Tram weg, Velser tunnel klaar, maar geen wegverbindingen Veel plannenveel overleg, veel getreuzel C ,B.W. van Huët 25 jaar administrateur van tandheelkundige verzorging Ds. A. M. Boeijinga nam afscheid van Gereformeerde Kerk Haarlem-Zuid Agenda voor Haarlem te abonneren op Haarlems Dagblad JAN VAN DER PIGGE Verkeerschaos in zicht Federmann-optiek Ik niets, de Heer alles Aanvraagformulier Rookartikelen CPN-vergadering over de val van de EVG Twee obstakels Andere mogelijkheid Onverschilligheid In een kringetje Gasten die meetellen rekenen op Uitspraken rechtbank Haarlemse recherche lost diefstal op Haarlem-Münster op Zaterdagavond Ds. J. C. Maris secretaris van I.G.G.G. TABAKSPIJPEN: AANSTEKERS: Gevaarlijk boven Keukenhof gevlogen OSRAM LAMPEN Nieuwe actie voor volksfront M. A. van Zurk overleden HFC-expositie wordt vanavond gesloten Burgerlijke Stand van Haarlem HOTEL BOUWES Zandvoort Het gehele jaar geopend DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het ziet er naar uit dat in de jaren 1956 en 1957 en misschien ook nog in de daaropvolgende de verkeersmoeilijkheden in Haarlem en naaste omgeving een hoogtepunt zullen bereiken, dat nauw verwant zal zijn aan een chaos zonder weerga. Want wel schijnt het op dit ogenblik vrijwel vast te staan, dat per 1 Maart 1956 de tram Amsterdam-Zandvoort zal worden vervangen door een bus dienst het traject Haarlem-Zandvoort zelfs al met ingang van de winterdienst 1955 en al evenzeer valt te verwachten dat de tunnel onder het Noordzee kanaal bij Velsen in de loop van 1957 gereed komt, maar niets wijst erop, dat enige voortgang wordt gemaakt met de uitvoering van die maatregelen, die noodzakelijk zijn om de dan te verwachten verkeersstroom in en om Haarlem naar behoren te kunnen venverken. Wij hebben in de afgelopen jaren bij herhaling de aandacht gevestigd op de problemen die deze veranderingen met zich zullen brengen. Daarbij stonden de verkeersmoeilijkheden welke het gevolg zullen zijn van de „verbussing" van de tram voorop, omdat deze zich eerder zul len voordoen. Nu de voltooiing van de Vel ser tunnel in zicht komt, wordt het tijd, dat ook aan de daarop aansluitende ver bindingen aandacht wordt besteed. En daar tot nu toe, ondanks heel wat besprekingen, elk concreet plan voor een binnen een redelijke termijn te verkrij gen oplossing ontbreekt, ziet het er voor het wegverkeer somber uit. Zeker is, dat zowel B. en W. van Haar lem als de besturen van de overige aan de tramlijn naar Zandvoort liggende gemeen ten wel degelijk geporteerd zijn voor het aemen van radicale maatregelen. Zij voeren daartoe ook intensief overleg met de Pro vinciale Waterstaat en het is te verwach ten, dat dit overleg binnen niet te lange tiid zal leiden tot stappen van gemeenten en provincie tezamen hij de minister van Waterstaat. De hindernissen, welke nog steeds geno men moeten worden, zijn van tweeërlei aard: er is verschil van mening over het tracé van de nieuwe Noord-Zuidverbin ding welke de voornaamste schakel vormt tussen Velser tunnel en Den Haag en welke bewesten Haarlem is geprojecteerd en er is verschil van mening, natuurlijk, over de kostenverdeling, zowel van de voorzie ningen in de Noord-Zuid- als in die van de Oost-Westverbinding. De Noord-Zuidverbinding wordt door de provincie wellicht ook door het rijk gedacht als een weg, welke in het Zuiden bij De Zilk de provinciale grens bereikt, vandaar parallel aan de spoorlijn achter de Amsterdamse waterleiding om de Zandvoortselaan bereikt, waar hij over de laan wordt gevoerd en verder aansluit op de Lorentzkade. Ter hoogte van het tegenwoordige tram viaduct over de spoorlijn is een verkeers plein geprojecteerd, waardoor aansluiting op de nieuwe snelverkeersschakel in de verbinding Amsterdam-Zandvoort moge lijk wordt. In het provinciale plan wordt de Hout vaart in Westelijke richting verlegd, waardoor de Lorentzkade tot een snelver- keersweg kan worden verbreed. Ter hoog te van de Vlaamseweg wordt het verkeer dan via een nieuwe weg, welke achter eenvolgens de Zijlweg, de spoorbaan Haar lem-Zandvoort en de Julianalaan kruist, naar het begin van de Delftlaan bij de kruising met de Kleverlaan gevoerd. De Delftlaan vormt dan de natuurlijke voort zetting van deze verbinding, waarvan de Rijksstraatweg de reeds bestaande laatste schakel vormt. Nu waren zowel Bloemendaal als Haar lem van oordeel, dat dit tracé tussen Lorentzkade/Vlaamseweg en Delftlaan/ Kleverlaan geen aanbeveling verdient. In zonderheid Bloemendaal had bezwaren tegen de talrijke kruisingen met bestaande Oost-Westverbindingen, zoals Zjjlweg, Julianalaan en Dompvloedslaan. Worden deze kruisingen met viaducten uitgevoerd, dan wordt het plan veel te kostbaar. De ver verwijderde ligging van deze verkeers- schakel maakte bovendien dat Haarlem maar matige belangstelling voor het pro ject koesterde en zeker niet bereid was in belangrijke mate in de kosten welke op twaalf millioen worden geraamd van deze zuiver van regionaal belang zijn de verbinding bij te dragen. Haarlem en Bloemendaal hebben toen een ander voorstel gedaan, dat neerkwam op een weg aan de Westkant van de Delft (achterzijde van Kleverparkweg en Brede, rodestraat) naar de Spoorwegstraat en om geving welke buurt toch voor sanering in aanmerking komt om daar aanslui ting te reven op de Ziihveg. Ten Westen van de Hyacintenlaan zou dan door een aan te leggen weg weer de Lo*-«ntzkadc worden bereikt. Hierover kon met de Provinciale Wa terstaat geen overeenstemming worden verkregen. Naar wil vernemen Is het niet uitge sloten. dat B. en W. van Haarlem het plan van de provincie nogmaals op zijn mérites zullen toetsen, omdat de tiid voor een op lossing dringt. Men zal daarbij overwe gen, dat de kosten van de doorbraak door de Spoorwegstraat ook niet gering zjjn en ook niet zonder verkeerstechnische bezwa. ren en dat uiteraard van Haarlem voor de door de provincie geprojecteerde verbin ding geen grote bijdrage in de kosten kan worden gevergd. De commissie voor het Rijkswegenplan bleek overigens harerzijds zich weinig te bekommeren om de verkeersbelangen in dit gebied gezien haar opvatting, dat het rijk wel zou zorgen, dat „het verkeer op het Delftplein (Haarlems Noordelijk ver keersknooppunt) komt" en „dat de rest een zaak van provincie en gemeente is". Het rijk is tot nu toe evenmin bereid geble ken een begin te maken met de Ooste lijke snelverkeersweg langs Haarlem via Waarderpolder en Haarlemmermeer. Van haar kant zal de gemeente wel zorgen, dat de Oostelijke randweg (Delftplein, Von del weg, Spaarndammerweg, Koudenhorn) tijdig gereed komt. Dezelfde houding kan men in ver sterkte mate zelfs waarnemen bij de genen die betrokken zijn bij de verbete ring van de Oost-Westverbinding. Na onze talrijke artikelen over de op heffing van de tramlijn Amsterdam-Zand voort mogen wij als bekend veronderstel len, dat een tunnel bij Heemstede (Zand voortselaan) onvermijdelijk wordt geacht voor het reeds bestaande verkeer en dat een tweede nodig zal zijn voor de nieuwe weg Spaarnelaan-Spanjaardslaan, Johan van Oldenbarneveldlaan, en verder naar de Viersprong in Aerdenhout. Wie zal die tunnels moeten betalen? De spoorwegen hebben verklaard niet verder te willen gaan dan een bijdrage van een millioen (het derde deel van de kosten van één viaduct). Zij zeggen bij de tunnel bouwplannen geen belang te hebben en zeker niet bij een ophoging van de gehele spoorbaan zoals Haarlem al sinds mensen heugenis wenst. Volgens de directie van de spoorwegen is invoering van de kwartier- dienst tussen Amsterdam en Rotterdam niet meer urgent sinds de „ontlastingsdien sten' tussen hoofdstad en Maasstad via Gouda en tussen Amsterdam en Den Haag per bus werden ingesteld. Haarlem stelt zich van zijn kant op het standpunt, dat het geen enkele bijdrage wenst te geven aan tunnelbouw buiten zijn grenzen. Heemstede heeft al gezegd, dat het wil volstaan met de verbetering van toegangswegen en bijkomende werken, om dat het zelf geen rechtstreeks belang bij de tunnels heeft, Zandvoort meent al genoeg te moeten uitgeven voor de verbetering van de wegverbindingen op eigen gebied. Zo draait men in een kringetje rond. Men is bij de besprekingen over dit on derwerp nog net zover als op 28 Juni 1953, toen wij een zelfde overzicht van de stand van zaken gaven. De enige die hier het ver lossende woord zou moeten spreken is de minister van Verkeer en Waterstaat en die doet het niet. De zaken zouden trouwens ongetwijfeld er anders voor staan als de gemeenten financieel de laatste jaren niet zo kort waren gehouden. Nu kunnen ze zich niets permitteren op het gebied van grote ob jecten zonder de medewerking van het rijk. Intussen is het thans half September 1954. Dat wil zeggen een jaar voor de opheffing van de tram tussen Zandvoort en Haar lem, anderhalf jaar voor de vervanging daarvan over het gehele traject tussen Amsterdam en Zandvoort nog slechts één zomerseizoen scheidt ons van een krachtproef op verkeersgebied wellicht slechts drie jaar voor de voltooiing van de tunnel bij Velsen. Het is duidelijk, dat men dan niet klaar zal zijn met de noodzakelijke wegaanslui- tineen en verkeersschakels. Men zal niet klaar zijn, omdat men te laat begonnen is met de voorbereidingen, te lang heeft gepraat over de financiering en te weinig in het oog heeft gehouden, dat het verkeer dynamisch een algemeen belang van eerste orde is. ADVERTENTIE Sixteen stands for Quality De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen de arbeider B. van M., verdacht van diefstal van een aantal goéderen uit een fabriek tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek van voorarrest ver oordeeld. Veertien dagen geleden hadden zich voor de rechtbank te verantwoorden A. P. M. Z., chef van de expeditie-afdeling van een vleeswarenfabriek en C. B., vertegen woordiger van deze fabriek, verdacht van verduistering in dienstbetrekking en heling. Eerstgenoemde bezorgde de vertegenwoor diger vleeswaren en deze verkocht ze; de fabriek is voor ongeveer 10.000 benadeeld. Beiden werden veroordeeld tot een ge vangenisstraf van tien maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk. H. A. B. was verdacht van diefstal van een jachtgeweer en wapens uit een winkel voor jaehtartiketen aan de Gedempte Oude Gracht. Des nachts had hij een sfeer, tegen een ruit gegooid, waarna hij goede ren uit de étalage nam. Het vonnis luidde zes maanden gevan genisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk. Aan G. D. G. was ten laste gelegd diefstal van een bedrag uit zijn kosthuis, maar bij de behandeling van de zaak werd meegedeeld, dat er processen-verbaal in het dossier liggen inzake diefstal en ver duistering. De rechtbank stelde de stukken in han den van de rechter-commissaris voor hef inwinnen van een psychiatrisch rapport. De Haarlemse timmerman J. v. d. W., verdacht van oplichting van 1000 ten nadele van een Bloemendaalse arts, werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden. Tijdens een Woensdagavond in restaurant Brinkmann gehouden receptie ter gelegen heid van het feit, dat de heer C. B. W. van Huët vijfentwintig jaar administra teur is van de Vereniging van Haarlemse Ziekenfondsen tot bevordering van tand heelkundige verzorging aan de Nieuwe Gracht, is gebleken hoe het werk en de persoon van de jubilaris in vele kringen gewaardeerd worden. Van verscheidene zijden zijn hem blijken van belangstelling aangeboden. Velen waren in de Bilderdijkzaal bijeen, toen de heer Van Huët en zijn familie binnentraden. Arts R. W. J. Schreuder, die sedert enige jaren als voorzitter op treedt, zeide dat de jubilaris al zijn tijd en zijn krachten voor het werk beschik baar stelt. Toen de tandheelkundige in richting slechts enkele jaren bestond werd de heer Van Huët benoemd tot admini strateur. Hij heeft dus de vele moeilijk heden meegemaakt en het werk zien uit breiden. Daarbij waren niet alleen de werkzaamheden op de inrichting, maar in later jaren kwam daarbij ook de huisbe handeling. De heer Van Huët was een uiterst toegewijd en serieus werker, die de administratieve taak op correcte wijze vervulde. Daarbij trad hij vriendelijk en bescheiden op. Spreker heeft de jubilaris ook in de bestuursvergaderingen leren waarderen; dan bleek de bereidheid om anderen te helpen. Namens het bestuur bracht dokter Schreuder de jubilaris dank en hij hoopte, dat de administrateur nog Een twintigjarige Haarlemse kinderver zorgster heeft bekend vierhonderd gulden te hebben gestolen uit het huis van een dame, waar zij wel eens oppaste. Het meisje was de vorige week door de politie aangehouden en ingesloten. Voor het geld had zij een fiets en een mantel gekocht, die door de winkeliers zijn teruggenomen toen zij hoorden dat het geld van diefstal af komstig was. Daar de verdachte de rest van het geld nog had. kan het gehele bedrag aan de benadeelde dame worden teruggegeven. Zaterdagavond wordt in het tafeltennis- instituut Guus Wolters in de Jansstraat de wedstrijd tussen een versterkt Haarlems team en de West-Duitse ploeg uit Münster gespeeld. Voor Haarlem komen uit de spelers J. Scheffer. Vrees en P. van Eijk. Bij de West-Duitsers doet onder meer de kampioen Sauer mee. Na deze wedstrijd, die om half acht begint, heeft de Harz-reünie-avond plaats. Naar wij vernemen heeft ds. J. C. Maris, Christelijk Gereformeerd predikant te Haarlem-Noord, zijn benoeming tot secre taris van de International Council of Chris tian Churches (ICCC) aangenomen. Het ligt in de bedoeling, dat ds. Maris als pre dikant aan de kerk van Haarlem-Noord verbonden blijft met vrijstelling van zijn ambtelijk werk, behalve de predikdiensten. De classis zal zijn positie nader regelen. ADVERTENTIE Voor elk gelaat een bril die staat Grote Houtstraat 37 Rijksstraatweg 246 B Leverancier alle ziekenfondsen 99 99 In een volle Wiüheliminakerk aan de Ge dempte Oude Graoht heeft ds. A. M. Boeijinga Woensdagavond afscheid geno men \am de Gereformeerde Gemeente van Haarlem-Zuid. De 67-jarige predikant heeft daarmee zijn veertig jaren actieve diienst tot een einde gebracht. Hij vertrekt naar Alkmaar om in Heilo te gaan werken als hulpprediker. Ds. Boeijinga had zijn af scheidspredika tie gebaseerd op Lucas 17 711, waarin de arbeidsverhouding tussen God en Zijn knechten wordt aangegeven. Alvorens na der op de tekst in te gaan, memoreerde hij dat hij zijn werk begonnen was in Koog- Zaandijk en daarna via Sassenheim in Haarlem terecht was gekomen. De predikant werkte de tekst uit op de twee thema's wel arbeid, geen loon. Spre ker maakte een vergelijking tussen de Wil- helminaikerk en het handelsgebouw van V. en D., „een samengestelde bijenkorf van de menselijke samenleving". Wanneer men met de rug naar het postkantoor staat, dan ziet men de beide gebouwen in deze volgorde: eerst de kerk, en aan het han delsgebouw. „De kerk staat op de voor grond, en dat is juist, want het gaat in deze wereld om de kerk en om het Koninkrijk Gods. Het handelsgebouw wordt geken- Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6.50 per kwartaal/0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zich met ingang van 1 Oct. 1954 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Sept. 1954 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen merkt door een horizontalle bouw en draagt daarom een aards karakter; de kerk heeft daarentegen een verticale bouw: haar to renspits richt zich naar de hemel, waaruit de genade nederdaalt. Ons hart mag niet horizontaal gericht zijn, want alle genade ontvangen wij van boven". Hierop bracht de predikant hulde aan zijn vrouw, die hem al die jaren trouw heeft bijgestaan. Hij noemde het een bij zondere gave van God, dat hij altijd in harmenie met zijn collega's heeft mogen samenwerken. Vervolgens bracht hii on der meer dank aan de Kerkeraad, in 't bij zonder aan de ouderlingen en de commissie van beheer. Wat de jeugd aangaat zei ds. Boeijinga. dat hij haar, al was hij niet officieel inge schakeld bij de jeugdbeweging, had leren kennen door de catechisatie en dat hij haar zeer lief heeft. Hij verklaarde zich zeer erkentelijk voor de geestelijke steun, die hij af en toe mocht ondervinden. Ingaande op het tweede punt/van zijn tekst geen loon, zei hij, dat de mens gevoe lig is voor dankbaarheid. Krijgt hij die niet, dan voelt hij zich te kort gedaan. Ver gelding of Icon van de Heer, letterlijk ge zien, is uitgesloten. Er is slechts één uit zondering: Christus, die zichzelf vrijwillig heeft vernederd opdat wij loon en vergel ding in de echte zin des woords zouden krijgen. „Christus alleen is ons loon en dat is een zeer groot loon. Wat mijn verhouding tot den Heer be treft, zou ik willen zeggen: „Ik ben niets, de Heer is alles. Hij is mij geen dank ver schuldigd, doch ik ben Hem uiterst dank baar, dat ik Zijn dienst heb mogen vervul len. Moge ik met deze onmachtige stame ling van lof en dank mijn actieve dienst hier beëindigen". Namens dc gemeente van Haarlem-Zuid voerde hierna het woord ds. L. H. Hoor weg jr. „Het is een groot voorrecht", aldus ds. Hoorweg, „dat gij, zoals ge nu zijt, uw actieve dienst kunt beëindigen Nu gaat de grote vacantie van uw leven beginnen". Als bewijs voor de grote liefde en aanhanke lijkheid van de gemeente voor haar predi kant bood ds. Hoorweg namens de gemeente van Haarlem-Zuid vervolgens een radio toestel en een fiets aan, waarna hij de ge meente verzocht ds. Boeijinga staande het laatste vers van Psalm 121 toe te zingen. Vervolgens sprak ds. P. de Ruig namens de gemeente van Haarlem-Noord, welke ds, Boeijinga ook heeft gediend. Namens dé classis sprak dr. A. Dondorp en namens de kerk van Sassenheim ds. H. v. d. Berg. De heer W. Geuzenbroek voerde het woord namens de kerkeraad: „Wij hebben als kerkeraad in ds. Boeijinga een praeses gehad, die met ons kon lezen en schrij ven". Hij bood een aquarel aan, welke het Florapark in beeld brengt, gezien vanuit de studeerkamer van ds. Boeijinga. Het laatste geschenk was een ligstoel, aangeboden door de collega's van de schei dende predikant, die tenslotte allen dank zegde voor de hulde, die hem was gebracht. ADVERTENTIE In onze gerestaureerde Toon- kamer exposeren wij permanent een rijke collectie Wereldmerken: COMOY CHACOM DUNHILL De JAN v. d. PIGGE PIJP (eigen import uit LONDEN) RONSON FLAMINAIRE (Gasaansteker) NOBLESSE en vele exclusieve ACCESSOIRES. Vakkundige bediening Volledige Garantie en Service. Grote Houtstraat 81 - Haarlem ▼VWTTTTTTTVTTTTYTVVYVVTVYV Voor de Haarlemse kantonrechter had zich Woensdag te verantwoorden de piloot J. S. uit Rijswijk, die op 24 April boven de Keukenhof te Lisse met een vliegtuig heeft gevlogen en volgens de dagvaarding ge schiedde dat gevaarlijk. Het vliegtuig maakte reclame en vloog zig-zag over het tentoonstellingsterrein en omgeving. Als getuige werd een piloot van de Sabena, die op de dag met een helicopter in de lucht was, gehoord. Hij verklaarde, dat het vlie gen zeer gevaarlijk was. De ambtenaar van het O.M. eiste een geldboete van f 150, subsidiair 30 dagen hechtenis en een voorwaardelijke hechte nis van zeven dagen met een proeftijd van een jaar. De kantonrechter veroordeelde de piloot tot een geldboete van f 200, waar van f 100 voorwaardelijk ADVERTENTIE Béter licht voor huishouding en industrie De openbare vergadering van de afde ling Haarlem van de Communistische Par tij Nederland in het Concertgebouw was Dinsdagavond geen groot succes. Niet voor de partijkas, omdat van de meer dan twee honderd kwartjesplaatsen in de tuinzaal er nog geen honderd bezet waren. En niet voor Gerard Geelhoed, die zou spreken over ,.De EVG is verworpen nu op naar collectieve veiligheid". Het eerste applaus barstte pas ios toen hij zijn onderwerp had uitgeput en de werkstaking aanprees als hét middel om loonsverhogingen en prijsverlagingen af te dwingen. Het uit blijven van bijvalsbetuigingen was het duidelijkste bewijs dat het communistische dagblad „De Waarheid" de toehoorders volkomen vertrouwd had gemaakt met het standpunt van de partij over de Europese Verdeddgingsgemeenschap. Ontdaan van de keur van scheldwoorden waarmee de spre ker een aantal nationale en internationale figuren zó belachelijk maakte, dat een on derdrukt gegrinnik niet kon uitblijven, kwam zijn betoog er op neer, dat de vre- deskrachten het Oosten veilig en de oor logsstokers het Westen onveilig maken. De CPN boekt de uitslagen van de conferen ties van Berlijn, Genève, Brussel en de verwerping van de EVG in Parijs eenzijdig als overwinningen op haar rekening. De realisten Mendès-France. Churchill, Attlee en de Franse „liberaal" Edouard Herriot rekent zij tot haar geestverwanten in de strijd, waarvan zij zich de gangmaker noemt. De Nederlandse onafhankelijkheid ligt haar zo na aan het hart dat zij alle partijen de PvdA en de VVD met name genoemd uitnodigt tot een volksfront dat jn het landsbelang de huidige rege ring ten val moet brengen. De CPN be treurt het dat het parlementaire fatsoen van dertig jaar geleden geen opgeld meer doet. Dan waren de regering-Adenauer en de regering-Drees mét de EVG op de af valhoop der geschiedenis geworpen. Nu krijgen we terwijl het parlement met vacantie is Amerikaanse soldaten fran co thuis gestuurd met de boodschap: „Zon der tegenbericht nemen we aan dat u er mee accoord gaat". De CPN stelt voor handtekeningen te verzamelen en naar de Kamervoorzitters te sturen met het op schrift: „Amerikanen naar Amerika". Het was vreemd de spreker te horen be weren dat de CPN de Nederlandse vlag zal hoog houden, temeer daar wél de kente kenen van de Sovjet-vlag volledig uithin gen, maar de vaderlandse kleuren alleen te vinden waren in de rode en blauwe let ters en het wit van de spandoeken. De een zijdige kijk op de internationale verhou dingen werd enigszins goedgemaakt door de bewering dat Chinese tanks, bajonetten en straaljagers verantwoordelijk waren voor het doven van de aggressiehaard in Korea. Te Haarlem is in de ouderdom van 50 jaar overleden de heer M. A. van Zurk, die aan het hoofd stond van een loodgieters- en fittersbedrijf en die in het organisatie leven een belangrijke plaats heeft ingeno men. Na de bevrijding is hij opgetreden als secretaris van de afdeling Haarlem van de Bond van Loodgieters- en Fitterspatroons in Nederland. Ook was hij secretaris van de samenwerkende Haarlemse patroons, voorzitter van de afdeling Noordholland van de BLFN en daardoor had hij ook zit ting in het hoofdbestuur. De heer Van Zurk heeft veel voor de organisatie ge daan en de bond lijdt dan ook een groot verlies. Zaterdagmiddag om twaalf uur zal zijn stoffelijk overschot op de Noorderbe graafplaats ter aarde worden besteld. Vanavond om tien uur wordt de HFC-ten- toonstelling. welke in de Vleeshal te Haar lem is ingericht, gesloten door de secretaris van de vereniging, jhr. dr. J. C. Mollerus. De expositie heeft gedurende deze dagen een bijzonder groot aantal belangstellenden ge trokken. vele jaren zijn krachten zal geven. Ten slotte bood hij een geschenk in enveloppe aan. De heer Van Huët is ook administrateur van de Haarlemse Schooltandverzorging. Namens deze instelling huldigde de heer J. J. Schneiders de jubilaris. Later haalde de heer Schneiders als bestuurslid van de Vereniging van Haarlemse Ziekenfondsen tot bevordering van de tandheelkundige verzorging herinneringen op uit de af gelopen jaren, waarin prettig werd samen gewerkt. De heer G. Mensink trad als woordvoer der op van de Haarlemse ziekenfondsen, die achtentwintig jaar geleden de inrich ting opgericht hebben. Er zijn heel wat moeilijkheden geweest, maar die zijn over wonnen, waarin de heer Van Huët een groot aandeel had. Daarbij dacht spreker aan de periode, toen de tandartsen niet bereid waren te blijven werken. Er werd een oplossing gevonden. Later is een goede samenwerking ontstaan met tandartsen en huisbehandeling werd mogelijk. Als ge schenk bood de heer Mensink een mand met fruit aan. Namens de tandartsen, de assistenten en het personeel van het kantoor sprak tand arts E. Fraenkel de heer Van Huët toe om hem te danken voor het vele, dat deze voor allen, die nauw met hem samenwer ken is geweest. Het was prettig met de administrateur te werken. Spreker bood een bureaulamp en een tas aan. De heer M. Heskes vertegenwoordigde de kring Haarlem van de Nederlandse Maat schappij tot bevordering der tandheelkunde en zeide, dat het prettig was met de heer Van Huët samen te werken. Men begreep elkaar bij het opbouwen van de sociale voorzieningen in Haarlem. Zeer gewaar deerd heeft de kring de grote zorg, die de jubilaris aan de huisbehandeling heeft be steed. Daaruit bleek, dat hij zijn hart niet uitsluitend aan de kliniek had verpand, maar ook aan de huisbehandeling. Typisch vond spreker het, dat de heer Van Huët steeds tijd voor anderen had. Daarom vond hij het prettig een polshorloge te kunnen aanbieden. De heer C. J. Wafelbakker, chef-tandarts van de inrichtingen, haalde enige herinne ringen op uit de jaren, dat zij samenwer ken en bood een vulpen aan. Nadat de heer A. H. Beenhakker namens de administrateurs van de Haarlemse zie kenfondsen gelukwensen had aangeboden, dankte de heer Van Huët de sprekers. Ook deed hij mededelingen over de werkzaam heden, die in de loop der jaren verricht zijn. Daarbij heeft hij steun van velen ondervon den. Hun bracht hij bijzondere dank. HAARLEM, 15 September 1954 ONDERTROUWD: 15 Sept.: G. W. J. de Dood en P. A. van Honschoten; M. Bruins- ma en R. van der Veldt; G. J. Wegbrans en F. M. van Schooten; P. J. M. van der Meijs en Chr. Th. Bosse; H. de Wal en H. J. Kleefstra; H. M. Koster en H. M. P. van Kessel; W. van Waard en A. N. C. Bos; L. Immink en H. C. van den Bos; J. J. de Graaff en A. Th. W, Diesveld; L. H. Geurts en M. A. Hulstein: H. J. Kropman en F. A. Zegwaart; B. Fonderie en E. Tie- rie; B. H. S. Hendriks en C. M. Fronsen; J. C. Brouwers en E. Boelens; C. A. Belt en H. van Veen; Th. P. Alkemade en F. M. Molenaar; H. Bark en A. M. van Vegchel; R. J. Calis en C. J. G. John; A. van Slooten en J. E. M. M. van Egmond; W. A. van Batenburg en F. D. Visscher; D. J. Erb en B. Piers: W. van der Meulen en A. Verdoes; J. H. Visser en M. Gieliam; R. van Wijk en J. S. C. Oostveen; F. J. Kiel en P. M. W. Piek. GEHUWD: 15 Sept.: P. J. van der Hoorn en M. M. van der Putten; P. J. Spoelder en P. J. Rooijers; M. Massop en P. H. A. Zomer; W. R. A. Steinbriickner en E. L. Fucbs; G. Schabbing en J. M. Stet; W. J, F. M. Thorborg en C. E. Thoolen; A Bakker en E. van der Blom; W. G. Bakker en A. Caro; P. W. Lissen- burg en J. Schipper; M. Treep en G. M. Wesseling; G. J. Sikkenk en J. M. Seve- rijnse; P. Koelemeijer en M. van der Wal- le; W. Wenning en F. J. F. Erenst; J. Aar- dewijn en J. J. Ottolini; A. H. de Mol en G. E. Groen; J. W. van de Stolpe en L. Th. Allard; G. J. M. Moes en J. Bandstra; J. F. Eerhart en C. Eising; H. A. Ipenburg en C. de Bruijn. BEVALLEN van een zoon: 13 Sept.: A. M. Eeken-Smal; 14 Sept.: J. Postma- Sijtsma; G. P. Tack-Stokman; 15 Sept.: T. van der Heide-Hoekstra; G. F. van Roode- van de Straat; M. W. Timmers-de Laat. BEVALLEN van een dochter; 11 Sept.: J. Hegman-van Huizen: J. van der Mije-Schoon; 15 Sept.: H. Beijerbergen van Henegouwen-Pluim. OVERLEDEN: 13 Sept.: S. Stienstra, 63 jaar, Spaarnhovenstraat: 14 Sept.: P. G. Kruyer, 83 jaar. Gedempte Raamgracht; J. H. Busch, 48 jaar, Rijksstraatweg. ADVERTENTIE Dagelijks- MAX SPRINGER met zijn Italiaans orkest. Uitgebreid Cabaret-programma Zondagmiddag Matinée. DONDERDAG 16 SEPTEMBER Paul Krugerstraat 36: Volle Evangelie Ge meente, pastor Alan Benson, 7.30 uur. Minerva: „Limelight", alle leeft., 8.15 uur. Lido: „The Robe", alle leeft., 6.40 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zondige liefde", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Het dubbele leven van dr. Gerbrand", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Eens in de honderd jaar", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Hans Christian Andersen", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „De witte hel", 14 jaar, 8 uur. City: „Dead line U.S.A.", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 17 SEPTEMBER Concertgebouw: Noordh. Philh. Orkest, 8 uur. City: „Geneviève", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De ondergang van de Titanic", 14 jaar, 8.15 uur. Lido: „The Robe", alle leeft., 1.30, 4, 6.40 en 9.15 uur. Frans Hals: „De Gestapo mist één man", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Meisjesslaapzaal". 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Vrouwen zonder vrijheid", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Hans Christian Andersen", alle leeft. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Tarzan in de Woestijn", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9