Boekhouder „Erfgenamen" vergaderden in Enschedé Kerkdiensten Huwelijk aan de redactie Verbeteringen in Kennemer Lyceum HUIS a. Export-assistent b. Typiste ZAIERDAG 16 OCTOBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Teyler-erfenis Ttyler-ergernis Geen oversteekpaden op Wagenweg Botsing tussen twee auto's op vijfsprong in Noord PEN levert weer stroom aan gemeente Haarlem Koperdraad van radio- Scheveningen gestolen Scheepvaart Rcclamc TE KOOP AANGEBODEN enige aank. monteurs enige jongemannen ADVERTEERT IN DIT BLAD Te koop of te huur vrijstaande VILLA Geldbelegging. TECHNISCH TEKENAAR 99 Gisteranavond is te Enschedé een ver gadering gehouden van de vereniging van erfgenamen van Pieter Teyler van der Hulst in het gebouw Concordia. Veertig jaar geleden hebben evenals nu een groep mensen de weg willen banen naar de millioenen van de schat rijke Haarlemse zijdefabrikant. Een dezer „oud-strijders", de heer G. B. Brinkwaard uit Rotterdam heeft van 1916 tot 1918 in een organisatie in de Maasstad meege werkt om tot een proces-voering te komen met de executeuren van de Teylerstichting te Haarlem, maar zover is het nog niet ge komen. Gisterenavond vertelde de heer Brinkwaard, dat het nog enkele maanden zal duren „voordat we gaan „rechten", want er is nu een hoop winst te behalen", beschreef hij. Hoe hij dit wil realiseren is niet bekend, Binnenkort zal het Kennemer Lyceum te Overveen verbeterd worden. Over de toe stand van het gebouw wordt in het verslag van de Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs het volgende meegedeeld: Het gebouw verkeert uiterlijk in goede staat, maar het inwendige, zo zegt de rector, zal bier en daar aanzienlijk moeten worden verbeterd. Door de toeneming van het aan tal leerlingen voldoet de inrichting niet ge heel meer aan redelijk te stellen eisen: bet aantal toiletten is te klein, het aantal vestiaires, verminderd in oorlogstijd, dient op de oude capaciteit te worden terug gebracht, kleedkamers en gymnastiekzaal dienen te worden verbeterd. De laatste, die veel te klein is, zal door een grotere ver vangen worden of er zal een ruimer lokaal binnen afzienbare tijd bij worden gebouwd. Aan de modernisering van het meubilair vervanging der deels versleten banken door tafels en stoelen is men geleidelijk bezig. Ofschoon de ruimte voor de afdeling M.M.S. gereserveerd nu nog voldoende is, zal reeds dit jaar met uitbreiding ervan worden be gonnen, aangezien met reden verwacht mag worden, dat het aantal leerlingen dier afde ling zich zal uitbreiden. De rijwielbewaarplaats 'werd belangrijk uitgebreid door het bijbouwen van stallingen plaats biedende aan 200 rijwielen. Oorlogsschade, die ook het Kennemer Ly ceum leed, is, nog steeds niet vergoed, negen jaar na de wapenstilstand. Montessori-lyceum in ander gebouw? Het Montessori-Lyceum, hoe schoon ook gelegen, is wat gebouw en inrichting betreft, slechts matig bedeeld. Elswout is nu eenmaal niet als school gebouwd. De voor de inrich ting bruikbare ruimte is te klein, de garde robe-ruimte is wel zeer krap. Delen van de terrassen de balustrades verkeren in vervallen "taat en zijn eigenlijk niet te her stellen. De verharding van de weg, die van het poortgebouw naar de school leidt, is vol strekt onvoldoende. Het ontbreken van behoorlijke sportterrei nen vormt nog steeds een ernstig gemis. Ook werkt het niet voorhanden zijn van een douche-gelegenheid bij de gymnastiekzaal belemmerend. Het l\ikt de commissie toe, dat op de duur naar andere schoolruimte zal moeten worden uitgezien, hetzij elders, hetzij ter plaatse, als een aan de eisen des tljds beantwoordend ge bouw op Elswout zou kunnen en mogen worden neergezet. Tot teleurstelling van velen Van meer dan één zijde is de opmer king gemaakt, dat de verbetering van de Wagenweg tussen Westerhoutpark en Houtplein een goede gelegenheid is daar niu ook oversteekplaatsen aan te brengen. Velen vinden deze oversteekplaatsen liefst voorzien van vluchtheuvels on misbaar gezien de intensiteit van het snel verkeer op de Wagenweg. Een onzer lezers vergeleek de Wagenweg op drukke uren niet ten onrechte met „een schietbaan, waarop van beide kanten geschoten wordt". Het zal deze lezers wel teleurstellen, dat het niet in de bedoeling ligt deze over steekplaatsen aan te brengen. Men acht er de weg niet breed genoeg voor en zelfs hoorden wij het argument, dat, waar zelfs op de veertien meter brede Rijksstraatweg in Haarlem-Noord geen oversteekplaatsen en vluchtheuvels zijn aangebracht, dit des te minder noodzakelijk is op de veel smal lere Wagenweg. Daarbij werd aangevoerd, dat de vluchtheuvels de rijbaan zouden versmallen, dat de doorstroming van het verkeer er door belemmerd zou worden. Dit, laatste is echter nog de vraag, terwijl tevens door versmalling van de trottoirs hetgeen tenslotte ook in het thans in uitvoering zijnde werk is opgenomen het verlies aan ruimte zou kunnen worden gecompenseerd. In het algemeen worden vluchtheuvels pas toegepast bij een wegbreedte van twaalf meter, doch men kan zich voorstel len dat op die regel uitzonderingen moge lijk zijn. De Wagenweg kan zo'n uitzonde ring zijn, omdat 'het verkeer er weinig overzichtelijk is. Zou men voor vluchtheuvels toch niets voelen, dan nog schijnt ons het aanbrengen van de bekende zebra-oversteekplaatsen broodnodig, te meer omdat de kans toe neemt dat die oversteekplaatsen de voet ganger in de toekomst ook wettelijk een grotere bescherming zullen dienen dan thans het geval is. Een overpad is trouwens ook in het belang van de automobilist, die er door tot grotere waakzaamheid wordt gedwongen. Tenslotte mag geen middel onbeproefd worden gelaten om de veiligheid van de weggebruiker zo groot mogelijk te doen zijn. Vanmorgen omstreeks half 12 heeft op het gevaarlijke kruispunt, de vijfsprong Klever- laan-Velserstraat-Engelszstraat en Marnix- straat een botsing plaats gehad tussen een op de Kleverlaan rijdende en uit de richting Bloemendaal komende stationcar en een voor deze wagen van rechts uit de Engelsz- straat komende autobus van NZHVM van de lijndienst vier, die in de richting van de Marnixstraat reed. Door het gladde wegdek van de Klever laan kon de personenauto niet tijdig remmen. Beide wagens werden aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd. maar er moeten zijns inziens overal in den lande verenigingen worden gesticht met betrouwbare bestuurders, die op de grote trom moeten gaan slaan en gezamenlijk pogen de middelen te vinden om de mil lioenen van Pieter Teyler van der Hulst los te krijgen. De heer Brinkwaard zei dat de regering, de rechterlijke macht en de „heren in Haarlem" met wie hij de exe cuteuren van de Teylerstichting bedoelde nog steeds tegenwerken en dat er mis schien maar twee advocaten in den lande zijn die weg weten in de oude rechtsregels. Het doel is de directeuren van de Teyler stichting in Haarlem op de knieën te krij gen, aldus de heer Brinkwaard. „De stich ting die zij beheren is onwettig", aldus spreker, „het geld van Pieter Teyler van der Hulst, moet naar de familie terug keren, omdat hij kinderloos is gestorven". De heer Brinkwaard zei zijn gehoor, dat het hem niet zal vergaan zoals een zekere heer Van Marle, uit Apeldoorn, die vroe ger overigens zonder succes op jacht is geweest naar de millioenen, doch wiens bewijsstukken zouden zijn verdwenen toen hij tijdelijk voor krankzinnig werd verklaard. De spreker heeft bewijzen van „zielsspecialisten", waaruit blijkt dat hij niet als een gevaarlijke krankzinnige kon worden beschouwd. „De Teyler-erfenis is voor mij de Teyler-ergernis geworden", zei hij. Het gaat hem nu niet meer om het geld, maar om het recht. Na de pauze was er ge legenheid tot het stellen van vragen. Het bestuur van de Twentse afdelingen, name lijk Enschedé en Almelo, van de vereniging van erfgenamen van P. C. van der Hulst, zal alles in het werk stellen om de orga nisatie zo krachtig mogelijk te maken. Vorig jaar heeft de gemeenteraad van Haarlem aan B. en W. machtiging verleend van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland gedurende de periode van November 1953 tot en met Februari 1954 te kopen een gedeelte van voor het Haarlemse voorzieningsgebied benodigde electrische vermogen tot een maximum van 6000 kW, alsmede van circa 6.000.000 kWh. De aankoop was noodzakelijk, omdat aan de maximale behoefte tijdens de win termaanden slechts zou kunnen worden voldaan door aanwending van het maxi male productievermogen, waardoor het voor eventualiteiten benodigde reserve vermogen niet aanwezig zou zijn. B. en W. delen de raad mee, dat aangezien sedert dien de capaciteit van het bedrijf niet is kunnen worden opgevoerd en anderzijds wederom een stijging van de hoge belas tingen vergeleken met het gebruik tijdens de winter 1953-1954 moet worden verwacht, is het noodzakelijk, dat opnieuw vermogen en electrische stroom van het PEN wordt betrokken. Naar raming zal gedurende het tijdvak van November tot en met Februari van het PEN benodigd zijn een vermogen van 8000 kW, alsmede circa 10.000.000 kWh. De directie van het PEN heeft zich in be ginsel bereid verklaard een en ander aan Haarlem te leveren. B. en W. vragen de raad machtiging een overeenkomst met het PEN aan te gaan. Van Radio-Scheveningen is 250 meter rood koperdraad gestolen, dat dienst deed als aardleiding van het zendstation. Bij het ontbreken van de aardleiding function- neert de zender niet goed meer waardoor de veiligheid van de scheepvaart in ge vaar komt. Burgemeester G. Keyzer van Urk schrijft ons namens het Comité Ramp Urker vis sers: „Onze gemeente is in de nacht van 6 op 7 October door een ramp getroffen. In de avond van 6 October voer bijna de ge hele Noordzeevloot uit ter visvangst. Hoe- we de weerberichten gunstig waren, stak in de nacht, omstreeks half een, een ge weldige storm op, met het noodlottig ge volg, dat één schip met man en muis is vergaan, terwijl van een tweede schip de stuurhut, waarin zich de schipper bevond, geheel werd weggerukt en in de golven verdween. In totaal verloren 6 mensen het leven. Uit één gezin werden 3 zoon's, res pectievelijk 25, 20 en 15 jaar, waarvan één een vrouw en één kind nalaat, weggerukt. Uit een ander gezin, v/aarvan de vader in 1941 eveneens op de Noordzee het. leven verloor, werd nu een 19-jarige zoon, mede- kostwinner van zijn moeder, weggenomen. Uit een ander gezin werd de vader van 4 jonge kinderen weggenomen en uit nog een ander gezin de vader van vijf kinderen. Dankbaar mogen wij constateren, dat, zonder dat zulks gevraagd werd, reeds nu van verschillende kanten hulp voor de getroffenen wordt geboden. Een stroom van medeleven uit alle delen des lands komt binnen. Dat de nood groot is, behoeft geen nadere toelichting. De eigenaar van de kotter verloor zijn gehele vermogen, ter waarde van plm. 125.000. De gezinnen blijven zonder voldoende inkomsten ach ter. Wel wordt in de eerste nood door de collega-vissers op bescheiden wijze voor zien, terwijl de Urker Noordzeevissers spontaan zich hebben gegeven om te zoe ken naar het wrak en de lijken, waarmede enige tienduizenden guldens gemoeid zijn, maar er zal spoedig meer nodig zijn, dan waarover de organisaties beschikken. Nu blijkt, dat er van alle zijden behoefte is, om deze nood te helpen lenigen en de ge troffen schipper weer aan een nieuw vaar tuig te helpen, hebben wij onmiddellijk een comité gevormd om gelden voor dit doel in te zamelen. Het gironummer is 348415. Ook kunnen gelden worden gestort ten kantore van de Amsterdamse Bank N.V. Bijkantoor Urk. Het S.H. rïjwielschild. Het.blijkt bij herhaling, dat vele weggebruikers welis waar bekend zijn met de betekenis van de wettelijk voorgeschreven verkeersborden en -tekens, doch onbekend met de beteke nis van bovenbedoeld schild. Dit rijwielsdhild, dat is vastgesteld door de Vereniging tot Bevordering der Belan gen van Slechthorenden in samenwerking met de A.N.W.B. is een ovaal wit schild, vermeldende de letters S (slecht) en H (horend), elk geflankeerd door een rode verticale balk en wil aangeven, dat de wielrijder, die dit schild op het achterspat- scherm voert, doof, althans slecht van ge hoor is. Het wil dtis zeggen, dat hij/zij het achteropkomende verkeer en zijn geluids signalen niet of onvoldoende hoort. Bij het inhalen en passeren van een wiel rijder (ster) die dit schild voert, dient dus meer dan normale behoedzaamheid te wor den in acht genomen. Daarom vragen wij bovengenoemde wesfrebruikers bijzondere aandacht voor dit rijwielischild ter voor koming van ongevallen, dus tot verhoging van de veiligheid in het verkeer. Slechthorende wielrijders raden wij aan. behalve het voeren van meergenoemd schild, het gebruik van een achteruitkijk spiegel met verkleinend1 beeld, waardoor zij het van achter komend: verkeer tijdig kunnen oomerken en daarmede rekening houden. Vooral bij het liinks afslaan is dit van groot belang. Dat het vooral voor hen noodzakelijk is zoveel mogelijk rechts te houden, spreekt vanzelf. Het voeren van het rijwielschild is geen vrijbrief voor roe keloos en onbedachtzaam rijden, doch een middel dat de veiligheid tracht te verhogen. Bedoeld rijwielschild kan worden besteld bij de A.N.W.B., Den Haag, op een formu lier, dat bij de a fdelings-secretarissen en bij de Algemene Propaganda-commissie van bovengenoemde vereniging gratis te verkrijgen is. De kosten moeten aan de A.N.W.B. wordlen voldaan. JAC. KOEL, voorzitter afdeling Haarlem. Kerstversiering en snelverkeer. Van het plan om de Grote Houtstraat een kerst versiering te geven, zullen vele Haarlem mers met gemengde gevoelens hebben kennis genomen. Meent men werkelijk dat een kerstver siering op haar plaats is in een straat met zoveel snelverkeer? Laat men zijn geld aan een liefdadig doel geven, liever dan te trachtten het Kerstfeest daar te brengen, waar het nu juist niet thuis behoort.. S. J. TEUNISSE (Verkort weergegeven) Huren. De inzender J. S. maakt het zelfde soort grapje als waarbij wordt voor gerekend dat onderwijzers maar 1 dag per jaar werken. In zijn geval „vergeet" hij namelijk nog te vermelden dat het huis de eigenaar bij verkoop door waardevermeerdering 6000,zou hebben opgebracht. Zodat dus niet 7.009,60 doch 13.009,60 zcu zijn bin nengekomen, winst derhalve 6.341,60 of over 16 jaar bijna 9% van de bouwkosten ad 4500. Probeert u dat eens bij de bank te maken. Met zulke grapjes komen we er bij zo'n ernstige zaak echter niet. Een feit is dat de huurder nagenoeg geen rechten meer kan doen gelden en tot een lastig soort bedel volk is gaan behoren, dat men van de deur stuurt. Wat geeft het als er voor elk nieuw gebouwd huis een ander begint te kraken? Deze noodtoestand wettigt mijns inziens waar nodig een onderzoek naar de in de afgelopen 15 jaar gemaakte rente met daaraan verbonden de verplichting tot on middellijk onderhoud van op zijn minst het buitenwerk van het verhuurde. Ik schrijf „rente" omdat huizen steeds als goede „rentebriefjes" golden en het zogenaamde „ondernemer" zijn bij velen uitsluitend uit het incasseren van deze rente bestaat. D. K. Erbarmelijk. Velen die dagelijks de Leidsevaart tussen de Bavo en het viaduct berijden, zullen op de hoogte zijn van de erbarmelijke staat van het wegdek tussen de trambaan. Reed enige tijd geleden, door een val partij van een fietsster bij de remise, een auto te water (gelukkig zonder dodelijke afloop voor de haar ontwijkende bestuur der), verleden week kon men weer lezen van een motorrijder die z'n been brak door die ellendige kuilen naast de rails. Bij nat weer moet men zelfs in een auto goed opletten en niet via de verraderlijke gaten de Leidsevaart in te duiken. Laat staan met een tweewielig voertuig. Nu weet ik niet of er eerst doden moeten vallen, maar wie is er verantwoordelijk voor deze voort durende misstand, de N.Z.H. of de gemeen te? Of wacht men soms op de tijd dat de tram niet meer rijdt? Dan ben ik benieuwd hoeveel armen en benen er nog gebroken zullen worden en of de daardoor ontstane schaden door de „onderhoudsplichtigen" zullen worden vergoed. J. L. (De gemeente houdt toezicht op het weg dek en voert de herstellingen uit; de N.Z.H. betaalt de kosten. De toestand is inderdaad niet goed, hetgeen ook reeds door de ver keerspolitie werd opgemerkt. Het slechte weer is echter oorzaak van vertraging in de herstellingswerkzaamheden, die slechts kunnen worden uitgevoerd wanneer het droog is. Red.) Winkelende dames. De forensentrams uit Amsterdam zijn na half vijf 's middags dikwijls zo vol, dat we in Sloterdijlk niet meer mee kunnen. Als we zo gelukkig zijn mee te mogen, zien we het volgende beeld: moeders met kinderen, d'ie kennelijk bood schappen gedaan hebben (hun pakken be slaan een staanplaats), zitten in de tram, de kinderen ook, zij het dan met z'n tweeën op een plaats, wat dan toch een zitplaats kon zijn voor een forens, die een hele dag gewerkt heeft. Ook dames zonder kinderen, die gezellig gewinkeld hebben, zitten op de forensentijden in de trams, waardoor de forensen óf niet mee kunnen, óf de hele rit moeten staan. Ook de forensen moeten na hun dagtaak zo snel mogelijk naar huis, waar zij nog voor de maaltijd moeten zor gen en andere huiselijke beslommeringen hebben op te knappen. Is het dan niet mogelijk, dat de winke lende diames vóór 5 uur met de tram naar huis gaan? Of ziet de directie van de N.Z.H. een mogelijkheid om de forensentrams al leen toegankelijk te maken voor hen. die een abonnement of knipkaart hebben? ABONNéE. (De directie van de N.Z.H. heeft geen invloed op het tijdstip waarop winkelende dames terugkeren. Reservering van trams op forensenuren voor forensen, is uitge sloten. Wel heeft de directie gepoogd ver lichting te brengen door een nieuwe foren send ienst in te leggen. Dit werd1 kort ge- led'en mogelijk door het vrijkomen van rij tuigen welke vroeger op de locaaldienst SloterdijkSpuistraat reden.) Nood. In overeenstemming met wat een uwer abonnés Zaterdag schreef ben ook ik van mening dat de laaggepensionneer- den met iedere loonronde dieper in de ar moede v/orden gestort. Alles wordt dage lijks duurder. Kan men van regeringswege nu voor de mensen van de Noodwet-Drees en de laag-gepensionneerden niet een extraatje geven voor kolen? Dat zou hun zorgen althans iets verminderen. B. S. Sirene. Volkomen ben ik het eens met protesten tegen het geloei van de kazerne sirene. Vooral 's avonds als het rustig is in huis wordt je opeens opgeschrikt door het angstaanjagende geloei en dan maar liefst drie maal achter elkaar. Kan deze sirene niet vervangen worden door een wel luidende bel of een hoornsignaal? De sol daten zullen dit toch ook wel horen en de hele omgeving wordt er niet door opge schrikt. M. M. Het oog. Vele huizen hebben platte daken. Als de bouwmeesters in de toekomst langs de voorkant van de daken een op standje of gegolfde rand maakten! Op dor pen ziet men wel eens een loze schuine punt of opstaande stenen, als bij kantelen. Ik vind dat platte zo onaf, nèt mensen zon der hoofden. Ze vragen gewoon om wat af werking, de huizen komen dan veel meer tot hun recht. Het oog wil ook wat. C. d. B. Correspondentie. Enige lezers reageer den instemmend op het hoofdartikel „Vei lig verkeer" van verleden week Zaterdag. Sommigen vroegen ons daarbij mee te wer ken aan het verkrijgen van meer veiligheid op de weg door voorlichtende artikelen. Dit zal in de naaste toekomst inderdaad het geval zijn. Red. ZONDAG 17 OCTOBER 1954 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 3 30: Consistoriekamer. Liturgische dienst voor Slechthorenden. 7: Ds. I. P. van der Waal, van 's Gravenhage. Dienst uitg. van Bijz. Kerkewerk. Zangdienst van 6.457 u. N.we Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snij ders. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. 7: Dezelfde. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Ba- kenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Ds. E. Pot. 10.30: Jeugddienst. Ds. M. D. Gijsman, van 's Gravenhage. Geb. Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Hei- dinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. Burger. 10.45: Ds. S. H. J. Voors. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors.. Rusthuis, JanSstr. 10.30: Ds. E. Pot. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstr. 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade 10: Dhr. G. H. Kreijenbroek. West, Leidsestr. 10: Dhr. G. Dorland. Centr. O. Groenmarkt 10: Dhr. W. C. de Groot. Wijkgebouw, Leid- sestraat 20. Dinsdag 8: Ontmoetingssamen komst met Ds. en mevr. Snijders, v. Wijk II Eglise Wallonne. 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Church of Eng land, Kinderhuissingel. Evening Service 3 p. m. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Eerw. Heer G. Beekman, Elburg. Woensdag 7.30: Parklaan 21. Eerw. Heer J. A. Kruithof, Monster. Alle-Dag-Kerk. Maan dag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkom sten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Ron- detafelbespreking, Broederkerk. Parklaan 34 Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: C. F. Bijlsma, den Helder. Woens dag 8: Ds. Jac. Buiten, Haarlem. Zuiderkapel Zuiderstraat 15. 10: Dhr. H. v. d. Brink, Bloemendaal. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. Maranathalezing. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Gerrit Abbink. Zaterdag 7.30: Openluchtsa menkomst aan de Dreef bij het Houtplein. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Zakbijbel-Bond-Avond. Lezing met lichtbeelden door de heer H. W. Elder- kamp te Amsterdam. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdagavond geen zangdienst Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondags school en Jeugddienst. Vrije Evang. Gemeen te, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff, H. Doop. Dinsdag 7.30: Jeugdclub 12—15 jaar aan de kerk. Woensdag 8.15: Vrijz. Luth. Kring in „Rust oord". Ds. G. Kroes. Ver. Doopsgez. Ge meente, 10.30: Ds. A. J. Snaaijer, Intrede. Remonstr. Gereform. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Wilhelminakerk Ged. Oude Gracht 5759. 10: Dr. P. J. Richel 5: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula. ingang v. Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Dr. P. J. Richel. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente. Ridderstraat 29 10 en 5: Leesdienst. Geref. Gem., L. Marga- rethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21. 9 en 4.30: Lees dienst. Maandag 7.30: Ds. Toes, van Kin derdijk. Oud-Kath.. Kerk. Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Bap- tiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30 en 7: Ds. J. W. Weenink. 8.15: Jeugd samenkomst. Dinsdag 8: Gemeente-vergade- ring. Leger des Heils. Schagchelstr. 26. Za terdag: Straatzang. Zondag 10: Heiligings- dienst. 7: Openluchtsamenkomst op de, Ged. Oude Gracht. 8: Verlossingssamenkomst. De samenkomsten staan onder leiding van Ma joor M. Souverein. Dinsdagmiddag half drie Gezinsbondsamenkomst. Iedere Zondag kin- der'samenkomsten om 12 uur. Leidster van de jeugd M. Bruis. Pinkstergemeente, N.we Kruisstraat 14. 10: Dhr. J. Versteeg. 7.30: M. v. d. Suils, Amsterdam. Donderdag 7.45: Ge bedsure. Vrijdag 7.30: Jeugdavond. Verga dering van Gelovigen, Parklaan 21. 10.30: Samenkomst (Broodbreken). Bijbellezing. Parklaan 21. Donderdag 8: K. Rozendal. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22 10 en 5.30: Samenkomsten. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Zaterdag 8: H. Bakvis, van A'dam. Zondag 10.15: Bijbel studie, alle leeft. 11: Eredienst H. Avondm. 7.30: Evangelisatiedienst. Donderdag 8: Bij bellezing. Zevende-Dags Adventisten. Jacob straat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeen schappelijke Bijbelstudie. 11: Prediking. Ze- vendedags-Baptisten Gemeente. Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Ja- cobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening Hersteld Apost. Zendingkerk. Wilhelmina- straat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Chris tian Science, Jansstr. 74, 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag 8: Lange Veerstraat 16. Avondbijeenkomst. Ned. Ver. v. Spiritis ten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen. Mevr. R. van Saane, Heelsum. Soefi-Beweging, Iedere Zondagmorgen 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof. Dienst. Ver. „De Vrije Gemeente", Rest. Brink- mann, Grote Markt. 10.30: Dhr. J. H. Ritzema Bos. Gemeente Gods. 10: Cultureel geb. IJmui- den. Samenkomst. 7.30: Parklaan 21, Sa menkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Ds. Joh. Bronsgeest, van H'lem. 7: Ds. G. Koch. Bijzondere dienst, m.m.v. Mej. Tiny v. Raalte, sopraan. Immanuëlkerk 10: Dr. H. van der Loos. Gezinsdienst. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga. Stich ting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat) Woensdag 8: Dhr J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam. Samenwerkende kleinere Kerken, Kapel Sionskerk. 19.15: Ds. S. M. A. Daalder. Geref. Kerk. Kloppersingelkcrk. Kloppersingel 55—57. 10: Ds. L. J. Boeyinga, van 's Gravenzande. 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Ekster-straat. 8.45: Ds. P. de Ruig 3.30: Ds. L. J. Boeyinga. Noord-Sclioterkerk, Spaarnrijkstraat. 10.15: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. L. J. Boeyinga. Chr. Geref. Kerk, Floresstr. 10 en 5.15: Ds. J. C. MariS. Voorbereiding H. Avondmaal. Verkiezing ambtsdragers. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. 19: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Nieuw Vreden- hof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. 19: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Dr. Stel- ma, Bloemendaal. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Faber, Voorg. afd. Wasse- Irene op Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koediefslaan 10: Dr. A. Don- dorp. 5: Prof. Dr. G. Brillenburg Wurth, Kampen. Camplaan. 10: Prof. Dr. G. Brillen burg Wurth. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10: Leesdienst. 3: Ds. Verleur. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool. Tyo H. van Eeghen-Instituut, van Lennepweg. Rel. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma, Rem., 's Gravenhage, BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. M. C. Don, Nieuw-Vennep Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Hoórnstra. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast; 9: Jeugdkapel 1215 jaar in Maranatha. 11.45: Zondags school, 5 en 6 jaar Kleuterschool Boslaan; 712 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mr. M. J. A. Moltzer, Rem., Bloemendaal. Geref. Kerk (Voorber. H. Av.) 9, 10.30, 3.30 en 7.30: Ds. G. Lugtigheid, van Zwolle. Vrije Katholieke Kerk, Popellaan 1, 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderd. 7.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Julianakwar- tier, Kon. Wilhelminaschool, Dompvloeds- laan. 1213: Zondagsschool Ramplaan-kwar tier, Beatrixschool en Irene. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus, Voorber. H. Avondmaal. 17: Ds. Eerhard. Chr. Geref. Kerk. 10: Leesdienst. 19.30: Ds. v. d. Weelen, uit Leiden. Ned. Prot. Bond. 10: Mej. A. J. L. Bouwmeester. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Vi caris L. C. Baljé. 7: Ds. J. C. Salverda. Ger. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. In de mor gendienst voorbereiding H. Avondmaal. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. 7: Ds. H. S. J. Kalf van Bennebroek. Jeugddienst. Vooraf kwartier samenzang. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Bethelkapel. 10: Ds. J. v. d. Ree, van Amsterdam. Voorber. H. Avondmaal. 7: Ds. G. A. Alma. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v.. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: Vicaris L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Prof. Ds. G. C. Berkouwer, van Amsterdam. H. Avondmaal. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, 7: Ds. L. La- gerweij, Den Haag. „De Toorts" 9: Ds. D. ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. Voor ber. H. Av. West. Sionskerk. 10.30: Ds. J. Kroon. 7: Ds. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 9.30: Jeugdkapel. Dhr. M. C. Draijer. 10.30: Ds. C. de Ru, H. Av. 7: Ds. R. H. Ol- deman, H. Av. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. L. H. Ruitenberg, van Den Haag. 7: Jongerendienst. Ds. J. J. van Hille, van Haarlem. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeen schapsbond, in de Nieuwe consistorie der Herv. Kerk. Dinsdag 8: Joh. H. van Oost veen, Evangelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C Jongeboer. 7: Ds. Ter Steege, van Santpoort Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K Schouten. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds •1. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Lees dienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland, Voorber. H. Avondmaal. Aalsdijk, 14 v. Miami n. Corpus Christi. Aalsum, 15 te Amsterdam. Aardijk 14 v Rotterdam n. Hamburg. Abbedijk, 15 v. Antwerpen te Rotterdam. Adonis, 14 v. Pto Plata n. Antwerpen. Albireo, 14 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Alblasserdljk, 15 v. New Orleans te Le Havre. Alderamln, 15 v. Assab te Port Soedan. Algenib, pass. 14 Fern. Noronha n. Recife. Arkeldijk, 15 v. Djibouti te Djeddah verw. Agatha, 15 v. Tj. Priok n. Pladju. Amstelpark, 22 Kawasaki verw. Antociia, 16 te Pladju. Ariadne, 14 te Alexandria. Armllla, 15 te Pladju. Artemis, 15 te Hamburg. Aagtekerk, 15 te Antwerpen. Alnati, 15 v. Montevideo n. Buenös Aires. Amor, 16 te Antwerpen. Arundo, 14 te Quebec. Blommersdijk, pas. 14 Gibraltar n. Marseille. Boissevain, 13 v. Osaka te Kobt. Bonaire, 15 v. Port of Spain te Paramaribo. Boschfontein, 14 v. Zanzibar n. Dar es Salaam Bantam, pass. 15 Ras Fartak n. Perzische Golf Barendrecht, 16 te Piraeus. Bennekom, 13 te VlissiTigen verwacht. Bloemfontein, 15 470 m. Z Kp. Palmas. Blijtiendijk, 16 te Antwerpen. Ceronia, 15 te Pladju. Cleodora. 15 v. Newcastle n. Geelong. Caltex Utrecht, 14 te Siöon 15 v. Sidon naar Rotterdam. Cronenburg, 16 v. Archangel n. Bremen. Caltex The Hague, pass. 15 Lissabon n. Sidon. Caltex Delft, 15 te Rotterdam. Caltex Leiden, 16 te Rotterdam. Caltex Nederland, 15 te Rotterdam. Delfland, 16 te Las Palmas. Duivendrecht, 15 te Philadelphia. Bos, pass. 14 Ouessant n. Lissabon. Esso Amsterdam. 15 v. Antwerpen te Ceuta. Esso Den Haag, pass. 15 Kp. Bon n. Sidon. Etrema, 15 v. Piraeus n Berre. Falco. 12 v. Toronto n. Humberstone. Friesland (KRL), 15 v. Hamburg te Rotterdam. Friesland (SSM), pass. 15 Brunsbüttel n. Kopen- nagen. Farmsum, pass. 15 Mona Passage n. R dam. Gaasterland, pass. 15 Kp. Verdische eil. n. Las Palmas. Gooiland, 14 v. Rio de Janeiro te Santos. Gortiias, 14 te Malta. Groote Beer. 15 v. L eHavre n. Quebec. Graveland, 16 te Santos. HaulerwIJk, 14 110 m. NO. Halifax. Helicon, 12 v Barranquil.s te Houston. Hathor, 15 v. Rotterdam n Tunis. Hestia, 15 v. Tarafa n. Antwerpen. Hoogkerk, 16 te Port Soedan. Hydra, 16 te Rotterdam. Ittersum, 15 te Corpus Christi. Indrapoera. nacht 16-17 Rotterdam verwacht. Japara (KRL), 11 v. Boston te Baltimore. Jagersfontein. 1 te Antwerpen. Jupiter, 15 te Guadeloupe. Java, 15 te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 16 140 m. W.ZW. Kan- geroo eil. Kota Baroe, 14 v. Belawan n. Colombo. Karimata, 15 v. Genua te Amsterdam. Kedoe, 15 v. Amsterdam te Bordeaux. Kota Onten, 15 v. Port Soedan n. Suez. Kais, 15 v. Arnhem te Rotterdam. Leuvekerk, 13 v. Colombo te Bombay. Leersum, 15 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Lieve Vrouwekerk, 15 te Antwerpen. Waarom blijft U toch langer wachten op 'n toevallige ont moeting? Wij beschikken over zeer vele serieuze re laties in binnen- en buiten land. Ook voor U! Geheim houding verzekerd. Honder den dankbetuigingen. Gra tis inlichtingen in blanco couvert. Bem.-Kant. „METROPA", Mathenesserlaan 458 B, Tel. 50613. Kant.u. 9-9 R'dam. voor f Del-I=551<5 Adviezen Ontwerpen Uitvoering leeg te aanvaarden, 4 ka mers f 7000, voor- en achter tuin. Makelaar KI. de Vries. Lorentzplein 34, tel. 17781, Haarlem. Laagkerk, 16 te Colombo. Loenerkerk, 15 te Rangoon. Luna, pass. 15 Flnlsterre rv Rotterdam. Lawak, 16 v. Port Said n. Napels. Lemsterkerk, IS v. Port Said n. Catania. Limburg, 15 te Basrah. Mapia, 15 v. Genua n. Port Said. Molenkerk. 15 v. Hamburg n. Bremen. Maas, 16 te Tripoli. Malvina, 16 te Yokohama. Mulderkerk, 15 te Port Said. Manoeran, 15 Mlnlkoy gepass n. Djeddah. Meilskerk, 16 v. Port Said n. Alexandrié. Noordwijk, 8 v. Nuevltas n. New Orleans. Nieuw Amsterdam, 16 te New York. Noordam, 15 780 m. Z.t.W. Lands End. Notos, pass. 16 Ouessant n. Rotterdam. Oranjestad, 15 v. Madeira te Trinidad. Oranje, 15 140 m. ZO. Kreta n. Napels. Ootmarsum, 15 v. Antwerpen n. Bermudas. Orion, 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Papendrecht pass. 14 Finisterre n. Batoem. Prins Alexander, 15 v. Bremen te Montreal verwaent. Prins Fred. Willem, 14 v. Hamburg te R'dam. Prins Willem George Fred. 15 v. R'dam to Montreal verwaent. Prins Willem v. Oranje, 15 60 m. ZW. Ierland. Prins Philips Willem, 16 te Rotterdam. Prins Fred. Hendrik, 16 te Le Havre. Prins Willem IV, 15 v. Detroit n. Sarnia. Rijndam, pass. 14 Kp. Race n. Southampton. Rita, 15 v. Penang n. Pladju. Rotti, 16 Balikpapan verwacht. Radja 15 te New York. Ridderkerk, 15 v. Beira n. Lorenzo Marquez. Rijnland, 15 v. Rio de Janeiro 16 Santos verw. Salland, 15 v. Rio de Janeiro te Ilheos. Samarinda, 14 v. Trinidad n. Kaapstad. Schiedijk. 14 v. Rotterdam n. New Orleans. Stad Vlaardingen. 16 v. Rotterdam te Wabana verwaent. Statue of Liberty, 15 v. Philadelphia te Port Said. Straat Mozambique. 14 terug te R'dam na proeftocht. Sumatra 15 te Belawan. Schiedijk, 15 v. R'dam te Antwerpen. Sarpedon. 15 v. Maracaibo n. Ciudad TruJlllO- Sioterdijk, 14 v. New Orleans n. Moble. Stentor, pass. 15 Flores n. Trinidad. Straat Soenda. 16 te Yokohama. Sibajak, 15 330 m. ZO. Kp. Race. Stad Breda, 16 te Wabana Stad Rotterdam, 15 te Wabana. Thalatta. pass. 14 Flores n. R'dam. Themisto. 14 v. Norfolk te Glasgow. Tomori, 12 v. Baltimore te New York. Tiba, 14 v. Santos n. Rio de Janeiro. Tabian, 15 v. TJ. Priok n. Singapore. Thelidomus, 15 te Port Cardon te Curacao. Tominl, pass. 15 Tunis n. Port Said. Tarakan, 15 v. Alexandrié n. Napels. Tegelberg, 14 v. Durban n. Mauritius. Talisse ,16 v. La Buan r.. Sandakan. Tara, vertr. 16 v. Rotterdam n. Bremen. Tero, 15 v. Santos n. Recife. Tjementeng, 15 v. Port Elizabeth n. East London Tjitjalenigka, 16 te Mauritius. Utrecht 13 v Kohsichang te Priok. Van Spilbergen, 14 v. Monrovia n. Abidjan. W. Alton Jones, 14 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Wieldrecht, 14 v. Suez n Mena el Ahmadi. Waterman, 15 180 m. W. Kreta n. R'dam. Wonoglri, pass. 15 Malta n. Port Said. Willemstad, 16 te Madeira. Westerdam, 15 105 m. ZO.t.O. Kp. Race. Waal, 17 te Rotterdam verwacht. Wonorato, 16 v. Port Said n. Napels Zeeland (KRL), 17 Colombo verwacht Schepen met passagiers, repatrlërenden en emigrerenden Alhena, 22 Antwerpen 25 Rotterdam verw. Alnati, vertr. 25 v. Buenos Aires n. R'dam. Bloemfontein. 22 Las Palmas 26 Southampton 28 Amsterdam verwacht Bonaire, 20 v. Amsterdam te Georgetown verw. Boschfontein, 14 v. Zanzibar n. Dar es Salaam. Boskoop, vertr. 18 v, Amsterdam n. Georgetown Indrapoera, 16 v. Gdansk te R'dam verw., vertr. Groote Beer, 22 Quebec 23 Montreal verw. 23 v. R'dam n. TJ. Priok. Jagersfontein, 15 te Antw. vertr. 18 v. Antw. n. A dam en 22 v. A'dsm n. Durban. Joh. v. Oldenbarnevelt, 18 Melbourne 21 Sydney verwacht. Maasdam, vertr. 27 v. New York n. Rotterdam Nieuw Amsterdam, 16 v. Rotterdam te N. York. Noordam, 18 v. New York te R'dam verwacht. Oranje, 17 Napels, 22 Southampton, 23 Amster dam verwacht. Oranjefontein. 18 East London, 20 Durban verw. Oranjestad, 17 Curacao, 19 Aruba, 23 Cristobal verwaent. Rijndam, 18 Cobh, 19 Southampton en Le Havre 20 Rotterdam verwacht Sibajak, 21 Southampton 22 R'dam verw. Waterman, 21 Rotterdam verwacht. Westerdam, 18 v. R'dam te New York verw. Willem Ruys, vertr. 16 v. Rotterdam naar Tj. Priok 17 Southampton, 23 Port Said verw. Willemstad, 16 Madeira, 20 Plymouth of Dover 22 Amsterdam verwacht. Zuiderkruis, vertr. 16 v. A'dam n. Sydney, 25 te Port Said verwacht. KLEINE VAART Aco, vertr. 16 v. Degernhamn n. Lulea. Amazone, 15 v. Hamlna te Antwerpen. Atlantis, 14 v. Hamburg n. Gent. Alpha b, 14 v. Rotterdam n. Duinkerken. Bernard, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Betty Anne S, 14 v. Dagenham te Goole. Bab-T, 14 Kiel gepass n. Zaandam. Citadel, 14 v. Rotterdam n. Antwerpen. Coeta, 15 v. Londen te Rotterdam. Citadel, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Condor, pass. Vlissingen n Dublin. Cormoran, 15 v. Vlissingen n. Kortgene. Daje Bohmer, 14 te Aberdeen. Duiveland, 14 v. Rotterdam n. Goole. Ebenhaëzer, 14 v. Boston te Rotterdam. Europa, 15 v. Kingslynn te Antwerpen. Erkalin, 15 v. Poole te Leeuwarden. Eljo, 14 te Par. Ellewoutsdijk pass. 14 Kp. del Hague n. Glasgow Fivel, 15 v. Swansea te Rotterdam. Franka II, 14 v. Swansea n. Lissabon. Frans Bohmer, 14 v. Bordeaux n. Dakar. Gazelle, 15 v. Mistley te Roterdam. Gaasterland, 15 v. Delfzijl te Harlingen. Helvetia, 15 v. Vlissingen n. Leith. Hoogezand, pas. 14 Vlissingen n. Noorwegen. Hunzeborg, pass. Vlissingen n. Zee. Hast I, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Heerengracht 14 v. Rotterdam n. Nantes. Jan Herman, 14 v. Casablanca n. Londen. Joost, 13 v. Domsjo n. Kotka. Lacra, 14 v. Dordt te Rotterdam. Larix, 14 te Domsjo. Medusa, 14 v. Harwich te Rotterdam. Midas, 15 v. Amsterdam te Rotterdam. Muian, 14 v. Rotterdam n. Brest. Meike, pas. 14 Vlissingen n. Dublin. Mies, pass. 15 v. Vlissingen n. Sundsvall. Mira, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Myfem, pass. Brunsbüttelkoog n. Stockholm. Nieuwland, 14 v. Rotterdam te Leith. Noach, 14 v. Cardiff n. Caen. Noorderlicht, vertr. 16 v. Veitsiluoto n. Huil. Nelly G, 14 v. Boston te Rotterdam. Noordstad, 15 v. Amsterdam te Rotterdam. Nottingham, 14 v. Kingslynn te Rotterdam. Oosterdok, 14 v. Gent te Rotterdam. Ponto, 12 te Zaandam. Ponza, 13 v. Gefle n. Zaandam. Paramount, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Roelof Buisman, 15 v. Degerhamn n. Umea. Regeja, 15 v. Harlingen te Rotterdam. Spurt, 15 op Schelde n. Kopenhagen. Taormtna. 15 v. Gothenburg n. Douglas. Twente, 14 v Slikkerveer te Rotterdam. Viking, 14 v Par te Rotterdam. Vlieland, 14 v. Rotterdam n. Korsor. Virgo, pass. 15 Vlissingen n. Denemarken. Westropa, 14 v. Southampton te Rotterdam. Zeehaan, pass. 15 t.h.v. Gotland n. Riga. Bij snelgroeiend chemisch bedrijf is plaats voor ter opl. tot storingsmont. en ter opl. tot destillateur etc. Hoog beginloon en goede vooruitzichten. Aanm. RIDS, Waarderweg 25, Haarlem. a. d. Heemst. Dreef m. gar., bev. 9 kam., badk., etc. vest. vergunn. voor Bloemendaler of H'steden. verzek. Inl. N.V. Heemst. Woningbur. CORN'S L. KWAK, Heemst. Dreef 276 tel. 34035. Te koop blok Woonhuizen te Haarlem best. uit 1 Winkel pand met 7 woonhuizen, goed onderhouden. Koops. f 55.000 huur p. jr. f 3868.80. Lasten pl.m. f 400. Bevr. G. HEN STRA, Makelaar, J. v. Wal- réstr. 8 Haarlem. Tel. 14368. Op klein, maar druk ver koopkantoor is plaats voor met minstens dipl, MULO Schr. soil, of pers. aanm. N.V. COLORA, Spanjaards laan 7, Haarlem. Op de Afd. Techn. Dienst van interessant chemisch be drijf is plaats voor een aan komend Leerzaam prachtig werk en behoorlijke betaling. Uitv. soil, aan RIDS, Spanjaards laan 7, Haarlem. 'lAAAAAAAAAAAAAAAAJ gewend zelfstandig te wer ken en leiding te geven, biedt zich aan. Br. no. 7411. Tfffffffffffffffff

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11