Accordeons Vooroorlogse auto 4 deurs Uitbarsting dreigt in Rio de Janeiro Agamemnon uit Napels naar Korfoe gevaren Stevenson wil Attlee c.s. uitnodigen Muiterij op schip met Vietminh-gevangenen Gidsen en padvindsters op „Woudschoten" bijeen Amsterdamse Beurs HBC veroverde Zilveren W atertoren Duursma spuit alles! HILARIUS - FOTO - KIND 6 Vargas neemt maatregelen Malenkov naar Londen genodigd? Wongsonegoro ontkent boze plannen met kabinet Protest tegen repatriëring Symbolische opening van wereldcongres Vierde nieuwe overspan ning in Moerdijkbrug Prijsindex bleef een maand onveranderd Gaat U met vacantie? Voetbal Zwemmen Portugees Pereira eerste over Het Kanaal Amsterdamse politie scheidde tweehonderd vechtenden Scheepvaart C U LTU R A GASREPARATIE jaar Ervaring jaar Vooruitgang IVSOORE's School Fr. Halsstr. 1. tel. 14624 Wasserij en Chemische Wasserij KLEVERPARK zegt: sVuk/NE^5DEPe^tSklN/3.- MAANDAG 23 AUGUSTUS 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT RIO DE JANEIRO (Reuter/AFP) In de Braziliaanse hoofdstad Rio de Janeiro doen geruchten over een gewapende op stand tegen president Vargas de ronde. Troepen hebben het gebouw van de tele foonmaatschappij en alle radiostations be zet. Opperofficieren zijn dag en nacht op hun post en het leger, de vloot en de lucht macht worden in staat van alarm gehouden met het oog op een mogelijk gewelddadig optreden. Aanleiding tot deze maatregelen was een communiqué, dat na twee bijeenkomsten van luchtmachtofficieren werd uitgegeven en waarin werd gezegd, dat eenstemmig een „zeker besluit" was genomen om „de huidige crisis definitief en op waardige wij ze op te lossen". Brigade-generaal Eduar- do Gomes werd aangewezen om het besluit aan de minister van Oorlog en de stafchef van de strijdkrachten bekend te maken. De „huidige crisis", die nu reeds negen tien dagen duurt, werd veroorzaakt door de moord op een luchtmachtofficier, majoor Rubem Vaz, bij een aanslag op het leven van een medewerker aan een oppositieblad, Carlos Lacerda. Beweerd wordt, dat leden van de lijfwacht van president Vargas de hand in deze aanslag hebben gehad. Ér wa ren tevoren reeds twee aanslagen op La cerda mislukt. President Vargas heeft laten weten, dat hij niet zal aftreden. Hij wordt gesteund door de generaals van het leger. Er zijn maatregelen getroffen om het paleis van de president te beschermen. NAPELS (AFP/Reuter) Het Griekse schip Agamemnon (5500 ton) is Zondag middag met een kleine honderd vertegen woordigers van Europese koninklijke hui zen aan boord uit Napels vertrokken voor een kruistocht van tien dagen langs de Griekse eilanden. Koningin Juliana. Prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Ire ne voeren in de motorsloep van de Ame rikaanse admiraal Fechteler, de NAVO- bevelhebber, die te Napels hun gastheer was, de Agamemnon tegemoet toen het schip de haven binnenkwam. Een file taxi's bracht bergen bagage aan. Op de koffers prijkten etiketten van de bekendste hotels in Europa, waarvan vele die thans ten Oosten van het „ijzeren gordijn" liggen. De politie hield het pu bliek op een afstand, uit vrees voor beto gingen ten gunste van ex-koning Umberto, die echter volgens nadere mededelingen pas op het Griekse eiland Korfoe aan boord zou gaan. Ex-koning Michael van Roemenië en zijn gade, Marie Anne de Bourbon Parma, gebruikten de morgen-koffie reeds met het Griekse koningspaar aan boord van de Griekse torpedobootjager Navarinon. Het Griekse gezelschap telt acht personen, on der wie de 85-jarige prins George, de enige nog in leven zijnde broer van wij len koning Constantijn. Kort voor de lunch vertrok de Agamem non uit de haven van Napels. De daar lig gende schepen lieten hun sirenes loeien en Amerikaanse matrozen stonden op het dek van hun schip in de houding. De tocht gaat eerst naar Korfoe; dan komen de Aegeïsche eilanden aan de beurt. De Aga memnon wordt op 2 September in Napels terug verwacht. Men spreekt van een romantische achter grond van de bootreis met het oog op de aanwezigheid van vele huwbare prinsen en prinsessen aan boord. Koningin Frede- rika van Griekenland gaf zich op de kade te Napels alle moeite om de vijftienjarige dochter van don Juan, de Infanta Marga rita, die te jong was om deel van het ge zelschap te kunnen uitmaken, te troosten. Het prinsesje liet haar tranen de vrije loop. WASHINGTON (Reuter). De leider van de Amerikaanse democratische partij, Adlai Stevenson, heeft het voorstel ge steund om de delegatie van de Britse La- bourpartij, die thans een rondreis door China maakt, ook naar de Verenigde Sta ten uit te nodigen. De „Christian Science Monitor" heeft er op aangedrongen, dat een dergelijke uitnodiging zou uitgaan, hetzij van president Eisenhower, hetzij van Stevenson. Volgens de Amerikaanse journalist Drew Pearson heeft de voormalige Britse premier Clement Attlee de Sovjet-premier, Malen kov, tijdens zijn jongste bezoek aan Mos kou, uitgenodigd voor een bezoek aan Londen. De uitnodiging zou zijn gedaan namens de Labourpartij. Malenkov zou niet definitief hebben geantwoord, maar gezegd hebben, dat hij misschien zou over wegen Londen in de komende lente te be zoeken. De Britse Labourparlementsleden heb ben Zaterdag te Ansjan in Mandsjoerije China's grootste staalfabriek bezichtigd. Dit was het eerste bezoek van afgevaar digden uit het Westen aan de fabriek sedert de vorming van de Chinese volksregering van 1949. Attlee en de zeven andere Britse socialisten hadden zich per trein van Moek- den naar Ansjan begeven. DJAKARTA (Aneta). De vice-premier mr Wongsonegoro. tevens algemeen voorzitter van de Partai Indonesia Raja, heeft tegenover Aneta ten stelligste tegengesproken, dat de P.I.R. voornemens zou zijn haar ministers uit de regering terug te trekken en daardoor een kapinetscrisis te veroorzaken. De geruchten, die het overigens zelfs niet tot vermelding in de Indonesische dagbladen brachten, spraken deze week wederom van een op handen zijnde kabinetscrisis. Wongsonegoro zeide. dat de geruchten om trent het uittreden van de P.I.R. onjuist zijn en in ieder geval niet het standpunt van de P.I.R. als partij weergeven. „Het is wel be kend. dat verschillende leden van de P.I.R. ontevreden zijn over de gang van zaken, in het bijzonder op financiëel-economisch ge bied. De verklaringen over een mogelijke kabinetscrisis door het terugtrekken der P.I.R.-miriisters. zijn echter buiten verant- wo/rdelijkheid van de P.I.R. en zonder mede weten van de partijraad", aldus mr. Wongso negoro. die voorts zeide. dat de P.I.R. het hui dige kabinet in stand wenst te houden. Hij achtte het evenwel niet uitgesloten, dat enkele ministers zullen worden vervangen. .Niet slechts van de P.I.R.maar ook van andere regeeringspartijen". PARIJS. (Reuter). Vijfentwintig honderd Vietminh-krijgsgevangenen, die met het gecharterde Noorse schip „Skaugum" op weg waren van Haiphong naar het uitwisselingscentrum San Son, zijn onderweg aan het muiten geslagen uit protest tegen hun repatriëring naar het door de communisten beheerste gebied. Voor het vertrek hadden enige gevange nen kans gezien op het haventerrein een aantal wapens te stelen. Toen het schip een dag onder weg was, kwamen de gewa pende Vietminh-militairen aan dek. De veertig Franse bewakers schoten eerst over de hoofden der gevangenen, doch toen dit niet hielp, schoten zij op de dichte menigte. Een der gevangenen, die be schouwd werd als de leider van de mui terij, werd gedood. Een aantal anderen werd gewond. Het verzet werd gebroken, toen een compagnie militairen, die uit Hai phong te hulp was gezonden, aan boord kwam. De gewonden werden later te San Son aan de communisten overgedragen. Om dergelijke incidenten in de toekomst te voorkomen, zal het aantal gevangenen per schip worden verkleind. De bewaking zal versterkt worden tot een compagnie. De Zaterdagmiddag op het uitgestrekte terrein van „Woudschoten" te Zeist offi cieel geopende vijftiende wereldconferentie voor gidsen en padvindsters heeft opnieuw bewezen, welk een enorme omvang de padvinderij over de gehele wereld heeft verkregen en hoezeer zij de internationale vriendschap bevordert. De weduwe van de oprichter, chief scout Baden Powell, was bereid gevonden de conferentie in het geheel bij te wonen. Omstreeks drie uur hadden zich onge veer tweeduizend Nederlandse padvind sters en gidsen, onderverdeeld in alle mo gelijke rangen en afkomstig uit het gehele land cp het sportveld van het conferentie oord „Het Rui geveld" verzameld. Niet lang daarna arriveerden de ongeveer 200 gasten, die tezamen 28 landen vertegen woordigden, vergezeld door vooraanstaan de personages van de Nationale Padvin- dersraad en diverse genodigden op het terrein. Onder de vele aanwezigen merk ten wij op mevrouw J. van Nisoen-Van Wely, presidente van het Nederlandse Padvindsters Gilde, mei. mr. D. Twaalfho ven, presidente der Nederlandse Gidsen- beweging, de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lvnden van Sandenburg. De plechtigheid werd geopend door een rondgang van de allerkleinsten om de in het midden van het terrein opgestelde we reldbol, gemaakt van dahlia's, die de vriendschap over de gehele wereld sym boliseerde. Op de maat van muziek, ten gehore ge bracht door bamboemfluities werd vervol gens een vlaggennarade gehouden, waarbij steeds door groepjes van drie padvindsters met de vlaggen van alle deelnemende lan den voor de genodigden werd geparadeerd. Vervolgens 't aaneensmeden der schakels, vervaardigd door alle nadvinöstersgroepen uit het gehele land, die Vrijdagavond al len op het Slotplein te Zeist waren aan gekomen en vervolgens naar Woudschoten waren overgebracht. Aan de gasten werd na het uitspreken van de „schakelspreuk" een oorkonde in een fraaie koker overhan digd, gevolgd door het gezamenlijk zingen van het wereldlied. Vervolgens richtte me vrouw J. van Nispen-Van Wely zich met een hartelijke begroeting tot alle buiten landse gasten en genodigden, waarbij zij ook in het Nederlands enkele woorden tot de kinderen sprak. Voorts spraken de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, de burgemeester van Zeist, mr. A. P. Korthals Altes en ds. N. C. Steenbeek, die zich namens de Nederlandse Jeugdge meenschap tot alle aanwezigen richtte. Tot slot van de openingsceremonie richtte Lady Baden Powell een hartelijk woord tot de Nederlandse jeugd, die zij dank bracht voor de overweldigende belangstelling op deze openingsdag. Het treinverkeer op de lijn Dordrecht- Lage Zwaluwe is Zondag van 6 uur 's mor gens tot 4 uur 's middags gestremd ge weest, omdat de vierde overspanning met dubbel spoor van de nieuwe spoorbrug over het Hollandsch Diep geplaatst moest worden. Deze overspanning was Zaterdag van Dordrecht naar Werkendam vervoerd. Zondagmorgen vroeg werd het stalen ge vaarte van Werkendam naar de plaats van bestemming gevaren. Ondertussen was men bezig de oude boog los te maken om hem bij hoog water te kunnen verwijderen. Tegen de middag was het zover, dat sleep boten de op bakken geplaatste oude over spanning uit de brug konden trekken. Korte tijd later werd de nieuwe overspan ning ingevaren en even na twaalf uur lag zij vast op de pijlers. Onmiddellijk hierna werd een begin gemaakt met het herstel len van de spoorbaan, de bovenleidingen en de verbindingen voor het seinwezen. De vijfde overspanning zal pas begin Novem ber worden geplaatst. 3-3*72 Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Vrijdag 99' 229 372% 276 441 91% 162 143 127% 116% 209 190 189Vi 194 39 76% 60% 97% 20 54% Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft thans prijsindexcijfers van het ge- zinsverbruik op basis 1949 is 100 per 15 Juli 1954 samengesteld. Het totaal-indexcijfer bleef tussen 15 Juni en 15 Juli onveranderd op 127. Het indexcijfer voor de groep voeding daalde echter van 134 tot 132. Een belangrijke prijsdaling trad op bij aardappelen en margarine. Daartegenover stond een stijging van de prijsindices van groente, fruit, melk, melkproducten en eieren. Voorts deden zich nog prijsstijgingen voor bij vlees, vleeswaren, vis, jam en cho coladerepen. Zoute haring, bak- en braad vet en kaas daalden in prijs. Deze prijs wijzigingen waren echter van onderge schikt belang. Bij de andere dan voedingsmiddelen ver toonden de brandstoffen de na afloop van de voorzomer gebruikelijke seizoen-prijs stijging. Van minder belang waren de stijgingen van de.prijs van meubelen, breiwol, elas tiek en het kapperstarief en de dalingen van de prijs van heren-, dames- en kinder- bovenkleding en herenonderkleding. Voor de berekening is het prijsverloop gevolgd in de gemeenten Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage, Alphen aan de Rijn, Arnhem, Bergen op Zoom, Dongen, Dordrecht, Eindhoven, Enschedé, Gouda, Groningen, Haarlem, Heerlen, Hilversum, Leeuwarden, Middelburg, Tilburg, Utrecht, Zaandam en Zwolle. Wij verzoeken onze weekabonné's. die met vacantie gaan het abonnements geld vooruit aan de bezorger te vol doen. DE ADMINISTRATIE Openings koersen 99% 229% 377% 277'/» 441 91 162 142% 126% 116 209 190 189% 194 38% 74»/* 61 93% 20l/« 54% In een matige wedstrijd, met een bijna voortdurend overwicht van de Heemstede naren, heeft HBC in de finale van het door Zandvoortmeeuwen georganiseerde tour- nooi om de Zilveren Watertoren, Zondag middag met een 5-1 overwinning op de Zandvoorters, beslag gelegd op de eerste prijs. Reeds na één minuut spelen, opende HBC de score met een fraai doelpunt van midvoor Van Duivenboden. Een energiek aanvallend Zandvoortmeeuwen zag daar na vele kansen verloren gaan. Na een half uur spelen verhoogde Van Duivenboden de voorsprong tot 2-0 en door een te ver uit lopen van de doelverdediger maakte hij er vijf minuten voor rust 3-0 van. Na de hervatting leek het er aanvanke lijk op, dat Zandvoortmeeuwen zich zou herstellen, want in de eerste minuut scoor de Visser tegen, nadat J. Zwemmer de bal tegen de lat had geschoten (3-1). Toen was het echter gebeurd met de Zandvoor ters. Een vrij futloos spel ontstond. Vogel verhoogde de stand na 5 minuten spelen tot 4-1 en enkele minuten vóór het einde maakte rechtsbuiten Deelissen er 5-1 van. Tevoren hadden HEDW (verloren van Zandvoortmeeuwen met 3-2) en TYBB (verloren van HBC met 3-1) de strijd met elkaar aangebonden om de derde en vierde prijs. In een aantrekkelijk spel, waarbij de ploegen aan elkaar waren gewaagd, stond TYBB bij rust met 2-1 voor, waarna in een uiterst bewegelijk spel een eindstand werd bereikt van 3-3. Strafschoppen moesten de beslissing brengen. TYBB schoot ze alle vijf op fraaie wijze in. Toen deze ploeg daarop een an dere doelverdediger in doel plaatste, dan er tijdens de wedstrijd had gestaan, was dit niet naar de zin van HEDW, die opzet telijk de bal naast de paal schoot, waarop de scheidsrechter besliste dat TYBB derde werd. Als tussenwedstrijd was een ontmoeting tussen veteranen van Blauw Wit en Zand voortmeeuwen vastgesteld, die vele aan trekkelijke momenten opleverde en waar mede het publiek zeer bleek ingenomen. Blauw Wit won met 4-3. Het Zaterdagmiddagtournooidat Zater dag aanving om de Gebr. de Graaf-beker, werd voor Zandvoortmeeuwen een débacle. Met 8-4 werd van Terleede verloren, na eerst met 3-0 te hebben voorgestaan. Tele- fonia won van Kinheim met 2-1. Dit tour- nooi wordt Zaterdagmiddag voortgezet. Van totaal vijftien zwemmers, bereikten zeven de overkant Van de vijftien zwemmers en zwemsters, die gestart zijn voor de Kanaalrace, hebben in totaal zeven het doel bereikt. De officiële uitslag luidt: 1. Pereira (Portugal) 12.25.01; 2. Marie Hassan Hamad (Egypte) 12-49; 3- Brenda Fisher (G.-B.) 14-36; 4. Sirganos (Griekenland) 16-23; 5. Abertondo (Argentinië) 16.53; 6. Margaret Feather (G.-B.) 17.05; 7. Mohammed el Soussi (Syrië) 17-55. De offi ciële Hjd van de Amerikaan Burlingame, die alleen Het Kanaal is overgestoken, is 14 uur 10 min. Enkele duizenden toeschouwers, die langs de kust bij Dover stonden, brachten Pereira een ovatie toen hij voet aan wal zette. In tussen werd bekend gemaakt dat de tijd van 12 uur 25 min., die Pereira voor de overtocht nodig had, officieel was. De zwaarste strijd had Pereira moeten leveren tegen de Egyp tenaar Marie Hassan Hammad. Op een mijl van de kust lag de Portugees ongeveer 400 meter voor, maar door het getij werd hij bi.ina even veel teruggeworpen, zodat het zelfs even leek of de Egyptenaar de over winning zou behalen. Maar Pereira zette door en toen hij aan land kwam lag zijn rivaal een kleine 500 meter achter hem; 24 min. later klom ook deze aan wal. De zilveren beker en de 500 pond sterling voor de eerst aankomende zijn door Pereira gewonnen. Hammad ontving als tweede 250 pond. De derde die de Engelse kust bereikte was het Engeise meisje Brenda Fisher, die de overtocht in 14 uur en 36 min. volbracht. Zij ontving niet alleen de prijs van 500 pond voor de eerst binnenkomende vrouw, doch als toegift nog IOC pond voor haar derde plaats in deze wedstrijd.- Helen Fisher, die zingende gestart was en zich in het water eveneens af en toe moed inzong, kwam vrij fris aan wal en rende naar haar hötel om zich klaar te maken voor een dansavond. Van de beide andere deelneemsters bracht ook de Engelse Margaret Feather de tocht tot een goed einde. Jenny Kammersgaard ech ter, de Deense die al tweemaal oveT Het Kanaal heeft gezwommen, moest na 34 uur en 16 minuten de strijd staken. In het holst van de nacht hebben agen ten van het politiebureau Warmoesstraat te Amsterdam zich Zondag moeten mengen in e envechtpartij in de Nieuwe Nieuwstraat( een steegje tussen Nieuwe Zijdsvoorburgwal en Nieuwendijk in), waaraan uiteindelijk door bijna 200 per sonen werd deelgenomen. Onder deze vechtende menigte bevonden zich vele kleurlingen. Met nadruk vermeldt de politie echter, dat de vechtpartij niet door rassendiscri minatie, doch veeleer door misbruik van sterke drank is ontstaan. De rel begon tussen enkelingen omstreeks 2.10 uur. Allerlei mensen, de zich na een vrolijke Zaterdagavond op dit late tijdstip bij de automatieken in deze buurt te goed deden, mengden zich in de opgewonden discussie. De agenten hoefden echter niet van de gummiknuppel gebruik te maken. Zij wis ten de vechtenden in zoverre te kalmeren, dat allen tenslotte huns weegs gingen. Toen de orde op deze wijze enigszins hersteld was troffen zij een 29-jarige vrouw met een bloedende hoofdwonde op de grond aan. Zij werd ter plaatse door de G. G. en G. D. behandeld en kon daarna op eigen gelegenheid naar huis gaan. Er is tegen niemand proces verbaal opge maakt. Deo Duce, 21 v. Gothenburg te Rouaan. Deneb, 20 v. Landen n. Brussel. Diligentia, 20 v. Dakar n. Yainville. Doklaan, pass. 21 Brunsbüttel n. Amsterdam. Eniment, vertr. 21 v. Esbjerg n. Aarhus. Elisabeth b, 21 v. Bowling te Bordeaux. Ellewoutsdijk. 21 v. Rotterdam n. Denemarken Elsenburgh. pass. 21 Finisterre n. Duinkerken. Falco, vertr. 23 v. Montreal n. Liverpool. Fericla, pass. 21 Brunsbüttel n. Bordeaux. Ftducia, 21 v. Maassluis n. Boston. Frans, vertr. 23 v. Rotterdam n. Londen. Gote, vertr. 21 v. Rotterdam n. Tanger. Hermes, vertr. 23 v. Acunsion n. Montevideo. Helvetia, 21 te Rotterdam. Heemraadssingel, 21 v. Millom te Newport Mon Ida Jacoba, 21 v. Haukipudas te Portishead ve.w. Joost, 20 te Hudiksvsll. Jaba, 21 v. Hansweert. n. Londen. Kemphaan, 21 v. Bridlington n. Gdynia. Larix, 20 te Gent. Lydla, 20 v. Struer te Stockton on Tees verw. Lendert b, 21 v. Dotterdam te Bilbao verw. Marcella, 20 v. Newburgh n. Thorshaven. Maureen, 22 v. Boston te Montreal verw. Michel Swenden, 20 v. Gent n. Norrkoping. Monica, 20 v. Cadishead n. Liverpool. Markab, 21 v. Harlingen n. Esbjerg. Muphrid N. 22 Gravelines verw. Noord, 21 v. Blllingham n. Rotterdam. Nassauhaven, 21 v. Gothenburg n. Antw. Noorderhaven, 21 te Aarhus. Oosterburgh, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Bordeaux Prior, 21 v. Amsterdam te Le Havre. Pavo, 20 te Rotterdam Ponto, 18 v. Lovisa n. Zaandam. Ponza, 18 te Gefle Paseholl. 21 v. Boston n. Delfzijl. Result, 21 v. Hamburg te Esbjerg verw. Rijnhaven, 21 v. Casablanca te Oran. Rapid, 21 v. Roterdam n. Parijs. Rema, 20 v. Goole n. Malmö. Rika, 21 v. Great Yarmouth n. Middlesbro. Rini, 21 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Slrius, 20 v. Londen n. Gravelines. Soemba, 20 v. Blaye n. Huil. Stella Marls, 21 v. Londen n. Holmsund. Swift, pass 21 Rouaan n. Parijs. Theano, verm. 21 v. Drogheda n. Amsterdam. Tri to, 21 v. Rotterdam n. Dublin. Taormina. 21 v. Rotterdam n. Dieppe. Taurus, vertr. 21 v. Dover n. Rotterdam. Virgo, 20 v. Amsterdam te Rostock. Vivo, 21 v. Goole te Schiedam. Vrouwepolder, vertr. 21 v. Antw. n. Rochefort, Veenenburgh, vertr. 22 v. Rotterdam n. Midd. lesbro. Vrijburgh, 21 v. Rotterdam n. Londen. Waienburgh, 21 v. Rotterdam n Stockholm. Westpolder, 29 v. Oporto n. Antwerpen. Westropa, 21 v. Teignmouth n. Gefle. Zeehaan, 20 v. Huil te Gdynia. Agatha, 22 v. Pladju n. Bangkok. Alamak, 22 te Colombo. Alblasserdijk, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Alcyone, 21 v. Buenos Aires n. Montevideo. Aldegonda. 22 te Singapore. Alderamin, 23 te Calcutta. Aletta, 23 te Saigon. Almdijk, 21 te Antwerpen. Altair, 22 te Victoria. Amerskerk, 23 te Genua. Ampenan, 23 te Napels. Amstelvaart, pass. 22 Pantellaria n. A dam. Amstelveen, 22 te Duinkerken. Andijk, 21 v. Tampico n. Mobile. Armilla, 22 te Singapore. Averdijk, 22 te Norfolk. Aalsum 22 te Aden. Alnati, 22 v. Las Palmas n. Antwerpen. Andijk, 23 te Mobile verwacht. Annenkerk, 22 te Rotterdam. Amedijk, 23 te Tampa. Alchiba, 23 v. Rotterdam n. Bremen. Alcyone, 22 v. Montevideo n. Santos. Alhena, pass. 21 St. Vincent n. Rio de Janeiro Alkaid, 22 te Pto Alegre. Alphard, 24 Rotterdam verw. Amstelveen, 21 v. Amsterdam n. Duinkerken. Abbedijk, 21 v. Los Angeles n. San Francisco. Alwaki, 21 te New York. Ariadne, 23 v. Suez. Bennekom, 22 te Pimentel. Bir.tang, 21 v. Rio Grande r.. Pto Alegre. Blitar, 21 v. Genua n. Marseille. Bali, 21 v. Amsterdam n. Antwerpen. Boschfontein, 23 te Antwerpen. Boissevain, 20 v. Mauritius n. Belawan. Caltex Pernis, 21 te Rotterdam. Caltex The Hague, pas. 22 Malta n. Rotterdam Caltex Utrecht, 21 te Rotterdam. Chama, pass. 22 Gibraltar n. Geelong. Castor, 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Ceronia, pass. 22 Kp. St. Vincent n. Yokohama Ena. 23 te Miri. Esso Amsterdam, pas. 22 Gibraltar n. Antw. Felipes, 21 v. Padang n. Pladju. Friesland (SSM), 21 terug uit zee te R'dam. Gadilla, 22 te Sydney. Graveland, pas. 21 Ouessant n. Recife. Garoet, 22 v. Soerabaja n. Semarang. Hathor, pass. 22 Finisterre n. Tunis. Helder, 21 v. Funohall n. San Juan. Helicon, pass. 22 Azoren n. Dordrecht. Hera, 21 v. Galveston n. Rotterdam. Hilversum, 24 te Isle of Grain verw. Hoogkerk, 22 te Genua. Hos, pass. 22 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Indrapoera, 21 v. Semarang n. Tj. Priok. Ivoorkust, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Jagersfontein,- 23 te Durban. Japara (KPM), 23 te Fremantle. Japara KRL)21 Belawan n. Colombo. Java, 23 te Singapore. Joh. v. Oldenbarnevelt. 21 800 m. O. Kp. Race. Karlmun, 22 v. Belawan n. Colombo. Katelysia, 22 te Port Soedan. Kota Agoeng, 21 v. Djeddah n. Tj. Priok. Kota Inten. 22 v. Tj. Priok n. Gherlbon Leersum, pass. 21 Azoren n. Brownsville. Lekkerkerk, 22 te Hamburg. Lombok, 22 te Casablanca. Loosdrecht, 22 v. Cochin n. Karachi. Loppersum, 21 te Venetië. Lutterkerk, 22 te Hamburg. Leerdam, 20 te Osaka. Lindekerk, pass. 23 Gibraltar n. Port Sa'.d. Loenerkerk, 22 v. Aden n. Karachi. Maashaven, 23 te Las Palmas. Malvina, 22 te Singapore. Marissa, 22 te Southampton. Meliskerk, 22 te Yokohama. Mirza, 22 v. Miri n. Singapore. Modjokerto 21 v. Belawan n. Colombo Maasdam, 22 v. Southampton n. Cobh. Mataram, 23 te Rotterdam. Mure-na, 23 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Marlekerk, 23 v. Djibouti n. Penang. MCntor, 22 v. Bremen n. Antwerpen. Notos, 20 v. Amsterdam n. Aarhus. Nieuw Amsterdam, 21 750 m. W. Valentla. Nigerstroom, 20 v. Freetown n. Las Palmas. Noordam, 22 te Rotterdam. Oostkerk, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Oranjefontein, 21 140 m. ZW. Monrovia. Ovula, pas. 22 Azoren n. Curacao. Oranje, pass. 22 Algiers n. Southampton. Oranjestad, 23 v. Curacao n. Aruba. Pendrecht. 21 v. Napels n. Mena el Ahmadi. Peperkust, 22 te Bordeaux. Prins Fred. Hendrik, 22 te Rotterdam. Prins Joh. Willem Friso. 25 te Montreal verw. Prins Phili psWillem, 22 v. Rotterdam naar Montreal.. Prins Willem IV, 25 te Montreal verwacht. Prins Willem v. Oranje. 22 v. Quebec n. Rouaan Rondo, 22 Socotra gepass. n. Belawan. Rotula, 22 te Bombay Rijndam, 21 v. New York n. Rotterdam. Roepat, 23 New Orleans verwacht. Saroena. 22 te Pladju. Sliedrecht, 21 v. Montevideo n. Caripito. Stad Alkmaar, 22 v. Karachi n. Bombay. Stad Maastricht, 23 te Gibraltar. Salatiga, 2 v. Karachi n. Bahrein. Salland. 3 te St. Vincent. Samarinda, 3 te Las Angeles. Stad Dordrecht. 22 Gibraltar gepass. n. R'dam Saparoea, 21 Amsterdam n. Perz. Golf. Slamat, 22 te Bahrein. Stad Vlaai-dingen, 23 v. Narvik te R'dam. Schiedijk, pass. 21 Vlissingen n. New Orleans. Tarla. pass. 22 Barbados n. Engeland. Temate, 22 te Colombo Tiisadane, 22 te Santos. Tegelberg, 22 v. Port, Elizabeth n. Kaapstad. Themisto, 24 Rotterdam verwacht. Tablnta, 21 v. Amsterdam n. Southampton. Talisse, 23 v. Hamburg te Amsterdam. Tamo. pass. 22 Ouessant n. Antwerpen. Teireslas, pass. 23 Mintkoy n. Belawan. Tero, vertr. 24 v. Santos n. Montevideo. Thalatta, 23 v. Aden n. Ummsald. Titus, 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Tümenteng. 19 te Buenos Aires. Van Linschoten, pass 22 Canarische eil naar Dakar. Van Spilbergen, 23 v. Port Amboin te Pointe Noire verwacht. Waiwerang. 22 te Badasbaal. Willem Ruys, 23 te Singapore. Waterland, 22 v. Santos n. Montevideo. Waterman. 22 380 m. NO. Galapagos eil. Westerdam. 23 te New York. Westland, 22 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Willemstad. 22 v. Plymouth n. Antwerpen. Wonoeiri. 23 te Marseille. W. Alton Jones, 23 t.h.v. Elba Cape n. Mena el Ahmadi. W. Alton Jones, 22 v. Suez n. Mena el Ahmaai Zuiderkruis. 21 v. Kaapstad te Rotterdam. Zeeland (KRL), 23 te Rotterdam. KLEINE VAART Aco, 21 v. Simrishamn te Ronskar. Arnoudspolder, vertrè 21 v. Lissabon n.'Oporto Actinia, 21 v. Westonpoint te Oslo. Arbon, vertr. 22 v. Grangemouth n. W. Italië. Bree Helle, 22 v. Londen te R'dam verw. Batavier I, 21 v. Rotterdam n. Bordeaux. Barracuda. 22 v. Rotterdam te Esbjerg verw. Binnenhaven, 21 v. Rouaan n. Casablanca. Brem, verw. 21 v. Antwerpen n. Lissabon. Caland, 21 v. Hamburg te Dundee. Catharina, 21 v. Fort William te Southampton. Continental, 21 v. Goole n. Gothenburg. Capricorn, 21 v. Rotterdam te Duisburg. Corrie b, 21 v. d. Theems n. Amsterdam. Da Capo, 22 v. Antwerpen te Rotterdam verw Daviena Goekoop, 21 v. Hamburg n. Londen. Depa pass. 21 Brunsbüttel n. Waasa. Dora, 21 te Burghead. Huish. personeel gevr. NET MEISJE gevr. voor de huishouding. Goed loon, in tern, genegen om in het sei zoen mee op tournee te gaan. Aanmelden aan de Cassawa- gen van het Grand Cirque International Phoenixterrein Haarlem. HULP i. d. HUISHOUDING voor d. en n. gevr. in gezellig gezin m. schoolg. kind. in A'hout. Brieven no. 3221 Wensing's Adv. Bur. Tempe liersstraat 32. WERKSTER gevr. voor Za terdagmorgen. Aanm. tussen 6-7 u. Gr. Houtstr. 176 2xbell. NET MEISJE gevr. boven 18 j. van 8.30 tot 3 uur, zo sp. m. v. g. g. v. Ben Viljoenstr. 19. Het pastoraal Centrum Lin- denheuvel, Ter Hoffsteede- weg 1 in O'veen vr. fl. HULP IN DE HUISH. leeft. 19 tot 30 j. P.G. prettige werkkring prima verz. goed loon in- of extern. Aanm. bij de directie van 4 tot 6 uur. HULP i. d. HUISHOUDING gevr. gewend met kinderen, Overboschlaan 13, H'stede. Tel. 34735. Aanm. liefst na 7 uur. JUFFR. IN DE HUISHOU DING bij man alleen met winkel. Vergoeding van kost en eigen kamer. Brie ven G 6671. FL. WERKSTER gevr. v. en kele d. p. w. Melch. Treubl. 11, H'stede, tel. 38033. FL. WERKSTER voor 3 ocht. p. w. Maand., Woensd. en Vrijd. Sparrenlaan 21, A'hout Tel. 27128. NET DAGMEISJE gevr. in kl. gezin. Nieuw huis, c. v. Aanm. 's av. na 8 uur. Mevr. Schippers, Beethovenlaan 17, Heemstede. FL. DAGMEISJE gevr. v. g. g. v. in gezin met 3 schoolg. kind. Werkster aanw. Mevr. Bloemendaal, M. Hobbema- straat 14, Heemstede, telef. no. 35221. JONGE WERKSTER gevr. 3 of 4 ocht. p. w. Rijnegom- laan 43, A'hout. Tel. 26780. FL. WERKSTER v. 2 ocht. p. w. Mevr. Smit, Houtvaart- kade 56, A'hout. ZELFST. DIENSTMEISJE gevraagd in gez. m. schoolg. kinderen in directe omgev. stat. Haarlem. Kindermeis je en werkster aanwezig. Br. G 6708. WERKSTER v. Ma Wo., Vrijd. v. 8.30—4.30 u. Adr. Pauwlaan 29, H'stede. FLINK MEISJE gevr., weg. huwelijk, voor hele of halve dagen. Zaterdagmiddag en Zondags vrij. Of werkster 3 dagen per week. Mevr. de Jong, Anna v. Burenlaan 18 Haarlem-Z. FL. HULP gevr. 4 ocht. p. w. in kl. gez. Verspronckweg 77 FLINKE HULP gevr. voor Zaterd.morgen. Boslaan 11, H.-Z. Tel. 34636. Bedrijfspers. gevr. Aan een Christelijke Kleu terschool in het centrum der stad kan een MEISJE gepl. om opgeleid teworden voor Kleuteronderwijzeres. Brie ven G 6688. De Ned. Gramofoonplaten- fabr. vr. voor spoedige in diensttreding MNL. KRACH TEN boven 18 jaar, voor slij pen en polijsten van gramo- foonplaten. Aanm. Binnen weg 72, H'stede. JONGEMAN gevr. voor be zorging tijdschriften. Brie ven G 6670. FLINK PERSOON gevr. we gens dubbele zaak, v. deel name in reeds jaren bestaan de zaak in exploitatie van kauwgom-ballen en automa ten. Benodigd kapitaal f 3500 Brieven G 6669. MACHINESTIKSTERS en HANDWERKSTERS gevr. Aanm. dag. 95 uur. Confec tie atelier Ecobe, Gasthuis straat 3, Haarlem. NAAISTERS EN LEERLIN GEN gevr. Aanm. dag. 95 uur. Confectie atelier Ecobe, Gasthuisstraat 3, Haarlem. PERSERS en BIJPERSERS gevr. Aanm. dag. 9-5 u. Con- fectieatelier Ecobe, Gasthuis straat 3, Haarlem. Op onze cartonnage-afdeling is weer plaats voor enkele FLINKE MEISJES. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Vern- hout en v. Sluijters' Drukke rijen N.V. Aanmelden: uit sluitend Bakenessergracht 3, Haarlem. Fl. MANGELSTER of PERS STER gevr. 2 dagen p. week Fa. v. d. Pol, Verbindings weg 25, Bloemendaal. LEERLING-KAPSTER gevr. Reitzstraat 7. MEISJE of JUFFROUW ge vraagd v. eenv. bezigh. Aan melden fa. J. Lottgering, Amsterdamsevaart 30. NETTE JONGEN gevr. voor de slagerij bij J. Nederstigt, Nijlstraat 1. Huish. pers. aangeb. BREIWERK gevr. onversch. wat. door wed. Br. G 6698. DAME b. z. a. voor thuis werk of werk in avonduren. Brieven G 6677. DAME m. 1. z. p. als huis houdster bij Heer of Dame alleen, tegen vergoeding kost en inwoning. Br. G 6666 NETTE WERKSTER, Maan dag van 9 tot 4 en Woensdag van 9 tot 1. Brieven G 6665 Huizen gevraagd GEMEUB. HUIS of ETAGE gevr. omgev. Overveen of Bloemendaal van September t/m. December. Br. G 6668 Huizen aangeboden HUURHUIS agb. m. over name. Moet in bezit zijn van huurmachtiging voor 4 per sonen. Brieven G 6690. Kamers gevraagd Nette heer zoekt KOSTHUIS bij alleenst. vrouw 30—35. Huwelijk niet uitgesl. Brie ven G 6691. Woningruil IJMUIDEN-HAARLEM Agb. L. Nieuwstr. 738, IJmuiden, royale flat of andere woning voor behoorlijke woning in H'lem of omstreken. Spoed. WIE RUILT ZAKENPAND bevattende winkel en woon huis (tuin en schuurtje) op goede stand, voor net bur gerhuis met tuin (Bloemen daal of Haarlem). Brieven G 6682. Diversen WEGGELOPEN: Rode kater, groen halsbandje. Gebr. Vee- ninga, Jacobijnestraat 1018 Tel. 13265. HUWELIJK. Jongeman, 30 j. zoekt serieuze kennisma king met net meisje, Niet R.K. Brieven G 6699. AUTOSTALLING (kl. wag.) gezocht. Zaanenlaan/Delft- laan. Brieven G 6674. Te koop gevraagd HANG- of LEGKAST. Br. m. prijsopg. G 6684. ELECTR. of GASHAARD, luxe uitv. Tel. 23873 of Brie ven G 6663. Te koop aangeboden 2 pers. OPKLAPBED, met 2 p. v. b. 2 k. en pel., grote h.- koffer. Trompstraat 83 H.-W. Agb.: BOEKEN 3e Kl. V. T. S. A'dam. Z. Schalkwijker- weg 58, Hrl.liede. Pracht DUITSE HERDER, reu, 1 jaar en Harley Da vidson. Leidsevaart 252. Te koop of te ruilen v. brom mer goed onderh. MOTOR VILLIERS 125 c.c. Stienstra, Nachtegaalstr. 28. REMINGTON, schrijfmach. f 50. Vondelweg 254. STUDIEB. v. ass. apoth. Pijn- boomstraat 8. GEBR. SPORTFIETS v. j. of m. f 40. Spoorzichtlaan 10, Heemstede. Gr. PHILIPS RADIOTOE- STEL, bouwj. 1947. Prijs f 125. Irislaan 8, H'stede. DIVAN. Ripperdastr. 18. Vóór 6 uur. TE KOOP AANGEB.: prima dubbele gasoven z. g. a. n. (Homan) f 50, een prima Haller petroleumkachel f 25. 2 stel gev. overgordijnen (molton dekens) en 1 stel z. g. a. n. samen f 50, een be stralingslamp m. 3 electr. lampen f 25. Br. G 6704 HERENCOSTUUMS en win- terjas gr. maat, gramofoon met platen. Na 5 uur. Raad huisstraat 8 boven, H'stede. WOLLEN DEKENS Aangeboden restanten van vorig jaar (iets vuil) te gen zeer lage pryzen, zo wel één als tweepersoons maten f 13.50, f 18.90, f 23.90. Koopt nu voor de winter. TAPIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85, Haarlem. Enorme sortering. Ook zonder vooruitbetaling Gratis Hoboca-reisbonnen. RIJKSSTRAATWEG 59 Haarlem-N. HUWELIJK. Dame, wed. 60 j., zoekt se rieuze kennism. met Heer m. woning. Br. no. 3185 Wen sing's Adv. Bur. Tempeliers straat 32. Ook Textielstof. ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem. Tel. 18266 Tel. na. 6 uur 17605. GEBOUW ïv ',•>'/-** j-"'ï'"v vfc r JANSSTR 83 Tel. 21108 VERHUUR v. ZALEN GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep.-bedrijf „LODA", Grote Houtstraat 9. Opleiding Practijkexamens ENGELS - FRANS - DUITS - NEDERLANDS Handelscorrespondentie - Conversatie BOEKHOUDEN - M5DDENST.OPLEIDING STENO - TYPEN Haarlem Gevraagd Moet in_ en uitwendig geheel in orde zijn. Br. met omschrijving en uiterste prijs aan Accordeonhandel COR SCHEFFER Rijksstraatweg 59. Cursus voor Bedrijfsadministratie Opleiding voor M.B.A. I. voor de examens in 1955 aanvang begin September. II. Op de vorige week aangevangen repetitiecursus voor het examen December 1954 is nog plaats voor enige cursisten. Aanvraag prospectus en inschrijving cursus bij: P. van Waveren Hogervorst, Duinoordstr. 20, Haarlem W. Hartgring, Planetenlaan 92 I, Haarlem Lesgebouw: NASSAUPLEIN 8 Telefoon 25043 (b. g. g. 24891) HAARLEM: Santpoorterstraat 41 - 49 Telefoon 10131

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8