Attentie! herho middenst. woning HONING net Winkelmeisje W. FORTGENS I ij één dag retour Asp. Emigranten BESTELLER enige jonge energieke krachten Levenspositie Viering werd manifestatie van „Bond zonder Naam" Met trom, trompet en fluit door Haarlem Expositie van Benedictijner kunst Conflict tussen N.A.T.U. en jury SCHOOL bijperser en strijkster Flinke meisjes en leerlingen gevraagd sorteersters mangelsters perssters jongmens Jonggezel- en Gezel-vakarbeiders FLINKE BESTELLER a Jonge actieve vertegenwoordiger 6 Zilveren jubileum pater W. Loop De feestmiddag in het Krelagehuis Museum Huis van Looy sigarenzaak GASREPARATIE 66 ct. p. 450 gram Scheepvaart Jonge vrouw EXPEDITIE BEDIENDE AANVANG der WEEKEND-LESSEN SPOORBIELS KAMERMEISJES AIDE DE FOURNEAU d e kerkuil a. m. koeman Betrouwbare chauffeur-kolenwerker gevraagd jongere kracht bouwkundig tekenaar bouwkundig opzichter-tekenaar Pijpfitters Pijplassers (electrisch) Centrale verwarmings monteurs Montagewerkers ENIGE TEKENAARS HET ERDAL CONCERN te Amersfoort MAANDAG 13 SEPTEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De leider van de „Bond zonder Naam", pater W. Loop. vierde Zondag het feit, dat hij vijfentwintig jaar geleden intrad bij de Congregatie der Montfortanen. Duizenden medewerksters en medewerkers van de Bond bereidden hem een grootse hulde. Het begon Zondagochtend tijdens de receptie in het gebouw van de „Bond zon der Naam" aan de Spruitenboschstraat, waar de talloze bezoekers urenlang voor de jubilaris hebben gedefileerd. Tot de eersten die de jubilerende priester kwamen geluk wensen behoorde Henri de Greeve, die zijn voorganger uiteraard bijzonder hartelijk heeft toegesproken. Verder bevonden zich onder de vele bezoekers onder meer de bur gemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema en zijn gemeente-secretaris, de heer W. M. B. Bosman mgr. Van Trigt uit Haarlem: mr. P. E. Barbas, namens ..Wel dadigheid naar Vermogen: mr. J. M. Wiche- rink, secretaris van de Sociale Raad te Haarlem: een deputatie van de paters Montfortanen uit België, van welke congre gatie pater Loop vroeger overste is geweest, en verder talrijke kerkelijke en burgerlijke autoriteiten. Een alleraardigste intermezzo tijdens deze receptie werd gevormd door de komst van Tante Roos en Wim Quint, die geregeld de kinderuitzendingen voor de K.R.O. verzorgen. Zij waren beiden ge- eostumeerd en boden de jubilaris naast het ere-voorzitterschap van „De Wigwam" een zilveren insigne aan. Ook de meeste andere bezoekers hebben pater Loop rijkelijk met geschenken bedacht. Na afloop van de receptie stelde zich buiten de R.K. Harmonie „Sint Miehaël"" uit Heemstede op, waarvan de leden in frisse en .kleurige unifor men gekleed de pittige marsmuziek verzorgden voor het défilé, waarvoor de deelnemers uit bijna alle streken van het land waren opgekomen. Mijn werkers uit Heerlen in werkkleding, Volendammers in hun karakteristieke costuums, en anderen trokken voorbij pater Loop, die op het bordes had plaats genomen. Hij mocht telkens enorme pakketten kleding in ont vangst nemen, bestemd voor zijn actie „Mensen in Nood", zodat na korte tijd reeds een grote voorraad aan zijn voe ten lag. De viering van het jubileum werd 's mid dags met een feestelijke bijeenkomst in de grote zaal van het Krelagehuis voortgezet, die eveneens duizenden bezoekers bevatte. Nadat pater Loop bij zijn binnenkomst met gejuich, applaus en het zingen van „Lang zal hij leven!" was begroet, werd hij toe gesproken door de chef van de „Bond zon der naam", de heer Frans van Esse. Deze verzekerde de jubilaris dat dit feest was georganiseerd met een eerlijke en zuivere bedoeling: pater Loop iets terug te geven voor alles, wat hij in het belang van de naastenliefde tot stand heeft gebracht. De volgende spreker was prof. Van Ra- venstein, leraar aan het klein-seminarie te Heemstede, die verklaarde diep onder de indruk te zijn van het werk van deze orga nisatie en de onderlinge geest, welke bij de „Bonder zonder Naam" voortdurend aan wezig is. De motor van deze daadwerkelijke naastenliefde is ongetwijfeld pater Loop, die de arbeid van Henri de Greeve niet alleen heeft voortgezet, doch zelfs nog wist uit te breiden. Volgens deze spreker was hij hierin dusdanig geslaagd, dat de naam van deze bond een begrip geworden is en een toevlucht voor allen, die in lichame lijke of geestelijke nood kwamen te ver keren. Een wel bijzonder hartelijk ontvangen spreker was ds. J. Verveld, doopsgezind predikant te Den Horn, die onder enige hilariteit verklaarde naar dit R.K. Mekka te zijn gekomen, om pater Loop eveneens zijn oprechte hulde te betuigen. Hij heeft de jubilaris leren waarderen als een warm voelend Christen, wiens leven als een lees bare brief van Christus kan worden ge kwalificeerd. Vandaar dat spreker hem als een apostel voor de on-kerkelijken be schouwde, die door zijn opgeruimd karakter als het moet „een kwajongen onder de kwajongens" is. Vervolgens sprak mr. E. van Rijckevor- sel, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, die deze bijeenkomst een wel kome aanleiding noemde voor de duizenden medewerkers van pater Loop, hem met grote sympathie en erkentelijkheid te be tuigen. Hij vroeg zich verder af welk een grote vooruitgang het zou betekenen, wan neer het devies van de bond „Verbeter de wereld, begin bij jezelf" ook bij de natio nale en internationale politiek werd toege past. Spreker verzekerde dat een folder van de bond voor hem aanleiding is geweest God om de nodige kracht te verzoeken, zijn taak voortaan met het voorbijzien van alle eigenbelang te mogen vervullen. Als laat ste spreker werd mr. W. Boers, advocaat en procureur te Overveen aangekondigd, die de jubilaris toewenste, dat hij zijn arbeid in het belang van de Christenheid en de naastenliefde nog vele jaren zou mogen uitoefenen. Tenslotte nam pater Loop zelf het woord. Hij verzekerde dat een dergelijke hulde voor hem een volkomen verrassing is ge weest. Met nadruk verklaarde hij, dat zijn taak onmogelijk te volbrengen zou zijn, wanneer hij niet over zijn staf van trouwe medewerkers had kunnen beschikken. Pa ter Loop bedankte de sprekers die hier eveneens de aandacht op hebben gevestigd en hij verzocht verder alle medewerkers zijn betuigingen van grote erkentelijkheid voor dit alles te willen aanvaarden. Na de pauze werd deze middag besloten met 'n attractief programma, dat 'n daverende bijval oogstte. Onder meer het vermaar-de knapenkoor „De Zingende Klokken" uit IJmuiden-Oost, de zevenjarige accordeonist Theo Nauwens uit Den Bosch, wiens op treden een bewonderend en vertederd ap plaus ten gevolge had en dan niet in het minst Jan de Cler en de drie Jacksons had den een belangrijk deel van het grote suc ces voor hun rekening te nemen. Zaterdag jongstleden hebben Haarlems straten en pleinen gedaverd van tromge roffel, vergezeld door het geluid van signaalhoorns en pijpers. Het C.J.M.V.- Tamboers en Pijperskorps „Haarlem" had een samentreffen georganiseerd van ge lijk geaarde verenigingen, aan welke op roeping gehoor werd gegeven door „Ex celsior" uit Amsterdam, „Oranje Nassau" uit Amsterdam, „Prins Maurits" uit Bus- sum, „Beatrix" uit Hilversum en „Kracht en Vlugheid" uit Zaandam. De zes korpsen hielden hun toogdag met stertochten die van het Kennemerplein, het Nagtzaamplein, Schouwtjesplein, Brou wersplein, Soendaplein en Lange Marga- rethastraat hun einddoel vonden op de Kattenberg in het Kenaupark, waar de gasten verwelkomd werden door de heer G. W. Soomer, voorzitter van het ont vangende korps. Met achttien vlagge- draagsters voorop marcheerde men daarna naar de Grote Markt om er langs het stad huis te defileren voor de plaatselijke over heden. Tot besluit van de dag werd van half negen tot half tien op de Grote Markt een omvangrijke taptoe gehouden. Hiervoor was veel belangstelling. Het gemeentebestuur liet het plein, de Grote kerk en het Stad huis belichten als op een feestelijke zomer avond. Voorafgegaan door de vaandeles corte opende het zwaar bezette korps uit Zaandam de stoet der zes verenigingen, die ordelijk het terrein kwamen bezetten voor hun demonstratie. Het gezamenlijk optreden was eigenlijk een experiment, want er was geen repetitie aan vooraf gegaan. Alvorens de taptoe een aanvang nam, Zaterdagmiddag is in het museum Het Huis van Looy een tentoonstelling geopend van werken van mère Christine van der Meer de Walcheren en frère Francois Mes. beiden van de orde der Benedictijnen. Het geëxposeerde bestaat grotendeels uit schil derijen en van broeder Mes bovendien en kele houtsneden en grove-naald-etsen. Tij dens de opening was de 62-jarige broeder Mes zelf aanwezig, in gezelschap van zijn vriend Matthieu Wiegman. Broeder Mes is voor Haarlem niet geheel onbekend hij maakte 25 jaar geleden de muurschildering van de Liduina-kerk in Haarlem-Noord. Drs. H. L. Prenen verbaasde zich in zijn inleidend woord over de vreemde si tuatie, dat men het merkwaardig vindt dat twee religieuzen exposeren. Hij constateer de, dat de religieuze kunst zoals die vroeger bestond uit de handen der mon niken is geglipt en het streven van leken als Der Kinderen en Toorop nodig had om weer haar traditionele waarde terug te krijgen. „Het is een verheugend verschijn sel dat dit steeds sterker gebeurt", zei hij. Drs. Prenen hernnerde aan het feit, dat het oudste Nederlandse schilderij een al taarstuk uit de 12e eeuw is uit de Bene dictijner abdij te Egmond. En zoals dus het oudste stuk uit het Nederlandse schilde- rjjenbezit door de Benedictijnen is geleverd, en deze expositie van Benedictijner kunst in het Huis van Looy plaats vindt in een tijd, dat men zich erover verwondert, zo wiide drs. Prenen de situatie der religieuze kunst geschetst zien: zij begint zich te her stellen tot haar eeuwenoude tradities, na pionierswerk van een aantal leken. Na de opening begaf het talrijke gezel schap zich langs de expositie. Voor fouten tn telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Te koop gevraagd: met woning in Haarlem of omgeving. Omzet pl.m. 40 a 60 duizend per jaar. Brieven te richten naar Orionweg 45, Haarlem. Te koop per 1 Oct.: te Haarlem, leeg te aanvaar den. Koopsom f 7500. Vesti gingsvergunning moet aan wezig zijn. Brieven no. 7148. Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep.-bedrijf „LODA", Grote Houtstraat 9. Australische zuivere Bloe- menhoning (natuurhoning), pracht qualiteit, fijn van smaak, uitsluitend in keu rige roodgelate drums met schroefdop van 60 lb (54.4 pond) f 39.60, franco huis. Import: NEVOMIJ, Simon Stevijnweg 149, Hilversum. Tel. 3107-K 2950. Giro 551434 Een overzicht van het défilé voor het gemeentebestuur. Op het bordes van het Stadhuis loco-burgemeester D. J. A. Geluk, geflankeerd door de wethouders A. J. M. Angenent en W. F. Happé. Tussen de Haarlemse afdeling van de Nederlandse Amateurtoneelunie en de jury die de prestaties moet beoordelen van de toneelverenigingen welke meedingen in de jaarlijkse wedstrijd om de „Vrije Volk"- bokaal is een conflict ontstaan. Na de dit jaar gespeelde tweede ronde van de wedstrijd heeft die jury namelijk een declaratie ingediend, waarvan de hoogte het bestuur van de N.A.T.U.-afde- ling, onder welks auspiciën de wedstrijd wordt gehouden, aanleiding gaf daartegen bedenkingen te maken. Van haar kant heeft de jury nu besloten het rapport over de tijdens de wedstrijd door de verenigingen geleverde prestaties niet openbaar te maken. Naar wij vernamen zou het nu in de be doeling van het N.A.T.U.-bestuur liggen de deelnemende verenigingen voor te stellen de ronde van dit jaar als niet gespeeld te beschouwen en het volgend jaar uiter aard met een nieuwe jury wederom een tweede ronde te houden. hield de secretaris van Haarlems Bloei, de heer A. Rauwerda, een kernachtige toe spraak, waarin hij nadruk legde op de discipline die door de deelnemende ver enigingen getoond werd. Spreker dankte de organisatoren voor de levendigheid, die dit samentreffen in Haarlem ten gevolge had. Tenslotte reikte hij aan de zes korp sen als herinnering aan deze dag een vaantje van „Haarlems Bloei" uit. En toen, na een geweldig crescendo van al die tamboers, begon de potpourri in twee-kwarts en zes-achtste-maat, een enkele keer afgewisseld door een driede lige, waarop de pijpers het traditionele Russische Vesperlied bliezen. Ieder kreeg zijn beurt in het programma, maar de felle Zaankanters bleken toch de bijzonderste gangmakers. Zo nu en dan kwam het spel van pijpers het dynamisch geweld van de roffelmuziek afwisselen met milder geluid, al bleef de bes van hun instrumenten door gaans erg twijfelachtig, maar dat komt er bij deze primitieve muziekmakerij niet zo nauw op aan. Het beste effect werd be reikt met een pittig nummer waarin pijpers met de overige bezetting afwisselden. Men besloot met het Wilhelmus en toen begon de aftocht. Volgend jaar hopen deze korpsen elkaar weer te ontmoeten waar schijnlijk in Hilversum. JOS. DE KLERK Alehiba, pass. 10 Dover n. St. Vincent. Amerskerk, 11 v. Rotterdam te Bremen. Amstelveen, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Casa- Dianca. Appingedijk, 10 v. Boston n. Antwerpen. Aagtedijk, 13 te Singapore. Abbedijk, 12 te San Francisco. Adinda, 12 te Singapore. Agatha, 12 te Sorong. Albireo, 11 v. Pto Alegre n. Buenos Aires. Alderamin, 11 v. Vizagapatam n. Madras. Aletta, 12 v. Pladju n. Penang. Algenib, 11 te Rotterdam. Alioth, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Bahia. Alpherat, 12 te Pto Alegre. Ampenang 13 te Penang. Amstelbrug, 11 v. Kaapstad n. Buenos Aires. Amsteldiep, 12 te Bangkok. Amstelveen, 12 v. Casablanca n. Marseille. Argos, pass. 12 Ouessant n. Lissabon. Arkeldijk, 11 v. Soerabaja n. Semarang. Armllla, 11 v. Balikpapan n. Soerabaja. Aalsum, pass. 12 Gibraltar n. Le Havre. AkkrumdijK, pass. 12 Key West 15 Houston verwacnt. Alamak, 13 v. Dar es Salaam te Tanga. Aldabi, pass. 13 Recife n. Bahia. Alderamin, 14 v. Vizagapatam te Madras verw. Almkerk, 12 v. Rotterdam te Le Havre. Amstelkroon, 13 v. Genua te Marseille. Annenkerk, 13 v. Suez te Djibouti. Albireo, 12 te Kio Grande. Almkerk, 13 v. Le Havre n. Marseille. Aludra, 11 v. Rio n. Iliheos. Arendskerk, 10 te Kobe. Amor, 12 te Alexandria. Andijk, 10 te Brownsville. Anted Ijk, pass. 12 Seilly's n. Le Havre. Bali, pass. 12 Kp. St. Vincent n. Genua. Banka, 12 te Mena el Ahmadi. Bawean, 13 te Madras. Bintang, 10 v. Montevideo n. Santos. Boskoop, 12 v. Dover n. Madeira. Baarn, 12 v. curagao n. Londen. Baremdrecht, 12 v. Port Said n. U.K. Bintang, 13 v. Montevideo te Santos. Bloemfontein, 12 345 m. NW. Luderitzbay. Blommersdijk, 13 v. Port Said te Marseille. Blijdendijk, 13 te New York. Bonaire, 12 360 m. NO. Fayal. Boschfontein, pass. 13 Kreta n. Port Said. Boissevain, 9 te Hongkong. Caltex Delft, pass. 12 ten Z. Kreta. Caltex Leiden, pass. 11 Malta n. Sidon. Caltex Pernis, 12 te Rotterdam. Caltex The Hague, 11 Kreta gepass n. R'dam. Celebes, 12 te New York. Charïs, 11 v. curagao n. Jacksonville. Cottica, 12 te Trinidad. Cottica, 12 v. Trinidad n. Paramaribo. Caltex Utrecht, 13 te Rotterdam. Diemerdijk, 12 te Londen. Delfshaven, pass. 12 Kp. Frio n. Rotterdam. Eendracht, verm. 14 v. Bremen n. Tel Aviv. Falco, vertr. 15 v. Londen n. Montreal. Eemland, 11 v. Victoria n. Ilheos. Elmina, 11 te Antweipen. Esso Rotterdam, 12 te Aruba. Etrema, pass. 12 Straat Messina n. Berre. Friesland KRL)pass 12 Guardafui n. Aden. Groote Kerk, 12 Guardafui gepass. n. Adelaide. Gaasterland, 12 te Paranagua. Garoet, pass. 12 Sabang n. Colombo. Gooiland, 13 te Amsterdam verw. Groote Beer, pass. 12 Nantucket n. R'dam. Hera, 11 te Rotterdam. Hector, pass. 12 Dover n. Oran. Hennes, 13 v. Barranqullla te Baltimore. Helicon, 12 v. Amsterdam n. W. Indië. Indrapoera, 12 v. Aden n. Suez. Ittersu.m, 13 v. Amsterdam te Antwerpen. Jagersfontein, 12 150 m. ZW. Luderitzbay. Jupiter, pass. 12 Oporto n. Rotterdam. Japara, 12 v. Suez n. Port Said. Kieldrecht, pass. 12 Messina n. Port Said. Koratla, pass. 11 Sabang n. Singapore. Kota Agoeng, 13 te Singapore. Kota inten, 12 te Tj. Priok. Kertosono, 12 v. Colon n. Trinidad. Koratia, 13 v. Curasao te Singapore. Karimun, 12 te Genua. Kota Gedeh, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Laagkerk, 12 v. Aden n. Karachi. Laertes, 13 te Pj. Priok. Laurenskerk, 12 te Rangoon. Leersum, 13 te New Orleans. Lekkerkerk, pas. 12 Finisterre n. Marseille. Limburg, 13 v. Tj. Priok te Singapore. Lucita, 12 110 m. N. Lands End. Langkoeas, pass. 13 Ouessant n. Marseille. Loosdrecht. 1 te Alexandrië. Loppersum, pass. 12 Algiers n. Port Said. Luna, 12 v. Thessaloniki n. Izmir. Madoera, 12 160 m. W. Colombo. Malea, 11-12 te Shimonosekl. Mariekerk, 12 te Hongkong. Meerkerk. 12 v. Las Palmas n. Antwerpen. Metula, 12 v. Pulu Sambu n. Yokohama. Murena, 13 Berre verwacht. Maasdam, 12 560 m. O.NO. Kp. Race. Macoma, 13 v. Pirie n. Balikpapan. Mataram, pass. 12 Perim n. Colombo. Modjokerto, pass. 12 Kreta n. Genua. Marsland, 12 te Bahrein. Merwede, 13 te Amsterdam. Noordam. li v. New York n. Rotterdam. Nestor, 12 v. Amsterdam n. W. Indië. Noordwijk, 9 v. Havana n. St. Lucia. Notos, 13 te Amsterdam. Ootmarsum. 10 v. Jacksonville n. Le Havre. Oranjefontein, U v. Bremen te Hamburg. Oranje. 12 v. Suez n. Colombo. Oranjestad, 12 1100 m. W.ZW. Madeira. Ouwerkerk, pass. 13 Guardafui n. Aden. Prins Willem IV, pass 10 Vlissingen n. Ant-v Prins Willem III, 11 v. Hamilton n. Montreal. Prins Willem V, 12 v. Rotterdam n. Chicago. Polydorus, 13 te Port Said. Prins Alexander, 12 v. Montreal n. Quebec. Prins Joh. W. Friso, 13 te Rotterdam. Prins Philips Willem, 8 v. Montreal n. Grots Meren. Rotula, 12 te Colombo. Ruys, 13 te Mauritius Riinkerk, 12 te Antwerpen. Rijndam, 12 580 m. O. ten N. New York. Rijnland, 12 v. Amsterdam n. Bremen. Stad Dordrecht. 12 te Palermo. Stad Vlaai-dingen, pass. 11 Lizard n. Wabans. Sheratan, 12 v. Mena el Ahmadi n. Philadelphia Sinigkep. 12 v. Port Soedan n. Suez. Stad Leiden, 13 v. Mozambique te Dar es Sa laam. Sarpedon, 12 te Antwerpen. Schiedijk, 10 te Galveston. Sloterdijk, pass. 13 Vlissingen n. Antw. Sumatra, 12 te Bremen. Tjisadane, 11 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Tomint, pass. 11 Gibraltar n. Rotterdam. Tabinta, pass. 12 Guardafui n. Belawan. Tamo. pas. 12 Dover n. Montevideo. Themisto, pass. 12 Belle Isle n. Montreal. Trompenberg, 14 v. Antwerpen te Houston verw. Van Spilbergen, 12 te Amsterdam. Van Waerwijck, apss. 13 Minikoy n. Singapore. Waterland. 11 v. Buenos Aires n. Montevideo. W. Alton Jones. 13 v. Gibraltar n. Philadelphia Waterman, 14 v. Rotterdam te Melbourne verw. Westerdam, pass. 12 Startpoint n. New York. Wieldrecht, 12 v. Suez n. Fao. Willem Ruys, 13 te Suez. Willemstad, 12 810 m. NO. Barbados. IJsel, pass. 12 Finisterre n. Rotterdam. Zuiderkruis, 13 te Rotterdam. Zijpenberg, 12 Finisterre gepass n. Dagenham. KLEINE VAART Anna Sylvia, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen Arienoldus G, 11 40 m. NO. Outerdowsing. Alcetas, 11 v.Amsterdam te Rotterdam. Att S, 13 v. Leixoes te Garston verwacht. Arnoudspoldei, 11 v. Rotterdam te Lissabon Ary Schetter, 13-14 v. Gothenburg te Rotter dam verwacnt. Audacia, 1.1 v. Mostyn te Swansea. Auriga, li v. Aniwerpen te Bremen verw. Atlantis, 11 v. Boulogne te Hamburg verw. Bab T, 9 v. Stugsund n. Zaandam. Bill S, 11 v. Rotterdam n. Southampton. Bestervaer, vertr. 11 v. Wlsbeck n. Rotterdam Bree Helle, vertr. 11 v. Londen n. Rotterdam. Betty. 11 v. Faroer te Vlaardingen. Brem, verm. 11 v. Roterdam n. Lissabon. Casana, pass. 11 Vlissingen n. Kopenhagen. Capricorn, 11 v. Le Havre te Isigny. Carpe, verm. 11 v. Marar.s n. Glasgow. Cateli, pass. 11 Brunsbüttel n. Landskrona. Deo Duce, pass. 11 Kp. d'Antifer n. Gothenburg Domburgn, pass. 11 Kp. Vilano n. Casablanca. Da Capo, 11 v. Setubal te Antwerpen verw. Dina, 11 te Rotterdam doorvaren na Duisburg Eibergen, 11 v. Marans te Manchester. Elizabeth b, 12 Bec d'Ambes verwacht. Ferocia, 11 v. Gnmsby te Sunderland. Flevo, 11 v. Roterdam n. Barcelona. Escaut, 11 v. Rotterdam n. Parijs. Henrica b, 11 v. Le Havre te Teignmouth. Havik, pass. 11 Beachyhead n. Avonmouth. Hondsrug, 11 v. Gent te Vlissingen. Ida Jacoba, 11 v. Skelleftea n. Haukupudas. Import, vertr. 13 v. Rotterdam n. Lissabon. Import, 11 v. Antwerpen te Rotterdam. Ibis, 11 v. Antwerpen te Kopenhagen. Joost, 10 te Gent. Jaba, 11 v. Rotterdam te Kopenhagen verw. Jan Kreumer vertr. 11 v. Rotterdam n. Oslo. Kemphaan, vertr. 11 v. Riga n. Odense. Lauwersborg, 11 75 m. ZW. Hanstholm. Larix, 8 te Zaandam. Lukas M, 11 v. Amsterdam n. Oslo. Mado II, pass. li Vlissingen n. Palnackie. Marcella, 11 v. Rotterdam te Buncana verw. Moby Dick, pass. 11 Grea Yarmouth n. Fowsy. Madjoe, 11 v. Amsterdam n. Surte. Mutua Fides, 11 v. Pitea te Amsterdam. Mypuck, 13 Parijs verw. daarna R'dam. Matthew, pass. 11 Vlissingen n. Beckton. May Star, 11 v. Helsingborg te Porsgrunn verw. Noordernaven, pass. 11 Brunsbüttel n. R'dam Niagara, 11 v. Amsterdam te Rotterdam. Quo Vadis, 11 v. Rotterdam te Vlissingen. Pionier, 11 v. Rotterdam te Hamburg. Pavo, 8 te Zaandam. Ponto, 9 v. Seskare n. Zaandam. Ponza, 9 te Sundsvall. Sporota. pass. 11 Les Sept Hes n. Swansea. Stella Maris, 11 110 m. NO. Tyne. Terschelling, pass. 11 Vlissingen n. Stockholm. Ton S. vertr. 11 v. Antwerpen n. Dublin. Tyro, vertr. 11 v. Rotterdam n. Drogheda. Toni, 11 v. Londen te Rotterdam. Unitas, 11 v. Amsterdam te Rotterdam. Virgo, 11 v. Newcastle n. Amble. Veenenburgh, 11 v. Rotterdam n. Middlesbro. Volharding, 1.1 v. R'dam te Hamburg. Westrope, II v. Mantyiuoto te Southampton. Zeehaan, vertr. 11 v. R'dam n. Riga. Gevraagd: Aanm. Fa. J. Lottgering, Gr. Houtstraat 5 a. alg. ontw. dipl. typen, goed met mensen kunn. omgaan, zoekt werk voor de ochtend uren. Br. no. 7147. Gevraagd: voor inpak- en loopwerk. Leeftijd 16-25 jaar. Keur en Sneltjes, Harmenjansweg 21 Terstond gevraagd een BAKKER-LOPER liefst in bezit van rijbewijs en een HALFWAS-BAKKER bij Jan Zeegers, Hagelinger- weg 50, Santpoort. Gr. Houtstr. 176 - Tel. 15150 ZATERDAG 18 en ZONDAG 19 SEPTEMBER. Alle andere lessen op werkdagen na 25 Sept. a.s. Met het oog op de indeling is spoedige opgave dringend gewenst. Deze en volgende week dagelijks in lossing aan het Goede renstation te Haarlem prima grenen spoorbiels afm. 260 x 25 x 15 cm. Ook langere of kortere maten leverbaar. Lage prijzen tijdens de lossing. Inl. bij de lossing of bij G. Mole naar, Haarl.liede, Tel. K 2504203. UW BEDDEN- EN MATRASSENREPARATIE v. DOORN'5 WONINGINRICHTING Gen. Cronjéstraat 113 - Haarlem - Tel. 19141 Er bestaat een eenv. moge lijkheid zowel voor gesubs. als niet gesubs. om het ver pakken uwer huisraad koste loos gereed te krijgen. Voor inl. Brieven no. 7152. Te koop aangeboden: PHILIPS RADIOTOESTEL type BX-700, Karrard platen wisselaar, met 3 draaim. in notenh. kast, z. mooie com binatie, in staat van nieuw tevens nog ong. 40 platen in boeken. Brieven no. 7153. Ateliers voor overhemden, blouses en pyama's vraagt STRIJKSTERS Een belangrijke uitbreiding van de productiecapaciteit geeft ons de mogelijkheid tot plaatsing van enige ERVAREN STRIJKSTERS. Zeer gunstige loonregeling met speciale premies, aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden en sociale voorzieningen (personeelsleden kunnen deelnemen aan een spaarfonds dat 100 rente uitkeert Informaties worden graag gegeven aan het bedrijf Stephensonstraat 50 (achter remise N.Z.H., Leidsevaart) tussen 9.00 en 17.00 uur ('s Zaterdags tot 13.00 uur) en tussen 19 en 21 u. bij de heren F. W. Meulenbeld, Planetenlaan 18 en G. de Vreede, Van 't Hoffstraat 20. CONFECTIEBEDRIJF WINDSOR (beste genre damesrok ken) vraagt Aanmelden van 8—17.30 u. Parklaan 47, telefoon 11205. Aanm.: EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ N.V., Kampersingel 56, Haarlem. Voor direct gevraagd Pers. aanmelden: HOTEL DUIN EN DAAL, Bloemendaal. Wasserij en Chemische Wasserij KLEVERPARK vraagt BEKWAME VOUWSTERS EN MEISJES v. alle afdelingen. Ook gehuwde vrouwen kunnen geplaatst worden voor hele of halve dagen. Santpoorterstr. 41, Haarl. WASSERIJ N.V. PEEPERKORN vraagt bekwame Ook gehuwden komen in aanmerking. Eventueel voor halve dagen. Goede beloning. Aanmeldingen tussen 9 en 5 uur aan ons kantoor: Blekers- vaartweg 43, Heemstede. CHEMISCHE WASSERIJ EN VERVERIJ vraagt Vast loon en provisie, bestaande wijken. Aanm.: Fa. J. LOTTGERING, Grote Houtstraat 5a. moderne interieurverzorging nieuwe gracht 23. haarlem, telefoon 17063 heeft plaatsing voor beschaafd leeftijd 1618 jaar sollicitaties schriftelijk. ter assistentie Bij N.V. BOEKBINDERIJ VAN DER SANDEN, Wilgenlaan 1517, Zwanenburg bij Halfweg, is nog plaats voor bekend met uitgaaf binderij. en BRANDSTOFFENHANDEL Gebrs. v. WIJK, Wouwerman- straat 1214, Haarlem, Telefoon 16366. Ter opleiding in de verkoop vragen wij voor onze buitendienst met belangstelling en aanleg voor de verkoop. Leeftijd minimum 25 jaar, algemeen ontwikkeld en beschaafde omgangsvormen. Geboden wordt een prettige werkkring met vast salaris en hoge provisie en t.z.t. opneming in het pensioen fonds. Uitvoerige soil, worden ingewacht onder no. 7151 ARCHITECT G. J. VELDKAMP te Santpoort (St.) vraagt voor spoedige indiensttreding een bekwaam en een ervaren Sollicitaties uitsluitend schriftelijk. WAGON- EN BRUGGENFABRIEK TE UTRECHT vraagt voor tewerkstelling op haar MONTAGEWERK IN AUSTRALIË BEKWAME Aanmelden Dinsdag 14 September om 19 uur op het Gewestelijk Arbeids bureau te HAARLEM. Gemaakte reiskosten worden bij solli citatie vergoed. BOOT'S SPECIAALZAAK IN MEUBELEN. - Gevraagd 1e. JONGSTE BEDIENDE 2e. AANKOMENDE MEUBELMAKER 3e. MEUBELMAKER. Voor winkel, magazijn en meubelmakerij. - Gierstraat 56, Haarlem, Tel. 12047. - Eventuele aanmelding ook in de avond Bij het PROVINCIAAL WATERLEIDINGBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND te Bloemendaal kunnen op de revisie tekenkamer worden geplaatst Leeftijd pl.m. 2235 jaar. Vereist wordt tenminste een diploma ambachtsschool en/of avondvaktekenschool en ervaring op het gebied van kaart tekenen. Bekendheid met kadastraal tekenwerk strekt tot aanbeveling. Aanstelling zal, al naar gelang van bekwaamheid, plaats vinden in de rang van: a. Adjunct-tekenaar (Salarisgrenzen 2.4843.600) b. Tekenaar (Salarisgrenzen 2.7124.056). Ingevolge de verplichte spaarregeling wordt op het salaris een korting van 7y2 »/o toegepast. Eigenhandig geschreven sollicaties met recente foto en ver melding van leeftijd, opleiding en vorige werkkring worden vóór 26 September a.s. ingewacht bij de Directie, Essen- laan 10 te Bloemendaal. Persoonlijke aanmelding alleen na oproep. GROOT WASSERIJ-BEDRIJF vraagt die in staat is de klantenwijk verder uit te breiden. Br. met uitvoerige inlichtingen en opgave verlangd salaris onder no. 7149 aan het bureau van dit blad. biedt een zelfstandige functie met vele ontplooiings mogelijkheden aan goed ingevoerde Leeftijd 2330 jaar. Bij voorkeur ongehuwd. Geboden: vast salaris, provisie, onkostenvergoeding, gebruik van auto en t.z.t. opname in het pensioen fonds. Gevraagd: aangename, vlotte persoonlijkheid met goede schoolopleiding. Zij die reeds geruime tijd gewerkt hebben voor gerenommeerde merkartike lenfabrikanten, goed zijn ingevoerd bij kruidenier en drogist en daarnevens bewijzen van grote ver koopkracht kunnen overleggen genieten de voor keur. Rijbewijs vereist. Uitvoerige, eigenhandig (niet met ballpoint) ge schreven sollicitaties onder vermelding van leeftijd, schoolopleiding, huidige en vorige werkkring(en) onder overlegging van event, copiegetuigschriften en onder bijsluiting van recente pasfoto (wordt ge retourneerd) te richten aan Erdal Fabriek, afdeling Personeelszaken onder motto „Actieve Vertegen woordiger". Discretie verzekerd.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8