Kort en bondig De Marinierskapel speelt Woensdag in Concertgebouw „De Prins van Homburg" opgevoerd voor de televisie Kerkdiensten Vierde veroordeling wegens dronken sturen Jubileum D. van Putten Radio Moors HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT li) Benefice-concert dat elk wat wils biedt Voorzorg van Zwanenburgse sloper was niet afdoende Achttienhonderd bezoekers van „Kind en Kunst" Weer oliebollenactie voor Heemsteedse bleekneusjes Nachtdienst apotheken Burgerlijke Stand van Haarlem Woensdagmiddag is de tweede schoolwandeltochi a ZATERDAG 2 OCTOBER 1954 Het jaarlijkse con cert dat de Mari nierskapel onder di rectie van kapitein Gysbert Nieuwland Woensdag 6 October in Haarlems Ge meentelijk Concert gebouw geeft, be looft wederom een bijzondere attractie te worden. De diri gent komt evenals vorige jaren met een geheel nieuw pro gramma dat elk wat wils biedt. Voor de pauze speelt de ka pel werken voor harmonie-orkest van de Hollandse en Belgische componis ten Henk Badings, Gerard Boedijn en Jos Harmeken, na de pauze volgen een zevental kleinere composities waarin leden van de kapel als solisten optreden. Sinds de harmonie kapellen onder de artistieke leiding van beroepsdirigen ten technisch en mu zikaal 'n veel hogere graad van ontwikke ling hebben bereikt, schrijven ook com ponisten van naam gaarne muziek voor deze ensembles. On danks hun gemis aan strijkinstrumenten, bieden de kapellen tal van mogelijkheden inzake klankkleurcombinaties. Hiervan weten de grote componisten ten volle par tij te trekken en wel zo, dat er steeds op dit gebied grote afwisseling kan worden geboden. Dit zal de bezoekers van het con cert op Woensdag duidelijk blijken. Van Badings speelt het orkestlid De Wolf het driedelig concert voor Altsaxo- phone en harmonieorkest, door de compo nist aan de Koninklijke Militaire Kapel opgedragen bij gelegenheid van haar 75- jarig bestaan. Hierin kan men het mooie klanktimbre van de saxofone, evenals in Bizet's L' Arlésierme-Suite, beluisteren in het genre muziek, waarvoor de uitvinder van het instrument het zich heeft gedacht. Van Gerard Boedijn zal de kapel twee belangrijke werken spelen: de virtuoos geschreven Mars Gammatique en het Symphonisch Gedicht „Halewijn", waarin de componist de in de Middeleeuwse le gende optredende personen door sterk sprekende thema's en motieven karakteri seert. Boedijn is de baanbreker in ons land voor de zo noodzakelijke vernieuwing van het répertoire der harmonie- en fanfare korpsen. Men behoeft zich dan ook in Nederland niet meer uitsluitend te bepalen tot het uitvoeren van arrangementen van muziek, die oorspronkelijk gecomponeerd is voor symphonie-orkesten. Van Jos Hanneken, dirigent van de Bel gische Zeemachtkapel, die de laatste tijd ook als componist op de voorgrond treedt, geeft de Marinierskapel de eerste uitvoe ring van diens driedelige „Suite Enfan- tine". In dit werk bespeurt men, dat de componist geen platgetreden paden be wandelt en een kundig instrumentator is. De delen zijn op rake wijze getypeerd. Solistenparade In het tweede deel treden een zestal instrumentalisten, een trombone-kwartet en de gehele groep clarinettisten op. De solisten demonstreren hun vaardigheid en muzikaliteit op piccolo, trompet, trombone, piano, xylophoon en slagwerk. Op elk concert van de kapel trok het solospel van De Zwanenburgse aannemer van slopings- v/erkzaamheden C. G. is gistermiddag door de Haarlemse politierechter tot twee maan den gevangenisstraf en twee jaar ontzeg ging van rijbevoegdheid veroordeeld wegens overtreding van artikel 26 van de Wegen verkeerswet; volgens de tenlastelegging had hij onder invloed van sterke drank een auto bestuurd. De officier van justitie had drie maanden en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist, in aanmerking nemend, dat de verdachte nu reeds voor de vierde maal voor een dergelijk feit terecht stond. Hij was op de avond van de 28ste Augustus van dit jaar begonnen met een aantal glazen bier tijdens een bezoek aan twee café's. Daarna kwam hij een aantal vrienden tegen en omstreeks het midder nachtelijk uur besloot dit gezelschap ge- zamelijk nog een fles jenever in te slaan en deze bij iemand thuis soldaat te maken. Dat geschiedde, maar voordien heeft de verdachte nog een ernstige poging gedaan om althans wat het in kennelijke staat besturen van een auto betreft niet in herhaling te vallen. Hij heeft namelijk eerst zijn auto naar zijn gerage gereden en is toen lopende teruggekomen voor het af gesproken bacchanaaltje. Maar zelfs die voorzorg bleek, hoe goed bedoeld ook, niet afdoende te zijn, want toen de fles leeg was en G. geheel onder invloed, was het eerste wat deze deed naar de garage lopen en zijn auto er uit rijden. Het was inmiddels 29 Augustus geworden en een agent zag zijn surveillance opeens opwindend worden toen hij op een pleintje G. in zijn geheel gekapseisde auto aantrof. Hij was in deze toestand niet ver gekomen, want het onderscheid rijbaantrottoir was te vaag geworden. En er moest nog een andere agent bij komen om de tierende be stuurder te bergen. Deze kreeg in de strijd nog pijnlijk letsel ook. De verdachte gaf de feiten volkomen toe en toonde zeer veel spijt over het gebeurde. „Hij maakte helemaal geen slechte in druk en toch is hij levensgevaarlijk door deze slecht beheerste drankzucht," aldus de officier van justitie, „hij is nu al drie keer voor dit .feit veroordeeld. Dit gaat mensen levens kosten. Ik eis een gevoelige straf; drie maanden gevangenisstraf en afneming van het rijbewijs voor vijf jaar." De ver dachte voerde nog aan dat hij contact had gezocht met een psychiater om er helemaal vanaf te komen. Daarna kwam de politie rechter tof het gemelde vonnis. De Marinierskapel in vol ornaat tijdens een vorig bezoek aan de Spaarnestad. de aanvoerders der partijen, al was het maar in een enkel „trekje", de aandacht. Nu kunnen deze musici beter voor de dag komen met speciaal voor hun instru menten gecomponeerde soli. En wie ser geant-majoor Wilderom heeft gehoord, stelt zeker hoge verwachtingen aan zijn drumspel. Van zulk een programma, uitgevoerd door de befaamde Marinierskapel, moet een grote aantrekkingskracht uitgaan. Te verwachten is dan ook, dat het concert waarvan de baten ten goede komen aan het Marine-Sanatoriumfonds Woensdag goed bezocht zal zijn. HAARLEM EN OMGEVING De ontdekkingsreiziger en schrijver dr. Paul Julien houdt Dinsdag 9 November in het Minervatheater een lezing over zijn reis ervaringen. Deze causerie zal door hem met een aantal films over Afrika worden toe gelicht. De Lutherse Toneelvereniging zal op 30 October het nieuwe seizoen openen met het toneelstuk „Het portret van Aloys", dat zal worden opgevoerd in het Krelagehuis. Na afloop der voorstelling volgt een gezellig samenzijn. Het bestuur van de plaatselijke com missie van het T.B.C.-fonds „Draagt elkan ders lasten" en de stichting I.P.S. te Haar lem, deelt mee, dat de van 30 Augustus tot en met 4 September gehouden collecte f3910,45 heeft opgebracht. Ds. J. H. Telkamp te Haarlem, emeri tus-predikant van de Gereformeerde kerken, van wie wij meldden, dat het Maandag 4 October veertig jaar geleden is, dat hij het predikambt aanvaardde, ziet gaarne af van enigerlei viering- van dit jubileum en zal daarom ook op bedoelde datum afwezig zijn. In een gebouw van de psychiatrische in richting „Bloemendaal" te Loosduinen is Vrijdagochtend in de keuken brand ont staan. Hoewel de vlammen reeds uit het dak sloegen, kon het personeel van de in richting de brand met eigen middelen blussen. Aan mejuffrouw Cornelia Metzelaar is door de Nederlandse Vereniging van Huis wouwen wegens 25-jarige trouwe dienst bij de familie VanderveldenStoop te Bloe- mendaaal een médaille en oorkonde uit gereikt. Een nachtwaker ontdekte vannacht om streeks half twee een begin van brand in een poetsdoek en fabriek aan de Bleekers- vaart te Heemstede. Hij waarschuwde brand weer, eigenaar en politie. De brandweer had het vuur met een paar stralen bedwongen voordat de 9chade van enige betekenis was. De politie onderzoekt de oorzaak. De Linschotenschool houdt in haar ge bouw in de Linschotenstraat te Haarlem op Woensdag 6 October een ouderavond, waar op men kan spreken met onderwijzeressen en onderwijzers en tevens het werk van de kinderen kan bekijken. Hierna zal drs. H. G. Bos. psycholoog, verbonden aan het Ge meentelijk Schoolpsychologisch Bureau een causerie houden over „Verwenning en ver waarlozing". De tentoonstelling „Kind en Kunst", die ten bate van de stichting Kinderbewaar plaatsen Haarlem in het Frans Hals museum werd gehouden, heeft ongeveer achttienhonderd bezoekers getrokken, waardoor men een batig saldo heeft van ruim f 1800. Zeer kort na hun bespreking in „Erbij" verschijnen in Haarlem twee films die wel de nodige belangstelling zullen trekken. In Luxor draait Monsieur Ripois, lieveling der vrouwen," waarover wij verleden week spraken. De gevoelige René Clément schil dert tegen de achtergrond van Londen het weinig hartverhefend optreden van een vrouwenjager (Gérard Philipe). Hij doet dat met veel bekwaamheid, want Clément is een knap filmer, maar erg onder de in druk van de film kwamen wij niet. Daar voor zijn de gebeurtenissen in feite te on belangrijk. Het meest slaagt de film waar zij u een gezicht op Londen biedt in nauwe samenhang met de ontwikkeling van het drama. InCinemaPalace kan men hartelijk lachen om Fernandel, die als verkoper van stofzuigers in wel zeer merkwaardige moei lijkheden raakt verwikkeld maar het, zoals de titel zegt, weet te verkopen. Zijn num mer in ieder geval. Men misse hem in „Fernandel weet het te verkopen" niet. Een reprise brengt City. Daar kan men nog eens genieten van „The quiet man", herinnert u zich, de geschiedenis van een oud-bokser, die in Ierland zijn rust komt zoeken. Veel rust krijgt hij niet, want hij wordt hals over kop verliefd en moet nog menig robbertje vechten om zijn beminde te temmen. U lacht anderhalf uur. In L i d o is „Manon van de bronnen" ge prolongeerd. De lengte van de film, die bij na drie uur duurt, moge niemand afschrik ken. Wel is de dialoog overvloedig, maar daar staat zoveel verrassend beeldenspel tegenover, dat ge niet bedrogen uitkomt, wanneer ge de film uw aandacht betoont. Ook Minerva brengt deze week twee reprises. Tot en met Zondag kan men de ironische filmversie genieten van „De rode Pimpernel." Maandag draait de bekende Franse film „Het balboekje," een bestseller op het gebied der cinematografie. Dinsdag en Woensdag wordt daar nog „Young man with a horn" vertoond, een uitstekende film over een jazztrompettist. En tenslotte biedt Rembrandt iedere dag een andere film in verband met het jubileum van de M.G.M. Reeds hebben wij er uitgebreid aandacht aan besteed. Fr. „Spartacus, de bevrijder der slaven" (Frans Hals) Deze film wekt vele associaties met „Quo Vadis" en „The Robe", zowel wat gegeven aangaat als ook wat ADVERTENTIE PIKW ótcyjwg tforeKSfCéCti&s&esc reet e<*c óovertstê rfesZe séèctc/t/ Soepel en veerkrachtig Degelijk van alwerking. Fraaie, duurzame damasten. En waar het tenslotte om gaat: Zij ziin warm en U slaapt er heerlijk op ïa alle goede zaken verkrijgbaar vanaf f. 92.50 N.V. FABRIEK AUPING - DEVENTER Ook dit jaar zal aan de Raadhuisstraat te Heemstede de zo langzamerhand bekend geworden oliebollenkraam weer verrijzen, waarin dit Hollandse gebak door een aan tal dames ten behoeve van de Heemsteedse bleekneusjes zal worden verkocht. Aan de Zandvoortselaan, in de nabijheid van de spoorwegovergang, wordt door het organi serend comité eveneens opnieuw een „fi liaal" ingericht. De data voor de verkoop zijn ditmaal vastgesteld op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 October, waarbij men weer gaarne op een behoorlijke afname zou wil len rekenen. Van de opbrengst zullen na melijk een aantal Heemsteedse kinderen, voor wie een langer verblijf als normaal in een gezondheidskolonie noodzakelijk is, naar een dergelijk tehuis worden uitge zonden. Zij vinden hier een ideaal onder komen van zes weken tot acht maanden, al naar deze periode voor hun herstel noodzakelijk is. Dit geldt voor bleekneusjes van alle gezindten. Hoewel de ouders hier van naar vermogen in de kosten bijdragen, zijn deze ontvangsten steeds ontoereikend, zodat het comité de ontbrekende gelden voor haar rekening genomen heeft. Van daar kampt men voortdurend met finan ciële zorgen, welke het bestuur door het organiseren van de jaarlijkse oliebollen- dagen enigszins hoopt te kunnen aan vullen. Mocht men eventueel verhinderd zijn de oliebollen persoonlijk aan de kramen te komen afhalen, dan worden deze op die dagen gaarne thuisbezorgd. Hiervoor kun nen reeds nu telefonische bestellingen worden opgegeven aan mevrouw F. Wald- kötter-Benner, Raadhuisplein 23, telefoon 38006; mevrouw T. van de Linde-Wilde- boer, Pieter Aertzlaan 1, telefoon 34050 en mevrouw J. van der Liet, Beethovenlaan 44, telefoon 38204. Fa. C. G. Loomeijer Zn., Barteljoris- straat 11, tel. 10175. Schoterbos-apotheek, Rijksstraatweg 19, telef. 25711. Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, telef. 12038. Apotheek J. Krijnen, Eksterstraat 100, telef. 25860. HAARLEM, 1 October 1954 ONDERTROUWD: 1 Oct., H. Janssen en M. A. Braspenning; H. van Dorp en N. H Swager. GEHUWD: 1 Oct., J. Zaadstra en J. A. Jaeger Nickel. BEVALLEN van een Zoon: 28 Sept., Ch. Chr. LindeboomHoogwout; 30 Sept., G. Baak—van Klooster; A. Renkema—Over- dam; N. E. van Vugt—van Maanen; M. C. van Schaikvan der Werf; 1 Oct,, Th. A. Metten—Vreenegoor; E. M. G. Baas— Leonens. BEVALLEN van een dochter: 30 Sept., C. J. Habich—Nuijten; 1 Oct. T. J. van der LindenJenner. OVERLEDEN: 28 Sept., J. D. Keukeiv- meester, 82 j„ Hazepaterslaan; 29 Sept., A. M. Schreuder—Verhagen. 54 j., Olmenstraat; W. van Hees, 74 j., Middenweg: K. Doorn, 44 j.. Gasthuisvest; 30 Sept., E. J. H. Delg- man—Kersemeijer, 78 j., Wagenweg; B. Meinsma—de Vries, 81 j., Leidsevaart; M. C. Stolwijk, 8 m., Kamperlaan; C. M. E. Blee- ker—Rössing, 70 j., Hazepaterslaan. De bezitters van een televisietoestel, die Vrijdagavond op de N.C.R.V. afstelden, hebben een merkwaardige primeur be leefd. Voor de eerste maal verschenen amateur-toneelspelers op het scherm en - een voor de Haarlemmers des te interes santer gewaarwording - Haarlemse ama teurtoneelspelers, die het Kennemer to neelfestival hebben opgeluisterd met de opvoering van Von Kleist's „De Prins van Homburg". Zij waren waardig bevonden dit spel thans in de televisie-studio op te voeren, uiteraard met ingrijpende wijzi gingen voor wat het stuk en de enscene ring betreft, want de uitzendduur bedroeg ruim anderhalf uur en de ruimte der stu dio viel niet te vergelijken met die van het Bloemendaalse Openluchttheater, waar het drama zich deze zomer voltrok. De regie- taak van Henk Rigters werd in deze op voering overgenomen door televisie-regis seur Peter Koen, die zich uiteraard geheel op de visuele mogelijkheden van stuk en spel instelde, een taak, die aanzienlijk Het 40-jarig jubileum van de heer D. van Putten bij de Provinciale Waterstaat, waar hij thans de functie van technisch hoofdambtenaar bekleedt, is gisteren in het gebouw aan de Nieuwe Gracht op prettige wijze herdacht. De jubilaris werd toege sproken door de hoofdingenieur-directeur, de heer C. Krijn, die de loopbaan van de jubilaris schetste en grote waardering had voor de wijze, waarop de heer Van Putten zich tijdens zijn ambtsperiode van zijn taak gekweten heeft. Ook werd het woord ge voerd door de oud-hoofdingenieur-direc- teur, en enkele collega's. Een fraai schil derij van W. van der Kolk, werd de heer Van Putten aangeboden. De jubilaris bracht het overige deel der dag in huiselijke kring door. In de middag uren maakten nog velen gebruik van de gelegenheid de 63-jarige jubilaris geluk te wensen. Na succes vorig jaar ADVERTENTIE KpH Wlttl [ook veel beter. Neem r Gun U zelf de béste hulp CAMELIA, het gerenom- meerde refoim-verband met j ronde hoeken. De zuiver- witteCamelia-celstof absorbeert' j met minder geen genoegen England. grootsheid betreft. Duizenden figuranten ziet men ook nu weer in het Colosseum, waar zij de strijd tussen gevangenen en wilde dieren aanschouwen en waar de hoogste macht zich niet van haar beste zijde laat zien. Ook nu weer wordt een aanslag gepleegd op het tyrannengezag, ditmaal niet door Christenen, maar door slaven en gladiatoren, en zwervers, die vooral hun makkers een beter bestaan toewensen. Men ziet, hoe Spartacus, een krachtig gebouwde gladiator uit Thracië, met een aantal gla diatoren voorlopig aan het Romeinse gezag weet te ontsnappen en hoe zijn leger voort durend door zwervers wordt aangevuld. De film eindigt met de fatale nederlaag van de enthousiaste, maar geenszins geoefende schare tegen de sterke Romeinse legioenen, waarbij ook aanvoerder Spartacus snquvelt. Ondanks grootsheid en de vaak beklem mende sfeer, die men in deze film aantreft, valt zij toch geenszins gelijk te stellen met de eerder genoemde films, waarbij het ont breken van kleuren wellicht in haar nadeel uitvalt. N. R. K. „Gestolen liefde" (R o x y) Dit is een bewogen verhaal van drie mannen, die hetzelfde meisje begeren. Er komt moord en doodslag van; een onschuldige wordt veroordeeld en een derde meent het pleit èn het meisje gewonnen te hebben totdat op een kwade dag de ten onrechte veroor deelde terugkeert. Dan komt ook dit film verhaal na een traag begin goed op dreef. De camera volgt de wrekende ge rechtigheid in de persoon van een uit het Vreemdelingenlegioen ontvluchte soldaat bij zijn speurtocht door Napels en in een reeks beklemmende scènes krijgt men de zeer spannende ontwikkeling te zien van deze liefdestragedie, die eindigt met een ontroerende hereniging der gelieven. Er wordt verrassend goed spel te zien gege ven in deze Italiaanse film, niet het minst door de bijfiguren, die ervoor zorgen dat de tragiek vaak door een flinke portie humor wordt afgewisseld. S. K. Delicatessenbeurs ten bate van het Rode Kruis Door A. Zwarters Levensmiddelenbedrijf te Heemstede wordt dit jaar een tweede delicatessen- en demonstratiebeurs georga niseerd, welke van Dinsdag 5 tot en met Zaterdag 9 October in het Minerva-theater gehouden wordt. Hiervoor zullen in de foyer vijftien stands worden ingericht, waar verschillende fabrikanten van levens middelen en delicatessen uit binnen- en buitenland hun producten kunnen expo seren en demonstreren. Zoals gebruikelijk, zullen, de bezoekers en bezoeksters ook op deze beurs ruimschoots in de gelegenheid worden gesteld, zich van de kwaliteiten te overtuigen. Behalve dit traditionele proe ven en keuren, heeft de organisator verder nog diverse andere attracties aangekon digd. Tenslotte werd een lage entréeprijs vastgesteld, waarvan de opbrengst in zijn geheel zal worden afgedragen aan de af deling Haarlem en Omstreken van het Nederlandse Rode Kruis. Deze beurs wordt Dinsdag 5 October, 's morgens om tien uur, officieel geopend door jhr dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. ADVERTENTIE Op Woensdag 6 October wordt in Haar lem de tweede Schoolwandeltocht gehouden. Verleden jaar namen aan deze tocht meer dan duizend schoolkinderen deel. Voor deze wandeltocht, die 12 kilometer bedraagt wordt Woensdag gestart van de HBS aan de Raaks door deelnemers van de lagere scholen vanaf 10 jaar tussen 1 en 2 uur en door de overigen tussen 2 en 3 uur. De route is als volgt: Raaks, Raaksbrug, Brouwerskade, Kousebandsbrug, Houtman- kade, Houtmanpad, Korte Zijlweg, Brou werskolk weg (voetpad), Brouwerskolkpad, „Koepetje", Overveens Kopje, Duinlustweg, Zanderijvaart, C.I.O.S. Hier is de weg aan gegeven met vlaggetjes. Verder Duinlust weg, „Kraantje Lek", Elswoutslaan, Duin- vlietspad, Ramplaanpad, Leendert Meesz- straat, Rollandslaan, Vlaamscheweg, Hout mankade, Piet Heinstraat, Koppestokstraat, Brouwerskade, Raaksbrug, Raaks. werd verlicht door wat ik de intrensieke spelwaarde zou willen noemen van de op voering, de opbouw der karakters van uit het innerlijk, zoals dat onder Rigters zorg zame leiding was geschied en door de ta lentvolle spelers waar gemaakt. Daaraan had Peter Koen niets toe te voegen. Wat hem wel te doen stond was de opvoering van haar toneelhoedanigheid te ontdoen om haar voor de camera geschikt te ma ken. Geen herschepping als voor de film, want de technische apparatuur onzer tele visie is daarvoor ten enenmale onvoldoen de, maar een veel sterkere concentratie op de figuren onderling, eèn „dichterbij ha len" van de scène, een direkte weergave in beelden van de dialoog, al naar de be hoefte van het zien door wat wij horen. Dat dit geen geringe opgave is zal dui delijk zijn. Was de voorstelling zoals zij op het toneel wordt gegeven, door de tele visie uitgezonden, dan zou men kunnen1 spreken van gefotografeerd toneel, ook al zijn er nog mogelijkheden om een te sta tische beeldvoering te vermijden. In dit geval echter kon Koen vele scènes trans formeren om hen voor de televisie ge schikt te maken. Hij heeft dat soms ver bluffend goed gedaan met de scènesa deux als hoogtepunten, met knappe beeld wisselingen en het naar voren halen van détails, die in uiterlijke verschijningsvorm de kracht der emoties openbaarden. Hij was echter niet overal even gelukkig. Zo bleef in het toneel waar de Prins van Homburg zijn liefde verloochent, wel het gezicht van de prins in het beeldvlak, maar verscheen ons te laat dat van prinses Nathalie; de boodschapper van 's keurvor sten dood bleef gedurig naar links kijken, als ware zijn hoofd onwrikbaar; vooral de scènes met meerdere figuren leden aan rommeligheid en een tekort aan beeld- scherpte, maar er waren toch ook fraaie episodes. Ik herinner mij vooral het twee gesprek van de prins en zijn boezemvriend in de cel,, ik herinner mij ook dat van hem en prinses Nathalie. Heel mooi kwamen ook de vaandels in het beeld in de scène voor de kerk en de verwarring, die ont stond toen de prins zijn degen moest af geven. Te betreuren viel, dat Koen 's prin sen mimiek in zijn wanhoopscène niet had afgezwakt. Hij was er juist wel in geslaagd de gesticulatie tot een minimum te be perken. Zo leed de vertoning aan bepaal de toch niet onoverkomelijke zwakheden, terwijl ze op andere punten tot in de fi nesses was bekeken. Ze miste de kleur, die de voorstelling in Bloemendaal tot zo'n be levenis maakte. Ze bezat wel spanning, die door de technische onvolkomenheden niet werd afgeremd. Als geheel boeide ze. Ze was minder romantisch en bekoorlijk, minder poëtisch dan als openluchtspel. Ze was wel sterk van concentratie. De coupu res in de tekst waren met zorg toegepast en schaadden niet. Waarvan deze voorstelling van de tele visie de toeschouwer wel overtuigde was het talent van het keurcorps der Haarlem se dilettanten. Heel dit corps schitterde. Deze uitzending mocht dan ook de bekro ning heten van het reeds te Bloemendaal vertoonde spel, dat niet die belangstelling heeft getrokken die het waard was. P. W. FRANSE van ouds bekend - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 HAARLEM ZONDAG 3 OCTOBER 1954 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenburg, H. Doop. 3.30: Liturgische dienst voor Slecht horenden. 7: Ds. D. ter Steege, van Sant poort, Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. S. H. J. Voors. Noorder- kerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Vicaris G. H. Wolfensberger. Bakenesserkerk, Vrouwestr. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. H. Geursen. 10.30: Zie Grote Kerk 7 uur. Geb. Vrijz. Hervorm den, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Ka pel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder kerk. Wika W. Veenstra. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade 10: Wika J. J. Leopold- Timmer. West, Leidsestraat 10: Dhr. D. C. L. van Dijk. Centrum, O. Groenmarkt. 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne. 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F. Bau- draz. Church of England, Kinderhuissingel. Harvest Thanksgiving Service 3 p. m. Alle- Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broe derkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evange lisatie, Nassauplein 8, hoek N.we Gracht. 10 en 5: Eerw. Heer J. W. Grisnist, Rotterdam Woensdag 7.30: Parklaan 21. Ds. Cirkel, Ede Stads Evangelisatie, L. Herenstraat 6. 10: Br. J. Kits, Doorn, met medew. v. h. Zang koor „Eben-Haëzer". 7: Br. A. Th. Besselaar, Amsterdam. Woensdag 8: Br. J. F. Snoeks, Haarlem. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. J. Sevensma, Evangelist te Amstex-dam 5: Dezelfde. H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Jaques Teeuwen en Theo Stringer. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst aan de Dreef bij het Houtplein. Opwekkingssamenkomsten, Zui derstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruyn, Wassenaar. Maranatha-lezing. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Zondag 12: Zondagsschool en Jeugddienst. 3: Oogstfeest. Liefdemaal Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Haarlem-O. Wijklokaal N. H. K. Zomerkade. 7.30: Ds. C. P. Hoekema Rem. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. J. C. Brussaard, van Oegstgeest. Lyceum Aula, ing. van Merlenstraat. 9: Ds. J. C. Brussaard. 5: Dr. P. J. Richel. Zuid-Ooster- kerk, Richard Holkade 125. 10: Dr. P. J. Richel, 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Be gijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. J. Blokland, Rot terdam. Chr. Geref. Kerk, Raaks 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridder straat 29. 10 en 5: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Rijksen Jr. Ger. Gem. L. Margarethastr. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kin derhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhof kapel, Begijnhof. 10.30: Dr. H. Cook, Presi dent Europese Baptiste Federatie. Ds. J. W. Weenink. 7: Ds. J. W. Weenink. H. Avondm. 8.30: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Bijbel lezing en bidstond. Leger des Heils, Schag- chelstraat 26. Zaterdag: Straatzang. Zondag 10: Heiligingsdicnst. 7: Openluchtsamen komst op de Ged. Oude Gracht. 8: Verlos singssamenkomst. Maandag 3.30 en 7.30: Ba zar. De samenkomsten staan onder leiding van Majoor en Mevrouw M. Souverein. Dinsdag 2.30: Gezinsbondsamenkomst. Iedere Zondag kindersamenkomsten om 12 u., leid ster van de jeugd M. Bruis. Pinkstergemeen te, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: E. Schuurman, H. Avondmaal. 7.30: Mej. E. Scharten, Zeist. Donderdag 7.45: Gebedsure. Vrijdag 7.30: Jeugdavond. Vergadering van Gelovigen, Parklaan 21. Geen samenkomst. Bijbelle zing, PaFklaan 21. Donderdag 8: K. Rozen dal. Gemeente des Heeren, Lange Molen straat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Zeven- de-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstu die. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-Beweging. Iedere Zon dagmorgen 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prin senhof, Haarlem. Onderw. „Universele Re ligie"? Christian Science, Jansstr. 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. J. T. Croes v. Delden, Den Haag. Volle Evangelie Gemeente, Paul Kruger- straat 36. 10: Dhr. J. Zeegers. 12: Zondags school. 7: Opwekkingsdienst. Verschillende sprekers. Donderdag 8: Gebedssamenkomst The Bethel Pentecostal Temple Inc. Tempe liersstraat 55 rd. 3: Samenkomst, le en 3e Zondag H. Avondmaal. Woensdag 7.30: Bid stond. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr.a H. van der Loos. H. Doop. 7. Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. Leger des Heils, Ceramstr. 4. Zater dag 1.30: Introductiesamenkomst van de Ka- detten der William Booth kweekschool te Amstelveen, in gebouw Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. Leider: Brigadier Ph. D. v. Dalen. Zondag. 10: Heiligingssamenkomst 3: Openluchtsamenkomst Frans Halsplein. 6.45: Openluchtsamenkomst Soendaplein. 7.30: Sluiting Jubileumfeestweek. Berken straat 10. In al deze samenkomsten werken de Kadetten van de Kweekschool mee en de leiding is in handen van Brigadier Ph. D. van Dalen. 12 en 5: Jeugdsamenkomsten Ceramstraat 4. Maandag 7: Straatzang Over- veen Stoopbad. Dinsdag 2.15: Gezinsbondsa menkomst. 5: Jong-soldaten en Jeugdzang. Woensdag 2, 3.30 en5: Jeugdontspannings- samenkomsten. Donderdag 8: Bidstond. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dhr. H. de Nie. Interkerkelijke Zangdienst in de Sionskerk, Eksterstraat. Vrijdag 8 u. Ver. Doopsgez. Gem., Noorderkapel, Indi- schestraat. 10.30: Ds. Hoekema. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat) Woensdag 8: L. G. Sussenbach. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. W. M. le Cointre, van Amsterdam. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Donderdag 8: Ds. P. de Ruig. bevestiging en intrede Ds. H. W. Wier- da. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. L. Hoorweg Jr. 3.30: Ds. W. M. le Cointre. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10.15: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. W. M. le Cointre. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Nieuwen - huijzen. H. Avondmaal. 19: Ds. Oskamp. H. Avondm. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Jeugddienst. 19: Dr. H. v. d. Loos Haarlem-N. Aula Chr. Lyceum, 10.45: Dr. Ch. de Beus, Overveen. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. afdeling. Kapel Irene, op Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Jac. v. Ruysdaellaan 7, Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Ger. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. H. W. Wierda. Haarlem-N. Camplaan 10: Ds. H. W. Wierda. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Dienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool. Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Rem., Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. Mr. G. A. Alma, Am sterdam-Sloten, Jeugddienst BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Dr. J. H. Stelma, H. Av. 9: Jeugdkapel 12-15 jaar in Maranatha. 10.15: Jeugdkerk. 1620 jaar in Maranatha. Dhr. L. Kip. 11.45: Zondgsschool 5 en 6 jaar Kleu terschool Boslaan. 712 jaar. Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4 10.30: Ds. H. W. Meihuizen, Dg. Den Haag. Geref. Kerk. 9, 10.30, 3.30 en 7.30: Ds. G. Lugtigheid, van Zwolle. Vrije Katholieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdae 7.30: Gespr. Requiem Mis OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Prof. Dr. A. J. Rasker, te Oegstgeest. 10.15: Zon dagsschool, Julianakwartier, Kon. Wilhel- minaschool. Dompvloedslaan, Oogstdienst. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwartier, ge bouw Irene, Elswoutslaan, Oogstdienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus, H. Doop. 17: Ds. Brouwer. Chr. Geref. Kerk 10: Leesdienst. 18: Ds. Eerland uit Lisse. Ned. Prot. Bond. 10: Weleerw. Heer N. C. A. Pols, uit Harderwijk. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: vic. L. C. Baljé 7: Ds. Hagen, van Katwijk aan Zee, Jeugddienst. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven, H. Doop. 6.30: Ds. M. C. Don. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda, H. Avondmaal. 7: Vicaris L. C. Baljé, dankzegging. Geref. Kerk 10 en 3.30: Ds. J. H. Telkamp, van Haarlem. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, H. Doop. 18.45: Bijzondere Kerkdienst. Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Amsterdam. Van 18.4519 u. Zang dienst. Jeugdhuis 10.30: Jonge Jeugdkerk. Dhr. W. Doevendans. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. R. v. d. Mast, v. Bloe mendaal. Jeugddienst. West. Sionskerk. 10.30: Ds. Kroon, H. Doop. 7: Wika van Gin- kel, Bijz. Kerkdienst. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 9.30: Jeugdkapel. Dhr. H. Vis. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. H. Doop. 7: Geen dienst Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15: 10.30: Ds. S M. A. Daalder van H'lem. 7: Jongerendienst Ds. C. P. Hoekema, v. H'lem. Ger. Kerk. 10: Ds. S. Dondórp, van Bennebroek. 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, in „Ons Huis". Dinsdag 8: Joh. H. van Oostveen evangelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. J. J. Koning, van Gouda, Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Lees dienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. De ambassadeur van de bondsrepubliek Duitsland, dr. H. Mühlenfeld, is in Den Haag teruggekeerd en heeft de leiding van de ambassade weer op zich genomen. Bij een botsing met zijn bakfiets tegen een vrachtauto is de 43-jarige broodbakker J. van de Berg uit Zaandam op de Prins Bernhardbrug aldaar om het leven gekomen

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10