LAATSTE DAG 1 Zwitsersche Winkel of kantoorruimte Zie Boven STOMEN 21 AUTO GRATIS FOTO I EXTRA VACANTIE AANBIEDING! LAATSTE WEEK Krijgt U gasten? OPZEELAND LEEG WOONHUIS BOARD - ETERNIT - TRIPLEX centrum Haarlem Geen zuurstof gevonden op Mars Zandvoort Lis se Bennebroek H ill e som Haarlemmermeer Ambassade van zestig man naar Djakarta Heemstede i O Gebit stuk? Crediet ERKENDE SPECIALISTEN „Labor", Rijksstr.weg 127 Sïïïïi van den BELT Co's Handel-Mij gezocht in of bij DUINLUST-BRAMEN ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgaansdag Zandvoortse ouden van dagen Geen konijnenziekte in de duinen In Zandvoort hoopt men op een stralend weekeinde Aanleg van plantsoenen Sovjet-verrassing Zal surplus99 worden teruggezonden Zuid Afrikaanse marine wil Nederlandse experts Opstijgverbod voor Britse Swift-straaljagers Adrie Voorting vijfde in Bazel Meer getoeter wellicht door slechte weer? Scheepvaart DREESMAJVN I 50 - v N.VJ De C U LTURA Bel even op 19734 MISSET&Zv KR/EBELHOEST? pak PACTOLAN Vroeg oud! <20. in, TE KOOP ABC BESTELDIENST 2 PIANO'S en KLEINE VLEUGEL Op 13 Juli heb ik u beloofd, nog terug te ko men op de zaak-Mars. Er waren immers aan wijzingen waargenomen in het landschap van on ze buurplaneet. Plane- tenstudie wordt in Ne derland weinig bedreven althans door beroeps sterrenkundigen, maar een eminent deskundige op dit gebied is onze oud-landgenoot prof. dr. Gerard Kuiper, verbon den aan de McDonald Sterrenwacht van de universiteit van Texas. Van hem heb ik nu ant woord gekregen op een aantal vragen. Wat ons leken immers speciaal interesseert is de vraag of er in de dampkring van Mars ook zuurstof voorkomt, zoals in die van ons. Met an dere woorden: lijkt de atmosfeer van Mars op die van de aarde? Maar het antwoord stelt teleur voor wie een dergelijke gelijkenis had verwacht; er is geen zuurstof ge vonden, aldus prof. Kui per. Mag men dan verwach ten dat er op Mars enig dierlijk leven kan voor komen? Neen er zijn waarschijnlijk geen die ren op onze buurplaneet te vinden. Veel nieuws (behalve dan wat ongewoon grote wolkenformaties) heeft de waarneming van Mars tijdens de recente oppo sitiestand van deze pla neet inderdaad niet op geleverd. (Zij stond gun stig, doordat eind Juni de aarde haar juist in haalde, zodat de afstand aarde-Mars toen de mi nimale waarde van 64 millioen kilometer be reikte). In ruwe trek ken geldt nog altijd de volgende schildering: neem de Sahara, ver plaats die naar de Noordpool en hef haar dan op tot een hoogte van tien kilometer bo ven het aardoppervlak. Er ontstaan dan omstan digheden die betrekke lijk goed overeenkomen met het klimaat op Mars In het algemeen is dus het beeld dat wij van Mars al kenden, niet bij zonder sterk gewijzigd sinds de jongste obser vaties. Op mijn vraag of men in sterrenkundi ge kringen nog betere resultaten verwacht van de oppositie-waarnemin gen van 1956, waarbij Mars de aarde nog dich ter zal naderen dan thans (n.l. tot op 56 mil lioen km.), antwoordde professor Kuiper beves tigend. Dat m.en die op timistische verwachtin gen koestert, hangt niet eens zozeer samen met die geringere afstand als wel met het feit dat de declinatie van Mars dan gunstiger zal zijn. De de clinatie van een hemel lichaam is zijn afstand tot de hemel-equator en die zal in 1956, anders dan nu, mogelijk maken dat men Mars waar neemt met grotere tele scopen en vanaf b eter- geoutilleerde sterren wachten dan thans het geval was. Want waar de aarde nu eenmaal een bol is, is het van belang, waar op dat bolopper- vlak men zich bevindt bij het waarnemen van andere hemellichamen. En aangezien men nu eenmaal geen hele ster renwachten met zich mee kan slepen, moet men wel wachten tot Mohammed naar de berg komt in casu: Mars in het veld van onze grootste telescopen. Dat zal dus over twee jaar het geval zijn. G. v. W. Het comité „Ouden van Dagen Zand- voort" heeft de jaarlijkse uitgaansdag voor de Zandvoortse oudjes voor dit. jaar be paald op Donderdag 9 September. Het programma voor deze dag werd vastgesteld, doch wordt, daar men dit voor een ieder een verrassing wil doen zijn, geheim gehouden. Vast staat echter, dat een bijzonder prettige dag wordt voorbe reid. Naar wij van welingelichte zijde verne men, is in de Zandvoortse duinen in wijde omtrek nog geen spoor van de zo gevreesde myxomatose te bekennen. In deze zo rijk hier en daar zelfs al te rijk met konij nen bedeelde streken dartelen en graven de viervoeters er nog lustig op los. Maatregelen om de ziekte te weren wer den ook nog niet genomen, men is er trou wens'van overtuigd, dat wanneer de ziekte zou worden geconstateerd, er althans wat de wilde konijnen óetreft weinig aan te doen zou zijn. Het fraaie zomerweer van de laatste da gen heeft in de harten van alle Zand voortse strandpachters de hoop doen te rugkeren. De hoop, dat bij aanhouden van dit prachtige strandweer althans nog iets kan worden goedgemaakt van hetgeen in de slechte voorgaande weken werd be dorven. Want de laatste dagen in deze week hebben Zandvoort een enorme druk te gebracht. Het strand was overvol en de wachtende rijen mensen in de „scha penhokken'* bij de tram vormden een beeld, dat in Zandvoort deze zomer maar al te veel gemist werd. Het spreekt vanzelf, dat de strandpach ters, die door het slechte weer het meest werden gedupeerd, zich thans in de han den wrijven. Men denkt er eenvoudig nog niet aan, het seizoen te beëindigen. Bi] aanhouden van het mooie weer verwacht men Zondag een enorme drukte, die wel eens d e topdag van dit seizoen zou kun nen worden. In normale seizoenen waren het altijd de strandpachters, die hun ter rein ten Zuiden of ten Noorden van het strandcentrum hadden, welke na 31 Augustus hun opstallen weer naar de win terverblijven deden verhuizen; thans blijft men tot ten minste 15 September op het strand aanwezig. Niet alleen, omdat in September nog mooie weekeinden kunnen voorkomen, die een druk strandbezoek tengevolge hebben, maar tevens hebben voor de eerste veertien dagen van Septem ber en ook nog daarna, vele buitenlanders zowel in de pensions als in de hotels en bij particulieren kamers besproken. Onder hen bevinden zich vele West-Duitsers, waarmede een voor-oor logse toestand wordt hersteld, toen ook de Duitsers dege nen waren, die het na-seizoen lonend maakten. Het opmerkelijke en bijna nog nooit ver toonde beeld doet zich thans in Zandvoort voor, dat vele badgasten, die in het begin van deze week reeds vertrokken waren wegens het slechte weer, thans weer naar de door hen voor de maand Augustus ge huurde kamers terugkeren, om nog te kun nen profiteren van het mooie weer der laatste dagen en in de hoop op een even fraai weekend. Pessimisme heeft thans weer plaats ge maakt voor een gematigd optimisme, want Zandvoort leeft als de zon schijnt. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt Zondag in Lisse waargenomen door dr. A. J. Duijmaer van Twist, Hereweg 295, telefoon 3453. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 29 Augustus in Bennebroek waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 300. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst van de artsen wordt op 29 Augustus te Hillegoin waargenomen door dokter G. P. D. Ie Cocq d' Armandville, Sixlaan 7, telefoon 5613. Voorstellen van B. en W Donderdag 2 September komt de ge meenteraad van Haarlemmermeer in open bare vergadering bijeen ter behandeling van tien punten. B. en W. stellen de raad voor tot be noeming van mevrouw A. M. Hoogland Siemers tot onderwijzeres aan de open bare lagere school nummer 4 te Hoofd dorp. Wegens stijging van het aantal leer lingen aan de Sint Josephschool te Bad hoevedorp heeft het bestuur aan de ge meenteraad gevraagd medewerking te ver lenen voor het aanschaffen van 15 school banken Voorgesteld wordt medewerking te verlenen. Op 23, 24 en 25 September zal te Bad hoevedorp een winkelbeurs worden gehou den in een tent, die geplaatst zal worden op een terrein, gelegen aan de Sloterweg tussen de percelen 53 en 55. Het ligt in de bedoeling om op die beurs ook des avonds waren aan het publiek te verkopen. B. en W. stellen de raad voor tot verlenging van het sluitingsuur over te gaan. Voor het treffen van voorzieningen in het wandelbos te Hoofddorp vragen B. en W. een crediet van 1900. B. en W. hebben de gemeenteraad twee plannen aangeboden voor plantsoen- aanleg, respectievelijk te Zwanenburg aan de Elzenkade van de Iepenlaan af tot aan de IJweg en te Badhoevedoro op het hoek punt Eksterstraat/Pa Verkuijllaan. De beplanting aan de Elzenkade, die o.a. zal bestaan uit elzenbomen, heesters, enkele treurwilgen en waterplanten in de aanwe zige Elzentocht, die ter plaatse een stil staand water zal worden, is gewenst we gens de reeds gevorderde woningbouw langs de kade. De kosten van de beplanting worden geraamd op 2.550. Het braaklig gende terreintje op de hoek Eksterstraat/ Pa Verkuijllaan biedt op het ogenblik een weinig fraaie aanblik. Het aanbrengen van een eenvoudige beplanting met hees ters aan de zijkanten, een groep van drie cederbomen in het midden van een te ma ken gazon en rozenstruiken ter doortrek king van de soortgelijke beplantingsstrook voor de flatbouw aan de Pa Verkuiillaan, vormt naar de mening van B. en W. een aantrekkelijke oplossing, waarvan de kos ten naar raming 630 zullen bedragen. B. en W. stellen de raad voor geld beschik baar te stellen voor de uitvoering der werkzaamheden. Voorgesteld wordt tot onbewoonbaar verklaren van de woning Schipholweg 865. Getracht zal worden spoedige huisvesting te vinden voor het gezin, dat bestaat uit man, vrouw en twee kinderen. DOKTERSDIENSTEN Hoofddorp: dokter Bult. telefoon 6320. Nieuw Vennep: dokter Nugteren, tel. 220. Badhoevedorp. dokter Faber, telefoon 6722. Zwanenburg-Halfweg: dokter Rijnders. DJAKARTA. (Aneta). De tweede secretaris van de Russische ambassade in Djakarta, die Donderdag onverwacht in Djakarta is aangekomen, heeft Zaterdag een officieel bezoek gebracht aan het mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Hij ver zocht het ministerie om huisvesting voor hem em zijn gezin. Intussen verneemt Aneta van de zijde van het ministerie van Buitenlandse Za ken, dat van de Indonesische ambassade in Moskou nog geen mededelingen zijn ont vangen over het vertrek van de Russische ambassadeur en over diens staf. Men ver klaarde voorts, dat het zeer lastig zal zijn huisvesting voor het personeel van de Sovjet-ambassade te vinden, omdat nadere gegevens ontbreken. Volgens eerdere berichten zou de staf uit zestig leden bestaan, inclusief de ge zinsleden. Vandaag werd aan Aneta mede gedeeld, d,at de gezinsleden niet in het ge tal van zestig zijn begrepen. Schending van overeenkomst De vice-voorzitter van het Indonesische parlement, mr. Tambunan, heeft aan Ane ta verklaard, dat indien het juist is, dat de staf van de Sovjet-ambassade uit zestig leden bestaat, dit een schending betekent van de tussen Rusland en Indonesië geslo ten overeenkomst, volgens welke de uit wisseling van diplomatieke vertegenwoor digingen zou geschieden op basis van re ciprociteit. De Indonesische staf in Moskou telt slechts acht leden, zei mr. Tambunan. De voorzitter van de sectie Binnenlandse Zaken van het parlement, Sjamsuddin Sutan Makmur, zeide dat indien de Russi sche ambassade van groter omvang is dan de Indonesische ambassade in Moskou, de regering de zelfde maatregelen moet tref fen als indertijd ten aanzien van de Chi nese volksrepubliek geschiedde, en de overtollige stafleden moet terugsturen. De Zuid-Afrikaanse minister van Defen sie F. C. Erasmus, heeft tijdens zijn korte bezoek aan ons land bij de Nederlandse re gering een verzoek ingediend om bijstand van de Nederlandse marine voor de Zuid- Afrikaanse vloot. Gevraagd is om een de tachering van een aantal technisch des kundigen eventueel in de vorm van een missie voor opleiding van het Zuid-Afri kaanse vlootpersoneel. Naar van de zijde van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken ver klaard wordt, is dit verzoek thans in over weging genomen. In principe staat men er zeer welwillend tegenover en men is geenszins ongenegen Zuid-Afrika de ge vraagde hulp te verlenen. Het voorstel dient echter eerst nauwkeurig te worden bestudeerd aangezien er verschillende pun ten van practische en technische aard die nen te worden opgelost. Naar wij vernemen heeft minister Erasmus zich geenszins on tevreden betoond over het verloop van de besprekingen welke hij in Den Haag heeft gevoerd. Uiteraard zullen zowel in Den Haag als in Zuid-Afrika de hiermee samen hangende problemen nog worden bestu deerd alvorens tot overeenstemming te kunnen komen. Minister Erasmus is inmid dels doorgereisd naar Londen, waar hij eveneens belangrijke besprekingen zal voe ren de verdediging van zijn land betreffen de. Men spreekt zelfs van de mogelijkheid dat de NAVO met Zuid-Afrika zou worden uitgebreid. A nti-Lawaai-C omitê DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 29 Augus tus worden te Heemstede waargenomen door d-r. K. L. Kout, Herenweg 197, tel. 26224 en dr. J. L. Tombrock, Burgemeester van Len- nepweg 1, tel. 38032. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heem- steedse Dreef 138, tel. 39818. Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772 en Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197. LONDEN (AFP) Voor de „Swifts", de modernste straaljagers waarover de Britse luchtmacht beschikt, is weer een opstijgverbod afgekondigd naai aanleiding van een ongeluk, dat Woensdag met een toestel van dit type is gebeurd. Dit toestel stortte in zee, nadat de piloot nog kans had gezien om zich met zijn valscherm in vei ligheid te brengen. De autoriteiten onder zoeken het rapport van de piloot. Sinds Juli werd er weer met „Swifts" gevlogen, nadat deze jagers twee maanden op de grond waren gehouden voor het aan brengen van verbeteringen in de bediening van de stuurvlakken. Tengevolge van het slechte functionneren hiervan waren te voren twee toestellen verongelukt. In Bazel is een internationaal criterium gehouden voör beroepsrenners op de weg, waaraan ook is deelgenomen door Adrie Voorting. Winnaar werd de Belg Rik van Steenbergen, dié de 104 km. aflegde in 2 uur 21 min. en 2 sec. Hetgeen een gemiddelde van 44.497 km. per uur betekende. Adrie Voorting eindigde als vijfde. Het Permanent Anti-Lawaai Comité (Geluidstichting-Tuchtunie-KNAC) is tot het resultaat gekomen, dat het verkeers lawaai door onnodig toeteren gedurende deze zomermaanden wederom aanmerke lijk is toegenomen. Daarom wijst het P.A. L.C. het snelverkeer er op, dat het zich daarmede een slechte dienst bewijst. Korte geluidsignalen zijn uitsluitend verplicht gesteld om weggebruikers, die bij dag aan gevaar blootstaan te waarschuwen, indien dit ter afwending van het gevaar nodig is. In bebouwde kommen is terecht sinaal- geven ten bate van andere doeleinden verboden. Bij kruispunten kan en moet toeteren overbodig zijn door passende snelheidsvermindering. Ernstige klachten kwamen naar voren over bestuurders, die met te grote vaart van een zijstraat een voorrangsweg naderen en eerst op het laatste moment stoppen. Een dergelijke on doordachte en van weinig verkeersinzicht getuigende wijze van rijden maakt het ver keer op de voorrangsweg of het voor rangskruispunt onzeker en leidt tot te voorkomen verkeerslawaai, aldus de KNAC. Bestuurders van buitenlandse auto's blijken weinig geluidssignalen te geven. Enkele taxibestuurders maken het in dit opzicht bont. Er zijn geen bepaalde aan wijzingen dat het toegenomen getoeter verband houdt met het slechte zomerweer, hoewel het P.A.L.C. dit niet onwaarschijn lijk acht. Ampenan, 27 v. Napels te Port Said. Appmgedijk, 26 v. Rotterdam te New York. Arendskerk, 27 v. Hongkong te Manilla. Arkeldijk, 27 v. Sungeigerong te Bangkok. Algeoib, pass. 26 *t. Paulsrock n. Las Palmas. Alwaki, 26 v. Boston te Philadelphia. Arundo, pass. 26 Wight n. Port Churcill. Aver dijk, 26 v. New York n. Antw. Adinda, 27 v. Pladju te Tjilatjap. Aagtekerk, 28 v. Yokohama te Manilla. Aardijk, 27 v Rotte ••dam te Hamburg Amerskerk, pass. 27 Gibraltar n. Duinkerken. Amstelvaart, pas. 27 Kp. sr. Vincent n. A'dam .vraiila, 27 v. Singapore te Bangkok. Aaisum, 27 v. Adei. te Djeddah. Alben a27 195 m. ZO. ten Z. Bahia. Annenkerk. 27 v. Rotterdam n Kobe. Axeldijk, 27 v. Buenos Aires n. Montevideo. Ahbekerk, 30 v. Melbourne te Sydney verw. Alblssserdijk, pass 28 Vlissingen n. New Orlears Almdij'k, 27 v. Lissabon n. Havanna. Alnatl, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Ampenan, 28 v. Suez n. Colombo. Breda, 26 v. Rotterdam n. Bremen. Blitar, 27 v. Barcelona n. Le Havre. Bosohfontein, 27 v. Antwerpen te Amsterdam Borneo, pass. 27 Be'.awsn n. Palembang. Boskoop. 27 v. Amsterdam te Bremen. Bali, 27 v. Londen n. Amsterdam. Banka, 29 Port Said verwacht. Bonaire, 28 v. Georgetown te Paramaribo. Bloemfontein, 27 v. Amsterdam n. Z. Afrika. Caltex Delft, pass. 26 Kreta gepass. n. R'dam Caltex Pernis, pass. 26 Lissabon n. Sidon. Ceronla, pass. 26 Malta 30 Port Said verw Charis, 26 v. Barbados n. Paramaribo. Cronenburgh, 26 te Pateniemi. Corilla, 28 v. Geelong te Singapore. Cottica. 27 v. Amsterdam te Dover. Daphnis. 27 v. Amsterdam te La Guaira. Dalerdijk, 28 v. Curacao n. Carthagena Dongedijk, 27 v. Portland n. San Francisco. Eos, 26 v. Malta Alcxandrië Eendracht, pass. 27 Finisterre n. Hamburg. Elmina, 26 v. Amsterdam n. Bremen. Ennna, 27 v. Rangoon n. Pladju. Esso Amsterdam, 27 v. Sidon te Antwerpen. Esso Den Haag, pass. 27 Ouessant n. Sidon. Gouwe, pass. 26 Finisterre n. Rotterdam. Gadilla. 28 v. Melbourne n. Adelaide. Gooiland, pass. 27 Finisterre 30 A'dam verw. Graveland, pass 27 St. Vincent n. Recife. Groote Beer, 27 260 m. W.NW. Bishoprock. Groote Kerk, 28 v. Rotterdam te Lissabon. Hathor, 26 v. Rotterdam te Tunis. Heelsum, 27 v. Hamburg te Anwerpen. Hermes, 28 v. Carupano te Aruba. Hoogkerk, 26 v. Marseille n. Santander. Haarlem, 26 v. Amsterdam n. West Indlë. Hestia, 26 v. Dominica n. La Guaira. Hilversum. 29 v. Isle of Grain te R'dam verw Hector, 27 v. Algiers n Rotterdam. Helicon, 28 v. Trinidad te Amsterdam. Ilos, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Joh. v. Oldenbarnevelt 26 v. R'dam te Quebec. Kertosono, 26 v. Victoria n. San Francisco. Koratia, 29 v. Curacao te Port Said verw. Kota Gedeh, 27 v. Belawan te Djeddah. Lindekerk, pass. 26 Malta n. Port Said. Lissekerk, 27 te Bahrein. Leopoldskerk, 26 te Vlissingen. Lieve Vrouwekerk, 26 v. Bahrein n. Suez. Laagkerk, 28 v. Bombay te Marseille. Laertes, pass. 27 Socotra n. Belawan. Luna, 27 v. Roterdam te Amsterdam. Loenerkerk, 28 v. Aden te Karachi Maashaven, pass. 26 Kaap Verdische eil. naar Rio de Janeiro. Mentor, 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Muiderkerk. 26 v. Las Palmas te Antw. Murena, 6 Sept. v. Mena ei Ahmadi te Port Said Meliskerk, 27 v. Kobe n. Shanghai. Macoma, 27 570 m. NW. Kp. Leewin. Macuba, 27 210 m. ZO. Christmas eil Marken, 27 v. Lagos te Warri ten anker. Metula, 27 420 m. W. Kangeroo eil. Madoera, 28 v. Bangkok te La Buan. Meerkerk, 28 v. Port Elizabeth te Kaapstad verwacht. Modjokerto, 27 v. Colombo n. Aden. Maasdam, 27 200 m. O.NO. Kp. Race. Molenkerk. 28 v. Port Swettenham te Penang. Maas, 28 v. Piraeus te Izmir. Maasland. 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Nieuw Amsterdam, 28 v. Rotterdam te Le Havre Overijsel, pas. 26 Gibraltar n. Alexandrië. Omala, 28 v. Pta Cardon te Rotterdam verw. Oranje, 27 v. Priok te Amsterdam. Oostkerk, 27 te Bremen. Oranjefontein, 27 320 m. Z.ZW. Finisterre. Peperkust, pas. 26 Finisterre n. Dakar. Prins Fred. Willem, 26 v. Rotterdam te Montreal Perna, 25 te Geraldton. Poiyphemus, 27 v. New York n. Baltimore. Prins Maurlts. pass. 27 Vlissingen n. Hamburg. Prins Alexander, 27 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Willem V, 27 v. Hamburg n. Rouen. Prins Willem v. Oranje, 27 100 m. W. Valentia Pieter S, 29 v. Swansea te Rotterdam verw. Rondo, pass. 26 Ceylon n. Belawan. Ridderkerk, pass. 27 Guardafui n. Mombasa. Rempang, 23 v. Halifax te Boston. Salatiga, 27 nog te Bahrein. Stad Rotterdam, 26 v. Wabana n. Engeland. Stad Schiedam, 27 v. Kirkenes te Amsterdam. Soestdijk, 27 te Penang. Stad Maastricht, 27 v. Gibraltar te Livorno. Stad Maassluis, 26 v. Rotterdam n. Narvik. Sloterdljk, 27 te Philadelphia. Sumatra, 26 v. Marseille n. Amsterdam. Saparoea, pas. 26 Gibraltar n. Marseille. Slamat. 27 v. Damman te Koeweit. Stad Schiedam, 27 v Kirkenes te IJmuiden. Sheratan, pass. 28 Algiers n. Mena el Ahmadi. Stad Arnhem, 27 v. Londen te Rotterdam. Saroena, 28 v. Pladju te Saigon. Stad Dordrecht, 29 Hoek v. Holland verw. Tabinta, pass. 26 Kp. Vincent n. Marseille. Telamon, 26 v. New York n. Curacao. Tiberius, 26 v. Trinidad n. Amsterdam. Tamo, vertr. 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Teireslas, pass. 27 Sabang n. Belawan. Tibia, 27 v. Fao n. Bahrein. Tjiluwah, 28 v. Buleleng te Makassar verw. Tara. 27 v. Santos n. Montevideo. Ternate, 27 v. Colombo n. Singapore. Tero, 27 v. Santos n. Montevideo. Tjalatta, 28 v. Aden te Ummsaid. Themisto, 27 v. Rotterdam n. Swansea. Tiba, 27 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Van Linschoten, 27 v. Freetown n. Monrovia. Trompenberg, pass. 27 Ouessant n. Houston. Van Riebeeck, 28 v. Singapore te Belawan verw. Woensdrecht, pass. 26 Perim n. Suez. Waterman, 26 1410 m. W. Galapagos eil. Wonogiri, 30 Hoek v. Holland veiw. IJsel, 23 v. Alexandrië te Beyrouth. Zeeland KRL)27 v. Rotterdam te Hamburg. Zuiderkruis, 27 150 m. ZW. Valentia. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, vertr. 28 v. Buenos Aires n. R'dam 1 Sept. Santos, verwacht. Alhena, 30 Rio de Janeiro verw. Alnati, 28 Antw. 29 R'dam verw. Bloemfontein, 14 Sept. Kaapstad verw. Boschfontein, vertr. 29 v. Amsterdam n. N. O. Afrika. Boskoop, vertr. 9 Sept. v. Amsterdam n. Barran- quiila. Cottica, 27 v. Amsterdam n. Georgetown 2 Sept. Madeira verwacht. Groote Beer, 29 v. Quebec te Rotterdam verw. [ndrapoera, 1 Sept. Penang verwacht. Jagersfontein, verm. 5 Sept. v. Durban n. A'dam Joh. v. Oldenbarnevelt, vertr. 28 v. Quebec n. Amsterdam Maasdam, 30 v. Rotterdam te New York verw. Nieuw Amsterdam, 28 Le Havre en Southampton 4 Sept. New York verwacht. Noordam, vertr. 28 v. Rotterdam n. New York Oranje, vertr. 4 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Oranjefontein, 30 Southampton verwacht. Oranjestad, 28 v. Amsterdam te Pto Limon verw. Rijndam, 30 v. New York te R'dam verw. Sibajak, vertr. 31 v. Rotterdam n. New York. Waterman. 1 Sept. Papeete verw. Westerdam, vertr. 28 v. New York n. R'dam. Willem Ruys, vertr. 1 v. Tj. Priok n. Rotterdam Willemstad, verm. 2 Sept. v. Amsterdam naar Cristobal. Zuiderkruis, 3 v. Rotterdam te New York verw. KLEINE VAART Appingedam, 27 v. Lissabon te Rotterdam. Anna b, v. Londen n. Rouaan. Arnoudspolder, vertr. 27 v. Oporto n. Antwerpen Audacia, 27 v. Boston te Gent. Auriga, 27 v. Galway n. Sligo. Advent, vertr. 27 v. Colchester n. R'dam. Barracuda, 27 v. Esbjerg te Londen. Bestevaer, vertr. 27 v. Norrkoping n. R'dam. Beta, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Bree Helle, vertr. 28 v. Londen n. Rotterdam. Bab T, 26 te Zaandam. Beekbergen, 27 v. Kotka n. Portsmouth. Cornelia b II, vertr. 27 v. Kiel n. Mantyluoto. Crescendo, 27 v. Rotterdam te Hamburg Diana V, pass. 27 Vlissingen n. Terneuzen. Domburgh, pass. 27 Burlings n. Duinkerken. Dienan, vertr. 27 v. Londen n. Maknesse. Doklaan, pass. 27 Kielholtenau n. Abo. Driebergen, 27 v. Requejada n. Calais. Draco, 26 te Genua n. Barcelona Deo Duce, 26 v. Rouen te Rotterdam. Erkalin, 26 v. Rotterdam n. Aberdeen. Eyo S, 27 v. Karlsihamn te Rotterdam. Elizabeth b, 28 v. Antwerpen te Bee d'Ambes verwacht. Frans, 27 v. Londer. te Billingham. Goote, 28 v. Rotterdam te Tanger verw. Gaasterland, 27 te Harlingen. Hondsbosch, 27 v. Londen te Amsterdam. Hartel, 29 v. Antwerpen te Rostock verw. Hofiaan, 27 v. Kemi te Amsterd="" Haskerland, 26 v. Kingslynn te Rotterdam. Heerengracht, 26 v. Rotterdam n. Nantes. Ingeborg, 27 v. Brake te Rotterdam verw. Joost, 26 te Sundvall. Koningshaven, 27 v. Safi te Dieppe. Kattegat, 26 v. Hamina te Rotterdam. Kemphaan, vertr. 28 v. Gdynia n. Hull. Kortenaer, 27 v. Koge te Londen. Koh-I-Noor, 27 40 m. Z. Lands End. Lireco, pass. 27 Kielerkanaal n. Boston. Lucas Bols I. 27 v. Kristinehamn te Skoghall. Larix, 26 te Stockholm. Leendert b, vertr. 28 v. Rotterdam n. Kopen- nagen. Lucas Bols II, pass. 27 Brunsbüttel. Merwehaven, 28 v. Port Lyautey te Duinkerken verwacht. Myfem, vertr. 27 v. Rotterdam n. Parijs. Manto, 26 v. Rotterdam n. Tanger. Mary, 26 v. Londen te Rotterdam. Megrez N, 27 v. Ascuncion te Rotterdam. Metropole, 26 v. Rotterdam n. Great Yarmouth Marcella. 27 v. Thorshavn te Vlaardingen. Markab, 27 v. Harlingen te Esbjerg. Nautic, pass. 27 Vlissingen n. Antw. Noord, 27 te Eastham verwacht. Nottingham, 26 v. Kingslynn te Rotterdam. Nieuwehaven. 27 v. Mazagam. Nero, 26 v. Melil'a n. Venetië. Noorderhaven. 28 v. Horsens te R'dam verw. Nyenburgh. pass. 27 Vlissingen n Rotterdam. Pavo. 23 Holtenau gepass. n. Domsjo. Ponto. 26 te Amsterdam. Heggeborg, 26 v. Rotterdam n. Kotka. Rini. 26 v. Boston te Rotterdam. Rose Marie, 27 te* Aarhus. Spora, 27 v. Rotterdam n. Londen. Swift. 27 v. Rouen te Antwerpen Saba. 26 v. Rotterdam n. Aalborg. Sambre, 2G v. Rotterdam n. Parijs. Schippersgracht. 26 v. Rotterdam n. Abo. Tinda, 27 v. Londen te Rotterdam. Taurus, 27 v. Baesrode n. Gooie. Tom v. d. Heide, pass. 27 Ouessant n. Casablanca Trito, 27 v. Drogheda n. Dublin. Veenenburgh. 27 v. Middlesbro te Rotterdam. Vrijburgh, 27 v. Londen te Rotterdam. Vlieland, 27 v. Gothenburg te Esbjerg Wilhelmine, 27 v. Londen te Rotterdam verw. Westersingel, 27 v. Tonna.v Charente n. Marans Westpolder, vertr. 27 v. Antw. n. R'dam. Zeehaan, 27 v. Gdynia te Hull. Zaanstroom, 27 op Theems n. Amsterdam. Zwgantlena, pass. 27 Vlissingen n. Gent. DINSDAG 31 AUGUSTUS VAN UITGIFTE FOTO-CHEQUE'S VOOR GRATIS FOTO (OPNAMEN WORDEN GEMAAKT T/M WOENSDAG 15 SEPTEMBER) Profiteer dus nog van de gelegenheid. Bü aankoop van tenminste 5.— aan goederen HAARLEM (CHEM. REINIGEN) Colbert- en mantelcostuums Japonnen («ei. piooi«n) Jassen en mantels Regenjassen zonde! capuchon (incl. waterdicht maken) (t.m. 4 SEPTEMBER) eraicnx maxenj x. Filialen Haarlem: Barrevoetestraat 23 - Tel. 15900 Gen. Cronjéslraat 144 - Tel. 17795 Depót Hillegom: Fa. Planje, Molenstraat 16, Tel. 5900 GEBOUW JANSSTR. 83 Tel. 21108 VERHUUR v. ZALEN TETTERODESTR. 36 rd. SPUITIHRICHTIHG SOPHIA5TR.13 TEL13516 aan Ambt. in v. Overheidsd. Adm. Kant. COPPENS, Mar- nixstr. 358, Amsterdam-C. Voor verhuur van Servies goed, glaswerk, couvert artikelen, enz. ZIJLSTRAAT 24—30. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Ntet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. De was aan huis betekent „vroeg oud Hoe kan het ook anders. Wasdag Sloofdag. En als het weer niet medewerkt, dan wordt de huiskamer of de zolder ook nog tot droogkamer omgetoverd. Doe de was toch de deur uit. Als U alles rekent, maar dan ook alles, is liet beter en voordeliger dan zélf te wassen. HEEMSTEDE TELEF. No. 38201 Te koop leeg te aanv. Woon huis, omgev. Zijlweg. suite, serre, keuken, w.c. a-tuin, bov. zolder m. slaapkamer. Koopsom: f 8600. Bevr. G. Henstra, Makelaar, Jan van Walréstr. 8, H'lem. Tel. 14368 vest. verg. vereist. zijn wij in HANDKNOOP- en WEEF-techniek. In Smyrna, Soudan, Koptisch Kelim, Tressage, Tapestry en kruissteek- handwerken brengen wij een pracht-sortering patronen in gevarieerde en oorspronkelijke toepassingen. Deskundige adviezen zonder kosten of enige verplichting. RECHTSTREEKSE LEVERING van fabriek aan verbruiker van HUISKAMERS, SALONS, SLAAPKAMERS, CLUBSTELLEN ETC. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen. Ook Zaterdagsmiddags geopend. Fa. W. A. VAN DEN BROEK. Blekersvaartweg 9. Heemstede. Opgericht 1880 voor al uw transporten, klein en groot. Ook naar en van alle plaatsen Barrevoetestraat 2 - Telefoon 18428 Haarlem - BURGWAL 18 - Tel. 16035 bevattende behalve ontvangruimte, minstens 3 grote kamers en 1 kleine, gedeelte gelijkvloers. Geen woonruimte nodig. Brieven met opgaaf van huurprijs, wanneer te aan vaarden en alle verdere bijzonderheden onder no. 7010 aan het bureau van dit blad. Door de slechte weersomstandigheden is de oogst, behalve sterk verlaat, zeer gering. U kunt thans Uw bestellingen opgeven en deze zullen in volgorde van binnenkomst wor den uitgevoerd. SCHOTERSINGEL 149 - Tel. 17309, b.g.g. K 2560 - 8449 MUZIEKSCHOOL vraagt contant. Brieven met prijs en merk, Postbox 185, Amsterdam. f

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3