EDO in Noor der sportpark voor zware taak tegen sterk Ajax De opstellingen! Sport op Zondag VSV zal met DWS niet veel moeite hebben in Veisen De Kampioen favoriet voor Zilveren Molen Protest eersteklassers naar KNVB-bestuur is Meer dan 100 paarden Zondag naar Alkmaar Biljartprobleem ZATERDAG 2 OCTOBER 1954 5 HANDBAL Lagere klassen Peanut Kutter 77lc77li£frmj In de Wijde Warmer KORFBAL HOCKEY 1 der j Stanley Carl Diem A bras Luis Firpo Slui ti ngscourses Twee doden in de Ronde van Italië De Ronde van Europa Biljarten Kampioenschap 5de klasse in Spaarndam Jeugdschaiiktournooi schaakclub Rolland jee riUKKiooe^jcutm De zevende Tulpenrallye HET ZOU WEL EENS KUNNEN dal er na de wedstrijden van morgen wat meer tekening komt in de ranglijsten van de eerste klasse van de K.N.V.B. Met andere woorden: het zal wellicht iets duidelijker worden welke clubs dit seizoen tot de sterke en welke tot de zwakke verenigingen zullen gaan behoren. Een be langrijke zaak overigens, want van de plaats op de ranglijst aan het einde van de serie wedstrijden zal naar men weet veel afhangen. En dus zullen ook de duels steeds in hevigheid toenemen. Voor de sterken om de goede positie te behouden, voor de zwakken om de benarde postitie de rug toe te keren. Hetgeen overigens de aantrekkelijkheid van de wedstrijden alleen maar ten goede kan komen. Van de clubs uit Haarlem en omgeving gaat Haarlem in sterk gewijzigde opstelling Zondag naar het verre Heerenveen en zal het moeilijk genoeg hebben mat de volle ■winst terug te keren. Een gelijk spel achten wij het meest waarschijnlijk, daar de ver dediging van Heerenveen nu niet bepaald het sterkste deel van de ploeg is. VSV, dat weer op de goede weg is, zal op eigen veld met DWS wel korte metten maken. Al blijft het altijd oppassen voor de zeer wisselvallig spelende Amsterdamse ploeg. Stormvogels, dat in afdeling B steeds maar gelijke spelen behaalt, heeft een zeer moeilijke taak tegen DOS. En in Utrecht riog wel. Het zal ditmaal wel op een neder laag uitlopen. Ook voor EDO. dat in het Noorder Sportpark in Haarlem Ajax ontmoet, zien wij een nederlaag in het verschiet. En een nederlaag met groot verschil zeer vermoe delijk. Na ADO en Feijenoord heeft de Amsterdamse ploeg 't grootste aantal doel punten gescoord in de vier voorgaande wedstrijden. De standen in beide afdelingen zijn: Eerste klasse A Eerste k'asse B GVAV 4 7 Volewijckers 4 7 Enschedé 4 6 Ajax 4 6 VSV 3 4 DOS 4 6 Leeuwarden 4 4 Fnsch. Boys 4 5 AGOVV 4 4 Be Quick 3 4 Heerenveen 4 4 Go Ahead 3 4 Wageningen 3 3 NEC 4 4 Haarlem 3 3 Stormvogels 4 3 DWS 4 3 Rigtersbleek 4 3 HVC 4 3 Zwolse Boys 4 3 Blauw Wit 4 3 Heracles 4 2 Elinkwijk 4 3 EDO 3 1 Vitesse 3 1 Veendam 3 0 In de tweede klasse A zal HFC in de uit wedstrijd tegen 't Gooi heel hard aan moe ten pakken om tot winst te komen. RCH zal tegen het zwakke O VVO, dat uit drie wedstrijden nog geen punt behaalde, wel weer een grote overwinning behalen. In de derde en vierde klasse is in het algemeen nog weinig bekend over de krachtsverhoudingen. Hier worden Zondag gespeeld SchotenCSV, Zandvoortmeeu- wenLaakkwartier. BECTYBB, Ripper- daScheveningen, HillegomBlauw Zwart Archipel—HBC, SLTO—O.G., ETO—DIO, De Meer—Halfweg, EHSDCO, De Ger maanBloemendaal, NEAAalsmeer, To- negidoLisse en THBDOSR. ADVERTENTIE In Amerika zegt men voor pinda kaas ..pindaboter" maar in Neder land zegt men voor pindakaas Het jaarlijks „Zilveren Molen"-tournooi van de Zaanse wielerclub D.T.S., dat Zon dag 3 October op een parcours in de Wijde Wormer wordt gehouden, kan voor de vier de maal een overwinning opleveren voor de amateurs van de Haarlemse wielerver eniging H.S.V. De Kaïnpioen. Na hun over winningen in 1951, 1952 en 1953, waardoor zij definitief in het bezit van de „Zilveren Molen" kwamen, behoren de Haarlemmers ook nu weer tot de favorieten. Aan dit tournooi wordt deelgenomen door 24 nieuwelingen- en 16 amateurploe- gen en evenals bij het clubkampioenschap komt elke vereniging met zes renners in di strijd en is de tijd van de derde aanko mende renner beslissend voor de eindrang schikking. De af te leggen afstand be draagt voor de amateurs 96 kilometer (zes ronden) en voor de nieuwelingen 48 kilo meter (drie ronden). De amateurploeg van De Kampioen be staat uit: Wim Rusman. Piot Slcenvoor- dcn. Arend van 't 1-Iof, Tonny Peters, Piet Peters en Wil Eeteing. Op Jan Eelsing na, die vervangen wordt door de jeugdige Steenvoorclen, is dit dezelfde ploeg die ver leden jaar zegevierend uit de strijd trad Zij zullen echter met het organiserende D.T.S., dat onder meer de renners Blauw, Schoen en de Beverweker Jan Hofland in haar ploeg heeft opgenomen; het Haagse De Spartaan met de gebroeders v. d. Put ten en De Vos; Le Champion met de ge broeders Rabe en dc Wuurmannen en de club van Daan de Groot, Olympia, die alle tot de serieuze kanshebbers behoren, ter dege rekening moeten houden. Ook Alc. Victrix, Volharding, Rott. Leeuw. Feyen- oord en Hoorn brengen sterke ploegen op dc fiets. Nieuwelingen Bij de nieuwelingen zullen de kleuren van De Kampioen verdedigd worden door: As- ma, Huibens, Groeneveld, Tuyp, J. Hoppen brouwer en Vroom, oen team dat minder succesvol uit de strijd zal komen dan dat der amateurs. Meer succes kan in deze ca tegorie het Beverwijkse „Kennemerland" behalen, dat in Jan Groot, Toon Beentjes. Chris Jong en Cor Stroomer uitstekende vertegenwoordigers heeft. De eerste ploeg nieuwelingen vertrekt om elf uur en omstreeks half een zal de eerste amateurploeg de strijd togen hot horloge aanbinden. Start en finish zijn bij café ,,'t Heerenhuis" in de Wtfde Wormer. Ter voorbereiding van de deelneming aan de wereldkampioenschappen 1956, die in Duitsland worden gehouden, heeft de Bondstechnische Commissie van het Ned. Handbal Verbond een uitvoerig programma opgezet. De voorloper van dit programma omvat het houden van technische dagen op 3 October en 7 November, waarop per af deling getraind zal worden met 25 geselec teerde handballers en handbalsters. Men hoopt daarna tot het formeren van ver tegenwoordigende districtsteams te kunnen komen, die voor verdere selectie tegen elkaar in het veld zullen treden. In dit verband heeft nu de Afdeling Haarlem van het NHV voor Zaterdag en Zondag een aantrekkelijk programma vast gesteld. Zaterdagavond wordt dit weekend voor alle leden geopend in de zaal van de Weth. Westerveldschool in de Overtonstraat in Haarlem, waar om 8 uur een Duitse veld- handbal- en een Zweedse zaalhandbalfilm zal worden gedraaid. Een causerie ovei actuele handbalzaken wordt daarna gehou den door de bondsbestuurder Nijsen. Eer. overgang tussen het nuttige en aangename wordt gevormd door een sporlforum. Zondagmorgen wordt er van tien tot half elf een technische training gehouden, waar. ra de uitgenodigden nog anderhalf uur tactische scholing krijgen, 's Middags vin den dames- en herenwedstrijden plaats. De training en de wedstrijden worden ge houden op het veld aan de Van Oosten de Bruynstraat. Het is te hopen dat de weersomstandig heden in de maand October voor het afwer ken van het korfbalprogramma gunstiger zullen zijn dan in September. Want reeds nu kan gezegd worden, dat er een belang rijke achterstand in het afwerken van het programma is ontstaan. Het merendeel der twaalftallen heeft slechts één wedstrijd gespeeld. Animo Ready heeft Zondag "en zware opgave. Het gaat op bezoek bij Excelsior in Hilversum, dat met een 32 overwinning op de oud-eersteklasser DED is gestart. Gezien zijn huidige vorm moet voorts Aurora in staat worden geacht Groen Geel uit Wormerveer te verslaan. Evenals Animo Ready gaat ook Ooster kwartier bij de degradant 1953/54 van de" eerste klasse od bezoek, bij SVK. SVK zal de sterkste blijken. Haarlem ontvangt ZKV uit Zaandam en zal na goede tegenstand de punten aan de gasten moeten laten. In de derde klasse komt het ongeslagen ZKC uit Zaandam op bezoek bij Sport Ver eent; de derde zege van ZKC is te ver wachten. Daarentegen zal Watervliet, dat in Velsen tegen OKV speelt, beslag op beide winstpunten leggen. Fortuna, één der andere kampioenspretendenten, zal weinig moeite met Nieuw-Flora hebben, ook al wordt dan de wedstrijd in Haarlem ge speeld. Voor de reserve-klassen zijn nog vastge steld Oosterkwartier 2ZKV 2 en Haar- De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem, die Zondag in het veld komen, zyn ais voigt samengesteld: HAARLEM: doel Snijders; achter: Oden- tnal en Laan; miaden: Van Duin, De Vooga en Kors; voor: JacoD, Van Osch, Roozen, Scdilpzand en Groeneveld. E.D.O.: doel: Koelemij; achter: Berends en Bax, midden: Snijders, Koning en Vervoort; voor: Plaizer, Mui, Roodse- laar, Spiers en Klein. STORMVOGELS: doel: Venus Jr.; ach-? ter; v. d. Oever en Post; miaden: Venus Sr., H. Snoeks en Van der Velde, voor: 5 Luppens, J. Snoeks, Van der Meer,? Veiaman en J. Tol. V.S.V.: doel: Van der Wint; achter: Schoon en Kunst; midden; Tieirooy, Razeveld en Stijger; voor: Beiiroid, 3 Spaans, Verswijveren, Van der Kuil en De Graaf. x g H.F.C.: doel: Van der Lee; achter: Dek- ker en Wijkhuizen; miaden: Bijleveld, 3 Corbeth en Molijn; voor: Hans Win- f ter, De Nys, Oud, Jochemus en Hein g Winter. g R.C.H.: doel: Van der Voort; achter: Jan- g sen en Van der Brink; midden: De c Jong, De Vos en Hoogendoorn; voor: g Koster, Kruyer, Otte, Biesbrouck en Couwcnhoven. BEVERWIJK: doel: Raap; achter Marx, Lorjé; midden: v. d. Pas, K. Minneboo, - Bouvré; voor: Springer, J. Minneboo, Ketting Sr., Ketting Jr., Van Lint. KENNEMERS: doel: Groot; achter: Le- 3 jeune, Van Luin; midden: D. v. d. Oute- 8 naar, Schaaper, Schaap; voor: F. Mosk, Janssen Jr., Janssen Sr., v. d. Plas, Groen. g ADVERTENTIE -noorotxoooococxxxxxxiooocoocooooocoooooocioooooooocc lem 2Roda 3, waarin de gastheren niet kansloos zijn. De Bloemendaalse dames- en heren- hockeyploegen in de eerste klasse gaan nog steeds gelijk op, wat de tegenpartij betreft. Beide elftallen gaan Zondag naar Den Haag om op het terrein Klein Zwitserland de strijd aan te binden tegen de ploegen van TOGO. Bezien we de resultaten van TOGO op de afgelopen twee competitiezondagen, dan mag verwacht worden, dat de hockeyers van de thuisclub noch de dames- ploeg van die vereniging het Zondag tot winst brengen. En dus liggen twee Bloe mendaalse overwinningen in het verschiet. De beide overgangsklassers, BMHC 2 en Alliance, hebben thuiswedstrijden, die res pectievelijk in het Heemsteedse Sportpark tegen HGC II en op het veld aan de Brede- rodelaan achter Zomerzorg tegen Aeolus worden "gespeeld. Promot lek lassers De Hilvërstim'se mixêd hockeyclub viert dit weekeinde het gouden jubileum. Daar om heeft deze vereniging vrijstelling van competitiewedstrijden gekregen, waardoor in verschillende afdelingen drie in plaats van vier wedstrijden worden gespeeld. Sommige elftallen uit deze omgeving heb ben daardoor een vrije Zondag. Voor de beide promotieklassers (heren) uit Kenne merland staan thuiswedstrijden op het pro gramma, die beide om twee uur beginnen en worden gespeeld tussen Strawberries en Kameleon en Eechtrop en Alkmaar. We geloven dat Strawberries met een gelijk spel al te vreden mag zijn; voor Eechtrop kan met enthousiast spel een overwinning zijn weggelegd. Het eerste elftal van de Zandvoortse hockeyclub gaat op bezoek bij Hurley in Dezer dagen heeft de K.N.V.B. aan de besturen van alle eerste klasse verenigin gen een schrijven gezonden, waarin in ver band met vragen, die het hoofdbestuur hebben bereikt, ter kennis wordt gebracht, dat ingevolge het besluit der bondsverga dering van 28 Augustus spelers, die ver goeding ontvangen, alleen mogen uitkomen in de competitie der eerste klasse van de K.N.V.B. Naar aanleiding van dit rondschrijven heeft het bestuur van de Vereniging van Eersteklassers (V.E.K.) aan het bestuur van de K.N.V.B. een telegram gezonden, nadat de besturen van alle eerste klaseers telefonisch waren geraadpleegd. Unaniem waren de eersteklassers van oordeel, dat tegen de inhoud van de bondscirculaire protest diende te worden aangetekend. In het telegram van de V.E.K.getekend door de voorzitter, de heer Martens (Den Haag) en de secretaris, de heer Van Asselt (Am sterdam) wordt met klem geprotesteerd teren deze maatregel, die men op het ogen blik niet uitvoerbaar acht, mede met het oog op de spelers voor de reserve-klasse. Verzocht werd om een onderhoud. De heer Van Asselt heeft de inhoud van dit protesttelegram toegelicht. „Het is na melijk mogelijk, dat een eersteklasser voor een bepaalde wedstrijd spelers uit lagere elftallen moet opstellen. Als deze spelers eenmaal in de eerste klasse hebben gespeeld en betaling hebben ontvangen, mogen zij niet meer in een lager elftal uitkomen. In tussen hebben wij", aldus de heer Van As selt. „nog niets gehoord op ons verzoek om een onderhoud met het bestuur van de K.N.V.B." Natuurlijk zal dit punt deel uitmaken van de besprekingen op de vergaderingen van de Westelijke eersteklassers en de Ver eniging van eersteklassers, welke bijeen komsten binnenkort zullen worden gehou den. ADVERTENTIE 27/theitcis rWeer perd«9 Amstelveen, waar de teams elkaar niet veel zullen toegeven. Onzekerheid bestaat er ook over de uitwedstrijd van het Bloeinendaalse HBS tegen Schaerweyde. De damespromotieklassers uit deze om geving spelen alle thuiswedstrijden, aan vang elf uur. BDHC II speelt tegen het reserve-elftal van TOGO op het terrein achter Zomerzorg; Alliance in het Heem- steedse Sportpark tegen RBC. Een zege voor de thuisclubs behoort tot de meest waarschijnlijke verwachtingen. Dit geldt ook voor de ontmoeting tussen Strawberries en Pinoké, nu niet meer op het veld aan de Driehuizerkerkweg, maar de eerste compe titiewedstrijd, die op de nieuwe Zaterdag middag in gebruik te nemen velden van Strawberries wordt gespeeld.. Deze velden zijn gelegen aan de spoorlijn Haarlem Velsen nabij de spoorweghalte Velsen-Zee- weg. sSpiecfel Sporten HET ENGELSE VOETBALELFTAL, dat vandaag in Belfast tegen Ierland speelt is na de vrij teleurstellende re sultaten van verleden jaar drastisch ge wijzigd. Niet minder dan zeven nieuwe lingen zijn opgesteld in de verwachting dat het elftal weer spoedig een eenheid zal blijken te zijn. Allemaal jonge spe lers, die vaart in de ploeg moeten brengen. De overige vier werden ge- landhaafd. Eén van die vier is een man, die al zovele jaren lang gehandhaafd bleef een man, die al zevenentwintig jaar lang de aandacht van het voetbal- publick op zich gericht hield en die nog steeds de gevaarlijkste rechtsbuiten is in zijn land. Dat is STANLEY MAT THEWS, de man met de uitzonderlijke voetbalcapaciteiten, die op veertig jarige leeftijd nog onnavolgbaar goed voetbal speelt. VEERTIG JAAR en dan nog interna tional. Er zullen weinig voorbeelden te vinden zijn van spelers, die dat ook ge presteerd hebben. Geen wonder dan ook dat er in de loop der jaren veel goeds over Stanley is geschreven. Niet alleen, om dat hij zo goed voetbal speelde, maar zeker ook omdat hij buiten het speelveld altijd zo'n bescheiden en prettige man was. Als hij wat zegt, zo lazen wij eens van hem. dan spreekt hij heel zachtjes. Hij zou liever een bal koppen dan zijn stem verheffen. En Matthews kopt een voetbal zeker niet meer dan twee maal per sei zoen! Hij is ervan overtuigd dat voetbal gespeeld moet worden met de voeten en met hetgeen er in een hoofd zit zelden met de buitenkant van het hoofd. Met deze Opvatting is Stanley, die overigens reeds op dertienjarige leeftijd in het nationale schoolvoetbalelftal speel de, al professional werd voor Stoke City toen hij nauwelijks zeventien jaar was en voor het Engels elftal uitkwam op negentienjarige leeftyd, een rijk man ge- Stanley Matthews worden. Hij drijft een grote winkel in sportartikelen, hij heeft een eigen hótel, hij verscheen op het toneel en op het projectiescherm en verzorgde een eigen renpaard. Ook als zakenman was Mat thews dus een verstandig man. Dat hij nog steeds speelten hoe is dus niet zoals bij zovele van zijn collega's door gebrek aan geld, maar eenvoudig het feit dat Stanley voetbal spelen prettig vindt en graag de dienaar wil blijven van voetbal en voetbalpubliek. Iets wat hij nu al zevenentwintig jaar onafgebroken met zoveel toewijding doet. Ook vanmiddag zal Stanley weer staan tegenover een back, die veel jonger, ster ker, en handiger is. Maar ook dan zal weer blijken dat het wapen van de veertig jarige Matthews de flitsende bewegin gen van zijn voet en het onnavolgbaar snel manoeuvreren met de bal bij het passeren van die back toch dikwijls doel treffender is. Door zijn capaciteiten en door zijn op vatting over sport en voetbalsport is Stan ley Matthews, die nog onlangs op een vleu gel speelde met een man die nog geboffen moest worden toen Matthews al voor het Engels elftal uitkwam, waard ten voor beeld te worden gesteld. En niet in het minst voor degenen die de weg naar de top willen forceren en die spoedig slecht behandelbare en weinig waardevolle sportlieden zijn. DE WEG naar de top. Daarover heeft de Duitse professor dr. Carl Diem rake woorden geschreven in het orgaan van de Duitse Evangelische kerk. Vroeger dien den, aldus Carl Diem, sportfeesten ertoe het volk de vreugde voor de sport bij te brengen en zodoende nieuwe aanhangers te kweken. Maar tegenwoordig werken de professioneel opgevoerde toppresta ties veeleer afschrikwekkend. Tal van Duitse sportfederaties worden door deze cultus zo zeer in beslag genomen dat zij geen vruchtbare arbeid meer kunnen ver richten in het belang van de sport. De beroepssport sticht eerst wanorde in het amateurisme, vernietigt het dan en gaat tenslotte zelf ten gronde door gebrek aan jonge krachten, meent Diem, die voorts van oordeel is dat bij de orga nisatie van wedstrijden eerst onderzocht moet worden of ze misschien niet alleen met het oog op de ontvangsten of om de sensatie op touw worden gezet. Als we het roer tijdig omgooien zullen in plaats van tribunes met toeschouwers de oefen- velden drukker worden bezocht en zal het aantal beoefenaren stijgen, zo besluit prof. Diem zijn waarschuwing. IN BELGIë woont overigens een man. die dat artikel van prof. Diem eens moet laten vertalen en lezen. Deze man, Mar cel Abras genaamd, zwemt. Hij presteer de niets en wilde toch de aandacht op zich vestigen. En dus ging hij op een Zondagochtend het water van het zwem bad in Doornik in en bleef daar rustig doorzwemmen tot..Maandagavond. In totaal bleef hij vierendertig uur en tien minuten in het water, hetgeen naar het schijnt een nieuw officieus wereld record voor een gesloten circuit schijnt te zijn. In het voordeel van deze Marcel Abras moge gezegd worden dat hij de helft van de geldelijke premies, die hij met deze geslaagde recordpoging verdiende, heeft bestemd voor de familie van de onlangs verdronken Britse Kanaalzwemmer Ted May. WE HEBBEN ALTIJD ZO'N IDEE ge had dat u wel zoudt willen weten wie tcch wel „de wilde stier van de Pampas" werd genoemd. Wij zullen u uit de zorgen helpen. Het was Luis Angel Firpo. En omdat die naam waarschijnlijk nog niet veel zegt, daarom het volgende. Eenendertig jaar geleden was deze Ar gentijn Firpo zo ver op de boksladder ge stegen dat hij mocht boksen tegen de grote Dempsey. Niet minder dan ongeveer vijfentachtigduizend mensen wilden het gevecht zien, hetgeen in totaal bijna twee millioen dollar in het laadje bracht. En., de mensen kregen waar voor hun geld. De traditie getrouw zijn Zondag alle grote entrainementen op de shntings- courses van Alkmaar present, zodat met twee gesplitste draverijen het programma is uitgegroeid tot 10 nummers met ruim 110 paarden. Dit met zorg samengestelde programma biedt elck wat wils, korte en lange afstanden wisselen elkaar af, zodat op alle fronten de strijd zwaar zal zyn. Vooral voor het hoofdnummer om de Acht October-prijs zal de belangstelling groot zijn. De crack Madame B staat hier in voor de moeilijke taak 20 en 40 m voor- gift te geven aan een stel paarden, dat qua klasse nauwelijks voor haar onderdoet. Daar zij bovendien op deze kleine baan haar achterstand buitenom moet m open. hetgeen vooral in de bochten groot ter rein- verlies veroorzaakt, zal deze snelle merrie zich tot het uiterste moeten inspannen om deze taak te volbrengen. Haar vorm in do laatste weken is echter zo enorm, dat zii niettemin als winnares wordt verwacht, vóór Olivier B en Norton Williams. De ruim 2700 m lange Vesting-prijs 5s van weinig minder gehalte. Over ruim vier ronden zal het ongetwijfeld talriike publiek kunnen genieten van een spannen de strijd, waarin Odyllie Spencer haar goede vorm kan bevestigen met een over winning. die zij echter van Princess Nora en Qnerv Hanover niet cadeau zal kri'ren. In de Dirk Senov-prijs zou O Nelly Zora ongetwijfeld als één der favorieten aan de start verschijnen, indnen zij afgelopen Don derdag in Lisse niet zulk zwaar werk te verrichten had gekregen. Z'j zal heel snel moeten zün om na haar Lissen^e kracht toer aar Our Volann en Marry Simons het hoofd te kunnen bieden. Het am,ateursnummer zal voornamelijk gaan tussen de flyer Meerkol S. Pieter D en Pelikaan S. Deze drie paarden ziin vol komen aan elkaar gewaagd, doch daar Meerkol S moeilijkheden met de afstand zal kriigen, wordt Pieter D als eerste aan de finish verwacht, gevolgd door Peli kaan S. Qui est-ce aul Voor stal Gcersen ligt een succes in het verschiet me'. Qui est-ce qui. die in de Dirk Duive'-priis aan de koo van een groot veld vertrekt. Hij zal zich daar eveneens als de vorige maal kunnen handhaven vóór R. Peirosia en Opveger. In zware baan zal de verrassing kunnen komen van Paul B. Ook Nottelman zal niet met lege handen naar huis terugkeren, hoewel hij zich deze keer o.i. slechts met één overwinning te vreden moet stellen. Zijn keuze uit Put7e- linde of Oneen Marv is oonermachtig tegenover Nikos» en Redloff WB. hoewel beide paarden hun juiste afstand treffen Indien met overleg gereden, zal de plaat selijke favoriet Snencer Gay's Zoon in de Willem van Oranje-orijs Geersen met Rita du Maire kunnen klopoen. tenzij de sterke Raleigh Harvester in de eindstrijd sterker blijkt te zijn. In de eerste afdeling van dit nummer valt de keuze on Queen Bonni. gevoled door Ouecn G en Speedy Lady. In het gesplitste openingsnummer wordt in de eerste afdeling het meeste ve-trou wen geschonken aan Surprise G, die Sibvlia Hollo en Reni Snencer achter zich kan laten. Tn de tweede afdeling staat als ge vaarlijke outsider Reine Neosho, die na enige maanden rust opnieuw in de baan versehiint. doch het vermoedelijk toch niet zal kunnen klaren tegen een Sarina, Sally Harvester D en Spencer. Twee deelnemers aan de Ronde van Italië voor automobielen hebben" tijdens de derde 955 kilometer lange étappe van Napels naar Bari de dood gevonden. De Italianen Franco Simontacchi en Lui. za Rezzonico, die in een Laneia Aurelia reden, vlogen uit de bocht en sloegen over de kop. Beiden waren op slag dood. Drie andere coureurs werden eveneens het slachtoffer van een ongeluk. Alle drie moesten zij in ernstige toestand naar het ziekenhuis worden overgebracht. De Italiaan Volpi heeft de 11e étappe van de Ronde van Europa, de individuele tijdrit van Como naar Lugano over 62 kilometer, in 1 uur 33 min. 32 sec. gewon nen. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Volpi (It.) 65.08.18; 2. Couvreur (Belg.) 65.10.18: 3. Pezzi (It.) 65.12.43: 4. Van Dor- mael (Belg.) 65.12.50: 5. Huber (Zwits.) 65.19.10: 5. Huber (Zwits.) 65.19.10; 6. Diot (Fr.) 65.23.31; 7. Krebs (Gr.-Br.) 65 25.07; 8. Mei (Fr.) 65.25.58; 9. Gianme- schi (It.) 65.28.25; 10. Sorgeloos (Belg.) 65.31.33. HET WIMBLEDONTOL'RNOOI 1955. De Wimbledonkampioenschappen 1955 zul len worden gehouden van 20 Juni tot en met 2 Juli. Het gevecht werd er een, waarover men nog lang sprak. Want nauwelijks was het slaan begon nen of Luis Angel Firpo gaf Jack Demp- .sey zo'n geweldige klap dat deze dwars door de touwen op de perstafel buiten de ring terecht kwam. De journalisten hielpen hem ijlings terug in de ring en de strijd werd hervat. Hetgeen echter veel langer dan tien tellen duurde. En als de manager van Luis Firpo onmiddellijk ge protesteerd had zou de titel ongetwijfeld Jack Dempsey aan de Argentijn zijn toegewezen. Maar deze vergat het van de schrik hetgeen Firpo niet alleen de titel, maar ook een fortuin kostte. Want een ronde later had Dempsey zich al weer hersteld en ging „de wilde stier van de Pampas" knock out. Waarom wij deze geschiedenis hebben opgehaald? Onlangs zagen Dempsey en Firpo elkaar weer. Namelijk tijdens een boksgala dat heet nu eenmaal zo ter ere van president Perón van Argen tinië. Daar kwam de millionnair Dempsey om mee te werken als scheidsrechter. Firpo was er het manusje van alles, die blij was er wat bij te kunnen verdienen. Matthews, Diem, Abras, Firpo, vier mensen uit de sportieve massa. Men kan uit hun woorden en daden leren hoe het wel of hoe het niet te doen bij het bedrijven van de lichamelijke in spanning, die spon heet. E. K. PLAATS VAN AFSTOOT Hoe langer men met de keu doorgaat, des te beter wordt de loop van bal B en indien men maar zorgt dat bal A 1 centi meter beneden het midden wordt geraakt, komt de carambole vanzelf tot stand. De techniek is als volgt: bal B: 99/100 vol rechts, bal A 1 centimeter onder het midden met 1 centimeter rechts zij-effect, techniek: drijvend. De stand in het biljarttournooi om het persoonlijk kampioenschap van Haarlem vijfde klasse K.N.B.B.. dat in café De Tourist in Spaarndam wordt gespeeld, is na de tweede avond ais volgt: Van Schijffelen 200 125 11 1.60 8 Groenewoud 150 83 11 1.80 6 Van Meerten 170 123 15 1.33 4 Van Galen 186 160 5 1.16 4 Van Dam 193 169 7 1.14 4 Wiegering 170 125 7 1.36 2 Valks 159 128 11 1.24 2 Koopmans 208 176 11 1.18 2 Hedenavond en morgenavond worden de laatste series partijen gespeeld. Het begin van het voor de achtste maal door de Schaakclub „Rolland" georgani seerde jeugdsehaaktournooi werd geken merkt door een groot aantal deelnemers. Niet minder dan 39 jeugdige schakers heb ben de strijd, die vaak zeer levendig was, aangebonden. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Groep I: L. MostertmanG. de Zeeuw '/*-'/?: groep II: E. J. PetersmaD. G. Vonk 1-0; J. W. de MunckP. Wiesenhaan 1-0; groep III: W. SpaargarenV. van Velzen 0-1; L. BoonstraR. P. v. d. Kasteele 1-0; groep IV: D. Vonk—S. de Jong 1-0: K. SteynK. Verkuyl 1-0; Groep X: T. Slagt G. van Langelaar Jr. 0-1; E. C. Cashoek C. Mestral 1-0; groep VI: H. Crabben- damR. Ballot afgebr.; D. van Vuuren T. Kooymans 1-0; groep VII: W. Oudshoorn H. Kastelein 0-1; Groep VIII: W. Buis mej. A. Mestral 1-0; H. van DisW. Buis 0-1; groep IX: K. de KluisM. van Over- beeke 1—0; B. SeverijnseB. Weyland 1-0. ADVERTENTIE iiiu! BARTEIJ0RISSTR. HAARLEM- TEL 13439 FERP. B01STR. 48 A 0AM TEL 717162 Falcon Gabardine Jassen Inzake de data voor de zevende inter nationale tulpenrallye vernemen wij dat in afwijking van de traditie om de rallye in de laatste week van April te houden, ditmaal door de R.A.C. West aan de F.I.A. verzocht is de data 30 April tot en met 7 Mei 1955 voor de zevende internationale tulpenirallye te reserveren.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7