Alle hinderpalen in Londen zijn gisteren uit de weg geruimd Weerbericht Mendès-France accoord met Spaaks controle-voorstel OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bonn zet sluitsteen in zijn brug naar de Balkanlanden Nieuw jaar met Duitse militairen in uniform Tipgever van Didès zou voortvluchtig zijn Twaalf Duitse divisies en 500 Centuriontanks Prins Bernhard bezocht een Zoeloedorp Werkgevers dringen op belastingverlaging aan Het woord is aan Volgende week wordt oude band met Turkije in volle glorie hersteld Tsjoe is onvermoeibaar met zijn Formosa-eis 1 69e JAARGANG No 71 VRIJDAG 1 OCTOBER 1954 Levenslang voor Amerikaan die krijgsgevangene was Mendès-France krabbelt terug Nautilus overgedragen Dodencijfer treinramp bij Hyderabad gestegen Nog 4 Nederlanders in Djakarta gearresteerd Kamer schor.k de regering van Scelha vertrouwen Weer rapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur; Robert Peereboom Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 225 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (Reuter) Op de negen-mogendhedenconferentie te Londen, die heden om twaalf uur wordt voortgezet, zijn gisteren belangrijke vorderingen gemaakt. Van gezaghebbende zijde is vernomen, dat de negen ministers van Buitenlandse Zaken in beginsel algehele overeenstemming hebben bereikt over een West-Duitse bijdrage aan de West-Europese verdediging. „Alle hinderpalen op de weg naar een volledige, officiële overeenstemming zijn uit de weg ge ruimd", aldus een gezaghebbende zegsman. Hij voegde hieraan toe, dat Mendès- France had ingestemd met Spaaks voorstel voor toezicht op de bewapening der verschillende staten, hetgeen hij een „zeer belangrijke concessie" van de Franse premier noemde. „U kunt verwachten kort na Nieuwjaar weer Duitse militairen in uniform te zien". Daar er geen „Europese" weermacht doch samenwerkende nationale legers zullen worden gevormd, zullen de militairen van elk land hun eigen uniformen dragen. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft ver klaard, dat de overeenstemming werd be reikt met het plan-Spaak als grondslag. Doordat het Belgische plan tot beperking van de vervaardiging van bepaalde wapens in Duitsland werd aangenomen, is opnieuw een der Franse bezwaren ondervangen. Het Belgische plan zal door deskundigen wor den uitgewerkt. Een Duitse woordvoerder heeft de beginselen er van „uitstekend" genoemd. Donderdagavond is in een communiqué medegedeeld dat in beginsel overeenstem ming is bereikt over in 't verdrag van Brus sel aan te brengen wijzigingen, noodzake lijk voor een toetreden van West-Duitsland en Italië. Verschillende problemen van practische aard zijn ter bestudering naar deskundigen verwezen. Van diplomatieke zijde wordt vernomen dat onder meer die artikelen geschrapt zullen worden, waarin wordt gesproken over handelend optreden in geval van een Duitse aanval of een dredging daarvan. In antwoord op een vraag zeide de Britse woordvoerder dat het mogelijk is dat de West-Duitse regering een verklaring zal uitgeven, waarin zij opnieuw bevestigt geen geweld te zullen gebruiken ter verwezen lijking van de hereniging van Duitsland, of ter herkrijging van de verloren vroegere Oost-Duitse gebieden. Van gezaghebbende zijde wordt verno men dat de nieuwe Europese verdedigings organisatie vermoedelijk als volgt zal wor den opgebouwd: een orgaan, dat toezicht zal houden op de toewijzing van militaire uitrusting aan de betrokken nationale strijdkrachten; een raad van ministers en een raadgevende vergadering. Omtrent het nog niet opgeloste Saar- vraagstuk zeide de gezaghebbende zegsman dat dit meer een Frans-Duits vraagstuk is, dan een probleem voor de negen-mogend- heden. Nederlands beroep Een Nederlandse woordvoerder zeide dat minister Beyen op Mendès-France een be roep had gedaan thans niet aan te dringen op het ter conferentie nemen van een uit eindelijke beslissing over zijn plan voor een gemeenschappelijke vervaardiging van wapens voor de strijdkrachten der samen werkende Europese staten. Dit beroep werd in grote lijn ondersteund door de Canadese en de Italiaanse ministers Pearson en Marti no. Afgevaardigden verklaarden te hopen, SAN ANTONIO (Reuter) Korporaal Claude Batchelor is door een krijgsraad te San Antonio in Texas tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld wegens samen werking met de vijand en het aanbrengen van medegevangenen in een Koreaans krijgsgevangenenkamp. De 22-jarige Bat chelor weigerde aanvankelijk met 23 an dere Amerikaanse krijgsgevangenen, naar zijn land terug te keren. Tezamen met een andere korporaal, Dickenson genaamd, be sloot hij later toch terug te gaan. Dicken son, die eerder op soortgelijke gronden tot tien jaar werd veroordeeld, was getuige a charge in het proces tegen Batchelor. dat de Britse belofte voor Mendès-France aanleiding zal zijn om zijn drastische voor stellen te matigen. Volgens het Franse plan zou zelfs voor de vervaardiging van ge weerkogels een machtiging van de zeven landen van het (uitgebreide) verdrag van Brussel nodig zijn. Dit plan wordt onuit voerbaar genoemd. Bovendien houdt het een openlijke ten achterstelling van Duits land in, hetgeen men juist wil vermijden. Het Belgische plan verbiedt de vervaar diging van alle „A-B-C"-wapens (atomi- sche, bacteriologische en chemische) in die gebieden die strategisch het kwetsbaarst zijn, zoals West-Duitsland. Bepaalde soor ten zware wapens, zoals tanks, veldgeschut en vliegtuigen, zouden onder toezicht kun nen worden gemaakt. Men is het er over eens, dat de maxima aan nationale strijdkrachten zullen worden bepaald door de Brusselse groep. Volgens het plan-Spaak zal de omvang der strijd krachten de maatstaf zijn voor de toewij zing van wapens en uitrusting. Ook heeft men besloten grotere bevoegdheid te geven aan de bevelhebber van het Atlantisch pact in Europa, die het bevel zal voeren over alle aan West-Europa toegewezen troepen. Dulles voorzichtig De verantwoordelijkheid voor het toe zicht op de bewapening, zo wordt van con ferentiezijde vernomen, zal worden opge dragen aan een uitvoerend lichaam, dat zal worden opgericht door de Brusselse groep. Dit zal handelen bij meerderheid van stem- PARIJS (Reuter) Er is een arrestatie bevel uitgevaardigd tegen André Baranès. een belangrijke getuige bij het onderzoek naar het uitlekken van bijzonderheden over geheime bijeenkomsten van de Franse de fensieraad, omdat hij geen gehoor heeft gegeven aan een oproep van de rechter van instructie, De Resseguier, om Donderdag ochtend getuigenis te komen afleggen. Hoofdinspecteur Jean Didès, voormalig hoofd van de anti-communistische afdeling der Parijse politie, had de veiligheidsdienst meegedeeld, dat Baranès zijn voornaamste tipgever in de communistische partij was. Baranès, die verleden week door het pro- communistisch blad „Liberation" werd ont slagen wegens „politie-activiteit", verdween tien dagen geleden. In kringen van het Parijse militaire ge rechtshof is men van mening dat de ge zochte Baranès de enige is, die kan aan duiden wie degene is geweest, door wie bijzonderheden bekend zijn geworden van de jongste vergaderingen van de Franse verdedigingsraad, ondanks de verscherpte beveiligingsmaatregelen. Roger Wybof, hoofd van ide Franse spion- nage-afweerdienst, heeft verklaard van mening te zijn dat Baranès Didès' voor naamste berichtgever in de Franse com munistische partij was. Hiizelf dacht dat Baranès (een oud-journalist.) „een geheime agent is van de communistische partij, die er in is geslaagd Didès om de tuin te lei den". Mevrouw Baranès legde Donderdag vrij willig een verklaring af voor de magistraat van onderzoek. Men neemt aan, dat zij heeft gezegd geen idee te hebben, waar haar echtgenoot zich bevindt. men. Dulles voelt er niet voor, dat de Brus selse groep de Amerikaanse militaire hulp onder haar leden verdeelt. In deze wil Washington de eindbeslissing aan zich houden. De ministers zijn overeengekomen de samenvoeging der strijdkrachten bij ae kleinst mogelijke eenheid te doen begin nen. De Fransen zouden gaarne zien, dat bij de divisie zou worden begonnen; in dien dit technisch uitvoerbaar was, zou het worden uitgevoerd. Aangelegenheden,waar over nog niet in bijzonderheden overeen stemming bereikt was, zouden in een later stadium worden afgehandeld. Alle te Lon den bereikte beslissingen zullen aan de NAVO-raad worden voorgelegd, die naar men verwacht, volgende maand bijeen zal komen. Volgens de Britse woordvoerder ziet het er niet naar uit, dat de ministers hun werk vóór Zaterdagavond kunnen voltooien. (Van onze correspondent in Londen) Nu de Britse toezegging om permanent troepen op het continent te legeren, be schouwd kan worden als een diplomatieke overwinning voor Frankrijk, heerst de me ning in conferentiekringen, ook onder de Fransen, dat Mendès-France niet het on derste uit de kan kan krijgen. Inzake zijn vèr-gaande voorstellen inzake contröle be treffende strijdmachten en bev/apening schijnt hij reeds terug te krabbelen. De Franse plannen zouden volgens de algeme ne opvatting van de conferentie het econo misch leven van Europa dermate aantas ten dat de conferentie, die onder hoogspan ning werkt, de gevolgen niet kon overzien. De conferentie werd het er over eens, dat de eerste West-Duitse dienstplichtigen in de loop van het volgend jaar onder de wapens zullen worden geroepen. Het nieu we Duitse leger van twaalf divisies zal met 500 Britse Centurion-tanks worden uitge rust. Britse en Amerikaanse militaire des kundigen zullen hun medewerking verlenen bij de vorming van kader en de oprichting van militaire depóts. Mendès-France kon gisteravond niet aan wezig zijn bij het door Eden aangeboden diner, omdat hij een koude heeft opgelopen. Het Verbond van Nederlandse Werkge vers, het Katholieke Verbond van Werk geversvakverenigingen en het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederland, hebben in een schrijven aan de leden van de Tweede Kamer met klem aangedrongen op een aantal belastingver lagingen, zo vroeg mogelijk in 1955. GROTON (Connecticut) (Reuter) De Nautilus de eerste onderzeeboot ter wereld, die door atoomkracht wordt voort bewogen is officieel door de scheeps bouwers overgedragen aan de Amerikaan se Marine. De opperbevelhebber van de Atlantische vloot, admiraal Jerauld Wright, zei, dat de Nautilus waarschijnlijk binnen tien jaar als een ouderwetse machine be schouwd zou worden, als de ontwikkeling even snel zou gaan als in de afgelopen tien jaar. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S Jean de Boisson: De meeste mensen weten zich slechts zo goed te beheersen om dat zij zo weinig te beheersen hebben. Herfstmiddag op het land. De hemel is grijs-blauw met de dreiging van regen. Trouw geleid door zijn hond loopt de blinde langs de bochtige smalle wegen, genietend van de rust en ruimte, de geur van de aarde in het late seizoen. In het gebouw van het hoofdbestuur van de P.T.T. te Den Haag heeft dr. L. Neher Donderdagochtend afscheid genomen van het personeel. Namens H. M. de Koningin werd dr. Neher door de minister van Verkeer en Waterstaat onderscheiden met het Commandeurschap in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De minister mr. J. Algera (rechts) speldt dr. Neher de hoge onderscheiding op de borst. In het midden mevrouw Neher. KAAPSTAD (ANP) Prins Bernhard heeft een autotocht gemaakt naar het dal van de duizend heuvels tussen Pieter- maritzburg en Durban, waar hij Woensdag op weg van Pretoria naar Durban over heen gevlogen was, om het prachtige land schap van dichtbij te kunnen zien. Hoe wel Woensdag de drukste dag tot dusver van de reis was, zag de Prins er uitgerust uit. 's Avonds vertrok hij naar Bloemfon tein. Kaapstad, de moederstad van Zuid- Afrika, waar het op dit ogenblik reeds vol op lente is, bereidt een hartelijke begroe ting van de prins voor, die vandaag wordt verwacht voor een bezoek van twee dagen. Het stadhuis zal met vlaggen zijn versierd en 's avonds worden verlicht. Ook de hui zen langs de route, die de Prins zal volgen worden versierd. Van alle regeringsge bouwen in de stad zal de Zuid-Afrikaanse vlag waaien. De Nederlandse vlag zal wor den gehesen op het gebouw van de ad ministrateur van de Kaapprovincie. Het station van Kaapstad wordt met bloemen getooid. In het dal van de duizend heuvels heeft de Prins een kijkje genomen in een Zoe loe-dorp. Hij nam foto's van dansende Zoeloes in hun traditionele versieringen van kralen. De Prins kreeg kraalwerk. wandelstokken en andere giften voor Ko ningin Juliana en de vier prinsessen. Prins Bernhard heeft tot gouverneur Shepstone van Natal gezegd, „zeer ont daan" te zijn, dat zovele mensen er over hadden geklaagd, dat zij hem Woensdag tijdens zijn rit door de stad niet hadden kunnen zien, doordat hij in een gesloten wagen had gereden. Hij vroeg Donderdag een open auto, maar ongelukkigerwijs was een dergelijke auto niet beschikbaar. De Prins toonde zich ook teleurgesteld, dat hij niet meer van het landschap had kunnen zien. De Prins zeide tot luitenant kolonel G. Sonderman, de tweede piloot van ziin „Dakota", dat hij graag eens naar Zuid-Afrika wilde terugkeren voor een langer bezoek en meer reizen na gr door nevers bewoonde streken en jachtvelden Prins Bernhard heeft de harten van de bevolking van Durban, die overwegend Engelssprekend is, veroverd. De „Natal Mercury" schreef: „Hij mag dan een Prins van het oude Huis van Oranje zijn. in we zen is hij een man van het volk". De „Daily News" plaatste een tekening, waar op de Prins staat afgebeeld, gezeten in een gevleugelde klomp, als „de vliegende Hol lander". Leden van het gevolg van de Prins hebben de begroeting te Durban „verbazingwekkend" genoemd. In Bloemfontein deed zich een aardig voorval voor, toen als laatste aan de Prins graaf Littichau werd voorgesteld, die de Prins onmiddellijk herkende als een oude vriend, met wie hij 24 jaar geleden op school was geweest. Het aantal doden btj het treinongeluk bij Hyderabad is tot 126 gestegen. Er worden volgens de laatste berichten nog 37 passa giers vermist. De trein met 325 passagiers stortte Dnsdag in de gezwollen rivier de Vasanti. BONN (A.N.P.) Als een nieuwe be krachtiging van de nauwe samenwerking, die tussen de bondsrepubliek en de Ooste lijke deelgenoten van de Atlantische ge meenschap is gegroeid, wordt in politieke kringen in Bonn het bezoek beschouwd, dat de Turkse minister-president Adnan Menderes volgende week aan de West- Duitse hoofdstad zal brengen. In Bonn wordt des te meer waarde gehecht aan het bezoek, nu de Londense conferentie de op neming van Duitsland in het Atlantisch verband naderbij gebracht schijnt te heb ben. De besprekingen, die bondskanselier Adenauer met Menderes en zijn minister van Buitenlandse Zaken, Foead Koproeloe, zal hebben, worden dan ook met grote be langstelling tegemoet gezien. Zij worden in een luisterrijke omlijsting geplaatst, die haar hoogtepunt zal vinden in een ont vangst in het oude bisschoppelijke slot van Brühl, even buiten Keulen. De ontvangst zal een demonstratie wor den van de oude vriendschap tussen Duitsland en Turkije. Hoezeer men zich in de bondsrepubliek gelukkig prijst in deze toekomstige Atlantische partner een bond- j genoot te hebben, wiens gevoelens van i vriendschap door de oorlog zijn beïnvloed, is reeds gebleken uit de commentaren op het bezoek, dat dr. Adenauer in Maart van dit jaar aan Ankara heeft gebracht. Het bezoek van de Turkse delegatie aan Bonn vormt de sluitsteen in de brug, die dit jaar tussen de bondsrepubliek en de Balkanlanden geslagen is.In Maart bezocht Adenauer Griekenland en Turkije en in Juni bracht maarschalk Papagos zijn tegenbezoek aan Bonn, waar hij van het gemeenschappelijke Europese vaderland gewaagde. Dr. Adenauer heeft bij tal van gelegen heden blijk gegeven van zijn wens tot een nauwe samenwerking tussen de bondsrepu bliek en de landen van het Balkanpact. De totstandkoming van dit pact heeft ook tot een merkbare verbetering in de betrekkin gen tussen Bonn en Belgrado geleid en verschillen van wereldbeschouwelijke aard zijn in deze betrekkingen geheel en al op de achtergrond gedrongen door van wer kelijkheidszin getuigende inzichten. In po litieke kringen in Bonn is men er dan ook DJAKARTA (P.I.-Aneta) Hèt totaal aantal Nederlanders, dat Dinsdag in Dja kartagearresteerd werd, blijkt 10 te zijn, behalve de zes reeds gemelde namen wer den die dag nog aangehouden: Van der Struys, gepensionneerd sergeant van het K.N.I.L.; C. H. Wedding, gepen sionneerd K.N.I.L.-sergeant, werkzaam bij „Velodrome"; L. J. van Aken, voormalig milicien bij het K.N.I.L., thans werkzaam als waker bij het Nederlandse Hoge Com missariaat in Djakarta en H. Maas, ge pensionneerd K.N.I.L.-fouirier, later bur ger-ambtenaar bij de Nederlandse militaire missie, thans werkzaam als administratieve kracht bij „De Nederlanden van 1845". Naar P.I. Aneta voorts verneemt, is hei hoofd van de consulaire afdeling van het Nederlandse Hoge Commissariaat nog niet geslaagd gegevens te verkrijgen over de redenen, die tot deze arrestatie hebben ge leid. van overtuigd,- dat er dr. Adenauer alles aan gelegen is door middel van de vriend schapsbetuigingen jegens Turkije en Grie kenland ook de samenwerking met de derde Balkanpartner te versterken. De Turkse premier en zijn minister van Buitenlandse Zaken worden morgen in München en pas Maandag in Bonn ver wacht. Zij zullen ook een bezoek brengen aan het Roergebied en daar de gasten zijn van de regering van het land Noord-Rijn- Westfalen. Daaruit blijkt, hoezeer men streeft naar versterking van de aloude economische banden. In economisch op zicht liggen in Turkije voor de Duitse in dustrie grote mogelijkheden door de van ouds bestaande Turkse bewondering voor de Duitse technici. De verdere ontwikke ling dezer mogelijkheden wordt slechts ge remd door het belangrijke betalingstekort, dat de Turken ten opzichte van de bonds republiek hebben. Ook van hier uit. even als uit tal van andere gebieden met afzet mogelijkheden voor de Duitse industrie, wordt voortdurend aangedrongen op cre- dietverlening als middel om de financiële hindernissen te overwinnen. HONGKONG (Reuter) China is be reid tot vreedzaam same'nleven met de Ver enigde Staten, aldus heeft de Chinese pre mier en minister van Buitenlandse Zaken, Tsjoe En Lai, volgens het communistische persbureau „Nieuw China" verklaard. Tot nu toe zijn Amerikaanse strijdkrachten echter nog op „ons Taiwan" (Formosa) om te trachten het Chinese volk te beletten het eiland te „bevrijden". De Amerikanen maken gebruik van Tsjiang Kai Tsjek en de zijnen om „ons land met oorlog te be dreigen." De Chinese premier zeide dit tijdens de viering van het eerste lustrum van de Chi nese volksrepubliek, die vandaag vijf jaar geleden werd gesticht. Voor de opbouw van China is volgens Tsjoe een vreedzame in ternationale omgeving vereist. „Wij ge loven vast, dat landen met verschillende maatschappelijke stelsels naast elkaar kun nen bestaan en dat alle internationale ge schillen geregeld kunnen worden door het middel van onderhandelingen." „Het Chi nese volk zal Taiwan stellig bevrijden en de eenmaking van het gehele land volledig ten einde brengen." De betrekkingen tussen de landen dienen gebaseerd te zijn op vijf grondbeginselen: „wederzijdse eerbied voor souvereiniteit en territoriale onschendbaarheid, non- aggressie, niet-inmenging in elkanders bin nenlandse aangelegenheden, gelijkgerech- tigheid en wederzijds voordeel en het vreedzaam-naast-elkaar-bestaan. „Bescheidenheid, voorzichtigheid en eer lijkheid moeten onze houding bepalen," al dus Tsjoe En Lai, die er tevens op aan drong dat men meer ijver aan de dag zou leggen bij het in de leer gaan bij de Sovjet- Unie „en andere zusterlanden, die verder gevorderde ervaringen bezitten." China moet een socialistische maatschappij bou wen en zou de socialistische industrialisa tieplannen uitvoeren. De strijd om de ver dediging van de vredt, welke China teza men met de andere volken der wereld voerde, zou met de overwinning bekroond worden. ROME (Reuter) De Italiaanse Kamer van Afgevaardigden heeft een motie van vertrouwen in de regering-Scelba, inge diend na een debat over de sehandaalzaak- Wilma Montesi, aanvaard; 294 afgevaar digden stemden voor en 264 tegen de motie, waarin verklaard wordt dat de regering .gedurende het gehele verloop van de zaak- Montesi de haar betamende eerbied voor de loop Van het recht heeft getoond." Premier Scelba sprak voor de stemming. Onder herhaalde, venijnige interrupties van communisten en linkse socialisten zei hij: „Ik verklaar plechtig, dat de regering niets te vrezen heeft van het thans lopende ge rechtelijke onderzoek. Ik hoop, dat de schuldigen zo spoedig mogelijk zullen wor den gestraft, en dat de onschuldigen zullen worden gezuiverd van de, door de jegens hen uitgebrachte beschudigingen, op hen geworpen blaam". De christendemocratische, liberale, repu blikeinse en sociaal-democratische afge vaardigden stemden voor de regering. Tegen stemden communisten, links-socia listen, nationale koningsgezinden en na oorlogse fascisten. De volksmonarchisten onthielden zich van stemming. Met de stemming is een debat van drie dagen over het aftreden van Atillio Piccioni als minis ter van Buitenlandse Zaken hij wil," als advocaat, zijn zoon zelf verdedigen be ëindigd. (van hedenmorgen 7 uur) weers- cc 6 S toestand Sg «J S 5 E a E Z Helsinki geheel bew. NNO 6 li 0 Stockholm regen NNO 4 10 12 Oslo zwaar bew. N 4 9 0,4 Kopenhagen licht bew. W 4 10 6 Londen motregen W 2 14 2 Amsterdam zwaar bew. W 3 13 10 Brussel zwaar bew. W 3 11 4 Parijs motregen W 4 13 2 Bordeaux zwaar bew. W 2 18 0 Grenoble regen windstil 14 0,1 Nice half bew. NW 3 22 0 Warschau geheel bew. WZW 7 Berlijn nevel NNW 3 10 7 Frankfort regen ZW 8 10 4 München regen WZW 11 9 2 Zürich motregen WZW 7 10 5 Genéve regen windstil Locarno sneeuw N 8 18 13 Rome licht bew. ■•indstil 21 0 Neerslag laatste 24 uur ZACHT WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M-I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Overwegend droog weer met veran derlijke bewolking. Tot matig of vrij krachtig toenemende wind tussen Zuid-West en Zuid. Opnieuw hogere temperaturen. 2 October Zon op 6.41 uur. onder 18.17 uur. Maan op 12.45 uur, onder 20.14 uur. Maanstanden 5 Oct. 6.31 uur: Eerste kwartier 12 Oct. 6.10 uur: Volle maan 18 Oct 21.30 uur: Laatste kwartier 26 Oct 18 47 uur: Nieuwe maan IIoor en laaR water in IJmuiden Zaterdag 2 October Hoog water: 6.24 en 18.40 uur. Laag water: 2.11 en 14.18 uur. U*WJU^'AXWAXWXXXJOUXX)UXOLOUUAX*XXX>Ï)UJÜCX*

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1