Haarlem morgen met versterkte voorhoede tegen gelijkwaardig VSV Rood Wit viert elfde lustrum piecjel porten De opstellingen Toch profclub in Haarlem? WR1GLEY Sport tijdens het weekeinde HFC op eigen veld tegen KFC EvRfïlEiR hand CseSeï Ook Denemarken won van Oostenrijk 5- L.ciger voetbal KORFBAL HOCKEY HANDBAL Selectiewedstrijden van NBVB-ploegen Wellicht wordt gezonken „Prins Willem V" gelicht Gatsonides in Rallye Profclub Venlo '54 in gelijk gesteld N.K.S.: betalen aan zo klein mogelijke groep der Vladimir Kutz Zwaar op de maag W inst Geluk Landen-hockeytournooi ZATERDAG 3 0 OCTOBER 1954 ItET LAAT ZIC1I AANZIEN dat voor de wedstrijd Haarlem-VSV, die mor genmiddag in Haarlem-Noord wordt gespeeld, een behoorlijk grote belangstel ling zal bestaan. En waarlijk niet alleen, omdat het hier een wedstrijd betreft van twee elftallen uit hetzelfde district, die bovendien als rivalen kunnen wor den beschouwd - zowel Haarlem als VSV hebben vijf punten uit zes wedstrijden - maar vooral omdat Haarlem met twee spelers in het veld komt, wier verrich tingen men met meer dan gewone belangstelling tegemoet ziet. Dat is in de eerste plaats Kiék Smit, die na vier jaar afwezigheid weer voor de eerste maal in een competitiewedstrijd is opgesteld, en Kamperveen, die tien jaar lang in de voorhoede speelde van het Surinaamse elftal. Zal Haarlem, zo vraagt men zich af, met deze versterking in de voorhoede tot betere prestaties komen dan tot dusver? Het zal afgewacht dienen te worden. Vast staat naar onze mening al wel dat het opstellen van beide spelers inderdaad een versterking is. De voorhoede van de roodbroeken scoorde tot nu toe slechts elf doelpunten, hetgeen in vergelijking met vorige jaren zeer teleurstellend mag heten. Smit, die wellicht in tempo tekort zal schieten wat hem als 43-jarige waar lijk niet verweten kan worden zal ech ter als spelverdeler en opbouwer van de aanvallen nog wel zijn mannetje staan. Van Kamperveen weten wij uiteraard niets, maar het lijkt ons toe dat het hem aan handigheid niet ontbreekt. Hier dient men in aanmerking te nemen dat de Suri namer nog aan zijn nieuwe omgeving zal moeten wennen. VSV komt in dezelfde opstelling uit als twee weken geleden. Dat wil dus zeggen, in een opstelling die bij tijd en wijle tot verrassend goede dingen in staat is, maar die ook een off-day kan hebben. Daarom ook achten wij een puntenverdeling mor gen in Haarlem-Noord het meest waar schijnlijke resultaat. De wedstijd StormvogelsEDO, die morgen op Schoonenberg in Velsen zou worden gespeeld, werd uitgesteld, omdat men te veel de concurrentie vreesde van de wedstrijd in Haarlem. De stand in de eerste klasse A luidt: Leeuwarden AGOVV Enschedé GVAV DWS Heerenveen Elinkwijk 7—10 VSV 6—5 7— 9 Haarlem 6—5 7— 9 Blauw Wit 7—5 6— 8 Vitesse 6—4 7— 8 Wapeningen 6—4 7— 8 HVC 6—3 6— 6 In de tweede klasse speelt HFC Zondag aan de Spanjaardslaan tegen KFC. Geen gemakkelijke wedstrijd voor de Good Old. Toch is een gelijk spel niet uitgesloten. RCH heeft het in Zaandam tegen ZFC heel wat moeilijker. De Racing mag blij zijn als het er zich Zondag op de terug reis nog steeds op mag beroepen dat zij nog ongeslagen is. Om twaalf uur spelen de reserves van de roodbroeken voor de reserve eerste klasse tegen Ajax 2. In de derde klasse zijn voorts de vol gende wedstrijden vastgesteld: Wijk aan ZeeSchoten, ZandvoortmeeuwenBEC, LaakkwartierRipperda, TYBB-Postdui- ven. En in de vierde klasse: Onze Gezellen ETO. J. H. Kwartier—Halfweg. Lijn den—DIO. EHS—De Germaan, NAS— Nautilus, DCO—Gold Star, HEDWBloe- mendaal en LisseTHB. Voor de tweede klasse krijgt Aurora be zoek van het sterke Swift uit Amsterdam. De Haarlemmers zouden bij een eventueel gelijk spel reeds van een succesje kunnen spreken. Oosterkwartier, dat op bezoek gaat bij ZKV, moet met twee winstpun ten terugkeren. Animo Ready, dat in Am sterdam om twee uur op de Park tegen DTV speelt, is zeker niet kansloos. De vierde tweede klasser, Haarlem, ont vangt bezoek van Amsterdam-Zuid, dat na SVK en Swift, de best geplaatste twee deklasser is. Veel belangstelling zal uitgaan naar de wedstrijd Nieuw-rFloraWatervliet in de derde klasse. Op panier moeten de gasten winnen, doch ook het vorige jaar, toen Watervliet uitgesproken de betere ploeg was, eindigde de wedstrijd in een gelijk spel. Niettemin zal ditmaal de grotere schotvaardigheid de gasten de zege be zorgen. Sport Vereent gaat op bezoek bij hekken sluiter OKV in Oostzaan; een lastige wed strijd, want de thuisclub zal heel hard voor de eerste zege strijden. Oosterkwartier 2, dat om twaalf uur in Utrecht tegen Samos 3 speelt, moet min stens een gelijk spel kunnen behalen. De topclubs van de reserve derde klasse BEP 2 en Haarlem 2 strijden in Purmer- end. Beide ploegen behaalden uit 4 wed strijden zeven winstpunten: eigen om geving zal de zege aan BEP bezorgen. Na zes achtereenvolgende Zondagen staat het competitieprogramma de komen de Zondag stil, uitgezonderd in de Onder bond Noordholland, waar wel competitie wedstrijden gespeeld zullen worden. Het geen niet wil zeggen, dat de hockeyers hun stick dit weekeinde ongebruikt zullen laten. Integendeel, zij zullen eikaars krach ten beproeven in districts-, beker- en in haalwedstrijden. Toch gaat de meest aandacht van onze hockeyers uit naar de resultaten in Brus sel, waar Nederland als deelnemer aan het landentournooi, na de Donderdag be haalde zege van viernul op Oostenrijk, vandaag tegen Denemarken speelt. Aan een Nederlandse overwinning mag nauwe- lijke worden getwijfeld. Dan komt onze nationale ploeg morgen in de ha^'e finale en zal het team de strijd moeten aan binden tegen naar wordt verwacht België of Duitsland. De dames spelen Zondag in het Wage nerstadion te Amstelveen de district.s- hockeydag. Er zijn vyf teams samenge steld uit Noord, Oost en Zuid alsmede twee westelijke elftallen. Hierin zijn opgesteld de dames J. Jurrisen, M. Heering en K. Vissers, alle drie leden van de Bloemen- daalse dameshockeyclub BDHC. Inhaalwedstrijden worden er bij de da- mespromotieklassers gespeeld door het tweede en derde elftal van BDHC, respec tievelijk uit te^en RBC in Rotterdam en thuis om elf uur op het veld achter Zomerzorg aan de Brederodelaan te Bloe- mendaal tegen Hilversum III. Bekerwedstrijden Het komende weekeinde wordt onze aandacht ook gevraagd door de dames- hockeyvereniging Rood Wit in Heemstede en de mixed hockeyclub Houdt Braef Stand in Bloemendaal. De dames vieren hun elfde, de Bloemendaalse hockeyers het zevende lustrum. Rood Wit houdt om twee uur in het Heemsteedse Sportpark een onderlinge wedstrijd met oud-leden; HBS begint op het sportcomplex Bleek en Berg een lustrum mixed tournooi om elf uur. Voor de HTCC-beker voor de spelers uit de hogere klassen zijn bij de KNHB 85 inschrijvingen ontvangen. Uit deze om geving spelen Zondag BMHC II en de promotieklassers Zandvoort en Strawber ries hun eerste uitwedstrijden. Eechtrop ontvangt om twee uur de ploeg van Ring Pass. Voor de J. D. Treslingbeker voor tweede en lagere klassers schreven 110 elftallen in. Voor deze zelfde afdelingen wordt bij de dames de strijd begonnen voor de Amsterdam-beker. Er zijn voor de eerste en promotieklassers dames geen wedstrijden vastgesteld voor de wisselprijs de Zilveren Roos. Als de voortekenen niet bedriegen kun nen de handballiefhebbers enkele goede eerste klasse ontmoetingen gaan zien. De Rapiditas-heren spelen namelijk Zondag morgen thuis tegen het Amsterdamse AHC, dat zoals men weet twee weken geleden van Concordia won. Toch zit er ondanks de kracht van de Amsterdammers een kleine kans op succes in voor Rapiditas. Ook de Concordia-heren en -dames spelen thuis en wel 's middags. De rood-witte dames spelen tegen de Attila-dames met zeer sterke papieren, maar van de heren kunnen we dat zeker niet zo stellig zeggen. Het herenteam van Attilla is namelijk nog altijd van respectabele kracht en Concor dia zal er goed aan doen hiervoor op te passen. Ook in Velsen thuiswedstrijden, waar de IJmond-dames Lijnden ontvangen, een tegenspeelster, die heel wat pijlen op haar boog heeft en waartegen we IJmond dan ook niet zoveel kans op succes toemeten. Ook de Velsense heren krijgen een lang niet zwakke gast. Unitas is dit jaar be hoorlijk op dreef. In Heiloo verwachten we een spannende strijd tussen Foresters en JHC uit Juliana- dorp, de ex-eerste klasser, die ondanks haar sterkte toch in Foresters een waardige tegenstander zal krijgen. In de afdeling spelen de De Blinkert- dames thuis tegen Concordia 2 met goede kansen op winst. Voor Beverwijk moeten wij een nederlaag tegen de gasten uit Cas- tricum, CSV, voorspellen. In de tweede klasse kunnen onzes inziens Heemstede en THB tot volle winst komen op respec tievelijk IJmond 2 en De Blinkert 2. Bij de heren zullen er spannende duels te zien zijn in Zandvoort en Beverwijk. Zandvoortmeeuwen krijgt De Blinkert op bezoek en de Bloemendalers zullen zonder twijfel hun huid zo duur mogelijk ver kopen al is de nederlaag vrijwel zeker. Hetzelfde geldt wel voor HOC, dat op be zoek moet bij Beverwijk zonder veel hoop op een zege. ADVERTENTIE Een vorstelijke handverzorging De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem, die Zondag in het veld komen, zijn als volgt samengesteld: HAARLEM: doel: Snijders; achter: Oden- thal en Laan; midden: Barends, De Voogd en Kors; voor: Jacob, Kamper veen, Roozen, Smit en Groeneveld. V.S.V.: doel: Van der Wint; achter: Schoon en Kunst; midden: Tielrooy. Hazeveld en Stijger; voor: Belfroid, Spaans, Verswijveren, Van der Kuil en De Graaf. R.C.H.: doel: Van der Voort; achter: Van der Brink en De Jong; midden: Kruyer, De Vos en Hoogendoorn; voor: Koster, Biesbrouck, Van Braam, Honout en Couwenhoven. H.F.C.: doel: Van der Lee; achter: Dek ker en Wijkhuizen; midden: Bijleveld, Molijn en Corbeth; voor: Hans Winter, De Nijs, Oud, Hein Winter en Engelenberg. KENNEMERS: doel: Groot; achter: Le- H jeune, Van Luin; midden: Schaap, 6 Schaaper, v. d. Plas; voor: Janssen Jr., 8 v. d. Outenaar, v. d. Sluis, Jansen Sr. en Kops. cococxdco30ocoooococxxxx>coocooockxxxxocoooooooooocoocoooc ADVERTENTIE Schep vreugde in 'i leven verdrijft Uw zorgen. c: py° houd, u raonter ^onc# ®o k«el. Met het oog op de wedstrijd, die op Za terdag 6 November in Den Bosch zal wor den gespeeld tussen twee bondsploegen van de Nederlandse Beroepsvoetbalbond heeft de NBVB besloten enkele selectie wedstrijden vast te stellen. Woensdagmid dag 3 November komen in Hilversum twee combinaties tegen elkaar uit en in de avonduren op dezelde dag zullen twee se lectie-elftallen in het stadion „Veldwijk" in Hengelo een lichtwedstrijd spelen. MILWAUKEE (Reuter). Het motor schip „Prins Willem V" van de Oranjelijn, dat twee weken geleden na een botsing met een sleepschip op het meer van Michigan is gezonken, zal misschien worden gelicht. Tegen 10 November zal een besluit worden genomen, aldus verklaarde Vrijdag een agent van de Oranjelijn in Milwaukee. Duikers menen, dat de „Prins Willem V" geborgen kan worden. Technici van het Amerikaanse leger hebben verklaard, dat het schip dicht genoeg bij de ingang van de haven van Milwaukee ligt Gatsonides zal aan de Rallye Monte Carlo 1955 deelnemen als leider van een team van drie Aston Martins. Hij zal met Marcel Becquart als medebestuurder in Lissabon starten in één van deze wagens. Peters Collins heeft met de tweede wagen van dit type ingeschreven. Wie de derde zal rijden is nog niet bekend. Twee hockeyverenigingen gaan dit weekeinde hun j-cstrum vieren. De beide clubs bereiken tezamen de negentig jaren. De mixed hockeyclub Houdt Braef Stand in Bloemendaal doet dit onder meer met de opening van een nieuw clubhuis naast het sportveld Bleek en Berg aan de Bre derodelaan te Bloemendaal en met andere festiviteiten, waarov^ we reeds eerder schreven. De oudste hockey verenigingen in ons land, de dames hockeyclub Rood Wit bestaat dit weekeinde vijfenvijftig jaar en ter gelegenheid daarvan zullen onder meer Zondag onder linge wedstrijden worden gespeeld, waaraan zowel door leden van de huidige generatie als door oud-le den zal worden deelgeno men. Het is een verheugend feit, dat Rood Wit dit jubi leum als zelfstandige vere niging kan vieren. Dit is vooral te danken aan de krachtige leiding van de huidige presidente, mevr. P. de Koning-Loeb van Zuilenburg, die het vorig jaar een fel tegenstandster was van de toen besproken plannen om de vereniging op te heffen. In de laatste jaren had men er vrijwel geen aanvulling meer gehad van het speelstersmateriaal. Daardoor speelde men vrijwel elke Zondag met de oude garde en het was duidelijk dat het moeilijk was in deze opstelling veel tegen stand te bieden aan de jongeen sterke tegenstandsters. Rood Wit degradeerde naar de promotie klasse en is toen op eigen verzoek in de tweede klasse ingedeeld. Dit was voor enkele leden reden om aan opheffing te denken, maar presidente mevrouw De Koning heeft er steeds met de meeste klem op gewezen, dat het over gaan naar een lagere klasse toch geen reden behoeft te zijn een vereniging op te heffen. Het feit. dat de vereniging op dit ogenblik al weer met vier elftallen in de seniorcompetitie uitkomt, waarvan enkele in de competitie ADVFPTFWTÏE Waar alleen het beste goed genoeg is. daar wordt King's Cross gerookt. Het eerste elftal van Rood Wit dat in 1939 vlak voor het veertigjarig bestaan ongeslagen kampioen werd van de Westelijke eerste klasse. van de Onderbond Noordholland, is een verheugend teken voor de toekomst. Met vertrouwen kan men dan ook de volgende vijf jaar tegemoet gaan in de verwachting dat het gouden jubileum in 1959 met grootse luister gevierd kan wor den. Tevens moet worden aangenomen, dat Rood Wit dan met het eerste elftal de tweede klasse heeft verlaten door promo tie naar de promotie- en misschien wel weer eerste klasse. Hoewel voor deze laat ste wens een strijd gestreden moet wor den, die de nodige inspanning zal vragen en niet gemakkelijk zal zijn. De president van de Bossche rechtbank heeft Vrijdag uitspraak gedaan in het kort geding, dat door de profvoetbalclub Venlo '54 tegen Eindhoven aanhangig was ge maakt. Eindhoven mag de speler Snoek niet in één van zijn elftallen opstellen op straffe van een dwangsom van 6.000 voor elke overtreding zolang de verbintenis van Snoek met de profclub Venlo '54 duurt. AnvrrrfTFNTlE "k, - BARTELi0RlSSTR HAARLEM TEL 13439' FERD B0LSTR. 48 A'DAM - TEL. 717162 Falcon Harris Tweedjassen Mede in verband met de bondsvergade ring van de KNVB, waar een uitbreiding van het semi-professionalisme op de agen da staat, meent de Nederlandse Katho lieke Sportbond aldus deelt het secre tariaat van de NKS mede als officiële leidinggevende instantie voor alle RK sportverenigingen in den lande, er goed aan te doen nogmaals zijn reeds eerder kenbaar gemaakt standpunt onder de aan dacht te brengen. Alhoewel er mrincioiee! geen bezwaar be staat tegen het (semi)professionalisme, betreurt de NKS het, dat de KNVB zich gedwongen heeft gezien de zuiver ama teuristische status los te laten, hetgeen een degradatie betekent van de sport en een verzwaring van de vormende taak t.a.v. de sportjeugd. De NKS wil dan ook nogmaals als zijn oordeel uitspreken: 1. Dat het (semi-)professionalisme tot een zo klein mogelijke groep dien beperkt tte worden. 2. Dat er een scheiding dient gevormd te worden tussen de zuiver amateuristische sportbeoefening en het (semi-) profes sionalisme. Bekend met de huidige moeilijke situatie in de voetbalsport, meent de NKS toen deze beleidslijnen te moeten stellen, ter- wille van een handhaving van zuivere doeleinden in de sport ALS HET PRESTATIEPEIL zich in de ■toekomst in stijgende lijn zal blijven bewegen, dan zal het moment waarop de Russen alle wereldrecordsdie er op de wereld te behalen zijn, in hun zak hebben, niet ver meer weg zijn. Nu al enige jaren lang komen de sportlieden uit Rusland uit op Europese, Olym pische en wereldtournooien in vele takken van sport en steeds wordt het duidelijker dat de Russen niet eerder tevreden zijn dan dat zij een soort van sportieve hegemonie hebben. Ze zien daar blijkbaar veel heil in voor land en volk - wié tot topprestaties komt is niet belangrijk, hóe hij het doet, doet er ook niet toe. Het enige van belang is dat hij Rus is, of - als het niet anders kan - een rportman int één van de zogenaamde volksrepublieken. OVERAL ELDERS IN DE WERELD interesseert men zich wel degelijk voor de wijze waarop de Russen tot hun dik wijls zo verrassende verrichtingen ko men. Men zegt ervan te willen leren, maar wij geloven meer juist ook om dat men ook elders in Europa en in Amerika veel met nationale eer schermt dat men de Russen niet amateuris tische handelingen wil verwijten en daar profijt van wil trekken. Dit echter ter zijde. Wij wilden gaarne melding maken van enkele uitlatingen die de Tsjech Zatopck heeft neergeschreven in het Engelse com munistische dagblad „Daily Worker" aan gaande een van die steeds meer op de voorgrond tredende Russische athleten, Vladimir Kutz. Deze athleet, aldus Zato- pek, is het eerste voltooide product van een nieuw Russisch driejarenplan, dat beoogt topathleten te kweken. De Rus sische trainers nemen er drie jaar voor een athleet voor c's wedstrijdsport op te Vladimir Kutz leiden. Dan komen zij voor de dag met lopers als Kutz en tegen het tijdstip dat de Olympische Spelen worden gehouden komen er nog veel meer mannen op de voorgrond met capaciteiten zoals de oud zeeman ze bezit. Waarbij Zatopek als zijn mening geeft dat de moderne record brekers physiek zeker niet meer begaafd zijn dan degenen die iri vroeger jaren wereldrecord liepen, maar alleen betere trainingsmethoden hebben. Na deze woorden van Zatopek vragen wij ons in gemoede alleen wel af wie er nu meer plezier hebben gehad in hun sportbeoefening, die athleten van vroe ger of die, opgeleid volgens driejaren plannen. Wij geloven dat het antwoord niet zo heel moeilijk is. Het wachten is op het tijdstip dat de records zo scherp staan dat ze niet meer te verbeteren zijn. OVER RUSSISCHE SPORTLIEDEN gesproken. Deze week was de voetbal ploeg van Spartak uit Moskou in Brussel. De Russen zouden uitkomen tegen An- derlecht in het grote Heysel-stadion. Het team logeerde in één van de grote hotels in de stad, waar men wel iets gewend is van de gasten voor wat betreft hun gastronomische wensen. En toch keek de manager wel heel vreemd toen hij de leider van de ploeg sprak en hoorde hoe het ontbijt op de dag van de wedstrijd voor de voetballers moest zijn. Op hun ontbijttafel moest ieder speler namelijk naast een flesje room, een schaal met boterhammen, boter en een pot koffie, een paar dikke plakken ge kookte ham, vier gekookte eieren, twee tomaten en een kalfscarbonade vinden. Met dit stevige ontbijt in de maag be haald en de Russen overigens een al even stevige overwinning, zeven-nul. De Zwitserse voetbal- en athletiekbond heeft wat men noemt een gezond finan cieel beleid gevoerd bij de organisatie van de wereldkampioenschappen voetbal. De netto-inkomsten bedroegen vijfenhalf millioen francs, de uitgaven drie mllioen francs, zodat er niet minder dan tweeën half millioen Zwitserse francs verdiend werden Van deze winst wordt anderhalf millioen verdeeld onder de voetbalbonden van de zestien deelnemende landen. De rest komt in de kas van de organisatoren en de FIFA. ENIGE TIJD GELEDEN won Nicola Saccinni, koffiebrander in Turijn, in een voetbalpool het grootste bedrag dat ooit werd uitgekeerd. Enige uren heeft het plotseling schatrijke gezin erg veel ple zier beleefd, maar spoedig daarna begon zo noemde Saccinni het de nacht merrie. Van alle kanten kwamen drom men mensen zijn huisje binnengedrongen. Men verbrak zelfs deuren en ramen om maar bij de man te kunnen komen die zo gelukkig was geweest door het domweg goed invullen van dertien voetbaluitsla gen 243.577.722 lire of wel ongeveer vijftien millioen gulden rijker te wor den. Dat duurde zo dagen lang en nu nog steeds wordt Saccinni lastig gevallen. „Ik heb sinds de rampzalige dag geen oog meer dicht kunnen doen", zegt de win naar, die al lang niet meer gelukkig is, ,.ik geloof dat mijn leven geruïneerd is." De koffiebrander kan geen stap buiten huis zetten of hij wordt omringd door tientallen mensen die allemaal hun hand ophouden. De hele dag moet hij fooien geven. En blijft hij binnen, dan belt men aanhoudend of bonst op de deur. Dat zijn dan de handelsreizigers, de kooplui, land lopers, kinderen en zelfs directeuren van failliete instellingen en maatschappijen, filmproducenten, werklozen met zwer men kinderen of uitvinders met hun gees tesproducten. Daarbij komt nog dat twee maal per dag de postbode hem een nog grotere schrik bezorgt. Honderden brieven en pakjes sjouwt deze zijn woning binnen. Brieven, waarin een jongetje van elf jaar om een accordeon vraagt die zijn ouders niet kunnen betalen, waarin een meisje schrijft dat zij zo graag wil trouwen maar geen geld heeft, waarin een werkstudent om een studietoelage vraagt en pakjes waarin de afzenders soms zelfgebakken koekjes en taarten hebben gedaan om de poolwinnaar vooral toch maar mild te stemmen bij het lezen van de ingesloten brief. Voor honderden brieven, geadresseerd met „aan de man die in de roos schoot", of „aan de gelukkige winnaar in Turijn", of kortweg „aan de gelukkige", moet hij strafport betalen, omdat ze onvoldoende gefrankeerd zijn. Saccinni die met driehonderd lire er bijna tweehonderdvijftig millioen terug won, heeft nu verklaard dat hij zijn for tuin op velerlei wijze zal besteden, maar dat hij nooit in zijn leven ook maar één lire zal besteden aan het kopen van een formulier van een voetbalpool.... E. K. In verband met de aangekondigde uit breiding van de Nederlandse Beroepsvoet balbond heeft het bondsbestuur besloten over te gaan tot het oprichten van prof clubs in Haarlem, Hilversum. Roosendaal, 's-Hertogenboseh en Maastricht. Het ligt in het voornemen van de Neder landse Beroepsvoetbalbond de prof-afde ling voorlopig uit te breiden tot twintig clubs. De nieuw op te richten clubs zullen nog dit seizoen in een competitie uitkomen. Candidaten voor de vijf nog resterende plaatsen in deze prof-afdeling zijn: Gro ningen, Leeuwarden, Assen, Nijmegen, Eindhoven, Tilburg, Dordrecht en Amster dam. Het betreft in Haarlem niet dezelfde mensen die tot een profclub willen komen als de vorige maal. Over de stand van zaken wilde men ons hedenochtend nog niets mededelen. Men wacht af hoe de bondsvergadering van de K.N.V.B. heden middag zal verlopen, waarna men nog enige tijd zal aanzien of K.N.V.B. en N.B. V.B. tot een compromis kunnen en zullen komen. Daarna zal men als alles naar wens verloopt tot oprichting van de profclub overgaan. Het ligt in de bedoeling dat men in dat geval zal gaan spelen in het Sportpark Schoonenberg in Velsen. De Nederlandse hockey'ers hadden in het landentournooi in Brussel Vrijdag een rustige dag. Er stond voor hen geen wed strijd op het programma, zodat zij konden volstaan met als toeschouwers de wedstrij den tussen Zwitserland en Frankrijk (poule A) en tussen Denemarken en Oos tenrijk (poule B) bij te wonen. De ontmoeting tussen Zwitserland en Frankrijk, waarin Zwitserland in de eerste minuten de leiding nam en die tot het ein de behield was voor onze landgenoten van minder belang daar in deze poule de wed strijd Groot-Brittannië-Zwitserland de be slissing moet geven wie winnaar wordt. En dat zal ongetwijfeld Engeland zijn. Hiertegenover stond de tweede wedstrijd, die tussen de beide landen van dezelfde poule, waarin Nederland is geplaatst, na melijk Denemarken en Oostenrijk. Dene marken, dat deze ontmoetmg won, moet Zaterdag tegen Nederland uitkomen en van het resultaat van die wedstrijd zal afhan gen, wie van beide landen in de finale komt. Want beide ploegen wonnen een ontmoeting en hebben dus twee punten, zij het dat Nederland dankzij het doelgemid- delde van 4-0 tegen Denemarken 2-1 bovenaan staat. Of de Oranjehemden op de Denen een even gemakkelijke overwinning zullen be halen als op de Oostenrijkers staat echter nog te bezien. In de ontmoeting tussen de Denen en de Oostenrijkers werd fors en af en toe ook gevaarlijk gespeeld, waarbij de bal meer door de lucht dan over de grasmat ging. Opvallend was echter de enorme snelheid die de Denen aan de dag legden. Nederlands elftal ongewijzigd Nederland zal in de ontmoeting tegen Denemarken met dezelfde ploeg aantreden als in de wedstrijd tegen Oostenrijk. Het elftal ziet er dus als volgt uit: Doel: Mulder; achter: Terlingen en Drij ver; midden: Gerrits, Loggere en Van Dijck; voor: Hooghiemstra, Bouwman Kruize, Zwier en Van Heel.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7