Socialisten stellen hun prijs te hoog voor Mendès-France Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Hun eisen stroken niet met het regeringsbeleid Vietminh zou uittocht uit de Rode Rivier-delta beletten Toch een kabinetswijziging verwacht Aanslag op Egyptische premier voor gerecht Wapenstilstandsdag in de wereld herdacht Senator McCarthy zorgt weer voor vuurwerk Het woord is aan Vluchtelingen van de kust geweerd Aanplakbiljetten baren dr. Adenauer zorgen Duitse Lufthansa wordt in Amerika geboren Nog geen wijziging van het weeldetarief Dader en medeplichtige leggen volledige bekentenis af Saarbond verliest staatssteun Politieke crisis in Athene Sukarno deed persoonlijke aanval op oppositie Omzetbelasting Weerrapport Amerikaanse leningen aan achtergebleven landen? 69e JAARGANG No 107 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295* Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 12 NOVEMBER 1954 Haarlems Dagblad 2 y 8 e JAARGANG No 2bi Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 et, p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Parijs) Het tweedaagse congres der Franse socialisten in Suresnes, heeft het aanbod van Mendès-France om aan zijn regering mee te werken slechts aanvaard onder scherpe voorwaarden en met verscheidene slagen om de arm. Het congres heeft een motie aangenomen, die neerkomt op het „ja"-woord, doch waaraan zoveel „maars" en „indiens" zijn verbonden dat dit antwoord in de oren van de premier als een af wijzing moet klinken. Secretaris-generaal Mollet zou vandaag een bezoek afleggen bij de premier om de motie toe te lichten. Men verwacht dat Mendès-France van die toelichting beleefd kennis zal nemen om daarna de socialist even beleefd vaarwel te zeggen. Vermoedelijk zal de premier het zonder socialistische ministers proberen te stellen en zijn regering in een andere richting trachten te herzien. Men neemt aan dat Mendès-France de regeringshervorming nog voor zijn vertrek naar Noord- Amerika zal doorvoeren. Misschien waren de socialisten een paar weken geleden met een licht zetje wel in de armen van Mendès-France terecht ge komen maar de begrotingsdebatten, de vertrouwenskwestie, de salarissen van de brievenbestellers en zekere sociale span ningen, die vandaag zelfs tot lichte sta kingen bij de posterijen kunnen leiden, wogen blijkbaar toch te zwaar om een verbintenis zonder huwelijkse voorwaar den met de premier aan te gaan. Die voorwaarden komen neer op allerhande eisen ten aanzien van de begroting en de economische politiek, die voor de andere partijen en de minister van Financiën, Edgar Faure, in het bijzonder, wel onaan vaardbaar zullen zijn. Zo zal Mendès-France wel verplicht zijn het contract der socialisten niet te teke nen. Zo'n ondertekening zou niet alleen indruisen tegen het wederzijds vertrou wen. Er zou ook een politiek probleem rijzen omdat de andere regeringspartijen het volste recht zouden hebben te eisen dat ook hun mondelinge overeenkomsten zwart op wit werden gesteld. En daarmede zouden de partijprogramma's weer als \Toeger tegenover elkaar staan, waardoor CAïRO (Reuter) De 32jarige Mah- rnoed Abdoel Latif, een blikslager,- staat in Cairo terecht wegens het plegen van een aanslag op de Egytische premier, luitenant kolonel Gamal Nasser in Alexandrië. „Ik dacht, dat de BritsEgyptische overeen komst een daad van verraad der Egyptische regering was. Naderhand heb ik ingezien, dat dit niet zo was. Het spijt mij, dat ik op de premier heb geschoten", aldus Latif. Hij deelde het gerechtshof mede vigf maanden geleden tot een geheime afdeling der Mo hammedaanse Broederschap te zijn toege treden. Hij had wekelijks onderricht in de Koran ontvangen. Ook was hem de nood zaak van het meedoen aan een „heilige oor log.' voorgehouden. Volgens Latif ontving hij onderricht van de advocaat Hindawi Dweir, die hem een revolver had gegeven. Dweir verklaarde, dat de Broederschap voornemens was het huidige (militaire) be vind in Egypte met geweld omver te wer pen, om daarna de macht aan zich te trek ken. Hij zeide van zijn onmiddellijke chef in de Broederschap vernomen te hebben dat de gedachtengang aldus was: aanslagen, tijdelijke chaos, een beroep van het genoot schap op president-generaal Naguib om het volk via radio-Caïro toe te spreken en tot kalmte aan te manen, daarna machtsover- ncming. Drie getuigen charge, die tot de Broe derschap behoren, verklaarden dat de Broe derschap een „Jihad" heilige oorlog tegen alle vijanden van de Islam voorbe reidt. Het doel zou zijn in alle Mohamme daanse landen van Marokko tot aan Indo nesië de Mohammedaanse heerschappij te vestigen. Mohammed Ali el Nasri, een 22- jarige student in de rechten, vertelde, dat hij'de premier had moeten vermoorden in dien Latif geweigerd zou hebben. De rege ringsambtenaar Johia Said Mahmoed zei, dat president Naguib eerst gehandhaafd zou blijven als hoofd van de republiek, niaar uit de weg zou worden geruimd, als de Broederschap de regering daadwerkelijk in handen had om het land volgens Mo hammedaanse wet te besturen. de persoonlijke stijl van deze regering, die al tot zoveel grote daden heeft geleid, on dermijnd dreigt te worden. Alcoholisme veroordeeld Men kan de starre houding van de so cialisten betreuren nu Mendès-France met zijn scherpe maatregelen tegen het alcoho lisme opnieuw bewezen heeft dat hij de risico's niet ducht. Het lijkt soms wel of de premier de moeilijkheden eerder op zoekt dan vermijdt. De machtige jenever stokers, caféhouders en aanverwante groe pen, zullen zijn offensief tegen hun voor rechten zeker niet onbeantwoord laten. Het is jammer dat de onbegrensde moed, om niet te zeggen overmoed, van de Franse minister-president in de zogenaamde voor uitstrevende kringen van de socialistische partij zo weinig weerklank blijkt te vin den. Maar ook deze teleurstelling, of zelfs politieke nederlaag, zal hem er niet van weerhouden toch voort te gaan op de in geslagen weg. (REUTER) „Ik zal worden aangeval len", zo verklaarde Mendès-France, „maar wij moeten tegen dit euvel strijden, dat een van de ergste is in ons land". „De Fransen hebben slechts een vaag denk beeld van de verwoestingen, die het alco holisme aanricht. In mijn eigen departe ment, Elite, zijn duizend krankzinnigen op een bevolking van 300.000 een ver houding van een op de driehonderd. Elk jaar stijgt dit aantal met 50. Een kwart van de bedrijfsongevallen in Frankrijk is te wijten aan alcoholisme. Ik spreek niet over verkeersongelukken. Het alcoholisme kost jaarlijks honderden millioenen fran ken". Elk jaar wordt gemiddeld ruim an derhalf milliard gulden aan het nationale inkomen onttrokken door de behandeling en verzorging van drankzuchtigen en door de gevolgen, die drankmisbruik heeft op de arbeidsprestaties en de moraal van de bevolking. WASHINGTON (Reuter) In een toe spraak ter gelegenheid van Wapenstil standsdag heeft dê Amerikaanse minister voor de Luchtmacht, Harold Talbott, bij het graf van de onbekende soldaat te Washington verklaard, dat er thans wa pens zijn „die een geheel werelddeel kun nen ontvolken". Pogingen om te voor komen dat zulke wapens worden gebruikt, kunnen volgens de minister alleen slagen als de landen de hulp van God zoeken. Geestelijke leiding was noodzakelijk om een vernietiging af te wenden. Volgens de minister zijn sommige van die wapens zo krachtig, dat zelfs de makers er van zich de slachting die zij zouden aanrichten niet volledig kunnen voorstellen. In Frankrijk en zijn overzeese gebieds delen is het sluiten van de wapenstilstand in de eerste wereldoorlog op elf November 1918, met parades en plechtige kransleg- gingen herdacht. Twee aides-de-camp (ter beschikking van president Coty staande officieren) legden kransen op de graven der maarschalken Joffre en Foch, bevel hebbers der Franse legers in de eerste wereldoorlog. Maarschalk Foch was aan het einde van die oorlog tevens algemeen opperbevelhebber der geallieerde strijd krachten. Te Londen is Wapenstilstandsdag bijna ongemerkt voorbij gegaan. In Groot-Brit- tannië is zeven November de dag, waarop de gevallenen uit beide wereldoorlogen worden herdacht. Intussen rijzen van vele kanten bezwa ren tegen de voorgestelde maatregelen. Vooral het verbod om tussen vijf en tien uur 's ochtends sterke drank, wijn en. bief uitgezonderd, te schenken, wordt heftig gecritiseerd. Het merendeel van de aan gekondigde maatregelen moet het parle ment goedkeuren en men verwacht, dat de melkdrinkende eerste-minister het hard te verduren zal krijgen. WASHINGTON (Reuter/AFP) De bijeenkomst van de Amerikaanse Senaat, gewijd aan de behandeling van de motie van afkeuring tegen McCarthy, is storm achtig verlopen en de senator uit Wiscon sin moest verscheidene malen tot de orde worden geroepen. Een democratische senator betichtte Mc Carthy er van, dat deze geloofde „de enige fatsoenlijke man te zijn en de enige die bereid zou zijn voor zijn vaderland te sterven". Hij oefende critiek op McCarthy, omdat deze gezegd had, dat de zes leden van de speciale commissie van onderzoek „onbewuste dienaren" van het communis me waren. Enige ogenblikken later waar schuwde een republikeinse senator, een voormalige vriend van McCarthy, zijn partijgenoot tegen het onnadenkend afleg gen van verklaringen, die „zijn zaak maar ingewikkelder zouden maken". Een andere republikein noemde de voorgestelde motie „smerig werk en gemeen spel". In „Constitution Hall" gaven ongeveer 3.000 personen McCarthy een donderende ovatie. Marcherende groepen droegen spandoeken met opschriften als „De waar heid is niet te verbergen met een beris ping". Ook werden toespelingen op „muil banden door de regering" gemaakt. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S Mme. Swetchine: Het is met de geest dat men zich vermaakt, maar het is met het hart dat men zich niet verveelt. Een ogenblik Pan menselijkheid tijdens de verbeten strijd tussen de opstandelingen in Algerije en de Franse divisie, die het onherbergzame gebergte van Aurès uit kamt. In M'Chouneche laat de bestuurder van een Franse gevechtswagen een Algerijnse jongen, die hij op de weg vond, uit zijn veldfles drinken. W4* SAIGON (Reuter-AFP) Te Saigon hebben Rooms-Katholieke priesters ver klaard, dat zij de Vietminh-troepen er van verdenken, dat deze met opzet een massa uittocht uit de delta van Rode Rivier ver hinderen, waar sinds 23 October 20.000 Vietnamese boeren het communistische bewind zijn ontvlucht. Het 16.000 ton me tende vliegdekschip „Bois Belleau", het vlaggeschip van de Franse marine, wordt te Saigon verwacht met 2000 uitgeweke nen uit Noord-Vietnam. Reddingsschepen, die later in het Noorden aankwamen, von den echter de stranden verlaten. Een Viet namese priester, die dezer dagen te Saigon aankwam, opperde de veronderstelling dat de Vietminh de vluchtelingen van de kust heeft verdreven. De Franse missie bij de internationale commissie voor toezicht op de naleving van het bestand heeft bekend gemaakt, dat de Vietminh tot dusver geweigerd heeft Fran se oorlogsschepen toe te staan om de ter ritoriale wateren -van het communistische gebied binnen te varen teneinde R.K. vluchtelingen uit de Tonkinese delta op te halen. Door deze weigering zouden de uit gewekenen zich in een zeer hachelijke po sitie bevinden, aangezien zij zich ophouden op een zandbank in de monding van de Staande in een open auto rijdt Maarschalk Boelganin langs de crpgestelde troepen op het Rode Plein in Moskou, ter gelegenheid van de herdenking van de Octoberrevolutie 37 jaar geleden. (Van onze correspondent in Bonn) De bondsregering zal vermoedelijk van daag op een kabinetszitting haar houding jegens de overeenkomsten van Parijs vast stellen. Het is zo goed als zeker dat de vier ministers van de vrije democratische partij (FDP) hun goedkeuring niet willen hech ten aan het Saar-accoord in zijn tegen woordige vorm. Misschien wel wanneer nieuwe onderhandelingen tussen Frankrijk en West-Duitsland tot enkele veranderin gen leiden. In ieder geval zal bondskanse lier Adenauer vandaag in zijn regering een meerderheid hebben, die voor het Saar- accoord is. Er zijn nu aanplakbiljetten in de straten verschenen waarop met grote letters staat: Duits is de Saar, weg met de separatisten. Deze aanplakbiljetten zijn gedrukt en ver spreid Op last van de Saarbond, waartoe niet minder dan 60 leden van de Bondsdag van verschillende politieke partijen be horen. In het bestuur zit prins Hubertus zu Loewenstein-Wertheim Freudenberg, af gevaardigde van de F.D.P. De Saarbond heeft tot dusverre een groot gedeelte van zijn financiële inkomsten van de bonds regering. Dr. Adenauer's bondskanselarij heeft echter opdracht gegeven een streep onder deze staatsondersteuning te zetten. Men had zich in de bondskanselarij ge ërgerd over de plakkaten tegen Adenauer's buitenlandse politiek. De Saarbond heeft weliswaar verklaard dat niet dr. Adenauer maar de huidige minister-president van het Saargebied, Johannes Hoffmann als „sepa ratist" beschouwd. De politie heeft ver boden plakkaten ergens anders aan te brengen dan op daarvoor tegen betaling beschikbaar gestelde zuilen en schuttingen. rivier de Traly. Een groep van de inter nationale commissie is uit Hanoi vertrok ken om een onderzoek in te stellen. De bisschop van de Noordelijke provincie Boeitsjoe, Pham Ngoc Tsji, deelde mee, dat tenminste nog 40.900 bewoners uit zijn bis dom willen uitwijken, terwijl o-ngeveer eenzelfde aantal de aangrenzende provin cies Phatdiem en Thaihinh zou willen ver laten. Volgens de bisschop hadden de com munisten, toen zij de afgelopen zomer Boeitsjoe bezetten, alle bruggen opgebla zen en alle veerponten verwijderd, zodat de boeren de provincie niet over land kon den verlaten. Daarom trachtten zij met vlotten en sampans schepen in de Golf van Tonkin te bereiken, vaak onder grote ge varen. Op een nacht waren bij een storm honderden personen verdronken. Bisschop Tsji verklaarde, dat de commu nisten tot dusver de Rooms-Kathoiieken in de delta niet vervolgen. Zij hadden echter de gewoonte om op Zaterdagavonden pro- pagandabijeenkomsten te houden, die vaak zeer lang duurden, zodat men bijna geen slaap kreeg, als men Zondags naar de eer ste mis wilde. De Vietnamezen waren in feite verplicht deze bijeenkomsten bij fce wonen, aangezien zij anders verdenking oo zich zouden laden. Voorts stookten de com munisten de bevolking op, goede Rooms- Katholieken in staat van beschuldiging te stellen. Sinds de deling van Vietnam zijn in totaal ongeveer 495.000 inwoners van Noord- Vietriam naar het Zuiden overgebracht. BONN (ANP) De eerste vier Convair- vliegtuigen, waarmee de Duitse Lufthansa haar Europese lijnen wil openen, zullen nog deze maand naar de bondsrepubliek worden overgebracht, zo heeft professor Leo Brandt van het ministerie van Verkeer in Noord-Rijn-Westfalen medegedeeld na zijn terugkeer van een bezoek aan de Ver enigde Staten. De geallieerde Hoge Com missie heeft haar toestemming tot de in voer der machines gegeven. Brandt zeide. dat de Lufthansa haar Europese diensten in de eerste helft van het volgende jaar verwacht te openen, ter wijl zij in de. tweede helft van het jaar ook over de Oceaan hoopt te vliegen. De pers dienst van de Christelijk democratische partij beweert dat de bondsrepubliek op het ogenblik reeds over de volledige sou- vereiniteit in de lucht zou beschikken en daarmee het recht tot het openen van lucht lijnen zou hebben. Professor Brandt ver klaarde, dat de Lufthansa vol vertrouwen haar dienst zou kunnen beginnen. De Luft hansa stelt zich nonstop-vluchten over de Oceaan voor. De Lufthansa heeft tot aan^ koop van vi^r Super-Constellations be sloten, daar deze toestellen waarschijnlijk binnen enkele jaren ook met gasturbine- propellors zullen worden uitgerust. Brandt heeft met deskundigen van de Lufthansa drie weken in de Verenigde Staten door gebracht en daar de belangrijkste vlieg tuigfabrieken en onderzoekingsinstituten bezocht. ïn deze inrichtingen zijn ook een groot aantal ingenieurs en technici voor de Lufthansa geschoold. Het Duitse gezelschap heeft met het eerste Duitse vliegtuig, dat na de oorlog in bedrijf zal worden gesteld, een tocht langs de kust van Califomië, van Santa Monica naar San Diego gemaakt. Het vliegtuig werd bestuurd door twee Duitse- piloten, die in de Verenigde Staten zijn opgeleid. ATHENE (AFP) De politieke crisis in Griekenland, die is begonnen met het aftreden van twee ministers schijnt zich uit te breiden. Ook de adjunct-staats secretaris voor de Ionische eilanden, Geor ges Romanos, heeft zijn ontslag ingediend. In navolging van oud-minister Markezinis hebben de oud-ministers Likoerezos en Sifneos de Griekse Concentratie van pre mier Papagos verlaten. In regeringskringen verwacht men bin nenkort een kabinetswijziging en een grote zuivering in de Griekse Concentratie om alle leden, wier trouw aan maarschalk Papagos in twijfel kan worden getrokken, uit de partij te stoten. Papagos, heeft voorlopig Papaligoeras tot minister van Economische Coördinatie en Evtaxias tot minister van Financiën be noemd. Ezzat Jaffer, millionnair, chef van het kabinet Pan de Koning van Koeweit die genoemd wordt als de echtgenoot van ex- Koningin Narriman, wanneer zij geschei den zal zijn van dr. Adham E. Nakib. Ezzat Jaffer is 38 jaar en Egyptenaar van origine, hij is echter staatsburger van Koeweit. DJAKARTA (Aneta). Een rede, die president Sukarno in Palembang heeft ge houden, waarin hij hen, die het kabinet wensten te ontbinden, brandmerkte als „personen, die hun land aan buitenlanders verkopen", heeft talrijke reacties verwekt. De president had hieraan toegevoegd, dat hij niet bedoelde, dat al degenen, die de regering ten val willen brengen verraders zijn, maar dat „verraders" erin geslaagd zijn te infiltreren in de groep, die er alleen maar naar streeft de regering te wijzigen. Nadere bijzonderheden over de buitenlan ders wilde hij niet geven. Jusüf Wibisono, iid van het hoofdbe stuur van de Masjumi, zei, dat de uitlating van de president de indruk wekt, dat hij algemeen voorzitter van een bepaalde partij is. Hij zei, dat hoewel Sukarno geen namen van partijen noemde, men toch sterk de indruk krijgt, dat hij de oppositie partijen bedoelde. Hij wees er tenslotte op, dat het ten val brengen ^/an het kabinet op democratisch parlementaire wijze het recht is van elke staatsburger. „Zonder steekpenningen hebben de oppositiepartijen sinds de vorming van het kabinet zijn val verlangd", aldus Jusuf Wibisono. De procureur-generaal, mr. Suprapto, is Donderdag inmiddels begonnen met het instellen van een onderzoek inzake de kwestie van landverraad, waarover presi dent Sukarno in Palembang sprak. In zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting 1955 deelt de minister van Financiën mee, dat bij de parlementaire behandeling van het wetsontwerp op de Omzetbelasting 1954 is aangekondigd, dat een afzonderlijk wets ontwerp tot wijziging van de tussentarief- en weeldetabel zou worden ingediend. Nu het evenwel in het voornemen ligt in het kader van de Omzetbelasting tot bepaalde verlagingen over te gaan, waarbij aan wijzigingen van de hogere tarieven wordt gedacht, heeft de regering het juister ge oordeeld de indiening van het wetsontwerp inzake de weelde- en tussentarieftabel nog enige tijd uit te stellen, ten einde te ver mijden dat dezelfde materie twee keer in kort tijdsbestek aan een herziening wordt onderworpen. De minister zegt voorts dat het denk beeld de belastingvrije som voor de Ver mogensbelasting te verhogen ten grond slag ligt aan het voorstel ter verlaging van de Vermogensbelasting, dat in het on langs aangekondigde belastingprogramma is opgenomen. Met een zodanige verlaging van de Vermogensbelasting dat wordt voorkomen dat de betaling van de Inkom stenbelasting en Vermogensbelasting uit het inkomen weinig of niets overlaat, kan de minister niet. instemmen. Dit zou in strijd zijn met het karakter van de Ver mogensbelasting en tot. het onaanvaard bare resultaat leiden dat bij een gering fiscaal inkomen en een groot vermogeh in het geheel geen belasting verschuldigd zou zijn. (van hedenmorgen 7 uur) WASHINGTON (A.F.P.) De Ameri kaanse regering heeft Donderdag bekend gemaakt, dat zij het Congres toestemming zal vragen voor de deelneming aan de op richting van een internationale financie ringsmaatschappij voor het verstrekken van leningen ten behoeve van de economi sche ontwikkeling van achtergebleven landen. Het ligt in de bedoeling door de ver strekking van leningen de investering van particulier kapitaal in de achtergebleven landen aan te moedigen. In tegenstelling tot de leningen van de Wereldbank zouden voor de leningen van de op te richten fi nancieringsmaatschappijen geen garanties van de regeringen der huipontvangende landen vereist worden. Washington denkt aan een intergouvernementeel orgaan, dat tot stand zou moeten komen door samen werking van de landen, die bij de Wereld bank zijn aangesloten. Het beginkapitaal zou bijeen moeten worden gebracht door inschrijvingen van de deelnemende landen en door obligatieleningen. De grootte van het kapitaal zou 100 millioen dollar bedra gen. De deelnemende landen zouden moe ten inschrijven naar verhouding van de grootte* van hun aandeel in het kapitaal van de Wereldbank. r weers- w i c i c ai 41 n S C on ts w e toestand c O 8 al E k* f3 y Z* O z Helsinki regen ZZO 7 4 4 Stockholm half bew. ZW 8 8 3 Oslo licht bew. NW 8 8 8 Kopenhagen licht. bew. W 10 9 0 Londen regen ZZW 11 14 0,1 Amsterdam regen ZZW 8 12 0,6 Brussel geheel bew. ZZW 5 12 0,4 Parijs geheel bew. ZZW 6 13 0 Bordeaux zwaar bew. wzw 1 12 0,2 Grenoble zwaar bew. windstil 5 0 Nice onbewolkt NNW 5 11 0 Warschau nevel ZW 2 4 3 Berlijn zwaar bew. ZW 7 8 0 Frankfort motregen ZZW 6 6 0 München nevel windstil 1 0 Ziirich mist NNO 1 2 0 Genève licht bew. ZZO 1 -0 0 Locarno onbewolkt O 1 1 0 Wenen nevel NW 1 2 1 Innsbruck mist windstil -2 0 Neerslag laatste 24 uur. mvywrwv. VYYYVYYYYYYYV-r*-*Y>VYYVr KOUDE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk opklaring en een enkele verspreid optredende bui. Morgen weer toenemende bewolking en later op de dag regen. Matige tot krachtige en later mogelijk tot hard toenemende wind tussen West en Zuid. Lagere temperaturen. 13 November Zon op 7.55 uur, onder 16.53 uur. Maan op 19.20 uur, onder 11.32 uur. Maanstanden 17 Nov. 10.32 uur: Laatste kwartier 25 Nov. 13.30 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuidea Vrijdag 12 November Hoog water: 4.18 en 16.37 uur. Laag water: 0.03 en 12.25 uur. Zaterdag 13 November Hoog water: 5.08 en 17.28 uur. Laag water: 0.49 en 13.08 uur. 'XJXuUUXUXiXUXl.OCflO> O

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1