JUBILEUM-VERKOOP CADEAU Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot sprak in Bennebroek over Europese integratie WERKSTER gevr. steno-typiste facturistes Wijziging van eis lokt bezwaar uit van pleiter voor Teyler een bekwaam perser vrouwelijk personeel Negende proces om legaat Anti-communistische actie in Italië Zandvoort Amsterdamse Beurs 5.90 6.90 5.90 TYPISTE gevraagd Flinke meisjes gevraagd 2e KAPSTER EEN NETTE JONGEN DINSDAG 2 NOVEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHÜE COURANT 7 Eenvoudig houden Geen verbod, maar zware straffen op extremisme Zweedse defensie wordt gemoderniseerd Mevrouw Ferrer-Hepburn bezocht Heemstede Proces over handel van een anjersoort Nieuw adresboek voor Heemstede en Bennebroek Sumatraanse vrouwen in actie voor 17-jarig meisje Overleg over Indonesisch kabinet schiint te lukken G. J. Meyer jubileerde bij de posterijen Masjumi-leider spoort aan tot harder werken Negen maanden wegens verduistering „Vlagincident van Tudderen" berecht Scheepvaart Sint Nieolaas-actie in Zandvoort Propaganda-avond van Christelijke besturenbond HEREN PANTALONS 8.90 9.9° HEREN BORSTROK 7.9° 8.90 I A KA ANE6ANG 22 J W\ \J HAARLEM - TEL. 19743 VR. ADM. KRACHT flinke vrouwelijke krachten Beschaafd jong meisje Net meisje gevraagd Gr. Levensverz. Mij act. medewerkers LEERLING-KOK GEVRAAGD enige bekwame sorteersters en mangelsters Meisjes en jonge vrouwen Hoofdjuffr.-Controleuse Vanmorgen werd voor de Haarleim.se rechtbank wederom een kort bedrijf afge wikkeld in het sinds December van het vorige jaar lopende geding om de bezit tingen van de Teylerstiehtimg, geding dat geopend werd met een eis van de Amster damse lamnekapDenfabrikant L. Ch. We- gerif, die de stichting in rechte heeft aan gesproken voor de uitkering van een legaal dat in 1756 door Pieter Teyler van dei- Hulst werd toegekend aan zijn nicht Catha rine Olthoff. Dat legaat beliep honderd duizend gulden in obligaties: gerekend naar een interest van 4 zou het thans tot ongeveer honderd millioen zijn aangegroeid. De heer Wegerif heeft door zijn advocaat, mr. Ed. Emmering uit Amsterdam, op 5 October van dit jaar een stamboom laten overleggen, waaruit zou blijken dat hij van moeders zijde afstamt van Franc inn Olit- hoff, die op haar beurt in 1780 door Catha- rina als erfgenaam werd aangewezen. We hebben de verschillende stadia van dit negende proces om de wel veelbetwiste maar daarom nog niet aangetaste erfenis van de Haarlems zijdefabrikant Pieter Teyler van der Hulst reeds oo de voet ge volgd, zodat we over de gang van zaken, zoals ze vanmorgen voor de Haarlemse rechtbank was, kort kunnen zijn. Het was thans weer de beurt van mr. .T. van der Hoeven, die voor de vijf directeu ren van de Teylerstichtin.g optreedt. Hij kwam in het geweer tegen e^n in de con clusie van repliek door mr. Ed'. Emmering aanhangig gemaakte wijziging van de eis. Een formele kwestie, we'ke het gevolg was van het feit, dat eiser Wegerif stelde, d'at hij de rechten op een eventueel aandeel in de nalatenschan terughad gecedeerd, nadat hij die reeds in 1929 had overgedragen aan een groep Duitse ..rechthebbenden", die procedeerden onder leiding van de beer O. W. Olthoff, welke overdracht in 1941 nog eens was bevestigd. Hiertegen nu had mr. Van de»- Hoeven bezwaren. In de eerste plaats had hij zich bij zijn conclusies steeds gebaseerd oo de eis, zoals die in December door de tegen partij was geformuleerd, in de tweede plaats pleitte hij ervoor de toch al gecom pliceerde procedure niet nodeloos ingewik- c. keld te maken door allerlei juridische constructies. Uiteraard was mr. Van der Hoeven niet toegekomen aan zijn conclusie van dupliek. Nu zii.n confrater een conclusie van repliek had ingediend van negentien foliovellen en achtduizend woorden, meende hij gerech tigd te zijn een ruime termijn van voor bereiding te vragen voor het opstellen van zijn laatste woord voor de pleidooien kun nen worden gehouden. Mr. Emmering. die vanmorgen zelf naar Haarlem was gekomen, kon onmogelijk in- zien dat de door hem gewenste wijziging van de eis, voor de gedaagden onredelijke vertraging en onredelijke benadeling zou betekenen. De toestand blijft immers zoals hij is; het gaat ook niet eens om een ver meerdering van de eis maar om een subsi diaire wijziging van de grondslag. Wijzi ging en aanvulling van de eis zijn altijd toe gelaten, maar hetis niet nodig dat de rechtbank daarover een afzonderlijke be- ROME (AFP.). Uit gezaghebbende bron in Rome is vernomen, dat de Ita liaanse regering op het punt staat maat regelen te nemen tegen het communisme, om een einde te maken aan een toestand die premier Scelha gevaarlijk voor de de mocratische instellingen van het land zou achten, gezien de successen en de metho den van de Italiaanse communistische partij. Waarnemers zijn er van overtuigd, dat de successen van de communistische partij en de met haar verbonden Nenni-socialisten mede te danken zijn aan uitbuiting van schandalen, zoals de kwestie-Wilma Mon- tesi. Incidenten, zoals de veldslag, die op 18 October in de Kamer van Afgevaardig den ontstond, hebben de Italiaanse leiders er van overtuigd, dat de democratie waar lijk in gevaar zal komen, als men niets doet om paal en perk te stellen a-o uitbarstin gen van allerlei aard van uiterst linkse zijde. Aan verbod van de communistische par tij zou evenwel geen ogenblik worden ge dacht omdat men een partij die een derde van het kiezerskorps vertegenwoordigt, niet buiten de wet kan stellen. Voor het ogen blik zou de regering zich willen beperken tot het stellen van zware straffen op over tredingen die „de grondslagen van het de mocratische regiem ondermijnen door aan vallen, verdachtmakingen, leugens en aan sporing tot geweld". In het algemeen zou de regering-Scelba het gezag van de democratische staat op alle gebied willen herstellen. De beper kende maatregelen zouden gepaard gaan aan een krachtiger sociale politiek, met programma's voor openbare werken, wo ningbouw en bestrijding van de werkloos heid, teneinde wantoestanden, die bijdra gen tot ontwikkeling van het communisme, op te heffen, aldus de waarnemers. STOCKHOLM (AFP) De Zweedse generale staf heeft een rapport gepubli ceerd over een reorganisatie en moderni sering van de nationale defensie. Er wordt voorgesteld Ln de komende tien jaar mo dern materiaal aan te schaffen, zoals ge leide projectielen en mogelijk atoom wapens. Voorts wordt aangedrongen op versterking van de luchtmacht, uitbreiding van wetenschappelijk onderzoek en uit breiding van de verdediging tegen che mische en biologische wapens. Tegenover een uitbreiding van de lucht strijdkrachten zouden, naar de mening van de Zweedse generale staf, de omvang van het lager en het aantal grote vlooteen- heden moeten worden verminderd. Tegen dit laatste is bezwaar gerezen van de zijde van de bevelhebbers van het leger en de vloot. In Zweden wordt slechts 4,66 per cent van het nationale inkomen aan defen sie besteed, in plaats van vijf percent, zo als iri het merendeel van de Europese lan den, aldus de generale staf. slissing neemt. Mr. Emmering wees nog op een analoge gang van zaken bij de rechtbank in Amsterdam. Van zijn kant stelde mr. v. d. Hoeven dat het terugcederen van de rechten van Olthoff weer naar Wegerif op zichzelf reeds een inkonsekwentie is. Olthoff cedeert na melijk een recht dat hij blijkens de uit spraak van het Amsterdamse Hof uit de vorige procedure om de Teyler-erfenis, niet bezat. Olthoff heeft immers dat proces ver loren en daarmee het kruit verschoten, waarmee Wegerif thans opnieuw wil gaan schieten. Mr. v. d. Hoeven noemde dit toch wel een sterk bewijs, dat de gewijzigde eis een ernstig geschilpunt vormt. Audrey Hepburn is de tweede dag van haar visite aan Nedei-land begonnen met een bezoek aan de invalide secretaris van de Bond van Nederlandse militaire Slacht offers, de heer A. Prins te Heemstede. De Heemsteedse jeugd, die haar bezoek snel in de gaten had, verdrong zich bij haar vertrek uit de woning van de familie Prins aan de Scheldestraat rond de auto, om een handtekening van mevrouw FerrerHep burn te bemachtigen. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen de AaJcime-cirse kweker W. J. van der Zwaan, diie als eiser optrad in de zaak te gen de firma K. en P Spaargaren, niet ontvankelijk verklaard in de eis. De heer Van der Zwaan had een schadevergoeding van f 25.000 geëist;, omdat hij van mening was, dat het kwekers- en merkenrecht was overtreden en dat in het algemeen onrecht matig zou zijn gehandeld door de anjer- variëteit „Kardinaal Mindczenti" te kwe ken en in de handel te brengen onder de naam „l'Avenir". Uit de behandeling van de zaak was gebleken, dat zowel de heer Van der Zwaan als de firma Spaargaren in 1949 in een. door hen geteelde anjersoort een nieuwe variëteit had ontdekt. De heer Van der Zwaan bracht zijn variëteit het eerst op de keuring en de anjer kreeg de naam „Kardinaal Mindczenti". Later ging de firma Soaargaren naar de keuring en liet haar variëteit „l'Avenir" dopen. Na dat de anjers enige tijd onder beide na men gekeurd waren, maakte de keurings commissie later bezwaren en erkende zij alleen de naaim „Kardinaal Mindczenti". De firma Spaargaren bleef echter de anjer onder de naam „l'Avenir" verhandelen, waartegen de heer Van der Zwaan bezwa ren heeft ingediend bij de Haarlemse recht bank. Deze heeft echter de eiser niet ont vankelijk verklaard. Er is een oud grapje, waarin een adres boek ingewikkelde lectuur wordt genoemd, omdat er zoveel personen in voorkomen Maar dat zelfs in een zo alleen-maar nut tige uit.cave als een adresboek nog wel eens wat fleurigheid kan worden gebracht, wordt in de heden verschenen nieuwe druk van de naamlijst van inwoners van Heem stede en Bennebroek bewezen. De samen steller heeft namelijk op bladzijde 105 on der Veenstra, R. het „geboortekaartje" op genomen van de 25.000ste ingezetene van Heemstede: Frijke Veenstra, die op 19 Oc tober van het vorige jaar werd geboren. Voor het overige wijkt dit nieuwe, op fraai papier duidelijk gedrukte niet af van het geijkte schema met het onveranderlijk alphabet tot basis. Toch bevat het nog heel wat meer dan alleen maar de namen van alle Heemstede naren en Bennebroekers in de volgorde van A tot en met Z, Er is ook een rangschikking volgens straten, een volgens beroepen en bedrijven en een opgave van andere we tenswaardigheden als samenstelling van gemeentebesturen, van allerlei instellingen en dergelijke. Al met al zal dit adresboek als gebrui kelijk een product van Uitgeverij G. Eike lenboom en Z^on, die alle mensen in Zuid- Kennemerland in zijn alnhabetische rijtjes pleegt te zetten in de komende jaren voor velen een trouwe en nimmer falende vraagbaak blijken. PALEMBANG (United Press) Ruim 1000 Sumatraanse vrouwen hebben in een petitie aan de regering in Djakarta ver zocht een 17-jarig meisje vrij te laten, dat onlangs door een rechtbank in Palembang tot zes maanden gevangenisstraf werd ver oordeeld, omdat zij geweigerd had een door haar familie gesloten „huwelijks contract" uit te voeren. Bij dit contract was het meisje uitge huwelijkt aan een 45-jarige Mohamme daanse godsdienstleraar, wiens vierde vrouw zij moest worden. Het meisje trouw de echter met een jeugdige vriend. Zij schreef over haar geval een brief aan kranten in Palembang en de vrouwen van Sumatra kwamen prompt in actie. Zij wil len een einde gemaakt zien aan de practijk waarbij ouders hun dochters als bruiden kunnen „verkopen". DJAKARTA (Aneta) De Indonesische minister-president, Ali Sastroamidjojo, heeft Maandagavond na een bijeenkomst van het comité tot reorganisatie van het kabinet medegedeeld, „dat het overleg over het doorvoeren van verbeteringen in het kabinet, een concreet stadium heeft bereikt". De resultaten van het overleg moeten echter nog door de erbij betrokken partijen worden bekrachtigd. Het comité zal daarom Donderdagmorgen wederom bijeenkomen. Gehoopt wordt, dat die ver gadering de laatste zal zijn van dit comité. Naar Aneta verneemt, is op de vergade ring van Maandagavond een concept voor de reorganisatie opgesteld. De portefeuille van Binnenlandse Zaken zou volgens dit concept naar de P.N.I. gaan, die van Eco nomische Zaken naar de Liga Muslimin en die van het departement van Verbindin gen naar de K.S.P. (samenwerkende par tijen). Voor de laatste portefeuille zou prof. Rooseno wederom candidaat zijn. Dinsdag is de heer G. J. Meyer, bestel ler I, een kwart eeuw in dienst bij de PTT. De heer Meyer, die op het expeditiebureel werkzaam is, werd des morgens toege sproken door de directeur van het Post en Telegraafkantoor te Haarlem, de heer J. W. van Schaik, die de jubilaris een „plichtsgetrouw ambtenaar" noemde. De heer Mcyer ontving uit handen van de directeur een gratificatie. De heer P. Koo- men, voorzitter van het jubileumfonds, bood namens de leden van het fonds een geschenk aan; mevrouw Meyer kreeg bloe men. De jubilaris werd bovendien toege sproken door de chef van de expeditie, de heer Ch. A. L. vaA Trommelen. Hij onder vond veel belangstelling van de zijde van zijn collega's. DJAKARTA (Aneta) Wibisono, lei der van de Masjumi, heeft in een rede voor Islamietische jongeren te Djakarta verklaard, dat „het onjuist is om te zeg gen, dat indien de RTC-overeenkomsten opgeheven zijn, wij to< welvaart zullen komen, indien wij niet tevens hard wer ken". „Welvaart is slechts te bereiken door verhoging van de productie, hetgeen al leen mogelijk is, indien men harder werkt. Critiek leverend op de politiek van de mi nister van Economische Zaken, mr. Iskaq, zeide Wibisono, dat het intrekken van de licenties van de buitenlandse importeurs en verdelen daarvan over de nationale im porteurs een stijging van de prijzen van de door de bevolking benodigde goederen tot gevolg had, aangezien de nationale im porteurs hun licenties weer aan de buiten landse handelaren van de hand doen.... Dinsdagmorgen is de 27-jarige kantoor houder P. F., filiaalchef van het kantoor Maastricht-Station der N.V. Grenswissel kantoren, wegens verduistering van 35.000 ten nadele van genoemde N.V. veroordeeld tot negen maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. De eis was een jaar, waarvan zes maan den voorwaardelijk. F. had de 35.000 in gedeelten in een tijdvak van verschillende maanden „geleend" aan de Pool J. P. K. uit Glain in België. Deze man, die een be roepsgokker is en zich reeds aan verschei dene vergrijpen heeft schuldig gemaakt, had vrijwel al dit geld vergokt op een speelbank in Bad Neuenahr. Hij werd ter zake van heling conform de eis tot ander half jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Maastrichtse rechtbank heeft Dins dagmorgen vonnis gewezen in de zaak. welke indertijd als het vlagincident van Tudderen werd aangeduid. De vier jonge lui, die op 22 Augustus in de hoofdplaats van het Limburgse zelfkantgebied een Ne derlandse vlag hadden afgerukt en ver scheurd, zijn terzake van diefstal en ver nieling ieder veroordeeld tot een geldboete van f 60 of dertig dagen hechtenis. De 19-jarige molenaar Gunther B. ver keerde met drie vrienden na het vieren van een gouden bruiloft op genoemde dag in een baldadige stemming. De jongelui heb ben toen een Nederlandse vlag uit de straatversiering losgerukt en verscheurd. Het Openbaar Ministerie had veertien da gen geleden tegen de hoofdschuldige B. veertien dagen gevangenisstraf en tegen de drie anderen ieder f 75 boete gevraagd. Voor een vrij groot aantal leden van de A.R. Kiesvereniging „Groen van Prinste- rer" hield dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, hoofdredacteur van het dagblad Trouw, Maandagavond in gebouw Rehobóth een lezing over de integratie van Europa. De voorzitter van de afdeling, de heer W. de Kogel, las eerst ter opening Ps. 2 en na 't gebed verwelkomde hij de aanwezigen. Dr. Bruins Slot, die daarna aan het woord kwam, meende niet beter te kun nen doen, dan het streven naar integratie op de voet te volgen en herinnerde er aan, dat er een tijd geweest is, waarin een be trekkelijk klein land aan wereldpolitiek kon doen. Dat is ook met Nederland het geval geweest omstreeks 1700 en daarna heeft Engeland deze taak overgenomen tot aan de eerste wereldoorlog. Met het op heffen van het Britse Imperium bleek, dat zelfs landen met een bevolking van veertig millioen mensen niet meer in staat zijn, aan wereldpolitiek te doen en dat het thans grote machten zijn, Amerika en Rusland, die zich dit kunnen en ook moeten veroor loven. Wel heeft Duitsland tot tweemaal toe getracht, Engeland de hegemonie af te nemen, maar tot twëefnaal toe is dat iri zoverre mislukt, dat dit laatste land de leiding niet kreeg. Dat na de tweede wereldoorlog geen en kel Europees land de leiding kreeg en dat daaruit het conflict tussen Oost en West geboren werd, is, naar spreker vast stelde, de voornaamste reden geweest voor het streven naar integratie van West- Europa, een doel dat reeds Karei de Vijfde voor ogen stond, maar dat hij nooit heeft kunnen bereiken. Uitvoerig schetste de spreker vervolgens de na-oorlogse ontwikkeling, het omhoog komen van West-Duitsland onder leiding van dr. Adenauer die het klaarspeelde, met zijn Christen-democratische partij, be staande uit Roomsen en Protestanten, bin nen de tien jaren Duitsland weer tot een aanvaardbare partner te maken. De aarze ling van Frankrijk en de Franse politiek, thans verpersoonlijkt in Mendès-France, heeft tengevolge gehad dat de Duitsers krijgen wat zij niet begeerden, namelijk een eigen legermacht, die vrijwel geheel zelfstandig is, iets wat de Fransen oor spronkelijk, op grond van hun vrees voor de Duitse erfvijand, nooit hadden gewild. Tegenover dit nadeel stelde dr. Bruins Slot echter het grote voordeel, dat Enge land thans meedoet met het streven naar een verenigd West-Europa. Ook op een ander punt achtte de spreker dit van groot belang; zonder Engeland was de Roomse invloed in West-Europa veel groter dan de Protestantse. Nu Engeland meedoet, is de Protestantse invloed aanzienlijk ver sterkt en dat is van groot belang. Als een der eerste resultaten van het streven naar integratie van Europa zag spreker de Kolen en Staal Gemeenschap (KSG). Juist de ontwikkeling van dit in stituut als bovennationaal element, waar toe de vroegere kartelvorming in deze in dustrieën zich zeer goed leende, betekent een goed begin. Na gewezen te hebben op de volstrekte noodzaak van de Europese integratie, zo wel militair als economisch, gaf hij te ken nen dat hij niet naar oorlog streefde, maar dat er een enorme militaire macht moet zijn, die West-Europa in staat moet stel len, onderhandelingen af te dwingen, ten einde dit doel te bereiken. Daarbij heeft Nederland zeer grote belangen en het is om die redenen, dat ook van A.R.-zijde de noodzakelijkheid van deze Europese inte gratie veel meer moet worden begrepen. Daarom is het zo verheugend dat in ons land A.R., C.H. en K.V.P. met elkaar samenwerken in de Europese politiek, ten einde de plaats van het Christendom in het nieuwe Europa niet slechts te verdedi gen maar ook groter te maken. BAZAR HERV. VROUWENVERENIGING De bazar van de Hervormde Vrouwen vereniging te Bennebroek welke ten bate van de Christelijke Kleuterschool gehou den wordt, zal op Woensdagmorgen te half elf door ds. H. S. J. Kalf worden geopend. De sluiting is vastgesteld op Donderdag avond 11 uur. Naar wij vernemen, hebben de bespre kingen tussen de commissies uit de Zand- voortse handelsvereniging en R.K. Mid denstandsvereniging „de Hanze" om te komen tot een grote gezamenlijke St. Nico- laasactie door de Zandvoortse winkeliers; tot overeenstemming geleid. Woensdag 3 November komen de com missies wederom tezamen om de verdere plannen uit te werken, waarmede men reeds zeer binnenkort hoopt te starten. Tijdens de grote jaarlijkse propaganda- avond, staande in het teken van het Chris telijk nationaal vakverbond en georgani seerd door de Christelijke besturenbond te Zandvoort, die op Woensdag 17 Novem ber in „Zomerlust" wordt gehouden, zal de propaganda-rede worden uitgesproken door de heer W. Brak, hoofdbestuurslid van de Christelijke bedrijfsgroepencen trale. Verder zal aan deze avond worden medegewerkt door het cabaret-ensemble „De Muzanto's", dat ook vorig jaar op een dergelijke avond optraden. AFSCHEIDSAVOND HENRIëTTE DAVIDS Henriëtte Davids zal haar afscheids avond in Zandvoort houden in theater Monopole op Donderdag 11 November. Diverse kleinkunst-artisten zullen hieraan hun medewerking verlenen. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-31-2 Nederl/47 100'V.» 100% A.K.U 260% 274 42614 430 Philips Gloeil. 327 329 Kon. Petroleum 49714 503 A'dam Rubber 102% 108 Holl. Amer. Lijn 169 170 N. Scheepv. Unie 149% 151% H.V.A 137% 138 Deli Mij 136 138 Amsterd. Bank 234 235 Ned. Handel Mij 199% 199% Rotterd. Bank 203% 204 Twentsche Bank 204% 205 Anaconda Copper 39»/,9 40 Bethlehem Steel 78% 79% Republic Steel 61% 61% Shell Union 52% 53% 25% 25% 56 56% Aldegonda, 1 te Telokanson: Aletta, 1 te Pladju. Abbekerk, pass. 1 Dover r,. New York. Albireo, pass. 1 Kp. Vincent n. Antwerpen. Amstelvaart, 1 v. New Orleans n. Antwerpen. Armilla, 2 te Port Swettenham. Aagtekerk, 2 te Antwerpen. Aaisdijk. 31 te Brownsville. Aikkrumdijk, 1 pass. Seilly's n. Miami. Alchlba, 1 v. Pto Alegre n. Montevideo. Alcyone, 1 v. Bahia n. Victoria. Alderamin, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Duin- kerxen. Alhena, 1 v. Bremen n. Hamburg. Almdijk, 2 te Le Havre. Almkerk, 2 te Port Kcmbla. i Alnati, 2 v. Montevideo n. Santos. Amstelkroon 2 te Amsterdam. AmBtelland, 2 te Recife Amstelstad, 30 te Bombay. ArendsdIJk, 2 te Le Havre. Arkeldijk, 2 te Halifax. Arundo, 1 te Rotterdam. Abbedijk, pass. 2 Seilly's n. New York. Alioth, pass. 2 St. Paulsrock n. Antwerpen. Alwaki, pass. 2 Fern. Noronha n. Antwerpen. Amerskerk, 2 te Port Swettenham. Barendreeht 2 te Bahrein verw. Blommersdijk, 1 v. Aden n. Karachi. Bonaire, l 1020 m. Z.ZW. Fayal n. Plymouth. Baarn, 2 v. Curagao n. Buenaventura. Bali, 30 te Soerat>aja. Blijdendijk, 2 te New York. Boissevain, 1 v. Singapore n. Mauritius. Breda, 30 v. San Antonio n. Amsterdam. Bantam, 2 te Abadan. Bennekom, 2 v. Hamburg n. Antwerpen. Caltex Delft pass. 1 Gibraltar n. Rotterdam. Caltex Lelden, pass. 1 Oran n. Rotterdam. Celebes, 2 te Tj. Priok. Cistula, pass 1 Gibraltar n. Mena el Ahmadl Cleodora, 1 v. Cairns n. Baiikpapan. Castor, 1 v. Curacao n. Mobile. Cottica, 1 600 m. W.ZW. Fayal. Don-gedijk, 2 te Antwerpen. Esso Rotterdam 1 350 m. O.NO. Fayal. Eendracht, pass. 1 Finisterre n. Rotterdam. Eos, 1 v. Alexandrië n. Beyrouth. Esso Den Haag, pass. 1 Ouessant n. Banias. Esso Amsterdam, 2 te Antwerpen. Friesland (SSM), 1 te Kopenhagen. Farmsum, 1 te Amsterdam. Gooiland, 30 te Pto Alegre. Groote Beer. 2 Waterweg verw. Ganymedes, 2 te Amsterdam. Helder, 1 te Bremen. Heemskerk, opass. 1 Str Messina n. Genua. Haarlem, 2 v. Rotterdam te Amsterdam. Hestia. 2 te Rotterdam. Hoogkerk, 1 v. Mombasa n. Tanga. Hathor, 2 te Beyrouth. Ivoorkust, 1 te Amstero'am. Indrapoera, 1 v. Marseille n. Genua. Jagersfontein, 1 500 m. NW. Ascension eil. Joh. v. Oldenbarnevelt, 1 v. Soerabaja naar semarang. Jupiter, 1 te Curagao. Kedoe, 30 v. Dakar n. Konakry. Kedoe, 2 te Konakry. Kais, 1 120 m. ZW. Ouessant. Kertosono, 2 te Zanzibar. Laurenskerk, 1 te Aleppey. Luna, 1 dwars Casquets n. Lissabon. Lieve Vrouwekerk. 1 v. Genua n. Port Said. Loosdrecht, pass. 1 Finisterre n. Marseille. Lekhaven, 1 v. Recife n. Rio de Janeiro. Linge, 30 te St. Vincent. Loppersum, 2 te Rotterdam. Lissekerk, 2 v. Bahrein n Suez. Madoera, 31 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Macoma, pass. 1 Mauritius n. Kaapstad. Mariekerk, 1 te Colombo. Mentor, 1 te Antwerpen. Modjokerto, pass. 1 lBahamas n. Hoston. Molenkerk, 1 te Genua. Meliskerk, 1 te Antwerpen. Maureen, pass. 1 Sable eil. n. Rotterdam. Mentor, 2 te Rotterdam. Merwede, pass. 1 Fayal n. Houston. Mitra, 3 Curapao verw. Nlgerstroom, 1 v. Freetown n. Las Palmas. Nestor. 1 te Rotterdam. Noordam, 1 te New York. Orestes, 31 te Amsterdam. Oranjefontein, 1 v. East London n. Port Eliza- betn. Oranjestad, 1 v. Trinidad n. Barbados. Orion, 1 v. Lissabon n. Gibraltar. Ouwerkerk, pass. 1 Finisterre n. Lissabon. Prins Willem III, 29 te Toronto. Roebiah, 30 v. Kreta n Halifax. Radja, 1 te Casablanca. Rita, 2 te Pladju. Rondo 1 v. Port Said n. Genua, liotula, 2 te Singapore Rijndam, 2 te New York Rempang, pass. 2 Aden n Damman. Scherpendrecht, 1 te Curapao. Stad Alkmara, 30 v. Bassein te Rangoon. Stad Leiden, vertr. 1 v. Lissabon n. Hamburg Straat Bali, 29 te Durban. Straat Banka, 31 v. Colombo n. Belawan. Sirrah, 1 65 m. N. Soerabaja. Stad Maastricht, pass. l Finisterre n. Rotterdam Stan vac Ogan, 1 te Belawan. Stanvac Selo, 30 te Sungeigerong. Stanvac Talang Akar, pass. 31 Banka n. Sungei- gerong. Statue of Liberty. 2 Suez verwacht. Straat Makassar, 1 v. Manilla n. Hongkong. Straat Mozambique, pass 1 Fern. Noronha n. Buenos Aires. Straat Soenda, 1 v. Hongkong n. Manilla. Salawati, pas. 1 Str. Messina n. Genua. Sehie, 2 te Punta Arenas. Stad Amsterdam, verm. 4 v. Quebec n. Neder land. Stad Vlaardingen, vertr. 2 v. Vlaardingen naar Wa-bana. Telamon. 31 v. San Juan n. Antwerpen. Tero, pass. 31 Madeira n. Antwerpen. Tiba, pass- 1 Teneriffe n. Antwerpen. Tegelberg, 1 v. Singapore n. Hongkong. Ternate, 1 v. Tegal n. Rotterdam. Utrecht. 1 v. Port Said n Rotterdam. Van Linschoten, pass. 1 Ouessant n. Dakar. Van Linschoten, 1 v. Amsterdam n. Dakar. Waterland, 31 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Waterman, l dwars Lissabon n. Las Palmas. Wieldrecht, 1 140 m. Z. Djeddah. Willemstad, 1 430 m. N.NO. Funchal. Waal, 2 te Napels. Westerdam, 1 te Rotterdam. Zeeland (KRL), 31 te Per.ang. Zeeland (SSM) 1 te Biyth. Zijpenberg, 1 le Umuiden. Zuiderkruis, 2 300 m. O.ZO. Guardafui. KLEINE VAART Atlas, 29 v. Amsterdam n. Gdynia. Agiena, pass. 31 Vlissirgen n. Gent. Aco, pass. 1 Holtenau n. Bridgewater. Aeneas, 31 v Cadiz te Amsterdam. Aibergen, 1 v. Hamburg te Varberg. Ambiorix, pass. 1 Ouessant n. Tanger. Amstelstroom, 31 v. Swansea te Amsterdam. Anna b, 31 v. Granville n. Randers. Berend N, 31 v. Great Yarmouth te Amsterdam. Bab T, 23 te Pateniemi. Caland, 31 v. Emden n. Esbjerg. Caribia, 31 v. Skoghall t* Amsterdam. Deo Favente, 1 v. Gdynia te Amsterdam. Draco, 30 v. Hamburg t° Amsterdam. Driebergen. 31 v. Marans n. Liverpool. Duurt, 31 v. Londen t? Amsterdam. Eibergen, 31 v. Rouen te Vlissingen. Elisa, 2 Calais verwacht. Eljo, 1 in Golf v Biscaye n. IJsland. Flevo, 31 v Aarhus te Amsterdam. Frans, 1 v. Otterbacken te Goole verw. Frejo, 31 te Kopenhagen. Hunzeborg pass. 31 Vlissingen n. Antw. Harold, 1 te IJsland. Jupiter, 1 v Skoghall te Amsterdam. Keizersgracht pass. 31 Brunsbtittel n- Helsinki. Koningshaven, 31 v. Belfast te St. Malo. Larix, 28 te Zaandam. Leemans, 31 te Oslo. Midas, 29 v. Palermo n Bari. Michel Swenden, pass. 1 Vlissingen n. Gent. Myfem, pass. 1 Kiel Holtenau n. Rouen. Mees Cremer. 31 v. Gothenburg te Amsterdam Merwehaven. 1 v. Rotterdam n. Casablanca Mirach -N. 31 v. Bordeaux te Casablanca. Mirfak N. pass. 1 Ouessant n. Las Palmas. May, 31 v. Amsterdam n. Belfast. Mulan, 1 v. Rotterdam n Gothenburg. Netta, 31 v. Cork te Bordeaux. Nero, 29 v. Olhao n. Amsterdam. Nieuwehaven. 2 Poortershaven verw. Noorderlicht, 31 v. Gooie te Middelfart. Nassauhaven, pass 31 Vlissingen n. Kopenhagen Phidias, 30 te Rotterdam n. Palermo. Ponto, 27 te Gefle. Ponza, 30 te Skutskaer. Pavo, 30 v. Gefle n. Zaandam. Philetas. 1 v. Kopenhagen te Amsterdam verw. Rapid. 31 v. Rotterdam te Norkoping. Realta, 31 v. Rouen n- Parijs. Spora. pass. 1 Vliss. te Gent verw- Sporota, nacht 31-1 te Mrddlesbro. Sparta, pass. 31 Vlissinger, n. Antwerpen. Sambre, 31 v. Parijs n. Rotterdam. Silvaplana, pass. 31 Brunsbüttel n. Rotterdam Stella Maris. 31 v. Newcastle n. Horsens. Theodora. 31 v. Varberg n Kopenhagen. Trito, 1 v. Rotterdam le Dublin. Tyro, 1 v. Cardiff te Rouen. Twente, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Unitas, 1 v Charlestown te Amsterdam. Vlieland, 1 v. Parijs n. Kopenhagen. Vrij burgh, 1 v. Casablanca te Duinkerken. Wiebold Hohmer, 31 0 m Z. Finisterre. Willem Barendsz, 2 Brroeaux verwacht. Zaanstroom, 31 v. Grangemouth te Amsterdam Zeehaan, 31 v. Riga Rotterdam. EEN PAAR NYLONS bij aankoop v. 25.- EEN DOORGEW. ZAKDOEK bij aankoop v. ƒ2.50 WOENSDAG ANTI-RHEUMA-DAG Prof. Almanns Gezondheids Jaeger GEGARANDEERD 60 "U WOL. Warm, soepel en krimpvrij. met band of elastiek maten 5 van 10.90 NU maten 6 en 7 van 11.90 NU korte mouw van 9.90 NU lange mouw van 10.90 NU DAMESDIRECTOIRES van 7.90 NU DAMESHEMDEN met mouwtje van 8.90 NU DAMESHEMDEN zonder mouw van 7.90 NU Gevr. zo spoedig mogelijk goed bekend met boekh. Br. met opgaaf v. opl., ervaring, leeft, en wat verder van belang kan zijn no. 7533. Wasserij en chemische wasserij KLEVERPARK, Sant poorterstraat 41, Haarlem, vraagt voor alle afdelingen. op druk advocatenkantoor. Brieven onder no. 7534 aan het bureau van dit blad. 19 jaar, H.B.S. A opleiding, zoekt prettige werkkring, liefst als tandarts-assistente. Br. lett. G 7, Boekhandel D. van Mourik, Heemstede. voor winkel en huishouden, hoog loon. Rooijers, Bartel- jorisstraat 3638 Flinke zelfstandige voor 2% dag per week. Flink salaris, goede verzorging. Klein maar Dapper, Gen. Bothastraat 130. zoekt voor haar Inspectie Noord-Holland Aantr. voorw. Ontw. perso nen gelieven te schrijven on der no. 7541. voor direct, liefst met rijbe wijs. Maison Gude, 2e Em- mastraat 36. Groot Havenbedrijf te Amsterdam vraagt voor spoedige indiensttreding (Ned., Eng. en Duits) alsmede in het bezit van U.L.O.- en type-diploma, leeftijd 16—20 jaar. Brieven met volledige inlichtingen te richten onder no. 1511 aan Adv. Bur. SPIN, Prins Hendrik kade 48, Amsterdam. N.V. Wasserij Peeperkorn vraagt voor direct Aanmeldingen dagelijks tussen 9—5 uur, Bleekersvaart- weg 43, Heemstede. Talrijken zijn U reeds voorgegaan en hebben een prettige en goedbetaalde positie in onze ateliers. Dagelijks alle inlichtingen verkrijgbaar tussen 58 uur bij Mevr. Koning, Verspronckweg 52, Haarlem. GEVRAAGD: Aanmelden: Chemische Reiniging OLD CLOTHES NEW Koningsplein 10 - IJmuiden. Op klein zich uitbreidend atelier is plaats voor flinke actieve Brieven met vermelding: opleiding, loopbaan, verlangd salaris enz. t« richten Zijlweg 111, Haarlem. WASSERIJ EVERS vraagt voor alle afdelingen. Brouwersvaart 58—60. voor alle afdelingen. Gehuwden kunnen ook voor halve dagen worden aangenomen. Aanm.: EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ, N.V., Kampersingel 56, Haarlem. DAMESKAPSALON A. MEIJER vraagt voor uitbreiding Gezellendiploma vereist. Berckheydestr. 19 b.d. Schotersingel. Aanm. na 7 u. 's avonds LICHTDRUKKER!] DE ROOD vraagt voor hulp in de lichtdrukkerij en bestehverk. Aanmelden: Schagcbelstraat 14 van 8—12 en 13.30—17.30 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3