Frankrijk stuurt versterkingen naar roerig Algerije Bomaanslagen en daden van terreur in serie gepleegd Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Amerika stemt Opnieuw staking in de haven van Londen uitgebroken Amerikaanse kiezers vandaag naar de stembussen Mendès-France grijpt krachtdadig in Keizerlijk bezoek uit Ethiopië Haile Selassie in Mei weer naar Londen Een dode en 4 gewonden door botsing te Ermelo Tot nu toe f 681.000 op giro 5100 gestort Het woord is aan Protest tegen niet-georganiseerden Eisenhower ontketent sneeuwbalactie Chauffeur en bijrijder van postauto vrijgelaten Amerika wi! UNO-legers voor anderen uitrusten Militaire auto reed op stilstaande vrachtauto Vluchtelingenhulp Groot-Brittsnnië gaat de stoomtreinen afschaffen Stuurman van de „Prins Willem van Oranje" verdronken Prins Ali Reza blijkt te zijn verongelukt De postroof in Amsterdam Weerrapport 69e JAARGANG No 98 DINSDAG 2 NOVEMBER 1954 298e JAARGANG No 252 - Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman VANDAAG kiezen de Amerikanen een nieuw Pluis van Afgevaardigden. Zij moe ten bovendien ruim een derde van de Senaat vernieuwen en in een aantal staten een gouverneur benoemen. Dit zijn belangrijke verkiezingen, want de meerderheid der renublikeinse regering- Eisenhower staat in beide Hulzen op het spel. Het is maar een heel nietige meerder heid, vooral in de Senaat, waarin de demo cratische oppositie maar twee zetels winst behoeft te behalen om de touwtjes in han den te krijgen. Gebeurt dat, dan zou het tengevolge hebben dat de republikeinse voorzitters van alle commissies door de mocraten vervangen zouden worden. Tot die republikeinse voorzitters behoort de befaamde senator Joseph MacCarthy, een der beide vertegen woord igers van de staat Wisconsin. Als senator is hij niet aan de beurt van aftreden, maar het verlies van zijn presidium van de commissie, die on Amerikaans optreden onderzoekt zou nieu we schade aan zijn positie toebrengen, die in de laatste tiid toch al verzwakt is. Afge zien van MacCarthy is de Senaat in het Amerikaanse staatsbestel een zeer belang rijke instelling door zijn bijzondere be voegdheden ten aanzien van het buiten lands beleid. Dit zou zeker beïnvloed wor den door een verandering van de politieke meerderheid. En nog veel groter zou de uitwerking op het ganse staatsbeleid wor den als ook het Huis van Afgevaardigden vandaag „om ging". Dit zou president Eisenhower ongetwijfeld noodzaken tot regeren met een samenwerking van beide grote partijen. En in dat geval zou te ver wachten zijn. dat hij spoedig een aantal democraten in zijn bewindsaoparaat zou opnemen. Aangezien de democratische partij over een veel groter aantal mannen mét bestuurservaring beschikt dan de republikeinse, zou dat uit het oogpunt van bekwaamheid der le'ding vee'al winst be tekenen. Voordat, de republikeinen, nu twee jaar geleden, aan het bewind kwa men hadden de democraten het twintig jaar lang onafgebi^oken gevoerd. De Gallup Poll, verleden week eehou- den, leidde tot de conclusie dat Vrijdag in het gehele land 51.5 der kiezers voor nemens waren democratisch te stemmen en 48.5 republikeins. Een betrouwbare voorspelling biedt zulk een opinie-onder zoek, als de sterkten der partijen maar weinig verschillen, geenszins. Dat is wel treffend gebleken in 1948, toen de Gallup Poll aankondigde dat. de toenmalige presi dent Truman niet herkozen zou worden en hij niettemin met een behoorlijke meer derheid uit de bus kwam, hetgeen iedereen verbaasde behalve hemzelf: hij had er steeds op gerekend en dat niet onder stoe len of banken gestoken. In het huidige geval is van meer belang dan het resultaat van de Gallup Poll de overweging, dat twee jaar geleden Eisenhower zelf candidaat was en toen „op de golf van zijn populariteit" velen met zich meesleepte naar de over winning. Men kan niet zeggen dat in die twee jaar zijn populariteit verdwenen zou zijn, maar dat zij bij een aantal kiezers ge taand is schijnt wel zeker. Bovendien treedt hij nu niet in eigen persoon in de arena, maar alleen zijn partij, die niet bepaald blijk heeft gegeven van sterke eenheid en waarin verscheidene persoonlijkheden niet alleen MacCarthy en andere senatoren, maar ook enige ministers scherpe cri- tiek hebben uitgelokt. De Senaat der Verenigde Staten telt maar 96 leden: twee van elk der achtenveertig staten, groot en klein. Van de 96 zetels komen er nu tweeëndertig in het geding plus enige vacante. Voor de Senaat wordt dus vandaag maar in ruim één derde van de Staten gestemd en dit brengt mee dat de in het gehele land gehouden Gallup Poll maar een heel vage aanwijzing geeft. Het Huis van Afgevaardigden is anders samengesteld, namelijk in verhouding tot de sterk-uiteenlopende bevolkingstotalen van de staten. Zo vaardigt de staat New York 43 leden naar het Huis af, Pennsyl vania 30, California 30, Texas 22, maar Arizona maar 1, Vermont ook maar 1, Uiah 2, Louisiana 8, Massachusetts 14, Connec ticut 6. Het was een voorstel van de ver tegenwoordigers van de staat Connecticut dat bij de stichting der Verenigde Staten, nu bijna honderd'zeventig jaar geleden, tot de oplossing leidde toen men het te Phila delphia niet eens kon worden over de stemmenverdeling in de Unie van grote en kleine staten. Connecticut stelde voor om in de Senaat alle staten gelijke vertegen woordiging te geven en de Senaat speciale bevoegdheden te geven, en in het Huis van Afgevaardigden de verhouding der bevol kingstotalen te doen gelden. Dat stelsel is steeds gehandhaafd gebleven. Het Huis van Afgevaardigden telt 434 leden en in 1952 werden er 219 republikeinen en 215 demo craten in gekozen, zodat Eisenhower's re geringsmeerderheid maar vier stemmen bedroeg. Het is verwonderlijk in het Amerikaanse staatsbestel, dat verkiezingen zo snel op eenvolgen, hetgeen niet alleen veel onrust brengt maar bovendien vooral als een presidentsverkiezing ophanden is ver traging in afdoening van zaken veroor zaakt. Maar men schijnt deze nadelen niet groot genoeg gevonden te hebben om tot enige verlenging van zittingstermijnen te besluiten. De Amerikaanse president wordt voor slechts vier jaar gekozen; over twee jaar zal er dus alweer presidentsverkiezing zijn en het gehele jaar 1956 zal daardoor beïnvloed worden. De aandacht voor aan hangige grote vraagstukken zal eronder lijden, zoals ook bij vorige gelegenheden gebeurd is. Het lijkt een groot nadeel in de huidige wereld, waarin die vraagstukken zo vaak „over grenzen heenreiken". R. P. NEW YORK (Reuter) De Verenigde Staten zullen bijdragen in de verschaffing van militaire uitrusting aan landen, die troepen ter beschikking willen stellen voor een eventuele UNO-actie tegen aggressie, maar er niet toe in staat zijn, zo heeft de Amerikaanse afgevaardigde Mahoney in de politieke commissie van de UNO mede gedeeld. Mahoney herinnerde er aan, dat een aantal landen een bijdrage wilde leveren voor de UNO-strijdkrachten in Korea, maar zulks om economische of andere redenen niet kon doen. ALGIERS (Reuter) Frankrijk brengt in allerijl politieversterkingen naar Alge rije, nadat verzetsstrijders een groot aan tal bomaanslagen en sabotagedaden hadden gepleegd, waardoor twaalf personen om het leven kwamen en veel schade werd aangericht. De Franse minister van Bin nenlandse Zaken, Mitterand, heeft zijn vacantie afgebroken en is naar Parijs te ruggekeerd. Maandagavond vroeg kwamen de ver zetsstrijders in actie, waarbij zij individueel of in kleine groepen optraden. Zij deden op veertig plaatsen aanvallen op politie posten en openbare gebouwen. Aan de spoorlijn tussen Algiers en Constantine werd schade aangericht en telefoondraden werden afgerukt. Een onbekend aantal personen werd aangehouden. Vooral de politiebureaux ten Zuiden van Algiers en Constantine moesten het ontgel den. De slachtoffers waren voor het meren deel politiemannen en soldaten. Twee nachtwakers werden neergeschoten en een aantal personen werd gewond. In Algiers werden conservenblikken met een mengsel van benzine en kruit naar de gebouwen van de radio en een electrische centrale geworpen, doch er werd slechts lichte schade aangericht. Een poging tot brand stichting in een grote benzine-opslagplaats in een van de voorsteden mislukte. Een brand in e°n suikerraffinaderij te Boefarik veroorzaakte een schade van naar schatting 20 millioen francs. In bekendmakingen van het ministerie van Binnenlandse Zaken te Parijs en van gouverneur-generaal Roger Leonard te Al giers werd gezegd, dat de bevolking van het protectoraat kalm blijft. Er werden strenge maatregelen aangekondigd om een drastisch einde aan „deze misdadige acties" te maken. OCKXlOO<X)OOOOOOOOOC>300C*DOr>OCCOCr)OOOOCOtX<XOOOCCOCOCOOOC<X De Keizer van Ethiopië brengt van 4 tot en met 6 November een officieel bezoek aan ons land. Z.M. arriveert Woensdagmorgen om 10 uur met de i Parijse trein op het eerste perron van het Centraal Station te Amsterdam. Na de officiële begroeting in de koninklijke wachtkamer rijdt de Keizer in een open calèche naar het paleis op de Dam, waar hij om 10.20 arriveert. Na de inspectie van de erewacht zal de Keizer enige ogenblikken op het balcon van het paleis verschijnen. Om 11 uur begeeft de Keizer zich door een haag van militairen naar het Dam- plantsoen, waar hij een krans zal leg gen bij het nationaal monument. Na het noenmaal ten paleize rijdt Z.M. in een calèche naar het stadhuis aan de O.Z. Voorburgwal, waar hij om 15.05 door 't gemeentebestuur officieel wordt ontvangen in de raadzaal. Om 15.45 ver trekt de Keizer van het stadhuis, om na een korte rondrit een bezoek te brengen aan het Koninklijk Instituut voor de Tropen aan de Mauritskade. Om 17.30 keert de Keizer naar het paleis op de Dam terug, waar om 20 uur de avondmaaltijd wordt gebruikt. XXX)CCCOOOOCOOÜCOOCODOC*X3COCCÜOCOOOCOCO<X»OOCCCCOOCOOCXDÓ (Van onze correspondent in Londen) Keizer Haile Selassie zal waarschijnlijk in Mei opnieuw een bezoek aan Engeland brengen, en wel om te worden geïnstalleerd als Ridder in de Orde van de Kouseband. Het is niet uitgesloten, dat deze installatie zal samenvallen met die van Sir Anthony Eden. De plechtigheid geschiedt in de St. Geor ge's kapel van het kasteel Windsor, waar zich tevens de grafkelder van de koninklij ke familie bevindt. Drie bataljons Franse parachutisten wer den gereed gehouden om per vliegtuig naar Algerije te worden overgebracht. Het be sluit hiertoe werd genomen door premier Mendès-France, op verzoek van minister Mitterand en van de staatssecretaris van Oorlog, Chevalier, die op het ogenblik in Algerije is. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken te Parijs zouden drie detachementen veiligheidstroepen on geveer 690 man Maandagavond per Omstreeks kwart over elf Maandagavond heeft zich te Ermelo een auto-ongeluk voorgedaan, waarbij een militair is omge komen, een zeer ernstig en drie licht zijn gewond. Het ongeluk gebeurde op de rijks weg ErmeloHarderwijk. En auto met 5 wachtmeesters der zware LuA uit de legerplaats Ermelo reed in volle vaart op een stilstaande vrachtauto met aanhangwagen. Een der militairen was op slag dood. De bestuurder van de genoemde auto werd zeer ernstig gewond in het zie kenhuis „Salem" te Ermelo opgenomen. De andere drie inzittenden, die ogenschijn lijk minder ernstige verwondingen had den opgelopen, werden overgebracht naar het hospitaal van de legerplaats. Getuigen hebben verklaard, dat de vrachtauto was voorzien van een brandend achterlicht. De Legervoorlichtingsdienst bevestigde dit. De omgekomene is de 22-jarige onge huwde wachtmeester C. van der Esch uit Dordrecht. De chauffeur van de auto, die in het ziekenhuis Salem is opgenomen, is de 22-jarige ongehuwde wachtmeester W. J. G. van Gulik uit Amsterdam. Hij heeft een ribfractuur en hoofdwonden. De drie andere in de auto gezeten wacht meesters die naar het hospitaal te Ermelo' zijn overgebracht zijn de 21-jarige H. P. Herfst uit Gouda, de 21-jarige P. C. Noord zij uit Vlaardingen en de 22-jarige P. Eecen uit Amsterdam. De wachtmeesters Herfst en Noordzij hebben een hersenschudding, de wachtmeester Eecen kreeg een shock. De laatstgenoemde behoort tot de 117de afdeling Zware Luchtdoel-Artillerie (LuA) de andere vier wachtmeesters zijn bij de 127e afdeling Zware LuA ingedeeld. vliegtuig naar Noord-Afrika gaan. Drie honderd man speciale politie zijn in Algiers aangekomen om het verzet te helpen bre ken. In Franse kringen geloofde men, dat de aanvallers „ultra-nationalistische terroris ten" uit het naburige protectoraat Tunesië zijn. Men zei, dat de aanvallers hun actie aan de vooravond van de debatten over Tunesië en Marokko in de UNO begonnen waren om de aandacht te vestigen op de .strijd voor onafhankelijkheid van de natio nalisten in Algerije. In bepaalde delen van Algerije is een uitgaansverbod voor de nachtelijke uren uitgevaardigd. Volgens de autoriteiten is op spoorrails en nabij openbare gebouwen een aantal eigengemaakte bommen, die niet erg krachtig waren, gevonden en on schadelijk gemaakt. Op de girorekening 5100 van het Comité „Vluchtelingenhulp 1954" te Den Haag is tot en met gisteren 80.000 binnengeko men. In totaal heeft het comité nu 681.000 ontvangen. B. en W. van 's-Gravenhage stellen de gemeenteraad voor het gemeentepersoneel in de gelegenheid te stellen voor de actie van het comité Vluchtelingenhulp 1954 een bedrag ter grootte van 1/48 van het week loon of 1/2100 van het jaarsalaris af te staan. Voorts geven zij de raad in overwe ging uit de gemeentekas een bedrag voor dit doel beschikbaar te stellen, gelijk aan het door het personeeel afgestane bedrag. Volgens berekening zal hiermee een bedrag van maximaal 25.000 gemoeid zijn, zo delen B. en W. mede. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Ebner-Eschenbach: Men mag anders denken dan zijn tijd, maar men mag zich niet an ders kleden. (Van onze correspondent in Londen) De in vele opzichten verouderde Britse spoorwegen zullen geheel worden gemo derniseerd. Er is een plan aangekondigd voor de electrificatie van het Britse spoor wegnet, het gebruik van Dieselmotoren en vernieuwing van het materiaal. In een groot deel van Groot-Brittannië rijden nog stoomtreinen. Er komen ook nieuwe sta tions. Met het nieuwe tienjarenplan is een bedrag van vijf milliard gulden gemoeid. De verhoudingen zijn „zoek" in deze merkwaardige opname van een overigens alledaags Amsterdams verkeersongeval. De Italiaan doctor Zara dook namelijk met zijn Fiat in de Keizersgracht. De doctor kwam spoedig ongedeerd aan wal; met zijn auto ging dat niet zo gemakkelijk. Op de foto heeft de Fiat de afmetingen van een speelgoed auto. De jongeman rechts torent er hoog boven uit. De schuit krijgt de allure van een oceaanstomer. Aan boord van de „Prins Willem van Oranje" van de Oranjelijn, onderweg van Quebec naar Antwerpen, werd gisteravond de eerste stuurman, de heer N. Sieben uit Rotterdam, vermist. Het schip keerde di rect terug om te gaan zoeken. Na enige tijd vond men de vermiste in zee. Hij bleek te zijn overleden. Het stoffelijk overschot zal te Rotterdam ter aarde worden besteld. TEHERAN (Reuter) Het stoffelijk overschot van prins Ali Reza Pahlevi, de 32-jarige troonopvolger van Perzië en broer van de Sjah is gevonden in zijn veronge lukt vliegtuig ongeveer 65 kilometer ten Noorden van Teheran. Sinds Woensdag is onafgebroken naar de prins gezocht. Beide huizen van het Perzische parle ment hebben de Sjah verzocht het vliegen op te geven. De Sjah is een ervaren piloot. Hij bestuurt zijn Beechcraft vaak zelf, als hij van en naar de Kaspische Zee vliegt. In het vliegtuig bevonden zich behalve de prins, de piloot en een boer van een van de landerijen van prins Ali. De boer zou naar Teheran overgebracht worden voor medische behandeling. Er zijn geen overlevenden. (Van onze correspondent in Londen) Na het einde van de havenstaking is gis teren een nieuwe verwarrende situatie in de Londense dokken ontstaan. Toen 25.000 arbeiders begonnen -118 schepen te lossen en zes andere te laden, brak er op een aan tal particuliere werven een ander conflict uit. Bijna 3000 man gingen opnieuw in staking uit protest tegen een aantal onge organiseerde vrachtautobestuurders, die naar zij zeggen hen tijdens de staking in de steek hebben gelaten. Functionarissen van de Transportarbeiders unie en de stakers zullen heden een massabijeenkomst hou den. Dertien schepen zijn door de nieuwe staking aangetast. In het Lagerhuis verklaarde Alfred Robens namens de Labour-oppositie dat tewerkstelling van niet bij enige vakbond aangesloten personeel in de havens tot nieuwe moeilijkheden zou leiden. Vic Marney, een van de leiders van de grote staking, kwam opnieuw in actie en liet het laden en lossen van vrachtauto's staken. Gedreigd werd dat de staking zich spoedig zou uitbreiden als de chauffeurs niet werden teruggetrokken. In een ander dok werd gestaakt omdat een vertrouwensman van de Transport arbeiders unie, die aan de staking had deelgenomen tot slachtoffer zou zijn ge maakt. De teruggekeerde havenarbeiders hebben 223.000 ton lasten te verzetten. De waarde van de opgehouden goederen bedraagt twee millioen gulden. Volgens een berekening zou het een half jaar duren voordat de ge volgen van de staking zouden zijn opge heven. Voor 2500 man bleek er gisteren geen werk te zijn wegens de totale ont wrichting van weg- en riviertransport. In alle havens buiten Londen kwam men ech ter handen tekort. Hoewel de arbeiders hun actie als een overwinning beschouwen, is er van oppo sitiezijde in het Lagerhuis opgemerkt dat hiervan geen sprake is omdat de voor waarden, waaronder het werk hervat werd, immers gelijk zijn aan die, welke de arbei ders negen maanden geleden werden aan geboden. Er was in het geheel geen reden voor de staking. De minister van Arbeid, Sir Walter Monckton beaamde dit. Hij deed een beroep op de verantwoordelijkheidsge voel van de nieuwe satkers en verzocht hun matiging te betrachten. WASHINGTON (United Press) Hoe wel de opkomst onder de kiesgerechtigde Amerikanen vermoedelijk geringer zal zijn dan in 1952 toen de president gekozen werd en ongeveer 60 millioen kiezers hun stem uitbrachten neemt men aan dat van daag ongeveer 42 millioen kiezers naar de stembus in de Verenigde Staten zullen gaan. Bijna 45 millioen kiezers hebben zich overeenkomstig de wettelijke bepalingen laten inschrijven. Alle 432 zetels van het Huis van Afge vaardigden, 37 zetels van de Senaat, 33 gouverneursfuncties en honderden „provin ciale" en „gemeentelijke" vertegenwoordi gende functies moeten vervuld worden. De kiezers zullen verder beslissen over tal van plaatselijke en „provinciale"' kwes- OF VERKIEZINGEN V.H AMERIKAANSE HUIS V AFGEVAARDIGDEN s 1 1 1934 3b 38 40 t.3 '44 -4& '48 '50 1952 ties, zoals de vraag of de staat New Jersey een medische school zal oprichten, of de grondwetten van Georgia en Louisiana zo danig gewijzigd zullen worden dat zij om zeiling van het besluit van het Opperste Gerechtshof inzake opheffing van de apartheid van rassen op lagere scholen mogelijk zullen maken en dergelijke. Op het platteland zal het weer van in vloed zijn op de opkomst. In het Noorde lijke deel van de doorgaans republikeins stemmende staat New York is sneeuw voorspeld. In een groot deel van het Noor den zal het regenen of sneeuwen als de voorspellingen uitkomen. Het weer in het Zuid-Westen zal vermoedelijk goed zijn evenals in het Zuid-Oosten. De eerste uitslagen worden verwacht uit kleine plaatsjes in het Oosten van het land. De verkiezingen zijn geheim. De kiezers krijgen pas een stembiljet nadat gebleken is dat zij zich hebben laten in schrijven. De stembiljetten zijn niet in alle staten gelijk ingedeeld. In sommige staten bepalen de kiezers hun keuze voor de ver schillende functies op één enkel biljet. Zij vullen hun stembiljet achter een gordijn in een stemhokje in en laten het daarna opgevouwen onder toezicht van het stem bureau en vertegenwoordigers van de deelnemende partijen in de gleuf van de stembus glijden. In sommige steden stem men de kiezers machinaal. De kiesmachines maken het tellen van de stemmen over bodig. Meteen na sluitingstijd kunnen de leden van het stembureau de uitslag af lezen. Vrijwel overal zijn de stembureaux twaalf uren open. De 48 staten zijn verdeeld in kiesdistric ten, die ieder een lid van het Huis van Afgevaardigden kiezen volgens het stelsel van de enkelvoudige meerderheid. North Carolina, bijvoorbeeld, dat twaalf leden naar het Huis afvaardigt, is verdeeld in twaalf kiesdistricten en Oklahoma, dat zes leden afvaardigt, is verdeeld in zes kies districten. Staten die de kiesdeler niet ha len hebben recht op ten minste een lid in het Huis. President Eishower en Adlai Stevenson hebben gisteravond hun verkiezingscam pagne, waarin het op het laatst hard tegen hard gegaan is, beëindigd de president met een nieuwe oproep op de valreep om per telefoon een sneeuwbalactie te ont- De chauffeur R. P. en de bijrijder C. W. K. van de postauto waaruit de vorige week in Amsterdam op mysterieuze wijze een postzak en een geldkistje met een totale inhoud van ruim 63.000 aan contanten zijn verdwenen, zijn heden na overleg tus sen de hoofdinspecteur en de officier van justitie op vrije voeten gesteld. Er worden niet voldoende termen aan wezig geacht om het tweetal nog langer in voorlopige hechtenis te houden. Intussen ontvangt de politie tientallen tips, die allemaal onderzocht worden. Er komen ook brieven van belangstellenden binnen, waarin theorieën zijn opge bouwd. Deze brieven legt de politie ter zijde want „theorieën opbouwen kunnen wij zelf ook." ketenen en Stevenson met een striemende aanval op de republikeinse partij. Eisenhower die na vice-president Nixon voor de televisie verscheen, zei zijn land genoten dat zij een gewichtig besluit zul len nemen als zij vandaag stemmen. De president was vei-gezeld van zijn echt genote, Mamie. Hij zei dat de thuisblijvers invloed zouden uitoefenen op het natio nale leven in de komende twee jaar en lang daarna maar een negatieve. Hij herinnerde aan zijn oproep om tien men sen op te bellen. Hij maande zijn luiste raars vandaag tien personen op te bellen en die te vragen: Heb je al gestemd? (van hedenmorgen 7 uur) weers- no l G i c O EC 2 c toestand OP O C c c d-5 E E 4> C i- 55 flj - -.r E) z c Helsinki zwaar bew. ZW 2 3 0,2 Stockholm zwaar bew. ZW 2 3 0 Oslo zwaar bew. NNO 2 1 0 Kopenhagen regen ZW 8 9 5 Londen geheel bew. windstil 9 0,4 Amsterdam geheel bew. windstil 8 0 Brussel licht bew. Z 3 5 0 Parijs licht bew. windstil - 0 Grenoble mist windstil 6 0 Nice licht bew. NW 4 12 0 Warschau nevel windstil 0 - Berlijn nevel ZZO 2 3 0 Frankfort mist windstil 2 0 Miinchen mist ZZW 1 3 0 Ziirich nevel ZZO 2 6 0 Genève nevel N 3 8 0 Locarno mist O 2 4 0 Wenen mist windstil 7 0 Innsbruck mist windstil 0 0 Rome nevel O 2 10 - Neerslag laatste 24 uur. yvyyyyyvytOCX MEER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Weer toenemende bewolking met later enige regen. Weinig verandering in temperatuur. Tot krachtig toenemende wind tussen Zuid-West en Zuid, later draaiend naar Westelijke richtingen. 3 November Zon op 7.37 uur, onder 17.10 uur. Maan op 13.53 uur, onder 23.26 uur. Maanstanden 3 Nov. 21.55 uur: Eerste kwartier 10 Nov. 15 29 uur: Volle maan 17 Nov. 10.32 uur: Laatste kwartier 25 Nov. 13.30 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 2 November Hoog water: 7.17 en 19.38 uur. Laag water: 2.50 en 15.09 uur. Woensdag 3 November Hoog water: 8.07 en 20.31 uur. Laag water: 3.30 en 15.51 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1