Van bruisend water tot ruisend graan" is de slagzin van de feestelijkheden Van Nelle's Koffie Eeuwfeest Haarlemmermeer Meer kans op in 1956 voltooid viaduct bij Heemstede Voor Ministerie van Verkeer en Waterstaat bevindt probleem zich in „pril stadium" Kort en bondig Goede start van actie voor de ontheemden DE MOOIJ WINTERDIENSTREGELING TON THOOLEN 8 Voorbereiding Prinsenbrug vanmorgen aanbesteed Jongetje gered uit Crayenestersingel Vaktentoonstelling voor slagers Chauffeur reed weg na aanrijding in Spaarndam Zandvoortse en andere raden gaven presentiegeld Haarlemmer bekent flessentrekkerij Jeugdleidster Gereformeerde Kerken Het carillon speelt Scheepvaart Potasch-Perlemoer 15 Oct. per T.Y. VOETBAL! Duitsland-Frankrijk 16 Oct. per T.V. VERKEERSBERICHT ROTAN MEUBELEN K. DE VRIES GRATIS ANALYSE cTmetcèa ANDERHOOG* Adverteert in dit blad Maak het 's avonds eens extra-gezellig! WOENSDAG 13 OCTOBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD - DPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 HET RECLAME-ADVIESBUREAU H. C. Vermeulen heeft een affiche gemaakt, dat getekend is door Reyn Dirksen, voor de viering van het eeuwfeest van Haarlemmer meer van 2 tot 9 Juli 1955. Het stelt de boer als centrale figuur; deze rijst uit het water op en ter gelegenheid van het honderdjarig "bestaan van de gemeente en van de polder biedt hij een bouquet goudgeel graan aan als product van zijn arbeid aan het Nederlandse volk. „Van bruisend water tot ruisend graan", voegt de boer er aan toe. Dit affiche zal binnenkort in vele delen van ons land, maar in het bijzonder in Haar lemmermeer worden verspreid, om het publiek bekend te maken, dat het over enkele maanden feest is In het Polderhuis te Hoofddorp worden de plannen uitgewerkt. Daar zetelt de Stichting ..Eeuwfeest Haartemmermeer", ongericht door de gemeente Faartemmer- meer en het bestuur van de Haarlemmer- mee'-polder. Dezer dagen deelden wij bij zonderheden mee over de viering van het jubileum en daaruit bleek, dat het bestuur, dat onder voorzitterschap staat van bur gemeester mr. J. F. Jansonius en waarvan de heer Vermeulen organisator is. er naar streeft feesten te houden die niet alleen voor de gehele bevolking van de jubileren de gemeente en ooider. maar ook voor hen, die belan^steiHng hebben voor dingen, waardoor Haarlemmermeer in den lande bekendheid heeft verworven, bestemd zijn. Bij die bekendheid denken wij aan de landbouw en bet eoncours-hipoique. Deze punten ziio onderdeden van het grote pro gramma dat tussen' 2 en 9 Juli gehouden wordt. In IPS' was b"t Haarlemmermeer droog en drie jaar beleden werd dit feit op be- scheidep wijze gevierd. Tn 18*5 werd°n een gemeente- en e°n polderbestuur gevormd en aan deze feiten wordt het vozend jaar meer aandacht besteed dan aan de droog legging. Men was in 1852 biizonder ver heugd, dat de Waterwolf bedwongen was en dat het gevaar van het steeds opdrin gende water, dat een grote bedreiging voor de stenen Amsterdam en Leiden was, voor goed bezworen was. Enkele jaren na de drooglegging nam de boer bezit van het land, eerst in de omgeving van de Ping- vaart en daarna meer in het centrum van de pokier. Wat de boeren (met ere mag d'e naam van mr. J. P. Amersfoordt ge noemd worden) gepresteerd hebben, kan beden ten dage door een ieder met bewon dering worden aanschouwd. De droogge legde grond is e*n vruchtbare akker van 18.00(1 ha geworden en onder het vooruit strevende beleid van besturen van ge meente en polder heeft het uitgestrekte gebied zich tot een moderne landbouwsec tor van ons land ontwikkeld. Volgens in gewijden staat Haarlemmermeer wat de mechanisatie op agrarisch gebied betreft aan de top in de wereld. Centrum in Hoofddorp Hoofddorp is het centrum van de ge meente en binnenkort ook van de feeste lijkheden. Dat betekent niet, dat in de vele dorpen en buurtschappen geen aandacht aan het feest wordt besteed. Comités zijn reeds in actie gekomen en verwacht wordt, dat versieringen en verlichting worden aangebracht. Uit economische overwegin gen worden de feesten in Hoofddorp ge houden en om tegemoet te komen aan hen. die de verre afstanden naar dit centrale nunt moeten afleggen, zullen extra auto bussen rijden. Zij. die op 4 of 9 Juli het historische spel willen zien, worden in hel bezit gesteld van een kaart voor de bus. Programma Op het orogramma staan een nationale tentoonstelling, een expositie van land bouwwerktuigen in de openlucht, een historische en culturele tentoonstelling met betrekking tot d° d'-oogmakin?. de ontwik keling pn de betekenis van Haarlemmer- meer.een internationaal concours-binnique, georganiseerd door de Daardensoortvereni ging „Vooruit", epn historisch spel, getiteld „Holle holle Gijs". geschreven door dr. P. H. Schroder te Haarlem en vermakeliik- heden in het „Feeststadie Aren-donck". De nationale tentoonstelling wordt in speciaal daarvoor ingerichte hallen onder gebracht en omvat moderne landbouw werktuigen, anparaten, gereedsehapppn, bestrijdingsmiddelen, voorlichting inzake hesmettingsoroblemen: aan handel en in dustrie wordt gelegenheid gebod°n die ar tikelen te exposeren, waardoor bn de agra rische of in het algemeen bn de otette- land^bevolking dan we1 bij de be7o°to.*-c uit de steden, belangstelling kan worden verwacht. Voor de historische tentoonstelling heeft het stichtingsbestuur een commissie sa- men-ocfoia. waa*"o zitting hebh°n de ^er^n ir. W. Radon Ohüben. voorzitter; G. A Thien. dr. ir. M. Rre»nin«, mr. S. J. F0"ke- ma And:-=ae, .T.W.P. Grt>ff°n, A. den Hertog. J. van Hen rek. ir. C. Koopman, H. ter Street pn H. C. Vermeulen. De commissie besteedt aandacht aan het irnotderings- vraag.sbik. F°n. maaue+te wordt ^ebouwd oo de Technische school te Hoofddorp. In de eerste rilaats wondt de commissie zich. tot die instanties, die over archtevpn be schikken. Mogpbik ziin er particulieren, die in het bezit zijn van voorweroen. foto's enz.. d>e voor de tentoon stel1 in g interes sant 7.iin: zii kunnen zich in verbinding ste''en met de organisatoren. Naar wij vernemen worden op het ogenblik vele besprekingen gevoerd tussen de by de bouw van de viaducten in de spoorlijn LeidenHaarlem belang hebbende bestuurslichamen. De eerste resultaten van dit overleg beginnen zich daarbij af te tekenen. Daarbij is van veel gewicht, dat er grote mate van overeenstemming be staat tussen de gedachten van het provinciaal bestuur en die van de gemeente Haarlem over de maatregelen welke ten behoeve van het toekomstige Oost-West en Noord-Zuidverkeer moeten worden genomen. Zowel het provinciaal als het gemeen tebestuur zijn het erover eens, dat de ophoging van de sporlijn tussen Heemstede- Aerdenhout en Haarlem met de bouw van de daarin noodzakelijke viaducten prin cipieel als één vraagstuk moet worden beschouwd. Tevens is men het erover eens, dat de uitvoering van dit project in fazen dient te geschieden in volgorde van ur gentie. Men zou dan drie perioden kunnen onderscheiden, namelijk een eerste, waarin de bouw van twee viaducten, namelijk over de Zandvoortseiaan en over de nieuwe snelverkeersweg welke in de toekomst gevormd zal worden door de over de Leidse- vaart in de richting Aerdenhout te verlengen Johan van Oldebarneveldlaan, welke de voornaamste schakel zal worden in het verkeer AmsterdamZandvoort. De tweede faze zou dan gevormd worden door de verplaatsing van het goederenstation te Haarlem naar de Waarderpolder, de laatste door de ophoging van de het resterende deel van de spoorbaan tussen Munterslaan en Brouwersvaart. Schijnen provincie en gemeente Haar lem in deze opvatting wel eensgezind, an ders staat het met de zienswijze van de Nederlandse Spoorwegen. Deze immers hebben reeds meermalen betoogd, dat zij in feite slechts belang hebben bij het bou wen van één viaduct, namelijk dat over de Zandvoortseiaan in Heemstede. De andere viaducten en dus ook de ophoging van de spoorlijn achten zij uitsluitend ten faveure van de betrokken gemeenten. Dat wil zeg gen, dat zij geen enkel bezwaar hebben om aan deze werkzaamheden technisch mede te werken, doch dat van hen geen enkele financiële tegemoetkoming in de kosten daarvan kan worden verwacht. Zoals men weet zijn de laatste tijd de stemmen sterker geworden, die erop aan dringen dat een vervanging van de tram lijn Amsterdam-Haarlem-Zandvoort door een busdienst afhankelijk zal worden ge steld van het feit of er bii Heemstede al of niet een viaduct onder de spoorlijn zal zijn gebouwd. Zoals wij onlangs hebben gemeld, klinkt die opvatting ook door in het advies dat Gedeputeerde Staten van Noordholland over die kwestie aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat hebben uitgebracht. Wellicht onder de indruk van die opinie worden thans uit Utrecht de geluiden po sitiever. waarin de bouw van althans één viaduct, dat dan Inderdaad ongeveer ge- lijktiidig met de opheffing van de tram gereed 7ou zijn. wordt aangekondigd. „Maar", zo werd van Haarlemse kant geeommentarieerd, „een zekere tactiek zal aan die toezegging niet vreemd zijn; hebben de snoorwegen immers voldaan aan wat in elk geval van hen wordt ver wacht, dan kunnen zij erop speculeren, dat alle overige verkeersvoorzieningen in deze streek niet zo urgent meer worden geacht en on de lanre baan worden geschoven". Bii dit alles moet men wel bedenken, dat het verlossende woord over dit gehele project moet worden gesproken in Den Haag, waar men tenslotte een belangrijke post op de begroting van het ministerie van Verkeer en Waterstaat voor de uit voeringervan moet uittrekken. Het is weinig bemoedigend, dat wij op onze informatie bij dat ministerie te horen kregen „dat de bestudering van het via ductenprobleem bij Haarlem zich nog in een pril stadium bevindt en dat men niet verwacht, dat er op korte termijn in de een of andere zin een beslissing kan worden genomen". Hetgeen onze onlangs uitgesproken ver wachting bevestigt, dat het er niet naar uitziet, dat in de jaren 1956/57 die voor zieningen ziin getroffen welke de dan, door de opening van de Velsertunnel, te verwachten verkeersstroom in en om Haarlem naar behoren kunnen ververken. Eerste spade 21 October de grond m Vanmorgen is op het kantoor van Open bare Werken te Haarlem het maken van de riolering en de wcgomlegging van het Prin sen Bolwerk met bijkomende werken aan besteed. v Zoals wij al eerder schreven is dit het eerste deel van de bouw van de Prinsen- brug over het Noorder Buitcnspaarne, wel ke van het centrum de toegang zal vormen tot Haarlems industriewijk in de Waarder polder. De eerste spade van dit omvangrijke werk, dat enige jaren zal vergen, wordt op Donderdag 21 October in de grond ge stoken. Haarlems burgemeester, mr. P. O. F. M. Cremers, zal bij die gelegenheid een rede houden. Voor de aanbesteding van vanmorgen waren elf gegadigden, waarvan de firma Verheul en Brouwer te Haarlem de laagste was met 126.400. De hoogste was de fir ma De Geer uit Leiden met 154.000. Na de wegomlegging door het Prinsen Bolwerk hetgeen uiteraard het einde betekent van het Kalf komt de bouw van een nieuwe Vrouwenhekbrug aan de orde. Voor al deze werken waren reeds in vroegere jaren be dragen op de geroer. rating uitgetrok ken. BINNENLAND Donderdagavond om 19.35 uur zal over Hilversum II een vraaggesprek worden uit gezonden tussen dr. L. G. Kortcnhorst, voor zitter van de Tweede Kamer, prof. dr. P. Muntendam, directeur-generaal van de Volksgezondheid, en de heer P. L. Stal, voor zitter van de Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrijding en het Nationaal Rheuma-fonds. HAARLEM EN OMGEVING De Koninklijke Vereniging Oost en West zal het winterseizoen openen met een lezing over „Een exploratietocht door Centraal Afrika", die op Vrijdag 15 October door de heer Junius Ingerman zal worden gehouden in hotel De Leeuwerik, 's avonds om 8 uur. Lichtbeelden en gramofoonplaten zullen de lezing illustreren. Op Vrijdag 22 October wordt in hotel De Leeuwerik 's avonds om half-acht een bestuursvergadering van de zelfde vereniging gehouden, ter voorberei ding op de algemene ledenvergadering, die een uur later om half negen terzelfder plaatse aanvangt. De Doopsgezinde Kring Heemstede houdt op Dinsdag 19 October in het gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Postlaan, de eerste wijkavond van dit seizoen. Ds. C. P. Hoekema zal dan spreken over „De verhouding van man en vrouw en de positie van de ongehuwde". Een ajbeelding van het affiche, dat aan kondigt, dat begin Juli 1955 het honderd jarig bestaan van Haarlemmermeer wordt gevierd. Historisch spel Twee keer zal in de feestweek het histo risch openluchtspel van dr. P. H. Schroder „Holle bolle Giis" worden vertoond. De regie is in handen van Kommer Kleyn en toneelspelers(sters) uit de gemeente wor den uitgenodigd medewerking te verlenen. Het aantal medewerkers(sters) wordt op Hiim driehonderd geschat. Daarbij zijn -"'tig ruiters en honderd „polderjongens". V^o-afgaande aan het openluchtspel zullen '"-'en van gymnastiekverenigingen uit Haar'emmenneer een bewegingsspel onder leiding van de heer M. M. Kruyne te Am sterdam opvoeren. Vroeger had men de gedachte gehad be halve in het Snortpark te Hoofddorp voor stellingen te gei en in Zwanenburg, Nieuw Vennep en Badhoevedorp. Om technische redenen heeft men hiervan moeten afzien. De beschikbaar zijnde terreinen bieden moeilijkheden bij dvoorbereiding. Tribune in Sportpark De gemeenteraad van Haarlemmermeer heeft. reeds in principe besloten over te saan tot de bouw van een overdekte tri bune in het sportpark. Over de wiiz.e van indelen was de raad het niet eens. Daarom heeft de heer C. W. de Geus, adjunct-direc teur van Gemeentewerken, een nieuw plan ontwornen. Het is thans mogelijk gemaakt voor de trihune te wandelen, zonder dat bezoekers on de tribune er hinder van on dervinden. Vroeger beschikte Hoofddorp over een tribune van 1800 nlaatsen, die in de oorlog afgebroken is. De viering van het eeuwfeest is een gunstig ogenblik ge noemd om een nieuwe tribune te bouwen. Zii bevat a"ht rijen en kan 1300 bezoekers een overdekte nlaats bieden. De tengte be draagt honderd meter. In het midden komt een ereloge voor zestig bezoekers. Dit ge deelte is via de achterzijde te bereiken. Er wordt een koffiekamer ingericht en kamers voor het bestuur en de jury. Boven de kof fiekamer komt een kamer voor radio- of televisie-uitzendingen. Tijdens de feeste lijkheden zal de tribune goede diensten be wijzen. maar ook later als er belangrijke schaatswedstrijden zijn (er kan eer. baan van viprhonderd meter worden aangelegd) of landdagen. Dinsdag moest de zestienjarige Betty Moone, wonende Acaciastraat in Haarlem- Noord. voor haar mevrouw een boodschap doen. Toen zij op de Crayenestersingel te Heemstede fietste, zag zij, dat een jongetje, leerling van de kleuterschool, in het water lag. Het was al kopje onder geweest. Het meisje begaf zich te water en heeft de jongen op het droge gebracht. Bescheiden trok het meisje zich terug en het begaf zich naar haar mevrouw, waar het van droge kleren werd voorzien. Betty Moone verdient hulde voor haar optreden. Op 30 November en 1 December zal in de Vleeshal te Haarlem een vaktentoonstelling worden gehouden, die voor het publiek be langwekkend belooft te worden. Het zal een indruk krijgen wat er op het ogenblik in de slagerswinkels te koop is. In de loop der jaren zijn acties gevoerd om meer fruit, melk, vis enzovoort te kopen. Slagers zijn van mening, dat zij ook een actie moeten beginnen en de besturen der beide Haarlemse slagerspatroonsorganisaties heb ben het initiatief genomen propaganda te voeren voor een groter gebruik van vlees. Na de bevrijding is het gebruik minder dan voor de oorlog. Mogelijk spelen de hogere prijzen dan toen een rol. De bedoeling is aan de bezoekers te tonen diverse fijne vleessoor ten. opgemaakte schotels enz. Bij de voorbe reiding zullen vleesgrossiers medewerking verlenen. De organisatie gaat uit van slagers, woonachtig in de keuringskring Haarlem, omvattende de gemeenten Haarlem, Bloe- mendaal, Zandvoort, Heemstede en Benne- broek. Dinsdagmiddag omstreeks twaalf uur stond de 29-jarige mevrouw E. C. K.-D. uit Haarlem met de fiets aan de hand voor de school in Spaarndam aan De Pol. Achterop de fiets zat haar driejarig dochtertje. Plotseling kwam er een auto met flinke vaart achteruit de weg op rijden. Mevrouw K., die door het lawaai, dat de kinderen die net uit school kwamen maakten, de auto niet gehoord had, werd aan gereden en viel tezamen met haar dochtertje tussen de achterwielen van de wagen. De bestuurder stopte en reed vervolgens snel weg. De vrouw kreeg enkele snij- en schaafwon den. Het kindje kwam er met een bloedneus af De fiets werd ernstig beschadigd. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de bestuurder van de auto. De zojuist begonnen actie „Een uur voor een toekomst" ten bate van de ontheemden heeft een goede start gemaakt. Onder de rijksambenaren is de actie om een uur loon af te staan, inmiddels begonnen. Naar aan leiding hiervan heeft de ministerraad op voorstel van minister Beel besloten, dat het bedrag, dat het overheidspersoneel voor de vluchtelingen byeen zal brengen, door het rijk zal worden verdubbeld. De raad van Zandvoort heeft gisteravond als één man besloten, de presentiegelden van de zitting van gisteren geheel voor de vluchtelingenhulp te bestemmen. De gemeenteraden van Blankenham en Kuinre hebben hetzelfde besluit genomen. In het telegram aan het comité, waarin burgemeester De Ruiter van Kuinre en Blankenham dit meedeelt, zegt hij: „als alle gemeenteraden dit voorbeeld volgen, ontvangt u alleen al uit deze actie zeker 50.000 gulden". De dagelijkse besturen van de gemeenten Nijmegen, Tilburg en enkele kleine ge meenten hebben het initiatief genomen voor een collectie onder hun inwoners. De leden van de Texelse gemeenteraad hebben besloten het presentiegeld van de vandaag gehouden raadsvergadering aan te bieden aan het „Comité Vluchtelingen hulp 1954". Het bedrag, dat tot vanmorgen gestort was op de postrekening van het comité vluchtelingenhulp 1954 (5100) beloopt rond 32.000 gulden. Gistermorgen was het totaal 22.000 gulden. In één dag is er dus 10.000 gulden bijgekomen. De 42-jarige H. S.. die zoals wij verleden week Zaterdag reeds meldden door de Haarlemse politie is ingesloten omdat hij ervan verdacht werd vijftig gulden uit de portemonnaie van zijn moeder gestolen te hebben, heeft thans bekend ook een zes tiental caféhouders te hebben opgelicht. In totaal gebruikte hij in de cafés consumpties voor een bedrag van 197. Hij vertrok echter steeds zonder af te rekenen. Mejuffrouw D. Oudman, de nieuw be noemde jeugdleidster-evangeliste van de Gereformeerde Kerken van Haarlem- Noord en Zuid, zal Donderdagavond in de Wilhelminakerk haar werk officieel aan vangen. Op deze avond zullen o.m. twee films vertoond worden „Brandende harten" en „Het dagelijks leven". Op Vrijdag 15 October wordt er opnieuw van 11.30—12.30 uur een beiaardbespeling door de heer A. Peters, stadsbeiaardier, ge houden. Het programma luidt: 1. Improvisatie; 2. Menuet uit de Symphonie in Es, Mozart; 3. a. Des winters, b. Lestmaal, c. Komt vrien den. d. Hollands liedje, S. Abramsz; 4. Suite Archarque. G. Clement; 5. Standchen. P. F. Schubert; 6. a. Andante, Fiocco; b. Gigue, F. Couperin: c. Allegro. Schepers; 7. a. Het New York, Philadelphia en San Francisco Schubert; 8. Volksdansmelodiën uit het oude Bulgarije en Roemenië. Aalsum, 12 v. Londen te Rotterdam. Abbekerk, pass. 12 Digo Garcia n. Aden. Agatha, 12 v. Pladju n. TJ. Priok. Amerskerk, 12 te Genua. Amor, pass. 12 Kp. Vincent n. Rotterdam. Amstelstad, 12 v. Suez r.. Aden. Antonia, 13 te TJ. Priok Arendsdijk, 12 v. Galveston n. New Orleans. Ariadne, 11 v. Piraeus n Alexandrië. Aagtedijk, 13 te New York verw. Alcyone. 12 v. Rotterdam n. Recife. Aldabi, 13 te Rotterdam. Alhena. 12 420 m. ZW. Dakar. Altair, pass. 12 St. Paulsrock n. Rio de Janeiro Arkeldijk, 13 te Djibouti. Arundo, pass. 12 Belle Isle n. Quebec. Adonis, 13 v. San Juan n. Pto Plata. Alderamin, 13 v. Assab n. Port Soedan. Amsteldiep, pas. 13 Minikoy n. Aden. A verdijk, 11 te New York. Abbedijk, 12 te Antwerpen. Baarn. 12 te Amsterdam. Baud. 12 v. Singapore n. Belawan. Bloemfontein, 12 395 m. W Kp. Frio. Bonaire. 12 v. Port of Spain n. Paramaribo. Blommersdijk, pass. 12 Firisterre n. Marseille. Barendrecht, 13 Malta verwacht. Boschfontein, 12 te Lindi Celebes, 12 v. Ad;n 11. Colombo. Caltex Leiden, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam Caltex Nederland, 13 v. Fredericia n. R'dam. Caltex The Hague, 12 v. Rotterdam n. Sidon. Delfshaven, 13 v. Antwerpen n. Casablanca. Delft, 12 v. Callao n. Ucao. Delfshaven, pass. 13 Vlissingen n. Casablanca. Dulvendrecht, 14 te Philadelphia verw. Enggano, 12 v. Duinkerken n. Antwerpen. Eos, 12 v. Rotterdam n. Lissabon. Esso Amsterdam, 15 Ceuta verw. Esso Rotterdam, 10 te Aruba. Enggano, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Farmsum, 12 v. Panama n Nederland. Gaasterlanü, pass. 12 St. Paulsrock n. Las Pal- as. Grootkerk, 12 v. Melbourne n. Sydney. Hecuba, 12 te New York. Hestia, 11 v. Pto Padre n Antwerpen. Hilversum, pass. 12 Aden n. Suez. Hoogkerk. 12 te Port Said. Joh. v. Oldenbarnevelt, 13 Fremantle n*. Mel- oourne. Karimata, 12 dwars Burlings n Amsterdam. Katelysia. pass. 12 Torresstraat n. Miri. Kieldrecht, vertr. 15 v. Bombay n. Cochin. Langkoeas, 13 te Soerabaja. Lekhaven, 12 te Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, 12 v. Hamburg n. Bremen. Luna, 13 te Lissabon. Lawak, 13 v. Port Soedan n. Suez. Laagkerk, 13 v. Bombay n. Colombo. Larenburg, 12 v. Amsterdam n. San Juan. Leopoidskerk, 13 te Bahrein. Limge, 14 Cardiff verwacht. Loosdreoht, pass. 12 Vlissingen 14 Hamburg verwaent. Macuba, 13 te Singapore. Marsiand, 8 te Basrah. Myonia. pass. 12 Sabang n. Singapore. Maasland, 12 v. H10 de Janeiro 13 Santos verw. Mapia, 12 v. Marseille n. Genua. Mansa, 12 v. Curagao n Takoradi. Noordam. 12 360 m. Z.ZO Kp. Race. Oostkerk. 12 v. Cebu n Bais. Oranjestad, 12 880 m. NO. Trinidad. Peperkust, 12 te Antwerpen. Phrontls, 10 te Hamburg Poelau Laut, 12 v. TJ. Priok n. Singapore. Polyphemus, pass. 12 Gibraltar n. Alexandrië. Poseidon, 12 te Pto Cabello. Pygmalion, pass 12 Azoren n. Dordrecht. Prins Joh W. Friso, 12 v Quebec n. R'dam. Prins Philips Wiilem. 12 te Rotterdam. Prins Willem IV, 13 te Cleveland. Prins Willem George Fred. pass. 12 Belle Isie naar Montreal. Pleter S, 13 te Swansea verwacht. Ruys, 12 te Montevideo. Rain, 11 v. Amsterdam n Hamburg. Rondo, 13 te Penang. Rotti, 13 Makassar verw. Rotula. 13 cebu verwacht. Rijndam. 12 220 m. O. New York. Rijnkerk, 12 v. Bremen n. Hamburg. Roebiah. 13 380 m. O. Ceylon. Rijnkerk, 13 te Hamburg. Saroena. 12 te Pladju. Stad Arnhem. 12 v. Koewalt n. Basrah. Stad Lelden. 12 v. Port Said n Llvorno. Stad Maassluis, 13 te Narvik. Slbajak, 12 v. New York n. Southampton. Slng'kep. 13 IJmuiden verwacht. Straat Bali, 12 v. Buenos Aires n. Tristan aa Cunha. Straat Banka, 13 te Colombo. Sarpedon, 13 v. Aruba n. Pta Cardon. Schouten, 9 v. Nagoya n Yokohama. Stad Amsterdam, 13 v. Rotterdam n. St. Laurens Scherpendrecht, vertr. 13 v. Rio de Janeiro n. Santos. Sommelsdijk, 12 te Tj. Priok. Statue of Liberty, 14 Port Said verw. n. Mena el A'hmadi. Tarakan, 13 te Suez. Teucer. 13 te Hongkong Tomini, pass. 12 Gibraltar» n. Port Said, romori. 12 te Baltimore. Thelidomus, 13 te Curasao. Tiba, 13 te Santos. Van Spilbergen, 13 te Monrovia. Wonosari, 14 te San Francisco verw. Van Linschoten, 13 te Amsterdam. Weltevreden, 13 te TJ. Priok. Westerdam, 12 640 m. W Scilly's n. New York. Willemstad. 12 1220 m W ZW. Madeira. Waterman, 12 v. Suez n. Port Said. Wonogirl, pass. 13 Gibraltar n. Port Said. Wieldrecht, 24 te Mena el Ahmadi verw. W. Alton Jones, 14 Mena el Ahmadi verw. n. Philadelphia. Woensdreeht, 14 te Heysham 19 R'dam verw. [Jsel, 12 te Malta. Zaan. 12 v IJmuiden te Stockholm. Zeeland IKRLI, pass. II Perim n. Colombo Zeeland (KRL), pass. 12 Guardafui n. Colombo. KLEINE VAART Anna b, 12 v. Bristol te Swansea. Anna Sylvia. 12 v. Lonaen te IJmuiden. Algarve, 12 v. Swansea te Rotterdam verw. Amigo. 11 v. Blyth n. Nykobing. Audacia, vertr. 12 v. Gothenburg n. Sarpsborg Albergen. 11 v. Swansea te Rotterdam. Appingedam, 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Arnoudspolder, 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Ary Scheller, 12 v. Gothenburg te Rotterdam Batavier I, 11 v. Bordeaux te Casablanca. Beekbergen, vertr. 12 v. Zeebrugge n. Fecamp. Brem, 11 v. Rotterdam te Lissabon. Barracuda, 11 te Fur. Bestevaer, 12 v. Wisbech te Rotterdam. Bab T, 12 v. Vasteras n. Zaandam. Coolsingel, vertr. 13 v. A.msterdam n. R'dam. Cornelia b II, 12 v. R dam te Amsterdam. Carpo. pass. 11 Lizard n Manchester. Casana, 12 v. Kiel n. Kopennagen. Celebes, 12 v. Kotka te Shoreham verw. Citadel, pass. 12 Ameland n. R dam. Crescendo, 11 v. Hamburg te Rotterdam. De Ruyter, 11 v. Louden n. Goote. Deni, 12 v. Grangemouth te R'dam verw. Deo Duce, 12 v. Malmö ie Rotterdam Dependent, 11 v. Rotterdam n. Harlingen. Duiveland, 11 v. Rotterdam n. Dover. Ellewoutsdljk, 11 v. Cardiff te Rouen. Escaut, 11 v. Kingslynn te R'dam. Eminent, vertr. 12 v. Oslo n. Mariestadt. Elda, 11 v. Londen te Miadlesbro. Bisenburgn, pass. 12 Dunr.eness n. Casablanca. Emke, 12 v. Parijs te Liverpool verw. Express, 11 v. Rouen n. Parijs. Frans Bohmer, 12 te Bordeaux vertr. 14 van Bordeaux n. Dakar. Eemshorn, 11 v. Colchester te Rotterdam. Elsenburgh, 11 v Rotterdam n. Casablanca. Frlblo, 11 v. Cuxhaven ta Rotterdam. Ferocia, 11 v. Wlsbeck n. Fosdyke. Fiducia, verm. 12 v. Maassluis n. Wisbech. Gramsbergen, 11 v. Lonent te Nantes. Haskerland, 11 v. Harlingen te Goole. Harold. 11 v. Kopenhagen n. Helsinki. Hast III, 11 v. Hamburg n. Kingslynn. Heemraadsingel, 12 v. Mesane te Gent. Heerengracht 12 v. Nantes te Rotterdam. Ingeborg, 11 v Zwijndrecht n. Rouen. Joost, 9 Kiel gepass n. Oomsjo. Kemphaan, pass. 12 Ameland n. Warnemunde Lijnbaansgracnt, 11 Brunsbiittel gepass n. Abo Larix, 10 Kiel gepass n. Domsjo. Lucas Bols II. 11 v. Kopenhagen n. Toppila. Leny, 11 v. Fowey n. Algiers. Lydia (1), pass. 12 Holtenau n. R'dam. Marcella, 12 te Rouen verw. Markab. 11 v Rostock te Horsens. Mirach N, 11 te Casabianca. Maine, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Marne, 12 v. Rotterdam te Antwerpen. Mariscal Lopez vertr. 11 v. Hamburg n. Antw. Mies, 11 bij Bornholm n. Sundsvall. Narwal, 12 v. Karlstad te Rotterdam. Nassauhaven, 12 v. Halmstad te Rotterdam. Nieuwehaven, 11 v. Rotterdam n. Gothenbu-g. Nettie, 11 v. Methil n. Stockholm. Noorderlicht. 12 v Lulea te Veitsiluoto. Noord, 12 v. Port Couronne te Rotterdam. Oosterburgn. pass. 11 BrunsbUttel n. Rotterdam Omlandia. 12 v. Marseille te Casablanca verw. ponto. pass. 12 Ameland n. Zaandam. Poortvliet. 12 v. Wismar te Umea verw. Quo Vadls 11 v. Londen te Rotterdam. Pavo, 110 te Zaandam. Ponza. 7 te Gefle. Rose Marie, 11 v. Brunsbiittel n. Rotterdam. Res Nova. 12 v. Abo te Rotterdam. Ruby. 11 v. Dublin. Spes, 12 v. Newhaven te Avonmouth verw. Sambre, pass 12 Kp. Grisnez n. Rotterdam. Servus, 11 v. R'dam te Rostock. Stella Marls. 11 v. Holmsund n. Stockholm. Spurt, 12 te Ruisbroek. Tom v. d. Heide. pass. 12 te Rouen. Theano. 12 v. Dublin te Belfast. Theodora, 11 v. Varberg n Middlesbro. Tyro, pass. 11 Lizard n. Dublin. Vindicat Atque Polit, 11 v. IJstad n. Avonmouth Westersingel, 11 te Norkoplng. Walcheren, 11 v. Cardiff n La Rochelle. Walenburgh, pass. 12 Barfleur n. Rotterdam. Wiebold Bonmer, vertr. 12 v. Brugge n. Spanje Usel. 11 v. Rotterdam n. Duinkerken. Zwerver, 11 v. Hamburg n. Avonmouth. Zeehaakn, 11 v. Rotterdam n. Riga. Mededeling van de Televisie Specialist LEIDSESTR. 20, H'LEM Bij de Schouwburg. Tel. 19019 Oerkomisch. Joh. Kaart. Een kleine greep uit het vele. Dat alles in uw huis kamer. Dus 1ste rang voor alle huisgenoten! Koopt bij een vakman voor garantie en service. Contant v.a. f 495. en Huurkoop f 28.45 p. m. excl. antenne. Vraagt demonstratie. Tel. 19019. Nummer brieven die volgens ons oordeei alet bona fide reageren op de inhoud vaD advertenties, worden niet doorgezonden Nlet-algenaalüe oummer- bneven worden na 14 dagen vernietigd Met ingang van 17 October a.s. treedt de in werking Dienstregelingboekjes verkrijgbaar van 15 October a.s. af aan de kantoren, agentschappen en bij het lijnpersoneel a 25 cent per stuk. DE DIRECTIE. Alb Cuypstr. 132. Amsterdam Tel. 716390 Gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Vraagt gefll. prospectus op 27-28 October door eerste assistente van bij: MARNIXSTRAAT 119 Tel. 23138 Bespreekt U s.v.p. even? Wat zullen ze vergenoegd opkijken, als ze U met de koffie bezig horen! Vader met z'n krant... de jongens met hun huiswerk... vóór U binnenkomt hebben ze die verrukkelijke, pittige VAN NELLE-geur al herkend! Nérgens is de koffie smakelijker, geuriger én... gezélliger dan thuis! En U. U lacht maar eens. Want U kent het geheim.VAN NELLE's koffie, dubbel geurig! p/iyzGff! i Goudmerk 2.75 pet 250 gr. Roodmerk 2.48 pet 250 gr. l.OO per too gr. Paarsmerk 2.08 per 250 gr. 0.84 per 100 gr.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10