Weersomstandigheden spelen groente en fruit parten Caravan van rondtrekkend gezin bij botsing met bus vernield Zandvoort heeft nog ruim 300 gevallen van woningzoekenden Vier weken vol kinder plezier liepen vandaag ten einde Vorstdroogte en regen Aanvoer op Haarlemse markt ligt 13 percent op verleden jaar ten achter Daverend slotfestijn voor 4000 kinderen op het EDO-terrein Bennebroek 8 Woningtoewijzing voor industrie-arbeiders Tweede groen bejaarden op reis naar Zuid-Holland Speelweide in Oud-Schoten thans gereed Nieuwe adjunct-directeur van P.W. in Heemstede DGG verspeelt wisselprijs in laatste voorronde Vlammenwerper op strand gevonden Twee bommen gevonden in de Kennemerduinen Bromfiets verdwenen F. Veraart jubileerde bij het G.E.B. Washington eist vijftien vliegers in China op Scheepvaart Amsterdamse Beurs Brand in hooiberg niet door broei ontstaan K i j b A (j J AUGUSTUS 19 5 4 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De prijzen van groente en fruit zijn dit seizoen dermate hoog, dat het gros, van de Nederlandse huisvrouwen vrijwel dagelijks de klaagzang van de (alweer) lege huishoudportemonnaie aanheft. Teneinde nu te vernemen, wat de oorzaken van deze prijsstijging zijn, hebben wij hedenmorgen een onderhoud gehad met de heer Chr. Böhm, directeur van de Haarlemse groenteveiling, die ons als hoofdoorzaak opgaf de slechte weersomstandigheden van de laatste kwartalen. Immers, niet alleen de zomer laat thans veel te wensen; de moeilijkheden begonnen voor de kwekers eigenlijk al tijdens de vrij strenge winter, die wij achter ons hebben liggen en die het op zijn geweten heeft, dat verscheidene gewassen bevroren zijn zodat zij voor kweker en consument hun waarde verloren hebben. Over het voorjaar kan men zich ook moeilijk prijzend uitlaten: het was in het algemeen stug en ruw, zodat de veelsoortige producten zich niet gunstig kondep ontwikkelen. En vóór de koele, natte zomer aanbrak, heeft men te kampen gehad met een langdurige droogteperiode, die niet, zoals men gehoopt had, werd opgevolgd door een „opfrissertje", doch door een stortbad, waar geen eind aan schijnt te komen. Nu zal een regenbuitje de ge wassen geen kwaad doen integendeel: de producten kunnen niet zonder een buitje, zo af en toe maar wanneer dag in dag uit de regen neergutst op de lan derijen, dan krijgen bloemkool en andijvie, kool en boon er te veel van. De enige, die er eigenlijk nog het meeste tegen kunnen, zijn de appelen- en perenbomen, die dan ook geen „eendagsvliegen'! zijn. Zij vormen niet een product, dat slechts één seizoen in leven is, zoals bijvoorbeeld slakroppen, maar zijn er op berekend, dat zij jaren lang „mee moeten". Door de slechte weersomstandigheden is het aanbod van bijna alle andere produc ten vrij gering en nu is het meestal zo, aldus de heer Böhm, dat als de kwantiteit minder wordt, ook de kwaliteit inferieur is. Dit blijkt duidelijk uit de aanvoer op de Haarlemse markt, want de meeste gewas sen hebben hun normale grootte niet be reikt. Het zal een iedereen duidelijk zijn, dat de prijzen bij een tamelijk gering aanbod omhoog gaan. Nu doet zich evenwel boven dien het feit voor, dat dit seizoen de vraag aanzienlijk groter is dan normaal. Dit vindt zijn oorzaak.óók'al in de weersomstan digheden. De vrij strenge winter deed vele huisvrouwen haar toevlucht nemen tot blikgroente en diepvries, zodat de con- servenindustrie haar voorraad aanmerke lijk zag slinken. Deze industrie is dus thans een grote afneemster van wat er op de markt wordt aangevoerd. Maar ook de consumenten zien thans verlangender dan ooit uit naar een stevige groente. De weinig zomerse temperaturen van het ogenblik maken een vrijwel win terse maaltijd noodzakelijk. Is het volop zomer, dan tracht men al spoedig te vol staan met een klein hapje, een croquetje, De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting heeft een contingent van 1500 woningen beschikbaar gesteld ter voorzie ning in de woningbehoefte die een gevolg is van onvoorziene industriële ontwikkeling in bepaalde gemeenten. Van dit contingent zijn thans 1390 woningen verdeeld. Deze woningen zijn door Gedeputeerde Staten toegewezen ter verdeling over de daarvoor in aanmerking komende gemeenten ten behoeve van de huisvesting van personeel van bepaalde bedrijven. Van de 1390 woningen kreeg Groningen 100, Friesland 112 (waarvan er 50 reeds eerder werden toegewezen), Drente 105, Overijsel 120, Gelderland 150, Utrecht 100, Zuid-Holland 120, Zeeland 100 (waarvan er reeds 50 waren toegewezen), Noord- Brabant 350 (waarvan er 225 reeds waren toegewezen) en Limburg 133. De verdeling van deze woningen is ge schied na een onderzoek door de minister van Economische Zaken naar bijzondere industriële huisvestingsbehoeften die niet uit de normale gemeentelijke en provin ciale contingenten konden worden be vredigd. een boterham met een haring of iets der gelijks. Maar nu heeft een ieder behoefte aan een vol bord „krachtvoer"; het gevolg is dus, dat de vraag thans meer dan nor maal is. Men zou allicht kunnen denken, dat de kweker in niet onaanzienlijke mate profijt zal trekken uit de hoge opbrengst van zijn gewassen. Maar de cijfers leren, dat men, financieel gesproken, vrijwel niet voorligt op verleden jaar. De kleine voorsprong, die men nu heeft, is, vergeleken met het totaalbedrag, een te verwaarlozen factor. Ziet men terug op de resultaten van ver leden jaar, dan blijkt, dat de kwantita tieve aanvoer op de Haarlemse groente- en fruitmarkt ongeveer dertien percent lager ligt dan half Augustus 1953. De weersom standigheden zullen nog heel wat ten goede moeten veranderen, wil dit cijfer niet nog verder omhoog gaan. Ook de tweede tocht van de Algemene Bond voor ouden van dagen naar Den Haag en Alphen aan de Rijn is een groot succes geworden. Evenals op Dinsdag na men gisteren vierhonderdvijftig dames en heren aan de reis deel. Er heerste een goede stemming, ondanks het feit, dat het weer niet zo gunstig was als op de eerste dag en allen hebben een prettige dag ge had. Op verzoek van het bestuur delen wij mee dat zij, die willen meewerken om het tekort van ƒ700 te dekken, een bedrag kunnen overschrijven op gironummer 393572 ten name van mevrouw J. N. Wils- Bottelier, Essenstraat 24 j te Haarlem. Naar wij vernemen zal binnenkort, wan neer de vacantieperiode achter de rug is, het tot speelweide herschapen inpandige terrein tussen Badelochstraat, Muiderslot- weg en Gijsbrecht van Amstelstraat in Oud-Schoten officieel aan de jeugd van die buurt in gebruik worden gegeven. De gemeenteraad stelde reeds op 14 Mei van het vorige jaar een crediet van vijf duizend gulden ter beschikking van B.. en W. om dit reeds jaren braak liggende bouwrijpe terrein als speelweide aan te leggen. Samen met de daar werkzame woning bouwverenigingen en het wijkcomité „Oud- Schoten" werd een commissie gevormd, welke ervoor zal zorgen, dat het terrein in goede staat blijft. Op de Kinderhuissingel te Haarlem in de bocht bij de Pieter Kiesstraat, is Donder dagmiddag omstreeks vijf uur een caravan, die door een auto werd getrokken, door een autobus aangereden. De caravan werd ern stig beschadigd en de inboedel ging ver loren. De zesentwintigjarige koopman J. J. Heesbeek reed met zijn vrouw en twee kinderen in een auto met caravan op de Kinderhuissingel in Zuidelijke richting. Het gehele gezin had in de auto plaats genomen. Volgens het onderzoek van de politie reed de auto op het midden van de weg. Uit de tegenovergestelde richting na derde een autobus van de N.Z.H. De be stuurder zag bij het passeren van de auto, dat de caravan te veel uitstak en dat de Hoe ernstig de caravan beschadigd is blijkt uit de joto, die kort na het ongeluk genomen is. bus er niet langs kon. Hij remde krachtig, maar door de gladheid van de weg gleed de bus door en de linkerzijde van de cara van werd geraakt. Dit gedeelte werd ver volgens van het onderstel afgescheurd. De inboedel ging verloren. De autobus werd aan de voorzijde beschadigd. De familie Heesbeek is door dit ongeluk zeer gedupeerd. Zij heeft geen vaste woon plaats, omdat de man zijn brood verdient als rondtrekkend koopman. De kinderen zijn nu bij familie in Beverwijk onder gebracht, het echtpaar slaapt in de auto. Tot overmaat van ramp waren de ca ravan en de inventaris niet verzekerd. G. Pet er se benoemd B. en W. van Heemstede hebben de heer H. G. Peterse benoemd tot adjunct-direc teur van Publieke Werken. Hij volgt in die functie ir. E. Bierdrager op, die tot direc teur werd benoemd. De heer Peterse werd in 1910 in Schoten geboren, volgde het nijverheidsonderwijs in Haarlem en was aanvankelijk in de villabouw werkzaam. Van 1928 tot 1936 was hij opzichter-tekenaar op het Tech nisch Bureau van de Unie van Water schapsbonden te Haarlem. Nadat hij ver volgens twee jaar bij de verffabrieken van Pieter Schoen te Zaandam had gewerkt, trad hij in 1938 in dienst van de Rijkswa terstaat te Haarlem, waar hij opzichter was. In 1947 verwisselde hij die functie voor een betrekking bij de dienst van Publieke Werken in Heemstede. Hij klom op van opzichter via hoofdopzichter en technisch- ambtenaar A tot zijn huidige rang van adjunct-directeur, de voorlopige bekroning van een vooral in de praktijk gevormde ervaring en kennis van zaken. Om de Zilveren Watertoren In het gemeentelijk sportpark werd Don derdagavond de laatste vóórronde gespeeld in het door Zandvoortmeeuwen georgani seerde tournooi om de Zilveren Watertoren met een wedstrijd tussen D.C.G. en H.B.C., waarbij eerstgenoemd elftal thans in het bezit van deze wisselprijs, deze verspeelde, door met twee-een van HBC te verliezen. Vóór rust was D.C.G. voortdurend ster ker, doch een gebrek aan goedé schutters deed doelpunten uitblijven, zodat met een blanke stand de rust aanbrak. Na de hervatting werd het spel aanmer kelijk levendiger. Een al spoedig ontstaan doelpunt van D.C.G. werd door scheids rechter J. v. d. Bos, die uitstekend leidde, wegens buitenspel geannuleerd, waarna vrij onverwacht kort daarna linksbuiten Vogel met een fraaie kopbal zijn club tóch de leiding bezorgde, echter niet voor lang, want nanauwelijks 5 minuten maakte HBC gelijk door een prachtig schot van Vermaas. Het spel kreeg daarop een wat fors karak ter en het bleek duidelijk dat DCG alles in het werk stelde, althans deze avond de prijs nog te behouden. Met een gelijk spel kwam het einde, waarna de beslissing werd vastgesteld door strafschoppen. HBC schoot deze alle vijf onhoudbaar in, waarna DCG de eerste tegen de lat schoot, waarmede het pleit in het voordeel van HBC was beslist. Door deze beslissing werd na loting voor de halve finales, die Zondagmorgen worden gespeeld, het programma alsvolgt samen gesteld: ZandvoortmeeuwenHEDW, 10.30 uur; TYBB—HBC, 12 uur. De verliezers van deze wedstrijden spelen des middags om 2.30 uur om de 3de en 4de prijs; de winnaars om 4 uur om de 1ste en 2de prijs. Na het. eindigen van de halve finales zal een veteranen-elftal van Zand voortmeeuwen de strijd aanbinden met een veteranen-elftal van Blauw Wit uit Am sterdam. Diverse vroegere cracks als Fer- werda, Bergman, Wilders enz. zullen dan in het veld verschijnen. Het jaarlijkse door Zandvoortmeeuwen georganiseerde tournooi voor Zaterdagmid dag-elftallen, dat oorspronkelijk op 28 Augustus en 4 September was bepaald, is nader vastgesteld op 21 en 28 Augustus, omdat één der deelnemende verenigingen reeds op 4 September met de competitie moet aanvangen. De aan dit tournooi deel- Geestdriftig het lied van de maand „Falderie Faldera" meezingend, dat hen uit de luidsprekers op het EDO-terrein tege moet kwam, dromden vanmorgen ongeveer vierduizend kinderen in grote groepen, met de vaandels der speeltuinverenigingen voorop de ingang van dit terrein door om het sluitingsfeest van de vacantie-zomer- spelen der afgelopen vier weken bij te wonen. De heer J. Martens, voorzitter van de Commissie van Drie, die deze spelen heeft georganiseerd, moest ook deze laatste dag de teugels van zijn leiding strak houden en voor de microfoon heel wat overredings kracht gebruiken om het allemaal zo te plooien, dat al die roerige jonge volkjes dei- verschillende verenigingen allemaal keurig en overzichtelijk naast elkaar op de tribu nes kwamen te zitten. Bestorming Niet geïmponeerd door de aanblik van honderden kinderen, die als haasjes via de banken naar boven in de tribunes klauter den, regelden de leidsters de toeloop in de gewenste banen totdat de overdekte hoofd tribune en de twee zijtribunes vol zaten. Er kwamen echter nog grote groepen kin deren binnen, zodat men zich nieuwsgierig kon afvragen, wat Öe organisatoren daar mee zouden aanvangen. Via de microfoon werden de reeds ge zeten toeschouwertjes opgeroepen zich zo klein als muisjes te maken en zoveel moge lijk op te schuiven. Er ontstond toen een indrukwekkende stuwing naar één kant op de tribunes, waardoor grote open plekken ontstonden, die in een minimum van tijd waren gevuld met andere kinderen. Ouders, die zich temidden van de kinderen op de tribunes hadden genesteld, werden er zon der pardon uitgeroepen omdat dit tenslotte een kinderfeest en geen ouderfeest was. Voor hen en voor nog meer nakomende groepen kinderen werden lange banken aan weerszijden van het grote podium opge steld, dat voor de hoofdtribune stond en waarop'straks de voorstelling zich zou gaan voltrokken. De tijd, die deze voorbereidingen begrij pelijkerwijs vergden, werd voor de wach tende kindermenigte goedgemaakt door de talrijke melodieën, die doorheen geluid wagen werden voortgebracht en storm achtig werden meegezongen. Voordat het aangekondigde circus begon, moesten er nog even een paar minuten af voor een plechtigheid, de uitreiking van médailles aan „Het Vrije Volk" en „Haar lems Dagblad", waarmee het Verbond van Haarlemse Speeltuinverenigingen evenals vorig jaar zijn dank voor de steun, welke het van deze beide dagbladen ondervindt, tot uitdrukking bracht. Toen maakten de leider en de radio-tech nicus op het platform, dat voor deze ge legenheid grif door Openbare Werken ter beschikking was gesteld, plaats voor een accordeonnist, die met zijn deiningverwek- kende wijsjes het circusprogramma in leidde. Het werd gepresenteerd door het Leidse kindercircus „Tijl Uilenspiegel" onder leiding van G. Berton. Onder daverende bijval bestegen achter eenvolgens twee clowns van het circus, wantrouwig in de luidsprekers kijkend en overal tegenoplopend, het podium, ten einde daar aangekomen op allerlei om zichtige manieren loopjes met elkaar te gaan nemen. Zo ontrolde zich het circus programma, waarin ook de acrobatische „Mariska's", het slangenmeisje „Tarzan- rina", de goochelaar en blindschieter Ber- Uit het feit, dat Zandvoort op 1 Augus tus nog ruim 300 gevallen van woningzoe kenden kende, blijkt, dat ook in deze ge meente nog woningnood heerst. Tussen deze gevallen mag, wat urgentie betreft, een gradueel verschil zijn, zij vragen toch alle te zijner tijd als het kan zelfs spoe dig een oplossing. Een nadere rubricering der gevallen leert, dat de groepen „te klein behuisden" en „trouwlustige paren" wel het grootste aantal vertegenwoordigen. Van eerstbe doelde groep zijn ruim 100 en van laatst bedoelde groep nog ruim 70 die op een woning wachten. Ook blijken nog ongeveer 50 uit Zand voort geëvacueerde gezinnen geregeld aan te kloppen om weer binnengelaten te wor den. Natuurlijk brengt de bouw van nieuwe woningen, inzonderheid die van de wo ningbouwvereniging „Eendracht Maakt Macht" en de N.V. Bouwkas Noord-Neder landse Gemeenten wel enige verlichting, doch daarbij mag niet uit het oog worden verloren, dat zulks op het ogenblik nog werkt als een druppel op een gloeiende plaat, vooral als bedacht wordt dat vele leden van bouwverenigingen geen beroep doen op het huisvestingsbureau, omdat zij wachten tot zij, zulks als uitvloeisel van hun lidmaatschap, aan de beurt zijn voor toewijzing van een woning, terwijl zij bij verhuizing naar de nieuw gebouwde wo ning dikwijls geen woonruimte achterlaten, die voor andere gezinnen geschikt is. Bovendien worden dagelijks weer nieu we gevallen van woningzoekenden gere gistreerd. In welke lijn dit aantal zich in de naaste toekomst zal bewegen is nog moeilijk te zeggen, alleen blijken om slechts een ding te noemen verschillende zgn. du- plexwoningen nu reeds als gevolg van uit breiding der gezinnen te klein te zijn, zo dat dit zeker vroeg of laat ook noodgeval len zullen worden. Dit alles tezamen genomen doet de ge dachte opkomen aldus deelt het ge meentebestuur mee dat het leed van de woningnood ongetwijfeld nog jaren de be trokken gezinnen in meerdere of mindere mate zal drukken en het gemeentebestuur en zijn instanties telkens voor het moei lijke probleem zal plaatsen de beschikbare woningruimte naar billijkheid te verdelen. De gereleveerde cijfers bevestigen, dat ook voor Zandvoort geldt, dat alleen bouw van nieuwe woningen op den duur tot op heffing van de woningnood kan leiden. Op het Zandvoortse strand hebben jon gens een op een landmijn gelijkend voor werp opgegraven. Zij waarschuwden de po litie, die de Mijnopruimingsdienst van de vondst in kennis stelde. Deze dienst stelde vast, dat het voorwerp een vlammenwer per was. Deze zal elders vernietigd worden. ONVOORZICHTIGE WIELRIJDER VEROORZAAKTE BOTSING De 17-jarige wielrijder B. uit Haarlem kwam Donderdag met vrij snelle vaart van het terrein aohter een garage aan de He renweg rijden en wilde zonder op het ver keer te letten, de Herenweg oversteken naar het Oostelijk gelegen rijwielpad. Het gevoig was dat hij tegen een bromfiets rijdster botste. Ze kwam te vallen, kreeg schade aan het voertuig en haar kleding Haar kind, dat achterop de fiets zat, liep een hoofdwonde op. De nonchalante wiel rijder kreeg een procesverbaal en zal bo vendien de schade moeten vergoeden. Bij uitgraven van vijvers Bij het uitgraven van vijvers ten Noor den van het bestaande duinmeer in het nationale park „De Kennemerduinen" zijn binnen vierentwintig uur door de 24-jarige draglinemachinist Jaap Vroom uit Haar lem twee bommen van onder het zand op gehaald. Zij wegen respectievelijk vijfhon derd en duizend kilogram. Twee leden van de mijnopruimingsdienst zijn vanochtend reeds een half uur bezig geweest met het demonteren van de kleinste bom. Zij zullen later op de dag ook de bom van duizend kilogram demonteren. De gevonden bommen zijn van Duits fabrikaat. Dit gebied in de kennemerdui nen is, naar men vermoedt, in de oorlog een afwerpplaats geweest voor van Enge land terugkerende Duitse vliegtuigen, die hun bommenlast nog niet kwijt waren. Het uitgraven van de bommen is ge schied door de aannemersfirma Smit en Hoonhout uit Vijfhuizen. Een Bloemendaalse journalist, die om streeks het middaguur naar de bommen was gaan kijken, kwam bij zijn terugkeer naar de Zeeweg, waar hij zijn bromfiets op slot had achtergelaten, tot de onaange name ontdekking dat dit voor hem onmis bare vervoermiddel was verdwenen. De politie is er onmiddellijk met een auto op uitgetrokken om te trachten de fiets te achterhalen. De muzikale clown Tijl Uilenspiegel vermaakt het jonge gehoor. andere artisten zich moeilijk een dank baarder gehoor zullen hebben kunnen voorstellen. En nu waren het alleen nog maar de speeltuinkinderen van 6 tot 10 jaar, die dit programma genoten. Des middags kwa men ook die van 10 tot 14 nog aan bod. Het werd een prachtige slotdag van vier weken vrolijkheid en opwinding, die het Verbond en in het bijzonder het drieman schap de kinderen hebben bereid. Vooral die kinderen, die tot hun schrik in de éta lages in de stad alweer schooltassen, school schriften en schrijfbehoeften hebben zien liggen hebben zich er ongetwijfeld op toe gelegd, deze dag nog eens bijzonder intens te genieten. Donderdag heeft de heer F. Veraart het feit herdacht, dat hij een kwart eeuw werkzaam is bij het Gemeentelijk Energie Bedrijf te Haarlem. In de loop van de mor gen is hij met zijn vrouw en kinderen op het stadhuis toegesproken door loco-burge meester A. J. M. Angenent, die hem de oor konde van de gemeente Haarlem over handigde. Daarna is de jubilaris in het bedrijf ge huldigd. Namens de directie is hij toege sproken door ir. J. H. Kouwenihoven, die hem een geschenk in couvert aanbood benevens de oorkonde van de Maatschap pij voor Nijverheid en Kandei. 's Middags heeft de jubilaris thuis re ceptie gehouden. Namens het jubileum fonds zijn hem toen bloemen aangeboden. WASHINGTON (Reuter/AFP) De Verenigde Staten hebben communistisch China er van beschuldigd vijftien Ameri kaanse vliegers als „politieke gevangenen" vast te houden. Het Amerikaanse depar tement van Defensie deelde mee, dat de Chinese gedelegeerden op de conferentie te Genève hadden gezegd, dat de vliegers nog in leven waren. Dit was bevestigd door voormalige Amerikaanse gevangenen, die sedert de wapenstilstand in Korea waren uitgewisseld. Axeldijk, 17 te Buenos Aires. Alamak, 19 240 m. Z.ZW. Calcutta. Artemis, 19 te Aruba. Abbekerk, 19 te Geelong. Agatha, 19 v. Telokanson n. Pladju. Aletta, 19 v. Pladju n. Saigon. Alwaki, pass. 19 Bermuda n. New York. Amsteldijk, 19 te Antwerpen. Amstelkroon, 19 Minikoy gepass. n. Djibouti. Amstelvaart, 19 dwars Kreta n. Amsterdam. Armilla, 20 te Pladju. Albireo, 19 te Santos. Almkerk, 19 te Rotterdam. Alnati, 19 260 m. Z.ZO. St. Vincent. Amor, 19 te Rotterdam. Ampenan, 20 te Genua. Annenkerk, 20 te Antwerpen. Arendsdijk, 19 v. Havanna n. Le Havre. Bacchus, 18 750 m. ZW. Azoren. Bawean, 15 580 m. NW Cure eil. Blommersdijk, 19 v. Bushire n. Rastanura. Batoela, 18 v. Sorong n. Steenkool. Britsum, 18 110 m. Z. Kp. Santa Marta Grande Bintang, 18 v. Santos n. Rio Grande. Borneo, pass. 19 Aden n. Palembang. Boskoop, 19 te Antwerpen. Banka, 19 v. Casablanca n. Beyrouth. Bloemfontein, 20 te Antwerpen. Bonaire, 20 te Paramaribo. Celebes, 18 72z m. W.t.ZB. Fayal. Caltex Leiden, pass. 19 Gibraltar n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 19 Finist.erre n. R'dam. Cleodora, 15 v. Portland n. Port Ptrie. Castor, 20 te Rotterdam. Ceronia, pass. 19 Ouessant n. Yokohama. Charis, 19 Fayal gepass n. Barbados. Dalerdijk, 18 275 m. NO. Flores. Duivendijk, 18 920 m. W.t.Z. Fayal. Dap'hnis, pass. 19 Azoren n. La Guaira. Diemerdijk, 19 v. Balboa n. Antwerpen. Eemdijk, 18 180 m. W.t.N. Key West. Eendracht, 19 95 m. NW. Malta n. Hamburg. Esso Rotterdam, 18 370 m. NO. Sombrero eU. Edam. 18 v Singapore n. Fushike Eos. pass. 19 Gibraltar n. Carthagena. F.emland, 19 te Porto Alegre. Elmina, 19 v. Le Havre n. Amsterdam. 3-31/s Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 9915/m 229 369/ 274J/t 436 91% 164 144/ 128/ 117 207/ 189/ 189'/ï 193/ 39/ 76 5813/,, 98 19/ 53/ Openings koersen 99l3/tc 229/ 3711/2 275/ 439 92 163 142 127/ 116 208 190 189/ 193/ 39 76'/: 60% 97/ 20 54 Van de Haarlemse brandweer vernamen wij, dat een onderzoek heeft uitgewezen, dat broei niet de* oorzaak kan zijn geweest van de brand in de hooiberg van een boerderij bij Penningsveer, die Dinsdag uitbrak. Bij de dag tevoren verrichte peilingen was van geen abnormale temperatuurstijging van het hooi sprake geweest en bij het onderzoek na de brand werd geen in het hooi zelf aan wezige vuurhaard aangetroffen. Wel vond de brandweer sporen die erop wijzen, dat het vuur van buitenaf ontstaan moet zijn, al is niet meer na te gaan door welke oorzaak. Ena, 19 v. Balikpapan n. Mirt. Erinna, 24 te Rangoon verw. Esso Amsterdam, pass 19 Malta n. Antwerpen. Etrema, 19 v. Port Said n. Berre. Felipes, 20 tè Padang verwacht. Gadila, 19 te Brisbane verwacht. Gravel and, 20 v. Amsterdam n. Recife. Groote Beer, pass. 19 Anti .Costi eil 20 Quebec verwacht. Helicon, 18 910 m. NO. Barbados. Hera, 18 v. Mobile n. Galveston. Hersilia, 18 Jamaica gepass. n. Maracaibo. Hydra. 19 te Guanta verwacht. Heemskerk, 19 v. Las Palmas n. Kaapstad. Hathor, 19 v. Rotterdam n. Tunis. Helena, 20 te Antwerpen. Ittersum, 20 te Le Havre. Jagersfontein, 20 te Port Elizabeth. Joh. v. Oldenbarnevelt, 19 270 m. W. Lands Enii Koratia, 18 910 m. ZW. Fayal. Karimata, 18 v. Balikpapan n. Soerabaja. Katelysia, 19 te Aden. Kedoe, 19 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Loenerkerk, 18 v. Suez n. Aden. Lawak, 18 500 m. O.NO. Amazone. Lekhaven, 29 te Necocliea. Leuvekerk, 20 te Rangoon. Lombok, pass. 19 Kp. Bon n. Casablanca. Loosdrecbt, 19 te Cochin. Lucita, 19 v. Glasgow n. Heysham. Luna, 19 te Rotterdam. Mataram, 19 v. Hamburg n. Bremen. Maureen, pass. 18 Kp. Sable n. Montreal. Marpessa, 19 160 m ZW. Sharksbay. Mirza, 20 te Miri verwacht. Merwede, 18 150 m. Z. Kp. Hatteras. Maashaven, pass. 19 Finisterre n. Las Palmas. Maastricht, pass. 19 Ouessant n. Livomo. Madoera, 19 te Bangkok. Mariekerk, 19 v. Suez n. Djibouti. Markelo, 18 te Hernosand. Mentor, 19 te Hamburg. Mitra, 20 te Gothenburg verwacht. Molenkerk, 20 te Singapore. Murena, 23 Mena el Ahmadi verwacht. Nestor, 18 v. Paramaribo n. Amsterdam Noordam, 19 810 m W.ZW. Valentia. Orestes. 19. te Maracaibo. Orion, 18 v. Lissabon n. Tanger. Overijsel, 18 270 m. O.t.Z. New Omala, 30 te Rotterdam verwacht. Ondina, 19 te Berre. Oberon. 19 v. New York n. Curasao. Oranjestad, 19 v. Trinidad n. La Guaira. Pieter S, pass. 18 Startpoint n. Swansea. Poseidon. 19 te Port au Prince. Prins Willem V. 18 270 m. O. Belle Isle- Pygmalion, 18 60 m. W. Jamaica n. Houston Pendrecht, 19 te Napels. Prins Alexander. 20 te Antwerpen. Prins Fred. Hendrik, 19 te Antwerpen. Rotti. 19 te Koewait. Radja, 19 v. Suez h. Port saia. Ridderkerk, 18 te Port Said. Roggeveen, 20 v. Dar es Salaam n. Tanga. Samarinda, 18 300 m. W. San Salvador. Stad Haarlem. 19 Eems ten anker n. Emden. Stad Schiedam. 18 te Kirkenes. Saroena, 18 60 m. O.t.Z. Billiton. Sarpedon. 19 te Pta Cardon. «ichernendrecht. 18 v. Recife n. Beiem. Schouten, 16 v. Lorenzo Marquez n. Madagascar Sirrah, 19 150 m. ZO. Esperance Stad Amsterdam. 18 70 m. N. Lands End. Salland. pass. 19 Madeira n. St. Vincent. ISSoenL^9^rM^nndeo n. Kaapstad. Suneta, 19 te Hongkong. Schiedijk, 20 te Antwerpen. Tero, vertr. 23 v. Santos n. Montevideo. Tara! 18 rede Santos. Telamon, 19 v. Baracoa n. Philadelphia. Themisto. 18 730 m. W.t.N. Valentia. Tjisadane, 18 v. Montevideo n. Santos. Thelidomus, 19 te Curagao. Titus. 20 te Rotterdam. Van Linschoten, pass. 19 Finisterre n. Dakar. Wonosari. 19 te Chittagong. Willem Ruys, 19 v. Colombo n. Belawan. Woensdrecht, 19 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Wonogiri, 19 te Napels. Waterman. 19 100 m. N.NO. Carthagena. Westerdam. 19 440 m. O.t.N. Kp. Race. Zeeland (KRL). pass. 19 Gibraltar n. Rotterdam Zeeland (SSM). 19 te Rotterdam. Zijpenberg. 19 v. Rotterdam n. Bagnoli. KLEINE VAART Albert Willem, 18 v. Stockholm n. Kemi. Att S, pass. 18 Vlissingen n- Cork. Amazone, 18 v. Rotterdam n. Zaandam. Anna. 19 v. Amsterdam n. Zoutkamp. Appingedam, 19 v. Oporto te Vigo verw. Ary Scheffer, 19 v. Rotterdam te Antwerpen. Astra, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Atlantis, pass. 19 Kielerkan. n. Otterbacken. Boreas, 19 te Rotterdam n.Amsterda™;t„_,,m Betty Anne S, vertr. 19 v. Boston n. Rotterdam Borculo, 18 v. Kopenhagen n. Mantyluoto. Brouwersgracht, 19 v. Helsinki- n. Abo. Beekbergen, 19 v. Gothenburg te Kotka verw. Beta, pass. 18 Vlissingen n. Lorient. Badzo, 18 v. Rotterdam n. Londen. Barracuda, 19 v. Cochester te Rotterdam. Bill S, 19 v. Swansea te Rotterdam. Bestevaer, 19 v. Emden te Norrkoping. Binnenhaven, 19 v. R'dam te Rouaan verw. Coeta. pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Corrie b, vertr. 19 v. Dordrecht n. Theems. Capricorn. 19 v. Zeebrugge te Rotterdam. Crescendo, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Driebergen, 19 v. Gent te Rotterdam. t Diet 18 v. Rotterdam n. Middlesbro. Dinkel, 18 v. Rotterdam n. Londen. Depa, 19 v. Rotterdam n. Waasa. Domburgh, pass. 19 Finisterre n. Casablanca. Duiveland, vertr. 19 v. Rotterdam n. d. Tyne. Eibergen, vertr. 19 v. Ala n. Liverpool. Elisabeth b, 18 v. Bowling n. Bordeaux. Eminent, 20 v. Wormerveer te Esbjerg verw. Export II, 19 v. Londen te Rotterdam. Fiat, 19 v. Londen te Rotterdam. Fortuna, 18 v. Karlstad te Rotterdam. Gerrie S. pass. 19 Brunsbüttel n. Helsinki. Goote, 19 v. Hamburg te Amsterdam. Gaasterland, 18 v. Goole te Rotterdam. Gaasterland, vertr. 19 v. Rotterdam n. Harlingen Henrica, 18 v. Manchester n. Lissabon. Henrica b. 19 v. Emden n. Gefle. Hartel, 18 v. Maassluis te Boston. Hast V. 19 v. Londen n- Guernsey. Heemraadsingel, 19 v. Millom n. Newport Mori Henry Denny, 18 v. Rotterdam n. Cork. Haskerland, 19 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Helvetia, 19 op de Tyne. Ingeborg, 19 v. Baesride n. Londen. Julia Mary. 18 v. Rouaan n. Port Lyautey. Joost, 17 te Domsjo. Jonex I, pass. 18 Vlissingen n. Londen. Josef Swenden, 18 v. Karlskrona n. Kotka. Julia, pass. 18 Vlissingen n. Alloa. Jan Kreumer, 19 v Delfzijl n. Norrkoping. Kemphaan, 19 v. Gdynia te Hull. Koningshaven, 19 v. Casablanca te Safi. Larix, 17 te Zaandam. Lydla, 18 v. Strer n. Stockton en Tees- Marjan, pass. 18 Brunsbtltel n. Colchester. Martha, 18 te Norwich. May Mere, 18 v. Belfast n. Barry. Medea, 18 v. Safi n. Tripoli. Mypuck, 18 v. Kopenhagen te Gothenburg Marcella, 19 v. Kirckaldy te Newburgh. Michel Sweden, pass. 19 Vlissingen n Gent Monica. 19 v. Dublin n. Cadi shead. Marne, 18 v. Le Havre te Rotterdam. Maartje, 19 v. Peterhead te Sunderland. Missouri, pass. 19 Terschelling n. Kopenhagen Mulan, 19 v. Scheveningen n. Turku. Netta, 18 v. Oran te Hull. Nero, te Rotterdam n Lissabon. Noord. 19 v. Rotterdam t> Billingham verw. Nieuwland, 19 v. Rotterdam te Leith. Nottingham, vertr. 19 v. Delfzijl n. Rotterdam Pavo, 18 te Amsterdam. Ponto, 18 v. Lovisa n. Zaandam. Poortvliet, vertr. 19 v. Newport Mon n. Huelva Paramount. 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Phidias, 20 te Carthagéna verwacht. Repete, pas. 19 Zuidp. Flaster n. d. Tyne. Roelof Buisman, pass. 19 Texel n. Bremen. Rijnstroom, 1.9 te Amsterdam. Reglna, per sib. Hudson, 19 v. Kotka te R'dam Statenstngel, 18 v. Garstan n. Portsgrun. Setas, 18 v. Mantyluoto te Rotterdam. Sian, 19 te Oudekerk a. d. IJsel. Theodora 19 100 m. O.NO. Tyne. Taurus, 19 v. Dover te Rotterdam. Tinda, 19 v. Londen te Rotterdam. Trito,. 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Trompenburgh, 18 v. Rotterdam n. Boston. Tromp, 18 v. Walum n. Hull. Taormina, 20 v. Frederlkshaven te Rotterdam Viking, pass. 18 vlissingen n. Esbjerg. Vlieland, pass 19 Kiel n. Kopenhagen. Walenburg)), 19 bij TJm'uiden n. Amsterdam. Walcheren, 19 v. Billingham te Rotterdam. Wilja, 18 v. Rotterdam n. Exelosund. Westersingel, 19 v. Westtonpotnt n. Barry. Westkust, 18 v. Lidkoping n. Norsbron.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10