Baby sitter BELANGRIJKE OPENBARE VERKOPING Banstes 2 Kennemer sportpark in Zandvoort gisteren officieel geopend Rode Kruis houdt oefening in zuidelijk Haarlemmermeer Vijfhuizen Bennebroek Hoofddorp Dieven sloegen hun slag in Zandvoort Ouders en jongste kind door gas omgekomen Auto slipte en viel in het water Amsterdamse Beurs Tekort aan kwaliteits arbeiders wordt nijpend Duursma spuit alles! MOORE'S 524ste STAATSLOTERIJ MAANDAG 6 SEPTEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 TZB en Geel-Wit speelden gelijk: één-één Hoofddorpse fanfare gaf een concert Geitenfokkersvereniging opgericht EHBO-bazar D. Driehuijzen ter aarde besteld Gehuil van andere kinderen alarmeerde de buren Ouders en hun enige zoontje verdronken Deen in Barendsz-zee door Sovjet-vaartuig beschoten Blikseminslag Rijkstuinbouwschool voor de bloembollenteelt Intrede ds. K. Schouten bij Gereformeerde kerk Prof. Ir. F. M. Roeterink Opleidingsmogelijkheden zijn zeer onevenredig gebruikt Overwinning van HDC tegen „Amsterdam" Scheepvaart GAS REPARATIE ii SCHOOL De Kennemer Dansschool 4e Klas 13e lijst Onder grote belangstelling heeft Zand- voorts burgemeester, mr. H. M. v. Fenema, in eerste openbaar optreden na herstel van zijn ziekte, het Kennemer Sportpark aan de Ken- nemcrweg te Zandvoort, Zondagmiddag offi cieel geopend. Er was voor deze opening grote belangstel ling. Van het fraaie clubgebouw wapperden vele vlaggen en in de recreatiezaal hadden zich vele genodigden verzameld. De voorzitter van het stichtingsbestuur, dr. C. F. M. Robbers, heette de aanwezigen har telijk welkom en memoreerde, dat het een grote dag was voor de stichting. Door enthou siaste medewerking van velen werd Zand voort thans twee fraaie sportvelden rijker en de stichting „Kennemer Sportpark" stelt haar poorten wijd open voor elke sportver eniging, die zich voor deze velden interes seert. Spreker bracht dank aan het gemeen tebestuur en voorts aan allen, die bij de bouw betrokken waren. Spreker heette vervolgens Zandvoorts bur gemeester, voor het eerst weer geheel her steld van een ernstige ziekte, thans weer in het openbaar optredend, hartelijk welkom. Hierna verzocht spreker mr. Van Fenema tot de officiële opening te willen overgaan. De burgemeester herinnerde er dan aan, dat een der eerste dingen, die men hem bij zijn ambtsaanvaarding in Februari 1948 voor legde, was het grote tekort aan sportvelden. Spreker verheugde zich erover, dat men het gemeentebestuur thans kon ontvangen in dit clubgebouw, waarvoor spreker gaarne hulde bracht aan architect P. Worm, die de vorm en sfeer aanbracht, alsmede aan de Zandvoortse aannemer D. Berkhout, die de schepping van de architect verwezenlijkte. Na tenslotte in geestige bewoordingen de wens te hebben uitgesproken, dat de R. K. voetbalclub „The Zandvoort Boys" het nog eens tot eerste klasser zou mogen brengen, verklaarde de burgemeester op voorstel van dr. Robbers met een heildronk het Kennemer Sportpark voor geopend. Financiële zorgen Pastoor P. van Diepen bracht namens het R.K. Kerkbestuur dank aan de burgemeester, dat deze de opening had willen verrichten, waarna spreker opmerkte, dat deze bouw grote financiële zorgen had meegebracht. Aanvankelijk was men er zelfs wat huiverig voor, maar de noodzaak van sportvelden en 't enthousiasme van de initiatiefnemers gaven tenslotte de doorslag. Als voorzitter van het R.K. Kerkbestuur droeg Pastoor Van Diepen hierna het sportcomplex over aan de stich ting „Kennemer Sportpark". Voor de voorzitter van de Haarlemse Voet balbond, de heer A. van der Aart, was hèt een grote vreugde, ter gelegenheid van de opening van het Kennemer Sportpark het woord te mogen voeren. Voor hetgeen hier gepresteerd werd, had de heer Van der Aart grote bewondering, want dit sportpark biedt volgens hem enorme mogelijkheden. „Deze opening", aldus spreker, „is voor Zandvoort een gebeurtenis van de allerhoogste orde. Ik ga hier vandaan als een jaloers mens, want wat in Zandvoort kan, kan blijkbaar in Haar lem op dit gebied nog niet". De heer C. Siegers feliciteerde als voorzit ter van Zandvoortmeeuwen en sprak daarbij als zijn overtuiging uit, dat wat hier gedaan wordt voor de jeugd, straks de maatschappij ten goede zal komen. De aanvoerder van „Geel-Wit", de heer Van den Bos, zei verheugd te zijn, de ope ningswedstrijd te mogen spelen en bood aan het stichtingsbestuur namens zijn vereniging een fraai vaantje aan als herinnering aan deze dag. De heer Gussenhoven van de voetbalclub „Alliance" te Haarlem, verklaarde namens zijn vereniging, zich te verheugen over de in gebruikstelling van dit sportpark. „Moge deze fraaie accommodatie ertoe bijdragen", al dus spreker, „dat u in Zandvoort op sport gebied zult kunnen uitdragen het standpunt, dat het spel belangrijker is dan het resultaat". Tenslotte bood de heer A. Loos T.Z.B. een nieuwe voetbal aan. Voetbalwedstrijd. Na de officiële opening ving op het eerste veld de eerste voetbalwedstrijd aan tussen The Zandvoort Boys en Geel-Wit, waarvoor Zandvoorts burgemeester de aftrap verricht te. Het werd een aantrekkelijke ontmoeting, waarin beide partijen volkomen tegen elkaar bleken te zijn opgewassen. Na vijf minuten opende P. Castien van T.Z.B. de score, ongeveer een kwartier daar na gevolgd door de gelijkmaker, ontstaan door een fraai doelpunt van Huybregts. Kort daarna volgde een incident, dat niet naliet indruk op de toeschouwers te maken. Bij een onschuldig lijkende schermutseling voor het doel van Geel-Wit, viel midvoor P. Castien van T.Z.B. en kwam daarbij zo ongelukkig 'Zaterdagavond was op het terrein tegen over het postkantoor te Vijfhuizen de ge meentelijke muziektent opgesteld voor het Hoofddorps Fanfarecorps „Excelsior", dat onder leiding van de heer C. M. Mellema een concert gaf. Dit concert had een dubbel doel: niet alleen wilden de Hoofddorpers de Vijfhuizenaars een avond van muziekgenot bezorgen, maar ook stelden zij zich vrijwillig beschikbaar om de collecte van het Vijfhuizense Comité voor Kankerbestrijding te ondersteunen. Vandaar dat in de pauze tussen de nummers de collectanten een inzameling hielden. Het was te betreuren, dat er geen politie toezicht aanwezig was om het rumoer van de ieugd tot bedaren te brengen. Verschillende zacht gespeelde gedeelten gingen geheel ver loren door het gejoel. Zelfs heeft de directeur van het muziekgezelschap moeten besluiten om enkele nummers te laten vervallen, die door het lawaai toch niet tot hun recht zou den komen. Door de geitenfokkersvereniging afdeling Haarlem is op 3 September 1954 te Benne broek een afdeling van geitenfokkers opge richt, met het doel de fokkerij te bevorde ren en verbeteren, om te komen tot betere afstamming en hogere melkproductie en ver zorging van de geit in het algemeen. De heer Liefhebber te Bennebroek werd aangewezen als geregistreerd bokhouder. Reeds meldden zich 15 geitenhouders met circa 30 geiten, hetgeen een prachtig begin is voor de afdeling Bennebroek. De bazar, die te Hoofddorp in hötel De Landbouw ten bate van het E.H.B.O.-werk wordt gehouden, heeft de laatste dagen een steeds toenemende belangstelling getrokken. Men verwacht ook vanavond de laatste avond veel bezoek, vooral ook omdat er dan „uitverkoop" van alle nog aanwezige fraaie en nuttige artikelen wordt gehouden. terecht, dat hij bleef liggen. Dr. Robbers stelde een gebroken enkel van het rechter been vast en moest de onfortuinlijke speler, na hem de eerste hulp te hebben verleend, per ziekenauto naar de Mariastichting laten vervoeren. Na enig overleg besloot men toch de wedstrijd uit te spelen, hoewel het enthou siasme wel enigszins was gezakt. Tot doel punten kwam het dan ook niet meer. Met een gelijke stand (11) floot scheidsrechter J. Ramkema, die uitstekend leidde, het einde. Na afloop reikte kapelaan Blom aan de aanvoerders van beide elftallen een fraai aandenken uit, aan deze eerste wedstrijd in het Kennemer Sportpark, bestaande uit een zilveren voetballer op houten voet met her inneringsplaatje. terwijl de scheidsrechter en beide grensrechters een zilveren asbakje met inscriptie ontvingen. VERDACHT VAN OPLICHTING De Zandvoortse politie is overgegaan tot arrestatie van een Haarlemmer, die er van verdacht wordt een inwoner van Zandvoort onder valse voorspiegelingen van een zake lijke affaire voor een bedrag van 200.te hebben opgelicht. De man werd Zaterdag voor de officier van Justitie te Haarlem ge leid. Zaterdag is op de algemene begraafplaats te Zandvoort ter aarde besteld de heer D. Driehuijzen, die Vrijdag op 86-jarige leeftijd is overleden. De heer Driehuijzen was een der laatste personen, die grote bekendheid verwierf tijdens de opkomst van Zandvoort als badplaats en stichter van het tijdens de bezetting afgebroken hotel Driehuijzen, een der eerste, die in Zandvoort verrezen. Jaren lang was hij gemeenteraadslid, geruime tijd wethouder en president kerkvoogd der Ne derlands Hervormde Gemeente. Het gemeentebestuur was bij de begrafenis vertegenwoordigd door wethouder A. Kerk- man; de Hervormde gemeente door het lid van het Kerkbestuur de heer E. J. Poster. Aan het graf werd niet gesproken, slechts ds. R. H. Oldeman las een kort Schriftge deelte en ging voor in gebed. Vele bloem stukken dekten de baar. De Zandvoortse recherche deelt mede, dat in de loop van de laatste dagen van de vorige week verscheidene diefstallen zijn gepleegd, waarbij vooral de auto's het weer moesten ontgelden. Van een op het parkeerterrein aan de Noordboulevard geparkeerde auto werd het reservewiel ontvreemd; uit een andere auto verdwenen alle bij de wagen behorende pa pieren met inbegrip van het rijbewijs; van een derde werd het dak opengesneden, ken nelijk met de bedoeling, de in de auto aan wezige plaids te bemachtigen. De bovenste laag van het dak was reeds losgesneden, doch de daaronder liggende laag heeft men niet kunnen stuksnijden, zodat niets kon worden medegenomen. Vervolgens verdwenen van een terras aan de Boulevard een tweetal rieten terras-stoe len en aangifte werd gedaan, dat van een schuur in Bentveld een stuk bladlood was ontvreemde van 2% meter. Tenslotte ontving de recherche mededeling, dat uit een woning in Zandvoort een bedrag van 70 wordt vermist. Daar ook nog steeds getracht wordt, met ongeldige Duitse Marken uit de Oost-zone de winkeliers te verschalken, verzoekt de Zand voortse recherche de Zandvoortse nering doenden te streven naar de grootst mogelijke accuratesse bij het wisselen van Duits geld. In een duplexwoning in de Korte Hout straat te Tilburg heeft zich in de nacht van Zaterdag op Zondag een geval van gasver- stikking voorgedaan, dat het leven heeft ge kost aan drie personen, vader, moeder en hun jongste kind. Een ander kind werd in ernstige toestand naar een ziekenhuis ver voerd. De oudste twee kinderen bleven ge spaard. Het trok Zondagmorgen de aandacht van omwonenden dat de beide oudste kinderen van de familie Gijselhart, zo erbarmelijk huilden. Toen men op onderzoek uitging kwam men tot de ontstellende ontdekking, dat het huis op de slaapkamer van de beide oudste kinderen na, geheel was gevuld met gas, dat uit de gaskraan in de keuken stroomde. De vrouw des huizes had gedurende de nacht soep op een comfoor willen laten trek ken. De gasslang was echter van de kraan afgeschoven. De ouders, beiden 30 jaar oud, bleken reeds door het gas te zijn verstikt. Van de beide jongste kinderen, die in een ander vertrek sliepen, was het jongste van 4 jaar eveneens overleden. Het andere kind van 6 jaar werd in zorgelijke toestand naar ht ziekenhuis vervoerd De heer en mevrouw P. de WildeTen Koppel en hun enig zoontje van 8 jaar zijn Zondagavond met hun personenauto te Beek en Donk geslipt, in de Zuid-Willems vaart gestort en verdronken. Dit Amsterdamse gezin kwam terug van familiebezoek te Helmond. Bij het passeren van een ander voertuig slipte de auto, kan telde en stortte van de kade af in het ka naal Kort na het ongeluk passeerden een arts uit Gemert, dr. C. Verbeek, en zijn zoon de plaats van het ongeluk. Beiden sprongen het kanaal in om te pogen de inzittenden uit de auto te halen. Deze lag echter ondersteboven. Men kon de portie ren niet open krijgen. Met behulp van anderen hebben beiden daarna een kabel aan de geheel onder water verdwenen auto bevestigd, waarna het voertuig gesleept kon worden. De inzittenden werden op de wal gebracht. De arts en andere helpers zijn lange tijd, onder meer met inmiddels uit Helmond aangevoerde zuurstof flessen, ver geefs bezig geweest de levensgeesten der slachtoffers op te wekken. KOPENHAGEN Reuter/AFP) -- Een Russische torpedobootjager heeft in de nacht van Dinsdag op Woensdag ter hoogte van Moesmansk vier- of vijfmaal op het Deense schip „Patricia" gevuurd. Toen het Deense schip, dat zich 25 tot 30 mijl uit de kust bevond, de vlag had gehesen, verwij derde het oorlogsschip zich snel. Kapitein Nielsen van de „Patricia" had dit medegedeeld, toen hij op weg naar Southampton de haven van Tromsoe (Noorwegen) aandeed, aldus het Deense blad „Politiken". De kapitein is volgens het blad „Tromde" van mening, dat de schoten „waarschuwingsschoten" zijn geweest om het schip te doen stoppen en zijn nationali teit vast te stellen. Op Zaterdag 13 September om drie uur, zal in het Zuidelijke gedeelte van de Haar lemmermeer een Rode Kruis oefening wor den gehouden door het district Kennemer- land-Zuid, waaraan zeven korpsen meewer ken, namelijk de colonnes uit Aalsmeer, Amstelveen, Haarlem, Haarlemmermeer, IJmuiden, Zandvoort en het pioniersteam van de colonne Amsterdam. Verondersteld wordt dat een zware wind hoos het zuidelijk deel van de Haarlemmer meer heeft geteisterd. Op verzoek van de burgemeester wordt het Rode Kruis Korps Haarlemmermeer gealarmeerd om hulp te verlenen. Uit de nog steeds binnenkomende berichten blijkt echter de enorme omvang van de „ramp": er zijn slachtoffers aan de Dr. Heyelaan te Abbenes, bij het gebouw „Pniël" in de Hillegommerbuurt, aan de Leimuiderdijk bij het Zondagsschoolgebouw. In Nieuw Vennep is de Machinefabriek „Vi- con" getroffen en zijn er gewonden aan de Jonkheer van der Pollstraat. Bovendien ia in het laatstgenoemde dorp de brug van de Venneperweg over de Hoofdvaart „onklaar" geraakt. Terwijl het Rode Kruiskorps Haarlem mermeer, dat zijn commandopost heeft in hétel „De Gouden Leeuw" aan de Venneper weg, in de Hervormde school aan de Hoofd weg een noodziekenhuis inricht, blijkt dat het grote aantal slachtoffers zich op zo ver uiteenliggende plaatsen bevindt, dat aan de Burgemeester toestemming wordt verzocht om versterking aan te vragen. Deze komt in de vorm van de colonnes uit Aalsmeer, Am stelveen, Haarlem IJmuiden en Zandvoort. Ook de pionierploeg van de colonne Amster dam arriveert ter plaatse en zij neemt de bouw van een noodbrug over de Hoofdvaart op zich, alsmede van een kabelbaan om de gewonden over te brengen. Bovendien wor den op en nabij de „rampterreinen" verza melplaatsen voor de „gewonden" ingericht. Het contact met het bureau van de comman dant en de ver uit elkaar liggende buiten posten wordt onderhouden door telefoon verbindingen, motorordonnansen en het Rode Kruis radioteam met walkie-talkies. Aan het publiek zal overal gelegenheid worden gegeven om de oefening en de on derdelen hiervan te zien. Het noodhospitaal 3-3% Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'darn Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd, Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Vrijdag 99% g.l. 227% 379% 281VÏ 431 91 g.b. 160% 140% 124% 114 g.l. 212 g en b 191% 191% 197 38% 73% 59llu 50'/-> 31% genb 51'/2 g en b Openings koersen 99% 278% 378 280 430 90% 161% 140 126 114 212 191% 192 197 39% 74 Vi 59%. 50% 21% 52% in de Hervormde school zal van halfvijf tot vijf uur voor publiek zijn opengesteld. De oefening, die de grootste is welke tot heden in de Haarlemmermeer werd gehou den zal om ongeveer vijf uur eindigen. Tijdens het korte, rnaar hevige onweer is Zaterdagmiddag de bliksem ingeslagen op het bedrijf van de heer Eilander. Een koe werd getroffen. In de weide liet het hemel vuur sporen achter. Voor liet toelatingsexamen voor de Rijks- tuinbouwschool voor de Bloembollenteelt te Lisse slaagden: J. Stenacker, Zaandam; J. v. d. Leek en J. A. A. Alkemade uit Hoorn; H. M. J. Klapmuts, Wormerveer; H. P. Tielman, Wassenaar; J. W. E. Nieu- wenhuis, A van Aalst, M. J. M. Buschman, P. van Zijl en C. Th. v. Rijn, allen uit Lisse; J. C. Th. Duyndam, J. Hordijk, H. S. P. Sis termans, J. Passchier, A. F. Th. Vink en C. Th. Alkemade, allen uit Noordwijk; J. W. Heyl, Warmond; P. C. Bloemendaal, D. Rooza en L. C. J. van Reisen uit Sassen- heim; G. F. Musegaas, J P. Huigen en J. F. Heemskerk uit Noordwijkerhout Th. J. Rutgrink, Voorhout; W. P. J. Lammers en D. A. M. Schlüter uit Haarlem; N. Th. Zandbergen en 1 P. Topper uit Hillegom; G. D. van Koetsveld en J. J. M. Visser uit Heemstede; L. H. Blom, Bloemendaal; C. Schoneveld, Rijnsburg; G. N. v. d. Waard, Voorschoten en J'. van Rijn uit Katwijk aan Zee. Afgewezen werden vier candidaten. Drie candidaten, die door ziekte niet aan het toelatingsexamen konden deelnemen, zul len alsnog in de gelegenheid worden ge steld examen te doen. Zondagavond werd ds. K. Schouten uit Nijmegen verbonden aan de Gereformeerde Kerk te Lisse. In de morgendienst had de bevestiging plaats door de consulent Ds. A. K. Krabbe van Hillegom met als tekst Mar cus 4:2629 waarin gewezen wordt op de taak en roeping der Dienaren Gods en de grote verantwoordelijkheid die daarvan het gevolg is, maar ook de troost bij die taak en de spanning welke bij de vervulling ervan in het leven komt. Na een kort persoonlijk woord tot de af gevaardigden der plaatselijke kerken en de vele belangstellenden, hield ds. K. Schouten een predikatie over Zacharia 4 vers 6 b, met als thema „De opbouw der gemeente in deze wereld". Ds. Schouten zei als dienaar des Woords het Evangelie te willen brengen als een licht waarop de mens zich kan oriënteren in deze donkere wereld, opdat hij de weg naar Christus kan vinden. Spreker wekte allen op dit licht uit te dragen en ervan te getuigen. Het hindert niet dat de Gideonsbende niet groot is, want Gods gemeente wordt niet ge bouwd door kracht maar door de Heilige Geest. De kerk van Christus moet zijn het licht der wereld; we hebben dat licht door te geven in de donkere wereld, aldus ds. K. Schouten. Op een persconferentie, welke in Utrecht werd gehouden heeft de algemeen ad viseur van het Fhilipsconcern inzake opleidingsvraagstukken, prof. ir. F. M. Roeterink, gesproken over de bevordering van de vakopleiding en de daarmee samen hangende grotere waardering van de maatschappelijke positie van de kwaliteits arbeider. Hij vestigde de aandacht op het verschijnsel, dat in het tijdvak van 1939 tot 1952 de aantallen jaarlijks gediplomeerden van de Technische Hogeschool en van de M.T.S.-en verdrievoudigd zijn, terwijl het aantal jaarlijks gediplomeerden van dagambachtscholen in ditzelfde tijdvak slechts 1,7 maal zo groot is geworden. Verder blijkt dat slechts ongeveer 17 procent der gediplomeerden van ambachts scholen hun opleiding voltooien volgens het leerlingstelsel. Ondanks sterke uitbreiding van de op leiding volgens het leerlingenstelsel treden thans tegelijkertijd met elke afgestudeerde ingenieur en M.T.S.-er slechts statistisch gesproken 2% potentiële vakarbeiders in de maatschappij, die een eindgetuigschrift van een leerlingstelsel hebben verworven. Dit is wel héél weinig. In landen die eerder zijn geïndustrialiseerd ligt deze verhouding veel gunstiger. Het heeft naar prof. Roete rink zeide, alle zin na te gaan hoe wij door doelmatige organisatie kunnen komen tol verhoging van kwantiteit en kwaliteit in de opleiding volgens het leerlingenstelsel. Naast de organisatorische maatregelen, nodig om de kwantiteit en de kwaliteit van de opleiding volgens het leerlingenstelsel te bevorderen, en naast de door het ministerie van O., K. en W. op gang gebrachte her oriëntatie van het technisch onderwijs op ambachtsscholen, uitgebreid-technische scholen en Middelbare Technische Scholen. Inclusief de opleiding der leerkrachten, behoort nog de aandacht gevraagd te wor den voor de waardering voor de maat schappelijke positie van de vakarbeider. Immers om te bepalen dat ouders hun kin deren een opleiding zullen geven die hen geschikt zal maken opgenomen te worden in het vakbekwame kader van de indus triële productie, is het noodzakelijk dat de categorie der gekwalificeerde vakarbeiders de maatschappelijke waardering verkrijgt, welke deze categorie toekomt. Voor de hoofdklasse-damcompetitie (dis trict Noordholland) speelde de Haarlemse Damclub in Amstei-dam haar eerste com petitiewedstrijd voor het seizoen 1954/1955 tegen de Chr. Damvereniging „Amsterdam". De traditie wil, dat de Haarlemmers steeds de uit-wedstrijden tegen CDA ver liezen en de thuis-wedstrijden winnen. Thans is met deze traditie gebroken, want de HDC won deze lastige wedstrijd voor lopig met 8—6. De drie afgebroken partijen zijn minstens remise voor de Haarlemmers; in twee hier van is het voordeel geheel aan de zijde der HDC. Het eindresultaat wordt dus ten min ste 11—9 voor de HDC. Aalsum, 4 v. Port Said n Le Havre. Aardijk, 5 v. Rotterdam h. New Yoix. Abbekerk, 4 v. Sydney n. Newcastle. Adinda, 5 te Soerabaja. Alamak, 5 te Zanzibar. Aldegonda, 5 v. Piadju n. Port Swettenham. Alderamin, 5 v. Calcutta n Vizagapatam. Aletta, 5 te Piadju. Alhena, 6 te Montevideo. Almkerk, 5 te Antwerpen. Aludra, 5 v. Rio Grande do Sul n. Santos. Amerskerk, 4 te Rotterdam. Amstelkroon, te Suez. Amstelveen, 5 te Le Havre. Arendskerk, 5 v. Okinawa r„ Yokohama. Akeldijk, 5 te Soerabaja. Armilla, pass. 5 Banka n. Soerabaja. Averdijk, 5 te Rotterdam. Aardijk, pass. 5 Dover n. New York. Aidabi, 5 v. Rio de Janeiro te Victoria. Alioth, pass. 5 Finisterre n. Bahia. Alnati, 5 v. Rotterdam te Bremen. Amsteiland, 5 v. Santos n. Rio de Janeiro. Albireo, 5 v. Rio Grande te Pto Alegre. Alcyone, 5 v. Ilheos n. Baihia. Ampenan, vertr. a v. Colombo n. Belawan Anadna, 4 v. Amsterdam n. Gothenburg. Breda, 4 te Rotterdam. Bantam, 5 v. New Orleans n. Baltimore Baud, 6 te Ambon. Bawean, a v. Cebu n. Singapore. Bloemfontein, 5 240 m. Z.ZO. Dakar. Blommersdijk, 5 te Suez. Borneo, 5 v. Soerabaja n. Aden. Soschfontem, pass. 5 Kp. de Gata n. Marseille. Barka, 6 v. Aden te Ummsaid. Bonaire, 5 390 m. N.NO. Paramaribo. Boskoop, 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Cumulus Weerschip) 3 v. Rotterdam n. sta tion Ati. Oceaan. Charis, 3 v. Curagao n. Aruba. Caltex Bintang, 5 v. Colombo n Singapore. Caltex Delft, 5 45 m. W.ZW. Casquets. Caltex Leiden, 5 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland, 5 te Rotterdam. Caltex Tiie Hague, pass. 5 5Kp. Bon n. Banias. Chama, pass 5 Kp. Guardafui n. Geelong. Cistula, pass. 4 Malta n. Rotterdam. Corilla, 6 te Piadju. Ceronia, pass. 5 Aden n. Yokohama Congostroom, pass. 6 Finisterre n. Le Havre. Cronenburgh, vertr. 7 v. Pateniemi n. A'dam. Diemerdijk, 3 te Rotterdam. Delft, 5 te Curaqao. Dongedijk, 3 te Los Angeles. Duivendijk, 4 v. Rotterdam n. Londen. Eemdijk, 3 te Rotterdam. Eemland, 5 v. Paranagua n. Santos. Erinna, 4 v. Piadju n. Tj. Priok. Esso Den Haag, pass. 5 Kreta n. Antwerpen. Etrema, 5 te Port Said. Eimina, 6 v Hamburg te Amsterdam. Etrema, 6 v. Port Said te Fanara. Faico, 4 te Liverpool. Farmsum, 4 v. Kawasaki n. Vancouver. Friesland (KRL)5 te Colombo Friesland (SSM), 6 v. Gdansk n. Leith. Gaasterkerk, 6 te Geelong. Gooiland, 4 v. Amsterdam n. Bremen. Graveland, 4 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Gaasterland, 5 v. Pto Alegre n. Rio Grande. Graveland, 6 v. Bahia te Rio de Janeiro. Groote Beer, 5 510 m W.ZW. Valentia. Heemskerk, 4 te Port Elizabeth. Hoogkerk, 4 te Rotterdam. Hecuba, 3 v. New York n. Port au Prince. Hestia, 5 te Pto Limon n. Curaqao. Ivoorkust, pass. 4 Casquets n. Bordeaux. Indrapoera, 5 80 m. O. Ceylon n. Aden. Java, pass. 5 Sabang n. Aden. Jagersfontien, 5 v. East Londen n. Port Elizabeth Joh. v. O ld en ba rne velt, 6 v. Quebec te A'dam Kota Baroe, 4 te Djeddah. Koratia, pass. 4 Socotra n. Singapore. Kertosono, 4 v. Los Angeles n. Balboa. Kieldreeht, pass. 5 Finisterre n. Genua. Kota Baroe, 5 v. Djeddah n. Tj. Priok. Lekkerkerk, 4 te Rotterdam. Laren berg, 4 te Port Said. Lucita, 4 te Heysham. Laertes, e te Penang. Laurenskerk, pass 5 Ceylon n. Madras. Lieve Vrouwekerk, pass. 5 Djeddah n. Suez. Limburg, 5 te Balikpapan. Laagkerk, 5 v. Genua te Port Said. Lekhaven, pass. 5 Kp. Frio n. Las Palmas Leopoldskerk, pass. 5 Vlissingen n. Hamburg. Maashaven, 4 te Rio de Janeiro Merwede, 4 te Antwerpen. Maas, 4 v. Izmir n. Rotterdam. Macoma, 4 te Geelong. Marken, 4 v. Warri n. Port Harbourt. Mataram, pass. 3 Gibraltar n. Port Said. Maureen, 4 te Hamburg. Mitra, 4 v. Gibraltar n. Curaqao. Madoera, pass. 5 Sabang n. Colombo. Marpessa, 4 te Miri. Meliskerk, 6 te Manilla. Mentor, pass. 5 Ouessant n. Tanger. Metuia, pass 5 str. Soenda n. Singapore Modjokerto, 5 te Djeddah Murena, 6 te Suez. Myonia, 5 v. Vizagapatam n. Chittagonfi. Maasdam. 5 v. Bermuda n. New York. •Maasland, 5 v. Hamburg te Amsterdam. Mariekerk, 5 v. Port Swettenham te Singapore Nieuw Amsterdam, 4 te New Yox'k. Noordwijk, 4 te Havana. No tos, 3 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Nieuw Holland, 5 v. Bali n. Sydney. Nigerstroom, 5 te Hamburg. Nestor, e v. Amsterdam te Antwerpen. Noordam, 5 320 m. O. New York. Oranjestad, 3 v La Guaira n. Trinidad. Ondina, 4 v. Beyrouth n. Tripoli. Oostkerk, 5 te Rotterdam Oranje, 5 v. Southampton n. Port Said. Orestes, 3 v. New Orleans n. Curacao. Overijsel, 6 v. Suez te Djeddah Pieter S, 4 te Rotterdam. Prins Willem V, 3 v. Rotterdam n. Antw. Peperkust, 4 v. Freetown n. Monrovia. Perna, 5 v. Singapore n. Yokohama. Phrontis, 6 te Colombo. Polyphemus, 3 v. Baltimore n. Houston. Poseidon, 5 te Philadelphia. Prins Maurits, 5 v. Rotterdam n Chicago. Prins Philips Willem, 5 te Montreal. Prins Willem George Fred., pass. 4 Quebec naar Hamburg. Prins Willem v. Oranje, 5 te Rotterdam. Prins Alexander, 6 v Rotterdam te Montreal. Pendreeht, 5 v. Mena el Ahmadi n. Paulsbro Prins Joh. W. Friso, pass, 5 Belle Isle n. R'dam Polydorus, 4 v. Amsterdam n Indonesië. Rempang, 4 v. New York n. Baltimore. Rita. 5 v Makassar n. Piadju. Ruys, 4 v. Penang n. Mauritius. Rijnkerk, 6 te Marseille. Raki, pass. 6 Sabang n. Djibouti. Rijndam, 5 v. Southampton n. New York. Salatiga, 3 v. Khoral Mufatta n. Cochin. Saparoe, 3 v. Livorno n. Port Said. Singkep, 3 v. Mombasa n. Aden Tabinta, pass. 4 Zuid westpunt Kreta n. Port Said. Sarangan, 5 te Dar es Salaam. Saroena, 5 v. Balikpapan n. Tj. Priok. S'heratan, pass. 6 Perim n Mena el Ahmadi. Sliedrecht, pass. 5 Grenada n. Antw. Sirrah, 4 te Ras Tanura. Sloterdijk, 3 v. New York n. Antwerpen. Sommelsdijk, 4 v. Halifax n. Alexandrië. Stad Amsterdam, pass. 4 Key West n. N. Orleans Stad Dordrecht, pass. 5 Finisterre n. Palermo. Stad Maassluis. 4 v. Narvik n. Middlesbro. Stad Maastricht, 6 te Gibraltar Straat Makassar, 4 te Buenos Aires. Salland, 6 v. Rio de Janeiro te Montevideo. Schiedijk, 5 v New Orleans n. Houston. Sibajak, 5 800 m. O. Kp. Race. Soestdijk, 5 v. Colombo n. Djibouti. Stad Breda, 7 Hoek v. Holland verw. Stad Vlaardingen, 7 Hoek v. Holland verw. n. Rotterdam. Tamo, 4 v Bremen 5 Rotterdam verw. Tarakan, 6 te Balikpapan. Taria, 5 te Liverpool. Tiba, 4 v. Rio de Janeiro n. Santos. Tibia, pass. 5 Minikoy n Piadju. Tomini, 4 v. Vassiliko n. Rotterdam. Titon. 5 te Rotterdam. Tabinta, 6 v. Genua te Port Said. Tamo, 4 v. Bremen 5 te Rotterdam. Teucer, 6 v. Port Said te Djeddah. Tabian, 2 v. Seattle n. Bus-hire Talisse, pass. 5 Vlissingen n. Southampton. Thelidomus, 6 te Curacao. Van Waerwijck, 3 v. Suez n. Singapore. W. Alton Jones, pass. 4 Aden n. Suez. Waterman, 4 800 m. ZW. Papeete. Willem Ruys, 5 te Colombo Willemstad, 5 780 m. NO. Fayal. Wonogiri, 5 v. R'dam te Bremen. Westerdam, 6 v New York te Rotterdam. Woensdrecht, pass. 6 Gibraltar n. Hamburg. Zaan, 5 te Oxelosund. Zuiderkruis, 5 230 m. O. New York n. R'dam. Zonnewijk, pass. 2 Panamakanaal n. Gulfport. Zeeland (KRL), 3 te Rotterdam. KLEINE VAART Arnoudspolder, 4 v. Antw. te Rotterdam. Atlantis, 4 v. Gothenburg te Rotterdam. Advent. 4 v Esbjerg te Huil verwacht. Appingedam, vertr. 4 v. Lissabon n. Oporto. Barracuda, 4 v. Boston te Hansweert. Bergsingei, verm. 4 v. Londen n Vardis. Bestevaer, 4 v. Rotterdam n. Wisbeck. Bree Helle, 5 v. Londen te R'dam verw. Birmingham, 4 v. d. Tyne n. Amsterdam. Bill S, 4 v. Gent te Wicklow. z Carpo, 4 v. Grangemouth n. Nantes. Caribia, 4 v. Vlissingen n Vasteras. Continental, 4 v. Goole n. Rotterdam. Diet, 4 v. Skagen te Rotterdam. Deneb, 4 v. Dundee te Londen verw. Daje Bohmer, 4 v. Bordeaux te Duinkerken. Diligentia, 4 v. Yainvil'le te Duinkerken. Duiveland, 4 v. R'dam n Grangemouth. Diana V, pass. 4 Vlissingen n. Antw. Dija, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Draco, 3 v. Cadiz n Amsterdam. Eibergen, 4 te Marans. Elsenburgh, 4 50 m. Z.ZO. Kp. St. Vincent. Frans, 4 v. Varberg te Middlesbro. Ferocia, 5 v Bordeaux te Grimsby verw. Fiducia, 4 te Maassluis. Gaasterland, 4 v. Harlmgen n. Goole. Gerry S, 7 te Amsterdam verw. Gramsbergen, pass. 4 Gibraltar n. Garston. Goote, vertr. 6 v. Genua n. Amsterdam. Heemraadsingel 4 v. Amble te Rotterdam. Ilenrica, 4 te Manchester. Haskerland, 4 v. Harlingen n. Leith. Hast III. 5 v. Hamburg te Rotterdam verw. Helvetia, 4 dwars v. d. Humber n. Roscoff. Ida Pieter. vertr. 4 v. Poortershaven n Mil- fordhaven. Tngeborg, 4 v. Rotterdam te Zwljndrecht. Jan Kreumer, 4 v. Solvesborg te Great Yar mouth verwacht. Jo. 4 te Falmouth verwacht. Keizersgracht, pass. 4 Vlissingen n. Antw. Kaap St. Vincent, 4 v. Vaasa te Rotterdam. Koningin Juliana, pass 4 Vlissingen n. Kolding Meike, 4 v. Antw te Rotterdam. Midsland, 4 v Rotterdam n. Kmgslynn. Muphrid N. 4 te Glasgow. Marcella, vertr. 4 v. Gothenburg n. Rotterdam Monica, 4 v. Preston te Dublin. Myfem. 4 v. Parijs n Rouaan. Mypuck, 4 v. Malmö. Markab N, 4 te Riga. Menkar N, 4 v. Parana n. Asuncion. Merwehaven, 4 v. Rnuaan n Casablanca. Nieuwland. 4 v. Leith te Rotterdam verw. Nottingham, vertr. 4 v. R'dam n. Boston. Nero, 3 v. Triest n. Bari. Oosterdok. vertr. 4 v. R'dam n. Hamburg. Oosterburgh, 4 80 m. N. Kp. St Vincent. Pionier, vertr. 4 v. R'dam n. Hamburg. President Roosevelt, 4 v Vlissingen n. Wicklow Plato, 3 v. Algiers n. Limasol. Rika, 4 v. Goole n. Kopenhagen. Rio, 4 v. Duinkerken te Rotterdam. Rini, ca. 5 te Maassluis verw. Rijnhaven, 4 v. Manchester n. Duinkerken Spes, 8 v. Holmsund op de Theems verw. Soemba, 4 v. Rotterdam n. Huil. Sambre, 4 v Rotterdam n. Parijs. Ton. 5 v. Swansea te Rotterdam verw. Uranus, pass. 4 Vlissingen n. Gent. Veenenburgn, verm. 5 v. Rdam n. Middlesbro. Vrijburgh, 4 v. Rotterdam n. Londen. Volharding, vertr. 4 v. R'dam n Hamburg. Walenburgh, 4 v. R'dam n. Stockholm. wanted for parttime work by American family at Heemstede Apply, giving rate re quired, under no. 7092. 1000 WOLLEN DEKENS Deze week verkopen wij wederom prachtige wol len dekens, 2e keus, (kl. afwijkingen) aan particu- lierèn en instellingen, voor slechts f 33.50, 1' 19.50 f 23.90 (hierbij grote ma ten).. Uitzoeken in onze toonkamer. TAPIJTHAN- DEL „MARO", Jansstraat 85, Haarlem. Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep.-bedrijf „LODA", Grote Houtstraat 9. Ook Textielstof. ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem. Tel. 18266 Tel. na. 6 uur 17605. Tobt U met Uw NEDERLANDS? SLEUTELCURSUS voor hen die zwak zijn in de eigen taal! Opleiding Associatie ex. ENGELS - FRANS DUITS - NEDERL." STENO - TYPEN BOEKH. MIDDENST. Vraagt gratis prospectus Fr. Halsstraat 1. Tel. 14624 Haarlem. I in KRELAGEHUIS, Leidsevaart 8 Haarlem Donderdag 9 Sept., half tien uur belangrijke ver koping o.m. wegens reorganisatie van groot textiel bedrijf. Verkocht zullen worden een zeer grote collectie JAPONNEN, MANTELPAKJES en HEREN - COSTUUMS. Tevens grote sortering TAPIJTEN, w.o. PERZI SCHE, voorts DEKENS, TAFELKLEDEN enz. enz. ZEER FRAAIE INBOEDEL, PRACHT BANKSTEI HUIS- EN SLAAPKAMER, WORTELNOTEN DAMESBUREAU, als nieuwe SCHRIJFMACHINE VELE KLEINMEUBELEN, SERVIESGOED en wal verder ter tafel zal worden gebracht. KIJKDAG: Woensdag 8 Sept. van 10 tot 's avonds 9 uur. Deurwaarders C. H. ERBRINK en VAN HAASTER. Veilingh. A. v. ZADELHOFF, Tel. 19531. HEDEN INSCHRIJVING LESCLUBS Inschrijfadres: Wouwermanstraat 90 (bij Verspronckweg), Tel. 13306. Instituut: Geb. „Cultura", Jansstraat 83. 20 lessen 0.65 per les. Inschrijfgeld 1.— HOGE PRIJZEN 5000 14461 ƒ1500 9465 11228 17495 1000 10113 21794 f400 5279 6899 7331 15645 16716 V?00 1829 3002 3850 3874 5253 7547 7625 7788 7910 8753 9531 9738 10086 10834 11235 11576 13694 13897 17177 18199 18243 19014 19257 19794 19909 20364 20519 20614 20961 1104 167 676 685 2008 046 735 780 3009 026 685 751 4262 306 889 930 5020 075 541 6053 054 630 766 7025 116 8089 129 9003 341 10010 015 681 847 11080 239 12080 362 333 341 925 095 274 843 863 125 209 778 913 341 362 966 115 154 565 739 089 180 853 879 129 188 157 289 357 528 152 226 905 922 265 157 364 514 PRIJZEN 376 410 511 523 544 58S 658 675 731 383 386 605 408 515 630 710 712 782 336 351 451 451 473 616 293 368 508 929 941 220 314 379 270 301 319 787 214 427 449 997 329 480 484 411 497 719 713 851 229 528 564 666 855 944 875 908 618 639 675 638 703 888 704 732 8S7 VAN 80 13002 093 915 14007 055 556 594 15154 285 648 833 10243 304 17099 182 718 768 18061 074 837 969 19008 120 672 708 20027 041 446 457 923 945 21056 304 743 831 290 449 552 589 603 664 721 900 533 546 605 621 254 263 615 791 369 422 860 953 539 590 206 241 795 930 083 113 .313 330 837 861 490 507 956 713 761 278 4S1 962 308 329 428 448 878 522 577 815 504 643 194 324 347 352 803 888 044 136 215 233 570 673 685 734 305 306 339 459 867 868 925 985 500 609 517 522 284 347 739 757 501 580 997 661 690 681 736 576 599 349 400 883 914 684 692 1023 024 401 404 828 854 2067 116 333 344 516 534 672 700 870 886 3039 093 429 460 925 952 4039 127 344 401 577 581 804 847 6067 086 390 421. 707 783 945 949 6007 029 279 318 599 618 846 942 7030 032 342 366 652 657 870 903 8073 080 345 386 508 513 805 874 9008 044 276 316 624 632 866 867 10005 032 333 368 582 583 823 900 11013 032 293 355 656 662 860 887 12011 033 240 267 107 193 465 488 927 944 125 139 358 359 567 574 727 754 900 953 097 109 472 492 983 985 131 142 402 414 669 678 874 897 093 108 425 434 802 836 202 204 519 583 967 975 151 176 376 406 591 599 755 762 981 146 263 522 533 993 158 196 447 462 725 729 900 920 138 148 462 465 847 850 NIETEN 310 322 327 395 595 610 787 827 988 192 207 306 309 411 412 429 450 612 636 650 663 783 801 825 857 294 316 350 422 621 639 707 824 204 222 234 240 467 513 569 571 736 744 756 780 227 258 304 363 516 588 612 619 865 903 909 916 068 360 643 962 054 420 658 911 095 413 517 880 053 371 633 875 047 383 595 934 061 374 664 931 090 296 148 158 363 377 668 669 978 995 137 203 422 509 667 683 938 949 112 144 420 431 596 644 906 919. 122 393 429 653 667 945 951 065 123 402 429 616 672 987 989 064 093 390 395 715 792 932 944 125 128 298 302 202 254 257 386 412 416 677 736 737 238 239 262 520 559 563 730 731 757 968 970 997 148 192 196 442 464 467 661 676 757 931 988 ISO 148 161 438 446 590 677 746 768 964 199 210 262 442 449 483 678 712 727 997 108 175 179 503 594 598 798 800 816 959 970 972 144 148 179 306 307 326 261 270 511 534 750 793 291 340 643 647 773 816 197 258 481 491 762 766 190 200 601 607 847 860 288 326 522 525 740 758 272 281 641 653 829 832 184 188 355 401 402 403 406 410 422 496 499 525 549 625 649 679 690 767 774 789 799 812 816 817 823 836 873 929 941 949 13003 010 012 081 138 215 222 249 254 264 278 305 346 354 367 431 440 524 533 594 596 597 656 661 681 700 727 753 766 768 770 775 776 780 874 883 916 964 974 999 14047 048 088 110 121 122 134 138 151 155 199 231 239 247 284 292 301 338 396 398 404 449 479 544 592 608 658 686 807 815 869 905 907 929 948 15029 060 062 071 073 160 171 187 197 204 208 214 220 250 266 271 296 311 339 346 392 413 421 434 437 459 480 540 547 563 576 578 589 602 609 610 630 716 745 804 829 839 848 898 922 961 965 16026 030 034 068 100 159 171 183 187 194 241 250 262 265 270 307 312 335 352 379 548 617 652 653 740 829 840 853 946 947 958 972 985 17046 049 065 139 148 175 201 204 220 251 259 282 301 312 318 336 365 404 407 410 450 484 573 605 621 631 665 672 686 723 733 757 794 798 818 827 867 872 905 917 950 965 968 18002 007 024 035 050 072 077 084 093 097 100 120 147 155 211 233 246 266 309 318 330 340 366 420 470 496 5S4 620 702 726 739 783 827 924 19002 013 029 059 060 064 071 085 097 113 149 175 189 228 231 241 359 362 367 381 395 400 413 429 440 479 489 491 535 547 564 571 655 676 688 739 744 764 780 802 .916 958 20055 056 059 067 0S6 156 177 219 222 224 225 227 257 278 307 308 335 340 390 401 438 443 484 511 516 526 549 606 619 725 742 748 753 759 771 810 843 847 900 903 915 916 937 940 21033 08S 089 096 100 160 210 225 249 250 258 336 345 350 377 490 498 512 514 535 537 547 556 582 595 597 626 643 651 678 715 717 732 758 799 869 900 905 913 915 974 991 VERBETERING. Categorie prijzen van 80.—: bijvoegen 5448; 11157 moet zijn 11357 Categorie nieten: bijvoegen 9048.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8