KANTOORJUFFROUW prima machine-stiksters handwerksters FLINKE WELBESPRAAKTE DAMES 80 Knoflox Krijgt U gasten? OPZEELAND STENO-TYPISTE Bremer Knapenkoor Amsterdamse Beurs Herman Krebbers solist bij het N.Ph.O. Heemstede Zag wij n overleden Ontruiming wegens wanbetaling gewettigd West-Duits-Amerikaans verdrag verwacht lucht op! Waterbolk flinke verkoopsters leerlingen PERSSTER MANGELSTER en FLINKE LEERLINGEN Flinke meisjes gevraagd 's 100 gram BESTE THEE 42 Net dagmeisje gevr. flinke eerste verkoopster Nette werkster gevr. Ruime bijverdienste gevorderd leerling Eredienst ten bate van hulp aan vluchtelingen K. Bosch gehuldigd Russisch programma Nieuw Eerste Kamerlid Installatie bestuur Kon. Wilhelminafonds Uitspraak in Leids geding Wanbetalershuisjes in Bergen „Wilhelmina" concerteert in Haarlem Vriendschap, handel, scheepvaart Violist overleden na verkeersongeluk Spoedige berechting van 35 Nederlanders MEUBELEN Fotocopleën Foto flilacius en enige ENIGE BESCHAAFDE PERSONEN GEVRAAGD Wij vragen Een beschaafde ongehuwde ASSISTENTE vr. kantoorbediende Verkoopsters gevr. MNL. KANTOORBEDIENDE Fijne speculaas Soep van de dag ORGEL Actieve Dame geroutineerde secretaresse flink meisje WOENSDAG 27 OCTOBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De jeugdige zangers en zangertjes van het Bremer Knapenkoor hebben hun herfstvacantie besteed om een tournee door Nederland te maken. Zij hadden met hun optreden een tweeledig doel voor ogen. Enerzijds ging het om het uitdragen van een liturgisch ideaal, anderzijds wilden zij aan hun tocht een practisch-liefdadige zin geven door het inzamelen van gelden voor de eocumenische hulp aan vluchte lingen, waarom de tournée geplaatst werd onder auspiciën van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland. Het Bremer Knapenkoor behoort te zamen met een gemengd koor en een meisjeskoor tot de Evangelische Kantorei van de Liebfrauen-gemeente te Bremen, waar de liturgische eredienst, evenals in zovele Duitse Protestantse Kerken, als de hoofdvorm van godsdienstoefening in stand wordt gehouden. De grote kerkhervormer Maarten Luther was zelf een voorstander van de liturgie. In ons land werd na de Hervorming der liturgie uit de eredienst gebannen, mede onder invloed van Calvi nistische beginselen. Maar al vóór de tweede wereldoorlog was hier een stre ven merkbaar, dat een herstel van de li turgie in Nederlandse Protestantse Kerken zocht te bereiken en inderdaad heeft sinds, dien het liturgische element hier en daar zijn intrede gedaan en tal van kerk gangers zijn hiermede vertrouwd geraakt. De godsdienstoefening, die gisteravond in de Grote Kerk te Haarlem werd ge houden en waaraan het Bremer Knapen koor onder leiding van Harold Wolff zijn medewerking verleende, berustte in haar geheel op het liturgische beginsel. Na in leidend orgelspel van de organist Klaa.; Bolt (het Prealudium in e van J. S. Bach) betrad het jongenskoor in stemmige koor- knapenkleding de gewijde ruimte van de kerk. Gevolgd door de predikant van deze avond ds. W. Vos uit Menzingeweer en de koorleider Harold Wolff schreed he< naar de plaats, vanwaar het zijn zang als deinende factor in deze dienst zou laten klinken. De kern van de godsdienstoefening werd gevormd door de predikatie, waarvan het uitgangspunt Lukas 17 vers 17-18 was. Tegenover de houding van de wereld, die hulpverlening aan grenzen wil binden, stelde de predikant de houding van Jezus, voor wie de roep om erbarmen de door slag gaf. Deze roep komt thans tot de Kerk, tot de volken. Ook tot het Nederlandse volk. Vijftig millioen verdrevenen wachten op bijstand. Het is niet genoeg alleen God te aanbidden, aldus ds. Vos, voor een levend geloof is het evenzeer noodzake lijkheid barmhartig te zijn jegens aden, die, in nood leven. Vóór en na deze predikatie vertolkte het koor of geheel zelfstandig óf in wissel, zang met ae gemeente gezangen uit de Neoeriands Hervormde nunaei en litur gische zangen ais Psaim 95 in de vijiue KerKtoon, net Magnificat (Lofzang van Maria) in de acntsie KerKtoon, veraer het meerstemmig Motet op Lucas 1 i vers 17-18 van Meichior r ranck, de Aposto lische geloofspenjdenis van braetonus, het scnone „„Bleib oei uns, Herr" en „Verleih uns Frieden' van Resinarius. Het gezongen Gebed des Heren van Praetorius gaf een indrukwekkend hoogtepunt, evenals het na de eigenlijke dienst gezongen motet „lm hora ultima" van Orlando di Lasso. Het koor zong ai deze zangen met de objectieve eenvoud en de stemmenklaar- heid, die voor toegepaste liturgische mu ziek de enig gewenste interpretatie vor men en die voor haar functionele beteke nis geen beletsel zijn. Nu hebben de talrijke aanwezigen de zin van deze uitvoeringswijze kunnen beseffen en aanvaarden als een treffende vervollediging van de eredienst. Vermelding verdient de medewerking van een goed koper-ensemble (drie trom petten, een hoorn en een trombone) en van de uitnemende organist Klaas Bolt, die met een knap geïmproviseerde koraalbe- werking (canon in de kwint) en een ko- raalbewerking van Ruxtehude in de litur gische sfeer bleef. Na de dienst collecteerden de jongens van het koor voor de oecumenische hulp aan vluchtelingen. P. ZWAANSWIJK Sectie bioscooppersoneel van de bond „St. Antonius" Vanavond laat zal in restaurant Brink- mann een bijeenkomst worden gehouden van de afdeling Haarlem van de Neder landse R.K. Bond van hötel-, café- en restaurantgeëmployeerden „St. Antonius". Het doel is een sectie bioscooppersoneel op te richten. Er meldden zich reeds vijf tien leden. Besprekingen zullen worden gevoerd over de loonregeling en het fooien stelsel. De heer K. Bosch te Heemstede, vierde Dinsdag de dag. dat hij veertig jaar werk zaam is bij de N.V. Het Nederlandse Veem te Amsterdam. Des morgens is hij in tegen woordigheid van het personeel toegespro ken door de directeur, de heer P. H. Vonk, die een overzicht gaf van de werkzaamheden gedurende de loopbaan van de jubilaris. Die loopbaan is eervol te noemen. Een belangrijk aandeel heeft de heer Bosch gehad in het behouden van een goede geest onder het personeel. De heer Vonk sprak woorden van dank en overhandigde een televisietoestel. De heer K. Jonkman was de woordvoerder van het personeel en bood een draagbaar radiotoestel en een herinneringsalbum aan. Tijdens een receptie heeft de heer Bosch van verscheidene bedrijven, koffie-impor- teurs en tabakshandelaren blijken van be langstelling ondervonden. Hij ontving vele sigaren, boeken, enz. De voetbalclub RCH, waarvan de heer Bosch secretaris van de elftalcommissie b is, was vertegenwoordigd door de heer S. Hazevoet. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Nederl.'47 lOOVie 1005/ia A.K.U 253% 254% Unilever 429% 434% Philips Gloeil. 320 323 Kon. Petroleum 503'/2 499% A'dain Rubber 94% 96 Holl. Amer. Lijn 169 169 N. Scheepv. Unie 147% 148 H.V.A 133% 134 Deli Mij 138% 133 Amsterd. Bank 227 227 Ned. Handel Mij 199% 1991/2 Rotterd. Bank 203% 203% Twentsche Bank 204% 204% Anaconda Copper 40»/w 40% Bethlehem Steel 78% 79 Republic Steel 62% 62% Shell Union 54% 53% Tidewater 25l8/ia 25% U. S. Steel 58% 57% Toon Verhey opende het tweede Dins dagavondconcert van het Noordhollands ^hilharmonisch Orkest met de ouverture tot de opera „Russian en Ludmilla" van Glinka, de componist die de eretitel ver worven heeft van vader der Russische kunstmuziek. Hij was de pionier die de doorbraak van de nationalistische stro ming, met Moussorgsky, Rimsky-Korsa- kov en hun aanhang mogelijk heeft ge maakt. Maar hij heeft te kort geleefd om het beloofde land, waarvan hij droomde., nog te zien. De deze avond in de Haar- tomse Concertzaal gehoorde ouverture van hem een van zijn weinige composities die op het repetoire bleven is buiten kijf een goed stuk: het is stevig klassiek gebouwd en knap geïnstrumenteerd, maar het klinkt helemaal niet Slavisch, en kon evengoed door een Fransman zijn geschre ven. Het is een soort eclectische kunst, die zowat aan het geval Saint-Saëns doet denken. Ondertussen kan men er met ge noegen naar luisteren. Herman Krebbers kwam ons vergasten op het Vioolconcert in a van Glazounov, dat te zeldzaam op de concertprogram ma's voorkomt, hoewel het wegens zijn frisse finale een geestrijk en kleurig ge varieerd jachtthema een zeker succes betekent. Violistisch is het een prachtige opgave: het virtuoze element heeft er ruime kansen in, zonder nadeel te doen aan een waardige muzikale conceptie. V/el kost het moeite om in het hoofddeel de fraaie solopartij voldoende los te maken van het nogal druk musicerende orkest. Krebbers vertolkte het stuk meesterlijk. De pathetische lyriek van het Moderato thema, de spanningen in de opwindende passages, de heerlijk klinkende cadens en brillante effecten met flageoletten en piz- zicati in de finale, dit alles had de sug gestie van het volkomen beheerste en sterk doorleefde. Wat het aandeel van het orkest betreft: het was nog iets te veel te merken dat het werk lang geen eenvou dige opgave vormt. Op de vertolking van de Vijfde van Tsjaikofsky was weinig aan te merken. Zij bood aldus de gelegenheid om de treffen de eigenschanpen van dit ongecompliceer de en eerlijke effectstuk volop te waar deren. Deze pathetische muziektaal doet het toch nog maar steeds. Dit moge voor een aanmerkelijk deel te danken zijn aan de logische bouw en de ontwikkeling van het werk en tevens aan de natuurlijke klankkleur van de evenwichtige orche- stratie, maar zonder de lyriseh-drama- tische kracht van de bezielende kunste naar zou dat alles dode letter blijven. Men hoort in deze muziek een mens aan het woord, die wat te zeggen had en wiens eerlijk overtuigend betoog boeit en mee sleept. Een romanticus, „pur sang"! Laat ons daar geen scheldwoord van maken. In de vacature van wijlen de heer Wou denberg is benoemd verklaard tot lid der Eerste Kamer mevrouw H. Verwey-Jonker te Eindhoven (PvdA). Het „Koningin Wilhelmina Fonds" heeft te Heemstede een nieuw afdelingsbestuur. De door vertrek naar elders en andere oorzaken ontstane vacatures in het be stuur zijn ingenomen door de voormalige leden van het Adoptie Comité „Heem- stede-Puttershoek". Dinsdagavond heeft burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard als ere-voorzit- ter van de afdeling in het Raadhuis de in stallatie verricht. Deze zeide, dat de bij eenkomst op een reünie geleek waar goede bekenden elkaar ontmoeten, om in enthou siaste samenwerking nieuwe acties voor te bereiden, waarbij men zich thans de kan kerbestrijding voor ogen heeft gesteld. De burgemeester trok in zijn openings woord een parallel met de t.b.c.-bestrij ding, waarbij hij vaststelde dat de strijd tegen deze ziekte een begrip geworden is, hetgeen helaas met de kanker nog niet het geval mag worden genoemd. Spreker achtte het hoogst merkwaardig dat men over het algemeen enige vrees aan de dag schijnt te leggen deze ziekte met name te noemen. Toch wordt intensief naar de oplossing van het probleem gezocht, waarbij reeds is ko men vast te staan dat redding mogelijk is, indien de ziekte tijdig wordt vastgesteld. De burgemeester verheugde zich bijzon der over het feit, dat de heer N. de Lange zich voor de functie van afdelingsvoorzitter beschikbaar heeft willen stellen; ofschoon hem wel even de schrik om het hart was geslagen bij de herinnering aan ^ijn won derlijke initiatieven en het doorzettings vermogen bij het overwinnen van moei lijkheden. Spreker noemde het een voor recht de voorzittershamer te mogen over handigen aan een man. die reeds door en thousiasme, werkkracht en initiatief be wezen heeft deze verantwoordelijke functie ten volle waard te zijn. Op ziin beurt dankte de heer De Lange voor het in hem gestelde vertrouwen, waarbij hij de verzekering gaf dit nimmer te zullen beschamen. Vervolgens sprak de directeur van het „Koningin Wilhelminafonds", de heer A. van der Velde, die eveneens het onjuiste inzicht van het Nederlandse volk ten op zichte van de kankerbestrijding betreurde. Hij noemde de opvatting over de acties nog te bescheiden. Gelukkig valt hierin de laat ste tijd enige kentering waar te nemen, zoals de arbeiders van honderd verschil lende grote bedrijven, die wekelijks één cent aan het „Koningin Wilhelmina Fonds" wensen af te staan. Hierna deelde de burgemeester mede, dat het Adoptie Comité „Heemstede-Put- tershoek" hem had verzocht het batig kas saldo van 975.voor een goed doel te bestemmen. Hij meende dit bedrag niet beter te kunnen aanwenden dan voor een klein werkkapitaal van het afdelingsbe stuur. Na dit officiële gedeelte wei-den een aantal plannen voor toekomstige acties be sproken, waarbij de heer De Lange mede deelde, dat Multifilm in opdracht van het „Koningin Wilhelmina Fonds" een docu mentaire film heeft voltooid, welke uiter aard het kankerprobleem aan de orde stelt. Deze film wordt uitgebracht onder de titel „Er is een tijd van komen". De eerste voor stelling is bepaald on Dinsdag 16 Novem ber in het Minerva Theater te Heemstede. De film zal door een arts worden ingeleid; Aan deze avond werken Hetty Blok en Pierre Palla mede. Maandag 22 November volgt, eveneens in het Minerva Theater, een herhaling. Te 's-G ra>ven.h age is Maandag, im de ouderdom van zesenzeventig jaar, de com ponist Henri Zaigwijn overleden. Hij werd geboren in de gemeente Nieuwer - Amstel en ging reeds op jeugdige leeftijd naar Rotterdam, waar hij in 1898 de on derwij zersacte behaalde. Gedurende onge veer twintig jaren is hij aan diverse soho- len in de Maasstad werkzaam geweest. Als componist was hij autodidact. Willem Men gelberg hield in 1904 in het Amsterdamse Concertgebouw zijn Fantasie ten doop, daarna nam het Hollands Vocaal Kwartet zijn meerstemmige liederen op het réper toire en in 1913 volgde de eerste uitvoe ring van zijn veelgeprezen Sextet, even eens in het Concertgebouw, onder leiding van Evert Cornells. Een jaar later gaf het Rotterdamse Toonkunstkoor onder Anton B. Verhey de première van zijn ballade „De Tovenaarsleerling" naar het gedicht van Goethe, die nog zeer veelvuldig ten ge hore wordt gebracht. Zagwijn componeerde twee voorspelen voor groot orkest: „Wijdingsnacht" (1918) en „Opstanding" U919). Ziin pianowerken dragen de volgende titels: Van de dagge tijden, Drie klankschetsen, Suite fantasque, Sylphes, Stemmen, Jong geluid en Ontwa ken. Behalve talrijke liederen op Neder landse, Duitse en Franse teksten schreef hij vele koorwerken en twee beclamatoria met orkest: Reien van Jephta (teksten van Vondel, 1919) en Kerkerballade (tekst van Oscar Wilde, 1920). Verder moeten ge noemd worden ziin Suite voor blaasinstru menten en piano, zijn Trio voor piano, viool en cello, zijn strijkkwartet en zijn Nocturne voor blaasinstrumenten, celesta en harp. Daarmee is zijn rijk en veelzijdig oeuvre nog bij lange na niet opgesomd. In 1916 werd Zagwijn benoemd tot hoofdleraar aan de muziekschool van Toonkunst te Rotterdam, in 1931 aan het Koninklijk Conservatorium in dezelfde functie. In die periode van pacdagógische activiteit en anthroposofische studie com poneerde hij zeer weinig. Hii schreef wel enige boeken: Hedendaagse stromingen in de muziek, en De muziek in het licht der anthropesophie. Hij was ridder in de Orde van Oranje Nassau. De kantonrechter te Leiden heeft uit spraak gedaan in een geding dat aanhangig was gemaakt door de Leidse bond van huis- en grondeigenaren tegen een wanbetalende huurder, waarbij de eerste ontruiming op grond van wanbetaling vorderde. De huur der, die een schuld van 80 had, zuiverde deze aan, nadat het proces aanhangig was gemaakt, maar de kantonrechter besliste, dat wanbetaling, ook na betaling van de schuld, de gevorderde ontruiming wettig de. De huurder is veroordeeld tot betaling van alle kosten. „Strafkolonie" Volgens een bericht van het Vrije Volk heeft de gpmeente Bergen voor de war.be- talers-uit-onwil onder haar huurders „een soort verbanningsoord" geschapen in een voormalig woonwagenkamp. Daar zijn drie houten huisjes opgetrokken, die wel op het electriciteitsnet maar niet op de gas- en waterleiding zijn aangesloten. Voor het toilet wordt volstaan met een ton. De huisjes zijn bestemd voor mensen, die bij anderen inwonen en voor wie de gemeente wat betreft de huur aansprake lijk is tegenover de eigenaren. Mensen, die op een bepaald ogenblik de huur niet kun nen opbrengen worden er niet door getrof fen, slechts zij, die een duidelijke onwil tonen. Het programma van het concert op Zater dag 30 October door het fanfarekorps „Wil helmina" uit Santpoort en de organist H. Lasschuit uit Haarlem, dat wordt gegeven in de Waalse Kerk aan het Begijnhof in Haar lem, luidt als volgt: (orgel) Fantasie over „Een vaste Burg" van J. Zwart; (fanfare) a. Enige koralen uit de Matthaus Passion van J. S. Bach; b. Andante uit de Watermuziek- suite, G. F. Handel; c. Larghetto, G. F. Han del, bew. Jan Groot; (orgel) Largo van A. Vivaldi; (fanfare) „Partita Piccola", (4 de len) van G. Boedijn; (orgel) Morceau de Con cert van A. Guilmant; (fanfare) Paraphrase over „Harre meine Seele" in bewerking van Ruh; (orgel) Postludium over Psalm 42, Feike Asma. WASHINGTON (Reuter) Bondskan selier Adenauer zal, naar men verwacht, gedurende zijn bezoek aan Washington deze week een vriendschaps-, handels- en scheepvaartverdrag tussen West-Duitsland en de Verenigde Staten ondertekenen. Vol gens gezaghebbende kringen te Washington zijn de onderhandelingen over een verdrag ter normalisering van de handelsbetrek kingen tussen de twee landen vrijwel vol tooid. Over onderdelen moet nog worden beslist, doch men verwacht, dat Adenauer en minister Dulles de stukken Vrijdag kun nen tekenen. Het feit, dat de bondskanselier niet wordt vergezeld door Theodor Blank, die met de West-Duitse defensie zal worden belast, wordt in Washington gezien als een aan wijzing, dat Adenauer niet zal trachten uitvoerig van gedachten te wisselen over Amerikaanse steun bij de vorming van een West-Duits leger. Reeds verscheidene maanden zijn besprekingen over dit onder werp aan de gang en er is al een grote hoeveelheid wapentuig opgeslagen, dat te zijner tijd aan de bondsrepubliek zal wor den overgedragen. Dat de West-Duitse minister van Finan ciën, Erhard, geen deel uitmaakt van het gezelschap, wordt beschouwd als een aan wijzing, dat er niet in bijzonderheden zal worden gesproken over vraagstukken, zo als de uitbreiding van de handel en het plaatsen van Amerikaanse „off-shore"- orders in West-Duitsland. Heden is in het stadsziekenhuis te Hoorn overleden de 45-jarige Amsterdamse violist I Goldberg, die gistermiddag op de pro vinciale weg onder Avenhorn het slacht offer werd van een verkeersongeval. De heer Goldberg reed als duopassagier op een motor, bestuurd door zijn collega, de heer J. W. Beider, eveneens uit Am sterdam. Bij Avenhorn moest de heer B. krachtig remmen om niet in botsing te komen met een auto, die plotseling een zijweg inreed. Hij en zijn duopassagier werden van de motor geslingerd. De heer Goldberg liep zeer ernstig inwendig letsel op. De heer B. werd aan het rechterbeen gewond. Mededeling in Djakarta DJAKARTA (United Press) Onge veer 35 Nederlanders zullen spoedig be recht worden wegens pogingen de Indo nesische republiek omver te werpen, zo is in Djakarta medegedeeld. Tot die Neder landers behoren een hooggeplaatste func tionaris van de K.P.M. R. de Mey van Gerwen, J. Kolk, die werd gearresteerd aan boord van een Nederlands schip in Medan dat op het punt stond te vertrek ken snaar Nederland, E. M. Versteeg, di recteur van een grote onderneming op Java en A. M. Schmutser, bedrijfsleider Bij kortademigheid brengt ABDIJSIROOP altijd onmiddellijk opluchting en bevordert een snelle genezing. ABDIJSIROOP stilt de hoestbuien en zuivert de luchtwegen. Daardoor wordt de ademhaling weer nor maal, rustig en ruim. Heus, U hebt niet zo'n last van kortademigheid bij geregeld gebruik van rechtstreeks van fabriek op zeer gemakkelijke be talingscondities. Lage contantprijzen. 100 Toon- kamers. Geheimhouding verzekerd. Br. no. 7461. Maakt met de Bico Electr. Wasmachine van uw Wasdag een Feestdag GEN. CRONJéSTRAAT 94 Haarlem. Tel. 17845 beter, sneller en goedkoper GROTE HOUTSTRAAT 102 Telet. 10860. Voor verhuur van Servies goed, glaswerk, couvert artikelen. enz. ZIJLSTRAAT 24—30. 500 WOLLEN DEKENS Deze week verkopen wij prachtige wollen dekens, w.o. grote maten, 2e keus (iets vuil), aan instellin gen en particulieren, voor slechts f 13.50, f 17.50, f 19.50, Anti Rheuma la kens f 5.90. TAPIJTHAN- DEL „MARO", Jansstraat 85, Haarlem. GEVRAAGD een vlotte Goed kunnende typen strekt tot aanbeveling. Brieven met ref. onder no. 7496 aan het bureau van dit blad. Wegens uitbreiding gevraagd Zij die met het textielvak bekend zijn, gelieven te solliciteren onder no. 7497 aan het bureau v. d. blad Commerciële afdeling van Buitenlands Concern vraagt leeftijd 2540 jaar, ter opleiding in de verkoop (buitendienst). Verkoopervaring niet vereist, wel grote werkkracht en de wil in de verkoop een blijvende positie te verwer ven. Verdiensten 250.500.— per maand. Brieven onder no. 7500 aan het bureau van dit blad. ^ie <r\OCC3, vetfil0 li cl' aüin. «tl)s Pe priGet°to mO at®*0" WASSERIJ G. RHEE EN ZONEN, Blekersvaartweg 57 Heemstede. voor alle afdelingen. Gehuwden kunnen ook voor halve dagen worden aangenomen. Aanm.: EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ N.V., Kampersingel 56, Haarlem. voor spoedige indiensttreding voor de Verpakkings-afdeling Leeftijd ca. 30 jaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen betref fende opleiding en eventuele beklede functies alsmede te verkrijgen referenties worden ingewacht bij de afdeling Personeelszaken van onderstaande vennootschap. Verzoeke geen bezoek te brengen zonder daartoe te zijn uitgenodigd. cacao- en chocoladefabrieken N.V, Haarlem Met spoed gevraagd op acc.kantoor te Haarlem voor boekhoudkundige werkzaamheden, kunnende typen, niet onder 22 jaar. Prakt.dipl. boekhouden strekt tot aanbe veling. Brieven onder no. 7489 aai» het bureau van dit blad SCHOENENBRANCHE bij HOOGENBÖSCH SCHOENEN, Grote Houtstraat 50. Klein Mantelatelier vraagt Aanm.: M. D. Majenburg, Kinderhuisvest 29, Tel. 19877. KLEIN HANDELSKANTOOR vraagt: Algemene kantoorervaring strekt tot aanbeveling. Brieven onder no. 7498 aan het bureau van dit blad. GOEDE B 17 VERDIENSTE Wij zoeken: voor het bezoeken van door ons te verstrekken adressen. Brieven onder no. 7499 aan het bureau van dit blad. WERF CONRAD EN STORK HIJSCH N.V. te Haarlem, biedt plaats aan een Leeftijd ca. 18 jaar. Enige jaren Mulo-opleiding gewenst. Sollicitaties te richten aan de Perso neelsafdeling van Conrad-Stork, Waar- derweg 80 te Haarlem. Bij aankoop van f4.— waren groen-zilvermerk van 100 c voor 250 gram35- Amandel speculaas 250 gram. 45 Schoencrême bruin, zwart, per 2 doosjes extra goedkoop voor kopers van vleeswaren Groentesoep pak (6 borden) W c Bovendien guldenzegels en waardecoupons voor porceleinen servies l HAARLEM: Amsterdamstr. 50, Barteljorisstraat 25, Cron- jéstraat 8, Ryksstraatweg 10, Zyiweg 38. HEEMSTEDE: Raadhuis straat 49. 150 nnliwrgraene reuUoie pw'.ifles 1 .&j:| 45Ö aaluwjrofM »#bW#m pwfifles 4.5Ö Ter overname gevraagd fl. goed onderhouden van part. Br. m. bill, prijs, lett. B. Boekh. Irene, Am stelveen. werktijd van 8.30—5 uur, Za terdags 2 uur. Zondags vrij. Huishoudster en kinderjuf frouw aanwezig. Mevr. Pil- ler, Bloemendaalseweg 203, Overveen. Drukke juwelierszaak in Amsterdam-C. vraagt bekend met het vak. Mo derne talen sprekend. Hoog salaris. Brieven no. 7490. voor 3 ochtenden per week. Santpoort-Station. Brieven no. 7492. BIJVERDIENSTE. Gr. Levensverzekerings-Mij. vraagt voor haar afd. Spaar kassen een ter opleiding tot Inspectrice, salaris en prov. Br. no. 7495. Gevraagd op advocatenkan toor Mrs. Deiters en Zonder land voor zo sp. mogelijk Vereist: erv. als procureurs- bediende, voll. beheersing van steno-typen Ned. Zelfst. werkkring. Reisk. verg. Voll. soli, met opg. 1. gen. sal. He rengracht 388, Amsterdam. aangeb. voor eenvoudig techn. onderhouds- en con- trolewerk in Haarlem en omg. Br. onder lett. P. I. N., aan Nijgh en v. Ditmar, Noordeinde 49, Den Haag. Dokter Vollenweider-Les, Laupen, Kanton Bern, Zwit serland, zoekt voor zo spoe dig mogelijk dat zelfstandig kan koken en werken en met kind weet om te gaan. Alle nadere in lichtingen verstrekt Mw. Kuipers, Patrimoniumstr. 14, Haarlem-N., tel. 18018. Brood- en Banketbakkerij 't Cremerhoekje, Cremerstraat 30—36 vraagt een leeft. pl.m. 18 j. genegen een wijk te bedienen.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7