gedurende vier jaren plaatsvervan gende openbare aanklager van het Britse Rijnleger, toen ruim duizend Duitse oor logsmisdadigers door Britse militaire ho ven werden berecht. In Maart 1951 Was hij betrokken in een incident in de Duitse stad Vlotho. Een woedende volksmenigte tracht te toen het echtpaar uit een auto te sleuren en deze in brand te steken onder het roe pen van „dood aan de Engelsen". BINNENLAND In Bruinisse is Zaterdag het nieuwe gemeentehuis officieel geopend. In 1944 wer den het gemeentenhuis en 160 woningen geheel vernield. Ook tijdens de ramp van 1 Februari 1953 werd het dorp getroffen. De K.L.M. heeft ter uitbreiding van haar luchtvloot bij de Lockhead-fabriek in Californië drie Super Constellations besteld van het type L 1049-G. Deze toestellen zullen begin 1956 worden afgeleverd, zodat dan de K.L.M. over 16 Super Constellations zal be schikken. De Nederlandse Ford Automobiel fabriek zal worden gemoderniseerd, waar door dé capaciteit met 25 eenheden per dag stijgt tot 75 eenheden. Blijft de tegenwoor dige gunstige conjunctuur aanhouden dan zal de fabrieksoutillage worden uitgebreid. De capaciteit zal daarna 125 eenheden per dag bedragen. De ministers van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en van Sociale Zaken en Volksgezondheid hebben een „Bestrij dingsmiddelencommissie" ingesteld. Wegens het toenemend gebruik van chemische mid delen ter bestrijding van ziekten en plagen in de land- en tuinbouw hebben de ministers aan de commissie de opdracht verstrekt, zich te beraden over de bezwaren, verbonden aan het gebruik van chemische bestrijdingsmid delen en voorstellen te doen ter voorkoming van die bezwaren. Voorzitter is drs. A. Kruijssë, pharmaceutisch inspecteur van de volksgezondheid. Tijdens een fietstocht door het kroon domein van Het Loo is Zaterdagmiddag de 35-jarige F. H. uit Schiedam door een wiel rijder overvallen. De aanvaller gaf zijn slachtoffer een slag met een hamer op het hoofd. De vaeantieganger ging echter niet door de knieën en zette met twee juist pas serende motorrijders de achtervolging in. De aanvaller werd overmeesterd en over gegeven aan de politie. Hij is de 24-jarige Apeldoorner E. ?/I. Hij had de wielrijder overvallen om hem van zijn geld te beroven. De door de Katholieke Nationale Bond voor E.H.B.O. georganiseerde loterij waar van verkoop en trekking Zondag geschiedde heeft een netto bedrag opgeleverd van f311.887,25. In Enschedé is een zesjarige jongen onder de omheining van een in aanbouw zijnd zwembad doorgekropen en gaan pootje baden. Het knaapje is daarbij in een diep basin gevallen en verdronken. Zondag is in aanwezigheid van familie leden en talrijke oud-gijzelaars in de bossen van De Rovert in Goirle de jaarlijkse her denking gehouden van de gijzelaars Robert Haelde, Christoffel Benneker, Willem Ruys, Alexander Baron Schimmelpenninck van der Oye en Otto graaf van Limburg Stirum, die op 15 ALigustus 1942 door de Duitsers wer den doodgeschoten. Namens de oud-gijzelaars legden mr. J. A. H. J. van der Dussen en de heer B. V. Bavel een krans van witte gla diolen en anjers aan de voet van het mo nument. Tijdens een bezoek aan de Dachstemer grotten in Oostenrijk is een Nederlandse toe- riste, de 39-jarige mevrouw De Rijk uit Amsterdam, plotseling overleden. Haar stof felijk overschot zal naar Nederland worden overgebracht. De bij de Nederlandse Spaarbankbond aangesloten spaarbanken hebben in Juli een overschot behaald van f 12.822.234. Inleg en terugbetaling beliepen respectievelijk f66.631.319 en f53.809.085. Bij de niet aan gesloten algemene spaarbanken werd f27.396 gespaard en bij de bankspaarbanken f 745.287, waardoor het totaal der besparingen f 13.594.917 bedroeg. Bij de rijkspostspaarbank werd in Juli een overschot behaald van f3.2 millioen. HAARLEM EN OMGEVING Op de Catharijnebrug is Zaterdagmid dag om kwart over twaalf de vierendertig- jarige ijzerwerker H. P.. toen deze met zijn fiets twee wielrijders wilde passeren aan gereden door een hem achterop rijdende vrachtauto. Hij liep wonden op aan zijn lin kerhand en arm. Getuigen van het ongeval wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de verkeerspolitie, Lange Wijngaard straat. Een zesenveertigjarige dame, die Z n- dagavond op de Nassaulaan in een autobus van de NZH was gestapt, viel op een leu ning van een zitplaats, toen de bus kort na de start moest remmen voor verkeer uit de Zijlstraat. Zij klaagde over pijn in de rug en is naar het Sint Elisabeths Gasthuis over gebracht. Zaterdagmorgen is de eenenvijftigjarige schilder B. v. d. H., die op een dak aan de Zaanenlaan in Haarlem-Noord schilderwerk verrichtte, van een hoogte van vier meter gevallen. Hij had pijn aan de rechterheup en is per auto naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo overgebracht. Dinsdag hoopt het echtpaar D. Leeflang Misset, wonende Delftlaan 57 zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De bruidegom is vele jaren werkzaam geweest bij Conrad- Stork Hijsch N.V. Te Wassenaar is in de ouderdom van 78 jaar overleden de heer J. P. Gouverneur, die vele jaren burgemeester van Sassenheim is geweest. Hij was ridder in de orde van Sint Sylvester. Zijn stoffelijk overschot zal Woensdag te Sassenheim worden ter aarde besteld op het R.K. kerkhof. SAIGON (Reuter/AFP). De aankon diging van Bao Dat, dat hij naar Vietnam zal terugkeren, heeft in Vietnamese poli tieke kringen enige verrassing gewekt. In politieke kringen is men van oordeel, dat de slappe politiek van Bao Dai de eigen lijke oorzaak is van de nederlaag van het nationalisme in Vietnam. Nationalisten zijn van oordeel, dat een nationaal congres de keizer zijn bevoegdheden moet ontnemen. Andere Vietnamezen, onder wie oud- premier Nguyen Van Tam, willen, dat de positie van Bao Dai, d'ie officieel de titel staatshoofd draagt, grondwettelijk wordt geregeld, waardoor een staatsgreep, die internationale moeilijkheden voor Vietnam kan veroorzaken, onmogelijk zou worden. President Ho Tsji Minh van de Vietmimh heeft ongeveer twintig afgevaardigden van de Indochinese bestandscommissie uit India, Canada en Polen een lunch aangebo den. Hij sprak de hoop uit, dat zich vriendschap met Frankrijk zou ontwikke len, „zodra de vrede definitief hersteld is" en liet zich lovend uit over de landen van herkomst van de afgevaardigden. Hij prees in het bijzonder de vredesbemoeiïngen van premier Nehroe van India. MOSKOU (Reuter). Een Britse delegatie van vijf landbouwkundigen is per vliegtuig in Moskou aangekomen voor het bezichtigen van de landbouwtentoonstelling, welke voor het eerst sinds 13 jaar te Moskou wordt gehouden. De delegatie staat onder leiding van professor Sir James Scott Watson, de voornaamste ad viseur van het Britse ministerie van Land bouw. W. S. Morrison, de voorzitter van het Britse Lagerhuis en Lord Simonds, de voorzitter van het Hogerhuis, hebben een uitnodiging na mens de Opperste Sovjet om volgende maand een bezoek aan Rusland te brengen aangeno men. aldus een bericht in het blad van de Russische communistische partij. Pravda. Het blad drukt de tekst van de uitnodiging af en de antwoorden van Morrison en lord Simonds. Het was het eerste bericht in Rus land over het bezoek van Britse parlements leden. Radio Moskou heeft medegedeeld, dat de Sovjet-Unie bereid is grote opdrachten voor het bouwen van schepen in Groot- Brittannië te plaatsen. Geheel onverwacht zijn Zaterdag 21 van de uit 73 leden bestaande vertegenwoordi ging van de Sovjet-Unie voor de Europese roeikampicenschappen per vliegtuig op Schiphol aangekomen. Niemand wist van de komst van de Russen iets af en zo ge beurde het, dat op de luchthaven niemand ter begroeting aanwezig was, ook niet van de ambassade, waar men in de veronder stelling verkeerde, dat de ploeg midden in de nacht zou arriveren. De eerste groep bestond voornamelijk uit dames, onder wi de skiffeuse Roza Tsjoemakova, een dertigjarige onderwijze res uit Moskou, die reeds twee keer achter een het kampioenschap van de Sovjet-Unie heeft behaald. Voorts is er de acht van de sportclub van het Sovjet-leger, bestaande uit de 29-jarige secretaresse Irina Lobne- va, de 28-jarige boekhoudster Marina Senirtladze, de 20-jarige studente Nina Martinova, de 25-jarige ingenieur Ekateri- na Kopilova, de 27-jarige studente Larisa Kontsevaja, de 29-jarige chauffeuse Alexandra Sonova, de 33-jarige kunstschil deres Nina Sewroek en de 38-jarige onder wijzeres Elena Loekatina. Stuurvrouwe is Valentine Ogorodnikova. De ster in deze acht is Elena Loekatina, die niet minder dan elf keer kampioene van de Sovjet-Unie is geweest, meestal als slag in een acht, maar ook in andere boottypes. De vrouwelijke tolk vertelde in het En gels de overigen spreken alleen Russisch dat alle leden van de ploeg „grootmees ter in de sport" zijn. Bovendien zijn nu aangekomen twee leden van de vier met stuurvrouw, namelijk Roza Sjeremetjeva en Tamara Taraskova. De enige roeiers in het gezelschap zrjn tot dusverre de leden van de dubbel twee, Georgy Zjilin en Igor Emtsjuk. Dan zijn er nog een plaatsver vangend leider, drie trainers en een vrou welijke arts. De boten zijn onderweg met het Russische stoomschip „Wilrus". Een tweede groep In de prille ochtend van Zondag is op Schiphol een tweede groep Russische deel nemers aan de Europese roeikampioen- schappen aangekomen. Het gezelschap be stond wederom uit eenentwintig personen, onder wie de vier met stuurman, de vier zonder stuurman, de gestuurde twee, de stuurmanioze twee en de skiffeur. Ter ver welkoming was mr. U. J. Suermondt van de Nederlandse Roeibond aanwezig. En de Roemenen Zaterdagavond om kwart voor tien is de volledige Roemeense roeiploeg voor de Europese kampioenschappen onder leiding van de heer Barani, voorzitter van de Roe meense roeibond, op Schiphol aangekomen. Het gezelschap bestond uit vijfendertig personen, onder wie veertien dames. De Roemenen zullen bij de heren uitkomen in de skiff, de vier zonder stuurman, en de acht. bij de dames in de vier met stuur vrouw en de acht. De Roemenen, die allen een blauw jasje met een grijze broek of rok droegen, maakten een vermoeide indruk na de lange reis uit Boekarest. Voorlopig hebben zij tijd om uit te rus ten, want hun boten komen pas Maandag. 3-31/2 Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'darr. Rubber Holl. Amer Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Vrijdag 99% 230/ 362/ 270 4241/2 91/ 160/ 140/2 125% 118% 208/ 18715/io 189/ 192/ 39/ 77/ 58% 94/ 19% 53/ Openings koersen 99% 230/ 365 272 430 91/ 161 1401/2 126/ 118/ 208/ 187/ 1891/. 192/ 39% 77/ 58/ 95 19% 53/ WASHINGTON (Reuter). In kringen van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken is verklaard, dat zich behalve Rastvorov nog ten minste vier Russische geheime agenten in Amerikaanse handen bevinden. Men; voorspelt, dat Wash ington spoedig mededeling zal doen van een „stroom van Russische afvalligen Men gelooft, dat de Amerikanen van nu af aan ruime bekendheid aan dergelijke ge vallen van desertie zullen geven. Tevoren liet men de Russen in het onzekere omtrent het lot van hun agenten. Volgens het Japanse blad „Asahi Sjim boen" zijn een functionaris van het minis terie van Buitenlandse .Zaken en een voor malige Amerikaanse functionaris gearres teerd, verdacht van hei verkopen van ge heime inlichtingen aan Rastvorov. De poli tie heeft geen commerataar op dit bericht willen geven. Eën woordvoerder van het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde „niets over arrestaties gehoord te hebben", doch hij achtte het „mogelijk" dat enige functionarissen zijn aangehou den. Het Japanse persbureau „Kyodo' meldt, dat vijftien personen, onder wie twee voormalige functionarissen van het minis terie van Buitenlandse Zaken zijn gearres teerd. De twee gewezen functionarissen legden reeds een gedeeltelijke bekentenis af. Uit het onderzoek is gebleken, dat zij tegen betaling tussen 11949 en 1954 maan delijks een of twee rapporten met ver trouwelijke inlichtingen aan Rastvorov deden toekomen. Onmiddellijk na de ver dwijning van Rastvorov namen de beide functionarissen ontslag, aldus „Kyodo". De Japanse minister van Buitenlandse Zaken, Okazaki, heeft verklaard, dat er een regeringsonderzoek gaande is om te ontdekken, of er Japanners betrokken zijn bij Sovjet-spionnage in zijn land. Het on derzoek had „definitief" aangetoond, dat er geen hoge regeringsfunctionarissen bij betrokken zijn. Bekogeling met komkommers Vier jongemannen van 20, 22, 25 en 29 jaar hadden Zaterdagavond café's bezocht en toen zij des nachts om twee uur huis waarts wilden keren waren zij in een vro- Lijke bui. In de omgeving van het Concert gebouw zagen zij, dat een raam open stond en zij trokken een gordijn naar buiten. De jongemannen hadden hiermee veel ple zier en maakten zoveel lawaai, dat de be woner wakker werd. Toen deze naar bui ten keek zag hij de herriemakers op de vlucht slaan in de richting van de Bake- nessergracht. Op de Koudenhorn nabij de groente markt heeft het viertal weer baldadigheid gepleegd. Een kist met komkommers werd weggenomen en de inhoud gebruikt voor een bekogeling. Ook proefden zij pruimen en die waren blijkbaar zo lekker, dat een man drie kistjes met pruimen wegnam en twee anderen een kistje. De pret was spoedig hierna afgelopen. Toen zij bezig waren zich te goed te doen aan pruimen naderde een auto en zij wer den bang. De kisten werden naar het Spaarne „gesleept" en in het water ge gooid. De bestuurder van de auto ver trouwde het zaakje niet en waarschuwde twee agenten van politie, die hij in de omgeving ontmoette. Dezen hielden twee personen aan en later zijn er nog twee overgebracht naar het bureau van politie. Zij deden het verhaal van hun baldadig heden. Twee van hen, die 22 en 29 jaar oud zijn en een voorwaardelijk vonnis op hun strafblad hebben, zijn ingesloten; de anderen zijn op vrije voeten gesteld. Kampioenschap van Zuid-Holland Door B. en W. van Lisse is aan de hard draverij-vereniging te Lisse vergunning ver leend voor het houden van een tweedaagse kermis op 29 en 30 September; op de laatste dag wordt de jaarlijkse harddraverij gehou den op het terrein van gebr. Vreeburg aan de Achterweg. Daar het kampioenschap van Zuid-Holland verreden wordt, heeft de draf- en rensport uit Den Haag de prijzen verhoogd met 200.—. zodat er dit jaar in totaal een bedrag van f 2250.uitbetaald wordt, hetgeen een record is voor de korte baan. In verband daarmede wordt ook een record aan paarden en belang stelling verwacht. De commissie jongveedag van de Fok- en Contrölevereniging „Nooit Gedacht" te Sassenheim heeft de jaarlijkse fokveedag bepaald op Dinsdag 28 September op het gemeentelijk Sportpark te Lisse. De Zandvoortse korfbalclub (onderafde ling van de speeltuinvereniging „Kinder vreugd") kwam tijdens de gehouden jaar vergadering onder meer tot de verkiezing van een nieuw bestuur, daar voorzitter en secretaris, respectievelijk de heren H. H. J. Vogelpoel en S. Termaat, zich niet herkies baar stelden. Het bestuur werd nu als volgt samenge steld: J. Maarssen, voorzitter; K. Troost, secr.-penningmeester, S. Termaat, M. Vlie land en A. van Breukelen leden. ,In de twaalftalcommissie werden gekozen de heren J. Maarssen, K. Troost en A. van Breukelen. (Laatstgenoemde tevens wed strijdsecretaris. Zaterdag is onder veel belangstelling op het kerkhof te Zandvoort ter aarde besteld de heer J. Paap, een bekende en geziene fi guur te Zandvoort, die Woensdag geheel onverwachts is overleden. De heer Paap, stammend uit een oud Zandvoorts geslacht, heeft meer dan 57 jaar dienst gedaan als kruier bij de Nederlandse Spoorwegen. Reeds als jongen van veertien jaar verricht te hij kruiersdiensten op het station te Zand voort. In de wintermaanden voorzag hij in zijn onderhoud als bouwarbeider. Op 29 September 1951 werd de overledene bij de spoorwegen gepensionneerd, maar bleef zelfs toen nog enige tijd in dienst, totdat een nieuwe opvolger voor hem was gevonden. In de loop der jaren verwierf de heer Paap zich grote bekendheid bij de badgasten en de inwoners. Met hem is opnieuw een der oude Zand- voorters, bekend en geliefd bij velen, heen gegaan. Haagse jeugd concerteert vanavond Het was Zaterdagavond voor het eerst sinds geruime lijd, weer eens gezellig druk in Zandvoorts dorpscentrum. Na de vele malen van uitstellen concer teerde thans onder vrij ideale weersomstan digheden de Haarlemse Postfanfare in de muziektent op het Raadhuisplein in het ka der van de door stichting „Touring Zand voort" georganiseerde zomeravond-concer ten. Er was voor dit concert grote belang stelling en met aandacht werd het musice ren van het subliem spelende korps onder leiding van de heer De Groot, gevolgd. In hoofdzaak was het programma ingesteld op amusementsmuziek, waarin de marsmuziek rijkelijk vertegenwoordigd was. Met een fraai uitgevoerde taptoe werd veel succes geboekt. Zondagavond zou de Haagse jeugdkapel „The Sunny Boy" een uitvoering komen ge ven in de muziektent. Op het laatste ogen blik werd echter bericht ontvangen, dat het ensemble door verschillende omstandigheden niet eerder dan halfelf aanwezig kon zijn. Er werd daarop een afspraak gemaakt, dat dit concert heden Maandagavond om half negen zal worden gegeven, hetgeen aan het publiek omstreeks 9 uur werd mede gedeeld. De heer M. Deutekom, directeur van Pu blieke Werken, te Zandvoort die wegens trombose in het ziekenhuis was opgenomen, is in de loop van de vorige week weer in de familiekring teruggekeerd. Hoewel nog niet geheel hersteld, hoopt de heer Deutekom over enige weken zijn werkzaamheden weer te kunnen hervatten. Het heeft Zandvoortmeeuwen, dat op twee spelers na met het complete eerste elftal Za terdagavond in het gemeentelijk sportpark verscheen om de strijd op te nemen tegen de Zandvoortse ambtenaren, heel wat inspan ning gekost, de zege te behalen en gelet op de verrichtingen had de 3—2 overwinning, die tenslotte in de wacht werd gesleept, indien deze door de ambtenaren was geboekt, de verhouding juister weergegeven. Deze wedstrijd was uitgeschreven ten bate van de uitgaanskas van het Zandvoortse co mité „Ouden van dagen" in verband met de komende uitgaansdag begin September van de Zandvoortse oudjes. Helaas was de op komst niet zo groot als de organisatoren hadden verwacht; de belangstelling was slechts matig. De wegblijvers hadden echter ongelijk, want men kreeg een interessante partij voet bal te aanschouwen, waarin vooral voor de rust Zandvoortmeeuwen weinig had in te brengen tegen de pittig spelende ambtenaren die een opvallend goed combinatiespel ont wikkelden. Na een kwartier spelen gaf B. Castien Zandvoortmeeuwen de leiding, waar na vijf minuten daarna J. Visser gelijkmaakte, door in eigen doel te trappen. Aanval na aanval werd daarna door de ambtenaren off het Zandvoortmeeuwen-doel ondernomen, die echter geen van alle succes opleverden. Na rust verhoogde H. Bos de score voor de ambtenaren na tien minuten spelen tot 2—1. waarna B. Castien kort daarna weer gelijk maakte. Het spel ging nu vrijwel gelijk op. totdat vijf minuten voor het einde Siebe Keu- ning een aanval van Zandvoortmeeuwen met een doelpunt wist te belonen, met welke stand het einde kwam. De wedstrijd, die een zeer aantrekkelijk karakter had, hoewel Zandvoortmeeuwen niet steeds even sportief optrad, werd door het hoofd van de Dr. Al- bert Plesmanschool, de heer J. Ramkema, uitstekend geleid. GESLAAGD. Voor het praktijkdiploma „Vereniging van leraren" slaagden de volgende Zandvoortse leerlingen van de Internationale School te Zandvoort: Boekhouden: F. W. Benjamins; Engels: mej. E. van Pelt, M. Rügebregt, L. Schuiten, E. Walrecht en mej. K. Zwart; Nederlands: M. Rügebregt. Voorts slaagden voor het di ploma machineschrijven: mej. A. Draijer (met lof), mevr. J. M. Hoekstra, mej. G. de Jong en de heer J. Zonneveld. MUTATIE BIJ PUBLIEKE WERKEN De heer F. Schmidt te Zandvoort, opzich ter 1ste klasse bij de dienst Publieke Wer ken, is met ingang van 1 October benoemd tot hoofd van gemeentewerken der gemeente Zweelo (Dr.). BALLONNENWEDSTRIJD Reeds meer dan honderd kaartjes, welke aan de ballonnen hebben gehangen, die tij dens de door stichting „Touring Zandvoort" gehouden ballonnenwedstrijd voor de Zand voortse jeugd. Woensdag 4 Augustus op de Rotonde werden opgelaten, zijn door de vin ders aan Stichting Touring teruggezonden. Met het bekend maken van de eind-uitslag wordt echter nog even gewacht, omdat nog steeds nieuwe kaarten binnenkomen. Ivoorkust, 15 te Rotterdam. Kleldrecht, 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Lindekerk. 13 v. Rotterdam n Basrah. Laertes, pass. 15 Finisterre n. Port Said. Lawak, 14 v. Port of Spain n. Kaapstad. Lekkërkerk, 14 te Antwerpen. Lissekerk, 15 te Muscat. Lombok, 15 te Suez. Lucita, 14 te Liverpool. Luna, 16 te Hamburg. Laagkerk, 15 te Rotterdam. Langkoeas, 15 te Rotterdam. Lutterkerk, pass. 16 Ouessant n. Genua. Maasdam, 14 te Rotterdam. Macuba, 15 v. Geelong n. Mirt. Madoera, 15 v. Cheribon n. Bangkok. Malvina, pass. 14 Nrd.p. Luzon n. Miri. Marisa, 14 te Stanlow. Mataram, 15 te Hamburg. Merwede, pass. 14 Key West n. Fernandina. Mltra. 14 v. Bergen n. Rotterdam. Modjokerto, 15 v. Singapore n. Port Swetten- ham. Molenkerk, 15 te Cebu. Marslah'd, 15 v. Genua n. Port Said. Meliskerk, 15 te Hongkong. Mapia, pass. 15 Gibraltar n. Amsterdam. Meerkerk, 16 te Lorenzo Marquez. Maasihaven, 15 te Roterdam. Notos. 15 v. Aarbus n. Amsterdam. Noordam, 15 380 m. O. New York n. R'dam. Nieuw Amsterdam, 14 te New York. Oberon, 15 te Baltimore. Oranje, 15 150 m. O.ZO. Aden n. Suez. Orar.jefontein, 15 150 m. ZW. Luderitzbaai. Ouwerkerk, 15 te Port Lincoln. Oranjestad, 15 820 m. NO. Barbados. Peperkust, 16 te Amsterdam. Polydorus, 15 v. Hamburg n. Porsgrunn. Pieter S, 16 te Rotterdam vérw. Poseidon, 15 v. New York n. Port au Prince. Prins Fred. Willem, 15 v. Rotterdam n. Mon treal. Pendrecht, 16 v. Sidon n. Napels. Poelau Laut, pass. 15 Guardalui n. Belawan. Prins Joh. W. Friso, 15 v. Rotterdam n. Chicago Prins Maurits, pass. 16 Lizard n. Le Havre. Ridderkerk, 14 v. Genua n. Port Said. Rempang, pass. 15 Benghazi n. Halifax. Rita, 15 te Bangkok. Roebiah, 16 te Belawan. Roggeveen, 15 te Dindi Lindi. Rotti, 16 te Khorralmufatta. Rijnkerk, 14 v. Tanga n. Mombasa. Raki, 16 v. Tjilatjap n. Tj. Priok. Samarinda, 15 te Cristobal. Scherpendrecht, 15 te «Bahia. Schouten, 15 v. Durban n. Lorenzo Marquez. Sibajak, pass. 15 Kp. Vincent n. Rotterdam. Soestdijk, 15 v. Tj. Priok n. Singapore. Stad Alkmaar, 15 te Karachi. Stad Breda, 14 te Hull. Stad Dordrecht, 14 te Alicante. Stad Haarlem, 14 v. Narvik n. Emden. Straat Malakka, 15 v. Makassar n. Belawan. Sumatra, 15 v. Djibouti n. Suez Salland, pass. 15 Ouessant n. St. Vincent. Stentor, 14 v. Amsterdam n. W. Indië. Singkep, 16 te Lindi Slamat, 17 te Djibouti verwacht. Stad Maastricht, verte. 16 v. Rotterdam naar Livomo. Stad Vlaardingen, 16 te Narvik. Straat Makassar, 15 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Tamo, 14 v. St. Vincent n, Antwerpen. Tarakan, 16 te Belawan. Taria, 15 v. Pto La Cruz n. Trinidad. Themisto, pass. 14 Belle Isle n. Nederland. Tjibadak, pass. 15 Thursday eil n. Brisbane. Tegelberg, 16 te Lorenzo Marquez. Tara, 15 te Rio de Janeiro. Talisse, 15 te Amsterdam. Tero, 12 te Santos. Teiresias, 15 v. Suez n. Djeddah. Tiba, pass. 15 Madeira n. Bahia. Van Linschoten, 15 te Bordeaux. Weltevreden, 15 v. Bahrein te Damman. West.erdam, 14 v. Rotterdam n. New York. Wonorato, 16 te Tj. Priok. Wonosari, 16 te Chalna. Waterman, 15 410 m. NO.t.O. Sombrero. W. Alton Jones, pass. 16 ten Z. Kp. St. Vincent naar Port Said. Wonogirl, 15 v. Suez n. Port Said. Willem Ruys, pass. 15 Guardafui n. Colombo. Willemstad, 15 720 m. W.ZW. Madeira. IJsel, 15 te Tunis. Zeeland. (SSM), 15 te Dagenham. Zuiderkruis, pass. 15 Kp. Blanco n. Las Palmas Zijpenberg, 15 v. Dagenham te Rotterdam. Zeeland (KRL), 16 te Marseille. KLEINE VAART Aco, pass. 14 Kiel-Holtenau n. Odense. Amstelborg, ca. 16 v. Gelfe te Southampt^ verwacht. Arles, 14 v. Vaassa te Southampton verw. Amazone, 14 v. Torefors te Rotterdam. Alpha, 14 v. Vlissingen n. Landskrona. Arctic, 14 v. Londen te Rotterdam. Albergen, verte. 14 v. Haulcipudas 11. rlstol. Appingedam, vertr. 14 v. Lissabon n. Oporto, Arnoudspolder, 14 v. Rotterdam n. Lissabon. Arnoudspolder, 14 v- Antw. te Rotterdam. Beta, pass. 14 Vlissingen n. Amsterdam. Brem, verm. 16 v. Rotterdam n. Antw. Beekbergen. 14 v. Gent te Gothenburg verw. Brouwersgracht, pass 14 Vlissingen n. Helsinki Barracuda, 15 v. Fu te Colchester verw. Birmingham, 14 v. Delfzijl te Harlingen. Borneo, vertr. 14 of 16 v. Maassluis n. Boston Baltic, 16 v. Rouaan te Londen verwacht. Beliatrix, ca. 19 v. Kasko te Plymouth. Boreas, 12 te Tanger n. Rotterdam. Capella, 14 v. Amsterdam n. Rotterdam. Caland. 14 v. Blyth te Hamburg verw. Conception, vertr. 14 v. Hamburg n. Antw' Corrie b, 14 v. Leixoes n. Londen. Claes Compaen, 14 v. Gravelines n. Gdynia. Dienan, 15 v. Londen te Rotterdam verw. Duiveland, 14 v. Rotterdam n. d. Tyne. Deni, 14 v. Esbjerg te Kopenhagen verw. Da Capo, vertr. 14 v. Lissabon n. Antw. Driebergen, vertr. 14 v. Requejada n. Gent. Dija, 15 v. Skagen te Rotterdam verw. Draco, 13 te Rotterdam n. Savona. Eljo, 12 v. Algiers naar Pinatar. Eibergen, 14 v. Lugnvik. Elisabeth b. 14 v Kopenhagen te Avonmouth. Frans. Bohmer, 14 v. Kaolak n. Dakar. Ferocia, 14 v. Hauikpudas teYxpila. Fiducia, 14 v. Boston te Maassluis. Fraternitè, ca. 14 v. Kotka te Southamptot Goote, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Gaasterland, 14 v. Harlingen n. Goole. Haskerland, 14 v. Rotterdam n. K.vngslynn. Hast IV. 14 v. Boston te Dordrecht. Herta, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Hoogezand. pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen, Horst. 14 v. Kotka te Bristol verw. Ibis. pass. 14 Holtenau n. Sunderborg. Ingeborg, pass. 14 Brunsbüt.tel n. R'dam. Ida Pieter. 15 Buitenhuizen verwacht. Ilias. 12 v. Lissabon n. Oran. Jacoba. 15 v. Rouaan op de Mersey verv Jan Herman. 17 v. Casablanca te Londen v. Jantje Eppiena. 14 v Delfzijl te Bristol. Kroonborg, 14 v Dordrecht n. Amsterdaim. Kitty, 14 v. Londen te Rotterdam. Koningshaven, vertr. 17 v. Casablanca n. S Lydia, 15 v. Methil te Thisted verw. Minerva, 14 v. Londen te Rotterdam. Mulan. 14 v. Hamina te Rotterdam. Midas. 12 v. Basia n. San Fs'u. Marjan, 14 v. Kotka n. Colchester. Midsland. 14 v. Rotterdam n. Grangemouth. Mulan. 14 te Den Bosch. Marcella. 14 v. Rotterdam n. Kirckaldy. Nimrod. 14 rede Vlissingen n. Gent. Maureen. 14 rede Boston verwacht. Maasym N. 14 v. Antwerpen n. Aalborg. Merwehaven 14 v. Fedala n. Casablanca. Metropole. pass. 14 Vlissingen n. Swansea. Monica, 14 v. Preston te Dublin. Noorderlicht, 15 v. Simrishamn te Ronskae verwacht. Noordstad. 14 v. Rotterdam te Amsterdam. Neeltle B. vertra 14 v. St. Servan n. Basseindre. Noorderhaven, 14 v, Port Talbot te Oostendt verwacht Nottineham. 14 v Harlineen n. Leith. Nijenburgh, pass. 14 Holtenau n. Stockholm. Omlandia 14 v. Marseille n. Casahlanca. Ponza. pass. 14 Vlissingen n. Gefle. Pascholl, 14 v. Arbroath te Rotterdam. Plato, 12 v. Alicante n. Malaga. Rema. 14 v. Cuxhaven te Great Yarmouth verw, Ransel, 15 te Shoreham verwacht. Result. 14 v. Newport Mon tel.e Havre verw. Riinhaven. pass. 14 Finisterre n Casablanca. Soemha. pass 14 Ouessant n. Bordeaux. Servus. verm. 14 v Hudiksvall n. T.r=elmotide. Theano. 14 v. Rotterdam n. Dublin. Trito. verm. 14 v. Dublin n. Amsterdam. Tyro, verm 14 v Par n. Amsterdam. Toos, 14 v. Rotterdam n. Aeroskolding. Tromp. 14 v. Middelfart te Walkom. Trude. ca. 15 v. Gamble te West Hartlepool verwacht. Twee Gebroeders, ca- 16 v. Hamburg te Abe< deen verwacht. Uranus, 15 te Londen verwacht. Veenenburgh. 14 v Rotterdam n. Middlesbro. Viking, 14 v. Goole n. Amsterdam. Vivo, 14 v. Goole n. Amble. Vrouwepolder, 14 v. Bordeaux te rede Vliss. Vrijburgh, 14 v. Rotterdam n. Londen. Wickenburgh, pass. 14 Lissabon n. Londen. Zeehaan, pass. 14 Holtenau n. Huil Nummerbrleven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. DAME VRAAGT THUIS WERK, onverschillig wat. Brieven G 6056. Akkrumdijk, 15 te Rotterdam. Alblasserdijk, 15 te Antwerpen Alnati, 14 v. Bahia n. Las Palmas. Alp-hard, 15 v. Las Palmas n. Rotterdam. Alpherat, 14 v. New York n. Trinidad. Altair, 14 v. Montevideo n. Santos. Amor, 15 te Hamburg. Amsteldijk, 15 v. Rotterdam te Hamburg. Amstelkroon, 14 te Colombo. Annenkerk, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Antonda, 16 te Tjilatjap. Appingedijk, 15 te Rotterdam. Armilla, 15 te Tj. Priok. Arundo, pass. 15 Portland Bill n. Rotterdam. Alchiba, 16 te Antwerpen verwacht. Alioth, ld te Antwerpen verwacht. Arendsdijk, 13 te New Orleans. Arendskerk, 16 te Singapore. Arnedijk, 16 te Mobile. Arundo, 16 te Rotterdam verwacht. Aldabi, 16 te Buenos Aires. Aigenib, 15 te Victoria. Alhena, pass. 16 Finisterre n. Las Palmas. Almkerk, 16 te Bremen. Ampenan, pass. 15 Ouessant n. Genua. Amstelpark, 16 te Narvik. Amstelveen, pass. 15 Ouessant n. Amsterdam. Arkeldijk, 16 te Soerabaja. Axeldijk, 15 v. Rio Grande n. Buenos Aires. Borneo, 15 te Djeddah. Boschfontein. 15 v. Amsterdam te Bremen. Blijden-dijk, pass. 16 Scilly's n. Antwerpen. Boissevain, 15 v. Durban n. Mauritius. Bonaire, 15 210 m. NO. Barbados. Boskoop, 15 650 m. W.ZW. Lands End. Caltex Delft, pass. 15 Ouessant n. Sidon. Caltex Pernis, pass. 15 Noordk. Tunis n. R dam Caltex The Hague, pass. 15 Kp. Bon n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 15 Noordk. Tunis n. R'dam Ceronia, 15 te Rotterdam. Cistula, 14 v. Mena el Ahmadd n. Gibraltar. Congostroom, 14 v. Duala n. Lagos. Cottica, 14 v. Plymouth n. Amsterdam. Coryda, 15 v. Geelong n. Curasao. Cottica, 16 te Amsterdam. Caltex Leiden, 15 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland, 16 v. Sidon te Rotterdam. Dalerdijk, 14 v. Londen n. Suragao. Dongedijk. 15 te Vancouver. Drente, 15 v. Basrah n. Bahrein. Daphnis. pass. 15 Lands End n. La Guaira Delftland, 15 v. Santos n. Rio de Janeiro. Duivendrecht, 14 v. Livomo n. Key West Eemland, 13 v. Santos n. Antonima. Esso Amsterdam, 16 te Sidon. Etrema, 15 v. Beyrouth n. Fanara. Gaasterkerk, 13 v. Aden n. Fremantle. Gaasterland, 14 te Santos. Garoet, pass. 13 ten Z. Ceylon n. Singapore Gouwe, 15 v. Dakar n. Rotterdam. Graveland, 15 te Amsterdam. Heemskerk, 15 30 m. ZW. Ouessant. Hersilia, 14 v. New Orleans n. Maracaibo Hestia, pass. 14 ten Nrd. Fayal. Haarlem, 15 v. Rotterdam n. Bremen. Hathor, 16 te Amsterdam. Helicon, pass. 15 Barbados n. Dordrecht. Helena, 15 v. Rotterdam n. Bremen. Heelsum, 15 te Amsterdam. Helder, 15 v. Amsterdam n. W. Indië. Hilversum, pass. 16 Malta n. Lands End. Hoogkerk, 17 te Suez verwacht. Huish. personeel gevr. NET MEISJE pl.m. 17 j. van 8.3014 u. Aanm. 's av. tuss. 8 en 9 u. Floraplein 8. MEISJE gevr. zelfst. v. 84 uur, of werkster vier halve dagen. Zaanenstraat 19. WERKSTER 1/ dag. Bis- pincklaan 22, Bloemendaal. Tel. 25369. FL. HELDERE WERKSTER gevr. pl.m. 3 ocht. p. 14 d. ter ass. v. dienstmeisje v. 9-12.30 u. f 3 p. ocht. Arnoldlaan 7 lEindp. lijn 3). Bid. Tel. 22124 Bedrijfspers. gevr. Banketbakkerij De Rek, Spaarnwouderstr. 75, vraagt een nette LEERLING-BAN KETBAKKER. le of 2de KAPSTER gevr. G. van der Horst, Beukerstr. 34, Zutphen. LEERL.-KAPSTER, aank. kapster en 2e kapster tevens manicure gevr. Salon de Coiffure, Oosterhoorn, Raad huisstraat 6, Heemstede. WERKSTER, 2 d. p. w. Witt- grefe, Bloemend.weg 41, Bid. THUISWERKSTERS gevr. v. betere genre mantels. Aanm. Korte Poellaan 23 A en 's av. Vondelkade 24, H'stede-Aer- denhout. Tel. 26244. Kamers aangeboden GEM. SLAAPK. op g. stand aangeb., m. v. w., m. of z. pension voor besch. heer, b. b. h. h. Garage aanw. omg. Aerdenhout. Brieven G 6063. 2 NETTE KOSTGANGERS gevraagd m. huisel. verkeer, vrije kamers. Brieven G 6055 GR HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. Diversen NIEUW ZOMERHUISJE te huur op Kampeercentrum Saxenheim bij Vierhouten. Na 4 Sept. af 5 per dag. Tel. no. 17855. Te koop gevraagd KANOPEDDELS. Meeuwen straat 76. Te koop aangeboden MEISJESRIJWIEL, 9 j. Ro- zenprieelstraat 57 rood. N.WE SMOKING m. 50, demi 2 achterplaten voor haard, 2 cocoslopers en 3 matjes, 1 koffiemolen z. g. a. n. 1 hall- bank. Anna van Burenlaan 14, Haarlem. HONDENLIEFHEBBERS! Bastaard chow-chow 80 reu, 5 mnd., zeer lief. Telef. no. 12426. Ook Textielstof. ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem. Tel. 18266 Tel. na. 6 uur 17605. Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw Alle merken 2 jaar garantie Tel. 19931. Gas- rep.-bedrjjf „LODA". Grote Houtstraat 9. WOLLEN DEKENS Deze week speciale ver koop van 500 onregelma tig geweven dekens, tegen ongelofelijke lage prijzen, alle maten: f 13.90, f 19.50, f 23.90. Wollen Plaids slechts f 16.90. Op vertoon advertentie bovendien 5 korting. TAPIJT- HANDEL „MARO", Jans straat 85, Haarlem. STUDIEBOEKEN M. T. S., le, 2e en 4e leerjaar Werk- tuigb. Delftlaan 225, tel. 24281 ELECTR. BOILER voor was tafel, inh. 10 L. f 30. Delft laan 225. MOTOR 500 c.c. f 250, Kle- verl. 1, Bl'daal. Na 19 uur. WEGENS OMSTANDIGH. 2 gloedn. ongedr. wollen ja ponnen m. 46 (ook afzond.) zeer gereduc. prijs. Bevragen 's av. 7 u. Baan 39, linkse bel. DAMESKAPSALON. Chef of cheffin gevr. Loon (incl. ver val en prov.) f 90. Tevens leerlingen gevr. De Boer, Al- tenastraat 12, Haarlem. Op onze cartonnage-afdeling is weer plaats voor enkele FLINKE MEISJES. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Vern- hout en v. Sluyters' Drukke rijen N.V. Aanmelden: uit sluitend Bakenessergracht 3, Haarlem. MACHINESTIKSTERS en HANDWERKSTERS gevr. Aanm. dag. 95 uur. Confec tie atelier Ecobe, Gasthuis straat 3, Haarlem. NAAISTERS EN LEERLIN GEN gevr. Aanm. dag. 9—5 uur. Confectie atelier Ecobe, Gasthuisstraat 3, Haarlem. PERSERS en BIJPERSERS gevr. Aanm. dag. 9-5 u. Con- fectieatelier Ecobe, Gasthuis straat 3, Haarlem. Banketbakkerij De Rek, Spaarnwouderstr. 75, vraagt nette aankomende of volsla gen WINKELJUFFROUW. Bedrijfspers. aangeb. HUISWERK gevr. door jon geman 26 jaar. Liefst schrijf werk. Brieven G 6057 Van Delft's KINDERWAGEN f 55. Reigerstraat 7. TE HUUR: 6 kam., keuk., kl. tuin schuur poort. Haarlem-O., huurprijs f 37.95 p. mnd. Beschikbaar per 15 Sept. Alleen voor Heemst, gezin. Br. no. 6945. Voor fouten tn telefonisch opgegeven advertenties kun nen wO geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Vitrage met Harmisol: soepel hangt mooi stoot water af vocht, wasem: blijft droog blijft nieuw geen kringen plezierig vraag drogist FR. HALSSTRAAT 1 TEL. 1*624 HAARLEM Te koop of te huur gevraagd in Centrum of Haarl.-Zuid. leeg te aanvaarden Jan.-Febr.'55. Eventueel kan geruild met een herenhuis Wagenweg. Brieven met opgave huur- of koopprijs onder no. 6944. Dé-Wé PELTERIJEN BONTMANTELS f 100.— in diverse soorten Persianer pattes. nog enkele dagen zomerprijzen. Diverse wijdklok- kende mantels in edelbont 225.—. Yemen Mink-bisam. enz tegen lage prijzen. - Wij maken van uw oude mantel vlot kort jasje voor 35Reparaties billijk. Het adres is U bekend: Dé-Wé PELTERIJEN, showroom Nassaukade 64, Amsterdam' Telefoon 87569. Zendt briefkaart en wij komen bij U. ook voor reparaties.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6