Nieuwe structuur van O.M. en betere werkverdeling ASBEST KACHELPIJPEN E. M. JAARSMA Nieuw-Guinea voor UNO-agenda voorgedragen Benelux-commissie voor de middenstand Bloemendaal Amsterdamse Beurs Zandvoort Lisse Overijsel Drente Gelderland DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 12 Wijziging rechterlijke organisatie Wetsontwerp wil onder meer samenvoeging van parketten en inkrimping van juristental bij de griffiën Franse, Britse en Australische steun voor Nederland Bedrijfsorganisatie vindt in Gent een voorstander Josjida gaat bedanken en nieuwe gunsten vragen Franse onderscheiding voor oud-Zandvoorter Engelse visserij pol itie- kruiser naar Amsterdam Kortebaan-draverijen op 30 September in Lisse Tarwe- en roggeprijzen vastgesteld Scheepvaart Weekreclame Damesvesten 16.95 'n Echte E. M. Jaarsma spaart méér kolen! N.V. KONINKLIJKF. HAARDENFABRIEK en Ellebogen SCHOUS VAN 1854 Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging in de rechter lijke organisatie. In de eerste plaats beoogt het de grondslagen te leggen voor een nieuwe structuur van het Openbaar Minis terie bij de rechtbanken en kantongerech ten: daarnevens wil het mogelijkheden openen voor een meer doeltreffende op leiding van de ter griffie of ten parkette te werk gestelde juristen. De voorstellen betreffende het openbaar ministerie behelzen: samenvoeging van de parketten bij de arrondissementsrechtban ken en de kantongerechten; opheffing van de rang van ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten; het scheppen van een nieuwe rang tussen die van de huidige officier van justitie en de substituut-officier van justitie. Volgens het ontwerp wordt in elk arron dissement een officier van justitie benoemd tot hoofd van het parket, die door deze be noeming wordt onderscheiden van de aan hem ondergeschikte officieren van justitie. De nieuwe structuur schept een geleding tussen het hoofd van het parket en de sub stituut-officieren. Dit opent tevens de mo gelijkheid van meer bewuste coördinatie in het beleid, het hoofd van het parket kan zich daarbij rechtstreeks immers tot een betrekkelijk kleine groep van medewerkers richten, die op hun beurt weer leiding geven aan de arbeid van de jongeren. Het is niet de bedoeling, dat in de toe komst de jongere leden van de parketten uitsluitend de kantongerechtsdelicten, de oudere uitsluitend de rechtbankdelicten vervolgen. Het doorbreken van de op dit punt bestaande verhoudingen acht de minister van belang voor een goede rechts bedeling. Tenslotte kan men met deze werkver deling jonge juristen inschakelen, die aldus een stukje van hun opleidingstijd ten par kette kunnen doorbrengen. Verschillende punten zullen nog verder moeten worden uitgewerkt, waartoe de minister het advies zal inwinnen van een binnenkort in te stellen commissie onder voorzitterschap van mr. E. L. M. H. baron Speijart van Woerden, procureur-generaal bij het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch. Niet-gegradueerden vervangen academici Aanvaardt men de noodzaak van gelei delijke inkrimping van het aantal juristen ter griffie door het niet vervullen van open gevallen vacatures dan dient tevens aan vaard te worden dat een aantal werkzaam heden, die thans door gegradueerden wor den verricht, in de toekomst wordt opge dragen aan niet-gegradueerden. Voor de meest bekwamen onder deze laatsten opent zich aldus het uitzicht op functies, waarop zij, gezien hun ervaring en kwaliteiten, aanspraak mogen maken. Het wetsontwerp voert als nieuw in de rang van gerechtssecretaris bij de arron- dissements-rechtbanken en de kantonge rechten en de rang van secretaris bij een arrondissementsparket. Op het organisatie schema heeft deze rang evenwel geen directe invloed. In de eerste jaren zal de gegradueerde gerechtssecrtearis in tegenstelling tot de ongegradueerde, die voor zijn opleiding als zodanig reeds in vaste dienst zal zijn ambtenaar in tijdelijke dienst zijn. Een vast dienstverband zal pas worden aan gegaan bij de benoeming tot substituut griffier bij een rechtbank, griffie of substi- tuut-grifier van een kantongerecht of sub stituut-officier van justitie. Het wetsontwerp beoogt slechts een weg voor vermindering van het aantal juristen op de kantongerechtsgriffiën te banen. Het handhaaft daarbij de eis dat de lei ding van de griffie toevertrouwd is aan een gegradueerde functionaris, evenwel met die beperking, dat eventueel een grifier als zo danig bij meer dan een kantongerecht wordt benoemd. De uitwerking van deze wetsregel zal in de praktijk moeten worden gevonden. Van onze correspondent in New York) Zoals te verwachten was, komt de kwes tie Nieuw Guinea waarschijnlijk op de UNO-agenda. De bestuurscommissie heeft zich daarvoor met zeven tegen drie stem men en vijf onthoudingen uitgesproken. Voorzitter Van Kleffens onthield zich van stemming ter-wille van de onpartijdigheid. De aanbeveling gaat nu naar de voltallige vergadering ter goedkeuring. Zolang de Indonesische kwestie op de agenda van de Veiligheidsraad blijft staan, kan de Algemene Vergadering alleen maar over deze zaak spreken. Artikel twaalf van het Handvest verbiedt namelijk, tenzij de Veiligheidsraad het verzoekt, dat de Al gemene Vergadering aanbevelingen doec wanneer' een kwestie op de raadsagenda voorkomt. Het is onwaarschijnlijk dat de besprekin gen over Nieuw Guinea tot een resultaat zullen leiden. Groot-Brittannië, Frankrijk en Australië namen de Nederlandse argu menten over en betoogden dat de vrede door de kwestie Nieuw Guinea niet in ge vaar wordt gebracht. Het is een interne Nederlandse zaak, terwijl er tevens op werd gewezen dat het niet wenselijk is dat de Assemblee hierover gaat debatteren zo lang de kwestie nog op de raadsagenda staat. Eén avond zal er in elk geval harmonie heersen in het UNO gebouw. Op elf Octo ber zal tijdens de receptie van voorzitter Van Kleffens en secretaris-generaal Ham- marskjoeld het Concertgebouworkest optre den. Het orkest arriveert op tien October met de Rijndam in New York. AFP. De bestuurscommissie heeft verder aanbevolen de volgende kwesties op de agenda te plaatsen: toelating van Laos en Cambodja tot de UNO, Korea, ontwape ning, toelating van nieuwe leden in het al gemeen, Tunesië en Marokko. De Zuid- Afrikaanse apartheidspolitiek en de behan deling van personen van Indische afkomst in Zuid-Afrika blijven op de agenda staan. In totaal is goedkeuring van 61 agenda punten aanbevolen. Over vijf punten, waaronder de kwestie-Cyprus, moet nog worden beslist. Nu de benoeming van een vrouw in de rechterlijke macht geenszins meer tot de uitzonderingen behoort, lijkt het gewenst, dat bij huwelijk van twee leden van een zelfde college, een dezer dient terug te treden. Ten aanzien van de bezoldiging der leden van het Openbaar Ministerie zijn de voor stellen van de commissie-Speijart van Woerden vrijwel geheel gevolgd. Uitgangs punt is de handhaving van de gelijkstelling in bezoldiging van de leden van de recht banken en van de leden van het Openbaar Ministerie van hetzelfde arrondissement- De aanvangssalarissen zijn voor alle sub stituut-officieren van justitie gelijk. De maxima verschillen in zoverre, dat hierin aan de gelijkstelling met de wedden van de rechters--blijft vastgehouden. Het lijkt verantwoord aan de oudere substituut-officieren van justitie bij de drie grootste rechtbanken een hogere wedde toe te kennen. De aan deze functionarissen te stellen eisen zijn ook iets hoger: de aard van de criminaliteits-bestrijding in de grootste bevolkingsscentra brengt dit mede. Voor de officieren van justitie in het ar rondissement kent het ontwerp geen periodieke verhogingen. In deze rang zullen immers slechts de reeds volledig ervaren substituut-officieren worden benoemd. Ge zien de aard van de functie wordt voorge steld hun een wedde toe te kennen ge lijk aan die van de vice-presidenten van de rechtbanken. (Van onze correspondent in Brussel) De Belgische minister van de Midden stand, Bossart, heeft op de Benelux-dag van de Gentse jaarbeurs verklaard dat binnenkort een officiële Benelux-commis sie voor de coördinatie van het midden- standsbeleid en de studie der midden standsproblemen zal worden opgericht. De middenstandeorganisaties van de drie lan den hebben te Gent twee studie-dagen ge organiseerd, waaraan de Koninklijke Ne derlandse Middenstandsbond en het Insti tuut voor Middenstandson twikkeling uit Den Haag medewerking verleenden. Do heren Swagerman en Deering hielden na mens deze organisaties voordrachten, res pectievelijk over het middenstandsbeleid voor de Benelux en de mogelijkheden voor het mMdenstandsonderwijs in Benelux- verband. België mist een functionele organisatie van de middenstand. Er moeten publiek rechtelijke bedrijfsorganen worden opge richt, overkoepeld door een centrale orga nisatie om de eigen samenhang van het middenstandsbedrijfsleven in de maat schappij te doen gelden, aldus zeide de directeur van de middenstandsorganisatie van Gent, Legon. Deze verklaring was merkwaardig omdat de neutrale midden standsorganisaties in België tot nu toe sterk tegen het denkbeeld van bedrijfs organisatie en een vestigingswet gekant zijn geweest. De president van de Gentse jaarbeurs. Morree, een groot voorstander van de Benelux, werd door de Nederlandse am bassadeur, baron van Harinxma Thoe Sloo- ten, namens de Koningin het ereteken van Officier in de Orde van Oranje Nassau overhandigd. De Beneluxdag werd beslo ten met een gala-diner, waaraan de lof van de Nederlands-Belgische samenwer king werd gezongen. TOKIO (Reuter) Premier Sjigeroe Josjida van Japan heeft de liberale parle mentsleden medegedeeld, dat het hoofddoel van zijn wereldreis is, de Verenigde Staten en andere landen, die het vredesverdrag van San Francisco in 1951 tot stand hiel pen brengen, te danken. Josjida zal Zondag vertrekken en vijftig dagen later terugke ren. Zijn reis voert hem naar Canada. Frank rijk, West-Duitsland, Italië, Groot-Brittan- nië en de Verenigde Staten. In Canada zal hij spreken over de aan koop van Canadese surplus-tarwe, het we derzijdse handelsverkeer en de „bevorde ring van vriendschappelijke betrekkingen". Frankrijk zal hij teruggave verzoeken van een kunstverzameling, die de Franse rege ring in de oorlog in beslag heeft genomen. Tn West-Duitsland zal gesproken worden over verbetering van de handelsbetrekkin gen. In de Verenigde Staten zullen bespre kingen gevoerd worden met regeringslei ders en financiële autoriteiten. Ook zal het Japanse verzoek om toelating tot de UNO ter sprake komen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: M. N. WiemeijerFabius, z.; K. J. H. SteevenszBuitenbos, z,; C. van SteenisVis, d. ONDERTROUWD: H. Landeweer en A. D. de Kloet; C. H. Dommershuizen en J. van Holtz. GEHUWD: J. i ols en M. M. Zwaan. OVERLEDEN: J. Sieraad, 81 j.; D. M. de BruinKelderman, 40 j. 3-3'/?% Neóerl.'4 7 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 100% 230 313'/? 2753A 44314 88/4 16014 142 123'/? 11854 20614 18954 18914 190J4 41% 7714 6314 5154 217/t8 5454 Openings koersen 100'/i 22914 37814 27514 453'/* 8814 16014 14114 123Vi 11714 20614 18954 18914 19414 41% 77 6354 5314 2154 55 De heer Jos. Versteege, die op betrek kelijk jeugdige leeftijd dienst nam bij het Franse Vreemdelingenlegioen, thans nog steeds bij dit legioen als kapitein in dienst is, reeds vele malen onderscheiden werd voor betoonde dapperheid en enige jaren geleden het „Legioen van Eer" ontving, berichtte in een schrijven aan zijn vader in Zandvoort, thans bevorderd te zijn tot Officier in dit Legioen. De heer Versteege, wonende in Fez (Marokko) nam deel aan de strijd om Dien Bien Phoe, wist op avontuurlijke wijze de krijgsgevangenschap te ontlopen en ver toeft thans nog steeds ongedeerd bij de Franse troepen in Indochina. Over ongeveer tien maanden hoopt deze oud-Zandvoorter wederom met verlof te komen en dan met zijn vrouw en beide kinderen, evenals dat enkele jaren geleden het geval was, weer te logeren bij zijn 74-jarige vader in de Tramstraat te Zand voort, wiens enige wens het is, dit weer zien nog te mogen medemaken. Postduivenvereniging „Pleines" De Zandvoortse postduivenvereniging „Pleines" nam begin van deze week deel aan de wedvlucht van Mons af, over een af stand van 217 km. De eerste vogel werd ge toond om 11 uur 9 minuten. De uitslagen waren als volgt: G. Driehui zen. 1, 9, 12i 17. 30. en 33; K. Driehuizen 2, 5, 13. 20, 23, 24, 26, 27, 28; K. Kramer 3, 6, 11, 16: C. Visser 4, 7, 8, 22, 25; J. N. Huijer 10, 18, 19, 35. 36: J. Donker 14; A. Molenaar 15, 29; C. Allebes 21, 31; A. H. Daane 34, 37. Woensdagmorgen liep in IJmuiden bin nen de Britse visserij politiekruiser „Co quette", een mijnenveger van de Algerine- klasse. Het schip kreeg gisteren ligplaats naast de loodsboot bij de Zuidersluis en is vanmorgen om kwart over zes doorgevaren naar Amsterdam, waar het schip drie da gen zal blijven. „De „Coquette" heeft een waterverplaatsing van 850 ton, een lengte van 225 voet, breedte van 35.5 voet en een diepgang van 11.5 voet. Het schip heeft een motor van 2000 pk. en een snelheid van 16.5 mijl. Op Donderdag 30 September zal in Lisse wederom de traditionele harddraverij plaats vinden op de 300 meter baan. Het zal gaan om de grote prijs van de Bloembollenstreek en tevens om het kam pioenschap van Zuid-Holland. Deze harddraverij zal wederom plaats vin den op de grasbaan van de Gebr. Vreeburg, ingang achter Hotel De Witte Zwaan, Vier kant te Lisse. Er zijn 31 paarden ingeschreven waaronder de allerbeste kortebaan paarden van Neder land. Van de ingeschreven paarden zijn er zes welke reeds dit jaar een eerste prijs be haalden op de korte baan. Dit jaar is er ook een prachtige ere-prijs voor de eigenaar van het winnende paard beschikbaar gesteld. Deze ere-prijs is aan geboden door de grote Bloembollenveiling Hollands Bloembollenhuis te Lisse. Donderdagmorgen 30 September zal er weer ringrijden zijn op de Veldhorststraat, alleen leden der vereniging kunnen hieraan deelnemen. Hiervoor worden wederom geld prijzen beschikbaar gesteld, alsook voor de wedstrijd van amateursversieringen. Het luna-park zal reeds Woensdagmiddag 29 September worden geopend. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft de prijs voor tarwe van de oogst 1955 vastgesteld op 25.— per 100 kg. als gemiddelde prijs. Deze prijs is 1.— lager dan die, welke geldt voor de oogst 1954, waarin namelijk nog een aanzienlijke premie ter aanmoedi ging van de tarweteelt boven een redelijke winst was verdisconteerd. Naar de mening der regering is er onder de huidige omstan digheden geen aanleiding meer voor een aanmoedigingspremie. De nieuwe prijs is vastgesteld op basis van berekeningen van het Landbouw-Economisch Instituut. Aangezien de minister het door middel van monopolieheffingen niet mogelijk acht een redelijke prijs voor de rogge te effec tueren, heeft hij besloten aanvullende maatregelen te nemen voor de rogge van de oogst 1954. De maatregelen zullen er in beginsel op gericht zijn voor rogge van oogst 1954 een prijs van 24.25 per 100 kilo te effectueren. Alamak, 21 v. Mombasa n. Aden. Appingediik, 21 te Rotterdam. Aardijk, 22 te Philadelphia. Alcyone, pass. 22 Finisterre n. Antwerpen. Alderamin, 22 v. Calicut n. Karachi. Annekerk, 23 te Penang. Axeldijk, 23 te Philadelphia. Algenib, 22 v. Bremen n. Hamburg. Aalsum, 22 te Rotterdam. Aiblasserdijk, 21 te Galveston. Alcyone, 25 v. St. Vincent te Antw. verw. Amstelstad, 22 v. Antwerpen te Rotterdam. Axeldijk, 21 te Boston. Aalsdijk, 22 v. Rotterdam n. Londen. A Ida bi, pass. 22 Lissabon n. Antwerpen. Alhena, 22 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alioth, 23 te Rio de Janeiro. Alm kerk, 22 v. Genua n. Port Said. Alnati, 22 100 m. W. Oporto. Altair, 22 v. Rotterdam n. Hamburg. Amstelveen, 22 te Djibouti. Argos, 22 v. Malta n. Piraeus. Ariadne, 23 te Rotterdam. Arundo, 23 te Liverpool. Adonis, 21 v. Philadelphia te New York. Aldabi, 26 Antwerpen verwacht. Amor, 22 v. Mersin te Izmir. Arendskerk, 22 v. Manilla n. Cebu. Baud. 22 te Singapore. Barendrecht, 26 v. Ummsaid te R dam verw. Borneo, 22 v. Deddah n. Padang. Bliidendijk, 22 te New York. Boschfontein, pass. 22 Kp. Guardafui n. Mom basa. Barendrecht, pass. 22 Finisterre n. R dam. Boissevain, 19 v. Osaka n. Yokkaichi. Banka, 22 v. Khorramshar n. Basrah. Bintang, 23 te Bahia. Blommersdijik, 22 v. Rotterdam n. Hamburg. Boskoop, 22 1380 m. O.NO. Barbados. Bali, 23 v. Suez n. Colombo. Cottica 22 Paramaribo verw. Caltex Utrecht, pass. 22 Kreta n. Sidon. Charis, 23 v. Jacksonville te Philadelphia. Caltex Perms, 23 v. Sidon n. R'dam. Celebes, pass. 22 ten Z. Fayal n. Alexandria. Callisto, 22 v. Quebec n. Antwerpen n. Hamburg Caltex Nederland, 23 v. Avonmouth n. Stock holm. Delfland, 22 v. Amsterdam n. Bremen. Dalerdijk, 20 te Vancouver. Delfshaven, 23 te St. Vincent. Dui vend ij k, 22 v. Rotterdam n. Baltimore. Enggano, 22 v. Port Said n. Genua. t Esso Rotterdam, 22 450 m. NO. Fayal. Esso Amsterdam, pass. 22 Lissabon n. Sidon. Esso Den Haag, 22 te Algiers. F.lmina, 23 te Dakar. Eemdijk, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Etrema. 23 v. Larnaca n. Beyrouth. Falco, 23 v. Rotterdam n. Chicago. Friesland (KRL), 23 v. Port Said n. Napels. Garoet, pass. 22 Guardafui n. Djibouti. Gooiland, pass. 22 Madeira n. Recife. Groote Beer, 22 v. Rotterdam n. Halifax. Hilversum, pass. 22 Malta n. Port Said. Heelsum, 20 v. Antwerpen te Houston. Hera, 23 v. R'dam te Amsterdam. Indrapoera, 22 v. Marseille n. Cowes. Jagersfontein, 22 v. Las Palmas n. Southampton Jupiter. 22 v. Hamburg n. Antwerpen. Java, 22 v. Napels n. Genua. Joh. v. Oldenbarnevelt, 22 170 m. W. Kreta. Karimata, 22 v. Colombo n. Djibouti. Kota Inten, 23 te Belawan. Kertosono, pass. 22 Fernando Noronha n. Kaap stad. Leersum, 22 te Savanna. Lleve Vrouwekerk, 22 te Rotterdam. Luna, 21 v. Istanboel n. Kalynia. Loosdrecht, 29 v. Genua te Antwerpen verw. Lissekerk, 22 v. Bandarshapur n. Basrah. Laagkerk. 23 Bomba verwacht. Langkoeas. pass. 22 Str. Messina n. Port Said. Limburg. 22 te Bombay. Loosdrecht, 23 te Lissabon. Larenbeng, 22 v. Rotterdam n. Bremen. Lekhaven, pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Lekkerkerk, pass. 23 Straat Messina n. Port Said Maasdam, 21 v. Southampton n. New York. Madoera, 23 te Djeddah. Mapia, 22 v. Amsterdam n. Antwerpen. Metula, 23 te Yokohama. Macuba. 22 v. Geelong n. Singapore. Marpessa, 23 Geelong verwacht. Maas, 21 v. Bremen n. Emden. Macoma, 22 310 m. Z. Bali. Markelo, pass. 22 Borkum n. Aabenraa. Maasdam, 22 v. Cobb n. New York. Maasland, 23 te Las Palmas. Mapia, 23 te Antwerpen. Mentor. 22 te Beyrouth. Molemker'k, 23 te Cadiz. Modjokerto. 23 Hoek v. Holland verw. n. R dam Notos, 21 Finisterre n. Barcelona. Ondina. 21 v. Le Havre n. Amsterdam. Overijsel. 20 v. Penang n. Port Swettenham. Oranje. 25 Tj. Priok verwacht. Oranjestad, 22 v. Antw. n. Amsterdam. Ondina, 23 v. Le Havre te Amsterdam. Oostkerk. 23 v. Suez n. Djibouti. Oranjestad, 23 v. Antwerpen te Amsterdam. Prins Willem George Fred. 21 te Rotterdam. Papendrecht. 25 v. Montevideo te Dakar verw. Pvgmalion. 21 v. Trinidad n. Dordrecht. Prins Willem IV. 22 v. Rotterdam n. Chicago. Pendrecht. 22 Kp. St. Vincent gepass naar Paulsboro. Pieter -S, 22 te Swansea. Polydorus, pass. 23 Ceylon n. Belawan. Prins Maurits, 19 v. R'dam te Montreal. Prins Joh. Wi. Friso, 23 v. Hamburg n. Quebec Prins Philips Willem, 20 v. Milwaukee n. R'dam Ruvs, 19 v. Lorenzo Marquez te Durban. Raki, 22 v. Port Sudan n. Suez. Rempang, 23 te Freeport. Ridderkerk, 21 v. Zanzibar te Dar es Salaam. Rijndam. 24 v. New York te Southampton verw. Slamat, 22 te Bahrein. Stad Alkmaar. 22 te Cochin. Scherpendrecht. 25 Curaqao verwacht. Slied recht. 28 v. Antwerpen te Port Said verw. Statue of Liberty, 1 Oct. van Mena el Ahmadi te Philadelphia verwacht. Singkep, 22 v. Genua n. Marseille. Stad Leiden, 22 v. Tanga n. Zanzibar. Stad Leiden, 20 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Stad Maastricht. 22 v. Huelva te Sluiskil. Saparoea. 22 te Ummsaid. Sibajak, 23 te Rotterdam. Sheratan, 23 te Suez. Stad Vlaardingen, 22 v. Wabana n. Rotterdam. Straat Bali. 23 te Rio de Janeiro. Sarangan, 22 v. Port Said n. Casablanca. Statue of Liberty, pass. 22 Gibraltar n. Phila delphia. Straat Makassar, 20 v. Montevideo te wa,- vishaai. Taria. 21 te Port Said. Thalatta, 21 v. Rotterdam n. Curasao. Tomori, 21 v. Tampa n. Houston. Trompenberg, 22 te Brownsville. Tara. 21 v. Bahia n. Antwerpen. Tabinta, 22 v. Belawan n. Semarang. Talisse, 22 v. Djeddah n. Djibouti. Teucer, 22 v. Port Swetenham n. Singapore. Teucer, 20 v. Penang te Port Swettenham. Tegelberg. 23 te Santos. Tjimenteng, 21 v. Sao Francisco do Sul naar Buenos Aires. Tomini, 22 v. Rotterdam n. Londen. Tiberius, 23 v. Amsterdam n. Kingston. Tomini, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Van Spilbergen, 22 v. Hamburg n. Adam. Woensdrecht. eind Sept. Maracaibo verw. Waterman. 22 530 m. O.ZO. Christmas eil. Wonorato. 23 te Singapore. Willem Ruys. 22 te Rotterdam. Willemstad. 21 170 m. NO. C3rthagena. Westertoren, 22 v. proefvaart terug te R'dam. Usel. 24 v. Hamburg te Rotterdam verw. Zonnewijk, 17 v. New Orleans te Corpus Ohrlsti Zuiderkruis, 22 200 m. O.t.N. Belle Isle. KLEINE VAART Alja, 21 v. Rotterdam n. Dublin. Arctic. 21 v. Rotterdam n. Londen. Avontuur, 21 terug uit zee te R'dam. Ardeas. 22 v. La Pallice te Amsterdam. Aco, 21 v. Amsterdam te IJmuiden. Anna Henny. pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen Atlantis, 22 v. Antwerpen n. Hamburg. Bestevaer, 21 v. Rotterdam n. Wisbeck. Barracuda, 22 v. Colchester n. Rotterdam. Batavier I, 21 v. Safi te Bordeaux. Batavier III. pass. 22 Kp. Roca n. Casablanca. Bab T, 18 te Gent. Castor. 22 v. Karlstad te Rotterdam. Carpo, 22 v. Cherbourg te Honfleur. Driebergen, 22 v. Antwerpen te Rotterdam. Deo Fa ven te, 22 v. Aalborg te Amsterdam. Dollard, 22 v. Rotterdam n. Antwerpen. Doklaan, pass. 22 Vlissingen n. Antwerpen. Elisa. 21 v Dublin n. Garston. Eemstroom. 21 v. Amsterdam n. Huil. Elsenburgh, 22 bij Casquets n. Casablanca. Escaut, 21 v. Rouen te Rotterdam. Franka II, 21 v. Bilbao n. Oporto. Gaasterland, 21 v. Goole n. Wear. Geziena Hendrika, pass. 22 Vlissingen n. Gent Goote, 21 v Amsterdam te Kopenhagen. Grebbestroom, 21 v. Amsterdam n. Londen. Heerengracht. 21 v. Rotterdam n. Nartes. Hondsbosch, 21 v. Rotterdam n. Londen. Hc-ra. 22 te Rotterdam. Hoflaan, nacht 22-23 v. Kemi te R'dam verw. Jan Kreumer, 21 v. Arendal n. Westonpoint. .Toost, 21 v. Mantviuoto n. Vaasa. Joost, 21 v. Mantyluoto n. Wasklot. Jacoba Catharina, 22 v. Antw te Vlissingen. Lingestroom, 21 v. Amsterdam n. Leith. Larix, 19 Kiel gepass n. Stockholm. Lucas Bols I. 22 v. Londen n. Waterford. Muphrid N, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Margriet L, 21 v. Amsterdam n. Londen. Marian, pass. 21 Brunsbtittel n. Poole. Markab. 21 v. Kopenhagen te Stettin verw. Midas, 21 v. Triëst n. Rijeka. Mirfak N, 21 v. Victoria n. Antw. en R'dam. Marte. 21 v. Antwerpen te Vlissingen. Myfem, 21 v. Stockholm n. Kiel. Nieuwland. 21 v. Rotterdam n. Leith. Nero, 22 v. Portsmouth te Amsterdam. Niobe, 21 v. Helsinki te Kotka. Noorderlicht, 22 v. Maassluis te Boston verw. Pascholl. 21 v Antwerpen te Kolding. Pavo, 20 v. Gent naar Malmö. Ponto, 21 v. Amsterdam n. Ostrand. Poortvliet, 21 v. Glasgow n. Peel. Ponza, 18 v. Sundsvall n. Zaandam. RansPl, 21 v. Rotterdam n. Kalmar. Rapid, 21 v. Le Havre te Rotterdam. Suze. pass. 21 Brunsbüttel n. Overschie. Ton S. 21 v. Swansea te Rotterdam. T.yro, 22 v. Cardiff te Cherbourgh. Veenenburgh, 21 v. Rotterdam n. Middlesbro Vrijhurgh, v. 21 Rotterdam n. Londen. Walcheren, 21 v. Newport te Roterdam. Taormina, 21 v. Mantyluoto te Garston. Zwerver, 22 v. Newburgh te Londen verw. Speciale aanbieding Angora- vesten reeds VANAF Bovendien op vertoon van deze advertentie 5 PCT. REDUCTIE Mode magazijnen ANEGANG 24 FRANKESTRAAT 3—5 Provinciegenoten, a.s. Zater dag 25 September opent de Vereniging „EENSGEZIND HEID" haar winterprogram- ma in het Krelagehuis, Leid- sevaart, met een grote caba retavond. Medew. zijn het duo WI-Jo en vele anderen. Na afloop bal tot 3 uur. Voor inl. betreffende lid maatschap of donatie verv. Krocht 6 en A. L. Dyserinck- straat 23. Moeiqïjerih krw'pett ffb* wam? ife worden 7 Neem liever eer wede Kachel of Haardkachel die zuinig is var E. M. J. BROMO Cap. 13400 Kcal./u. 385.- In deE.M. Jaarsma-haard is alles gericht op zuinig en rendabel stoken. Dit wordt be reikt door het zuiver sluiten van de deuren, een flinke circulatie der afvoergassen, een heteluchtcirculatie voor het terug brengen van de naar achteren uitstralen de warmte en tenslotte door de ventilatie- inrichting, die tevens de kamerlucht zuivert. Dag en nacht brandt de E. M. Jaarsma door, zuinig en gemakkelijk. Vele winters lang. Talloze haarden van 30 tot 40 jaar oud zijn nu nog in gebruik. Dezelfde de gelijkheid wordt nog steeds gehandhaafd. Op aanvrage zenden wij Ugaarne onze gratis catalogus met prijzen en afbeeldingen van alle E. AI. Jaarsma-haarden, kachels en heteluchtkachels. HILVERSUM °*>AUNÉ waakte Lodaline spoort me handenvol werkomdat 't zo verbluffend goed reinigt. Alles blinkt in een oogwenk. LODALIENTJE GEEFT RAAD. Was Uw wollen dekens in een Lodoline-sopje. Ze worden er als nieuw van en het kost U nog geen dubbeltje I Hebt U een vraag over de fijne was of de schoonmaak, dan geeft Lodalientje U gaarne raad. Stuur Uw vragen naar Lodalientje, Postbus 2ó9, Breda. Nog altijd 't gemakkelijkste 't beste, 't voordeligste! Denk om brand SCHOUS VAN 1854 GED. OUDE GRACHT 30 Haarlem. Tel. 17530 Nummerbrleven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-af gehaaide nummer» brieven worden na 14 dagen vernietigd. GED. OUDE GRACHT 30 Haarlem. Tel. 17530

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 14