Haarlemse Uurwerkhandel EUBELSTOFFEN HET GESLOTEN HUIS Grond voor bouw zuidvleugel van Zomercentrum te Zandvoort Kort en bondig Nog nooit kocht U zo goedkoop Gunstig jaar voor Frans Halsmuseum Vergeefse poging tot forcering van safe Amsterdamse Beurs Gedeputeerden keuren raadsbesluit niet goed W. Hendriks VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Recordbezoek sinds stichting Diploma's uitgereikt aan typografen Gewijzigde spelling op 14 September van kracht Deense zeeman gaf postambtenaar klap Afscheid mej. Warnaar Drukbezochte bijeenkomst in Doopsgezinde kerk Flatgebouw Naaldenveld Scheepvaart gasverwarming en gasstaven Dameshorloges Herenhorloges Wagenweg 60 Haarlem Tel. 18180 Alleen zuiver wol EPINGlé van 13.90 voor 7.90 van 21.50 voor 10.90 van 17.50 voor 9.75 van 24.50 voor 15.90 Zuiver wol MOQUETTE van 24.50 voor 13.90 van 35.00 voor 15.90 GOBELINS pracht dessins van 6.90 voor 3.90 van 9.75 voor 5.90 van 13.90 voor 8.90 3oh. Verhulststraat 175 Amsterdam - Tel. 94665 Tn de gemeenteraadsvergadering van Zandvoort, die Donderdagavond a.s. ge houden wordt, zal aan dc orde komen een voorstel van B. en W. om over te gaan t-ot verkoop (toewijzing) van bouwterrein aan de N'oordboulevard. aan de heer H. Visser te Den Haag. die plannen heeft ingediend voor de bouw van de Zuidvleugel van het Roulevardcentrum, ontworpen door de architect prof. ir. H. T. Zwiers. Het betreft een project, dat beslissend zal zijn voor de ontwikkeling van het Zandvoort in de toekomst; een project, dat het beeld van Zandvoort zal gaan beheer sen en daarom van groot gewicht is. Wij schreven over dit plan reeds eerder en vermeldden toen. dat de beide wethou ders voorstanders van deze bouw waren, doch dat de burgemeester er tegen was om dat hij 't en met hem verscheidene ande ren een te klein plan vond. Bovendien werd het door deze tegenstanders van het plan-Visser als een ernstig bezwaar ge voeld, dat slechts de Zuidvleugel van het centrum wordt gebouwd, terwijl dan maar moet worden afgewacht, of ter zijner tijd een gegadigde voor de Noordvleugel zal kunnen worden gevonden, geheel aange past aan de Zuidvleugel, opdat een harmo nisch geheel zal worden verkregen, hetgeen voor een volmaakt centrum als een abso lute noodzakelijkheid wordt gevoeld. Het voorstel wordt ter tafel gebracht in een raadsvergadering, waarin de burge meester, wegens een vacantie, niet aan wezig zal zijn. In het voorstel wordt niet een keer de benaming „Boulevard-cen trum" gebruikt. Men spreekt steeds van „zomercentrum", een naam die Zandvoorts burgemeester steeds heeft willen uit bannen. De door architect prof. ir. H. T. Zwiers ontworpen plannen voor deze Zuidvleugel omvatten: een café-restaurant met terras sen aan de Zeezijde van de Noordboule vard, ter hoogte van de kop van de Zee straat: een winkelgalerij, bevattende 7 winkelruimten met daarboven 24 flatwo ningen in 3 woonlagen; 9 ééngezinshuizen langs de Noordzijde van het Schuitengat (gelegen aan de Zuidzijde van het project); 16 woningen (boven- en benedenwonin gen) langs de geprojecteerde verbindings weg tussen het „Ovale plein" en de Burge meester Engelbertsstraat; 4 kiosken en 3 kleine winkelruimten, alsmede een geheel door de bebouwing ingesloten ruimte voor rijwielstalling. Poort boven centrum Het flatgebouw vormt een geheel met het café-restaurant en zal de Zuidzijde van het ovale plein afsluiten. Omdat het flatgebouw ever de Boulevard heen wordt gebouwd, is daarin een ruim 15 meter brede en onge veer vier meter hoge poort geprojecteerd over de rijbaan en de aan weerszijden van de Boulevard gelegen trottoirs. B. en W. delen in hun toelichting mede, dat het plan in overeenstemming is met de opzet van het wederopbouwplan en dat de supervisor, ir. G. Friedhoff, zich behoudens enkele nog aan hem voor te leggen détails, met dit plan gaarne accoord heeft ver klaard. De Districts Opleidingscommissie voor de typografie heeft Donderdagavond in res taurant Brinkmann tijdens een bijeenkomst met geslaagden de diploma's uitgereikt aan hen, die de cursus met succes hebben ge volgd. Dit geschiedde door de heer R. Blok, voorzitter van de commissie. Daarna spra ken nog de heren J. A. Hofman, voorzitter van de federatie van werkgevers in de typografie. Blauw, namens de vereniging tot bevordering van de opleiding van leer lingen in het boek-, druk- en rasterdiep- drukbedrijf en P. W. Voskuilen, secretaris van de Districts Opleidingscommissie. In het eerste deel van de avond werd de geslaagden en genodigden een film voorstelling aangeboden door de Handel maatschappij voor Grafische Machines N.V. te Amsterdam. Het programma be vatte een film over de werking en bedie ning van moderne linotypes. Getoond is, wat een zetter op een standaardmachine in zijn normale werk kan doen. Naar wU vernemen, zal de nieuwe spelling waarover wij gisteren berichtten, op 14 .September in werking treden. Op 25 Augustus is zij als Algemene Maatregel van Bestuur afgekondigd en in dien daarbij, zoals in dit geval, geen tijd stip van inwerkingtreding is genoemd, wordt zulk een maatregel van kracht na twintig dagen. Om in deze betrekkelijk korte tijd zoveel mogelijk Nederlanders op de hoogte te brengen met de nieuwe schrijfwijze zou er dezer dagen een beknopt en eenvoudig overzicht van de veranderingen van de pers komen, die voor een paar cent ver krijgbaar zal zijn. Naar het ministerie van Onderwijs. Kun sten en Wetenschappen mededeelt, zal de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen bevorderen dat op de kortst mogelijke termijn door de ministerraad maatregelen worden getroffen ter verkrij ging van eenvormige toepassing der spel lingsregeling in ambtelijke stukken. Eveneens zal de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen eenvormige toepassing bij het onderwijs bevorderen. Eindelijk heeft de zon zich haar zomerse plichten herinnerd: op de stralende Don derdag is zowaar een even zwoele Vrijdag gevolgd. Vele Haarlemse moeders hebben het Vrijdagse huiswerk dan ook extra vlug afgemaakt om zich met haar kroost in de parken en plantsoenen te gaan koesteren aan de weldadige gloed van dit zonderlinge natuurverschijnsel. In de serie van jaarverslagen van ge meentelijke instellingen is thans ver schenen het jaarverslag over 1953 van de gemeentelijke musea, te weten het Frans Halsmuseum en het „Huis Van Looy". Het verslag omtrent het Frans Hals museum begint aldus: „Het stemt tot vol doening, dat de intensievere culturele ex ploitatie van het museum thans tastbare resultaten oplevert. Deze resultaten liggen niet zozeer uitgedrukt in het feit, dat het hoogste bezoekcijfer kon worden genoteerd sedert de stichting van het museum, dan wel in de gelukkige omstandigheid, dat het percentage stad- en streekgenoten aan merkelijk hoger lag dan gewoonlijk". Met deze zinsnede demonstreren zij, die zeer nauw met het museum betrokken zijn, duidelijk, hoe na de genegenheid van stad en streek voor hun museum hen aan het hart ligt. Vervolgens geeft het verslag een opsom ming van de vele gebeurtenissen, die bin nen de muren van het gebouw plaats von den alsmede van de nieuwe aanwinsten; feiten, die wij in de loop van 1953 reeds min of meer uitvoerig vermeldden. Het aantal bezoekers in 1953 bedroeg 64.440; de opbrengst aan entréegelden f 17.219,70, inclusief bezoek en inkomsten van de avondopenstelling. Het bezoekers aantal kan als volgt worden gespeciali seerd: 34.053 betalende bezoekers; 2.904 gratis bezoekers (diverse groepen en leer lingen van scholen en hun begeleiders); 1.224 gratis bezoekers op 14 Mei (veertig jarig verblijf van het museum in het ge bouw Groot Heiligland 62); 1.554 per sonen, vrijgesteld van betaling; 24.700 be zoekers van de avondopenstelling. Aan scholen werd 52 maal gratis toe gang verleend; hiervan kwamen er 48 uit Haarlem (enkele scholen kwamen meer malen). Het aantal leerlingen bedroeg 1141, begeleid door 59 leerkrachten. Ook buitenlandse scholieren bezochten het museum. Het aantal rondleidingen bedroeg 65. Er werden 235 Nederlandse, 734 En gelse. 433 Franse en 379 Duitse gidsen ver kocht, benevens vijf catalogi der Coste- riana. Ten behoeve van de bijzondere avond openstellingen en ook ten dienste van het gewone museumbezoek werden in binnen- en buitenland folders verspreid, ten getale van 17.000. De opbrengst van de verkoop van catalogi, gidsen, boeken, foto's en prentbriefkaarten bedroeg f 4.997,47 in 1953 tegen f 4.330,57 in 1952. Huis Van Looy In 1953 werden elf tijdelijke tentoon stellingen gehouden in de zalen aan de Kamperlaan gelegen. Het totaal aantal bezoekers aan deze elf tentoonstellingen bedroeg 4890. Het aantal richtingsborden naar 't museum werd met twee uitgebreid. Het woonhuis van de schilder-schrijver werd in het verslagjaar bezocht door 96 personen. In de afgelopen nacht tegen halfeen zat een vierentwintigjarige Deense zeeman, die kok is op een schip, dat thans te Rotterdam ligt, in het restaurant van het Haarlemse station. Hem passeerde een beambte van de posterijen en zonder dat er enige aan leiding was, gaf de Deen de beambte een klap op het linkeroog. De politie werd hiervan op de hoogte gesteld; zij trof de Deen in staat van dronkenschap aan. Bovendien was hij niet in het bezit van papieren. De man is naar het bureau van politie overgebracht en zal aan de Vreem delingendienst worden overgegeven. Toen het personeel van de kwekerij Car- lee aan de Leidsevaart in Haarlem op het terrein aankwam zag het tot zijn verba zing. dat de brandkast uit het. kantoor bui ten stond en nog de sporen droeg van po gingen om haar te openen. Het bleek al spoedig, dat in de afgelopen nacht onge node gasten een raam hadden geforceerd, waardoor zij het kantoor waren binnenge drongen. Vervolgens hebben zij de brand kast naar buiten gesleept om die te trach ten te openen. Toen dat niet gelukte, heb ben de inbrekers zich met een schrijfma chine tevreden gesteld. In Heemstede heeft zich vannacht een analoog geval van inbraak voorgedaan, zo dat het vermoeden gewettigd is. dat men met dezelfde daders te doen heeft. Daar is namelijk een raam geforceerd van het kan toor van de aannemersfirma Thunnissen aan de Lamckhorstlaan en ook daar is een schrijfmachine ontvreemd. Tenslotte werd in de afgelopen nacht nog ingebroken in een consumptiekiosk op het gemeentelijk sportterrein aan de Van Oos ten de Bruijnstraat te Haarlem. Daar er niets waardevollers aanwezig bleek te zgn hebben de daders zich vergenoegd met de mhoud van een paar flesjes verversende dranken. Met ingang van 1 September zal mejuf frouw J. C. Warnaar haar werkzaamheden bij het Provinciaal Bestuur Noordholland van de Stichting 1940-1945 beëindigen. Zij zal worden opgevolstd door de heer G. O. Neef. Mejuffrouw Warnaar heeft bekend heid verworven in de tijd toen het Provin ciaal Bureau nog in Haarlem op de Dreef was gevestigd en zij als assistente van de directeur, de naar Canada geëmigreerde heer P. Vermeulen, steeds een aandachtig gehoor had voor de moeilijkheden van de verzorgden van de Stichting 1940-1945. zo wel voor de nabestaanden van de gevallen verzetsmensen als voor de invaliden uit de verzetsbeweging. Er is ii> Hsariem een comité samenge steld. dat meüiffrouw Warnaar bii haar vertrek een afscheidsgeschenk wil aanbie den. Dit zal geschieden tijdens een morgen Zaterdagmiddag 28 Augustus, van 3 tot 5 uur te houden receptie in hotel Le Pont d'Avignon. Roemer Visscherstraat 43 te Amsterdam, tegenover het tegenwoordige provinciaal bureau der Stichting 1940-1945. 3-3% Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'darn Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V_A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 99% 227% 377% 276</i 436% 92 162% 141 127% 1159/,» 210 189 188% 193% 38 75% 59V» 99 19% 52W„ Openings koersen 99"/, 227% 377% 277% 436 91 162% 140% 126'/» 116% 210 189 188% 193% 38% 75% 59% 97% 19% 52% Voor de een na laatste keer Maandag spreekt zij nog in de Begijnhofkapel heeft mejuffrouw Corry ten Boom in Haar lem vrienden en belangstellenden toege sproken, alvorens zij Dinsdagavond in het vliegtuig stapt met bestemming New York, waar zij reeds Donderdagavond een spreekbeurt zal vervullen. Vandaar gaat de reis dan naar Canada. Japan, Australië, Nieuw Zeeland, Zuid-Afrika, Israel en via Spanje wordt de terugreis naar Nederland aanvaard. Maar voor het zó ver is zullen ongeveer drie of vier jaar verstreken zijn. In al die landen zal mejuffrouw Corry ten Boom, die tot haar vijftigste jaar het hor logevak beoefende in de zaak van haar vader aan de Barteljorisstraat, en de dood van haar zuster Betsie in een Duits con centratiekamp als een opdracht beschouw de om het Evangelie te gaan verkondigen de heilsboodschap brengen. Van deze evangelieverkondiging getuig de haar hele toespraak, Donderdagavond gehouden in het intieme kerkgebouw van de Verenigde Doopsgezinde gemeente voor bijna vijfhonderd toehoorders. Zij achtte het een groot voorrecht na reeds negen jaar weg te zijn geweest alvorens haar nieuwe reis te beginnen nog een enkele maal in haar vaderstad te kunnen spreken. „Maar u mag niet vergeten, dat ik hier niet voor u sta als Corry ten Boom, aldus de spreekster, maar als verkondiger van het Evangelie. Al zou ik wel schrikken als het hier net eens zo ging als mij in het buitenland overkwam, waar op een aan plakbiljet was te lezen: Een heilige (in Jezus Christus) komt vanavond spreken: Corry ten Boom. Toch is het mijn taak duidelijk te maken hoe Christus' overwin ning in deze tijd te zien. Als wij de krant lozen naast de Bijbel, weten wij wel niet wat er gebeurt, maar wel weten wij wie er kan komen. Een goede bestudering van het geschrevene zegt ons, dat de kinderen Gods eens van aangezicht tot aangezicht met Hem zullen staan. Maar dan moeten wij bereid zijn Hem te ontvangen. Hier aan kunnen we werken door de atoom kracht te gebruiken om op te bouwen en niet meer om te vernietigen. Men vindt de oplossing voor de problemen van deze tijd niet in een politieke richting of in de phi- losofie, maar in de wederkomst van Chris tus, zoals dit is beschreven in Openbarin gen, vers 10: omdat gij het bevel bewaard hebt om mij te blijven verwachten". Mejufrouw Ten Boom vertelde vervol gens hoe zij eens in een gevangenis in Japan had gesproken, waar veertienhon derd moordenaars bij elkaar waren ge bracht. Bij twee van hen gelukte het door de duisternis, die hen van Christus scheid de, heen te dringen. Zij waarschuwde ech ter, dat onze zonden in Gods ogen even schuldig zijn als de daden van die moor denaars. Met een zaklantaarn in de hand, demonstreerde mejuffrouw Ten Boom ver volgens hoe de mens al zijn zonden moet uitbannen om de duisternis waarin hij ver keert te vervangen door het licht. „Het is van geweldige waarde voor anderen te bidden," besloot mejuffrouw Ten Boom haar toespraak. „Wilt u voor mij bidden, ik heb het zo nodig." Na het gezamenlijk zingen van gezang 205 „Rijst op, rijst op voor Jezus" zongen de aanwezigen mejuffrouw Ten Boom Psalm 149, vers 4 toe: De Heer zal u steeds gadeslaan. Van de geboden gelegenheid daarna van deze bekende figuur van de Evangelisatieverkondiging afscheid te nemen werd een druk gebruik gemaakt. BINNENLAND De echtgenote van dominee H. R. Tim merman uit Ierseke, die gisteravond, met haar man en drie kinderen juist op de laat ste dag van haar vacantie in Apeldoorn, een bezoek bracht aan het lichtsprookje in „Berg en Bos", is met bloemen en geschenken aan de controle ntvangen. Zij bleek namelijk de 75.000ste bezoekster van dit lichtsprookje te zijn. HAARLEM EN OMGEVING Spaarndams fanfarecorps Crescendo zal Zaterdagavond van acht tot tien uur in de muziektent op de Westkolk een concert geven met medewerking van het kinderkoor De Kleine Stem, het gemengd koor „Zang Veredelt". Spaarndams gemengd koor en Beverwijks gemengd koor, alle onder lei ding van Ernst van 't Kaar. De koren en het corps werken mee aan het nummer „De Vrijheid" van Jos. de Klerk, waarvan Jan Engelman de tekst heeft geschreven. De Hervormde Jeugdraad zal met in gang van 1 September het bureau van deze raad overbrengen van de Ridderstraat 32 naar de Oude Groenmarkt 9. Daar is de Jeugdraad kantoorruimte beschikbaar ge steld in de Grote Kerk. De wethouder van Onderwas en Per soneelszaken in de gemeente Bloemendaal, mejuffrouw dr. M. E. Nolte, is Dinsdag 31 Augustus verhinderd haar spreekuur te houden. Het vijftigjarig bestaan van de fa. A. de Graaf en Zoon te Bloemendaal, de brand- stoffenhandel aan de Bloemendaalseweg, zal op Zaterdag 4 September worden gevierd met een 's middags van drie tot vijf uur te houden receptie. De firmanten recipiëren dan in hótel „Iepenhove" aan de Harten- lustlaan te Bloemendaal. B. en W. van Texel nebben de invoer van konijnen op het eiland wegens de elders voorkomende myxomatose verboden. Naar wij vernemen hebben Gedeputeer de Staten van Noordholland hun goedkeu ring onthouden aan het in November door de Bloemendaalse raad vastgestelde uit breidingsplan voor het Naaldenveld in Aerdenhout-Bentveld. In dit uitbreidingsplan werd de moge lijkheid tot stichting van een flatgebouw van zes verdiepingen geopend, hetgeen door velen werd afgewezen. De tegenstan ders van de flatbouw, die schending van het natuurschoon ter plaatse vrezen, heb ben dus reden met dit besluit ingenomen te zijn. Het standpunt van de gemeente Bloe mendaal is nog niet bepaald. De beroeps termijn staat open tot 11 September. Agatha, 26 v. Pladju te Bangkok. Alhena, pass. 25 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Amstelkroon, 26 v. Colombo te I>jibouti. Arend-skerk, 25 v. Hongkong n. Manilla. Argos, 25 v. Lissabon te Amsterdam. Alcyo«e, 26 v. Montevideo te Santos. Algenib, pass. 25 Fern. Noronha n. Las Palmas Arundo, 25 v. Rotterdam n. Port Churchill. Abbedijk, 25 v. San Francisco n. Portland. Alehiba, 26 te Hamburg. Amerskerk, 26 v. Marseille n. Duinkerken. Amor, 26 v. Rotterdam te Amsterdam. Amsteldijk. 25 600 m. W. Lands End. AmstelparK, 25 650 m. NO. Kp. Race. Arendstiijk, 25 400 m. ZO. Kp. Race Artemis, 26 te Turks eil. Amstelbrug. 26 1U0 m. O. ten N. Mauritius. Almdijk, pass. 26 Finisterre n. Lissabon. Ampenan, 27 v. Napels te Port Said. Amstelvaari, pas. 26 Gibraltar n. Amsterdam. Appingedijk, 26 v. Rotterdam te New York. Arendskerk, 27 v. Hongkong te Manilla. Arkeldijk, 27 v. Sungeigerong te Bangkok. Aardijk, 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Algenib, pass. 26 St. Paulsrock n. Las Palmas. Alwakl, 26 v. Boston te Philadelphia. Arundo. pass. 26 Wight n. Port Churcill. Averdijk, 26 v. New York n. Antw. Alblasserdijk. pass. 27 VUssingen n. Antwerpen Alnati, 29 Rotterdam verwacht. Bantam, 26 v. Mobile te Galveston. Blitar, 26 te Barcelona. Barendreeht, 27 v. Suez te Ummsaid verw. Bennekom, 25 v. Chincama te Callae. Blommersdpk. pass. 25 Muscat n. Suez. Boissevain, 25 460 m. NO. Diego Garcia. Breda, 26 v. Rotterdam n. Bremen. Blitar, 27 v. Barcelona n. Le Havre. Boschfontein, 27 v. Antwerpen te Amsterdam Boskoop, 26 v. Amsterdam n. Bremen. Gorilla, pass. 25 Christmas eil. n. Singapore. Chama. 25 60 m. W.NW. Malta. Congostroom, 25 v. Abidjan n. Monrovia. Cleodora, 26 290 m. NW. Fremantle. Caltex Delft, pass. 26 Kreta gepass. n. R'dam. Caltex Perms, pass. 26 Lissabon n. Sidon. Ceronia. pass. 26 Malta 30 Port Said verw. Charis, 26 v. Barbados n. Paramaribo. Delfland, 24 v. llheos te Bahla. Delft, pass. 26 Azoren n. Trinidad. Duivendi.ik, 26 v. Cristobal te Antwerpen. Diemerdijk, 25 555 m. NO. Bermuda. Duivendrecht, 25 240 m. ZW. Bermuda. Daphnis, 27 v. Amsterdam te La Guaira. Dongedijk, 25 v. Nainamo te Portland. Esso Den Haag, 25 v. Rotterdam n. Sidon. Eemdijk, 25 690 m. W.NW- Fayal. Esso Rotterdam, 26 490 m. W. Ouessant. Eos, 26 v. Malta n. Alexandrië Erinna, 24 v. Spezia te Rangoon Eendracht, pass. 27 Finisterre n. Hamburg. Elmina, 25 v. Amsterdam n. Bremen. Esso Amsterdam, pass. 26 Vlissingen n. Antw Friesland (SSM), 25 v. Rotterdam te Methil. Farmsum, 26 590 m. N.NW. Wake eil. Gouwe, pass. 26 Finisterre n. Rotterdam. Groote Kerk, pass. 26 Ouessant n. Lissabon. Gadila, 26 te Melbourne. Groote Beer. 29 Rotterdam verw. Ganymedes 25 150 m. Z. Kp Hatteras. Heelsum, 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Hera, pas. 25 Miami n. Rotterdam. Hector, 25 v. Djidjelli n. Algiers. Haulefwijk, 25 450 m. N.NW. Galapagos eil. Hersilia, 26 te Pto Cardon. Hestia, 25 v. Stkitts n. Dominica. Hathor, 26 v. Rotterdam te Tunis. Heelsum. 27 v. Hamburg te Anwerpen. Hermes, 28 v. Carupano te Aruba. Hoogkerk, 26 v. Marseille n. Santander. Haarlem, 26 v. Amsterdam n. West Indlë. Indrapoera, 26 v. Priok te Singapore. Ittersum, 26 v. Duinkerken n. Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 26 v. R'dam te Quebec. Karimata, 26 te Priok. Kota Agoeng, pass. 25 Socotra n. Priok. Kota Gedeh pas. 25 Perim n. Djeddah. Kota Baroe, pass. 25 Gibraltar n. Port Said. Kertosono, 26 v. Victoria n. San Francisco. Koratia, 29 v. curacao te Port Said verw. Laagkerk, pass. 25 Gibraltar n. Marseille. Loosdrecht, 26 v. Cochin te Karachi. Lutterkerk 25 v. Hamburg te Rotterdam. Leersum, 25 350 m. O. Bermuda. Lombok, 25 160 m. NW Madeira. Loenerkerk, 2b 540 m. ZW. Karachi. Lucita, 26 v. Heysham te Oldkilpatric. Lindekerk, pass. 26 Malta n. Port Raid. Laertes, pass. 26 Guardafui n. Belawan. Lissekerk, 27 te Bahrein. Luna. 26 v. Rotterdam n. Patras. Leopoidskerk. 26 te Vlissingen. Lieve Vroiiwekerk, 26 v. Bahrein n. Suez. Molenkerk. 26 te Port Swettenham. Myonia, 26 v. Hongkong te Singapore. Meerkerk. 25 v. East Londen n. Port Elizabeth. Marken. 25 v. Lagos n. Warrt. Maureen, 25 t.h.v. Anti Costi ell n. Hamburg. Ma'-oma, 26 820 m. NW. Kp. Leeuwin. Malea. 27 v. Baltkpapan te Pladju verw. Marpessa. 27 v. Gee'.ore te Mlri verw Metula. 26 180 m. W.ZW. Kangeroo eil. Maasdam, 26 570 m. O.NO. Kp. Race. Maashaven, pass. 26 Kaap Verdische ell. naar Rio de Janeiro. Mentor, 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Muiderkerk. 26 v. Las Palmas te Antw. Murena, 6 Sept. v. Mena el Ahmadi te Port Said Meiiskerk, 27 v. Kobe n. Shanghai. Notos. 26 v. Amsterdam te Aarhus. Nigerstroorn. 25 v. Las Palmas n. Rotterdam. Nestor, 25 520 m. Z.ZW Fayal. Ootmarsum.'25 v. Galveston n. Brownsville Oran.iefontein, 25 v. Las Palmas n. Southampton Oranjestad. 25 90 m. N ten O. Carthagena. Ouwerkerk, 27 v. Port Lincoln te Fremantle verwaent. Orion, 26 v. Algiers te Tunis. Oberon, 25 v. Norfolk n. Curasao. Ovula, 25 boo m. ZW. Azoren n. Curacao. Overijsel, pas. 26 Gibraltar n. Alexandrië. Omala, 28 v. Pta Cardon te Rotterdam verw. Oranje. 27 v. Priok te Amsterdam. Prins Willem XII, 26 v. Montreal n. Toronto. Prins Willem V, 26 v. Montreal te Hamburg. Poseidon, 25 v. Maracaibo n. Jacmel. Prins Willem George Fred. 26 v. Milwaukee te Sana. Pieter S. 26 v. Rotterdam te Swansea. Peperkust, pas. 26 Finisterre n. Dakar. Prins Fred. Willem, 26 v. Rotterdam te Mlontreal Peina, 25 te Geraldton. Polyphemus, 27 v. New York n. Baltimore. Prins Maurits, pass. 27 Vlissingen n. Hamburg. Rotula, 25 v. Bombay n. Bahrein. Rijnkerk, pass. 25 Perim n. Port Said. Rijndam, 25 540 m. O.NO. Kp. Race. Riouw, 25 320 m. Z. ten W. Sable eil. Rempang, 26 v. Alexandrië te Halifax. Rondo, pass. 26 Ceylon n. Belawan. Ridderkerk, pass. 27 Guardafui n. Mombasa. Salatiga, 25 v. Karachi te Bahrein. Sigli, 25 v. Colombo n. Brisbane. Stad Alkmaar, 24 v. Karachi te Bombay. Sommelsdijk, 26 v. Boston te New York. Stad Vlaardmgen. 25 v. Rotterdam n. Narvik Scherpend recht, 27 v. Belem te Pto La Cruz verwaent. Stad Breda, 26 v. Londen n. Kirkenes. Statue of Liberty, 29 v. Newport News te Poit Said verwacht. Salland, 25 500 m. Z.ZW. St. Vincent. Sarpedon. 25 te Petit Goavd. Schiedijk, 25 260 m. NO. Fayal. Sheratan, 25 250 m. N. Madeira. Stad Amsterdam, 25 520 m. W.ZW. Fayal. Straat Soenda, 25 310 m. O.NO. Tristan da Cunha Soestdijk, 27 te Penang. Stad Maastricht. 27 v. Gibraltar te Livorno. Stad Maassluis, 26 v. Rotterdam n. Narvik. Stad Rotterdam 26 v. Newport Mon te Wabana Sheratan, pass. 27 Gibraltar n. Mena el Ahmadi Sioterdijk, 27 te Philadelphia. Stad Arnhem, 26 v. Londen n. Rotterdam. Stad Dordrecht. 26 Finisterre n. Rotterdam. Sumatra, 26 v. Marseille n. Amsterdam. Saparoea, pas. 26 Gibraltar n. Marseille. Slamat, 27 v. Damman te Koeweit. Stad Schiedam. 27 v. Kirkenes te IJmuiden. Tegelberg, 25 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Teucer, 25 v. Liverpool n. Port Said. Tiba, 26 v. Rotterdam te Bahia. Taria, 25 750 m. NO. Barbados. Tjimenteng. 25 v. Buenos Aires n. Montevideo. Trajanus, 25 v. Ciudad Trujillo n. Pt au Prince. Thelidomus, 26 v. Maracaibo n. Curacao. Tabinta, pass. 26 Kp. Vincent n. Marseille. Telamon, 26 v. New York n. Curacao. Tiberius, 26 v. Trinidad n. Amsterdam. Trompenberg, pass. 26 Dover n. Houston. Tamo, vertr. 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Teiresias, pass. 27 Sabang n. Belawan. Van Linschoten, 27 te Freetown verw. Van Riebeeck, 27 v. Singapore n. Belawan. Woensdrecht, pass. 26 Perim n. Suez. WonogirJ, pass. 26 Gibraltar n. Rotterdam. Waterland, 25 v. Santos te Montevideo. Waterman, 25 970 m. W. Galapagos eil. Waal, 25 v. Punta Arenas n. San Juan del Sur. W. Alton Jones, pass. 26 Ras Fartak n. Mena el Ahmadi. IJsel, 26 v. Alexandrië n. Beyrouth. Zuiderkruis, 25 v. Rotterdam n. New York. Zaan, 24 v. Amsterdam te Zaandam. Zeeland (KRL)26 v. Rotterdam n. Hamburg. KLEINE VAART Audacia, 25 dwars Lynwell n. Boston. Appingedam, vertr. 26 v. Antwerpen n. R'dam Advent, 25 v. Fur te Colchester. Aeneas, 25 v. Amsterdam n. alencia. Alcetas, 25 v. Amsterdam n. Le Havre. Aco, 25 v Ronskar te Kemi. Atlas. 25 v. Haifa n. Kalamata. Audacia, 26 v. Boston n. Rotterdam. Auriga 26 v. Huelva t" Galway verw. Antilope, 26 v. Grangemouth te Rotterdam. Algarve, 26 v. Amsterdam n. Bremen. Ary Scheffer, 26 v. Kopenhagen te Gothenburg Astra, pas. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Att S, 26 v. Cork te Manchester verw. Bab-T. 25 dwars Schiermonnikoog n. Zaandam Berkelstroom, 25 op Thames n. Amsterdam Betty-Anne S, 25 dwars Goeree n. Nantes. Badzo, 25 v. Amsterdam n. Londen. Barracuda, 25 v. Esbjerg n. Londen. Beekbergen, 25 nog te Kotka. Bestevaer, 25 nog te Norrkoping. Bree Helle, vertr. 27 v. Londen n. R'dam. Betty Anne S. 23 v. Rotterdam te Nantes verw Bill-S, 26 v. Ipswich te Sunderland. Binnenhaven, 26 v. Rouen te Casablanca. Briblo, 26 v. Boston te Rotterdam. Cornelia b II, 25 dwars May eil n. Malmö. Caland. 25 v Tees n. Skive. Cateli, 25 Brunsbilttel gepass n. Quimper. Di.ia, 25 dwars Haisboro n. Goole. Doklaan, 26 v. Amsterdam n. Abo. Draco, 25 v. Rotterdam te Savone. Driebergen, 26 v Rec.ueiada n. Calais. Duiveland, 26 v. Rotterdam te Grangemouth. Dinkel, 26 v. Londen te Rotterdam Deneb, pass. 26 Vlissingen n. Zee. Elscnhugh, 25 rede Duinkerken n. Ondon. Erkalin. 25 v. Goole te Roterdam. Eemstroom, 25 v. Amsterdam n. Leith. Eibergen, 26 v. Ala te Liverpool. Evertsen, 25 v. Antwerpen n. Korksar. Express, 25 v. Rotterdam n. Kingslynn. Evertsen, pass. 26 Vlissingen n. Korskar. Fiat, 25 op Thames n. Rotterdam. Finlandia, 25 dwars Borkum n. Rotterdam. Flamingo, 25 dwars Sunk n. Amsterdam. Ferocia, 25 v. Brunsbilttel te Bordeaux. Fiducia, 25 v. Maassluis n. Boston. Frans Bohmer. 27 v. Dakar te Le Havre. Finlandia. 26 v. Ronne te Amsterdam. Fraternite, 25 v. Fowey n. Naestved. Flat, 26 v. Londen te Rotterdam. Gaasterland, 25 dwars Fiambrohd n. R'dam. Gefle, 25 dwars Den Helder n. Stockholm. Gramsbergen, 26 v. Sibenik n. Garston. Gaasterland, 26 v. Grangemouth te Rotterdam Goote, 27 v. Rotterdam te Tanger verw. Grehbestroom, 26 v. Amsterdam n. Bristol. Gerrie S. verm. 28 v. Hamina n. Amsterdam. Harm, 25 dwars Noordhinder n. Abo. Helios. 25 dwars Norderney n. Zweden. Hinde. 25 100 m. NO. Tyne. Harold, 25 v. Abo n. Rotterdam. Hartel, 26 v. Antw. te Kopenhagen verw. Haskerland, 26 v. Kingslynn n. Rotterdam Hast 1, 25 v. Kopenhagen te Gothenburg. Hast III, 26 v. Manchester te Rotterdam. Henrica, 26 v. Lissabon te Leixoes verw. Ilias, 25 v. Rijeks n. Trieste. Ida Pieter, 25 dwars Gallopers n. R'dam. Ida Pieter, 26 te Poortershaven. Ilias, 25 v. Rijeka n. Triest. Import, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Jacoba Catharlna. pass. 26 Vlissingen Casablanca Jaba, 26 v. Londen te Schiedam. Kortenaer, pass. 25 Cuxhaven n. Londen. Kemphaan, vertr. 28 v. Gdynia n. Hull. Leenderi b, 25 dwars Dungeness n. Rotterdam. Leendert b, 26 v. Bilbao te Rotterdam. Lies, 25 v. Tayport n. Methil. Lucas Bols 1, 25 v. Aardalstangen te Kristine- namn. Lucas Bols II, vertr. 26 v. Hamburg n. Hamina Marcella, 25 dwars Newcastle n. R'dam. Marie, 25 dwars Aalborg n Dundee. Marne, 25 dwars Dungeness n. Rotterdam. Medusa. 25 dwars Norderney n. Helsinki. Megrez N, 25 dwars Sandettie boel n. Antw Muphrid N, 25 rede Duinkerken. Maartje, 26 v. Sunderland te Gothenburg. Madjoe, 25 v. Amsterdam n. Surte. Markab, 25 v. Harlingen n.* Esbjerg. Maria. 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Midas, 25 v. Taragona te Amsterdam. Mies. 26 v. Amsterdam te Gent. Mintaka N. 25 v, Agadir te Nantes. Monica, 25 v. Dublin te Workington. Mulan, 26 v. Scheveningen te Turku. Manto, 26 v. Amsterdam te Rotterdam. Markab N, 26 v. Rotterdam n. Warnemunde. Marne, 26 v. Jersey te Rotterdam. Meuse, 26 v. Antwerpen te Rotterdam. Midsland, 26 v. Grangemouth te Rotterdam. Merwehaven, 27 v. Port Lyautey te Duinkerker, verwacht. Muphrid N. 26 nog op rede Gravelines. Neeltje b. 26 v. Nantes te Genua. Noord, pass. 25 Eddystone n- Stanlow. Noorderhaven, 26 Holtenau gepass. n. R'dam. Noorderlicht, 2 v. Kemi n. Bristol. Noordstad. 26 v. IJmuiden te Amsterdam. Nottingham, 26 v Kir.gslynn te Rotterdam. Pascholl, 25 v. Delfzijl n. Manchester. Poortvliet, 25 te Huelva. Plato. 26 v. Amsterdam n. Algiers. Phtdas, 25 dwars Oporto n. Le Havre. Raket, 26 dwars Whitby n. Seahamn. Roelf. 25 v. Amsterdam n. Gdynia. Rijnstroom, pass. 26 Kentishknock n. A'dam. Roelof Hulsman. 25 bij IJmuiden n. Cork. Sint Walburg, 25 dwars Dungeness n. Plymouth Spora, 25 dwars Sunk n. Rotterdam. Strijpe, 25 v. Tramore n. Manchester. Spora. 26 v. Londen te Rotterdam. Setas. 26 v. Rotterdam te Esbjerg. Sourt, 25 v. Rochefort te La Rochelle. Stella Maris. 25 v. Londen te Holmsund. Swift, 25 v. Rouen n. Antwerpen. Ton-S, 25 dwars Terschelling n. Sharpness. Ton S. 28 v. Kopmanholmen te Sharpness verw Taurus, vertr. 27 v. Baasrode n. Goole. Teunika (ex Marken). 25 v. A'dam te Zaandam Trito. 26 v. Belfast te Droeheda. Tromp. 25 v. Walkom te Hull. Twee Gebroeders. 26 dwars Boulogne n. Rouaan Valbella, 26 15 m. Z. Startpoint. Viking. 26 v Esbjerg te Harburg. Virgo, 25 v. Rostock te Kotka. Vlieland, 25 v. Gothenburg n. Parijs. Volharding, pass. 26 Dungeness n. Amsterdam Westerdok. pass. 25 Thameshaven n. A'dam. Westpolder, 25 dwars Dover n. Antwerpen. Wiebold Bohmer. 25 20 m. Z. Wight. Walcheren. 25 te La Rochelle Westkust, 25 v. Norsbron n. Londen. Westpolder, pass. 26 Vlissingen n. Antw. Zwaantiena, 25 100 m. NO. Pitboei. Zeehaan. 27 v. Gdynia te Hull verw. Zwerver, 25 v. Londen te Plymouth. GED. OUDE GRACHT 116 Uw adres voor Adverteert in dit blad alleen deze maand nog van ƒ72.50 voor 58.— met f2.per week. Merk: Enicar - 15 steens Bloc-Anker. in 15 steens Bloc-Anker. Schokvrij, anti- magnetisch, reeds vanaf 39.50, met 1.50 per week. Grote sortering: PENDULES - KOEKOEKSKLOKKEN - MUZIEK WEKKERS - BLOEMKLOKJES Alles wordt ten volle gegarandeerd. CASSETTES TAFELZILVER met levenslange garantie, vanaf 2.— per week. REPARATIES worden afgeleverd met drie maanden garantie en worden uitgevoerd door gediplomeerd personeel. Desgewenst bezoek aan huis ook in de avonduren. Jansweg 25a Haarlem Telefoon 13131 Inlichtingen ook verkrijgbaar voor Haarlem-Oost: Drilsmaplein 30.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10