NIEUWE RADIOGIDS WASSENAAR s won.ngmri „Perfection" Oliestookkachel ALFHENAAR Met blijspel van Holberg stelt toneelgroep Studio zich voor Hillegom Haarlemmermeer Lisse Bennebroek Emigrantental vorig jaar 10.000 minder dan in 1952 Grevenbicht opnieuw „vrijgezellendorp" BOH VERLAAGT (tijdelijk) DE PULLMAN-PRIJZEN^ PIANO's en ORGELS ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 ABC-cabaret van Wim Kan opende het seizoen Saneringsplan voor het gasbuizennet Rusthuis voor bejaarden van de Nederlands Hervormde Diaconie Oppositie te^en Josjida's reis om de wereld Exodus uit Orléansville Sukarno's huwelijk doet veel stof opwaaien Scheepvaart Dames zijn in de meerderheid Derde toneelconcours in Uitgeest VAN DE NIEUWI ANDERSI BETER! Wij leveren U op onze Crediet-Service GRAMOFOONPLATEN Nederland heeft er weer een toneelgezel schap bijgekregen. te weten de groep „Stu dio" onder artistieke Heling van Elly var» Stekelenbua-g en Jaap Hoogstra, die zioh Woensdag in de schouwburg aan het Haarlemse publiek komt voorstellen rnet een opvoering va.n het blijspel „Henrilk en Permilfie" van Lud- vig Holberg, bijge naamd de Deense Mo lière, gestorven in 1754, dus precies tweehonderd jaar ge leden. Waarom een nieuw ensemble? Er zijn toch toneelgezel schappen genoeg? Ja dat zeggen wij, die in een streek met een intensief theater leven wonen. Maar er zijn in ons land nog talrijke cultuurarme gebieden en daarvoor behoeft men niet eens zo ver van huis te gaan. In Krommenie bij voorbeeld ziet men zo goed als nooit beroepstoneel. Het Coördinatiebureau heeft alleen dit jaaral meer dan twee honderd aanvragen gehad, waaraan niet voldaan kon worden. Men wil zich dus met verantwoorde voorstellingen richten tot een publiek, dat anders op wat men noemt „schmiere" zou zijn aangewezen. In dit opzicht begint de taak van „Studio" dus waar die van „Theater" ophoudt, zo als Jan Ubink het in het Nieuwsblad van het Noorden heeft geformuleerd. Er bestond nog een andere reden, die tot de oprichting aanleiding gaf. Het Coördi natiebureau was reeds geruime tijd bezig met het samenstellen van een reisgezel schap, mede ter opvanging van de acteurs en actrices die zonder emplooi waren ge komen. Deze pogingen zijn tot dusverre mislukt. Velen van hen zijn thans verenigd in het nieuwe ensemble, waarvan de door zetters Han Surink (die vroeger tot de hoor spelkern van de Nederlandse Radio Unie behoorde) en Ton Dalenoord de zakelijke leiders zijn. Het tableau de la troupe her staat uit Elly van Stekelenburg, Georgette Rejewsky, Janrny van Oogen, Betty van Brussel, Ingeborg Uyt den Bogaard, Jaap Hoogsbra, Gerard Heystee, Jan Modderman, Han Surink, Bab Wijsman, Ton Dalenoord en Frans Zuid'ingp, waarbij men nog kan rekenen op eventuele losse medewerking van Vera Bondam, Caroline van Domme len, Emmy Lopes Dias, Jopie Tourniaire, Mies Hagens, Annie Verhuist, Mieke van Oorschot, Joke van de Berg, Robert Sobels, Chris Baay en anderen. Als gastregisseurs zullen fungeren Anton Burgdorfer, Max Croiset, Ton Lutz en Cruys Voorbergh. Er is nog een ander publiek, waarvoor Het winterseizoen begon Vrijdagavond in Treslong met het A.B.C.-cabaret van Wim Kan. Plet talrijke publiek zal geen spijt hebben gehad van deze avond. Wim Kan is een artist, zoals er helaas weinigen op de planken komen. De sfeer, die hij weet te scheppen, is er een van gemoede lijkheid en hij weet de mensen te doen schateren zonder gebruik te maken van een moppentrommel met aardigheidjes, maar door het publiek te confronteren met de humor uit de dagelijkse dingen van het leven. Na de leider van het gezelschap is het Lia Dorana die genoemd moet wor den. Uitstekend was haar „Vrede op de Pinkenberg", in welk stukje weer bleek hoe dicht humor en tragiek bij elkaar kun nen liggen. Hoe meesterlijk „beklom" zij ook de Zijpenberg. Ook zij is een cabare tière van formaat. Corrie Vonk is helaas niet meer wat zij vroeger was. Misschien werd zij ook wat gehandicapt door de juist niet bijzonder geslaagde teksten van de door haar gebrachte nummers. Wim Kan heeft verder om zich heen verzameld een aantal jonge artisten, waarvan er enkelen reeds aardig voor de dag komen en be loften in houden voor de toekomst. De na-am van Mimi Kok bijvoorbeeld zullen we zeker nog wel eens meer en in grotere letters zien prijken op de anakondigingen van cabaret-voorstellingen. Wij willen besluiten met een terugblik op het kostelijke „Zomer 1954", waarin Joop Vischer en Jaap Maarleveld prachtig de draak staken met de slechte zomer die de vacantie van velen heeft bedorven. Een kostelijke opening van het seizoen. In de vergadering van de raad van Hil- legom van Maandag komt ook aan de orde het uitvoeren van een saneringsplan voor het gasbuizennet. De gasdruk is in ver schillende delen van de gemeente vaak onvoldoende. Teneinde dit euvel te ver heipen dienen de nodige voorzieningen te worden getroffen en men wil dan meteen rekening houden met de uitbreiding van de gemeente. Het plan zal worden uitge voerd in vier stadia. Voor het eerste sta dium vragen B. en W. aan de raad een crediet van 111.360. De uitvoering van het gehele plan zal ongeveer 300.000 kos ten. De Nederlands Hervormde Diaconie wil in huize „Sonnevanck" aan de Sixlaan een rusthuis voor ouden van dagen vestigen. Voor de verbouw en uitbreiding van het bestaande gebouw is een bedrag nodig van 300.000. De in het leven geroepen stich ting kan dit geld lenen tegen 3 1/4 procent rente, mits de gemeente zich garant stelt voor de te betalen rente. B. en W. achten de stichting van een rusthuis van groot belang voor de gemeente en zij stellen de raad dan ook voor de garantie te verlenen, onder nog nader te bepalen voorwaarden. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst van de artsen wordt morgen waargenomen door dr. J. J. Versluys. Hoofdstraat 142, telefoon 5121. Betty van Brussel en Bab Wijsman als Leonora en Jeronimus in Henrik en Pernille" van Holberg, waarvan de nieuwe toneelgroep „Studio" op 22 September een volksvoorstelling in de Haarlemse Schouwburg geeft. „Studio" graag zou willen optreden: het gezelschap stelt zich ook ten dienste vain de talrijke Nederlandse sociaal-culturele organisaties. Deze nemen tot dusver een afwachtende houding aan, maar hebben reeds een werkcomité gevormd om de mo gelijkheden onder ogen te zien. Daarbij is uiteraard ook aan de vele kunstkringen ge dacht. Zo zal in Januari waarschijnlijk een voorstelling voor de Haarlemse Kunst gemeenschap worden gegeven van „De Siciliaanse roos" van Tennessee Williams onder regie van Ton Lutz. Op 30 Augustus debuteerde „Studio" in Ernmen met veel succes. Voor de maand September staan zestien voorstellingen op het programma. Er ligt inderdaad een groot werkterrein braak en het gezelschap poogt zich met behoud van kunstzinnige normen op een zo algemeen mogelijk pu bliek af te stemmen. Toch zal het zonder subsidie bijzonder moeilijk zijn, vooral door de hoge transportkosten en tengevolge van de in kleine zalen uiteraard geringe recettes, het hoofd boven water te houden. Men is echter vol enthousiasme aan de nieuwe taak begonnen. Alle werkzaamhe den, ook het vervaardigen en opbouwen van de décors, geschiedt met eigen han den. Voor het eerste stuk was men zo ge lukkig enkele costuums van de dames Rika Hopper en Caroline van Dommelen te kun nen lenen. De titelrollen in „Hendrik en Pernille" worden vervuld door Jan Modderman en Sera Anstad de laatste een Poolse van origine, die in Duitsland haar opleiding voor het toneel heeft genoten en geduren de deoorlog5 ondergedoken is geweest. Als eerstvolgende stukken zullen „Het Para dijsje" van Hermann Ortner £uit het ré pertoire van het Burgtheater) £n „Pasen" van Strindberg worden uitgebracht. De we tenschap van een geestdriftige aanpak van zaken doet een interessante kennismaking tegemoet zien. DOKTERSDIENSTEN Hoofddorp: dokter Nanninga. Nieuw Vennep: dokter Van der Weg. Badhoevedorp: dokter Sabel. Zwanenburg-Halfweg: dokter Rijners. ZONDAGSDIENST De medische dienst wordt Zondag te Lisse waargenomen door dr. H. A. Holl, Veldhorst straat 50, telef. 3155. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 19 September te Bennebroek waargenomen door dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 18, telef. K 2502 430. TOKIO. (Reuter).De commissie van Buitenlandse Zaken va.n bet Japanse par lement heeft premier Josjida de raad ge geven z'jn reis naar Amerika en Eurooa, die hij co 20 September zou ondernemen, uit te stellen. De oppositiepartijen in de Rijfesdpn hebben verklaard, dat hij eerst een verklaring over zijn voorgenomen reis dient af te leggen in het parlement of voor de commissie van Buitenlandse Zaken, waarin zijn liberale partij 'in de minder heid is. Als Josjida naar het buitenland durft te gaan en de Rijksdag en het volk durft te negeren, aanvaardt de oppositie de verantwoordelijkheid voor de eventuele gevolgen van z:jn reis niet, aldus de waar schuwing van de oppositiepartijen. Leiders van Jcsiida's liberale partij ver klaren, dat de premier het te druk heeft om voor het parlement of een parlements commissie te verschijnen. Wel belegde Josjida Vrijdag een samenkomst waarop hij over zijn reis zou praten, doch daarop verschenen slechts liberale aanhangers. Men verwacht, dal Josjiaa's drukke bezig heden ook zullen verhinderen, dat hij vandaag verschijnt voor een commissie, dio een onderzoek instelt naar beschuldigingen van corruptie van regeringsfunctionarissen in verband met een schandaal over subsi dies aan scheepsbouwmaatschappijen. ALs de premier geen gehoor geeft aan de op roep van de commissie cm te komen getui gen, kan hij veroordeeld worden tot een jaa1- "evahigenisstraf. ORLéANSVILLE (Reuter) Overle venden van de aardbevingsramp, die ver leden week de stad Orléansville in Algerije trof en ongeveer 1800 slachtoffers eiste, zijn begonnen de stad te ontruimen, nadat in de voorafgaande nacht een aantal nieu we aardschokken was waargenomen. Met de weinige bezittingen die- zij uit de puin hopen hebben kunnen redden, op handwa gens geladen zijn zij op weg naar Algiers, 150 kilometer ten Oosten van de stad. De gouverneur-generaal van Algerije, Leonard, heeft bij aankomst uit Parijs in Algiers verklaard, dat de Franse regering naar verwachting 250 millioen francs be schikbaar zal stellen voor hulpverlening DJAKARTA (iP Anetta) vSoakanno's huwelijk met mevrouw Suwcndo is het ge sprek van de diag in- Djakarta. Alle bladien, ook zij, d'ie de geruchten over het huwe lijk niet hadden gemeld, plaatsen het be richt op opvallendie wijze op de voorpagina. Veelal vergezeld van een foto, diie dezer dagen op de economische tentoonstelling werd. genomen van die president en me vrouw Fatmawati-Soekarno tezamen op een motorfiets. Het orgaan van de P.N.I. „Suliuh Indo nesia" betreurt het dat de vrouwenorga nisatie Perwari „zich verlaagt tot politiek werktuig om Sockairno in een slecht dag licht te stellen en. zijn naam te belasteren, daar het in het rondschrijven van die orga nisatie wordt voorgesteld', alsof Soekarno de vrouw van een andter heeft genomen, hetgeen i,n strijd is met de werkelijkheid1 aldus het blad. Een Chinese communistische krant be weerde dat het huwelijk noodizakelijk was geworden, omdat Soekamo en Fatmawati om medische redenen niet langer bij elkaar bleken te passen. De Perwari heeft zich in streng besloten kring beradien, Slechts twee vertegenwoor digsters van elke aangesloten vereniging hadden toegang. De echtgenote van. de burgemeester van Djakarta, mevrouw Su- diiro, hield! bij de ingang toezicht en ver zocht later de buiten wachtende dames, journalisten en persfotografen zich te ver wijderen, gezien die ernst van de zaak en omdat men geen sensatie wenste. In 1953 zijn 38.049 Nederlanders (in 1952 48.690) geëmigreerd doorbemid deling van de emigratie-organenNaar Australië vertrokken 7.813 personen (in 1952 15.828), naar Brazilië 615 (281), naar Canada 20.095 (20.653), naar Nieuw Zee land 2.575 (4.575), naar de Verenigde Sta ten 2.843 (2.634), naar Zuid-Afrika 3.432 (4.177) en naar overige landen 676 (542). Dit blijkt uit het jaarverslag van de or ganen voor de emigratie, dat door het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksgezond heid is uitgegeven. Daarin wordt verder onder meer geschreven: De toeneming van de emigratie uit Nederland, welke zich sedert 1949 snel ont wikkelde, kwam in 1953 tot een abrupt eindè, in hoofdzaak als gevolg van de be perkende bepalingen, die eind 1952 door Australië en Nieuw-Zeeland getroffen wer den wegens de lichte economische terug gang in eerstgenoemd land in de tweede helft van 1952. Wel liet het spoedig inge treden herstel herziening van deze maat regelen toe, doch de emigratiestroom naar dat land herstelde zich slechts geleidelijk. De emigratie naar de genoemde landen liep in vergelijking met 1952 tot ongeveer de helft terug. Ook die naar de Unie van Zuid- Afrika nam iets af, terwijl zij naar Canada en. Brazilië vrijwel stabiel bleef. Door de regeringen van alle immigratie landen werd spontaan een zeer grote mede werking verleend aan de emigratie van as pirant-emigranten, die door de watersnood werden getroffen. Ook van de zijde van het Rampenfonds en het Nederlandse Roode Kruis werd hierbij grote steun verleend. In Grevenbicht is Vrijdag het tweede wereld-vrij gezel'lencanigres begonnen. In de namiddag kwamen in het dorp de eer sten der ongeveer duizend- vrijgezellen en vrijgezellinnen aan, die de komende dagen in de luim en die ernst van diit congres zul len delen. Hun aantal was enkele uren later tot bijna diriehondieird aangegroeid. Het merendeel der congressisten zal van daag arriveren. Voor gisteren stonden alleen openings ceremoniën en eerste kennismakingen op het programma. Op het congres zullen be halve celibatairen uit vrijwel alle Neder landse provincies ook Belgen, Luxembur gers, Fransen, Duitsers, Curacaonaren, En gelsen en Zweden verschijnen. Na de ontvangst ten gemeente-huize stel den de vaandeldragers en -draagsters zich in een rij op voor het raadhuis, met in hun midden de heer Greyn, organisator van het congres, die de groene Europa vlag torste. Daarna zongen allen uit volle borst het Greven-bichtse vrijgezelenliedi, begeleid door de in blauwe boerenkielen en zwarte bolhoed prijkende dorpsharmonie „Daag en nach". Later op de avond! wend in die feesttent een begin gemaakt met de eerste kennis makingen. Deze verliepen zeer geanimeerd, alleen kwam men mannelijke danspartners te kort. De congressisten zijn voor het merendeel bij inwoners van Grevenbicht gehuisvest. De straten van het vrijgezellendorp zijn versierd met „V's" in alle kleuren en maten. De jongste dieelneemster aan het congres is een jongedame uit Tilburg, die pas Don derdag 23 jaar (de minimumleeftijd) is ge worden. De oudste die zich liet inschrijven is een 83-jarige Heerlenaar, die echter nog met is komen opdagen. Het succes van de beide toneelwedstrij den, welke in de seizoenen 1952-'53 en 1953-'54 in de toneelzaal Baltus te Uitgeest werden georganiseerd, blijkt van dien aard te zijn geweest, dat hieruit een traditie groeiende is, zodat inmiddels voor het komende winterseizoen een derde toneel concours werd voorbereid. De publieke belangstelling hiervoor is stijgende, zodat de organisatoren zich verplicht gevoelen ook naar een verhoogd spelpeil der deel nemende verenigingen te streven. Daarbij stelden twee uitgevers van toneelstukken voor dit concours elk reeds een fraaie beker ter beschikking van de jury. Deze is ditmaal samengesteld uit de heren J. Brinks, dr. M. D. A. Arends en de toneelschrijver Will, van der Berg, van wie de laatste tevens als wedstrijdleider fungeert. Men is met de voorbereidingen thans zover gevorderd, dat de namen der tien deelnemende verenigingen bekend gemaakt kunnen worden. Dit zijn „Getosa" uit Santpoort, „Heijermans" uit Uitgeest, „Jan van Dommelen" uit Santpoort, „Het Masker" uit Amsterdam, „Het Masker" uit Beverwijk, „Nieuw Leven uit Aker- oranjestad, 17 310 m. zw, Finls sloot, „Oefening Baart Kuns£ urt Bever»- overijsei, 18 v. Aden te Belawan. wijk, „Tavido" uit Beverwijk, „Vondel" uit Uitgeest en „Watervliet" uit Beverwijk. Binnenkort zullen ook de titels der op te voeren stukken en de data der voor stellingen kunnen worden vermeld, waar bij reeds vaststaat, dat de verenigingen telkens op een Zondagavond voor het voet licht zullen treden. Er zijn heel wat goede bekenden onder de films deze week. Men za-1 zich herinne ren, dat wii een paar weken geleden heb ben geschreven over „Albert R. N. De Gestapo mist een man". Deze thriller, die zich afspeelt in een krijgsgevangenenkamp voor Britse officieren in Duitsland, draait in F r a n s II a 1 s. Ze verhaalt van een fantastische ontvluchtingspoging, die met succes wordt bekroond. Vooral in de sfeer- schildering is de film heel sterk. Men voeit en ziet haarscherp wat er in al de opge sloten mannen omgaat. Het eind is wat gewild. De wrekende gerechtigheid krijgt er zeer sterke nadruk. Dat neemt niet weg dat de film bijzonder kan worden aanbe volen aan iedereen, die de spanning niet schuwt en ook deze kant van het oorlogs gebeuren wil leren kennen. „Meisjesslaapzaal" is al van oudere da tum voor wat de bespreking betreft, die er in „Erbij" aan werd gewijd. In een meis- jespensionnaat gebeurt een moord. Wie is de dader? Een jong inspecteur (Jean Ma rais) mag dat gaan uitzoeken. Beetje na beetje ontrafelt hij het ingewikkeld web van intriges en geheimzinnigheden. Niet zonder humor en ook niet zonder gevoel voor verhoudingen. Zodoende krijgt men naast de nodige dosis mysterie ook de on ontbeerlijke hilariteit, die voor de ge slaagde afwisseling zorgt. Echt een film om u door te laten boeien en amuseren. Ze gaat in Cinema P a 1 a c e. Over Geneviève", welke film in City draait, schreven we bii de eerste vertoning in Haarlem al in prijzende zin. De jaar lijkse tocht van een aantal oude vehikels van Londen naar Brighton, georganiseerd door de veteranen auto-club van Engeland, bevat een serie verrassende gebeurtenissen volgens de beoroefde Britse methode, die de meest buitenissige zaken opdient met het gezicht van: Verbaast het u dat het zo nu gaat? Een alleraardigste film, die u niet mag missen. Ook over „Hans Christian Andersen", de vrij veel gesmade, maar heus wel aan- trekke'iike Amerikaanse filmversie van het leven van de grote Deense sprookjes verteller heeft veel goeds, alleen al omdat Danny Kaye erin meespeelt.. Hij is anders Andersen dan de werkelijkheid1 gedoogt, maar hij is weer prachtig. Rembrandt prolongeert de film, die vooral uw kindle ren aangenaam bezig houdt. Minerva komt tot Maapdag voor d;e dag met „De ondergang van de Titanic" bij de verschijning in Haarlem ook ai bespro ken. De maker Jean Negulesco („Johny Belinda") maakt er een aangrijpend relaas van zonder overigens zijn beste vorm te benadlerren. Maandag en Dinsdag kan men zijn bewondering opbrengen voor d e te Canines bekroonde filim: „Twee stuivers hoop". Dat is ook „The Robe" in cinemascope, een film in breedbeeld, groots opgezet en heel aanvaardbaar. L i d o prolongeert haar. De laatste reprise, welke men dan nog kan aanschouwen, presenteert R o x y. Daar dartelt „Tarzan in de woestijn". Veel onwaarschijnlijkheden, waarvan gecivili seerde dagdromen de hoofdschotel vormen. Om van te smullen, zeggen de aanhangers van die onverschrokken man. Van Maandag gaat er „Ranehe Notorious". Een film. uit de Wild West met Mariene Dietrich als treknleister. Ruime keus derhalve voor de fiWiefhebber. Zoveel goede films in één week. Het moest altijd zo zijn! Fr. „Vrouwen zonder vrijheid" (Lux or) Een Engelse film met uitstekend spel van Glynis Johns in de rol van een vrouw van roede afkomst, die wegens het plegen van fraude een jaar gevangenisstraf moet on dergaan. Haar gedragingen staan in deze film op de voorgrond, al worden ook ver leden en heden van enige van haar col lega's in beeld gebracht. De kille, beklem mende atmosfeer van de vrouwengevan genis komt goed tot haar recht, doch naast de donkere ogenblikken zijn er ook mo menten van zij het enigszins wrange humor. N. R. K. Armilla, 17 v. Soerabaja te Balikpapan. Alchiba, pas. 16 Madeira n. St. Vincent. Almkerk, 16 v. Lissabon n. Marseille. Amstelkroon, pass. 16 Kp. St. Vincent n. A'dam Arnedljk, 16 v. Antwerpen te Rotterdam. Axeldijk, 17 v. Santos te New York. Agamemnon, 17 v. Pta Cardon n. Maracaibo. Aagtedijk, 16 te Santos. Alnatl, 17 te Antwerpen. Amsteldijk, 16 te Norfolk. Appingedijk, 19 te Antwerpen verw. Arendsdijk, pass. 17 Vlissingen n. New Orleans. Aalsum, 17 v. Port Said te Le Havre. Altair, 17 v. Antwerpen n. Rotterdam. Amstelpark, 17 te Panama verwacht. Amstelveen, 17 v. Marseille n. Djibouti. Argos, 18 v. Rotterdam te Oran. Arkeldijk, 18 v. Priok te Singapore. Aardijk, 18 te Boston. Akkrumdijk, 18 v. Houston te New Orleans. Aldabi, 18 820 m. Z. Las Palmas. Alioth, 17 v. Las Palmas te Bahia. Alikaid, 17 v. Montreal n. Santos. Alpherat, 17 v. Pto Alegre n. Buenos Aires. Averdijk, 13 v. Rotterdam te Antwerpen. Bali. 16 v. Genua n. Sfax. Barendrecht, pass. 16 Malta n. Engeland. Blommersdijk, pass. 16 Gibraltar n. Rotterdam. Blijdendijk ,16 v. New York te Baltimore. Boskoop, 17 te Madeira. Barendrecht, pass. 17 Kp. Bon n. Engeland. Bawean, 17 v. Madras te Calcutta. Bloemfontein, 18 te Port Elizabeth. Boschfontein, 17 v. Suez te Port Sudan. Breda, 17 v. Antwerpen n. Z.-Amerika. Bintang, 18 v. Plymouth te Amsterdam. Ceronia, 2 Oct. v. R'dam te Yokohama verw. Chama, 1 Oct. v. Suez te Geelong verw. Clstula, 15 v. Mena el Ahmadi te Rotterdam. Congostroom, 16 v. Amsterdam te Hamburg. Caltex Delft, pass. 17 Malta n. Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 17 Malta n. Rotterdam. Caltex The Hague, pass. 17 Finisterre n. R'dam. Celebes, 16 v. New York n. Alexandrië. Corilla, 17 v. Pladju n. Berre. Duivendijk, 16 v. Hamburg te Antwerpen. Dongedijk, 15 te Cristobal. Dalerdijk, 17 v. San Francisco n. Vancouver. Daphnis, 17 v. New Orleans n. Curagao. Dlemerdijk, 18 v. Londen te Hamburg. Etrema, 14 v. Port Said te Berre. Esso Amsterdam, 17 te Antwerpen. Esso Den Haag, 17 v. Antwerpen n. Algiers. Esso Den Haag, pass. 17 Vlissingen n. Algiers. Elmina, pass. 17 Finisterre n. Dakar. Ena, 17 v. Colombo n. Mena el Ahmadi. Eemdijk, 13 v. Londen te Hamburg. Friesland SKRL)17 v. Port Sudan n. Suez. Gordias, 16 v. Amsterdam te Rotterdam. Gadilla, 27 v. Adelaide te Bahrein verw. Gaasterland, 17 v. Paranagua te Santos. Groote Beer, 17 450 m. W. Valentia. Gaastefkerk, 18 v. Melbourne te Sydney. Garoet, 17 v. Colombo te Djibouti. Hector, pass. 16 Gibraltar n. Oran. Hilversum, pass. 17 Finisterre n. Port Said. Hera, 18 v. Bremen te Hamburg. Indrapoera, 17 v. Port Said n. Genua. Ilos, 17 v. Livomo n. Napels. Jagersfontein, 17 270 m. Z.ZW. Kp.. Palmas. Java, 18 v. Aden te Suez. Japara (KRL), 17 v. Port Said te Genua. Joh. v. Oldenbarnevelt, 17 180 m. N. ten O. Fi nisterre n. Port Said. Katelysia, 16 v. Fao te Balikpapan. Kota Agoeng, 16 v. Penang n. Belawan. Kertosono, 16 v. Trinidad n. Kaapstad. Kota Gedeh, 17 v. Belawan te Rotterdam. Karimata, 17 v. Belawan n. Colombo. Kota Baroe, 18 v. Djeddah te Priok. Lekhaven, 17 v. Las Palmas n. Antwerpen. Leopoldskerk, 17 v. Hamburg te Rotterdam. Langkoeas, 17 v. Southampton te Marseille. Larenberg, pass. 17 Ouessant n. Antwerpen. Lekkerkerk, 17 v. Marseille n. Genua. Loppersum, pas. 17 Finisterre n. Cardiff. Murena, 13 te Berre. Myonia, 27 v. Calcutta te Mena el Ahmadi verw. Maas, 17 te Amsterdam. Marisa, 17 v. Stanlow n. Curagao. •Mentor, 17 te Piraeus. Maasdam, 17 v. Le Havre te Roterdam. Marsland, 16 v. Bahrein n. Damman. Mataram, 17 Minikoy gepass. n. Colombo. Meerkerk, 17 v. Kaapstad te Antwerpen. Meliskerk, 17 v. Hongkong n. Singapore. Mlrza, 17 v. Singapore n. Rangoon. Molenkerk, pass. 17 Straat Messina. Modjokerto, 17 v. Marseille n. R'dam. Notos, 17 v. Rotterdam n. Le Havre. Noordam, 17 560 m. W. Lands End n. R'dam Nieuw Amsterdam, 18 v. Rotterdam te Le Havre Ondina, 19 v. Banias te Le Havre verw. Ovuia, 26 v. Curagao te Malta verw. Oranje, 17 510 m. W.NW. Minikoy. Oranjefontein, 17 v. Hamburg te Antwerpen. Oranjestad, 17 370 m. ZW. Finisterre. Ouwerkerk, 18 v. Aden te Suez. Plancius, 17 v. Semarang te Surabaja. Prins Alexander, 14 v. Quebec n. Rotterdam. Prins Maurits, 19 v. Rotterdam te Montreal verwacht. Perna, 16 v. Singapore te Yokohama verw. Pieter S, 17 v. Amsterdam te Rotterdam. Prins Joh. W. Friso, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Prins Willem HI, pass. 17 Belle Isle n. Hamburg Prins Willem George Fred. 17 v. Bremen n. Le Havre. Polyphemus, 15 v. New Orleans n. Charleston. Prins Willem IV, 17 v. Hamburg n. R'dam. Rijndam, 16 v. New York n. Southampton. Riouw, pass. 17 Guardafui n. Mogadiscio, pita, 17 v. Pladju n. Tjilatjap. Roggeveen, 17 v. Bangkok n. Hongkong. Rotti, 17 v. Karachi n. Madras. Saroena, 18 v. Pladju te Saigon. Salatiga, 16 v. Tuticom te Colombo. Stad Maassluis, pass. 16 Lands End n. Wabana. Stad Maastricht, 16 v. Huelva n. Sluiskil. Sarangan, 16 v. Djibouti n. Port Sudan. Sliedrecht. 17 v. Cariplto te Antwerpen. Sirrah, 17 v. Rastanura te Singapore. Soestdijk, 17 v. Djibouti n. Suez. Statue of Liberty, 17 v. Mena el Ahmadi te Suez Sohiedijk, 18 te Havana. Sommelsdijk, 18 v. Alexandrië te Port Said, Tara, 16 v. Santos n. Rio de Janeiro. Tiba, 17 te Pto Alegre. Tegelberg, 13 te Buenos Aires. Tomini, 17 te Viaardingen. Ternate, 16 te Sorong. Tabinta, pass, l Ceylon n. Belawan. Tallsse, 18 v. Southampton te Port Said. Tarakan, 18 v. Priok te Singapore. Themisto, 16 v. Swansea te Montreal. Van Waerwijek, pass. 1 Sabang n. Singapore. Westerdam, 16 500 m. O ten N. Kp. Race. Wieldrecht, pass. 16 Aden r. Fao. Wonorato, IS v. Cheribon n. Tj. Priok. Willem Ruys, 1 130 ra. O.NO. Algiers. Waal, 17 te San Juan. Waterland, 16 v. Montevideo n. Las Palmas. Waterman, 19 te Fremantle verwacht. Westland, 18 te Rio Grande. Willemstad 17 170 m. O. Curagao. Zuiderkruis, pass. 17 Portland n. Quebec. KLEINE VAART Albergen, 17 v. La Pallice te Glasgow. Algarve, 17 v. Rotterdam te Hamburg. Anna b, 17 v. Rotterdam te Bristol. Appingedam, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Atlantis, 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Auaacuai, pass. 17 Vlissingen n- Ayr. Adm. Nelson, 17 v. Londen te Dover. Ahoy, 17 v. Amsterdam n Utrecht. Arnoudspolder, vertr. 17 v. Oporto n. Antw. Auriga, 17 v. Hamburg te Kingslynn verw. Boreas, 16 v. Lissabon n. Amsterdam. Betty Anne S, 17 te Cardiff verwacht. Bestevaer, vertr. 18 v. Wisbeck n. Rotterdam. Bab T, 14 te Zaandam. Casablanca, pass. 17 Le Havre n. Loctudy. Coolhaven. pass. 17 Kp. St. Vincent n. Dieppe. Corrie b, vertr. 17 v. Windau n. Rotterdam. Draco, 17 v. Rotterdam n. Lissabon. Diana V, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Domburgh, pass. 17 Finisterre n. Londen. Duiveland, 17 v. Rotterdam op de Tyne. Export II, 17 v. Londen te Rotterdam. Express, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Eabergen, 17 v. Manchester te Cardiff. Elizabeth b, pass. 17 Vlissingen n. Bordeaux. Eiben Haëzer, 17 v. Amsterdam n. Haarlem. Gaasterland, 17 v. Rotterdam te Hariingen. Gramsbergen, vertr. 17 v. Swansea n. Antw. Helvetia, vertr. 17 v. Rotterdam n. Wesbeck. Henrica, b, 17 v. Rotterdam te Amsterdam. Hera, 15 v. Bremen n. Hamburg. Ilias, 16 v. Hamburg n. Bremen. Ingeborg, vertr. 17 v. d. Theems n. Hamburg of Rotterdam. Joost, 15 te Stockholm. Kitty, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Kemphaan, 17 v. Odense n. Riga. Larix, 16 te Vlissingen. Lucas Bols II, 17 v. Waterford te Shoreham. Meike, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Midas, 15 v. Catania n. Bari. Merak N, 17 a. d. Hoek v. Holland verw. Marcella, 17 v. Ierland te Viaardingen. Markab, 17 v. Rotterdam te Kopenhagen. Maureen, 17 160 m. O. Gibraltar n. Napels. Noorderhaven, pass. 17 Vlissingen n. Gothenburg Nottingham, 17 v. d. Tyne te Rotterdam. Plato, 15 v. Haika n. Izmir. Pavo, 15 te IJmulden. Ponto, 15 Brunsbüttel gepass n. Zaandam. Realta, 17 v. Delfzijl te Gothenburg. Spora, vertr. 17 v. Montrose n. Southampton. Setas, 19 v. Oporto te Antwerpen verw. Vrij burgh, 17 v. Londen te Rotterdam. Westerdok, 16 v. Londen te Amsterdam. Westersingel, 17 te Rotterdam teruggekeerd. Westpolder, vertr. 18 v. Antwerpen n. R'dam. Wota, 17 v. Zaandam n. Amsterdam. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, 24 Antwerpen 27 R'dam verw. Alhena, verm. 20 v. Buenos Aires n. R'dam. AlnatJ, 17 te Antwerpen. Bloemfontein, 18 Port Elizabeth 21 East Londen verwacht. Bonaire, 18 v, Georgetown te Amsterdam. Bosohfontein, 17 Port Sudan verw. Boskoop, 26 Barbados verwacht. Cottica, 17 v. Amsterdam te Georgetown verw. Groote Beer, 20 v. New York te R'dam verw. Indrapoera, 21 Genua 23 Marseille verw. Jagersfontein, 23 Las Palmas verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 24 Port Said verw. Maasdam, vertr. 20 v. R'dam n. New York via Le Havre, Southampton en Cobh. Nieuw Amsterdam 18 Le Havre n. Southampton 25 New York verwacht. Noordam, 20 v. New York te Rotterdam verw. Oranje, 19 Colombo 22 rede Belawan verw. Oranjefontein, vertr. 23 v. Amsterdam n. Durban Oranjestad, 20 Plymouth verwacht. Rijndam, 24 Southampton n. Le Havre 25 Rot terdam verwacht. Sibajak, 22 Southampton 23 Rotterdam verw. Waterman, 19 Fremantle, 24 Surabaja verw. Westerdam. 20 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys, 18 Gibraltar, 21 Southampton, 22 Rotterdam verwacht. Willemstad, 19 Curagao 21 Oranjestad verw. Zuiderkruis, 24 Quebec 25 Montreal verw. GRATIS PROEFNUMMER Zend mij GRATIS een nieuwe Radiogids en schrijf mij in als lid/abonné van de VARA. Als het GRATIS NUMMER mij niet bevalt, vervalt deze opgaaf. Ik behoef dan toch mijn exemplaar van de nieuwe Radiogids niet te betalen. NAAMt STRAAT en NO: PLAATS K 13 Ik betaal "per week (21 cent), per kwartaal (f 2.65). Doe de bon in een enveloppe. Men mag de bon ook overschrijven op een briefkaart en adres seren: VARA, Postbus 175, Hilversum. Doorhalen wat U «lef teemt. Vul nu de bon In voor een GRATIS nieuwe Radiogids! Véél overzichtelijkerl Véél meer foto's! Véél meer radio nieuwtjes I En... de program ma's van alle omroepvereni gingen staan naast elkaar. De ochtend-programma's op een pagina. De middag-program ma's ook apart op een blad zij. En de avond-programma's idem-dito! Rijk geïllustreerd. ZIE BET NU ZELF! U kunt een GRATIS proef nummer krijgen I Zie hoe gezellig deze Radiogids nu isl Vul de bon nu in I JANSWEG 17 t.o. het station Tel. 14329 en 18626 COMPLETE HUISKAMERS SLAAPKAMERS BANKSTELLEN ROOKFAUTEUILS - BEDSTELLEN STALEN LEDIKANTEN en DIVANBEDDEN enz. enz. Betaling van G tot 18 maanden. - Vraagt inlichtingen Gen. Cronjcstraat 113 - Haarlem - Tel. 19141 Het ideale model voor verwarming van WOONVERTREKKEN - KANTOREN WINKELS etc. met een warmte-capaciteit van circa 9000 cal. per uur. Comfortabele warmte 10 jaar fabrieksgarantie op Brander Grote Houtstraat 99 Haarlem Kruisweg 49 Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11