Duitse industrie voelt zich door Parijs gekortwiekt Afscheid van Vicente Escudero Kerkdiensten Kansen om de vleugels uit te slaan zijn naar alle kanten beperkt Black Pirates bleven Antilopen de baas Madame B Zondag voor zware taak ZATERDAG 30 OCTOBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT H. W. F. Prang nam afscheid van de Belastingen Verkeersongelukken op Herenweg bij Lisse De basketballcompetitie Monsterzege HOC-dames op Schoten Giants Rechten van de mens als heilig erkend Made in England. Wrak van C-47 gevonden Lichter „Meppel" na aanvaring gezonken *7 l BONN (A.N.P.)Evenmin als de poli tieke besluiten van de Parijsc conferentie hebben de daar getroffen economische regelingen in West-Duitsland onverdeelde instemming gevonden. In het bijzonder het voortbestaan van de beperkingen, die aan ■de vroegere industriële magnaten van het Ruhrgebied zijn opgelegd, en het falen dei- Duitse pogingen om vroegere Duitse ver mogens in het buitenland te herwinnen, hebben de voldoening over het resultaat der conferentie zeer beperkt. De geallieerde wetgeving, die de erven van Krupp, Thyssen en Flick verplicht hun aandelenbezit in de kolen- en staal industrie in het Ruhrgebied te verkopen, is sedert lang een steen des aanstoots. Het voornaamste bezwaar tegen het behoud dezer beperkingen is dat door de gedwon gen verkoop der aandelenpaketten belang rijke industriële objecten in het Ruhrge bied onder buitenlandse controle kunnen komen. Het veld winnen van de buiten landse invloeden als gevolg van de door de geallieerden gevoerde politiek der ontvlech ting der Duitse kartels heeft deze vrees versterkt. Bovendien wordt gevreesd, dat de voortbestaande onzekerheid over de eigendomsverhoudingen bij belangrijke be drijven in het Ruhrgebied de door de Duit se industrie nodig geachte verdere con centratie der ondernemingen in de weg zal staan. Men had er op gerekend, dat het herstel der Duitse souvereiniteit ook dit bittere restant van de geallieerde ontvlech- tingspolitiek zou opruimen. Daarvoor was naar Duitse opvatting des te meer aan leiding nu de controle over de omvang van een nieuwe concentratie der industrie is overgegaan op de Hoge Autoriteit van de Europese gemeenschap voor Kolen en Staal, zodat het buitenland zich voldoende beveiligd kon achten tegen overmatige machtsconcentratie in het Ruhrgebied. Het enige, wat de Duitse onderhande laars hebben bereikt, is een mogelijke ver lenging van de termijnen, waarbinnen Krupp, de erven Thyssen en anderen hun bezit moeten verkopen. Deze veiligheids- kiep wordt van Duitse kant ontoereikend geacht. Het gaat b:j de verplichte verkoop van aandelen nog om een bedrag van bijna 380 millioen mark. Een tweede teleurstel ling voor menige Duitse onderneming is het feit, dat de voor twee jaren opgestelde regeling voor de herstelbetalingen verande ring heeft ondergaan. In deze twee jaren zijn de Duitsers niet moede geworden de verbeurdverklaring van de particuliere vermogens van Duitsers in het buitenland als een rechtens niet toelaatbare daad te oeschouwen en naarmate de Duitse souve reiniteit meer in zicht kwam was de hoop toegenomen, dat het uiteindelijk toch nog tot een teruggave van deze bezittingen, voor zover niet reeds verkocht, zou komen. Deze hoop is thans niet in vervulling gegaan en aan de Duitse onderhandelaars is reeds verweten, dat zij aan dit punt onvoldoende aandacht zouden hebben geschonken. Ook het feit, dat de aan de bondsrepu bliek opgelegde industriële beperkingen zullen worden gehandhaafd, zolang het ge wijzigde pact van -Brussel niet van kracht geworden is, wordt als een domper op de vreugde beschouwd. Wel bevatten de ver dragen een veiligheidsbepaling voor het geval de bekrachtiging zou worden ver traagd, maar het einde der beperkingen kan naar Duitse opvatting niet snel genoeg komen om de Duitse industrie in staat te stellen zich voor te bereiden op de haar door de bewapening toevallende taak. Aangenomen wordt, dat de aanvaarding der Parijse verdragen ook de reorganisatie van het Duitse bankwezen weer actueel zaï maken. Duitse deskundigen lezen uit de verdragen, dat een herstel van de drie vroegere grote Duitse bankinstellingen, de Dresdner Bank, de Deutsche Bank en de Zaterdagmorgen is in het kantoor van de belastingen aan het Klein Heiligland te Haarlem afscheid genomen van de heer H. W. F. Prang, adjunct-commies. De eerste spreker op dit afscheid, waarbij ook me vrouw Prang aanwezig was, was de hoofd ontvanger van de directe belastingen te Haarlem, de heer H. IJ. Visser, die in het kort de levensloop van de heer Prang schetste. Hij vertelde, dat de scheidende collega eerst negentien jaar in dienst van het Nederlandse leger is geweest, tot men in 1923 besloot tot inkrimping van de le germacht, waardoor de heer Prang, die toen sergeant was, op wachtgeld werd ge steld. Op 2 Februari 1925 kwam hij toen in belastingdienst, op het ontvangkantoor van de directe belastingen te Haarlem, waar hij verscheidene rangen doorliep. De spreker schetste de heer Prang als een stille werker, die met trouw en toe wijding zijn plicht deed. Namens het perso neel bood hij een schemerlamp aan, be nevens een leren poi'tefeuille. De tweede spreker was de heer A. I. Bakker, hoofdinspecteur-titulair, die ver klaarde, dat de heer Prang hem vaak een raadsman en tot steun was geweest. De spreker bood sigaren aan. Bovendien spraken de heren P. C. A. A. Fenijn, chef van de deurwaarders, die een borstelgarnituur aanbood, D. J. Oosterhof, namens de bond van administratief perso neel, P. Wieringa, collega, de heer- Jansen, chef de bureau, L. L. van Sikkeleris, oud collega en M. A. Henkei, chef de bureau, waarna de heer Prang allen dank zegde voor de vele blijken van belangstelling. Een dezer dagen is het dochtertje van de familie Van Stein van de Zwartelaan te Lisse het slachtoffer geworden van haar onvoor zichtigheid. Zij stak zonder uit te kijken de Herenweg over en werd daarbij aangereden door een auto. Een tweetal andere auto's was ook nog bij deze aanrijding betrokken. Het meisje werd ernstig gewond en kreeg boven dien een ernstige hersenschudding. De auto's werden beschadigd. Vrijdagmiddag stak het zoontje van de fa milie Langeveld nabij de Zwanendreef de Herenweg over. Ook hij werd aangereden en moest ernstig gewond naar een ziekenhuis worden vervoerd. TWEE PIANISTEN TERUG UIT INDONESIë Het Haarlemse piar.oduo Debora en Boukje Land is gisteren in Nederland teruggekeerd na een toumée van twee maanden door In donesië onder auspiciën van de Bond van kunstkringen. Voor eenzelfde tournee zijn naar Indonesië vei-trokken het Spaanse danspaar Susana Audeoud en Jose Udaeta, de pianist Armin Janssen en de guitarist Francisco. Ommerzbank, weer mogelijk zal worden. Als gevolg der geallieerde ontbindingspoli- tiek is in de afgelopen jaren ook het bank wezen regionaal gedecentraliseerd. Voor de buitenlandse handel wordt een herstel der vroegere centrale banken van het grootste belang geacht. Men neemt aan, dat dit herstel binnen anderhalf jaar zijn beslag kan krijgen door een fusie van de uit de vroegere centrale banken voortgesproten groepen. De omzet dezer groepen is thans groter dan die der drie oude banken voor de oorlog. Soortge lijke strevingen naar een nieuwe concen tratie bestaan ook bij de Banken für Ge- meinwirtschaft, waarin de vakbonden overwegende invloed hebben. De mogelijkheden, die de Frans-Duitse economische afspraken van Parijs openen, worden met terughouding beoordeeld. Zo ook die, welke gewagen van een grotere kans voor de Duitsers om zich economisch in het Saargebied te interesseren. Her leving van de sedert lang stokkende handel met Frankijk is een hartewens der Duitse industrie. De gedachte aan Frans-Duitse samenwerking bij nieuwe bewapeningsin vesteringen is ook uit Duitse industriële kringen voortgekomen. Men acht het ken nelijk nog te vroeg om te beoordelen of de afspraken van Parijs de grondslag voor nauwere betrekkingen tussen de beide lan den zullen worden. Niet minder dan zeshonderd toeschou wers waren gisteravond in het Haarlemse Krelagehuis bij de competitiewedstrijden. En men zal van het bezoek zeker geen spijt hebben gehad. Vooral de hoofdwed strijd tussen de eerste klasse herenteams Antilopen en Black Pirates was uitstekend; beide teams bereikten een hoog spelpeil, hetgeen ongetwijfeld beloften heeft voor de toekomst. De eerste helft van deze snelle en inte ressante ontmoeting ging vrijwel gelijk op, want beide ploegen namen om beurten een kleine voorsprong. Bij het ingaan van de rust hadden de Piraten een 1614 voor sprong, zodat nog alles mogelijk was. Zon der twijfel zullen de toeschouwers ook nu weer een overrompelend offensief van Jonker cs. hebben verwacht, doch dit kwam anders uit. De Piraten drongen Antilopen in de verdediging en rukten met snelle en goed afgewerkte combina ties de verdediging uit elkaar. Spoedig was de score verhoogd tot een 3023 voor sprong. Doch nog steeds was het Jolc en Van Elk niet voldoende en met dikwijls bijzonder fraaie doelpunten kwam de score op 37—23 bij het ingaan van de laatste drie minuten. Volgens verwachting was er voor Anti lopen geen enkele winstkans meer aan wezig, doch de strijd bleef desondanks levendig tot het einde (50—30). Bij de nieuwe eersteklassers speelde vooral Meenhorst een goede wedstrijd, met ook nu weer Jole en Van Elk als de pro ductieve schutters. In de Antilopen ploeg heeft de jeugdige Veenenbos bewezen zijn plaats meer dan waard te zijn. De grote hoogte van deze wedstrijd heb ben de teams van Thï White Stars en Sportclub Haarlem niet kunnen bereiken. Beide teams speelden een matte en dik wijls saaie wedstrijd, waarin diverse fraaie scoringskansen werden gemist. Bij de dames werd slechts één belang rijke eerste klasse wedstrijd gespeeld, na melijk HOC tegen Schoten Giants. Uiteraard stond reeds bij voorbaat vast dat de Schoten ploeg zou verliezen. Het ging thans slechts om het eindresultaat. De ploeg van Janny Huigen liet geen enkele twijfel omtrent het krachtsverschil en klopte de Giants met niet minder dan (60—7). De volledige uitslagen waren: Dames: HOC 3—ZBVS 2 5—15; HOC 1 Schoten Giants 1 60—7; Antilopen 2—Ra- piditas 2 292. Heren: PSVH 1—Rapiditas 1 16—35 (opv. PSVH); IHJ 2—ZBVS 1 31—23; Antilopen 1—Black Pirates 1 3050; The White Stars 1SC Haarlem 3326. Junioren: IHJAntilopen B 4212. Reeds bij het openingsnummer worden Zondag de Duindigt-bezoekers voor vele problemen gesteld in het afscheidsnummer voor de 2-jarigen. Deze uitstekende groep paarden verschilt zo weinig in kracht, dat het opnieuw een f.1 omstreden finish zal worden, waarin Tabor vermoedelijk wat voordeel zal behalen op de keuze van Bloem- saat uit Theo Bascom en Toomel D en de op komende Tarantella. Ook in de Trabant- prijs is het vrij zeker, dat de rechter de hulp zal moeten inroepen van de foto-finish. In dit nummer maakt de tijdelijk in ons land vertoevende Franse hengst Ecureuil IX zijn debuut. Het is de vraag of Geertsens Pearl Spencer boven de hengst verkiest, die 60 m. voorgift krijgt van Madame B. Ook Olga Pluto is nu met 20 m. op Madame B bevoor deeld, evenals Olivier B en Norton Williams. De verwachting is dat de eindstrijd tussen genoemde paarden zal gaan, waarbij ondanks haar zware handicap Madame B de eerste kans wordt gegeven vóór Olga Pluto en Pearl Spencer. Nog afgelopen Zondag gaf Quicksilver S een staaltje van zijn phenomenale eind sprint. Zijn grootste concurrent in de Tira- prijs is Roland, die over een niet minder scherpe eindsprint beschikt. Geersen stelt hier tegenover Réthy Hollandia, die echter nog wat klasse tekort komt tegen Quick silver S en Roland, die in deze volgorde bij de eindpaal worden verwacht. In de Tector-prijs kan Otto H zijn te ver wachten zege boeken, vóór Quena BH en Ruby Spencer. Wat Ronald in handen van zijn nieuwe trainer zal doen moet worden afgewacht. Een bescheiden veld 3-jarigen komt in de semi-klassieke Stayers-prijs aan de start. Geersen is hierin met 3 paarden vertegen woordigd. Aan zijn keuze uit Sunny Boy, Sir Messidor en Sagne d' Or wordt het meeste vertrouwen geschonken. In de ren voor amatrices is Koridon na zijn overwinning met enige kilogrammen meer belast, waardoor Morina nu de kans krijgt revanche te nemen. Van de overige paarden komen La Fluela en Frédérique in aanmer king. De semi-klassieke Hollandse Handi cap voor 2-jarigen over 1800 m. is een zeer zware opgave op de door de regen door weekte grasbaan. Just for Joy, Aquila, Al- luvio en Baccaret vormen het kwartet, waar uit de keuze moet worden gemaakt. De nieuwe Belgische aankoop Tamadoura maakt in de Verbondsprijs zijn debuut in ons land. In België een zeer nuttig paard met een goede staat van dienst. Daar op en kele uitzonderingen na de Nederlandse vol bloeds internationaal lang niet mee kunnen komen is het dan ook vrij zeker, dat Tama doura een gemakkelijke zege tegemoet snelt. Sagita en Gretello kunnen dc strijd om de plaatsen nog aantrekkelijk maken. Beaufort in de UNO NEW YORK (ANP) In de sociale commissie van de Algemene Vergadering van de UNO zijn twee internationale ver dragen inzake de rechten van de mens aan de orde. Het ene over burgerlijke po litieke rechten en het andere economische, sociale en culturele rechten. Volgens pro fessor Beaufort (Nederland) zal de aan neming en ratificatie van de ontwerp-ver- dragen betekenen, dat voor de eerste maal in de geschiedenis het grootste deel van de wereld zal hebben erkend, dat staten niet almachtig zijn en dat de rechten van de mens als heilig worden beschouwd. Internationale overeenkomsten over de rechten van de mens, zouden in tegen stelling zijn met de verouderde leer, dat het internationale recht alleen van. toepas sing is op staten en niet op personen. ADVERTENTIE CAMELIA is iets duurder, maar véél- beter! Het unieke voordeel van de ronde hoeken èn volmaakte absorptie door de zachte, witte CAMELIA-j celstof. Angezien deze conventies een bijna revolutionnaire ontwikkeling in de inter nationale betrekkingen teweeg brengen, behoort men alles te doen om ze door zo veel mogelijk staten te doen aanvaarden. Pater Beaufort betwijfelde het echter of de teksten voor vele landen, zelfs die waar de rechten van de mens wettelijk be schermd worden aanvaardbaar zijn. Al be vatten zij waardevolle bepalingen, de teksten in hun geheel zijn verwerpelijk. Hij noemde het artikel, waarin vastgelegd wordt, dat ieder volk het recht op zelfbe schikking heeft als voorbeeld van een be paling, die verwarring sticht en onrust kan wekken. Nederlavdse hockeyers versloegen Oostenrijk. De bal rolt voor de vierde maal in het Oostenrijkse doel. Vóór de goal ziet men met hun gezicht naar de camera de Nederlandse spelers Van Heel en Bouwman met de Oostenrijkse doelverdediger Gottinger. In een tot de nok met geestdriftig ge stemd publiek gevuld theater Carré heeft de beroemde Spaanse danser Vicente Es cudero gisteren met een speciaal voor zijn laatste wereldreis gevormd ensemble een begin gemaakt met zijn korte reeks af- scheidsvoorstellingen in ons land. Onder de aanwezigen bevond zich ook prinses Irene, die de avond meemaakte als onder deel van de viering van de verjaardag van een harer vriendinnen. Het was bijna half twaalf toen het laatste applaus ver stomde. Escudero, eenmaal de partner van Ar gentina. is nog steeds een meester in zijn vak. maar de jaren hebben niet stilgestaan hij moet de zestig reeds ruimschoots zijn gepasseerd en daardoor misten zijn allure en bewegingen veel van hun vroe-- gere spanning. Zijn uitzonderlijk formaat is desondanks onmiskenbaar gebleven. Zo ooit dan werd men hier met de zuivere kunst der flamenco geconfronteerd. Gran dioos waren zijn beurtelings heftige of speelse wisselingen van rhythme in Zapa- teado zonder muziek. Tenslotte bespeelde hij bij deze dans ook de kleinste castag netten die er bestaan: zijn nagels. Men zegt wel eens, dat een Spaanse zigeuner genoeg heeft aan een gewone tafel om op te dansen of desnoods aan een keuken stoel. Escudero deed met zo'n laatst genoemd meubelstuk nog meer: hij haalde er muziek uit, fascinerende r.vthmen tik kend en trommelend met zijn vingertoppen. Als laatste nummer voor de pauze zag men de altijd weer meeslepende Sevillana, met Carmita Garcia als partner uitge voerd. Natuurlijk verwacht men hier het krachtige élan van de jeugd, maar toch: Antonio mag hem dan in virtuositeit ver overtroffen hebben, in viriliteit is Escu dero nog altijd de baas zij het een wat oude baas, zoals met name in de dans op de veranderlijke maten van de wieken van de molen. Voorts zag men deze avond de resultaten van Escudero's werk als paeda- goog, met name in het optreden van de drie slanke Heredias, die weinig deden met veel bravour, maar scherp en goed het presterend in het tweede deel van de avond hun optreden van voor de pauze te herhalen, zonder dat het publiek daar blijkbaar erg in had, want er werd zo aanhoudend geapplaudisseerd dat we dit nummer zelfs een derde keer te zien kregen! Over het algemeen werd er trouwens meer gebisseerd dan de verrichtingen strikt genomen rechtvaardigden. Maar de verlei ding om critiek uit te oefenen is uiterst gering, omdat men zich de hele avond kostelijk amuseerde bij deze mengeling van brutaliteit en naïeveteit. Tussen de vele bedrijvigheid door wist vooral Rosita Duran zich speciaal met „Soleares" te onderscheiden. Er waren drie zangers: Rafael Romero, Pepe el de la Matrona en Juan Varea, voorts drie guitaristen: Al fonso Alonso, Perico el del Lunar en An dres Heredia, benevens de pianist J. Gar cia Badanes. Zo'n hele avond echte Flamenco is toch wel een kostelijke ervaring. Waarbij zich een lichte emotie door deze sensatie meng de als gevolg van de wetenschap, dat iede re pao Escudero dichter naar het einde voerde van een carrière, dde tevens van groot belang is geweest voor het wekken van internationaal begrip van de kunst der Spaanse zigeuners, waarvan hij zich als geen ander alle geheimen heeft eigen ge maakt. Zondagmiddag en Dinsdagavond wordt het programma in Carré herhaald. DAVID KONING WIESBADEN (D.P.A.) Het Ameri kaanse C 47 transportvliegtuig, dat sedert Zondag op een vlucht van Rome naar Lyon met 21 man werd vermist, is gevonden in de Italiaanse Alpen. Een hefschroefvlieg- tuig van de Amerikaanse marine heeft vastgesteld, dat een Vrijdag in het berg gebied ten Noord-Oosten van Nice ont dekt wrak het vermiste toestel, een C-47 „Sky-train" is. Er zijn geen levenstekenen waargeno men. Wel heeft men vanuit het hefschroef- vliegtuig, dat door de ongunstige wind niet kon landen, lijken van inzittenden rond om het wrak zien liggen. „Julietta" (Lux or) Julietta, een dweepziek bakvisje dat op het punt staat zich te verloven met een veel oudere bon- vivant, Prins Hector, strandt op weg naar haar verlovingspartij door een samenloop van omstandigheden in het afgelegen land huis van een jonge, gevierde advocaat, op wie zij natuurlijk hals over kop ver liefd wordt. De advocaat ziet in haar aan vankelijk niets anders dan een lastige in dringster, die hij zo snel mogelijk weer kwijt moet raken, maar Julietta, die nu minder dan ooit naar haar prinselijke ver loofde terugverlangt, installeert zich met een „j'y suis, j'y reste" op de zolder van het landhuis en weigert zeer beslist om te vertrekken. Als de advocaat dan later met zijn hartsvriendin een zeer werelds weeuwtje terugkeert, stuurt de ondeu gende Julietta, al spokend door het huis, met veel fantasie al zijn amoureuze plan nen in de war totdat de mondaine weduwe tenslotte, tot wanhoop gedreven, de vlucht neemt met de verguisde prins van Julietta en deze laatste haar fel-omstreden advocaat in de armen kan sluiten. De au fond nogal magere intrige wordt met zoveel vaart en esprit ontwikkeld, dat men zich het manco aan oorspronkelijkheid nergens bewust wordt. Integendeel: deze verkwikkende cocktail van ontwapenende onschuld en lichte pikanterie wordt met zoveel zwier door regisseur Mare Allegret, Dany Robin (Julietta) en Jean Marais (de advocaat) opgediend, dat men er zich cri- tiekloos een feestelijke roes aan drinkt. H. C. „From here to Eternity" (Lido). Voor de derde week wordt in Lido „From here to Etêrnity" vertoond met Burt Lan caster, Montgomery Clift, Deborah Kerr, Frank Kerr en Donna Reed in de belang rijkste rollen. „Fra Diavolo" (Roxy) heet de film, die alle dagen in de middaguren wordt ver toond. De komieken Stan Laurel en Oliver Hary brengen met hun vreemde capriolen en rare grimassen zelfs de grootste knies oor aan het lachen. Tot en met Zondag kan men 's avonds kennis maken met de „Straat der verleiding", een film, met on getwijfeld goede spelmomenten, maar met een dikwijls te doorzichtig verhaal. Van Maandag af draait er in de avonduren de thriller „Massa-justitie". Kapitein O'Keefe (Burt Lancaster) is bezeten van het veriangen copra te halen op een^uidzee-eiland, waar dorpelingen in paradijselijke tevredenheid een allerprimi- tiefst leven leiden Hij wordt na een reeks van krachtpatserige heldendaden tot ko ning van het eiland uitgeroepen en tegen het eind van de film breekt in hem de er kenning door, dat het verlangen naar co pra en naar de dollar niet zo belangrijk is als een tevreden leven met het lieve vrouw tje, dat hij omwille van de copra steeds zo verwaarloosde. Wie dit alles in kleuren ver filmd wil zien en harde opdoffers wil zien uitdelen, kan terecht in Cinema Pala- c e, waar „Koning der Zuidzee" deze week gedraaid wordt N. „Bekentenissen van een zondares" (rans Hals) Een rechter, die zich heeft voorgenomen om in Mexico de steeds erger wox-dende zedenverwildering te be strijden, wordt verliefd op een vrij licht zinnige danseres, die hij vroeger eens ver oordeeld heeft. Het meisje slaagt er in hem er toe te bewegen zijn vrouw te verlaten en wanneer het eenmaal zover is, chanteert zij hem op alle mogelijke manieren en het gevolg is, dat de rechter ten einde raad een greep doet in de brandkast van het ge rechtshof en zijn vriendinnetje niet minder dan drie ton toestopt. Natuurlijk loopt het op een dag mis: de rechter wordt door een compagnon van het meisje neergestoken, de vrouw van de edel- achtbare sterft aan een hartaanval en de rechter zelf rekent op een wel zeer gruwe lijke wijze met zijn vijanden en vijandin af. Dit alles voltrekt zich onder een vrijwel voortdurend gekrijs en gegil, afgebroken met bijzonder onheilspellende muziek. Enfin, het loopt dit keer allemaal ver keerd af. Het geld komt wel terecht, maar de rechter gaat de gevangenis in wegens een dubbele moord. In het voorprogramma draait een heel wat plezieriger filmpje, namelijk de voor naamste gedeelten uit de voetbalwedstrijd tussen DynamoArsenal, waarbij jammer genoeg de commentator A ad van Leeuwen met zijn toelichting steeds even te laat komt. Overigens valt er zelfs uit deze film voor de voetballers bijzonder veel te leren. H. d. G. „Geen angst voor groot wild" (Rem brandt). Heinz Rühmann beleeft weer een groot aantal avonturen, als men hem een erfenis in uitzicht heeft gesteld; een deel er van bestaat uit wilde dieren. Aanvankelijk heeft hij angst voox de leeuwen, echter ook voor 't gezin, waar bij hij in de kost is, omdat de ouders plan nen beramen hun dochter uit te huwelijken aan de rijk geworden jongeman. Deze heert echter andere gedachten over de toekomst en zijn belangstelling gaat uit naar een ander meisje. Om haar te veroveren zal hij bewijzen moeten leveren niet bang te zijn. Heeft hij aanvankelijk de vlucht genomen voor de leeuwen, later toont hij zich een held in de kooi. Bang voor groot wild is hij niet meer. Een grappige film met tal van oz-iginele vondsten. A. O. „Dorpsschandaaltje" (Minerva) Vandaag en morgen is in het Minerva- theater „Dorpsschandaaltje" te zien met Fernandel in de hoofdrol. Voor Maandag staat op het programma „Sadko", naar Rimsky Korsakow's beroem- de opera (in kleuren). Het City-theater is wegens verbou- I wing gesloten. Het Britse schip „Kirkwood" is Vrijdag avond nabij de Konijnenschor, in de Schel de, in botsing gekomen met de lichter „Meppel", die daarop gezonken is. De Bel gische sleepboot „Adriën Letzer" voer uit om hulp te verlenen. De „Kirkwood" is naar Antwerpen teruggevaren. Nederland op Inter-Amerikaanse economische conferentie? WASHINGTON (AFP) Nederland heeft verzocht de 22 November te Rio de Janeiro beginnende Inter-Amerikaanse economische conferentie te mogen bij wonen. De Inter-Amerikaanse Economiséhe en Maatschappelijke Raad zal op zijn' eérst- volgende bijeenkomst, op 4 November, of ficieel van het Nederlandse verzoek in kennis worden gesteld. De verwachting is, dat Nederland daarna terstond zal worden uitgenodigd de confe rentie te Rio de Janeiro als „speciaal uit genodigde staat" bij te wonen. ZONDAG 31 OCTOBER 1954. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. R. Bijl. 7: Dr. G. Snij ders. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. J. H. Stelma, van Bloemendaal. Noor- derkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bid stond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. 7: Ds. R. Bijl. Avondserie III. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. E. Pot. Ba- kenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Dhr. F. R. Aschoff. 10.30: Jeugddienst Ds. H. A. Visser, van Amsterdam. 4.30: Pad- vindersdienst. Dr. H. van der Loos. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Vicaris G. Wolffensberger 10.45: Ds. G. J. Waardenburg. Diaconessen- huis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. R. Bijl. Rust huis, Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Wika W. Veenstra. West, Leidsestraat 10: Dhr. K. H. Oosterha gen. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deut sche Ev. Gemeinde. Waalse Kerk. Zaterdag 8: Pfarrer Stein. Zondag. 8: Reformations- festgottesdienst. Pfarrer D. Stein. Alle-Dag- Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Con tactbijeenkomsten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broeder- kerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Eerw. Hr. G. Beek- man, Elburg. Woensdag 7.30, Parklaan 21: Ds. Tukker, van Delft. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Br. F. H. v. d. Horst, Leiden. Woensdag 8: Gemeenschaps avond. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Rev. H. J. Jantze, uit Canada. 5: Dezelfde, Evan gelisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o. 1. v. Rev. H. J. Jantze. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef bij het Houtplein in samenwerking met de Geref. Kerk, de Chr. Geref. Kerk en het Leger des Heils. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruijn, Wassenaar. Maranatha-lezing. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdicnst. Zondag .Hervormingsdag. 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool en Jeugddienst. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff en Ds, G. Kroes. Herdenking der Kerkher vorming. Dinsdag 7.30: Jeugdclub 1518 j. aan de kerk. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. C. Soutendijk. 10.30: Peuzelaarsteeg. Dhr. D. C. L. v. Dijk. Jeugddienst Remonstr. Ge- reform. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5757. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. N. Korenhoff, van Tweede Exlöermond. Ly ceum-Aula, ingang van Merlënstraat. 9: Ds. N. Korenhoff. 5: Ds. C. Goeman. Zuid-Oos- terkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. Jac. Geuzebroek, van A'dam Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. H. Avondmaal en Dankzeg ging. Woensdag 10 en 7.30: Ds. J. P. Geels, Dankdag voor het gewas. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Ds. Kieboom, H.Av. Geref. Gemeente, L. Margarethastr. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. de Jong, van Kralingseveer (Dank stond). Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76 10: Hoogmis. Maandag (Allerheiligen) 19.30: Vesper. Dinsdag (Aller zielen) 9.30: H. Mis. Woensdag geen d'enst. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Ds. J. W. Weenink. Gemeentekoor. 7: Dezelfde. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Bijbellezing en bidstond. Leger des Heils, Schagchelstr. 26. Zaterdag 8: Interkerkelijke openlucht actie aan de Dreef. Zondag 10: Heiligings- dienst. 7: Openluchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht. 8: Verlossingssamenkomst. De samenkomsten staan onder leiding van ma joor en mevr. M. Souverein. Dinsdag 2.15: Gezinsbondsamenkomst. Iedere Zondag kin dersamenkomsten om 12 uur. Leidster van de jeugd M. Bruis. Pinkstergemeente, N.we Kruisstraat 14. Zaterdag 8: Opwekkingssa menkomst. Sprekers H. A. Luuring en J. Versteeg. Zondag 10: Gezinsdienst. 7.30: Lu- theravo'nd. Donderdag 7.45: Gebedsure.. Vrij dag 7.30: Jeugdavond. Vergadering van Ge lovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst (Broodbreken). Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Sa menkomsten. Gemeènte van Christus, Sprui- tenbosstraat 9. 10.15: Bijbelstudie, alle leef tijden. 11: Aanbiddingsdienst en H. Avond maal. 7.30: Evangelisatiedienst. Donderdag 8: Richardson, Evang. te Haarlem. Volle Evangeliegemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. J. H. Schat. 12: Zondagsschool voor kinderen tot 12 jaar. 7: Opwekkingsdienst. Verschillende sprekers. Donderdag 8: Ge bedssamenkomst. Zevende-Dags Adventis ten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zcvendedags-Baptislen Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Apostolische Gemeente, Jacobij- nestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag. Lange Veerstr. 16. 8: Avondbijeenkomst. Ncd. Ver. v. Spiritis ten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen. Dhr. J. P. Smits, Haarlem. Soefi-Beweging. Iedere Zondagmorgen 11 u. Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof Haarlem. Vrye Gemeente, Rest. Brinkmann, Grote Markt. 10.30: E. Frater Smid. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. .Tulianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Ds. R. II. Oldeman. van Zand- voort. 5: Dr. G. Ph. Scheers. Intrede. Im- manuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. Bevestiging van Dr. G. Ph. Scheers. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Stichting „Petra", Ka pel (einde Minahassastraat) Woensdag 8: H. v. d. Brink, v. h. Herm. Zaiss comité. Sa menwerkende kleinere Kerken. Sionskerk. 7: Ds. Kroon en Ds. Kroes. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klcppersingel 5557. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, F.ksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoter- kerk, Soaarnrijkstraat. 10.15: Ds. II. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Clir. Geref. Kerk, Flores- straat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat 4 (in de poort). Zaterdag 7: Bidstond. 7.30: Straat zang Haarlem-Noord. Zondag 10: Heiligings samenkomst. 7: Openluchtsamenkomst Soen- daplein. 8: Verlossingssamenkomst. 12: Zon dagsschool. 4.30: Jeugdsamenkomst. Maan dag 7: Straatzang Bloemendaal P.T.T. Dins dag 2.15: Gézinsbondsamenkomst. 5: Jeugd- zang. Woensdag 2, 3.30 en 5: Jeugdontspan- ningssamenkomsten. Donderdag 8: Herden kingssamenkomst o.l.v. Brig. A. L. Glad pootjes. Leiders: Kapiteins Joh. C. van Hui zen en A. van Huizen-v. Ede. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminanlein. 10: Ds. Henkels. 19: Cand. J. W. B. Smit. Kapel Nieuw Vreden- i hof 10.30: Ds. Oskamp. 19: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum 10.45: Ds. W. van Lim- burgh. Ned. Prot. Bond. Postlaan -16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort. Voorg. -v, d. Afdeling Irene, op Meer en Bosch. Heemstede. 10: Br. C. J. Oostenrijk. Ned. Chr. Gemeenschaps- bond. Jac. v. Ruysdaellaan 7. Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. Jac. Geuzebroek. van Amsterdam. 5: Dr. P. .T. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk. Herenweg 111, 10.30 en 5: Dhr. C. J. Smelik. AERPENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool, Tyo H. van Eegheninstituut. van Lennepweg. Rel. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Prof. Drt Th. J. A. Oosterbaan (Doopsgez.) uit Haarlem. BENNEBFOEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 5 en 7: H. Avondmaal. Geref. Kerk. 10 en 5: Dr. W. G. Harren- stein, te Amsterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel, 12—15 jaar in Mafanatha. 11.45: Zondags school. 5 en 6 jaar. Kleuterschool Boslaan 712 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma, Rem., Den Haag. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. F. C. Zwaai Jr.. van Winters wijk. 3.30 en 7.30: Ds. A. J. Boss, van Leid- schendam. Vrije Katholieke Kerk. Popel laan 1. 10.30: Gezongen H. Mis. Maandag. Allerheiligen. 9: Gesproken H. Mis. Dinsdag Allerzielen. 9: Gesproken Requiem Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Julianakwar- tier. Kon. Wilhelminaschool. Dompvloeds- laan. 1213: Zondagsschool Ramplaankwar- tier. Beatrixsehool en Irene. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus. 19: Ds. Brouwer, Jeugddienst. Chr. Geref. Kerk. 10: Leesdienst. 18: Ds. Eerland, uit Lisse. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Vi caris L. C. Bal,ié. 7: Ds. J. C. Salverda. Ger. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Ilerv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. H. Avondmaal. 6.30: Ds. M. C. Don. H. Avondmaal en dankzegging Abbcnes 9.30: Ds. M. C. Don, H. Avondm. 6.30: Ds. J. A. van Boven.. H. Avondm. en dankzegging. Woensdag 7: Ds. M. C. Don, Dankdag. Bethelkapel 10: Ds. IJ. Alkema van Amsterdam. 7: Ds. G. A. Alma van Amsterdam. Woensdag 7.30: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam. Ge'ref. Kerk 9.30 en 3: Ds. D. Hoornstra. Woensdag 7.30: Dankuur v. h. gewas. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: vicaris L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. L. Hoorweg Jr. van Haarlem. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, Herdenking Kerkhervorming. Medewerking Ned. Herv. Kapelkoor, 19: Ds. J. van den Berg. IJmui- den. „De Toorts" 9: Ds. D. ter Steege, Her denking Kerkhervorming. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon, Hervormings dag. West. Sionskerk. 10.30: Ds. Oskam. 7: Gemeenschappelijke Dienst, met samenwer kende kleinere kerken. Ds. Kroes, Evang. Luth. en Ds. Kroon, Herv. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 9.30: Jeugdkapel. Mevr. H. H. Visser- Fransen. 10.30: Ds. C. de Ru, Medew. kerk koor en trompetist. 7: Geen dienst. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. A. C. Snethlage, van Rotterdam. 7: Jongerendienst Ds. J. Heidinga, van Haarlem. Geref. Kerk. Julianaweg. 10 en 5: Ds. A .de Ruiter. Ned. C-hr. Gemeenschapsbond. in „Ons Huis" Dinsdag 8: Joh. H. van Oostveen, evangelist te Alkmaar. LISSE. In alle kerken Woensdag Dankdag voor het gewas. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 5: Ds. W. Sirag, van Leiden. Woensdag 7.30: Ds. C. Jongeboer. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Woens dag 7.30: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Woensdag 7.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Woensdag 10 en 4: Ds L Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Lees dienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Woensdag 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. I

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3