„Boulevard-millioenenpro ject kan nu worden gefinancierd" Gillette VITAMINE 6*5» VLOKKEN Het Vlees en de Duivel Hartveroverende voordracht door Lisa Tetzner Ontwikkelingscursussen dit jaar in het Stedelijk Gymnasium Mr. Van Fenema tot Zandvoortse raad: Maandag wordt raad ingelicht Paviljoen „Garni" een gewetenskwestie City-theater wordt gemoderniseerd Bevolkingsonderzoek bijna voltooid Een grandioze, realistische en waarachtige film Heemstede Amsterdamse Beurs Al xoudt V de*rijkste man van~"de"wereld xyn U kunt xich niet beter scheren dan met Gillette! BLUE GILLETTE Waarom niet naar Moskou? Straks ook geschikt voor Cinemascope „Fietsendieven" voor schooljeugd Over jeugd en jeugdboek Raadhuisbouw in Doetinchem Jong Haarlemvooruitstart binnenkort Schouwburgontwerp van Ir. Bijvoet Burgerlijke Stand van Haarlem Slechts 4000 personen reageerden niet op oproep van Vrijdag a.s. af in CINEMA PALACE Gepensionneerden vergaderden Heemstede at 32.000 oliebollen BOAG overweegt Comets te vervangen door DG-7 WOENSDAG 13 OCTOBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zichtbaar opgeruimd heeft mr. Van Fenema gisteravond de Zandvoortse gemeen teraad medegedeeld, dat hij de behandeling van het plan-Visser voor het „halve" Boulevardcentrum in zijn afwezigheid niet voor niets heeft opgeschort. Want nu is, naar hij zeide, de financiering voor het andere, „hele" plan van 80 miilioen, waarop men wilde wachten, in kannen en kruiken. De combinatie, die er bij geïnteresseerd wordt, heeft vaste vorm aangenomen. In een voor Maandag uitgeschreven vergadering zal het nieuwe plan, waaromtrent reeds een vertrouwelijk schrijven naar de raads leden is uitgegaan, uitvoerig aan de hand van schetsen en tekeningen worden toege licht en zeven gasten zullen deze besloten zitting bijwonen om vragen te beantwoor den. Daarna wordt de zitting weer openbaar voor de behandeling van het aange houden voorstel betreffende het plan-Visser. De schaduwen van het aldus aangekondigde millioenenproject bestrijken ook het paviljoen Garni, waarover in de vergadering van gisteravond nog een hartig woordje gewisseld is. Want Gedepu teerde Staten hebben weliswaar het raadsbesluit afgekeurd om de grond onder het paviljoen in erfpacht te geven, de raadsmeerderheid van negen meende dat zij haar geweten geweld aan zou doen door zich daarbij neer te leggen en ging in beroep bU de Kroon. Het betoog van de voorzitter, dat daardoor het nieuwe plan op een trage procedure zou moeten wachten, alsmede een bemiddelingsvoorstel dat hij deed, bleken daardoor vruchteloos te zün geweest. Het besluit tot uitgifte in erfpacht van de bedoelde grond was destijds al de tegenzet van de raadsmeerderheid geweest tegenover het voorstel van B. en W. om de grond van jaar tot jaar te verhuren opdat „Garni" eventueel plaats zou kunnen ma ken voor een groter project. De oppositie daartegen baseerde zich voornamelijk op vroegere toezeggingen aan de bouwer, dat zijn bouwwerk permanent genoemd kon worden. Daar herinnerde de heer Web er (AZB) aan, die zeide diat hij na de ver werping van het raadsbesluit door Ged. Staten niet van standpunt veranderd was. „Als het hele dorp weet dat Garni destijds aLs permanent is opgezet, dan kunnen wij nu geen besluit nemen, waardoor het met drie maanden opzegging kan verdwijnen", aldus de heer Weber. Dit zou naar hij zeide in strijd zijn met de normen van recht en billijkheid. De heren Tates (WD) en Siegers (KVP) en mevrouw Moll (Arb.) spraken zich in gelijke zin uit, maar de heer B r e u r e (WD) kon zich terdege ook het standpunt van B. en W. indenken en zei het daardoor over deze aangelegen heid nog steeds niet met zichzelf eens te zijn. De heer Lindeman (KVP) achtte de destijds aan de Garni-combinatie gedane toezeggingen doorslaggevend en verzocht de raad op grond daarvan in beroep te gaan bij de Kroon. In tegenstelling hiermee handhaafde de heer Porrenga (Arb.) zijn standpunt, dat de grond niet in erf pacht kon worden gegeven in het belang van de verdere ontwikkeling en de heer Gosen (AR) vestigde er de aandacht op dat er althans in het huurcontract met Garni niets over een permanent karakter van dit paviljoen te vinden is. Anderzijds bevreemdde het hem dat volgens veler we ten de supervisor, ir. Friedhoff, en de vroegere burgemeester, wel die toezegging aan de belanghebbenden hebben gedaan. Hij wilde de beslissing over deze kwestie opgeschort zien totdat over het al dan niet permanent zijn van „Garni" klaarheid is verschaft. Contract en toezegging „Zakenmensen baseren zich niet op een toezegging", was het oordeel van ir. Van Kuyk (Arb.), „maar op een contract en daar stond niets van die aard in." Hij schaarde zich daarmee achter het B. en W.-voorstel om de grond van jaar tot jaar te blijven verhuren en geen erfpacht te verlenen. De heer Koning (AZB) meen de dat toezeggingen van een burgemeester en een wederopbouw-supervisor toch te recht door de Garni-combinatie als een voldoende garantie waren beschouwd. De heer Slagveld (Plaatselijke Belangen) drong eveneens aan op een beroep bij de Kroon tegen de beslissing van Gedeputeer den. „Dat moet de raad dan maar doen, hij is ADVERTENTIE er geheel vrij in," luidde het antwoord van de voorzitter, die er overigens de aan dacht op vestigde, dat ir. Friedhoff zich negen jaar geleden ook wel in een andere zin geuit had en dat het wel zeer onzakelijk van de bouwer van „Garni" geweest zou zijn, zich alleen op uitlatingen te baseren, die niet officieel waren vastgelegd. Nadat de heren Tates en Koning nogmaals hun bezwaren naar voren hadden gebracht, bracht de voorzitter de schade vergoedingsregeling van 1950 in herinne ring, die uitgebreide waarborgen bevat en ook van toepassing verklaard kan worden op „Garni". Daarin kan men zich dan des noods ook beroepen op de toezegging dat dit gebouw permanent zou zijn. „Dat kan men niet, dat móét men," reageerde de heer Lindeman (KVP), „want Garni is per manent, daar gaat het ons juist om." Inmiddels had de heer B re ure (WD) zijn afzijdige houding laten varen om on omwonden partij te kiezen voor het B. en W.-voorstel. „Al die toezeggingen zijn bui ten de raad omgegaan en het huurcontract, dat door de raad werd bekrachtigd, ver meldt géén permanent karakter van Garni" aldus deze spreker. Wethouder Van der Werff (CH) meende te weten, dat de Garni-combinatie het paviljoen wil verkopen, maar daartoe geen kans ziet zolang het de grond er onder niet in erfpacht heeft. Dat was volgens hem de reden, waarom zij om erfpacht ver zocht heeft. Het B. en W.-voorstel kwam er echter niet door, de raad verwierp het met acht tegen zeven stemmen en ging later met negen tegen zes stemmen in beroep bij de Kroon. ADVERTENTIE Het Gillette precisie-scheerapparaat '32 met 2 Blauwe Gillette mesjes, slechts Met Gillette scheert U zich perfect en snel. Gillette mesjes zijn de hardste en scherpste ooit geslepen. Daarom gaan ze ook langer mee. 'n goeie morgen9'' begint met Gillette Dispenser met 10 mesjes f. 1.50. Zonder extra kos ten kunt U nu Blauwe Gillette mesjes krijgen in de ideale Dispenser-ver pakking. Eén druk met de duim en een nieuw mesje ligt in Uw apparaat! 75 cent per 5 C one ert gebouw-Orkest Volgens een bericht van United Press hebben de Russische afgevaardigden bij de Algemene Vergadering der UNO zeer ge noten van de uitvoering van „Een nacht op de kale berg" van Moussorgsky en van de andere werken, die het Concertgebouw- Orkest tijdens de receptie van mr. Van Kleffens uitvoerde. Naar aanleiding hiervan bevestigde een der Nederlandse gedelegeerden, de heer D. J. von Balluseck, dat hij zich na het con cert met Andrej Visjinski en Jacob Malik onderhouden had en dat beide Russen hem gezegd hadden: „Nimmer tevoren hebben wij Moussorgsky zo goed horen spelen". De héér Von Balluseck vertelde, dat hij daar op schertsend had gezegd1: „Als diat inder daad zo is, waarom nodigt u het Concert gebouw-Orkest dan niet uit om in Moskou te komen spelen?" Hierop antwoordde Ma- lik toen: „Ja, dat zullen wij zeker doen." De heer Von Balluseck zeidie hierover nog: „Alles werd op een schertsende toon gezegd en ik heb hieromtrent geen enkel ernstig voorstel gedaan. Ik geloof ook zeker niet, dat de heer Malik zijn antwoord ern stig meende." Intussen dreigen er moeilijkheden. Het Amerikaanse impresariaat N.C.A.C. (Na tional Concert and Artist Corporation) heeft om nog onduidelijke redenen gedreigd beslag te zullen leggen op de instrumen ten en verdere eigendommen van het Con certgebouw-Orkest, dat thans op tournée is door de Verenigde Staten. Het bestuur van de N.V. Het Concertge bouw voert onderhandelingen om beslag legging te voorkomen. Het staat in telegra fische verbinding met Amerika.Het meren deel van de instrumenten is persoonlijk eigendom van de musici. Put energie uit dt natuur, neem elke dag ADVERTENTIE Goed voor het gehele gezin KONINKLIJKE N E D ER L A N D S CH E GIST- EN SPIRITUSFABRIEK N.V. DELFT Naar wij vernemen zal na Zondag 24 Oc tober het City-theater aan de Grote MarkL voor geruime tijd zijn poorten sluiten. Er zal dan een omvangrijke verbouwing wor den uitgevoerd, die het mogelijk maakt in de toekomst Cinemascopefilms te vertonen zogenaamde breedfilms. Tevens zal men het interieur grondig herzien. Zo zullen er nieuwe gestoffeerde fauteuils komen, ter wijl de capaciteit der zitplaatsen wordt ver groot. Het ligt in het voornemen het thea ter nog voor Kerstmis opnieuw open te stellen. Vermoedelijk zal het huidige ka rakter van het reprisetheater niet worden gehandhaafd. Ruim 6000 inschrijvingen Ruim zesduizend scholieren hebben Inge schreven op de voorstelling, die door dc sectie Film van de commissie tot culturele vorming van de schoolgaande jeugd in de week van 22 October is uitgeschreven. In het Luxor-, Minerva- en Frans Hals-theater zal dan worden vertoond de Italiaanse film „Fietsendieven van de Sica. Slechts een 60-tal Haarlemmers hebben van de zeer bijzondere gelegenheid ge schapen door de boekhandels Haarlems Boekhuis en H. de Vries gebruik ge maakt om kennis te maken met de Zwit serse schrijfster Lisa Tetzner, die tiental len kinderboeken op haar naam heeft staan welke in 14 talen zijn vertaald. Zij sprak over Der Geist der modernen Jugend und das Jugendbuch", en dat op zo'n buiten- gewoon charmante manier, dat elk der aanwezigen geboeid luisterde naar de lief tallige 60-jarige. Lisa Tetzner woont in Corona boven Lugano. Zij en haar man laten daar mo menteel een huis bouwen, waarvan de architectuur beheerst wordt door het doel. schrijvers uit de gehele wereld tot rust- en werkcentrum te dienen onder beheer van de Vereniging van Zwitserse Letterkundi- j j; gen. Zij is vooral beroemd door haar j Erwin-reeks (Erwin en Paid; Erwin gaat j naar Zweden; Toen Erwin terugkwam; enz.) en is privaat-docente aan een oplei dingsinstituut voor leraren, verbonden aan de universiteit van Basel. In haar causerie hield zij een vurig plei dooi voor het goede, echte kinderboek, dat „niet het product is van een gefrustreerde dichter en dat zeker niet een tweedehands bijproduct van de litteratuur is". Zij onder scheidde vier kinderboekengenres: het zui vere fantasieverhaal, het avonturenver haal, de kinderroman en de familieroman Het fantasieverhaal, zoals de sprookjes, Le petit Prince van Antoine de Saint Exupérv en Winnie the Pooh van Milne, achtte zij aan zeer preciese maatstaven gebonden. De meesten zijn zodanig geladen met een voor kinderen van deze tijd niet meer aan sprekende tijdgeest, dat zij moeten worden omverteld, „vertaald", naar het tijdseigene van deze eeuw. Hetzelfde geldt de avon turenroman: wat vroeger avontuur was voor het kind, is voor het tegenwoordige een in de lucht zwevend sprookje gewor den. Het tegenwoordige kind houdt van het avontuur uiteraard, maar stelt prijs op een sterker compositie, die de roman kenmerkt. Schrijfster zelf schreef bijvoor beeld een dergelijk boek „Als ich wieder- kam", waarin het verhaal verteld wordt van Erwin, die door de geallieerden achter de Duitse linies wordt neergelaten. Zeer interessant waren haar opmerkin gen over de verguisde „comic strips", die in de Angelsaksische landen zo'n opgeld doen en waarvan de verderfelijke invloed is bewezen. „De kinderen worden steeds vroeger geconfronteerd met de vijande lijke omgeving, zoals die door grote men sen is bepaald en het heeft geen zin dat te vergeten; het kind is nu eenmaal ern stiger geworden; maar de beeldromanne tjes bederven een van de belangrijkste vermogens van het kind, namelijk de ver beelding, de eigen beeldvorming; door de romannetjes verdwijnt dat vermogen, want het krijgt alle beelden en verbeelding ge drukt en wel thuis; het kind komt niet meer aan zijn eigen trekken". „Wij kunnen de tijd niet terugzetten", besloot Lisa Tetzner, „maar wij hebben de plicht om de nieuwe media voor kinderen, zoals radio en televisie, met de grootst mogelijke verantwoording uit te buiten ten bate van het kind". Lisa Tetzner Na het beantwoorden van enkele vragen (onder andere „waar houdt de kinderfan tasie op en begint de leugen" met haar antwoord: „Die grens ligt bij elk kind anders en moet door de ouders zelf ont dekt worden en met de grootste eerbied en de grootste tact worden behandeld") las mevrouw Tetzner nog een tweetal van haar eigen sprookjes voor. Het enthousiaste publiek dankte haar uitbundig. In de pauze was er gelegenheid de Tetzner- boekjes in te zien en ze te kopen, waarvan velen gebruik maakten. De heer J. Kloos uit Haarlem heeft zit ting genomen in de jury, die de inzendin gen zal beoordelen van de prijsvraag voor ontwerpen voor een nieuw stadhuis te Doetinchem. Deze prijsvraag zal worden uitgeschreven, zodra de gemeenteraad van Doetinchem heeft beslist over de plaats voor het nieuwe stadhuis. Deze beslissing zal vermoedelijk volgende maand geno men worden. In de jury hebben eveneens zitting prof. Wicher Bruin uit Amsterdam en de heer A. G Nicolai uit Emmen. Binnenkort zullen in Haarlem voor de dertiende maal de wekelijkse ontwikke lingscursussen van de stichting „Jong Haarlem.... vooruit!" beginnen en dan zullen weer honderden jongeren eenmaal per week een avond, ietwat onwennig mis schien, in de schoolbanken plaats nemen. Allen namelijk, die zelf voelen, dat zij aan hun onderwijs van de lagere school in de toekomst niet genoeg zullen hebben kun nen zich bij deze stichting aanmelden en zullen in staat gesteld worden om tegen een kleine vergoeding uiteraard, hun al gemene ontwikkeling op een hoger plan te brengen. „De stichting, die in 1936 startte met zeshonderd leerlingen wil als het ware een brug vormen voor de jongeren, die zo van de lagere school in de dikwijls harde maatschappij moeten stappen. En dat voor een dergelijke cursus belangstelling be staat bewijzen de cijfers wel, want ver leden jaar melden zich reeds elfhonderd leerlingen aan en dit jaar zal dit aantal naar alle waarschijnlijkheid nog hoger lig gen. De leiders van de stichting „Jong Haarlem.... Vooruit" gingen van het standpunt uit, dat de jongens en meisjes zelf zouden moeten kiezen aan welk vak zij al hun aandacht zouden schenken en voorts werkt men zonder cijfers, zonder rapporten en zonder examens. Een getuig schrift wordt slechts op verzoek afgegeven en dit alles heeft er toe meegewerkt, dat de jongens en meisjes zich uit zichzelf bij de stichting aansloten. Ruime keuze De leerlingen kunnen een keuze maken uit ruim dertig onderwerpen, die vrijwel alle verband houden met de algemene ont wikkeling en een grote staf bekwame do centen onder leiding van de heer J. C. Munnik staat er voor in, dat de jongens en meisjes na afloop van het cursusjaar, verrijkt zijn met een behoorlijke dosis kennis. Uiteraard zitten er aan de organisatie van een dergelijke uitgebreide cursus tal loze problemen vast en in de eerste plaats is dat wel het vraagstuk van de ruimte. Verleden jaar werden de lessen zelfs ver deeld over drie punten in de stad: de Th. M. Ketelaarschool, de Leidse Vaart en de Wilhelminastraat. Thans heeft men echter de beschikking gekregen over het stedelijk gymnasium en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat men ook in Haarlem-Noord een aantal leerlingen kan ontvangen, hetgeen uiter aard voor velen, die in dit uitgestrekte, maar enigszins afgelegen gedeelte van de Spaarnestad wonen, een oplossing is. De kosten welke aan het volgen van de cursussen voor de leerlingen zijn verbon den, zijn vrij klein, immers de stichting ontvangt een niet geringe subsidie van de gemeente, zodat de jongens en meisjes, die in vele gevallen niet over een al te grote Het ontwerp van ir. Bijvoet uit Haarlem voor de nieuwe schouwburg in Nijmegen is gereed gekomen en doorgezonden naar de commissie van bijstand. Over enkele weken zal het schouwburgplan de gemeen teraad bereiken. De kosten worden ge raamd op 21/2 miilioen gulden. De schouw burg komt met de hoofdingang aan de Nas- sausingel en de zaal zal ongeveer 1000 be zoekers kunnen bergen. Voor eventuele operavoorstellingen krijgt de schouwburg een orkestbak en twee balcons. HAARLEM, 12 October 1954 ONDERTROUWD: 12 Oct., L. G. A. M. Jansen en A. J. M. Korstjens; H. G. Ronde en J. Kool; G. J. van Delden en E. M. J. Th. Hoekstra; G. Griekspoor en N. J. Klootwijk; KokKloos; F. H. Kettingde Vries. GEHUWD: 12 Oct., P. C. van Diest en C. J. M. Meijer; A. C. Kooloos en H. E. Heine- mann; M. Wories en Th. E. Allebé; W. Meijer en A. H. Aartsen. BEVALLEN van een zoon: 10 Oct., A. Hor- nemanvan Steijnen; M. J. G. AronsSla- man; 11 Oct., H. J. van DoornNouris; J. W. StöverHoenderdos; G. Kolkmanvan de Pol. BEVALLEN van een dochter: 9 Oct., A. M. StaalMerckens; 11 Oct., A. M. Schellekens —Visser; G. Smitter Maat; E. C. van Stra tenStijnman; A. M. M. Hesselman—Hand- graaf; 12 Oct., Th. NelissenSülter; A. C. KokKloos. OVERLEDEN: 10 Oct., C. H. Hoedemaker, 78 j„ Berkenrodestraat; E. G. VisSlotemaker, 87 j„ Kleine Houtweg; 11 Oct., J. H. van der Voss®, 70 j., Korte Houtstraat. bron van inkomsten beschikken, niet om financiële redenen thuis behoeven te blij ven; trouwens indien noodzakelijk kan men van het betalen van het cursusgeld vrijgesteld worden. Twee lesgroepen Bij voldoende belangstelling voor een zelfde leervak zal „Jong Haarlem.... Vooruit!" dit jaar algemene lesgroepen vormen voor jongeren van alle gezindten en Rooms Katholieke lesgroepen voor die leerlingen, die daartoe hun voorkeur of nadrukkelijke wens te kennen geven. Reeds thans wordt er iedere avond van half acht tot negen uur in het stedelijk gymnasium (Prinsenhof) zitting gehouden voor het verstrekken van inlichtingen. Rooms Katholieke jongeren kunnen bo vendien terecht bij de heer N. C. Schou ten, Emmalaan 34. Op 19 November van het vorig jaar is een begin gemaakt met het massale bevol kingsonderzoek op tuberculose en tot nu toe werden in Haarlem in totaal 116706 personen opgeroepen. Daarvan namen tot het begin van deze maand 76462 personen aan dit onderzoek deel hetgeen overeen komt met 66 percent. Ongeveer 21 percent wordt reeds geregeld onderzocht op bedrij ven en scholen en van de overige niet-op- gekomenen vormen bovendien de zieken en invaliden een groot deel. Ongeveer vierduizend personen echter reageerden op geen enkele wijze en deze ontvingen dezer dagen nog eens een drin gend verzoek in de vorm van een schrijven van de burgemeester. Tot midden volgende week staat het toe stel nog in het gebouw van de G.G.D. aan de Nieuwe Gracht en daarbij wordt aan allen, die om welke reden dan ook nog achterbleven en die nu opnieuw zijn op geroepen, alsnog de gelegenheid gegeven aan het onderzoek deel te nemen. Op Zaterdag 16 October (912 uur) en verder op Maandag, Dinsdag en Woensdag is er bovendien voor allen die dit wensen, dus ook voor hen die geen oproep hebben ontvangen, gelegenheid om voor het toe stel te komen. Des middags van 2 tot half 5, des avonds van 7 tot half 10. Men ge lieve er rekening mede te houden, dat de middagen uitsluitend bestemd zijn voor de dames en de avonden voor de heren. Dit onderzoek is, zoals men begrijpt, een zeer wezenlijke bijdrage tot de verhoging van het gezondheidspeil en er zijn kosten, noch moeite noch vele uren werk van vele vrijwilligsters gespaard om het onderzoek tot een succes te maken. Het terugzenden van de kaarten, met vermelding van een geldige reden waarom men niet deelneemt is van het grootste be lang voor de statistiek. De gegevens wor den uiteraard met de grootste discretie be handeld. Hoewel de definitieve cijfers nog niet bekend zijn staat nu toch al vast, dat die genen, die zich hebben laten onderzoeken financieel behoorlijk hebben bijgedragen, zodat men zeer zeker niet boven de garan tie van de gemeente 50.000) zal uitko men. Bovendien heeft dit onderzoek bewe zen, dat er geen twijfel behoeft te bestaan over het nut van een dergelijke actie. ADVERTENTIE (LA CHAIR ET LE DIABLE) De afdeling Heemstede van de Algemene Nederlandse Bond van Gepensionneerden hield Dinsdagmiddag in de foyer van het Minerva Theater een vergadering. De af delingsvoorzitter, de heer N. Vos, sprak in het openingswoord zijn voldoening over de grote opkomst uit, om daarna een minuut stilte te verzoeken ter nagedachtenis aan de heer H. Verheul, de overleden afdelings secretaris, die Zaterdag 9 October ter aarde was besteld. De heer Vos noemde hem een man met een grote plichtsbetrachting, wien het secretariaat altijd bijzonder ter harte was gegaan en die zich dan ook geheel voor de belangen van de bond had ingezet. Nadat de voorzitter vervolgens nog had medegedeeld, dat de afdeling de laatste maanden met niet minder dan vijftig nieuwe leden was gegroeid, las de secre taris een brief voor van de afdeling Zaan dam. Hierin werd medegedeeld, dat op de laatst gehouden vergadering een motie was aangenomen, waarin de leden hun mis noegen uitspraken over de aanpassing-toe- slagwet, hetgeen voor de gepensionneerden een behoorlijk levensonderhoud uitsloot. Men achtte thans de tijd gekomen deze grieven ook naar buiten kenbaar te maken, zodat er bij het hoofdbestuur op werd aan gedrongen door het organiseren van demonstraties te trachten, de regering van de redelijkheid hunner eisen te overtuigen. Na een korte toelichting van de voorzitter, besloot de vergadering met algemene stem men aan deze motie haar adhaesie te be tuigen. Nadat de heer J. Kroeze bij accla matie als secretaris was gekozen in de vacature-Verheul, sprak de heer H. Fop- pele, lid van het hoofdbestuur. Voor deze middag had spreker als onder werp gekozen „Moeten wij de strijd om lotsverbetering voortzetten?". Hij beant woordde de vraag onmiddellijk bevestigend, want de aanpassing-toeslagwet betekende slechts een kleine tegemoetkoming in de nood en het leed der gepensionneerden. Hoewel velen wellicht grote verwachtingen Op het Phoenix-terrein slaat Vrijdag het circus Strassburger zijn tenten op waar het tot en met Maandag blijft. In het programma treden o.a. de Rubatos op, drie Nederlandse clowns. Hier kijkt een hunner u aan. hebben gekoesterd van deze maatregel, wordt hun lot hierdoor ook nu weer niet voldoende tot verbetering gebracht. De ta bellen geven immers een vei-hoging aan van 2 tot 28 percent waardoor slechts weinigen verheugd en de meesten bijzonder ontstemd zijn. Daarbij worden de belanghebbenden in groepen onderverdeeld, omdat een in- dividuële beschouwing te tijdrovend zou zijn; hetgeen volgens spreker de onrecht vaardigheid ten zeerste in de hand werkt Uit dit alles concludeerde hij, dat de pen sioenwet nog hoogst onvolmaakt moet wor den genoemd en de overheid in vele op zichten te kort schiet aan morele verplich tingen tegenover haar vroegere ambte naren. Vandaar dat het hoofdbestuur een groot plan voor actie heeft ontworpen, dat zeer binnenkort aan de afdelingen ter be spreking zal worden voorgelegd. Bovendien streeft het hoofdbestuur nog naar een ver hoging van de weduwenpensioenen, omdat haar financiële toestand over het algemeen eveneens veel te wensen overlaat. Het laat ste gedeelte van zijn rede had spreker be stemd voor de behandeling van een aantal individuele pensioenuitkeringen. ADVERTENTIE Al brandt het maagzuur nog zo fel, één RISP-tabletje blust het wel De beide oliebollendagen, die het comité ten bate van de Heemsteedse bleekneusjes heeft gehouden, hebben een recordverkoop van niet minder dan tweeendertigduizend stuks opgeleverd. Van de opbrengst kan dus weer een aantal kindfen, wier gezondheid dia noodzakelijk maakt, voor lange tijd naar een vacantiekolonie worden uitge zonden. WASHINGTON, (United Press) De Britsh Overseas Airways Corporation (BOAC) heeft besloten een groot aantal passagiersvliegtuigen van het type DC-7 aan te kopen, zo meldt de American Avia tion Daily. Dit besluit dat een slag voor de Britse vliegtuigindustrie zou betekenen, moet echter nog worden goedgekeurd door de Britse regering. 3-314 Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli My Amsterd. Bank Ned. Handel My. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 100"/,6 240 14 398J4 288'/» 4941{ 91 14 166% 143% 127 117 J4 227 202 202 210 42% 78% 65 57 26 59 Openings koersen 100% 243 404 295 511 92)4 167 144 127K 118 228 202 H 205 210 4214 78% 6414 57J4 26% 58'/»

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9