GVAV, De Vole wijekers, Willem II en ADO thans aan de leiding Zware nederlaag voor EDO; Feyenoord verpletterde Emma Technisch beter Haarlem liet zich bijna door Vitesse overrompelen (3-3) Stormvogels liep grote achterstand nog net op tijd in (drie-drie) VSV greep tegen HVC kort voor tijd de overwinning: twee-één Vitesse hield Haarlem in bedwang: drie-drie Uitslagen Haarlemse achterhoede speelde te traag Alkmaar leidt in NBVB-competitie RCH gaf Hollandia geen kans: zeven-nul Verdiende zege van Be Quick op EDO A antrekkelijk Spannend Slachtoffer Goede start Uitslagen interland voetbalwedstrijden MAANDAG 2 0 SEPTEMBER 1954 O Ook gisteren zijn er in cle competitie van de KNVB een aantal uitslagen ge vallen, die zelfs de meest overmoedige voorspeller niet had kunnen voorzien. Immers wie had verwacht, dat DWS met maar liefst vijf-één van Blauw Wit iou winnen, dat Haarlem tegen Vitesse niet verder zou komen dan een gelijk spel (drie-drie), dat Zwolse Boys Heracles met twee-één zou verslaan en dat de wedstrijd Emma—Feijenoord in een zege voor de Rotterdammers zou eindigen, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat: vijf-nul? De verenigingen uit Haarlem en omgeving hebben het er redelijk goed afgebracht. Weliswaar leed EDO tegen Be Quick een nederlaag (één-vier), maar VSV toonde zich in de thuiswedstrijd tegen HVC de meerdere (twee-één). Stormvogels stelde tegen Rigtersbleek enigszins teleur door gelijk te spelen: drie-drie. In de tweede klasse verloor HFC met gering verschil van Holland (twee-één), maar RCH wilde kennelijk direct in de eerste wedstrijd van dit seizoen al bewijzen, dat het tweedeklasse voetbal toch te laag is voor de Haarlemmers. Zij wonnen namelijk van Hollandia met niet minder dan zeven-nul. In afdeling A toonde DWS zich in het Olympisch stadion duidelijk de sterkere van Blauw Wit. De DWS'ers wisten met het .torte spel van de gastheren wel raad en tonden door gevaarlijke uitvallen langzaam naar zeker hun score opvoeren tot een stand, die voor de Blauw Witters zeer zeker niet eervol genoemd kan worden. Koot, üilkstra, Loermans, weer Koot en Dijkstra zorgden voor de DWS-doelpunten. Dahrs van Blauw Wit redde de eer (één-vijf). Heerenveen kon dank zij de actie van Abe Lenstra Leeuwarden op een afstand louden (drie-twee) en Enschedé bedwong Elinkwijk (één-nul). GVAV tenslotte bleef san de kop van de ranglijst mede dóór het gelijke spel tegen AGOVV (één-één). De stand luidt thans: Eerste klasse A G.V.A.V 3 2 1 0 5 5—3 Jnschedé 3 1 2 0 4 2—1 iaarlem 2 1 1 0 3 5—3 Vageningen 2 1 1 0 3 3—2 D.W.S 3 1 1 1 3 8—5 A.G.O.V.V. 3 1 1 1 3 5—4 ilinkwijk 3 1 1 1 3 2—2 ieerenveen 3 1 1 1 3 6—6 Hauw Wit 3 1 1 1 3 4—7 2 1 0 1 2 4—4 Leeuwarden 3 1 0 2 2 4—5 K.V.C 3 0 1 2 1 4—6 Vitesse 3 0 1 2 1 4—8 In afdeling B vertoonden Ajax en de Volewijckers een aantrekkelijk spel,- dat echter na de rust danig aan tempo inboette. Ajax startte vlot, want na twee minuten hielp Bakker zijn ploeg aan een één-nul voorsprong. De Volewijckers werden echter in het veld sterker, maar het duurde tot in de tweede helft voordat de partijen op ge lijke voet kwamen. Doelman Pieter Graaf land van Ajax dook toen namelijk over een lam schot van Schenkel heen (één-één). Het ongeslagen NEC heeft aan het be zoek bij DOS waarschijnlijk geen prettige herinneringen overgehouden. Na een over rompelend begin van DOS kregen de Nij- megenaren toch een voorsprong door een onverwacht schot van Roos. Na de hervat ing zorgden Temming en Lammers er voor, dat de Utrechtenaren in een bijzonder pret tig humeur het stadion konden verlaten (twee-één). Veendam bewees ook in de wedstrijd tegen Enschedese Boys zich nog niet geheel te hebben aangepast bij het peil in de eerste klasse. De Groningers verloren met niet minder dan vier-één. De volgorde in deze afdeling is: Eerste klasse B Volewijckers 3 2 1 0 5 6—1 N'.E.C 3 2 0 1 4 6—2 Ajax 3 1 2 0 4 8—4 Be Quick 3 2 0 1 4 9—5 D.O.S 3 1 2 0 4 7—6 5nsch. Boys 3 1 1 1 3 7—8 ligtersbleek 3 1 1 1 3 7—8 3o Ahead 2 0 2 0 2 2—2 Stormvogels 3 0 2 1 2 5—6 fieracles 3 1 0 2 2 3—6 Zwolse Boys 3 1 0 2 2 3—7 E.D.O 2 0 1 1 1 1—4 Veendam 2 0 0 2 0 4—9 In afdeling C ontmoetten de beide onge slagen ploegen Willem II en Limburgia elkaar. Na een niet bijzonder spannende wedstrijd toonde Willem II zich de sterk- Toch leek het in de eerste helft niet op eer. Tilburgse zege uit te lopen, want Lim burgia hield voortdurend het initiatief in handen. Wegens te kort samenspel gingen de kansen voor de gasten echter steeds weer verloren. Na de rust werd de wed strijd door doelpunten van De Bruycker en Beks beslist (twee-nul). In deze afdeling werd wel duidelijk dat VW geen rol van betekenis zal spelen. Nu verloor de Venlose vereniging opnieuw. EBOH toonde zich met vijf-twee de meer dere. Hermes-DVS staat thans op de twee de plaats achter Willem II door een krappe twee-één overwinning op RBC en NAC bleef goed volgen met een twee-nul zege op Xerxes. Sittardia en BW deelden de pun ten (drie-drie) en het duel tussen Excelsior en Kerkrade eindigde in het voordeel van de gastheren (vier-drie). De stand in deze afdeling luidt: Eerste klasse C Willem II 3 2 1 0 5 5—2 Hermes-D.V.S. ..3 2 0 1 4 3—2 N.A.C3 2 0 1 4 7—5 B.V.V2 1 1 0 3 5—4 E.B.O.H3 1 113 11— 9 Limburgia 3 1 113 33 R.B.C3 1 113 5—5 Sittardia 3 0 3 0 3 6—6 P.S.V2 1 0 1 2 6—3 Xerxes2 1 0 1 2 1—2 Kerkrade3 1 0 2 2 4—5 Excelsior3 1 0 2 2 610 V.V.V3 0 0 3 0 4—10 In afdeling D bewees Feijenoord, dat de nederlaag in het begin van het seizoen wel degelijk op een groot misverstand berustte. Emma met de gebroeders Van der Gijp in de voorhoede werd hiervan het slachtoffer. In een af en toe prachtige wedstrijd bouw den de Rotterdammers aan een score, die tenslotte op vijf-nul werd afgesloten. SVV bleef ook in deze derde wedstrijd zonder puntenverlies, want de Schiedam mers versloegen Longa met twee-één. Toch staat in deze afdeling een Haagse club bovenaan, want ADO, dat ondanks het ver trek van Clavan naar de NBVB zeer pro ductief blijkt te zijn, schoot tegen Sparta, dat toch echt niet tot een van de zwakkere verenigingen gerekend mag worden, weer vier doelpunten bij elkaar. Juliana Bleijerheide en MWNOAD eindigden na twee maal drie kwartier voetballen onbe slist: twee-twee. In deze afdeling ziet de stand er als volgt uit: Eerste klasse D A.D.03 3 0 0 6 14— 4 S.V.V3 3 0 0 6 10— 5 Eindhoven 2 2 0 0 4 72 Feijenoord 3 2 0 1 4 105 Juliana 2 1 1 0 3 32 M.V.V3 1 113 7—7 Emma 2 1 0 1 2 66 Sparta 3 1 0 2 2 5—8 Longa 3 1 0 2 2 36 NOAD 3 0 1 2 1 4—8 Bleyerheid 3 0 12 1 410 D.F.C2 0 0 2 0 4—7 Brabantia 2 0 0 2 0 07 HFC heeft in deze nieuwe competitie geen al te beste start gehad. De Haarlem mers verloren namelijk van Holland met twee-één. De Kennemers toonde zich opge wassen tegen WA (één-één). In West II B past Beverwijk zich uit stekend aan het spel van ZFC aan en de beloning was dan ook een gelijk spel (drie drie). RCH had wel een bijzonder goede start tegen Hollandia. De gastheren overspeelden hun tegenstanders volkomen en hielden pas op toen zij een zeven-nul voorsprong had den bereikt. De standen luidden: West II A West n B D.W.V. V.V.A. 't Gooi De Spartaan Holland U.V.V. K.F.C. Rapiditas Kennemers Zeebux-gia H.F.C. Ede West-Frisia Watei-gr'meer H.R.C. Z.F.C. R.C.H. Beverwijk Helder Volendam o.v.v.o. Hollandia A.F.C. 5 Eerste klasse A 8 VitesseHaarlem 33 i 3 GVAV—AGOW 1—1 3 3 HeerenveenLeeuwarden32 3 8 Blauw Wit—DWS 1—5 8 EnschedéElinkwijk 10 a P VSV—HVC 2—1 Eerste klasse B 8 8 RigtersbleekStormvogels 33 cj 8 Zwolse BoysHeracles 21 8 8 DOS—NEC 2—1 3 3 De VolewijckersAjax 11 8 VeendamEnschedese Boys14 8 EDO—Be Quick 1—4 8 O fi Eerste klasse C NAC—Xerxes 2-0 8 8 Sittardia—BW 3—3 g 8 WH—EBOH 2—5 8 8 Willem II—Limburgia20 3 Hermes DVSRBC 21 3 ExcelsiorKerkrade 43 8 c Eerste klasse D 8 fj Longa—SW 1—2 j 8 EmmaFeijenoord 05 x 8 JulianaBleijerheide 22 3 3; MVV—NOAD 2—2 y 3 SpartaADO 14 :xxxxocodoodoooocooocoooooooooococoooo(X)00OO(X<»COQOOCOO Haarlem heeft zich in de eerste helft laten overrompelen door het snelle en geest driftige spel van de jonge Arnhemse ploeg, bij wie het opnemen van Heijn in de voorhoede een geduchte versterking van de aanval beteken, i. De trage achterhoede van de roodbroeken was herhaaldelijk te laat, speciaal De Voogd, met het ingrijpen. En nog eer een half uur was verstreken hadden de Arnhemmers door een bezield spel hun voorsprong tot drie-nul verhoogd. Allengs bleek dat zij daarmee wel wat boven hun stand leefden, want nog voor de rust werd het drie-één. Na de rust was Vitesse genoodzaakt Hans Herberts te vervangen en voor hem Hetin in de ach terhoede terug te trekken. Toen konden de Haarlemmers hun spel beter ontplooien, maar indrukwekkend speelden zij nimmer. Het bleef drie-drie. Het werd bijna drie-vier toen een kopbal van Roozen in het Arnhemse doel geen genade kon vinden in de ogen van scheidsrechter Van Gelder. Na afloop van de wedstrijd tekende Haarlem protest aan tegen het afkeuren van dit doelpunt. Over het algemeen stelde het spel van Haarlem even hard teleur als het spel van Vitesse meeviel. Onmiskenbaar waren de technische kwaliteiten van Haarlem beter dan die van de meest nog onervaren Vitesse- spelers. Maar het tempo van de bezoeker? lag te laag en zo konden de Arnhemse doelman L'Amie en Beekman weldra hachelijke situaties opknappen voor hun doel op momenten dat Haarlem met ferm doorzetten wel iets had kunnen bereiken. Vitesse kreeg vaker gelegenheid tot het ondernemen van aanvallen en nu bleek welk een geduchte versterking Heijn voor de voorhoede was. Hij trachtte het geringste kansje uit te buiten en menig maal kwam De Voogd tegen de felle Arn hemse sprinter snelheid tekort. Ook Laan en Kuijs lieten zich telkens verrassen. Eerst scheen de schotvaardigheid bij Vitesse onvoldoende om uit de veelbelo vende aanvallen doelpunten te produce ren, maar toen Huiberts in de achttiende minuut na een vlotte combinatie tussen Heijn en Dick Herberts De Voogd te vlug af was één-nul), was Vitesse niet meer te houden. Een vrije schop door Van Male genomen veroorzaakte vier minuten later een ingewikkelde situatie. De bal kwam voor de voeten van Vervoorst, die van een flinke afstand meteen een hard schot in zond, dat via de paal doel trof (twee-nul). Er was een half uur gespeeld toen Heijn de kroon zette op subliem aanvalswerk door met drie Haarlemmers op zijn hie len het halve veld over te spurten en de uitlopende Snijders te passeren (drie-nul). Haarlem kreeg daarna doordat Vitesse verslapte wat vaker vrij spel en vooral Roozen, die van de rechtsbuiten naar de linksbinnenplaats was verhuisd, nog steeds een speler van formaat, was actief en liep gmp TT"" In Tilburg is Zondagmiddag de voetbal wedstrijd Willem II-Limburgia gespeeld, welke strijd in een 2-0 overwinning voor de gastheren eindigde. Onze foto toont een hachelijk moment voor het doel van Wil lem II: Van Beers, doelman Van Neer en Van Loon (voorgrond v.l.n.r.) slaan een aanval van een Limburgiaan af. Dank zij een tweede helft, waarin Storm vogels een grote veldmeerderheid had en een drie-één achterstand inliep, eindigde de wedstrijd van de IJmuidenaren tegen Rigtersbleek in gelijk-spcl. Dat de IJmui- dense gelijkmaker enkele minuten voor het einde kwam, verraadt wel de spanning in deze ontmoeting, waarin Stormvogels het beste spel liet zien, hoewel Rigtersbleek in doelpunten lange tijd voorstond. Het was voor Stormvogels teleurstellend dat het feeds na twee minuten tegen een één-nul achterstand moest optornen. Bleijerxberg had Trooster, die naar bin nen was gekomen, vrij'gespeeld en met een onhoudbaar schot nam Rigtersbleek de leiding. De voorsprong werd tot twee-nul vergroot na een pracbbiige solo-ren van Bleijenberg, besloten met een hard schot. Dat was twintig minuten na het begin. Maar Luitjes, die rechts-buiten speelde, zorgde er na vijfendertig minuten met een kopbal voor, dat Stormvogels niet zonder hoop aan de tweede helft kon beginnen. De laatste drie kwartier werd Rigters bleek van de kaart gespeeld, ondanks het feit dat Linksbuiten Tei-imk de stand eerst nog op drie-één voor de Enschedé'ers had gebracht. Het overwicht van Stormvogels was zo groot dat er wel doelpunten moes ten vallen. Onmiddellijk na Rigtersbleeks derde doelpunt schoot Luitjes tegen de paal, waax-op rechtsbinnen Snoeks beter mikte (drie-twee). De stormaanvallen van de IJmuidenaren leidden ongeveer vijf minu ten voor het eindie tot de gelijkmaker. Tol, die van de spilplaats naar voren was ge komen, schoot de bal uit een voorzet van rechts hard langs de Enschedese doelman. In de tweede helft werd veel te hard gespeeld. Van der Velde, de IJmuidense links-half, werd het slachtoffer van fors spel en moest worden vervangen door Veldman. Ook de Enschedese doelman Oelen moest wegens een blessure plaats maken voor een invaller. Het spel van Stormvogels is in Enschedé niet tegengevallen. De achterhoede inclu sief doelman Venus maakte een goede in druk. De voorhoede had schotvaardiger kunnen zijn. De interlandwedstrijd DenemarkenZwit serland, welke in Kopenhagen is gespeeld, is in een gelijk spel (11) geëindigd. Bij de rust leidden de Denen met een nul. Ook de in Oslo gespeelde wedstrijd Noor wegenZweden eindigde in een eeneen gelijk spel. Hier was de ruststand nog dubbelblank. Negentigduizend toeschouwei's waren in het grote stadion van Boedapest getuigen van een vijfeen overwinning van het Hon gaarse elftal "p Roemenië. Bij de rust was de stand reeds drieeen voor de Hongaren. Motorsport DUITSLAND WON VAN OOSTENRIJK. In Wenen is een handbalwedstrijd ge speeld tussen een selectieploeg van Oosten rijk en het Duitse heren handbalteam. De Duitsers wonnen met 1913. EINDHOVEN VERSLOEG LUXEMBURG. In Eindhoven is als ondex'deel van de bevrijdingsfeesten een voetbalwedstrijd ge speeld tussen Eindhoven en het elftal van het groothei'togdom Luxemburg. De uitslag werd viereen voor Eindhoven. Bij rust was de stand eennul voor onze land genoten. ENGELAND—IERLAND (AMATEURS): VIJFNUL. In Londen heeft Engeland de landenvoetbalwedsti-ijd voor amateurs tegen Ierland met vijfnul gewonnen. na zesendertig minuten door op een pass van Groeneveld en maakte de achterstand wat kleiner (drie-één). Nauwkeuriger Na de hervatting bleek Hans Herberts in de kleedkamer te zijn achtergebleven. Heijn nam zijn plaats in en Van Roest viel voor Heijn op de midvoorplaats in. Haar lem kon nu zijn combinaties wat nauw keuriger afwerken, doch een bepaald ver rassend karakter hadden de aanvallen zelden. Roozen was met Jacob de gevaar lijkste man van de Haarlemse voorhoede. Na zes minuten kopte Roozen na een goed door Laan genomen vrije schop in (drie twee) en met het uitzicht op de gelijkma ker verhoogden de bezoekers het tempo. Een reeks van hoekschoppen kreeg Vi tesse te weerstaan. En uit een daarvan, toen L'Amie de bal niet tijdig kon be reiken, plaatste Jacob de bal kalm in het doel. De stand was gelijk (drie-drie). Het spel was nu lang zo aantrekkelijk niet meer. Vitesse poogde nog wel via Dick Herberts tegenaanvallen te ondernemen, doch de afwerking dezer stormlopen was niet energiek en zuiver genoeg meer. En nu kon de Haarlemse achterhoede de situatie meester blijven. Het leek erop of de wedstrijd toch nog door Haarlem zou worden gewonnen, toen Roozen uit een der vele hoekschoppen fraai inkopte. Scheidsrechter Van Gelder wees al naar het midden, doch vreemd genoeg ging hij in op een protest van de Arnhemse grensrechter en keurde het doelpunt af, ofschoon hij het geval beter had kunnen waarnemen dan de verder van Roozen afstaande grensrechter. Na afloop heeft de aanvoerder van Haarlem protest aan getekend tegen het niet toekennen van dit doelpunt. Ook de competitie van de prof-voetbal lers begint thans op volle toeren te draaien. De meest verrassende uitslag was Zondag ongetwijfeld die van de wedstrijd tussen Den Haag en Amsterdam, welke op Duin horst in Wassenaar gespeeld werd. De Amsterdammers hebben hierbij na melijk hun tegenstanders wel duidelijk te kennen gegeven, dat er over de vraag wel ke van deze beide N.V.'s nu wel het sterk ste is op het voetbalterrein, zeer zeker niet behoeft te worden gediscussieerd: Amster dam won deze ontmoeting namelijk met niet minder dan zes-één en het zal de RCH-supporters ongetwijfeld tot vreugde stemmen, wanneer zij horen, dat hun oud middenvoor Gallis in deze ontmoeting maar liefst vijf doelpunten voor zijn rekening nam en bovendien nog een doelpunt ton onrechte wegens buitenspel zag afgekeurd. Het Amsterdamse elftal vertoonde geen enkele zwakke plek. De voorhoede was zeer bewegelijk, met als uitblinkers, wij zeiden het reeds, Gallis en voorts Vanihoff, Klein en Kick, die d-us niet naar zijn oude vereniging, De Volewijckers is terugge keerd, zoals aanvankelijk in zijn bedoeling lag. In de achterhoede was Boskamp de grote uitblinker en hij werd op voortreffelijke wijze terzijde gestaan door spil Meyer. Het vertoonde spel van Den Haag was niet al te best. Alles ging te langzaam, het samenspel klopte niet en zelfs De Harder stelde danig teleur. De score werd door Amsterdam pas na een kwartier geopend ddor Gallis. Vijf mi nuten later was het door dezelfde speler reeds twee-nul en toen kreeg Zwart de gelegenheid om een tegenpunt te maken. Na de rust verhoogde Tolmeyer eerst nog de stand tot drie-één maar vervolgens liet ook hij het werk over aan zijn middenvoor Gallis, die met drie prachtige doelpunten de eindstand op zes-één bracht. In de competitie brachten voorts De Graafschap en Rotterdam het niet verder dan een gelijk spel, evenals de Twentse Profs en Venlo (één-één). Alkmaar toonde zich opnieuw de meer dere over Utrecht (twee-één) en neemt thans ongeslagen de eerste plaats in deze competitie in. De ontmoeting tussen de twee Limburgse prof-clubs eindigde in een vier-één zege voor Fortuna '54. De stand in de N.B.V.B.-competitie luidt thans als volgt: 2 0 0 4 5—3 1 1 0 3 6—1 1 1 0 3 8—5 0 2 0 2 1—1 0 2 0 2 2—2 10 12 5—5 0 2 0 2 2—2 0 111 5—6 0 111 2—5 0 0 2 0 3—9 Alkmaar Amsterdam Fortuna '54 Rotterdam De Graafschap Rapid '54 Venlo '54 Utrecht 2 Twentse Pi*ofs 2 Den Haag 2 VSV miste Van der Kuil en dit kwam de kracht van de roodwitte voorhoede niet ten goede, vooral daar Bouwens als middenvoor al bijzonder weinig uitrichtte. Vóór de rust vooral was HVC's aanvalsspel dan ook van veel beter gehalte en VSV mocht zich met de kleine HVC-voorsprong dan ook gelukkig prijzen. Na de rust vond De Graaf, die het in de eerste helft vrijwel alleen moest doen, echter meer steun en zo konden de VSV'ers tenslotte met een twee-één-overwinning de kleedkamers opzoeken. Het lijkt een doelpunt maar gelukkig voor V.S.V. gaat de bal tegen het zijnet. De wedstrijd was nauwelijks vijf minu ten oud, toen het publiek reeds de handen op elkaar bracht: Het gold hier de wijze, waarop Brits een vliegend schot van Spaans onschadelijk maakte. Eén minuut later klonk opnieuw applaus, ditmaal echter voor een wapenfeit aan de andere zijde van het veld, waar links-binnen Sleeking doelman v. d. Wint met een machtige schuiver het nakijken gaf (nul-één). Voorlopig bleef HVC de beter spelende ploeg. De Amersfoorters speelden leven diger en hun aanvallen waren beter van opzet. Na een kwartier vengrootte Sleeking bijna HVC's voorsprong, maar Van der Wint wist op waarlijk schitterende wijze het ontzettend harde schot te keren. Goed voorbeeld Het scheen wél, of dit goede voorbeeld van zijn doelman VSV inspireerde. Het tempo kwam ook bij de IJmuidenaren wat hoger te liggen en daar HVC met snelle, open aanvallen de VSV-defensie bleef at taqueren, was de strijd zeker het aanzien waard. Tegen de rust viel HVC nog eens extra fel aan. Door het vlotte open spel van Slee king en Neder hand had de VSV-defensie vaak de grootste moeite zich staande te houden, maar in de stand kwam toch geen verandering. Na de rust leidde krachtig doorzetten van Spaans aanstonds tot de gelijkmaker (één-één) en bij de volgende aanval schoot Onder grote belangstelling, er waren naar schatting zevenduizend bezoekers on het Heemsteedse Sportpark, heeft RCH Zondae als tweede klasser gedebuteerd in de strijd tegen Hollandia. De blauw-zwar- ten hebben in deze ontmoeting geen halve maatregelen genomen. Met cijfers, welke aan duidelijkheid niets te wensen overla ten, bewees RCH zijn meerderheid over de ploeg uit Hoorn, die met een zeven-nul ne derlaag de terugreis kon aanvaarden. RCH begon de wedstrijd in een rustig tempo. De Haarlemmers lieten het woord eerst aan hun gasten, die enkele goede aan vallen op het Raeing-doel ondernamen. Verder dan de backs van RCH kwamen de Hollandianen evenwel niet. Bij RCH moest i-echtshalf De Jong zich kort na het begin wegens een opgelopen verwonding laten vervangen. Honout kwam als invaller in het veld. Deze kreeg een plaats in de voor hoede en Kruyer nam toen de reehtshalf- plaats in. Na een kwartier spelen ging RCH tot het offensief over en het duurde niet lang, of het eerste doelpunt lag achter de Hoomse doelman. Zo bleef het tot vijf minuten voor de rust. In een snel tempo vielen toen ach ter elkaar drie goals, waardoor RCH met een viernul voorsprong kon rusten. Eerst was het Honout, die scoorde, waar na Couwenhoven met twee doelpunten eveneens zijn aandeel leverde. Doelman Van der Kooy van Hollandia, die een uitstekende indruk achterliet, kreeg onmiddellijk na de hervatting een fel schot te verwerken van Van Braam, maar toen Biesbrouck andermaal richtte, was er voor hem geen houden meer aan (vijfnul). Door Van Braam werd het enige minuten later zesnul en dezelfde speler bracht na veertig minuten de eindstand op zeven nul. In Haarlem is Zondag de voetbalwedstrijd EDO-Be Quick gespeeld. Met een vier-één overwinning konden de Groningers de kleedkamer weer opzoeken. We zien hier een moment bij het Be Quick doel: v.l.n.r. Duit, Veenema, Kuipers, doelman Perdok, Klein (EDO) en Huisman. Behalve Klein zijn het allen Groningers. We zien hier hoe doelman Brits van HVC een aanval van VSV afslaat: v.l.n.r. Zwart kruis, doelman Brits, Hageman (allen HVC), springend Spaans en voor hem Van de Biezenbos. De Graaf tegen de paal. Weldra hervonden de bezoekers hun zelfvertrouwen en toen volgde een felle strijd om de leiding. Na 22 minuten bracht Kunst de bal prachtig voor het HVC-doel, waar Spaans gereed stond om met een ver schot via de paal VSV de leiding te geven (twee-één). EDO heeft de goede beloften van de eer ste wedstrijd tegen Go Ahead niet inge lost. Onder buitengewoon fraaie weers omstandigheden welke evenwel slechts een vijf en twintig honderd toeschouwers naar het EDO-terrein hadden doen trekken, werd de EDO-ploeg kansloos door een hardwerkend en vrij goed spelend Be Quick met vier-één verslagen. In tegenstelling met de wedstrijd tegen Go Ahead kon het EDO-elftal thans niet op toeren komen. Het spel werd te kort gehouden, men treuzelde te lang en boven dien demonstreerde de ploeg een gebrek aan snelheid. Dit laatste onderdeel was bij de Gi'oningers beter verzorgd en bo vendien vormden de bezoekers een hech ter ploegverband waarin het goede spel van Lugthart en Rozema in de voorhoede, het stugge verdedigen van Duit en Terp stra in de achterhoede er veel toe bijdroe gen dat EDO doorlopend in de minderheid was. Be Quick toonde zich van het begin af direct vechtlustiger. Het speelde veel beter samen en EDO's stuntelige spel stak daarbij ongunstig af. Het leek of de ploeg zonder enig vertrouwen speelde en vooral Kops, Klein en Plaizier bleven onder de maat zodat er van de voorhoede weinig kracht uitging. De aanvallen van Be Quick droe gen een feller en gevaarlijker karakter en toen Rozema na stevig doorzetten het EDO-doel op korte afstand was genaderd en het eerste doelpunt in de lucht hing, werd hij tegen de grond gelopen. De straf schop werd door aanvoerder Duit onhoud baar ingeschoten (nul-één). Rozema kreeg kort daarna een goede kans maar zijn schot werd door Bax, de enige speler van EDO die in zijn normale vorm speelde, van de doellijn weggewerkt. Zonder verandering van score kwam de rust. In de tweede helft werd de strijd aan beide kanten feller maar het spelpeil had er onder te lijden. EDO trachtte zich aan de greep te ontworstelen en kwam welis waar tot diverse aanvallen maar aan de afwerking daarvan ontbrak veel. De Gro ningse aanvallen waren ook nu gevaarlij ker. Lugthart en Rozema, maar ook mid denvoor Oldenstam maakten het Koning geducht lastig en na negentien minuten kon de Groningse middenvoor uit een voor zet van Fabels de stand op twee-nul bren gen. EDO bleef 't antwoord niet schuldig, want in de volgende minuut bracht Koning uit een hoekschop van Mul de achterstand terug tot één-twee en de vooruitzichten werden iets gunstiger voor EDO. Een prachtig schot van Roodselaar kon doel man Perdok echter onschadelijk maken. En dat was EDO's laatste wapenfeit, want ruim tien minuten voor het einde geraakte Roodselaar geblesseerd en van dat moment af was het gebeurd met EDO. Lugthart scoorde fraai het derde Groningse doel punt en in de laatste minuut was het Ol denstam die de eindstand tot één-vier op voerde.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5