herho „Scalare" PASFOTO'S Strijkster en tl. meisjes enige flinke Sorteersters mmm ENIGE ASSISTENTEN ZALEN Jonge vrouwen Nette verkoopsters Mendès-France moet stormen van critiek trotseren Else Maus treedt nog eens in Amsterdamse schouwburg op Uitkomst der Brusselse conferentie valt niet te voorspellen Amsterdamse Beurs Den Haag wijst plannen van Mendès-France af Zandvoort Bij viering 60-jarig bestaan van dit Theater sTRiiKZAALflinke rechtshanilige meisjes iNPAKAFDEUNG: een accuraat meisje HENGELSPORT DIERVOEDERS TROPISCHE VIS NETTE JUFFROUW GEVRAAGD Dagmeisje gevraagd i SOUSCHEF le VERKOPER Mercurius Centrifugist Herenkapper Fl. werkster gevr. bekwame Gardemanger Commis de cuisine enige flinke jongens nette meisjes EEN VAKMAN IN DE WASSERIJ tijdelijke leraren BESTELLER DINSDAG 17 AUGUSTUS 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Uitholling der E.V.G. kan geen grondslag voor accoord zijn Scheepvaart Diefstallen uit auto's Tramharmonie uit Bochum op Raadhuisplein Ateliers voor overhemden en pyama's GOEDKOOP IS DUURKOOP! ADVERTEERT IN DIT BLAD K. DEKKER gevraagd gevraagd Serie testmatches EngelandPakistan eindigt onbeslist hoog ïoon. Aanm. Bachiaan 5 3ekwame zllvervormer gevr. flinke jongen GEVRAAGD verkoopsiers leerling verkoopsiers mannelijke bedienden (Van onze correspondent in Parijs) Pierre Mendès-France, Frankrijk's premier en minister van Buitenlandse Za ken, slaat nu voor de taak zijn vierde pro grammapunt te verwezenlijken, en daar mede tevens het geduchts te obstakel te ne men. Na de vrede in Indochina, de regeling van het probleem-Tunesië en de verkrij ging der nodige volmachten voor de sane ring van de Franse economie, is dan nu eindelijk de beurt aan het Europese leger gekomen, het probleem, dat de gehele Franse en Europese politiek ruim twee ja ren heeft geblokkeerd. Het ziet er naar uit, dat „Monsieur France", zoals de premier in de Britse pers wordt genoemd, slechts met de allergrootste moeite zijn belofte het E.V.G.-conflict uit de wereld te helpen, op het vastgestelde moment zal kunnen in lossen. De reacties zijn verre van geruststellend voor de Franse premier. Vooral de Neder landse afwijzing is bijzonder krachtig ge weest. De Belgische minister van Buiten landse Zaken, Paul Henri Spaak, was hier door diep geschokt, daar hij zich de rol had toebedeeld van bemiddelaar om het Franse standpunt met die van de overige leden van klein-Europa in overeenstemming te brengen. Een „egel-verdrag" heeft de Franse premier het EVG-ontwerp genoemd, omdat hij eerst niet wist van welke kant het aan te moeten vatten. Tenslotte is hij er in ge slaagd de voornaamste twistpunten tussen de Fransen onderling, samen te vatten in een programma van dertien hoofdstukken, dat er op is gericht het supra-nationala ka rakter van de E.V.G. te ondervangen. In feite komt het er op neer, dat de deel genoten van de toekomstige verdedigings gemeenschap losser van elkander komen te staan, zonder het federalistische beginsel geheel en al af te zweren. Zo zullen de le den onder bepaalde omstandigheden het recht krijgen uit de gemeenschap te tre den. Drie mogelijkheden worden daartoe opgesomd: indien Duitsland herenigd zou worden, indien de Amerikanen of de En gelsen hun troepen uit Europa terug zou den trekken of indien het Atlantisch pact ontbonden wordt. T egemoethomend Het ziet er naar uit, dat bondskanselier Adenauer eieren voor zijn geld zal kiezen: hij is bereid Mendès-France zo ver moge lijk tegemoet te komen. Wellicht zullen de West-Duitse bondskanselier en de Franse premier tijdens de Brusselse conferentie de Saar-kwestie aansnijden, hopelijk voor het eerst en tevens voor het laatst tussen hen beiden. Zoals met elk compromis het geval is zal ook met de nieuwe E.V.G. geen der par tijen zich overmatig ingenomen kunnen voelen. Politiek is echter de kunst de be staande mogelijkheden tot een bevredigend resultaat samen te smeden. Mendès- France, die realist is en tot nu toe al zijn toezeggingen stipt is nagekomen, heeft in elk geval nu al dit onschatbare resuïtaat bereikt, dat hij in eigen land voor- en te genstanders (behoudens de drie uitgetre den ministers) van het Europese leger er van heeft overtuigd, dat er eindelijk iets gebeuren moest. Ook op dit gebied" heeft hij het Franse „immobilisme" (verstarring) doorbroken, maar of de conferentie van Brussel de resultaten zal opleveren, die Mendès-France aanvankelijk had ver wacht, is een open vraag gezien de lang niet malse critiek, die het buitenland op zijn piannen heeft geleverd. Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken heeft persberichten tegen gesproken volgens welke de Verenigde Staten „met tegenzin" de Franse voorstel len zouden steunen. Een woordvoerder van het „State Department" zeide, dat de Ver enigde Staten bij de opvatting blijven, dat geen belangrijke wijzigingen in het verdrag dienen te worden aangebracht. De woord voerder voegde er aan toe, dat de Franse regering officieel op de hoogte is van het Amerikaanse standpunt. In West-Duitse regeringskringen is de eerste reactie op de Franse amendementen, dat deze een aanval betekenen tegen de inhoud van het verdrag. De Duitse houding zou in hoge mate afhangen van het stand punt, dat de Franse minister-president en de andere E.V.G.-deelgenoten in Brussel zullen innemen. Dan zou pas du'del ijk wor den, of de Franse voorstellen slechts wen sen zijn dan wel volstrekte eisen of alleen een basis voor verder overleg. Bonn zou in elk geval een nieuwe parlementaire be handeling van de E.V.G.-verdragen willen vermijden. De Franse Nationale Vergadering zal op 2 September stemmen over de bekrachti ging van het E.V.G.-verdrag. De premier zal de kwestie van vertrouwen stellen aan het eind van het debat van vier dagen over de E.V.G. Na de stemming zal de Nationale Vergadering voor twee maanden op reces gaan. De stemming in de Senaat zal der halve slechts kunnen geschieden nadat het parlement in November weer bijeengeko men is. Dan volgt de tweede lezing in de Nationale Vergadering, die de behandeling van het E.V.G.-verdrag afsluit. Volgens Reuters correspondent in Parijs zou Mendès-France zich verbazen over de verklaring van een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat de Franse voorstellen een her nieuwde ratificatie-procedure vereisen. De Franse premier zou volgens een woord voerder van mening zijn, dat zijn voor stellen geen bekrachtiging van de betrok ken parlementen behoeven. Groot-Brittannië heeft zijn ambassadeur te Parijs, Sir Gladwyn Jebb, dringend naar Londen ontboden voor overleg over de situatie ontstaan door de Franse amende menten. Jebb zal heden uit Oostenrijk,waar hij de vacantie doorbrengt, naar Londen vliegen. Functionarissen van het Amerikaanse dcpa; tement van Buitenlandse Zaken vrezt n, dat de nieuwe Franse voorstellen de dnod betekenen van het lang gekoester de Furopese-legerplan. Men schijnt er van overtuigd, dat de door Frankrijk voorge stelde wijzigingen veel te drastisch zijn om door de andere betrokken landen te kunnen worden aanvaard. De kans op een ver zoening der standpunten slaat men te Washington eveneens niet hoog aan. (Van onze parlementaire redacteur) Nadat gisteren al een woordvoerder van Buitenlandse Zaken kenbaar had ge maakt dat men in Den Haag in de denk beelden, die Mendès-France ter Brusselse bijeenkomst over het E.V.G.-verdrag ter tafel wil brengen, helaas niets ziet dat voor aanvaarding vatbaar lijkt, ben ik vanochtend gesterkt in de indruk, dat de Nederlandse regering inderdaad geen mo gelijkheid bespeurt om op de grondslag van de plannen Mendès-France te Brus sel tot overeenstemming te komen. Het is dus duidelijk dat ook de ministerraad deze zienswijze deelt. Naar ik meen te weten komt heden ochtend de commissie van Buitenlandse Zaken van de Tweede Kamer met de minister van Buitenlandse Zaken bij een. Wanneer men zich rekenschap geeft van de opvattingen die destijds in de Tweede Kamer naar voren zijn ge komen bij de behandeling van het E.V.G.- verdrag, dan is het zonneklaar, dat zelfs indien de mogelijkheid bestond met de denkbeelden van Mendès-France mede te gaan, er geen sprake van zou kunnen zijn, dat dit zou kunnen gebeuren zonder voor afgaande bekrachtiging van wijzigingen. In werkelijkheid komen de Franse voor stellen neer op een ingrijpende verande ring. Zij houden onder meer een verwer pelijke discriminatie in van een der deel genoten, te weten Duitsland, en verder hollen zó' het boven-nationale karakter van de EVG uit. Dat boven-nationale ka rakter is juist een van de wezenlijke be- POSTDUIVENSPORT De postduivenvereniging „Pleines" nam Zondag deel aan de wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 295 km. De eerste vogel werd getoond om 11 uur 35 mi nuten 33 seconden. De uitslagen waren als volgt: J. Schrander 1, 27; A. Dorsman 2, 7, 25, 31; A. Paap 3, 12, 19, 30; C. K. Draijer 4, 5, 24, 36; H. A. Daane 6, 26, 29; B. Lukkassen 8; Th. H. v. d. Meu- len 9, 18, 21, 34; H. Gaus 10, 14; G. Driehui zen 11, 22; J. Koning 13, 15, 20; C. Koper 16; H. Lansdorp 17, 28; K. Driehuizen 23, 33, 35; H. Bartens 32. Arendsdijk, 13 te New Orleans. Arendskerk, 16 te Singapore. Arnedijk, 16 te Mobile. Aldabi, 16 te Buenos Aires. Alhena, pass. 16 Finisterre n. Las Palmas. Aimkerk, 16 te Bremen. Amstelpark, 16 te Narvik. Amstelveen, pass. 15 Ouessant n. Amsterdam. Arkeldijk, 16 te Soerabaja. Axeldijk, 15 v. Rio Grande n. Buenos Aires. Agamemnon, 15 680 m. W.ZW. Lands End. Annenkerk, 16 te Hamburg. Argos, 15 te Carthagena. Aalsum, 16 v. Muscat n. Aden. Aagte'kerk, 17 te Kobe. Ampenan, pass. 16 Finisterre n. Genua. Adinda, 17 te Pladju. Ald'ogonda, 16 te Bangkok. Almdijk, 17 te Rotterdam verwacht. In de nacht van Zaterdag op Zondag arresteerde de Zandvoortse recherche een viertal Amsterdammers, die op heterdaad werden betrapt tijdens het ontvreemden van twee accu's uit geparkeerde auto's. Daar het vermoeden bestaat dat men hier te doen heeft met de onbekenden, die de laatste tijd herhaaldelijk uit in Zandvoort geparkeerde auto's diverse voorwerpen ontvreemdden, werd het viertal ook Maan dag nog op het bureau van politie te Zand voort vastgehouden voor nadere ondervra ging. Intussen werd aangifte gedaan, dat Zondagmiddag tijdens de races uit een op de Boulevard geparkeerde auto een draag baar radiotoestel werd ontvreemd. Het af gesloten portier werd daarbij geforceerd. Ook Maandagavond kon het aangekon digde concert van de Haagse jeugdkapel „The Sunny Boys" geen doorgang vinden, thans wegens ziekte van enige der leden, Amstelbrug, 16 160 m. zw. Makassar ri. Kaapstad zodat dit optreden naar een nog nader vast te stellen datum in het eind van Augustus moest worden verschoven. Het bestuur van stichting „Touring Zandvoort" kreeg ech ter in de loop van Maandag een aanbod van de „Tram-harmonie" uit Bochum, een harmonie-ensemble, dat tijdens het mu ziekfestival te Kerkrade een derde prijs verwierf en thans enkele dagen in hotel Welgelegen te Zandvoort logeert, om ook in Zandvoort een uitvoering te geven. Hoewel de muziektent reeds Maandag morgen was weggehaald en niet meer tijdig kon worden opgebouwd, werd het aanbod gaarne aangenomen en besloot de kapel zonder tent op het Raadhuisplein te con certeren. Dit optreden van het befaamde ensemble wekte veel bijval. In een aan trekkelijk programma van marsmuziek- taptoe en een enkele ouverture toonde dit orkest over bijzondere kwaliteiten te be schikken. Het talrijke publiek beloonde de uitvoe renden telkens met een hartelijk applaus. De concerten-reeks zal nu Donderdag avond worden voortgezet met het afscheids concert van de Tyroler-kapel, waarna Za terdagavond de Zandvoortse muziekkapel zal musiceren, waarbij met medewerking van het voltallige tamboercorps een grote taptoe zal worden uitgevoerd; als extra attractie staat „Die Post in Walde" op het programma, waarvan de trompetsolo zal worden gespeeld door de dirigent, de heer J. Wildschut. standdelen van het verdrag. Opvallend is ook dat die aantasting voor een overgangs tijdperk van onbepaalde duur zou gelden. Er bestaat weinig kans dat men op de grondslag van datgene, dat Mendès-France naar de Brusselse conferentie meebrengt tot overeenstemming kan komen. Veeleer valt te verwachten dat men Frankrijk te verstaan zal geven dat het een andere ge dragslijn moet volgen om het met de vijf andere ondertekenaars eens te worden. Van Nederlandse zijde is men bereid tege moet te komen aan Franse wensen op voorwaarde dat de grondslagen van de EVG onaangetast blijven. 3-3</i Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'darn Rubber Holl. Amer Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater S. Steel Slotkoers gisteren 99% 230 365 271% 429 92 160 140% 126% 119% 206% 188 187% 192% 39% 78% 58'/s 95 195/i«i 54 Openings-x koersen 99% 232 367 275 437 91% 161 141 127% 119% 206% 188 187% 192% 39% 78'/- 58% 96 19% 54% Het zestigjarig bestaan van de Amster damse stadsschouwburg wordt op 1 Sep tember gevierd met een groot spectacle coupée, waaraan niet alleen medewerking wordt verleend door de vaste bespelers de Nederlandse Opera en de Nederlandse Comedie maar ook door enige cory- pheeën van het Nederlandse toneel, wier namen nauw met de geschiedenis van het theater verbonden zijn. Als „pièce de résis- tance" dient het laatste bedrijf uit „Eliza beth, de vrouw zonder naam" van Andrè Josset, geregisseerd door Ko Arnoldi, in de oorspronkelijke bezetting. Zo zal men dan nog één keer kunnen ge nieten van het spel van onze grootste tragé dienne der laatste tientallen jaren: Else Maus, die werd bijgestaan door Georgiette Reyewski en Cruyss Voorbergh. Het was de bedoeling van de feestcom missie, dat Louis Saalborn, de Vondelken ner en voortzetter van de traditie van dr. W. Royaards, een fragment uit „Lucifer" zou vertonen. Op medisch advies moet hij echter van medewerking afzien. Inplaats daarvan brengen Jacqueline Royaards-Sandberg en Louis van Gasteren de „Droom van Badeloch" uit Gysbreght van Aemstel ten tonele. Aan Van Dalsum, wiens naam een ereplaats op de lijst van bedienaren van de Stadsschouwburg in neemt, was gevraagd een scène uit „De Beul" op te voeren, doch terecht acht deze een dergelijke reprise uit'de tijd. Men zal hem nu kunnen zien (met Paul Huf en Jacques Snoek) in een gedeelte uit „Koning Lear" van Shakespeare. Het aandeel van de Nederlandse Comedie bestaat in een verkorte opvoering van Elckerlyc met de kern van het gezelschap, welk stuk nog niet in Amsterdam is ver toond. Ank van der Moer opent het pro gramma met enkele coupletten uit het Wil helmus. De Nederlandse Opera brengt een ouverture (waarschijnlijk die tot „De ver kochte bruid" van Smetana) en vertoont als enig nummer na de pauze en overgang tot het nachtfeest de triomf-scène uit „Aïda" van Verdi. Het geheel is dus aller minst een lachspiegel maar een waardige bloemlezing uit een rijke geschiedenis. Een hoofdstuk apart werd daarin ge schreven door Jan Musch, die tezamen met Marie Faassen een scène uit „De Paradijs vloek" van Alphonse Laudy zal spelen. Ook de Nederlandse toneelschrijfkunst is dus goed vertegenwoordigd. De voorstelling op 1 September is de of ficiële herdenkingsavond, die alleen voor genodigden toegankelijk is. Op 2 Septem ber volgt een gewone voorstelling tegen lage prijzen. De directie van de Stads schouwburg zal recipiëren op 31 Augustus van drie tot vijf uur. Aan Ben Albach is opdracht gegeven tot het schrijven van een gedenkboekje. Alblasserdijk, 16 te Rotterdam. Alohiba, 17 te Antwerpen. Ampenan, pass. 16 Finisterre n. Genua. Arundo, 16 v. Wabana te Rotterdam. Aalsdijk, 14 te Houston. Abbekerk, 14 te Adelaide. Alchiba, 19 te Rotterdam verwacht. Algenib, 17 v. Victoria n. Hheos. Alioth, 18 te Rotterdam verwacht. Boissevaln, 15 v. Durban n. Mauritius. Blijdendijk, 16 te Antwerpen. Barendrecht. 16 v. Suez n. Fao. Bonaire, 16 v. Barbados n. Port of Spain. Boskoop, 16 350 m. W.ZW. Lands End. Bantam, 13 te Baltimore. Bawean, 12 v. Vancouver n. Manilla. Cottica, 16 te Amsterdam. Caltex Nederland, 16 v. Sidon te Rotterdam. Cbaris, pass. 14 Goeree n. W. Indtë. Caltex Bintang, 17 te Aden. Caltex Delft, pass. 16 Finisterre n. Sidon. Caltex Leiden, pass. 16 Ouessant n. Sidon. Gorilla, 13 v. Geelong n. Singapore. Daphnls, pass. 15 Lands End n. La Guaira. Delftland, 15 v. Santos n. Rio de Janeiro. Duivendrecht, 14 v. Livomo n. Key West. Diemerdijk, 15 120 m. Z.ZW. San Jose. Duivendijk, 15 410 m. N.NO. Sombrero eil. Elmina, pass. 16 Finisterre n. Le Havre. Eemdijk, 16 v. Galveston n. Le Havre. Eemland, 16 v. Paranagua n. Rio Grande. Esso Amsterdam, 16 v. Sidon n. Antwerpen. Esso Rotterdam, 16 v. Aruba n. Rotterdam. Friesland, (KRL), 16 v. Tj. Priok n. Bintang. Gouwe, 15 v. Dakar n. Rotterdam. Graveland, 15 te Amsterdam. Gaasterkerk, 15 240 m. ZO. Guardafui. Ganymedes, 15 500 m. Z.t.O. Kp. Hatteras. Gooiland, pass. 16 Fernando Noronha n. Las Palmas. Groote Kerk, 16 te Antwerpen. Haarlem, 15 v. Rotterdam n. Bremen. Hathor, 16 te Amsterdam. Helicon, pass. 15 Barbados n. Dordrecht. Heelsum, 15 te Amsterdam. Helder, 15 v. Amsterdam n. W. Indië. Hilversum, pass. 16 Malta n. Lands End. Hoogkerk, 17 te Suez verwacht. Helena, 16 te Bremen. Hera, 16 te Mobile, verwacht. Hermes, 15 450 m. NO.t.O. Sombrero eil. Hersilia, 15 120 m. NW. Kp. San Antonio. Heemskerk, pass. 16 Finisterre n. Las Palmas. Hector, 16 te Alexandrië. Ivoorkust, 15 te Rotterdam. Indrapoera, 16 v. Makassar n. Soerabaja. Japara (KRL), 17 te Penang. Kieldrecht, 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Koratia. 15 240 m. O.NO. Sombrero eil. Karimata, 17 te Balikpapan. Katèlysla, 17 te Aden. Kota Agoeng, 16 te Port Said. Kertosono, 18 te Seattle verwacht. Laagkerk, 15 te Rotterdam. Langkoeas, 15 te Rotterdam. Lutterkerk, pass. 16 Ouessant n. Genua. Laeites, pass. 15 Kp. Espichel n. Port Said. Lawak, 15 180 m. O. Trinidad. Loppersum, pass. 15 Algiers n. Venetië. Lucita, 16 v. Liverpool n. Heysham. Leuvekerk, pass. 16 Ceylon n. Rangoon. Loenerkerk, 16 te Port Said. Lombok, 16 v. Port Said n. Casablanca. Marsland, 15 v. Genua n. Port Said. Meliskerk, 15 te Hongkong. Meerkerk, 16 te Lorenzo Marquez. Macoma, 15 340 m. W.t.Z. Anderhalfgraadskan. Merwede, 16 te Fernandina. Muiderkerk. 15 120 m. W.ZW. Monrovia. Mapia. pass. 16 Kp. St. Vincent n. Amsterdam Mariekerk, pass. 16 Westp. Kerf. n. Port Said. Mentir, 16 Finisterre gepass n. Hamburg. Molenkerk, 16 v. Cebu n. Singapore. Mitra, 16 v. Bergen, te Rotterdam. Maashaven, 17 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Noordam, 15 380 m. O New York n. R'dam. Nieuw Amsterdam, 14 te New York. Nieuw Holland, 16 v. Tj. Priok n. Singapore. Notos, 17 te Amsterdam. Omala, 15 330 m. NO. Sombrero eil. Ootmarsum, 15 230 m. W.NW. Key West. Orion, pass. 16 Finisterre n. Lissabon. Oranjestad, 16 480 m. NO. Barbados. Ovula, 17 v. Liverpool n. Curasao. Poseidon, 15 v. New York n. Port au Prince. Pendrecht, 16 v. Sidon n. Napels. Poelau Laut, pass. 15 Guardafui n. Belawan. Prins Joh. W. Friso, 15 v. Rotterdam n. Chicago Prins Maurits, pass. 16 Lizard n. Le Havre. Prins Willem III, 15 610 m. O. Belle Isle. Prins Willem V, 15 op St. Laurens riv. naar Hamburg. Pieter S, 16 v. Swansea te Rotterdam. Prins Alexander, 17 v. Quebec te Zeebrugge. Prins Fred. Willem, pass. 16 Scilly's n. Montreal Papendrecht, 11 te Santa Fè. Prins Willem IV, 12 v. Ohicago n. Rotterdam Raki, 16 v. Tjilatjap n. Tj. Pnok. Radja, 15 te Port Soedan. Rempang, pass. 16 Malta n. Halifax. Roebiah, 16 v. Belawan n. Penang. Roepat, pass. 15 Key West n. Brownsville. Rijnkerk, 15 te Mombasa. Rotula, 18 te Cochin verwacht. Ruys, 16 v. Kobe n. Okinawa. Rijndam, 16 100 m. O. Sable eil. n. New York. Rijnland, 15 v. Bahia n. St. Vincent. Singkep. 16 te Lindi Stad Vlaardingen, 16 te Narvik. Straat Makassar, 15 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Salawati, 16 v. Bushlre n. Koewait. Sarpedon, 15 v. Curapao n. Maracaibo. Sloterdijk, 15 240 m. Z. Kp. Race. Sibajak, pass. 16 Finisterre n. Rotterdam. Soestdijk, 17 te Singapore. Stad Breda, 16 te Antwerpen. Stad Leiden, 16 v. Port Elizabeth n. East London Stentor, pass. 16 Ouessant n. Madeira. Salland, pass. 16 Finisterre n. St. Vincent. Saroena, 17 v. Soerabaja n. Singapore. Sirrah, 17 v. Adelaide n. Perz. Golf. Sommelsdijk, 16 v. New Orleans n. Charleston. Stad Arnhem. 17 te Antwerpen. Sehie, 17 te Belize. Sheratan, 14 te Philadelphia. Slamat, pass. 16 Perim n. Djibouti. Stad Amsterdam, vertr. 17 v. Cardiff n. Golf van Mexico. Stad Maastricht, 17 v. Rotterdam n. Livomo. Tegelberg. 16 te Lorenzo Marquez. Tara, 15 te Rio de Janeiro. Talisse, 15 te Amsterdam. Tero, 12 te Santos. Themisto, 15 220 m. O. Belle Isle. Trajanus, 15 930 m. W.ZW. Fayal Tarakan, 17 te Penang. Tawali, 16 v. Mombasa n. Tanga. Ternate, pass. 16 Guardafui n. Colombo. Tiba, pass. 16 ten W. Canarische eil. n. Bahia. Tibia, pass. 16 Ceylon n. Mena el Ahmadi. Tltus, pass. 16 Ouessant n. Rotterdam. Telresias, 17 te Djeddah. TJisadane, 16 v. Buenos Aires n. Montevideo. Tabian, 14 te San Francisco. Van Linschoten, 15 te Bordeaux. W. Alton Jones, pass. 16 ten Z. Kp. St. Vincent naar Port Said. Willem Ruys, pass. 15 Guardafui n. Colombo. Willemstad, 15 720 m. W.ZW. Madeira. Waal, 15 v. Kingston n. Carthagena. Westland, 15 450 m. NO. St. Paulsrock. Wonogiri, 16 v. Port Said n. Napels. Waterman, pass. 16 Sombrero eil. n. Willemstad IJsel, 17 te Malta. Zuiderkruis, 16 te Las Palmas. Zeeland (KRL), 16 te Marseille. KLEINE VAART Appingedam, 15 v. Lissabon te Oporto. Adm. Courbet, 16 te Waterford. Adm. de Ruyter, 16 nog te Norrkoping. Adm. Nelson, 16 te Karlstadt. Advent, 15 v. Antwerpen te Svendborg. Aldo, 15 v. Amsterdam n. Zaandam. Algarve, vertr. 16 v. Kotka n. Nederland. Anna. 15 v. Skarrehage te Amsterdam. Ary Scheffer, 16 v. Hogenas te Rotterdam verw. Atlantis, 16 v. Ipswich te Boness verw. Att S, vertr. 16 v. A'dam n. Antwerpen. Angeja, 15 v. Rotterdam n. Oostende. Arcturus, 15 v. Grangemouth te Rotterdam. Auriga, 16 te Huelva verwacht. Batavier III, pass. 15 Kp. Roca n. Bordeaux Balzo. 15 v. Londen te Amsterdam. Barracuda, 15 v. Fur te Colchester. Bill S, 16 v. Plymouth te Swansea. Blue Boy, 16 16 v. Boston te Maassluis. Boreas, 13 v. Tanger n. Rotterdam. Bab T, 14 v. Stockholm n. Waya. Bree Helle, 15 v. Londen te Rotterdam. Concepcion. 16 v. Hamburg te Antwerpen. Concepcion, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen Coolhaven, 15 v. Mostaganem te Rotterdam. Crescendo, 16 v. Hamburg te Rotterdam. Cornelia b II, 16 v. Liverpool te Hamburg. Corrle b, 17 v. Lelxoes te Londen verw. Daje Bohmer, 15 v. Dover te St. Vincent. Depa, 15 v. Bordeaux te Londen. Deo Duce, 15 v. Kopenhagen te Gothenburg. Duiveland, 15 op de Tyne. Dollard, 16 v. Nykoping te Rotterdam. Draco, 14 v. Rotterdam n. Savona. Dija, 15 v. Skagen te Rotterdam. Eemstroom, 15 v. Hull te Amsterdam. Eljo, 14 v. San Pedro del Pinatar n. IJsland. Emke. 15 v. Groningen te Rotterdam. Eibergen, vertr. 16 v. Lugnvik n. Ala. Eminent, vertr. 17 v. Wormerveer n. Esbjerg. Ferocia, 16 v. Yxplla n. Bordeaux. Fraternitè, 15 v. Kotka te Southampton. Goote, 15 v. Amsterdam te Hamburg verw. Gaasterland, 15 v. Harlingen te Goole. Gefle, 15 v. Amsterdam n. Rouaan. Gerrie S, vertr. 16 v. Cardiff n. Helsinki. Grebbestroom, 15 v. Londen te Amsterdam. Helvetia, 20 v. d. Tyne te R'dam verw. Haskerland, 15 v. Rotterdam te Kingslynn. Henrica, vertr. 16 v. Manchester n. Lissabon. Henrica b, 15 v. Teignmouth te Rotterdam. Hoc Vinces, 16 v. Wisbeck te Rotterdam. Harold, 15 v. Gdynia n. Frederikstad. Heemraadsingel, 16 v. Duclair te Belfast verw. Hermes, 15 te Asuncion verwacht. Ida Pieter, 15 v. Milfordhaven te Amsterdam. Ingeborg, 15 v. Hertonas te Vlaardingen. Jaba, 16 v. Varberg te Middelburg verw. Joost, 14 Kiel gepass. naar Domsjo. Kaap St. Vincent, 16 v. Kopenhagen te A dam. Larix, 11 v. Gramfors n. Zaandam. Lucas Bols I, 15 v. IJsland n. Trondheim. Lydia, 15 v. Methil te Thisted. Meuse, pass. 15 Kiel n. Stockholm. Mypuck, 16 te Kopenhagen. Margriet L, 15 v. Londen te Amsterdam. Markab, 16 te Rotterdam verw. Martha, pass. 16 I-Ioltenau n. Norwich. Marwit, pass. 16 Brunsbüttel n. Abo. May Mere, 17 v. Duclair te Belfast verw. May Star, vertr. 16 v. Newcastle n. Kopenhagen Menkar N, 15 v. St. Vincent n. Recife. Midland. 16 v. Rotterdam te Grangemouth. Mado II, 15 v. Londen te Rotterdam. Mary, 15 v. Londen te Rotterdam. Maartje, 15 v. Hamburg te Peterhead. Maasym N. 17 Aalborg verwacht. Marcella, 16 v. Rotterdam te Kirckaldy. Maureen, 15 te Boston. Meres N. pass. 15 Vlissingen n. Aarhus. Muphrid N. 15 te Stettin. Noorderlicht. 16 v. Simrishamn te Ronskar. Nassauhaven, 17 v. Antw. te Kopenhagen verw. Nleuwland. 15 v. Leith te Rotterdam. Neeltje b, 16 v. St. Servan te Basse Indre verw. Noorderhaven. 15 v. Oostende te Gent. Patrla. 15 v. Swansea te Amsterdam. Pavo, 13 v. Ljusne n- Zaandam. Ponto. 12 te Hamina. Ponza, 13 v. Gent n. Gefle. Paramount, 16 v. Hamburg te Rotterdam. Phecda, 16 v. Marseille n. Casablanca. Rose Marie, 16 v. Brunsbüttel n. Rotterdam. Rijnhaven. 16 v. Loctudy te Casablanca verw. Ruby. 16 te Londen verwacht. Sambre. 15 te Rouaan Slora. 17 v. Bayonne te Londen verw. Silvaplana. 16 v. Kopenhagen te Rotterdam. Setas. 18 v. Mantyluoto te Rotterdam verw. Soemba. 16 v. Rotterdam te Blaye verw. Spurt, 16 v. Bordeaux te Garston verwacht. Stella Maris, 15 v. Southampton te Londen. Taormina, 16 te Randers. Theano, 16 v. Rotterdam te Dublin. Ton S. vertr. 17 v. Kopmansholmen n. Sharpness Trito, 16 v. Dublin te Amsterdam verw. Tyro. 16 v. Par te Amsterdam. Timo. 15 v. Londen te Rotterdam. Trompenburgh. 15 v. Kingslynn te R'dam. Taurus, 16 v. Delfzijl te Colchester verw. Theodora, 16 v. Selzaette te Gothenburg verw. Vlieland. 15 v. Rouaan n. Rotterdam. Violette Erica, 15 v. Rotterdam n. Livomo. Vindicat Atque Polit, 16 v. Pargas te Kopen hagen verwacht. Vrouwepolder, vertr. 17 v. Gent n. Antwerpen. Viking, 15 v. Goole te Amsterdam. Wickenburgh, pass. 15 Finisterre n. Londen. Westerdok, 14 v. Amsterdam n. Londen. Westpolder, 17 v. Rotterdam te Lissabon verw. Westropa, 15 v. Yxpila te Southampton. Willy. 16 v. Hamina te Rotterdam. IJstroom, 15 v. Plymouth te Amsterdam. Zeehaan, 16 v. Gdynia te Hull. Zaanstroom, 15 v. Grangemouth te Amsterdam. Zwaantiena, 15 v. Harlingen te Amsterdam. kan plaatsen in de van 1416 jaar voor lichte hulpwerkzaamheden van 1619 jaar als leerling strijkster voor het sorteren van het gereed product (17—21 Ir) Goed aanvangsloon. Vergoeding van reiskosten vooi hen. die buiten Haarlem wonen Aanmelden: dagelijks tot 17.00 uur er 's Zaterdags tot 13 00 uur aan ons bedrijt Stephensonstraat 50 (achter remise N Z.H.. Leidsevaart) of 's avonds tussen 19 00 en 21.00 uur bij de heer F. W Meulenteld. Planetenlaan 18. rijwiellamp f. 17.75 tot f. 19.25 Lei op hei merk VT Ze gaan jaren meel voor RIJKSSTRAATWEG 47 te huur voor div. doeleinden Hotel Vreeburg, Kerkplein 16 Bloemendaal. Tel. 22271. tussen 30-45 jaar bij oude dame voor de huishouding, g. k. k. Zonder goede refe renties onnodig te reflecte ren. Mevr. van Riemsdijk, Van Lennepweg 14 A. Tel. 27101 tussen 7-8 u. 's avonds. I SCHOTERWEG 92 t/o. de Ripperda- kazerne. TROMMELEN'S SCHOENHANDEL, Gen. Cronjéstr. 58 vraagt spoedig Aanmelden 's avonds na 7.30 uur. Het oudste en vertrouwd ste adres van de markt voor Horloge, Klok of Wekker Horlogerie K. Dekker DE KEYSTRAAT 5, Hrl Zaterdags Botermarkt. Maandag Ged. O. Gracht t/o. Garage Roozekrans TALEN - BOEKH. STENO TYPEN ItyDDENST.OPL. Houtplein 1 r. Tel. 17764 Wasserij Hollandia te Zand voort, vrije reis. Tel. 2887. voor direct. Maison Gerrits, Zeestraat 30, Zandvoort. De serie testmatches tussen Engeland en Pakistan is onbeslist geëindigd. Engeland na melijk verloor de vierde en laatste test match op de Oval in Londen met 24 runs. Zoals men elders in dit blad kaïn lezen hadden de Engelsen bij de stand 124 voor 6 vandaag (de laatste dag) nog slechts 44 runs nodig om de laatste match te winnen en 43 runs om de serie in hun voordeel te beslis- sen.Edoch, op 143 waren de Engelsen all out. Wardle, Tyson, Loader, Mc Connon en Staham voegden slechts 19 runs aan het totaal toe. De val van de wickets was als volgt: 124/6, 131/7, 138/8, 138/9, 143 all out. van 8 tot 4 uur of van 9 tot 2 uur. Zaterdags tot 1 uur, Heemstede na 8 uur. v. Maandagocht. en Vrijdag gehele dag. Schotersingel 95. en een 15 a 17 j. Haarl. Edelmetaal Gieterij, Joh. Hooft, Lange Poellaan 46, H'lem. Tel. 10656 Café-Restaurant Gebr. BRINKMANN, Grote Markt, vraagt voor direct een en een v.g.g.v., leeftijd 18 jaar of ouder. VELE HANDEN MAKEN LICHT WERK! Deze regel geldt ook bij ons. (eventueel gehuwden) kunnen in onze ateliers geplaatst worden. Alle inlichtingen over de werkzaamheden en verdien sten dagelijks van 5.00 tot 8.00 uur bij Mevr. Koning Verspronckweg 52. WASSERIJ G. RHEE en Zn.. Blekersvaartweg 57, Heemstede N.V. WASSERIJ PEEPERKORN vraagt voor spoedige indiensttreding Aanmelden Blekersvaartweg 43 Heemstede, dagelijks tus sen 9 en 5 uur. GEVRAAGD Aanmelden dag 9—6 uur: Confectie-atelier ECOBE. Gasthuisstraat 3. Haarlem GEVRAAGD Aanmelden dag. 96 uur: Gasthuisstraat 3 Haarlem Confectie-atelier ECOBE GEVRAAGD in Papier- en Kantoorboekhandel: boven 18 jaar. Fa. J. MU1JS, Ged. Oude Gracht 103. Telefoon 11723. In September a.s. openen wij In Tuinstad Slotermeer enkele nieuwe filialen w.o. Zelfbedieningszaak. Voor deze filialen kunnen wij plaatsen: boven 18 jaar liefst met vakkennis. boven 1 6 jaar. voor wijk en winkel. Aanmelden bij de Heer F. J. Knol, Middenweg 29, Haarlem, tel. 24463, Woensdag van 2-5 uur en 's-avonds na 8 uur. Bij het PROVINCIAAL ZIEKENHUIS „DUINEN BOSCH" te BAKKUM N.H. kan geplaatst worden Salaris van 56.64 tot 62.40 per week. Behoorlijke ervaring op dit gebied is vereist. Sollicitaties onder opgave van referenties vóór 22 Augustus a.s. te richten aan de Economisch Direc teur der Provinciale Ziekenhuizen van Noord-Hol land te Bakkum. ACCOUNTANTSKANTOOR te Haarlem vraagt Leeftijd tot 25 jaar. Brieven met uitv. inlicht, no. 6941. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS TE HAARLEM (Gebouw H.B.S. A met 5-jarige cursus Zijlvest 25a). Per 1 September a.s. worden gevraagd voor: a. b. c. Natuur, en wiskunde (pl.m. 6 lessen per week). Wiskunde (pl.m. 6 lessen per week). Technisch-theoretische vakken voor metaalbewerking (pl.m. 6 lessen per week). Wettelijke bevoegdheid vereist. Sollicitaties (zonder stukken) binnen 10 dagen aan de Burge meester. CHEMISCHE WASSERIJ EN VERVERIJ vraagt Vast loon en provisie. Bestaande wijken. Aanmelden: Fa. J. LOTTGERING, Grote Houtstraat 5A.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3