HERENHUIS GLASPLATEN Fa W. F. Claus JLm 2. teau Vliegende voorwerpen worden talrijker Vietnam-generaals doen beroep op Bao Dai Dertig paarden in serie-draverij Amsterdamse Beurs DINSDAG 12 OCTOBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gelande sigaar werd een vliegende schotel Premier wil niet toegeven Aangehouden Nederlander legt bekentenis af Nederlandse geitjes naar Israel Stenschutter bekende na arrestatie Marinefeesten in Den Helder begonnen Premier Malan treedt op 30 November af Scheepvaart 'N WELL DAME-...C 1$ LilSJE IN WAAR. VERJA Fl. 1.00 REDUCTIE v Münster (DPA/AFP/ANP) Uit tal rijke landen zijn berichten binnen ge komen over „vliegende voorwerpen". De 42-jarige filmoperateur Willi Iloge uit Münster zag Zaterdagavond in de om geving van zijn woonplaats een „voor werp", waarbij zich vier wezens bevonden, van ongeveer 1.20 m lang, met een groot en breed bovenlichaam, een groter dan normaal hoofd en korte dunne benen. Zij waren gehuld in rubberpakken. Hoge had zijn ontmoeting nabij Rinkenrode, toen hij op weg naar huis was. Eerst zag hij licht in een veld op ongeveer zestig meter van de weg, afkomstig van een sigaarvormig voorwerp, dat geheel door een blauw schijnsel was omgeven. Vier wezens werk ten aan de onderkant van het toestel. Hoge, die niet dichterbij durfde te komen, keek tien minuten toe, totdat de wezens langs een soort ladder in het toestel klom men, dat onmiddellijk vrijwel geruisloos loodrecht opsteeg. Na enige seconden kreeg het voorwerp de vorm van een sterk lich tende schijf. In de buurt van Frankfort namen der tien piloten en leerlingvliegers van een zweefschool een „zilverkleurige schijf" waar, die zich op 3.000 meter hoogte ge ruisloos verplaatste. Prof. L. ,T. Pauwen van het astronomisch instituut van Cointe-Sclessin nabij Luik heeft twee brieven ontvangen van per sonen, die beweren vliegende schotels ge zien te hebben. Yeel waarde hecht men niet aan deze waarnemingen, daar op de bewuste avond ter gelegenheid van de Luikse lichtfeesten een groot vuurwerk werd afgestokenNiettemin heeft prof. Pauwen via de dagbladen een oproep tot het publiek gericht hem op de hoogte te brengen van bijzondere verschijnselen, die zij die avond hebben waargenomen. Enige honderden bewoners van Alexan- drië (Egypte) zagen Zaterdagavond boven de stad een lichtend voorwerp, dat van kleur veranderde. Voordat de weerkun dige afdeling van het nabij geleeen vlieg veld een foto van het verschijnsel had kunnen maken, was het verdwenen. Vol gens de onderdirecteur van het observa torium kan hier sprake van Noorderlicht zijn geweest. Een vertegenwoordiger van een Duitse firma te Beiroet (Libanon) zag op dezelfde avond een voorwerp in de lucht, dat een witachtig licht uitstraalde. Een lezer van het Perzische blad „Keihan" zegt boven Teheran een laagvliegend lang werpig voorwerp te hebben gezien, waar van de bestuurder een soort gasmasker droeg. Tenslotte heeft een aantal inwoners van Yaounde (Kameroen) Zondagavond een lichtend, paddenstoelvormig voorwerp waargenomen, dat enige seconden op 600 m hoogte in de lucht stil stond en toen snel in Oostelijke richting verdween. SAIGON (Un. Press) Drie belangrijke Vietnamese generaals hebben een beroep gedaan op het staatshoofd Bao Dai tussen beide te komen in hun geschil met de pre mier. Generaal Van Xuan, die een ambas- sadeurspost te Londen kreeg aangeboden, de 9tafchef Van Hinh en generaal Xuyen hebben gezamenlijk een telegram gezonden aan Bao Dai in Cannes. Bao Dai had Ngo Dinh Diem de opdracht gegeven een nationale coalitie-regering samen te stellen, doch de koppige premier schijnt van geen compromis te willen we ten: hij weigert generaal Van Xuan tot minister van Defensie en vice-premier te benoemen. Zowel de Amerikaanse, ambassadeur te Saigon, Heath, als de Franse Hoge Com missaris Ely en de Franse minister voor de geassocieerde staten La Chambre heb ben getracht Diem over te halen Van Xuan toch in zijn regering op te nemen, hetgeen een einde zou maken aan de poli tieke crisis.' De Vietnamese regering heeft een scherpe censuur ingesteld op alle nieuwsberichten en perscommentaren komende uit Hanoi en Noord-Vietnam. Waflens voor Dartil Islam DJAKARTA (Anela) Van de zijde van het openbaar ministerie heeft Aneta ver nomen, dat de Nederlander J. Kolk bij het politieverhoor het hem ten laste gelegde heeft bekend. De heer Kolk behoort tot een der enkele maanden geleden gearresteerde Nederlanders en wordt er van beschuldigd een rol te hebben gespeeld in het vervoer van wapens van het gebied van Tjiandjur naar de onderneming „Serpong", die als doorvoer-ccntrum zou zijn gebruikt. In het proces-Schmidt heeft dezer dagen de getuige Tomasoa onder gewapend geleide op de onderneming „Darmaga", die 8 kilometer buiten Bogor ligt, verschillende punten aangewezen, die in zijn getuigenis voorkwamen, onder andere de plaats, waar wapens verborgen zouden zijn geweest. Het bleek juist, dat men vanuit de fabriek en de arbeiderswoningen niet kon zien, wat zich in de administrateurswoning afspeelde, zoals Tomasoa had verklaard. Tijdens het onderzoek ter plaatse zei Tomasoa, dat hij 'ruim 2% jaar geleden voor het laatst op de onderneming was geweest. Mr. Sunario werd door de omstanders er op opmerk zaam gemaakt, dat Tomasoa tijdens de laatste zitting had gezegd, dat hij enkele maanden geleden nog op „Darmaga" was geweest. „Dit kan veelzeggend en nietszeg gend zijn" repliceerde Sunario. Voorts ver klaarde Sunario, dat de situatie inderdaad bleek overeen te stemmen met het beeld, dat Tomasao had gegeven. In de eerstvol gende zitting zal proefondervindelijk wor den geprobeerd, of het mogelijk is 164 ge weren en enkele wapens in een grote per sonenauto te laden, zonder dat van buiten daar iets van te zien is. Dit is ook een der punten uit de getuigenis van Tomasoa. Er zullen dit jaar tussen de 1200 en 2000 witte geitjes uit Nederland naar Israel worden verzonden. De eerste honderd zullen Woensdag in een vliegtuig van de Israëlische luchtvaart maatschappij naar Israel worden gebracht. Het ligt in de bedoeling, iedere week per vliegtuig geitjes te verzenden. De moordaanslag te Eist De rijkspolitie te Eist heeft in samenwer king met de gemeentepolitie van Remkum en de rijkspolitie in Doorn de 21-jarige J. H. D., verdacht van moordaanslag in Eist, waarover wij Maandag berichtten, Maan dagavond gearresteerd in de bossen onder Doorn, waar hii in een woning van een vroegere woonwagenbewoner was onder gedoken. De jongeman was de rivier bij Rcnkum overgestoken per pont en was ge schaduwd door een hoofdagent van de po litie uit Renkum, die hem naar de plaats volgde waar hij was ondergedoken. Het huis werd omsingeld en toen was het voor de politie een klein kunstje D. te arreste ren. De man was niet meer gewapend. De Engelse stengun, die hij verklaarde gevon den te hebben, had hij verborgen onder een duiker in een sloot onder het naburige Driel. De man heeft volledig bekend. De toe stand van het slachtoffer K. G. dat in het ziekenhuis te Arnhem is opgenomen, blijft nog steeds zorgelijk. Het staat vast, dat deze moordaanslag het gevolg is geweest van een toevallige ontmoeting. De beide families hebben reeds jarenlang moeilijk heden met elkaar en in de woning van D. lag een stengun geladen klaar. De feestelijkheden in Den Helder ter 'ge- gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Adelborstenopleiding Willemsoord wer den vanmorgen in een buitengewone raads zitting door de burgemeester mr G. D. Re- horst officieel geopend In zijn rede wenste de burgemeester het Koninklijk Instituut voor de Marine har telijk geluk met het jubileum. H« herinner de eraan dat er in Den Helder van oudsher banden zijn geweest met 's lands oorlogs vloot. De adelborstenopleiding was aan vankelijk gevestigd aan boord van „De Rijn", later, sinds 1869, in een daartoe ge sticht gebouw, dat nog als zodanig in ge bruik is, doch geflankeerd wordt door een nieuw, na de Tweede Wereldoorlog gesticht pand. Na de rede van de burgemeester werd op voorstel van B. en W. besloten de zil veren plaquette van de gemeente Den Hel der aan de Marinierskapel van de Konink lijke Marine aan te bieden. Aan de senaat van het corps adelborsten werd door de burgemeester een voorzittershamer over handigd, ontworpen door do beeldhouwer Dirk Bus. Na deze buitengewone raadsvergadering werden op het stadhuis de marine- en bur gerlijke autoriteiten ontvangen, onder wie dr. M. J. Prinsen, Commisaris der Ko ningin in de provincie Noordholland, mr. W. F. Schokking, oud-minister van Marine, de staatssecretaris van Marine, de heer H. C. W. Moormann, de bevelhebber der zee strijdkrachten, vice admiraal A. de Booy, de Commandant Zeemacht Nederland, vice admiraal F. T. Burghard en de comman dant van het Koninklijk Instituut kapitein ter zee H. A. W. Goosjens. Nadat de autoriteten, die vandaag een bezoek brengen aan Den Helder de marine tentoonstelling hadden bezocht, werd een rondvaart door de haven gemaakt Vervol gens bezocht het gezelschap het vliegkamp schip „Karei Doorman", dat gedurende de feestweek door het publiek bezichtigd kan worden, evenals trouwens de andere sche pen in de nieuwe haven. Vele gasten woonden des avonds nog een concert bjj in de nieuwe marinekazerne, dat werd gegeven door het symphonie-or- kest van de Marinierskapel der Koninklijke Marine onder leiding van Gijsbert Nieuw- land en de Koninklijke Zangvereniging Hel ders Mannenkoor onder leiding van Hen drik Arisz. Uitgevoerd werd o.a. „Songs of the Sea". De bariton David Hollestelle verleende zijn medewerking. De hoofdschotel van het Dinsdagavond programma in het Hilversumse Sportpark wordt wederom gevormd door de serie- draverij, waarvoor niet minder dan 30 paar den zijn ingeschreven. Alle grote entraine- menten zijn in dit nummer met meerdere Kaarden vertegenwoordigd, waarvan Geersen et leeuwendeel levert. Daar de indeling der series niet bekend is, wordt het zoeken naar de winnaar er niet gemakkelijker op. De keuze valt echter op de definitieve keuze van Geersen, Rosa Hollandia, Quality F, Roi d' Or. De in vorm gekomen Reine Neosho en Ramona S zullen in deze open draverij even eens nog een rol spelen. Hoewel Geersen in alle nummers sterk is vertegenwoordigd blijft echter toch de vraag of hij het nog tot de meeste overwinningen zal kunnen brengen. Zo zal vermoedelijk Scita Donum in het openingsnummer al het onderspit moeten delven tegen de keuze van De Jong (Sirene, Sietze) en Sonja Henie, die het voordeel hebben in één 18 paarden tel lend veld aan de kop te vertrekken. Ook voor Omar Spencer is de taak te zwaar, daar de hen est niet opgewassen is tegen Quite Henv, Opveger en Querie. In de Wateringen-prijs kan c'e gunstig geplaat ste Rosa B de flyer Quilla Lee de pas af snijden, waarbij het echter nog oppassen,, blijft voor Fedloff W B en Quick P, die voor al bij splitsing van deze draverij zullen domineren. Het internationale slotnummer brengt op nieuw de Belgische hengst Indian Bus aan de start, die Zondag r- Duindigt na een enerverende draverij werd geklopt. De con currentie is echter nu niet zo zwaar, zodat de Belg opnieuw met een grote winkans aan het 2360 m. lange parcours zal kunnen beginnen. Slechts Quick Hollandia G is in staat In dian Bus te houden, doch deze moeilijke pupil van Geersen loopt echter niet graag bij kunstlicht. Als plaatspaard komt in dit aantrekkelijke nummer in aanmerking Playsier. 3-314 Neöerl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Fetroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 100'/,» 241% 400% 289% 493% 90% 166% 144 126% 117% 226 199% 199% 205 43% 79% 65'/ii 57% 26 59 Openings koersen 100'/,» 241% 399% 289 493 91% 167 144 127 117 226 202 200 205 43 79 65 57% 26 59 PRETORIA (Reuter) De Zuid-Afri kaanse eerste-minister, de 80-jariige dr. Malan, zal op 30 November aftreden. Men verwacht, dat de 72-jari.ge minister van Financiën en plaatsvervangende premier, Havenga, Malan zal opvolgen. Dr. Malan, een van de krachtigste voor standers van apartheid, zeide in een ver klaring aan het blad „Die Transvaler", al tijd geloofd te hebben, dat een leider dient te weten wanneer hij de teugels uit handen moet geven en niet moet wachten, totdat vermindering van lichamelijke en geeste lijke vermogens of andere omstandigheden hem tot aftreden dwingen. Er zijn belang rijke kwesties, die hij graag opgelost had gezien, maar hij moet tevreden ziin met de maatregelen die tijdens zijn ambtster mijn zijn genomen. Men nam aan, dat dit sloeg op zijn wetsontwerp dat beoogt kleurlingen van gemengd ras van de alge mene kiezerslijst te schrappen. Dit wets ontwerp zal in de volgende zitting van het parlement in Januari weer worden behan deld. Dr. Malan is in 1948 veldmaarschalk Smuts als premier opgevolgd, nadat Smuts' Verenigde Partij bij verkiezingen was ver slagen. Alkaid, 11 te Las Palmas. Alphacca, 11 te Buenos Aires. Alpherat, 9 v. Santos n. Vistorla. Atemis, U te Rotterdam. Aldabi, 11 v. Hamburg te Antwerpen. Amerskerk, pass. 10 Gibialtar n. Genua. Amstelland. 10 v. Hamburg te Amsterdam. Arkeldijk, pas. 77 Socotra n. Djibouti. Aardijk, 11 v. Antwerpen n. Rotterdam. Aldegonda, 12 te Bangkok. Alwaki, 11 te Buenos Aires. Amstelstad, 11 tePort Said. Antonia, 11 v. Pladju n. Tj. Priok. Arentiskerk, 12 te Colombo. Aardijk, 11 te Rotterdam. Abbedijk, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Alamak, 11 v. Marseille n. Antwerpen. Alblreo, 12 te Rlo de Janeiro. Alkaid, 11 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alnati, 12 te Montevideo. Alpherat, 11 te Victoria. Appingedijk, 11 Kp. Race gep. n. New York. Almdijk, 11 v. Houston te Corpus Christi. Amstelpark, 8 v. Honolulu n. Japan. Amstelveen, 12 v. Port Okha te Bombay. Ba wean, 10 v. Calcutta n. Belawan. Bonaire, 11 te Port of Spain. Bintang, 11 v. Las Palmas te A'dam verw. Boskoop, 10 v. Aruba i.. Carthagena. Banka, 11 te Calcutta. Billiton, 12 te Cochin. Bloemfontein, 11 295 m. W. Walvisbaai. Boschfonteln. 12 Llndi. BlommersdijK, pass. 11 Ouessant n. Marseille. Boskoop. 13 Carthagena verwacht. Blitar, pass. 11 Ftnlsterre n. Las Palmas. Bolssevain, 8 v. Yokohama n. Buenos Aires. Bintang. 11 v. Las Palmas te Amsterdam. Caitex The Hague, 11 te Rotterdam. Coltica, 10 v. Plymouth te Amsterdam. Caitex Delft, pass. 111 Gibraltar n. Rotterdam. Cistula, 11 v. Rotterdam n. Stockholm. Cleodora, 12 te Newcastle. Celebes, 12 v. Aden n. 'Colombo. Duivendijk, 10 v. Balboa n Los Angeles. Delfland, pass. 11 Ouessant n. Las Palmas. Ena, pass. 1' Port Said n. Gibraltar. Esso Den Haag, pass. 17 Finisterre n. Sidon. Eilmina, 12 te Accra. Esso Amsterdam, pass 11 Vlissingen n. Ceuta en Sidon. Gaasterkerk, 10 v. Newcastle News te Melbourne Gaasterland, pass. 12 St Paulsrock n. Las Pal as. Graveland, 12 te Itajal. Gordias, 12 te Palermo. Hathor, 10 te Amsterdam. Heemskerk. 12 te Mombasa. Heelsum, 12 te Fernandir.a. Haulerwijk, 8 v. Port Alfred te Comeau baai. Indrapoera, verm. 13 v. Gdansk n. R'dam. Japara (KRL). 10 v. Eoston n. Baltimore. Java. 10 v. Amsterdam te Hamburg. Joh. v. Oldenbarnevelt, 12 Fremantle verw. Karimun, 10 v. Londen te Amsterdam. Kota Inten, pas. 10 Perim n. Djeddah. Kedoe. 11 v. Amsterdam n Bordeaux. Karimata, pass. 11 Gibraltar n. Amsterdam. Korovlna. pas. 11 I.ands End n. Curagao. Kertosona, 12 te Durban. Kalydon, 12 te water gelaten. Kedoe, 12 v. IJmulden n Bordeaux. Lekkerkerk, 11 v. Karachi te Bombay. Lemsterkerk, pass. 10 Perlm n. Port Said. Loosdrecht, 11 te Antwerpen. Leersum, 10 te Amsterdam. Langkoeas, 12 Semarang verwacht. Loenerkerk, 11 v. Madras n. Rangoon. Lombok, 11 te Vancouver. Lawak, 12 v. Djibouti te Port Soedan. Lekhaven, 12 v. R'dam n. Buenos Aires. Leuvekerk, 13 v. Colombo te Bombay verw. Lutterkerk, '12 v. Suez n. Dubal. Marken, 12 Huil verwacht. Meliskerk, 10 v. Aden n. Djibouti. Maas, 12 te Tunis. Madoera, pass. 11 Ouessant n. Amsterdam. Manoeran, 11 te Colombo. Mapia, li te Marsehle. Manekerk ïu v. Kobe n. Hongkong. Marken, 12 te Huil. Muiderkerk, 11 v. G-enua n. Port Said. Mitra, 12 v. Curagao te Stanlow. Noordwijk, 13 te New Oileans verw. Nieuw Amsterdam, 11 570 m. W. ten N. Lands Ejid. Noordam, 11 220 m. Z.ZO. Sable eil. Ondina. pass. 11 Fayal r.. Curagao. Oostkerk, 12 te Cebu. Oranje, pass. 11 Perim n. Suez. Oranjestad, 11 1040 m. O.NO. Barbados. Dnon, li te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje, '0 te Rotterdam. Phrontls, 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Prins Fred. Willem, pass. 10 Vlissingen naar Hamburg. Peperkust, 11 v. Le Havre n. Antwerpen. Rernpang. 11 v. New York n. Casablanca. Papendreoht, 11 v. Rotterdam n. Batoem. Prins Willem III, 11 te Rotterdam. Pleter S, 12 v. Barry n. Swansea. Prins Maunts, 6 v. Milwaukee n. Rotterdam. Prins Philips Willem, 11 v. Le Havre n. R'dam Radja, 11 te Baltimore. Rijnland, 10 Recife gepass n. Rio de 'anelro. Rernpang, 6 v. Philadelphia n. Calcutta. Rita, 11 v. Pladju n. Penang. Roebiah, 11 v. Belawan n. Colombo. Rondo, 12 te Port Swettenham. Ruys, 12 te Montevideo. Raki, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Rijndam, 11 v. New York n. Rotterdam. Salland, 11 te Rlo de Janeiro. Samarinda, 10 v. Cristobal n. Trinidad. Sarangan, 10 v. New York n. Philadelphia. Scherpendrecht, 12 Rio de Janeiro verw. Sheratan, 11 Philadelphia verw. Slamat, 11 te Bombay. Stad Lelcjen, 11 te Suez. Stad Arnhem, 10 v. Damman te Koeweit. Stentor, 9 v. Amsterdam n. Trinidad. Sommelsdljk. pass. 11 Banka n. Tj. Priok. Sliedrecht, pass. 11 Ras al Hadd n. Eva Perón Siaoe, 10 v. Singapore n Brisbane. Sumatra, pass. li Ceylon n. Belawan. Sunetta, 10 v. Mena el Ahmadl n. Suez. Sirrah, 12 v. Newcastle n. Townsville. Sloterdijk, pass. 11 Miami n. New Orleans. Stad Schiedam, 12 v. Vlaardingen te R'dam. Stad Dordrecht, 12 v. Rotterdam n. Palermo. Stad Maastricht, 12 v. Rotterdam te Napels verwacnt. Tiba. 9 v. Montevideo n. Santos. Tarakan, 11 te Port Soedan. Taria. pass. 11 Lacadiven n. Pladju. Tegelberg. 12 te Durban. Ternate. 45 Bangkok verwacht. Tjipanas, 12 te Kaapstad. Tabian, 12 v. Mirt n. Priok. Themisto, 14 v. Norfolk te Glasgow verw. Van Llnschoten, 11 v. Dakar te Le Havre. Van Spilbergen, 12 te Freetown. Waal. U v. Hamburg te Amsterdam. Waterland, 10 v. St. Vincent te Amsterdam. Wonorato, pass. 10 Guardafui n. Suez. Willemstad, 11 1560 m. W.ZW. Madeira. Wonoglrl. pass. 11 Finisterre n. Port Said. Waterman, 12 te Suez. Westerdam, 11 285 m. W.t N. Scllly's. Westland, 12 te Montevideo. Zaan, 12 v. Umuiden te Stockholm. Zeeland (KRL), pass. 11 Perim n. Colombo. KLEINE VAART Adm. De Ruyter, 10 v. Londen te Halmstad. Adm. Nelson, 11 v. Karlskrona te Londen. Annie, 10 v. St. Valery n. esbjerg. Appingedam, 12 v. Antwerpen te R'dam verw. Arnoudspoiaer, vertr. 11 v. Antwerpen n. R'dam Auriga, 10 te Walkom. Alpha b, 11 v. Londen te Rotterdam. Avontuur, 10 v. Eilesmereport te Rotterdam. Aibergen, 11 v. Swansea te Rotterdam verw. Anna b, 10 v. Rotterdam te Bristol. Ary Scheffer, 12 v. Gotr.enburg te R'dam verw. Atlas, pass. 11 Pltboei n. Amsterdam. Boreas, 9 v. Genua n. Tarragona. Sergsingel, 11 v. Mesa„e te Zaandam. Breezand, pass. 10 Dover n. Rotterdam. Betty Anne S, 10 v. Rotterdam n. Bary. Batavier 1 pass. 10 Kp. Roca n. Casablanca. Batavier 111, pass. 11 Kp Roca n. Bordeaux. Beekbergen, 10 v. Pro Priano te Zeebrugge. Beta, pass. 11 Smlthknoli n. Amsterdam. Birmingham, 10 v. Tyne te Delfzijl. Cornelia b II, verm. 11 v R'dam n. A'dam. Celebes, U v. Umuiden n. Littlehampton. Cormoran, 11 v. Kortgene n. Colchester. Deni, 10 v. Grangemouth n. Rotterdam. Deo Duce, 10 v. Brunsbüttel n. Rouen. Dtligentta, 10 v. Hamburg te Londen. Lorrie b, vertr. 13 v. Drrdt n. Stockholm. Crescendo, 11 v. Hamburg te Rotterdam verw Deita, 10 v. Rotterdam n. Londen. Dependent, 10 v. Cardiff te Rotterdam. Duiveland, 10 v. Newcastle te Rotterdam. Eemstroom, 10 v. Hull te Amsterdam. Trans 12 v. selzaete te Gothenburg verw. Ferocia, 10 v. Maassluis te Wisbech. Fiducia, 11 v. Wisbech te Maassluis. Gramsbergen, 10 v. Loriënt n. Nantes. Helvetia, 12 v. Port Talbot- te Oostende verw. Hast-Ill. 10 v. wilhelmshaven te Hamburg. Reemraadsingel, 12 Gent verwacht. Joost, 9 Kiel gepass. n. Domsjo. De grootste onderne mingen zijn geregelde adverteerders. Kijk maar naar onze advertentiepagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden. GEMEENTE BLOEMENDAAL OPENBARE BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal maken be kend dat zij voornemens zijn vergunning te verlenen als bedoeld in artikel 20 van de Wederopbouwwet voor het bouwen op de kadastrale percelen gemeente Bloemen daal sectie E nrs. 1243, 1244 en 1245, gelegen aan de Zuid zijde van de Dompvloedslaan te Overveen, tussen de uit mondingen op die laan van de Pernambucolaan, de Bra- ziliëlaan, de Rio Grandelaan en de Vrijburglaan, van een drietal flatgebouwen, zulks met afwijking van de gelden de voorschriften als bedoeld in de artikelen 1 en 2 en paragraaf 7 van de Woning wet (Bouwverordening, voor- en achtergevelrooilijn en Be bouwingsvoorschriften ex art. 43 Woningwet). Het betreffende bouwplan ligt van heden af gedurende een week op de gemeentese cretarie te Overveen dage lijks van 8.30 tot 12.30 uur ter inzage. Belanghebbende eigenaren van genoemde percelen als mede van daaraan grenzende of in de nabijheid gelegen percelen kunnen gedurende vorengenoemde termijn even tuele bezwaren tegen voren bedoeld bouwplan schrifte lijk bij het gemeentebestuur indienen. Overveen, 11 October 1954. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Dr. D. H. Peereboom Voller Burgemees<fc G. van Eek, SecretarBr Te koop aangeboden: gelegen Rembrandtlaan 12, Heemstede. Te bevr. •bij de eigenaar: J. H. DE VRIES, Grote Markt 6, Groningen. In alle maten SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem. Tel. 11898. ONTEIGENING Bij vonnis der Arr. Recht bank te Haarlem d.d. 21 Sep tember 1954 is inzake Mr. P. O. F. M. Cremers, wo nende te Haarlem. Burge meester dier gemeente; eiser q.q.; procureur Mr. F. van der Goot; tegen 1. Jacobus Matthijs van Til, te Heemstede; 2. Daniel Hogewoning Hzn., te Oegstgeest; Gedaagden; procureur Mr. A, D. P. V. van Löben Seis, uitgesproken de onteigening in het belang der volkshuis vesting ten name van de ge meente Haarlem van de ge hele percelen gelegen te Haarlem aldaar kadastraal bekend als gemeente Haar lem II, Sectie S nos. 1207, 1211, 1241, en 1205 onder scheidenlijk groot 1.20.50 H.A., 0.0.88 HA., 3.81.28 H.A. en 1.48.89 H.A., met vaststel ling van het bedrag der scha deloosstelling op f 182.416,25 met de rente en met veroor deling van eiser q.q. in de kosten des gedings. Haarlem, 11 October 1954. De Officier van Justitie G. W. F. v. d. Valk Bouman s. ONTEIGENING Bij vonnis der Arr. Recht bank te Haarlem d.d. 21 Sep tember 1954 is inzake De Gemeente Haarlem; eise res; procureur Mr. F. van der Goot tegen Adolf Johannes Jacobus Ver spoor, architect, wonende te Heemstede; gedaagde; procureur Mr. A. D. P. V. van Löben Seis uitgesproken de onteigening ingevolge de Wederopbouw wet ten name van de ge meente Haarlem van de per celen, gelegen te Haarlem en aldaar kadastraal bekend als gemeente Haarlem II sectie T nos. 1661, 1662, 1663, 1664 en 1665 tot een grootte van onderscheidenlijk 0.9.20 H.A., 0.10.18 H.A., 0.11.5 H.A., 0.9.90 H.A. en 0.0.72 H.A. met vaststelling van het bedrag der schadeloosstelling op f 18.472,50 met de rente en met veroordeling van eiseres in de kosten des gedings. Haarlem, 11 October 1954, De Officier van Justitie G. W. F. v. d. Valk Bouman s. per k.g. Platte kranten- Boeken etc. K 1 Carton j 1, Bont papier j 0 1 Orig. lompen 35 t/m. 40 ct. Archieven worden vernietigd! Voor grote kwantums hogere prijzen. BAKENESSERGR. 45—51 Tel. 11436 Jaba, 11 v. Kristlansand te Delfzijl. Jan Kreumer, 11 v. Port Talbot te A'dam. Kaap Falga, 10 v. Amsterdam n. Gothenburg. Kortenaer, 10 v. R'dam te Esbjerg. Kemphaan, 11 v. Leningrad Ce Rotterdam. Koningsnaven, 10 v. Loctudy n. CasabUnca. Leendert b. 13 v. Kopenhagen te Runcoro verw. Lanx, 8 v. Rotterdam r.. Domsjo. Lucas Bols I. 11 v. Amsterdam n. Bremen. Marcella, pass. 11 Smithknoll n. Great Yar- moutn. Markab N, 11 v. Rotterdam te Warnemunde. Mathew, 11 v. Plymouth te Southamptoln. Midas, 9 v. Bart te Amsterdam. Maasym N, lu v. Berwick te Rotterdam. Maine, 10 v. Vssteras te Rotterdam. Martini, 11 v. Dundee tt Rotterdam. Markab, 10 v. Rosiock n Horsens. Mudo, pass. 11 Anvlipoint n. Plym >uth. Noord, 10 v. Port Couronne n. Rotterdam. Noordstad, 11 v. Solvesborg te Amsterdam. Nieuwland, 10 v. Leiti, te Rotterdam. Moorderhaven, 10 v. Colchester te Rotterdam. Nassauhaven, 12 v. Halmstad te Rotterdam verwacnt. Nero, 9 v. Algiers n. Ban. Nealtje b, 11 v. Rotterdam n. Bristol. Vyenburgh, pass. 10 Kiel n. Stockholm. Phecda, 10 v. Marseille n Casablanca. Plato, 9 v. A'dam n. Hamburg en Kopenhagen. Pavo, 8 v. Gamleby uaar Zaandam. Ponto, 7 v. Mantyluoto n. Zaandam. Ponza, 7 te Gefle. Pavo, 11 v. Gamleby te Zaandam. Rijnhaven, pass. 10 Finisterre n. Casablanca. Soemba, 10 v. santander te Oporto. Spica, 10 v. Swansea te Amsterdam. Statensingei, 11 v. Kopenhagen te Amsterdam Strabo, 10 v. Kopenhagen te Amsterdam. Silvaplana, 11 v. Rotterdam te Malmö. Stella Maris, vertr. 11 v. Hulmsund n. Stockholm Swlft, 10 v. Rouen n. Parijs. Taurus, 10 te Baasrode. Theano, pass. 10 Lizard n. Dublin. Theodora, 10 v. Mlddlesbro te Varberg. Trlto, 11 v. Dublin te Amsterdam. Taoimlna, 10 v. R'dam te Kopenhagen. Toni, 10 v. Rotterdam n. Helsinki. Tromp, li v. Methil te Frederikshamn. Vindlcat Atque Polit, vertr. 11 v. IJstad naar Avonmoutn. Vrouwepoiaer, 10 v. Cherbourg te nixboro. Veritas, 10 v. Ipswich te Rotterdam. Vrijburgh, 10 v. Casablanca te Rotterdam. Vlrgo, 11 v. Nakskov te Antwerpen. Willem Fortuin, 10 v. Amsterdam n. Gdynia. vVesterschelde, 10 v. Newport te Rotterdam. Westpolder. 10 v. Rottendam n. Lissabon. Walenburgh, 10 v. La Pallice n. Rotterdam. Wegro, pas. 11 Texel n. Nykoping. Westropa, 11 nog te Southampton. Wickenburgh 10 v. Rotterdam te Casablanca. JURX.)L. 34RJG OF NtËfIN zOX/ JURKJE- VOEi-T ELK KJND ZICW ElK£_ DAG JAK16. VEKStanuige^OLDE-RS GAAN VOOR. 'N GKOTE KEUS EN EEE^)TE.UJK. LA^GE PRIJZEN/ £eMi HAARLEM AMSTERDAM - ROTTERDAM - HILVERSUM UTRECHT. ARNHEM - LEIDEN - EINDHOVEN ccft De curator in het faillisse ment van de N.V. Expeditie- Onderneming v/h. W. v. d. Linden, gevestigd te Hille- gom heeft op heden ter Grif fie der Arrondissements- Rechtbank te 's Gravenhage en van het Kantongerecht te Haarlem nedergelegd de enige, tevens slot-uitdelings- lijst in bedoeld faillissement, welke aldaar gedurende tien dagen kosteloos voor de schuldeisers ter inzage zal liggen. De curator: Mr. F. J. J. Trapman. Leiden, 11 October 1954. Breestraat 81. Onberispelijk van pasvormdaarom zo bebagelijk in 't dra gen; solide en fraai afgewerkt. Een cor set, dat Uw figuur Blanker maakt. WOENSDAG LAATSTE DAG LAKEN RECLAME CLIPPER GRASLINNEN LAKENS GRASLINNEN LAKENS 3.98 pracht kwaliteit van 6.90 nu GROTE SLOPEN 1 49 met hotelsluiting van 1.98 nu 1. 2 PERS. FLANELLEN LAKEN 4.98 tegen Rheumatiek van 5.90 nu Elk 5e Laken GEBORDUURD GRASLINNEN LAKEN pracht motief van 6.90 nu 4.49 BIJPASSENDE SLOPEN 1 77 grote maat van 2.90 nu 1. 100 SPUN NYLON 1 98 HEREN ANKLETS warm en sterk van 3.98 nu 6 maanden garantie WOLLEN BROMFIETS DAMESKOUSEN met nylon versterkt van 4.90 nu lAlffl ANEGANG 22 JHriU HAARLEM - TEL. 19743 Opgericht in 1886 3-1 filialen HAARLEM Gr. Houtstr. 71 Tel. 15020 pi)iiifffnpjw"''ya!«'''"''«M"iiiiiTiiiini',TiririTiiTr,?irnriiniiBiiiiwmniniiriiniiiiiiiiinimiiiiTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiwMB

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7