Bouwkasactiviteit nam hoge vlucht De eigen woning voor de kleine man Kort en bondigi Heemsteedse winkelierscombinatie bindt de strijd aan HOOGENBOSCH Directeur Openbaar Slachthuis bij jubileum en afscheid gehuldigd Rayonkantoor Haarlem centrum voor Westelijk Nederland Haarlem had bezwaren KALENDERS 1955 Boekhandel VEKO Amsterdamse Beurs Federmann-optiek Chopin-avond in Oud-Schoten DINSDAG 19 OCTOBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT W Kieskeurig Ideaal Aanbesteding sportvelden in Noord-Akendam Burgerlijke Stand Vrachtauto ramde kosterij De reisbonnenoorlog KAB vergadert. Woensdag in het parochiehuis SCHOENEN maand f OF MEN NU in Heemstede, Vogelenzang, Aerdenhout, Bennebroek, Zandvoort, Hoofddorp, Ahlsmeer of Uithoorn komt: overal kan men de vaste typen vinden van de met steun van de Bouwkas Nederlandse Gemeenten verrezen woningen: in de twee jaar tijd dat de Bouwkas haar eigen rayonkantoor in Haarlem opende is het aantal van de onder haar auspiciën voltooide of gereed gekomen woningen opgelopen tot tweehonderd in Haarlems onmiddellijke omgeving. Tweehonderd van de twaalfhonderd welke er in het Westen voor rekening van de Bouwkas onderhanden zijn. Men hoopt dit jaar tot een productie van tweeduizend wo ningen te komen als overgangsfaze naar een jaarlijkse productie van vijfduizend huizen, bij welk aantal de kosten van onderzoekingen en studies voor de nor malisatie en standaardisatie en propaganda op verantwoorde wijze over het gehele budget van de Bouwkas kunnen worden uitgesmeerd. Uiteraard zal de nagestreefde woningproductie sneller bereikt worden indien zich meer gemeenten bij de Bouwkas gaan aansluiten. De vijfhonderdste wordt weldra verwacht, hetgeen wil zeggen dat ongeveer de helft van de Nederlandse gemeenten reeds aangesloten is. Tot degenen die het nog niet zijn behoren ïlaarlem en Velsen. Haarlem kent een plaatselijk particulier bouwkassysteem. De mogelijkheden van de Bouwkas Nederlandse Gemeenten, welke in de publiekrechtelijke sfeer werkt, zijn, door haar omvang, waarschijnlijk veel- zijdiger. Er zijn dan ook tekenen welke erop wijzen, dat in Haarlem, dat tot nu toe de woningwetbouw deed voorgaan om door middel daarvan de woningnood voor het gros der woningzoekenden op te heffen, de stroming sterker wordt, welke in de naaste toekomst aansluiting bij de Bouwkas Nederlandse Gemeenten in overweging wenst te nemen. De Bouwkas Nederlandse Gemeenten vond haar oorsprong in 1947 in Drente, het gewest waar een drang naar eigen en schuldvrij woningbezit een karaktertrek is van de bevolking. Vandaar dat tot voor enkele weken de naam luidde Bouwkas Noordnederlandse Gemeenten. Dat die naam veranderd moest worden duidt erop, dat van Drente uit deze instelling een stormachtige ontwikkeling heeft gekend en nog kent. Een succes dat ongetwijfeld werd bevor derd èn door de coulante voorwaarden waarop men kon deelnemen èn door de vrijwol onschokbare zekerheid welke een intergemeentelijke instelling nu een keer biedt. Om te kunnen gaan bouwen heeft een spaarder slechts 16"/n van de bouwsom nodig, rente en aflossing zijn geheel in de sfeer van de huurbetaling gehouden, ter wijl de bouwkas de hypotheek nooit kan opzeggen, zodat de bouwkasspaarder geen hogere rentelasten behoeft te vrezen. Naar Zweeds voorbeeld wordt echter naast financiële ook een uitgebreide tech nische steun geboden. Niet alleen heeft de Bouwkas een zestal standaardtypen voor de woningbouw laten ontwerpen door zeer bekwame architecten waarbij de stan daardisatie natuurlijk kostenverlagend werkt maar zij bemiddelt ook indien de spaarder een van deze typen afwijken de behuizing wil hebben. Zo zijn met Bouwkashulp de laatste jaren niet alleen vele arbeiders- en middenstandswoningen gebouwd, maar ook boerderijen, winkels, bungalows en in Leeuwarden flats in vier woonlagen. Daarnaast is de Bouwkas ook actief op het gebied van bijzondere woonvormen, zoals de bouw van centra voor bejaarden („Braamhage" in Soest) en die van een tehuis voor werkende vrouwen in Den Haag. in het Westen, terwijl het landelijk gemid delde nog hoger ligt. De Bouwkas overweegt thans een systeem, waarbij het sparen door de arbei ders met behulp van de bedrijven wordt vergemakkelijkt. Uit architectonisch en bouwtechnisch De eventuele aansluiting van Haar lem bij een bouwkas maakt sinds enige tijd een onderwerp van studie en overleg van de Commissies voor Openbare Wer ken uit. In het verleden was het College van B. en W. in Haarlem niet geporteerd foor het Bouwkassysteem. Men had twee Bezwaren: in de eerste plaats tilde men nogal zwaar aan het financiële risico voor de gemeente en men vreesde dat het bouwkassysteem het vigerende stel sel voor een redelijke woonruimtever deling zou doorkruisen. De praktijk heeft reeds uitgewezem dat de financiële risico's voor de ge meenten aanvaardbaar zijn. Het voor naamste argument tegen de aansluiting bij een Bouwkas blijft dus dat het ge vaar bestaat dat zij, die over enige fi nanciële middelen beschikken, in zekere sin bevoorrecht worden boven de overige woningzoekenden. De gemeente houdt echter de toewijzing van bouwvolume in eigen hand, zo werd ons van Bouw- kaszijde verzekerd. Aan de andere kant bestaat ook bij de gemeente de over tuiging, dat in de toekomst de vermin dering van de woningnood een soepe ler toepassing van de normen waar schijnlijk maakt. Wanneer de Bouwkas een geleidelijke overgang mogelijk maakt, zodat het huidige huisvestings beleid niet wordt doorbroken, zouden van gemeentelijke zijde weinig of geen bezwaren tegen dit systeem meer be staan. ócxxrxxxxxxöoooocooccoccoocrxxcoooococ^cccoccococcoccocó «SEi .-ssiswfc»- Bij dit alles moet men zich wel voor ogen houden, dat de Bouwkas kieskeurig is in het aannemen van spaarders, in die zin, dat niet zozeer de financiële positie dan wel de karaktervastheid van de man ten aanzien van het vervullen van zijn spaar- plicht, beoordeeld wordt. Het nakomen van de spaarplicht verloopt bijzonder gun stig: gemiddeld wordt het dubbele voldaan van het minimumspaarbedrag, waardoor de bewoner zijn huis natuurlijk spoediger zijn onbezwaard eigendom kan noemen. Ongetwijfeld hebben zich wel eens moeilijkheden voorgedaan, omdat een deelnemer niet aan zijn spaarplicht kon voldoen door ziekte, werkloosheid of an dere tegenslag. Ook in dat geval bleek de Bouwkas coulant: men handhaafde uiter aard de verplichting tot rentebetaling, maar schortte de aflossingen op tot gunstiger tijden, zodat de man toch een „eigen" huis kon blijven bewonen. Want de Bouwkas koestert nog steeds het Drentse ideaal van het eigen woning- bezit. Men acht dat in Nederland aan de lage kant: 25°/o van de bevolking woont hier in een eigen huis, tegen 50%> in Zweden en de Verenigde Staten van Noord-Ameri- ka. In Nederland zelf komt het bezit van een eigen huis in het Westen weer minder voor dan in het Oosten en Noorden. Dat er in deze streken toch wel belangstelling be staat voor het eigen huis, bewijst dat de productie van het kantoor Haarlem die van de andere kantoren heeft overvleugeld. Het heeft natuurlijk de wind mee door de woningnood, maar dat wordt door de directeur, de heer R. Karsten, niet be treurd: men leert door de nood gedwongen de geneugten van het eigen huis kennen. De heer Karsten zou dit voorrecht van het „eigen huis" niet beperkt willen zien tot middenstanders. Reeds thans bedraagt het aandeel der arbeiders in het deel nemersaantal van de Bouwkas 25 tot 30% Laagste inschrijver ruim 60 mille boven begrotingsbedrag Dinsdagmorgen vond op het bureau van de directeur van Openbare Werken van de gemeente Haarlem de aanbesteding plaats voor het maken van zeven voetbal velden in het sportpark „Noord-Akendam" met bijkomende werken. Er waren twaalf inschrijvingen. De hoogste inschrijver was de heer J. Fens uit Amsterdam met f 500.280.De laagste inschrijving was afkomstig van de c.v. Bolsenbroek en Co. uit Bloemendaal met f 300.000. Op de begroting was voor de aanleg van de sportvelden een bedrag van slechts I 237.000.uitgetrokken. De reden van dit grote verschil moet gezocht worden in het feit, dat de ge meente niet hoger mocht gaan omdat de regering had voorgeschreven, dat het be drag pas uitgetrokken kon worden wan neer de aannemers gebruik zouden maken van hand-diensten. De aannemers zelf voelen weinig voor deze bepaling. Uiter aard'wordt de gunning nog aangehouden. De huizen voor K.L.M.-piloten welke te Bennebroek door bemiddeling van de Bouwkas van Nederlandse gemeenten tot stand kwamen. oogpunt verdient de activiteit van de Bouwkas eveneens met waardering te wor den genoemd. Want weliswaar werkt men daar voornamelijk met een aantal stan daardtypen, doch omdat bijvoorbeeld een van de woningwetbouw afwijkende steen soort wordt gebruikt, terwijl tevens gebruik wordt gemaakt van de duurdere blauwe dakpannen, wordt monotonie vermeden. Bovendien zijn op de standaardtypen varia ties mogelijk. Middenstands- en arbeiderswoningen zijn in een uit stedebouwkundig oogpunt voor beeldig geheel gerangschikt in Uithoorn, hetzelfde kan naar onze smaak ook gezegd worden van het complex aan de Juliana van Stolberglaan in Aerdenhout. Het daar gebouwde, ongetwijfeld wat luxueuzer type, heeft bovendien de verdieenste dat door toepassing van bescheiden middelen een r.iet-prétentieuze afwisseling in het gevel vlak werd verkregen. Minder geestdriftig waren wij over het jongste complex van 52 woningen in Zand voort, waarvan de erkers een ouderwets geval weinig goed geproportionneerd zijn en een ornamentiek is toegepast welke te nadrukkelijk schijnt. De inrichting van deze Zandvoortse hui zen- is al direct op de verhuur van kamers voor badgasten afgestemd. Zoals bij alle Bouwkascomplexen het geval is, lopen de bouwprijzen uiteen naar het tijdstip waar op werd aanbesteed. De 52 woningen in Zandvoort bijvoorbeeld worden in twee étappes gebouwd; die^reeds in aanbouw zijn komen (zonder rijksbijdrage) op 13.600, de nieuwe serie op 14.200, hoewel de kos ten voor de grond driehonderd gulden lager waren. Overigens is het prijzengamma van de Bouwkas zeer gevariëerd: in Vogelenzang bijvoorbeeld vindt men woningtypen van 8 300 en van 10.000 gulden. Hoewel de Bouwkas in het algemeen slechts projecten van minder dan twintig mille financiert, wijkt zij daar in bijzondere gevallen van af, zoals bij de bouw van grote villa's voor een aantal piloten van de K.L.M. De K. L. M. stelde zich in dit geval voor het deel van de bouwsom boven twintig mille ga rant. ADVERTENTIE zijn nu reeds in fraaie sortering voorhanden. Wij zorgen ook voor verzending naar het buitenland Zijlstraat 93 Telefoon 11706 HAARLEM, 18 October 1954 ONDERTROUWD: 18 Oct., F. Feringa èn A. S L. M. Wit. GEHUWD: 18 Oct., L. Sj. Ottolini en M. A. A. Smit. BEVALLEN van een zoon: 16 Oct., I. M. van der Velden—de Vilder; 17 Oct., M. P. van der PligtScheffer; A. P. Kuhlman Kooring; C. Robben—van der Weijden; E. J. Hovenierde Vries. BEVALLEN van een dochter: 15 Oct., A. A. BlomDijkenga; G. Arentz—Schipper; S. C. HuijbregtsPrickartz; 16 Oct., E. M. C. van RintelBoers; A. M. JacobsRaps; A. van Lentvan der Weide; 17 Oct., C. J. van StraatenKuijper; P. ElzingaJochemsz; C. L. Visser—Aerts; 18 Oct., B. A. Dussenbroek Habich; A. E. Molenkamp—Kok; J. de GraafSnoek. OVERLEDEN: 15 Oct., Ph. J. Dodenhuis, 71 j., Nassaustraat; H. W. PrinsenJansen, 89 j., Junoplantsoen; 16 Oct., G. E. Sikking, 60 j„ Hazepaterslaan; 17 Oct., W. M. de Wolf Willemse, 58 j., Graafschapstraat. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-354 Nederl.'47 lOOUin 100% A.K.U 25354 25354 Unilever 412 412 Philips Gloeil. 30954 309'/j Kon. Petroleum 51954 518 A'dam Rubber 93% 94 54 Holl. Arner. Lijn 16554 166 N. Scheepv. Unie 145% 14654 H.V.A 132 13054 Deli Mij 130 12954 Amsterd. Bank 223 225 Ned. Handel Mij. 199 54 199 Rotterd. Bank 198 200 Twentsche Bank 202!/s 203 Anaconda Copper 40% 4154 Bethlehem Steel 76% 7754 Republic Steel 6254 61% Shell Union 559/is 54 Tidewater 2654 26% U. S. Steel 56% 58 ADVERTENTIE Voor elk gelaat een bril die staat. Grote Houtstraat 37 Rijksstraatweg 246 B Leverancier alle ziekenfondsen Gisteravond omstreeks 11 uur zaten de koster van de Waalse kerk en diens vrouw in de keuken van de kosterij, toen zij plot seling een hevig gerinkel hoorden, dat uit de huiskamer scheen te komen. Daar aan gekomen, aanschouwden zij een grote ravage van gebroken ruiten en sponningen. Deze ravage was aangericht door een vrachtauto, geladen met uitstekende ijze ren latten, die bij het starten achteruit ge reden was en met de achterzijde tegen de ADVERTENTIE In de staatsmijn Maurits te Geleen ls de 42-jarige meester-opzichter F. H. J. Reul uit Beek om het leven gekomen. Hij werd in de 660 meterverdieping aangereden door een locomotief en zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later overleed. Hij was gehuwd en had één kind. ADVERTENTIE BUIGOMME TOCHTBAND van SCHUIMRUBBER 'n Doeltreffende afsluiting van deuren en vensters tegen koude en tocht Pia Berkhout, een wolk van een baby, viel de eer te beurt als nummer 40.000 met hulp van de Haarlemse Kraam- verzorging ter wereld te komen. Pia schijnt zich daar volledig van bewust te zijn en amuseert zich koste lijk met het jubileum. Niet minder trouwens dan de Haarlemse Kraamverzorging, die het 50-jarig bestaan kon bekronen met het veertigste duizendtal vol te maken. Over de geschiedenis van deze instelling, die als Fonds tot Behartiging van de Belangen ran Kraamvrouwen, vijf- tig jaar geleden start te met het pioniers werk, publiceerden wij gisteren een arti kel. Zoals wij Zaterdag reeds hebben mede gedeeld, heeft de Hoboca reclamezegel in middels een concurrent gekregen, welke de middenstandszaken op enigszins afwij kende voorwaarden ter verstrekking zal worden aangeboden. In Heemstede zullen de gevolgen van deze acties binnenkort wellicht ook voor het publiek merkbaar zijn, omdat de winkelierscombinatie „Heemstede-Centrum" zojuist kennelijk de handschoen tegen deze ondernemingen heeft opgenomen. In deze gemeentij heeft namelijk een groot aantal winkeliers zich reeds ge ruime tijd ongeveer gedurende vijf jaar tot de winkelierscombinatie „Heem stede-Centrum" verenigd, welke organi satie haar leden in de gelegenheid stelt de cliënten bij het besteden van een be paald bedrag de zogenaamde centrum zegels uit te reiken. Deze zegels genieten een onmiskenbare populariteit, worden over het algemeen gaarne verzameld en in steeds grotere getale bij het bestuur weer ingeleverd, waarvoor dan geregeld aantrekkelijke prijzen ter beschikking zijn gesteld. Met het logische gevolg, dat som mige cliënten de zegels van elkaar op kopen. hetgeen hun in de gelegenheid stelt on een gegeven moment vele duizendtallen daarvan op de vastgestelde data in te leveren. Door deze gang van zaken wordt het de normale spaarder practisch on mogelijk gemaakt binnen afzienbare tijd in de grote prijzen te vallen. Het bestuur heeft dit evenwel voorzien met de be paling, dat een aantal ingeleverde zegels hetwelk niet voor een prijs in aanmerking ADVERTENTIE Perla de Cuba 26 ct. Smaakvol en geurig. Het was de pianiste mevrouw Ans Bou- ters en niet de in het programma ver meldde Martin Kloos, die gisteravond in de kleuterschool „Prinses Beatrix" aan de Raafstraat in Oud-Schoten enkele werken van Chopin vertolkte. Het Instituut wijdde zelfs een hele avond aan deze Poolse com ponist, die in Parijs zijn tweede vaderstad vond. In het tweede deel van de bijeen komst werden dan ook drie films vertoond, die het Parijse leven in beeld brachten: Montmartre, Versailles en De lichtstad van de daken bekeken. Met een duidelijke en boeiende toelichting door Piet Bronkers uit Amsterdam, die het leven van Chopin en de politieke gebeurtenissen van zijn dagen als een prettige geschiedenisles be handelde, paste dit alles voortreffelijk in het kader van de avond. De pianiste speelde de Regendroppen- prelude, polonaises, walsen, nocturnes en mazurka's en tevens de sonate met de treurmars. In het parochiehuis op het Teylerplein zal Woensdag 20 October, des avonds om acht uur, een bijeenkomst gehouden wor den, waar de vakbondsvoorzitter van de KAB, de heer J. A. Middelhuis, zal spre ken over het bisschoppelijk mandement, de nieuwe loonronde en de opzegging van de samenwerking met de vakcentrale. De bijeenkomst gaat uit van de afdeling Haar lem-Oost van de KAB. kwam, tot de volgende ronden geldig blijft. Nu zijn verschillende centrum-winke liers, waarvan sommigen van mening zijn dat het gevolgde systeem eindelijk eens dient te worden gewijzigd, bovendien tot het verstrekken van Hoboca-zegels over gegaan, op welk besluit het bestuur heeft gemeend te moeten reageren met een cir culaire, die de winkeliers Maandagmiddag hebben ontvangen. Hierin wordt nog eens gewezen op de bedoeling van de centrum zegel; namelijk de Heemsteedse inge zetenen te stimuleren hun aankopen zo veel mogelijk in eigen gemeente te ver richten. Doordat de Hobocazegel ook in andere plaatsen verkrijgbaar wordt ge steld, vreest het bestuur dat de cliënten zich niet meer aan Heemstede gebonden zullen achten, zodat dan juist het tegen deel wordt bereikt van hetgeen de combi natie beoogt. Vandaar dat de brief eindigt in een enigszins ultimatievt vorm; de aangeschre ven winkelier wordt tot 30 October aan staande in de gelegenheid gesteld het be stuur te berichten dat hij de uitgifte van Hobocazegels zal staken, anders zal hij zich als geroyeerd moeten beschouwen. Het bestuur is namelijk van mening, dat de leden geen reclame mogen voeren die tegen de belangen der combinatie indruist. BINNENLAND Een tramstel van Iün 3, waarvan men veronderstelt, dat de remmen niet voldoende hebben gewerkt, is vanmiddag op de hoek van de Laan van Meerdervoort en de Con- radkade in Den Haag in botsing gekomen met 't convooitram, die op de lijn Hollandse SpoorScheveningen reed. De motorwagen van lijn 3 kwam dwars over de drukke Laan van Meerdervoort te staan. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De Veluwse dichter-zanger Jan van Riemsdijk is gisteren in zijn woning aan de Elburgerweg te Heerde onverwacht over leden. Hij was op 23 April 75 jaar geworden. HAARLEM EN OMGEVING De oud-Haarlemmer, ds. S. L. Verheus, predikant bij de Doopsgezinden te Edam, Monnikendam, Middelie, ls beroepen als pre dikant te Leiden als opvolger van de vandaar naar Haarlem beroepen en vertrokken pre dikant ds. J. A. Snaayer. Op Vrijdagavond 22 October spreekt het Tweede Kamerlid E. Vermeer in café „De Toerist" in Spaarndam op een door de afdeling Haarlem VII van de Partij van de Arbeid georganiseerde bijeenkomst. Voor leden en belangstellenden van de afdeling Haarlem van de Vereniging tot Be vordering der Belangen van Slechthorenden zal een der propagandisten van de vereni- ging op Maandagavond 25 October in Brink- mann spreken over gehoorapparaten en hun toepassing. Zaterdag 23 October worden de leden van de Vereniging Haerlem weer in de ge legenheid gesteld een wandeling te maken op het landgoed Elswout te Overveen. Vanavond vindt in het wijkgebouw aan de Leidsestraat 20 in Haarlem voor de Her vormde wijkgemeente n een begroetings avond plaats, waar men kan kennismaken met de nieuwe predikant, dr. G. Snijders en diens echtgenote. De wethouder van Sociale Zaken der gemeente Haarlem, de heer A. J. M. Ange- nent, zal Donderdag geen spreekuur houden. Het gemeentebestuur van Oldenzaal heeft aan de architec ir. W. Ph. van Harre- veld te Heemstede opdracht gegeven tot het uitwerken van een definitief plan voc- de bouw van een Schouwburg in Oldenzaal. Het schetsplan van deze architect is reeds goedgekeurd door de raad. die ook een cre- diet van f550.000 voor de bouw toestond. De nieuwe (vierde) predikant van de Verenigde Doopsgezinde gemeente, ds. J. A. Snaayer, zal op Woensdag 20 October in de gemeentezaal aan de Peuzelaarssteeg een wijkavond houden, waarop men met hem en zijn echtgenote kennis kan maken. Tevens zal hem dan het wijkwerk worden overge dragen door prof. dr. mr. J. A. Oosterbaan. ADVERTENTIE OCTOBER maand maatdcut GROTE HOUTSTRAAT 50 - HAARLEM In HAARLEM-NOORD alleen GEN. CRONJéSTRAAT 33 De heer G. de Vries, die Woensdag veer tig jaar in dienst der gemeente Haarlem werkzaam is en on 31 October wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd aftreedt als directeur van het Open baar Slachthuis, is Maandagmiddag in de hal van het stadhuis gehuldigd tijdens een receptie, die B. en W. hadden voorbe reid. Van diverse zijden werden de heer De Vries hulde en dank gebracht. Onder de bezoekers waren vele raadsleden en ver tegenwoordigers van gemeentebesturen uit de omgeving. Burgemeester rrir. P. O. F. M. Cre- mers herinnerde aan de arbeid van de heer De Vries ten bate van de Haarlemse gemeenschap en zegde hem daarvoor dank. De Haarlemmers hebben geen vermoeden op welke wijze er in het Slachthuis ge werkt wordt en wat er gedaan wordt de hygiëne te bevorderen. De heer De Vries vervulde daarbij een belangrijke rol. Ook ging zijn aandacht uit naar de bepaling der vleesprijzen en daarbij dacht de burge meester aan de keurlonen enzovoort. De heer De Vries stond aan het hoofd van een bedrijf, waar merkwaardig en moeilijk werk wordt verricht. Hij was ook belast met de leiding van de ijsfabriek en dan had hij te maken met groepen slagers, waarbij hij zowel de belangen van deze groepen als die van de gemeente had te behartigen. De heer De Vries is er in geslaagd zijn taak op bijzondere wijze ie vervullen; alle belangen hield hij voor ogen. Over enkele dagen treedt de heer De Vries af en hij laat een bedrijf achter, dat goed en gaaf is. De di recteur staat bij het personeel in hoog aanzien en te begrijpen is, dat men met weemoed afscheid van hem neemt. Spre ker heeft vernomen, dat de heer De Vries zich gaat wijden aan de medische weten schap en hoopte, dat de scheidende direc teur de tijd en gelegenheid zal vinden zijn plannen uit te voeren. De heer De Vries ontving een geschenk in enveloppe en de burgemeester overhandigde een oorkonde, ter herinnering aan het jubileum. De heer F. J. A. Bruins, adjunct- Burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers in gesprek met de heer G. de Vries. Links op de foto mevrouw De Vries en rechts wethouder A. J. M. Angenent. directeur van het Openbaar Slachthuis, noemde de heer De Vries een voor beeld voor het personeel, dat hoogachting en waardering voor hem had. Als bestuurs lid van de afdeling Noord'holland van de Vereniging Diergeneeskunde bood spreker bloemen aan. Dr. H. H. S c h o 11 e n, vétérinair in specteur, inspecteur-districtshoofd van de Veeartsenij kundige dienst, dankte voor het prettige contact, dat hij met de heer De Vries heeft gehad en dr. J. M. v a n V1 o- ten, inspecteur van de Volksgezondheid voerde het woord namens de hoofdinspec teur van de dienst in het bijzonder belast met het toezicht op de naleving van de vleeskeuringswet. Dr. W. B. S m i t sprak als voorzitter van de kring van hoofden van takken van dienst der gemeente Haarlem en als direc teur van de Geneeskundige Dienst en merkte daarbij on, dat het verheugend is, dat de heer De Vries zoveel gedaan heeft om de hygiëne te bevorderen. Dr. K. R e i t s m a, te Leiden wenste de heer De Vries geluk namens de Vereni ging van directeuren van Gemeentelijkè Slachthuizen. Als oud-directeur van het Slachthuis sprak dr. F. P. Keys er, waarna een hul diging volgde door grossiers en slagers, die veel met het slachthuis te maken hadden. De heer J. W. Uittenboogaard sprak namens de buitenslagers uit de kring Haarlem en bood een zaagmachine, te ge bruiken bij huisvlijt, aan; de heer G.Har. t o g, namens de Haarlemse Grossiersver eniging en de heer A. de Boer namens de Slagerspatroonsvereniging. Namens alle slagers, die met het slachthuis te maken hebben, werden de heer De Vries een radio toestel en een pick-up aangeboden. Hierna maakte men van de gelegenheid gebruik de heer De Vries geluk te wensen.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7