P.T.T. zoveel wil tariefsverhoging mogelijk vermijden in Nederland wil practijk UNO-Handvest gebracht zien nu Weerbericht Volgend jaar nachtposttreinen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT W el vaart verschillen van toekomstige conflicten bronnen Mechanisatie bij de post Kans op kabinetscrisis in Indonesië vergroot Speciaal fonds voor Economische Ontwikkeling Londens havenconflict is niet bijgelegd Radicaal-socialisten verenigd achter PMF Donderdag gesprek over Rijnscheepvaart Het woord is aan Zuivering in Hongarije was te drastisch 69e JAARGANG No 84 ZATERDAG 16 OCTOBER 1954 298e JAARGANG No 238 Vlotvaarder in 115 dagen over Stille Oceaan Positie bij onderhandelingen in Parijs ongemeen versterkt West-Duitsland eist oplossing op voet van gelijkheid Concertgebouworkest speelde in hemdsmouwen India heeft Nederlandse waterbouwkundigen nodig Ambtenaren werken niet mee Zacht, maar somber weer Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De nieuwe directeur-generaal der PTT, ir. J. D. H. van der Toorn, heeft een over zicht gegeven van de plannen en vooruitzichten der PTT voor 1955. De financiële positie van PTT is in algemene zin gunstig. De diverse loonronden zijn tot dusver opgevangen. Of de laatste van 1 October van dit jaar ook opgevangen zal kunnen worden, zal nog moeten blijken. Deze zes percent extra betekent alleen voor wat be treft de directe lonen reeds 15 millioen gulden per jaar extra. Men hoopt dit bedrag, waarbij dan nog de verhoogde aanschaffingskosten bij aankopen en de Joonclausules uit contracten komen, op de meeste onderdelen te kunnen opvangen. Men wil name lijk zo veel mogelijk voorkomen dat tarieven zouden omhoog gaan. De enorme toeneming van poststukken dwingt tot mechanisatie van de behan deling. In Den Haag is deze gereed. In het expeditiekantoor Rotterdam-station zal een dergelijke installatie komen. In Amster dam-station wordt in 1955 met mechani satie begonnen. Overwogen wordt speciale nachtposttreinen in te stellen, die zo moge lijk zouden kunnen laden en lossen in de kantoren. Onderhandelingen met de spoorwegen, die in 1953 82 millioen kg post vervoerden tegen 64 millioen in 1949, zijn gaande. Wanneer de posttreinen gaan rijden is nog niet bekend. Er komen nieuwe luchtpostbladen. Het luchtrecht hiervoor buiten Europa kost slechts vijf cent meer dan het gewone port. Het aantal poststukkenbrieven, brief kaarten, postpaketten en drukwerken) be droeg in 1939 1.081 millioen stuks tegen in 1953 1.700 millioen. Het aantal paketten werd verdrievoudigd. Door deze toe neming ontstaan problemen bij de voor ziening met geschoold personeel in alle rangen. Bij wijze van proef zal aan een aantal loketten op drukke kantoren een systeem met een soort kasregisters worden .inge voerd, waarmee ook giro-biljetten kunnen worden behandeld. Bijna 700.000 telefoonabonnes In 1946 was het aantal telefoonaanslui tingen ongeveer gelijk aan dat van 1939, 350.000. In het eerste kwartaal van 1955 wordt de 700.000e telefoonabonné verwacht. In 7 a 8 jaar nadien verwacht men onge veer het dubbele van dit aantal. Behalve het aantal aansluitingen is ook de ver keersdichtheid aanzienlijk toegenomen. Ir. Van der Toorn verwacht dat Nederland over vier a vijf jaar over een geheel auto matisch net zal beschikken. Het telefonisch verkeer met het buiten land is 6 a 7 maal groter dan in 1946. In 1955 komt een nieuwe kabel met Engeland in dienst. In de loop van de volgende zo mer komt er ook een nieuwe kabel Neder- land-Denemarken met onderzeese ver sterkers. Voorts zal in 1955 in het binnen land een straalverbindingsnet gereed ko- DJAKARTA (Aneta) Politieke waar nemers in Djakarta zyn van mening, clat de mogelijkheid van een kabinetscrisis in Indonesië groter is geworden. Aneta heeft van betrouwbare zijde vernomen, dat de nieuwe partijraad van de „Partai Indonesia Kaya" een dezer dagen in vergadering bij een zal komen om zijn houding te bepalen ten opzichte van het huidige kabinet. Al sinds Juli van dit jaar heeft deze par tij haar ontevredenheid geuit over het fi- nanciëel-economische beleid van de regering en op een gezamenlijke vergadering van de toenmalige partijraad en de leden van de P.I.R.-fractie in het parlement werd beslo ten de steun aan het kabinet in te trekken, aangezien de P.I.R. zich niet mede verant woordelijk wilde stellen voor het door de ministers van Financiën en Economische Zaken gevoerde beleid. In kringen, die in nauw contact staan met de P.I.R., werd aan Aneta medege deeld, dat aangenomen mag worden, dat de nieuwe partijraad zal besluiten de mi nisters Wongsonegoro, Roosseno en Hazai- sociale vooruitgang te bewerkstelligen, rin (allen van de P.I.R.) op te dragen zich uit de regering terug te trekken. Men ver wachtte, dat deze instructie in de loop van de volgende week zal worden gegeven. men, dat alle gedeelten van het land, dus de Zeeuwse-, Zuidhollandse- en Wadden eilanden door radio-telefonie zal verbin den met het vasteland. Bovendien zal het binnen enkele jaren mogelijk zijn, (in 1955 begint men al met de uitvoering van dit plan) een half-automatisch systeem voor het telefoonverkeer met andere landen in te voeren. Het zal dan zowel in Nederland als elders mogelijk zijn voor een telefo niste rechtstreeks het automatische net van het nabuurland te kiezen. Deze plan nen zijn al ten dele in uitvoering voor Nederland, Engeland, België, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland en de Scandina vische landen. Dit is wellicht, zo zei ir. Van der Toorn, het begin van een vol automatisch Europees telefoonverkeer. Dit vol-automatische verkeer is reeds bereikt met de telexverbindingen. In 1955 zal men vol-automatisch telexverbmdingen met en Engeland, Denemarken, Zwitserland Duitsland tot stand kunnen brengen. Radio en televis:e In 1955 zullen de voorlopige koppelings stations voor televisieverbindingen met Duitsland en België door permanente wor den vervangen. In het Noorden, Oosten en Zuiden van het land worden de FM-zen- ders voltooid. Bovendien verwacht PTT een definitieve opdracht tot het inrichten van televisie-zendstations in deze streken. Spaarbank en giro Over de geldbedrijven Rijkspost spaarbank en giro zei ir. Van der Toorn onder meer dat de RPS van 1939 met 2.400.000 spaarbankboekjes groeide tot 4.300.000 in 1954. Een nieuw centraal kan toor van de RPS zal in Slotermeer worden gebouwd. Het giroverkeer is sedert de oorlog sterk toegenomen. In 1939 had men 364.000 rekeninghouders, in 1954 meer dan 600.000. Het personeel nam toe van 1640 in 1939 tot ruim 3000 thans. Men krijgt nu aanzienlijke moeilijkheden niet de huisvesting. In de komende zes jaar zal het personeel tot 4500 a 5000 man moeten worden uitgebreid. Decentralisatie wordt dan nodig. De gedachten gaan uit naar het vestigen van een girokantoor in het Oos ten van het land. In 1955 zal daarmee waarschijnlijk een begin worden gemaakt. Bovendien zal in Den Haag een nieuw hoofdkantoor worden gesticht. PAGO PAGO (United Press). William Willis, een 61-jarige avonturier uit New York, is er in geslaagd in vier maanden moederziel alleen de Stille Oceaan over te drijven. Hij is in goede welstand aan gekomen op de Samoa-eilanden na een tocht van 5000 mijlen die op 22 Juni aan ving te Callao in Peru. Zijn vlot van bal sahout, „Seven Little Sisters'" genaamd, was nog in goede staat toen de Manuatelle, een Amerikaans schip het de haven bin nensleepte. Willis is 115 dagen met een kat en een papagaai op zee geweest. Willis heeft tot nu toe ongeveer twee duizend mijl meer afgelegd dan Thor Heyerdahl c.s. in hun beroemd geworden „Kon-Tiki". Zijn tocht heeft ongeveer even lang als die van de „Kon-Tiki" geduurd. Willis was voornemens het record van de „Kon-Tiki" te verbeteren. Indien de zeestromingen gunstig zijn, wil hij zijn vaart naar Australië, een afstand van twee duizend mijl, voortzetten. „Ik verloor mijn zoet waterrantsoen twee maanden geleden en was daardoor gedwongen voor de rest van de tocht zee water te drinken. Op het laatste gedeelte van mijn reis heb ik mij met gerstesuiker en rauwe vis gevoed", vertlde Willis, die mager, doch klaarblijkelijk gezond was. Hij was er bijna het leven bij ingeschoten, toen hij, terwijl hij bezig was een ge vangen haai aan boord te trekken, van zijn vlot afsloeg, waarbij hij een diepe wond in de arm kreeg. Hij kon echter een touw grijpen en weer aan boord klauteren. Als reden voor zijn tocht gaf Wills op „de strijd van een man tegen de zee en de ele menten in het algemeen". Hij is van plan een boek over zijn belevenissen te schrij ven. Ook zal hij pogen zijn lotgevallen in een film te doen herleven. Een beeld van de rampspoedige veembrand, die gisteren in Zaandam twee pakhuizen in de as legde en voor millioenen guldens schade aangericht heeft. NEW YORK (ANP) In de economi sche commisie van de UNO heeft de Neder landse gedelegeerde, professor mr. dr. W. I'. de Gaay Fortman een ongewoon krach tig pleidooi gehouden voor de economische verbetering van economisch laagstaande landen. Hij baseerde dit op de plicht van de leden, die is neergelegd in het Handvest, en verklaarde dat Nederland van mening is, dat de tijd is aangebroken, om de arti kelen 55 en 56 in practijk te brengen. Deze artikelen omschrijven duidelijk de plicht van de leden, afzonderlijk en tezamen alle maatregelen te nemen, om economische en Mijn regering onderschrijft, zo zei prof. De Gaay Fortman, de wijze maar sombere woorden van secretaris-generaal Ham- Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het Opleidingsinstituut van Adelborsten in Den Helder heeft Koningin Juliana gistermiddag een bezoek aan deze marinestad gebracht. Hier staat Hare Majesteit op het punt, in de befaamde JiotAngssloep te stappen, waarmee zij een inspectietocht larigs de gepavoiseerde oorlogsbodems in de Helderse haven maakte. marskjoeld in zijn jaarrapport, dat de vele tegenstellingen in levensstandaard tus sen de arme en rijke gebieden op de lange baan gevaarlijker kunnen blijken dan de conflicten, die tegenwoordig bijna uitslui tend onze hele aandacht opeisen. Mijn re gering is van oordeel, dat alle oorzaken van wereldspanning tegelijkertijd moeten worden aangepakt en dat in het bijzonder de sterke spanningen, voortvloeiende uit de grote verschillen in welvaart tussen de industrielanden enerzijds en de lager ont wikkelde gebieden anderzijds, niet onder geschikt mogen worden gemaakt aan con flicten, die een acuter karakter schijnen te hebben. De Nederlandse delegatie is van oordeel, dat nog gedurende deze Assemblée maatregelen dienen te worden genomen, om de nieuwe machinerie op gang te bren gen, die in staat zal zijn metterdaad de welvaart van de achterlijke gebieden te verhogen. Daarom dringen wij aan op de speciale fonds „Sunfed" voor economische ontwikkeling (Special United Nations Fund for Economie Development S.U.N.F.E.D.). Professor De Gaay Fortman legde er de nadruk op, dat het overbruggen van de grote kloven tussen de arme en rijke lan den een taak is, die in de eerste plaats op een internationale basis moet worden ver richt, omdat er alleen op die basis geen achterdocht hoeft te bestaan over de be doelingen. Hy zette uiteen, dat Nederland hierbij gedreven wordt, zowel door morele als door economische drijfveren. De morele plicht is neergelegd in het Handvest. Het wordt echter iedere dag dui delijker, dat de welvaart van beide groepen landen, de arme en de rijke, onderling af hankelijk is. Hij herinnerde aan de verkla ring van de Amerikaanse gedelegeerde over de mogelijkheid voor de arme landen, op voordelige voorwaarden gebruiksgoede ren van de Verenigde Staten te betrekken. Dit kan, zo meende hij, alleen nut hebben, als die arme landen eerst tot een economi sche ontwikkeling waren gebracht. Zo niet, dan kan de toevoer van gebruiksgoederen het economische leven van die landen zelfs nog meer verzwakken. Uitbreiding van het technische hulppro gramma, zoals Zweden bepleit, zou slechts een druppel op een gloeiende plaat zijn. Prof. De Gaay Fortman ondersteunde ten slotte het voorstel van Joegoslavië een commissie te benoemen die een statuut voor het fonds kan opstellen. (Van onze correspondent in Londen) De poging van de Britse minister van Arbeid, Sir Walter Monckton, om de lei ders van de havenstaking te bewegen de stakers te advisei-en het werk te hervat ten, gedurende een officieel onderzoek, heeft gefaald. De minister trachtte een oplossing te vergemakkelijken door niet aan te dringen op opheffing van het door de arbeiders uitgevaardigde verbod van overwerk. Het „hof van onderzoek", dat de regering heeft ingesteld zal een rapport voorleggen aan het parlement, waarin de oorzaak van het conflict aan de hand van de feiten worden nagegaan. Het hof van onderzoek, dat getuigen onder ede kan horen, staat echter los van elke vorm van arbitrage. De weigering van het bestuur van de stuwadoorsbond om te proberen de staking te beëindigen, laat de regering weinig keus. Toch aarzelt zij troepen te zenden om de arbeiders niet nog onverzoenlijker te ma ken. Bij de staking van 1951 gebeurde dat sneller omdat toen de voedseltoestand hachelijk was. De leden van het kabinet blijven ge durende het weekein,de in Londen om eventueel noodmaatregelen te nemen. De bond van sleepboot- en lichtersper- soneel heeft de aangesloten 4500 leden op geroepen zich bij de staking aan te sluiten. Daardoor zou ook het vervoer van steen kool, benzine en vuilnis stil komen te lig gen. De busstaking heeft de vraag naar benzine geweldig doen toenemen. Uit vrees dat de benzinestations, als de aanvoer stagneert, niet meer aan de behoefte kun nen voldoen, tracht men benzine in te slaan. In Liverpool dreigt een wilde haven staking, waarbij 17.000 man betrokken is. De staking in de Londense haven is alge meen. Ook de laatste vaste arbeiders, die zorgen voor het onderhoud van de tech nische installaties, hebben het werk neer gelegd. Lange rijen stakers staan voor de bureaux van de armensteun. Sommigen ontvangen nog achterstallig loon. Overi gens zijn zij aangewezen op spaargelden. De Londense busstaking is nog verer gerd. De helft van de .bussen, ongeveer 4000, is van de weg verdwenen. In drom men wandelen de mensen thans van en naar de spoorwegstations en verdringen zich om een plaats te veroveren in de on dergrondse. MARSEILLE (Reuter) De Franse radicaal-socialistische partij, die te Mar seille haar jaarlijkse congres houdt, heeft zich volledig geschaard achter premier Mendès-France, die lid is van de partij. De premier zal, aldus Reuter, in een ster kere positie verkeren bij de besprekingen van de volgende week in Parijs, waarop de laatste hand zal worden gelegd aan de Londense overeenkomsten over de herbe wapening van West-Duitsland, dan bij de Londense besprekingen het geval was. Mendès-France's vooraanstaande tegen stander in zijn partij, Martinaud Deplat, die minister van Binnenlandse Zaken was in de regering-Laniel, heeft niet anders kunnen doen dan hulde brengen aan de premier wegens diens succes op het ge bied van de internationale politiek. Twee andere radicale leiders, Felix Gaillard, voorstander van het Europese leger, en Henri Laforest, die rapport heeft uitge bracht over het buitenlandse en binnen landse beleid, hebben beiden hun waar dering uitgesproken over Mendès-France's successen in Londen. Voor de val van de EVG, was de radi cale partij verdeeld en in meerderheid tegen Mendès-France. Diens voortdurende successen, zijn populariteit in het land en de gunstige invloed, die daarvan voor de radicale partij bij de volgende algemene verkiezingen zou kunnen uitgaan, hebben een verenigde partij achter Mendès- France geschapen. Mendès-France zal voorts, aldus Reuter, de steun van de socialisten hebben. Gaston Deferre, de socialistische burgemeester van Marseille, heeft de verrichtingen van Mendès-France op internationaal gebied openlijk geprezen en te kennen gegeven, dat zijn partij eerlang tot de regering zal toetreden. Deferre is een van de voor naamste socialistische candidaten voor een ministeriële functie. Veelbetekenend is het feit, dat het radi cale congres de nadruk heeft gelegd op de instelling van een bewapeningsgemeen schap binnen de organisatie van het uit gebreide pact van Brussel. De Franse communistische afgevaardig de Laurent Casanova, roept de partij in een rapport op tot een campagne tegen de overeenkomsten van Londen. Hij advi seert om massapetities, massademonstra ties en het afvaardigen van delegaties te gebruiken: „de beweging moet van be neden af opkomen". (Van onze correspondent in Bonn) Donderdag beginnen weer besprekingen tussen vertegenwoordigers van Nederland en West-Duitsland over de Rijnscheep vaart. Sedert jaren bestaat er een geschil over het vrije goederenverkeer tussen de havens langs het Duitse gedeelte van de Rijn (Cabotage). Nederland staat op het standpunt dat ook Nederlandse schippers volgens de bepalingen van het verdrag van Mannheim van 1868 het recht hebben la dingen van de ene Duitse haven naar de andere te brengen. Nederland wordt ge steund door Zwitserland. De Duitsers zijn daar hoofdzakelijk tegen omdat zij be nauwd zijn voor een al te grote concurren tie. De Nederlandse schippers en rederijen kunnen, ten dele door lagere lonen, voor lagere prijzen werken. Zij zouden een groot gedeelte van het binnenlandse scheeps- vervoer in West-Duitsland aan zich kun nen trekken. De West-Duitse minister van Verkeer, dr. Seebohm, heeft op de jaarlijkse verga dering van de centrale vereniging van de Duitse binnenscheepvaart in Bonn ver klaard, dat er volgens Duitse opvatting geen verplichting bestaat het binnenlandse verkeer op de Rijn aan dezelfde bepalingen te onderwerpen als het grens- en over schrijdende verkeer. West-Duitsland kan op Duits grondgebied geen transportstelsel dulden dat de verkeersorde zou verstoren door tussen de Roer en de Bovenrijn een „vrachten-chaos" te scheppen. Zo lang geen boven nationale autoriteiten de regeringen de verantwoordelijkheid voor de verkeerseisen afnemen, zo lang zal géén Europees land in staat zijn afstand te doen van de leiding van het verkeer. Mi nister Seebohm is dus op zijn oude stand punt blijven st3an, al sprak hij de hoop uit dat er overeenstemming mogelijk zal zijn. De bondsrepubliek is bereid zo ver klaarde hij de schepen van alle Europe se staten toegang tot zijn binnenwateren te geven wanneer die staten de Duitse binnenschepen op dezelfde wijze op hun nationale wateren toelaten. Troy (AFP) Het Amsterdamse Concert gebouworkest heeft Vrijdagavond voor een publiek van 2.000 personen te Troy in de Amerikaanse staat New York in hemds mouwen gespeeld. De auto met avond kleding was door slechte weersomstandig heden niet tijdig in Troy aangekomen. Calcutta (United Press) De regering van India heeft de hulp ingeroepen van Nederlandse waterbouwkundigen voor grootscheepse werken, die het theedistrict Dibrugarh in Assam voor totale ondergang door erosie moeten behoeden. Een Nederlandse deskundige heeft vol gens berichten uit Dibrugarh dezer dagen een rapport opgesteld na de situatie daar te hebben bestudeerd. Hij heeft volgens die berichten voorgesteld de zandbanken in de rivier de Brahmapoetra zo spoedig mogelijk weg te baggeren en daarna de rivier door kanalisatie te verleggen. Hij zou de regering een naar verhouding goed kope en snelle oplossing van de moeilijk heden aan de hand hebben gedaan. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Jean de Boisson: Sommige principes houden er een heleboel mensen op na. WENEN (Reuterf/AFP) Isztvan Ko- vacz, secretaris van de afdeling Boedapest van de Hongaarse communistische partij, heeft dezer dagen op een partijvergadering verklaard, dat „talrijke kameraden gear resteerd en in gevangenschap zijn geweest als gevolg van valse beschuldigingen en getuigenissen van de oude staatsveilig heidsdienst", aldus een bericht in het offi ciële orgaan van de Hongaarse communis tische partij. De waarheidsliefde van de partij bleek echter uit het feit, dat „talrij ke gevallen reeds onderzocht zijn en vele kameraden, die onschuldig waren veroor deeld, in ere zijn hersteld en vrijgelaten". Sinds het ontslag van het voormalig hoofd van de politieke politie, generaal Gabor Peter, vorig jaar waren alle arrestaties onderzocht. Gedurende de politieke zuiveringen in de periode tussen 1947 en 1951 stonden hon derden Hongaren terecht, onder wie de voormalige minister van Buitenlandse Za ken, Laszio Rajk, die in 1949 geëxecuteerd werd. Kovacz zei ook, dat er een grote corrup tie was in Hongarije. Hij beschuldigde re geringsambtenaren van oppositie tegen het nieuwe regeringsplan, dat vorig jaar was ingesteld „om de grote vergissingen die in het verleden in de Hongaarse economie zijn gemaakt, te herstellen". Hogere lonen hadden de koopkracht vergroot, maar door afnemende productie was het steeds min der mogelijk aan de vraag te voldoen. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer is deze week vrij somber ge weest door een zwaar wolkendek, waaruit nu en dan op enkele plaatsen wat lichte regen of motregen viel. In het Zuid-Oosten van het land en in Brabant traden echter perioden met flinke opklaringen op. De temperaturen waren even boven normaal en de windkracht was in het algemeen matig. Deze weerstoestand kan worden toegeschreven aan een Zuid-Westelijke luchtstroom van vochtige en betrekkelijk warme oceaanlucht van de Azoren via het Kanaal naar Polen. Langs de frontale begrenzing van deze luchtstroom bewegen verschillende storin gen, waarvan enkele zich tot actieve de pressies ontwikkelden. Eén van deze sto ringen trok Vrijdag over Ierland en Schot land naar de Noordzee. Dit ging op de Britse eilanden met veel regen gepaard, waarbij hier en daar meer dan 30 mm. werd afgetapt. De depressie koerst langzaam verder naar Zuid-Scandinavië en het begeleiden de front kan morgen tot op korte afstand van de Wadden-eilanden naar het Zuiden doordringen. Ook morgen duurt de matige Zuid-Westelijke luchtstroming voort waar bij opnieuw een zwaar wolkendek het weer een somber karakter geeft. Daar staat tegenover dat de tempera turen voor de tijd van het jaar betrekke lijk hoog blijven en de neerslagkansen ge ring zijn. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand i c - s Sc i" 15 a? S« o sid Ze Helsinki zwaar bew. W 1 -2 0 Stockholm geheel bew NO 1 2 0 Oslo sneeuw NO 4 3 0.1 Kopenhagen geheel bew ZW 10 12 6 Londen regen ZZW 8 15 0.6 Amsterdam zwaar bew. ZZW 6 13 0 Brussel licht bew. ZZW 4 11 0 Parijs onbewolkt ZZW 3 10 0 Bordeaux onbewolkt windstil 13 0 Grenoble mist windstil 2 0 Nice onbewolkt NW 4 11 0 Warschau nevel ZW 2 8 0 Berlijn nevel ZW 4 10 0 Frankfort mist ZW 2 7 0 München onbewolkt z 1 5 0 Züricb mist windstil 3 0 Geneve nevel windstil 2 0 Locarno mist windstil 1 0 Rome half bew. ONO 4 12 0 Neerslag laatste M uur «v^y*YYv>mmvvmYmr<*XKyxxYro,v*YYn-»YYvmYOr^ WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Overdrijvende wolkenvelden en over wegend droog weer, met voornamelijk in het Zuiden van het land opklaringen. Matige tot vrij krachtige Zuid-Waste- lijke wind. Ongeveer dezelfde tempe raturen als vandaag. 17 October Zon op 7.07 uur, onder 17.44 uur. Maan op 21.39 uur. onder 13.42 uur. 18 October Zon op 7.08 uur, onder 17.41 uur. Maan op 22.56 uur. onder 14.19 uur. Maanstanden 18 Oct. 21.30 uur: Laatste kwartier 26 Oct. 18.47 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 16 October Hoog water: 6.10 en 18.32 uur. Laag water: 1.56 en 14.10 uur. Zondag 17 October Hoog water- 7.00 en 19.23 uur. Laag water: 2.40 en 15.00 uur. Maandag 18 October Hoog water: 7.57 en 20.23 uur. Laag water: 3.28 en 15.52 uur. D XJOQQCXXajQOCXXXXXXXOOIXOOOCXXXXXXXUCOUuut xra xxxkxxxxxZ

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1