Kerkdiensten Koorhek in Grote Kerk hersteld Bloemlegging op graven van geallieerden Bloemendaal Heemstede SLOT DEFECT? „Maatschappelijk werk en jeugdzorg" HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 1 1 ZATERDAG 13 NOVEMBER 1954 Klaproosdag Twee Nederlandse soldaten in Tokio in arrest Scheepvaart Drs. W. Hazevoet sprak over ,.Het liefdeleven van Lucretia Borgia" (Lido). Geruime tijd geleden schreven wij reeds over de vele kwaliteiten van deze film van de bekende Franse regisseur Christian Jaque, die onder meer ook „Fan- fan la Tulipe" vervaardigde. Vooral door het voortreffelijke camerawerk van Chris tian Matras steekt deze kleurenfilm, waar bij bet verhaal zich afspeelt in het oude Rome, ver uit boven het genre van vechten, paardrijden en degenschermen. Af en toe heeft de regisseur echter iets te veel kitsch in zijn werk gelegd, maar steeds weer keert hij ijlings van zijn dwalingen terug en wijdt zich met grote toewijding aan zijn taak, waarbij het liem gemakkelijk gemaakt v/ordt door het voortreffelijke spel van Martine Carol, Pedro Armendariz en Mas simo Serato en een bijzonder goede bezet ting van de bijrollen. In het voorprograma draait een kostelijk filmpje van Walt Disney over een klein oud huisje, dat verdrongen wordt door de grote stadsgebouwen. H. d. G. „Jungletrommen van Afrika" (Koxy). Verleden week werd „De grot der stor men", het eerste deel van deze twee- weekse seriefilm vertoond. Thans kan men in „De wrekende rivier" zien, hoe het af loopt met de twee Amerikaanse mijn ingenieurs en de blanke medicijnvrouw, die in de duistere jungle van Afrika zijn overgeleverd aan assegaaien, vergiftige pijlen en verscheurende dieren. Verleden week reeds prezen wij de fotografie in deze film. Zij, die ook het slot van de avonturen van het drietal willen volgen, zullen zien, dat de medicijnvrouw wordt ontvoerd. Haar ontvoerders komen even wel in het drijfzand om en vanaf dat tijd stip kunnen de mijningenieurs rustig aan de hun toegewezen taak beginnen. Van Maandag af wordt iedere dag weer opnieuw „Het gevecht op de rotswand" geleverd in een wild-West-film vol span ning. „De groene halsdoek" (L u x o r) is een uiterst belangrijk attribuut in deze film, die grotendeels in de rechtzaal speelt, aan gezien zij een machtig wapen is in handen van een advocaat, die de onschuld moet trachten te bewijzen van zijn cliënt, een doofstom, blind genie, beschuldigd van moord op een man. Aangezien de beschul digde zich op het ogenblik, dat de misdaad werd ontdekt, in de onmiddellijke om geving van de vermoorde bevond, met be bloede handen nog wel en hij bovendien steeds heeft „bekend", de moord te heb ben gepleegd, is het een uitgemaakte zaak voor de officier van Justitie, wiens eis: de doodstraf, de jury geenszins verbaast. De verdediger evenwel is er- van overtuigd, dat zijn cliënt onschuldig is, ook al valt het hem moeilijk, de ware moordenaar te ontmaskeren. Tenslotte weet hij hem tij dens zijn pleidooi voor de rechtbank in een opwindende scène aan te wijzen. Michael Redgrave vertolkt op sublieme wijze de rol van de advocaat-op-leeftijd, die zijn eerste grote verdediging op zich neemt. Met zijn bizarre gebaren en zijn dikwijls te heftig reagerend gemoed weet hij een bijzondere sfeer om zich te schep pen, die overal, waar hij gaat, of het nu in de gevangenis is, waar hij zijn cliënt voor het eerst ontmoet, of in zijn ouder wetse woning, waar hij zijn verdediging voorbereidt dan wel in de rechtszaal zelf, waar hij zich geheel moet geven on: het leven van een onschuldige te redden van de hoogste straf, een sterke mate van be klemming teweeg brengt. De tweede grootse rol in deze film is die van Leo Genn, die doorgaat voor de ongelukkige blinde doofstomme, wiens lichamelijke gebreken enigszins worden vergoelijkt door een uitzonderlijk heldere geest. De geest van een geniaal man, die een boek schrijft, dat alom grote opgang maakt. Hij ondervindt grote steun van zijn vrouw (Ann Todd), een dochter van de vroegere Evenals in vorige jaren op Klaproosdag geschiedde, zijn vanmorgen bloemen gelegd op de graven van vier geallieerde militai ren op de twee kerkhoven in Bloemendaal. Deze bloemlegging namens het Nederlands Oorlogsgravencomité geschiedde dit keer door de kolonel b.d. de heer H. Poulus. wegens afwezigheid door familieomstan digheden van de heer A. M. M. van Loon, die deze jaarlijkse bloemlegging tot nog top verzorgde. Ook de vice-admiraal N. A. Rost van Tonningen was door werkzaam heden in Den Haai? dit keer verhinderd de gang langs de geallieerde graven te maken. Omstreeks 10 uur begaf de heer Poulus zich vanmorgen eerst naar de drie graven van geallieerden op de algemene begraaf plaats aan de Rergweg. Hij was vergezeld van mevrouw Barbet uit Bloemendaal, die een van deze graven heeft geadopteerd. Ook Bloemendaals burgemeester, dr. D. H. Peemboom Voller, had te kennen gegeven deze bloemlezing op Klaproosdag de eer ste keer, dat hij eerste burger van de ge meente Bloemendaal is, te willen mee maken. Van de begraafplaats aan de Bergweg begaf het gezelschap zich naar de R.K. be- graafolaats aan de Dennenweg, waar een Canadees graf is. On de eigenlijke wapen stilstandsdag, Donderdag 11 November, heeft Dastoor dr. A. A. Olierook in de kapel op deze begraafplaats een H. Mis van Requiem gehouden voor de aldaar begra ven Canadese militair en voor alle geal lieerde militairen die in Nederland zijn gesneuveld. In voorgaande jar<m werden op de ge noemde graven en bij het monument op de Erebegraafp'aats aan de Zeeweg te Overveen ook bloemen gelegd door een delegatie van bestuursleden van de Vereni ging van oud-illegale werkers te Bloemen daal, thans de plaatselijke afdeling Bloe mendaal van de Nationale Federatieve Raad van het voormalig- verzet Nederland. Bij informatie bij het secretariaat konden ons over een vandaag plaats te hebben bloemie gein? op deze p'aatsen nog geen nadere berichten worden verstrekt. Er is buitengewoon veel medewerking ontvangen van de rectoren van het Kenne- mer Lyceum en het Jac. P. Thii-sse Montes- sori-lyceum en van het hoofd van de Har- tenlustschool. Leerlingen van deze scholen hebben er vanmorgen aan meegewerkt om de straat- en huis-aan-huis-Klaorooscol- lecte zoveel mogelijk te do°n opbrengen. In de loop van d'e volgende week kan de totale opbrengst van de collecte in deze gemeente bekend worden. huishoudster van zijn moeder, die reeds op tienjarige leeftijd een grote liefde voor hem opvatte. Deze vrouw wordt hem evenwel tijdelijk ontrouw, hetgeen uit eindelijk de bewuste moord ten gevolge heeft Het is een sterke film geworden met natuurlijk spel, dat geen ruimte openlaat voor een op goedkope wijze opdrijven van de hartstochten, hetgeen in een film als deze zeer verleidelijk zou zijn geweest. N. R. K. „De Privé-secretaresse" (Cinema Palace). Oudere filmliefhebbbers zullen ongetwijfeld nog genoeglijke herinnerin gen bewaren aan de vorige „Privé-secre- taresse", de Duitse film, die zo'n twintig jaar geleden een wereldsucces werd. het geen vooral te danken was aan Renate Müller, Hermann Thimig en Felix Bres- sart. De Duitse producenten van amuse mentsfilms, die blijkbaar wel eens gebrek hebben aan originele ideeën en zich moei lijk van het vooroorlogse genre kunnen „Maatschappelijk werk en de jeugd" luidde het onderwerp dat drs. W. Hazevoet, oud-directeur van het Huisvestingsbureau en adviseur in jeugdzaken der gemeente Haarlem, gisteravond besprak op de ouder avond welke in het gymnastieklokaal van de oude P. H. van der Leyschool aan de Rijksstraatweg (Oud-Schoten) werd gehou den. Spreker belichtte allereerst de histori sche achtergrond van het maatschappelijk werk, en ging daarbij eerj halve eeuw te rug. In die dagen bemoeiden zowel over heid als kerk zich met de niet-sociale groe peringen, beide trachtten iets goeds tot stand te brengen maar stelden zich op het standpunt dat de in de put geraakte mens straf verdiende. Moderne inzichten hebben er gelukkig toe geleid, dat men thans de oorzaak van menselijke ontreddering gron dig gaat onderzoeken, waarbij het de socia le werker in heel veel gevallen lukt, de helpende hand te bieden. Door deze ont wikkeling is de vraag naar geschoolde en geschikte krachten toegenomen, wat even wel niet wegneemt dat ook voor vrijwilli gers meer dan ooit een arbeidsterrein braak ligt. Aan de school voor maatschappelijk werk deze cursus vraagt een middelbare vooropleiding doch als men Mulo heeft kan een toelatingsexamen worden gedaan kan men verschillende wegen volgen. Er is bijvoorbeeld de algemeen-maatschappe lijke zorg, die opleidt voor ambtenaar van verschillende diensten of sociale raden, men kan woning-inspecteur of inspectrice worden. a"eerder of werken op de personeelsafdeling van een groot bedrijf. Vervolgens is er het specifieke jeugd werk. Voor alles dienen bij de sociale wer ker de karaktereigenschappen aanwezig te zijn, die de mens geschikt maken voor de uitermate zware en dienende taak wel ke bovendien een belangrijk deel van de vrije tijd opeist. Egocentrisch mag men •niet zijn, geduld daarentegen behoort tot de onmisbare gaven in dit vak. Het spreekt vanzelf dat men ook organisatorisch in zicht en leiderscapaciteiten moet bezitten. Van sociaal-economische zijde bekeken kan men het moderne sociale werk onder de jeugd als geslaagd beschouwen. Als men de schade, vroeger in grote steden tijdens vacanties aangericht, vergelijkt met die veroorzaakt in de jaren waarin het vacan- tiewerk op volle toeren draaide, dan kan men constateren dat de baldadigheden een heel stuk minder zijn dan voorheen. Want hoewel het een moeilijke taak is wint men toch ten langen leste ook de moeilijkst grijpbare jeugd. En hoe men dat klaar speelt. Wel, omdat deze jongens en meisjes in hun hart dikwijls niet veel anders zijn dan hun in verenigingen georganiseerde Toen in de oorlogs jaren de kans be stond, dat de Duit sers koper zouden weghalen uit de Gro te Kerk te Haarlem, beraamden kerkvoog den planinen om dit te voorkomen. De grote koperen ade laar uit het koor was reeds op een veilige plaats opgeborgen, maar het was niet mogelijk het grote koperen hek van het koor te verwijderen Besloten werd het koper een groene kleur te geven im de hoop, dat als de Duitsers een onder zoek zouden instel len, zij in de mening verkeerden, dat een houten hek het koor afsloot. Na de bevrijding is echter gebleken, dat het niet gemakkelijk was het groen te ver wijderen en het hek de vroegere schone aanblik te geven. Di verse proeven wer den genomen, echter aanvankelijk met weinig succes. Vorig jaar kreeg de kerk voogd een goed ad vies, om het groen te verwijderen. In No vember van verleden jaar is men met de werkzaamheden begonnen.. Het bleek, dat er heel wat verricht moest worden. Enige keren is het werk onderbroken, maar men is toch in totaal een half jaar bezig ge weest. Kort geleden was men met de ar beid gereed en bezoekers van de kerk zul len moeten toegeven, dat de Grote Kerk weer over een fraai koorhek beschikt. Ruim vijf en zeventig jaar geleden is het koorhek gerestaureerd, gelijk met an dere delen van de Grote Kerk. Het hek is een der fraaiste koorhekken, die ons land bezit. In een beschrijving over het koor lezen wij, dat zowel de beide deuren als het hek gevuld zijn met koperen traliën, die vooral losmaken, hebben de „Privé-secrelaresse" uit de archiefkast gehaald. Hadden zij dat oude draaiboek onveranderd gelaten, wel licht zou hun nieuwe film eer. even groot gucoes gehad hebben als die van destijds. Maar zij lieten niet veel meer van het oorspronkelijke verhaal over dan de in trige: het kantoormeisje dat een vrolijke avond beleeft met een naar zij meent mannelijke collega, die naderhand haar directeur blijkt te zijn. Dit leidt tot allerlei complicaties, die echter tot een alleszins bevredigend besluit leidén. Al staat deze nieuwe „Privé-secretares- se" niet op het peil van de vorige, men kan er desondanks toch uitbundig om lachen, vooral dank zij Paul Hörbiger en Werner Futterer. De lieftallige Sonja Zie- man speelt de hoofdrol; haar tegenspeler is Rudolf Prack. S. K. De reprises en prolongaties mogen er zijn deze week. „Maarten Luther" in Rem brandt, hetgeen geen verbazing zal wek ken, want de film is sober en boeiend. „Zolang jij bij me bent" in Minerva, een van de beste na-oorlogse films, waarin men de werkelijkheid van het filmbedrijf ziet als achtergrond van een menselijk re laas. Tenslotte in Frans Hals de reeds in „Erbij" besproken film „De drie muske tiers", die de glans van de roman niet kan overstralen, maar genoeg actie bezit om de toeschouwers in spanning te laten. leeftijdsgenootjes; zij lijden echter vaak onder een geestdodende arbeid op maga zijn of fabriek met het gevolg dat hun aggressie-drift zich in de avonduren uiten moet, dikwijls op te ruwe wijze. Het jeugd werk stelt zich hierop in en geeft de jon gens bijvoorbeeld judo en boksen, waarin zij hun overmoed kunnen uitleven. Verder zijn er dan nog de rustiger gezelschapsspe len als schaken en dammen. En via de kinderen leert men de ouders kennen, die dikwijls in een vertrouwelijk gesprek de oplossing tot veel moeilijkheden kunnen verstrekken. Doel van dit jeugdwerk, betoogde spre ker, is niet het kind uithuizig te maken, maar het terug te brengen naar het gezin. Tot die eenheid richt zich het sociale jeugdwerk wel in de allereerste plaats. ZONDAGSDIENSTEN De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts C. Eenhoorn. Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal. telefoon 25589; die van de Overveense huisartsen tot Zon dagavond elf uur door dokter D. K. Hee- ringa, Militairenweg "8, Overveen, tel. 24480. De dienstdoende wijkverpleegster in het zelfde tijdvak als de Bloemendaalse artsen is zuster J. van Dijk. Bloemendaalseweg 307, Overveen, telef. 12698, bij geen gehoor 14424. De dienst van de apotheken voor Overveen. Bloemendaal en Santpoort wordt van heden avond zes uur tot Zaterdag 20 November in spoedgevallen verzorgd door de Bloemen daalse Apotheek. Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, telefoon K 2560 8284. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 14 No vember worden te Heemstede waargenomen door dr. P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telefoon 39903 en dr. K. L. Kout, Herenweg 197. telefoon 26224. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heem- steedse Dreef 138, telefoon 39818. Apotheken: Apotheek Schotsman, Binnen weg 206, telefoon 38320. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: W. W. Kuyck en W. J. Beekman; J. L. W. Tl. Louman en M. J. A. Strik. GETROUWD: G. C. J. Korteweg en J. O. van Boldrik; G. J. van der Meij en M. H. M. Deelissen. GEBOREN: Walt-uida Catharina Maria, d. van H. van der Weiden en van C. M. Brou wer: Rudolf Samuel, z. van F. T. van Gelder en E. van Eis: Karei Job, z. van D. J. Krijgs man en A. Woelders. OVERLEDEN: A. C. de Goede. 49 j.; G. Vroom, 87 j.; O. van de Pauvort, 59 j.; J. HeinsiusRoos, 50 j.; K. F. Kampes, 91 j. aan de bovenkant zeer fraai versierd zijn. Oorspronkelijk liep de koperen bekroning ook boven de middendeuren door; dit is echter im het begin der zeventiende eeuw vervangen door een eikenhouten versie ring, terwijl deze in 1877 wederom plaats moest maken voor het tegenwoordige mo derne middendeel in Duits-academische gothische stijl. Volgens een passage in J. A. Alberdingk Thijm's „De Heilige Linie" stelt het koorhek voor het braambos op de berg Gods, Horeb. Het hek, behoudens dan de bekroning van de deuren, dagte kent van uiterlijk 1517 en werd vervaar digd door Jan Tyerens, de bekende Me- chelse geeigieter, volgens het ontwerp van Steven, de beeldsnijder. ZONDAG 14 NOVEMBER 1954 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. G. Koch, van Haarl.-N. 7: Dr. G. Snijders. Wereldbond Gebedsweek, C. J. M. V. en C. J. V. F, Donderdag 8: Slui- tingsdienst i. v. m. de „Grote Trek". Dr. G. Snijders. Organist: Klaas Bolt, Medewer king van 3 kerkkoren. Nieuwe Kerk, N.we Kerksplein.10: Ds. S. H. J. Voors. Noorder- kerk. Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. G. J. Waardenburg. 7: Ds. R. Bijl, Avondserie V. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. J. Heidinga. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. Dr. G. Snijders. 10.30: Jeugddienst. Wika J. J. Leopold-Timmer. Gebouw Vrijz. Hervormden. Jacobstraat. 10.30: Ds. A. J. van R'nijn. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. D. Boer. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Diaconessenhuis, Hazepa terslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Ds. J. Möhringer. Jeugd- kapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. de Vink. West, Leidsestraat 10: Wika W. Veenstra. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. D. Selling. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Ser vice présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. AIle-Dag-Kcrk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieer- den in de Pastorie der Broederkerk, Park laan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Stads Evangeli satie, Lange Herenstraat 6. 10: Br. L. Slap- pendel. Bodegraven, met medew. Zangkoor „Eben-Haëzer" 7: H. Avondmaal, Ds. Jac. Buiten, Haarlem. Woensdag 8: Br. A. de Waal Malefijt, Amsterdam. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Joh. van Oostveen, Evangelist te Voorburg. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. Maranatha-samenkomst met zang door Miss Ann Punt en Annie Verboom 8: jeugdsamenkomst o.l.v. Miss A. Punt en A. Verboom van de Bijbelclub-beweging. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderkapel, Zuiderstraat. Donderdag 8: Dhr. J. B. A. Kessler Jr. vertelt over het Zendingswerk in Peru, met kleurenbeelden.. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Zondag 12: Zondagsschool en Jeugddienst. 7: Ds. H. Schutz. Maandag 8: Zendeling J. Mittemeyer. Lezing met lichtbeelden over Suriname. Ned. Herv. Eangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Eerw. Heer G. Beekman, Elburg. Woensdag, Park laan 21. 7.30: Ds. Wijnmaalen. Maartensdijk Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff, H. Doop. 10.30: Ds. G. Kroes. Jeugdgebouw Schoterweg hoek Pijnboom straat. Dinsdag 7.30: Jeugdclub 15—18 jaar aan de kerk. 8: Jonge lidmatenkring in Jeugdgeb. Schoterweg. Woensdag 8.15: Vrijz. Luth. Kring. Dhr. Bastiaanse en v. d Leeuw Donderdag 7.30: Ds. W. Spliethoff. Wees- en Oudeliedenhuis. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, Avondmaal. Peuzelaarsteeg 3. 10.30: Mej. E. Bakker, Jeugddienst. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mfli. Dr. J. W. Herfst (Dood). Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. P. de Ruig, 5: Ds. C. Gilhuis, van 's Gravenhage-Oost. Lyceum-Aula, ing. van Merlenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg Jr., Voorber. H. Av. 5: Ds. C. Goeman. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman, Voorber. H. Av. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Woensdag 3 en 7.30: Ds. Kieboom, Dankdag. Ger. Gem.. L. Mar- garethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud- Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoog mis. Woensdag 9.30: H. Mis. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. Zaterdag Straatzang. Zon dag 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtsa menkomst op de Ged. Oude Gracht. 8: Ver lossingssamenkomst. De samenkomsten staan onder leiding van Majoor en Mevr. M. Sou- verein. Dinsdag 2.15: Gezinsbondsamenkomst Donderdag 8: Samenkomst geleid door het Zangkoor. Iedere Zondag kindersamen komsten om 12 u. Leidster van de jeugd M. Bruis. Baptiste Gemeente. Begijnhofkapel Begijnhof. 10.30 en 7: Ds. J. W. Weenink. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Bijbel lezing en bidstond. Pinkstergemeente, N.we Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Samenkomst. E. Schuurman. Vergadering van Gelovigen, Ged. O. Gracht 47. 10: Samenkomst (Brood- breken). Bijbellezing, Ged. Oude Gracht 47. Donderdag 8: K. Rozendal. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. J. H. Schat 12: Zondagsschool voor kinderen tot 12 j. 7: Opwekkingsdienst. Verschillende spre kers. Donderdag 8: Gebedssamenkomst. Ze- vende-Dags Adventisten, Jacobstr. 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstu die. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hef- steld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Soefi-Beweging. Iedere Zondagmorgen 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. J. G de Jong Hzn.. Warmond. Vrije Gemeente. Restaurant Brinkmann, Gr. Markt. 10.30: G J. de Nie. Gemeente van Christus. Spruitenbosstraat 9. 10.15: Bijbelstudie alle leeftijden 11: Aan- biddingsdienst. H. Avondmaal. 7.30' Evan- gelisatiedienst. Donderdag 8: Evangelisatie. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed Zondag. 10: Dr. H. van der Loos. Voorber. H. Avondmaal. Immanuëlkerk. 10: Dr G. Ph. Scheers. H. Avondmaal. 7: Ds. G Koch, Dankzegging. Ned. Prot. Bond. Geen dienst Samenwerken de Kleinere Kerken. Kapel Sionskerk 19.15: Ds. Heidinga. Stichting „Petra", Kapel (ein de Minahassastraat). Woensdag 8: Dhr J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam. Alg. Chr. Jeugdgemeenschap „Gideon" Dinsdag 4 30: beneden 15 j. o.l.v. Dhr. Ketellapper 7.30: Jongensgroep o.l.v. Dhr. Dieckman in de zaal Ged. Schalkburgergracht Vrijdag 7.30: Bijbelclub voor beneden 15 jaar in de Duvenvoordestraat 109. Geref. Kerk. Klop persingelkerk, Kloppersingel 5557 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Prof. Dr J. L Koole. Sionskerk. Eksterstraat. 8 45: Prof. Dr. J L. Koole 3.30: Ds. H. W. Wierda. Noord-Scho- terkerk. Spaarnrijkstraat. 10.15: Prof. Dr. J. L Koole 5: Ds. H W. Wierda Leger des Hells, Ceramstraat 4 in de poort 7aterdng 7: Bidstond. 7.30: Straatzang. Zon dag 10: Heiligingssamenkomst. Open luchtsamenkomst Soendaploin (alleen bij goed weer), anders: 7.30: Bidstond in de zaal. 8: Verlossingssamenkomst. Leider: Brigadier J. F. Ruysink, van Amsterdam. Maandag: 7: Straatzang Overveen Stoop bad. Dinsdag 215: Gezinsbondsnmenkom^t. 5: Jong-Soldatensamenkomst. Woensdag 2 en 3.30 en5: Jeugdontspanningssamenkomsten Donderdag: Geen samenkomst. Leiders der overige acties: Kapiteins Joh. C. en A. van Huizen—van Ede. Christ. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. L. Floor Jr., Opperdoes. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het YVilhelminaplein. 10: Ds. J. C. Sickesz. Bevestiging Ds. L. D. van Dijl. 16: Ds. L. D. van Dijl, intrede. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. C. de Ru, Zandvoort. 19: Geen dienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Oskamp Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. G. J. Sirks. Hoogleraar te Leiden. Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries. Ned. Chr. Gc- meenschapsbond. Jac. V. Ruysdaellaan 7. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koe- diefslaan 10: Ds. C. Gilhuis, Den Haag-Oost. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Ds. L. Hoorweg Jr. Geref. Kerk Herenweg 111. 10.30 en 5: Ds. H. J. de Vries. Voorber. H.'Av. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. 10.30. Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool. Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Prof. Dr. T. Jansma N.H., Leiden. t BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. C. de Ru, Zandvoort. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 7: Dr. J. H. Stelma. H. Avondmaal. 9: Jeugdkapel. 12-15 jaar in Maranatha. 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 j. Kleuterschool Boslaan. 712 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieter- weg 4. 10.30: Ds. H. W. Bloemhoff, Hv. te Heiloo. Vrije Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis gevolgd door de Mariawijding. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donder dag 7.30: Gesproken Requiem Mis. Gereform. Kerk. 9 en 10.30: Ds. P. van der Werff, v. Zwartsluis. 3.30 en 7.30: Ds. A. J. Boss, van Leidschendam. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Julianakwar- tier, Kon. Wilhelminaschool, Dompvloeds- laan. 1213 uur: Zondagsschool Ramplaan- kwartier, Beatrixschool en Wijkgebouw Irene. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. D. Poppe, van Naarden. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus. 17: Ds. Brouwer. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Vlietstra, uit Eemdijk. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Vi caris L. C. Baljé. 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. H. Doop. 3: ds. M. C. Don. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don. 3: Ds. J. A. van Boven. Bethelkapel 10: Ds. J. ter Schegget, van Amsterdam. 7: Ds. G. A. Alma van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee, H. Avondmaal en dankzegging VIJFHUIZEN. Ned. Ilcrv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. 7: Vicaris L. C. Baljé. Ger. Kerk. 10 en 3: Ds. J. de Lange, van Haar lemmermeer O.Z. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. van Hooft, van Wijk bij Duurstede. 5: Ds. C. Jongeboer. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, H. Doop. 7: Ds. F. L. van Duijkeren, Amsterdam-West. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. H. Doop. West Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Doop. 7: Ds. Kousemaker, Vicaris. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 9.30: Jeugdkapel. Spr. Dhr. J. Bram- meijer. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. Medew. v. h Kerkkoor 7: Geen dienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. J. van Hille, van Haarlem. 7: Mej. Ds. C. Soutendijk, van Haarlem. Joqgerendienst. Geref. Kerk. Ju- lianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. H. Avond maal. 5: Dezelfde. H. Av. en Dankzegging. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, in „Ons Huis" Dinsdag 8: Dhr. Joh. H. van Oostveen, Evangelist te Voorburg. TOKIO (Reuter) De politie te Tokio heeft medegedeeld, dat twee soldaten van het Nederlands detachement UNO zijn ge arresteerd. Zij zouden betrokken zijn ge weest bij de beroving van een Japanse taxi chauffeur. Volgens de politie zou een der beide Nederlanders op 11 November van bet troepenschip zijn gehaald, waarmede hij naar Nederland terug zou keren. Aalsum, 12 te Ummsaid. Agatha, 13 te Pladju. Aldegonda, 12 v. Sungeigerong n. Bangkok. Aludra, 12 te Marseille. Amor, 12 v. Tripoli n. Alexandrië. Amsteldiep, 13 te Antwerpen verw. Annenkerk, 13 te Manilla. Ariadne, 11 te Antwerpen Armilla, 12 te Pladju. Amerskerk, 12 te Hongkong. Andljk, 12 te Havana. Aagtekerk. pass 13 Gibraltar n. Genua. Akkrumdiik. 12 v. Miami n. Houston. Alcyone, 13 te Santos. Alhena, 12 v. Rotterdam n.Rio de Janeiro. Almdijk, 12 te Bremen Alnati, 12 v. Bahia n. Las Palmas. Alpherat. pass. 12 Pto Rico n. Cnragao. Amsteldijk, 12 280 m. W. Bishoprock. Amstelland, 13 te Montevideo. Arendsdijk, 12 te Rotterdam. Ariadne. 13 te Rotterdam Aagtediik, 12 te Buenos Aires. Aalsdiik, pass. 16 Vlisslrigen n. Antwerpen. Aardijk, 12 te Baltimore. Alamak. 14 Rotterdam verwacht. Alioth, 14 Antwerpen verwacht Alphard 14 Rotterdam verwacht. Alwaki, 13 te Antwerpen. Arendskerk, pas. 12 Vlisringen n. Antw. Bantam, 12 te Khorramshar. Baud. 12 v. Soerabaia n. Cheribon. Bintang, 12 v Amsterdam n. Indonesië. Bosch fontein 13 te Genua. Boskoop. 12 450 m. ZO. Kp. Race. Breda. 13 te Manta. Blijdendijk. 12 te New York. Bonaire, 14 Amsterdam verwacht. Celebes 12 v- Soerabaia n Semarang. Cottica. 13 te Georgetown. Caltex The Hague. 13 v. Sidon n. Rotterdam. Cistula. 13 te Aden. Congostroom, 13 te loonden. Drente, 11 v Marseille n. Rotterdam. Delft, 12 v.' Antwerpen n Londen. Duivendijk, 11 v. Portland n. San Francisco. Ena, 10 180 m. ZW. Fayal n. Curasao. Etrema, 15 Beyrout verwacht. Esso Amsterdam. 11 v. Malta n. Sidon. Esso Rotterdam. 11 v. Aruba n. Rotterdam. Elmina, 12 v. Takoradi n. Freetown. Eemdijk, 12 te Brownsville. Enggano, vertr. 15 v. Liverpool n. Londen. Friesland (SSM), 12 te Fredericia. Farm sum, pas. 13 Vlissingen n. Amsterdam. Friesland (KRL), vertr. 14 v. Bremen n. R dam Gaza, verm. 15 v. Bremen n. Curasao. Glebula, nieuwbouw Bremen ca 12 Dec. gereed. Graveland, pass. 12 Kaap. Verd. eil n. Las Palmas Gordias, 11 v. Tunis n. Carthagena. Gouwe, 11 te Dakar. Gadila 13 te Pladju. Groote Beer, 13 t.e Halifax. Gaasterland, 12 v. Amsterdam n. Buenos Aires Gooiland, 12 te Paranagua. Hathor, 12 te Izmir. Hector, 11 Gibraltar gepass n. Malta. Helder, 11 te Amsterdam Heemskerk, pass. 12 Ouessant n. Antwerpen. Haulerwijk, 1? te Civita Vechia. Hera, 12 te Baltimore. Hestia. 12 te Antwerpen. Hecuba, 13 te Trinidad. Hydra. 12 te La Guaira. Heemskerk. 13 te Antwerpen. Ilos. 12 v. Rotterdam r, Barcelona. Tndrapoera, 12 110 m. N.t.O Massawa. Ivoorkust. 12 v. Amsterdam n. Antw. Jagersfontein, 11 te Port Elizabeth. Jupiter, 12 te Lima. Japara (KRL) 11 v. New York n. Beyrouth. Joh. v. Oldenbarnevelt, 12 490 m. W.t.N. Minikov J. W. Vinke, pass. 12 La? Palmas n. Kaapstad Krebsia, gereed ca. 12 Dec. Kedoe. 12 te Takoradi Kota Agoeng pass. 12 Kp Guardafui 13 Ader verwacht. Korovina. 12 te Recife. Kieldrecht, 12 v. Chalna r. Calcutta. Kota Baroe, 12 v. Genua n. Rotterdam. Kota Agoeng, 13 te Aden. Kota Gedeh.l 3 te Genua. Laertes. 11 v. Aden n. Suez. Langkoeas, 13 te Tj. Pnok. Leuvekerk, 12 v. Genua n Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, 13 v. Aden n. Karachi Larenberg. 13 v. San de Cuba n. Kingston. Lissekerk. 13 te Suez. Luna, 12 v. Kalamata n. Piraeus. Maas, pass. 12 Ouessant n. Rotterdam. Macuba. 12 v. Samboe n Hongkong. Mapia, 14 Penang verwacht. Merwede, pass. 11 Key West n. Houston. Mirza, 12 te Miri. Myonla, 12 te Sydney. Maasdam. 12 210 m. W.t.Z. Valentia. Mataram, 10 te Singapore. Nigerstroom, 11 te Amsterdam. Noordam, 12 720 m. W. Lands End. Nieuw Amsterdam, 16 te- Southampton verw. Notos, 1,3 v. Valencia n. Alicante. Oranjefontein, 12 410 m. Z. Kp. Palmas. Ouwerkerk, 13 te Port Said. ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C I A L I S T" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Oranjestad, 13 v. Madeira n. Plymouth. Oranje, 12 v. Port Said n. Suez. Peperkust, 12 v. Monrovia n. Abidjan. Poelau Laut, 12 te Napels. Prins Fred. Hendrik, 13 te Toronto. Pieter S, 12 te Barry. Radja, pass. 12 Suez ri Aden. Rondo, 12 te Amsterdam Raki, 12 100 m. NO. Port, Soedan n. Belawan. Ridderkerk, 13 v. Las Palmas n. Antwerpen. Rijndam, pass. 12 Crooked eil. n. New York. Rijnkerk, 1 te Port Soedan. Roepat, 14 te Bombay verwacht. Sir rail, 11 te Sydney. Stad Arnhem, 11 te Muscat. Sunetta, 11 te Kopenhagen. Sarpedon, pass. 11 Monapassage n. Philadelphia Salawati, 12 te Antwerpen. seven Seas, 9 v. Kaapstad n. Fremantle. Sibajak, 12 v. Suez n. Aden. Sloterdijk, 13 te Le Havre Scherpendrecht, pass. 12 ten N. San Miguel n. Avondmouth. Schie, 13 te San José. Singkep, 13 te Rotterdam Stad Haarlem, 12 Glasgow n. Wabana. Statue of Liberty, 15 Philadelphia verw. S -Vinke, pas. 12 Las Palmas n. Kaapstad. Salland. 12 v. Amsterdam n. Bremerhaven. Schiedijk. 12 te New Orleans. Stad Dordrecht, 13 v. Rotterdam n. Italië. Stad Maastricht, 13 v. Pofterdam n. Civ. Vecchia Stad Schiedam, 13 v. Napels n. Melbourne. Tara. pass. 11 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Tabian, 11 te Basrah. Tamo, 12 te Montevideo. Teiresias, pass. 12 Kreta n. Algiers. Trajanus, 12 te Paramaribo. Talisse, 14 Balikpapan verwacht. Teucer, pas. 12 Sabang n. Colombo. Tabinta, 12 390 m. W. ten N. Mlnikoy. Taria, 14 te Miri verwacht Teiresias, pas. 13 Malta n Algiers. Telamon, 12 v. Le Havre n. Antwerpen. Tero, 13 te Hamburg. Tlha. 13 te Bremen. Titus, 12 v. San Juan n. Liverpool. Tjitlakengka, 13 v. Santos n. Buenos Aires. Triton. 12 v. New York n Curacao. Telamon, pas. 13 Vlissingen n. nAtw. Tomini, 12 v. Singapore r.. La Buan. Van Linschoten, 12 v. Freetown n. Accra. Westerdam, 11 600 m. O. Kp. Race. Willemstad, 12 te Port of Spain. Westerdam. 12 300 m. C.ZO. Kp. Race. Westland, pass. 12 Flnisterre n. Amsterdam. Willem Ruys. 12 v. Ti. Prick n. Singapore. Waterman, 12 430 m. W.t.N. Walvisbaai. Weltevreden, pas. 13 Sabang n. Colombo. Zeeland (KRL), 13 te Pladju. Zuiderkruis, 13 te Fremsntle. Zaan, 12 te Gefle. Zeeland (SSM) 13 Cuxhaven verwacht n. Tyne Zijpenberg, pas. 13 Ouessant n. Bagnoli. KLEINE VAART Advent. 11 v Somas te Burghead. Anna b, 11 v. Holbaek te Nastved. Auriga, pass. 12 Brunsbüttel n- Amsterdam. Alcetas, 12 te Amsterdam Atlas. 11 van Rotterdam n. Tunis. All, 12 v. Amsterdam n. Harlingen. Arctic, 11 v. Zaandam te Amsterdam. Arienoldus G, 13 Landskrona verw. Atlantis, 12 v. Hamburg n. Great Yarmouth. Actinia, 11 v. Rotterdam n. Moss. Albert Willem, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen Aruba, 11 Vlissingen n. Gent. Atlas, 11 v. Rotterdam n Amsterdam. Bernard, pass. 12 Vlissingen. Brem, 12 Vlissingen n. Antwerpen. Barendsz, 11 v. Fredsricia te Kotka. Birmingham, 11 v. Amsterdam n. Wear. Bab-T, 11 te Zaandam. Batavier I, 12 v. Bordeaux n. Casablanca. Capelle, 11 v. Amsterdam n. Rotterdam. Carpo, 11 v. Dublin te Drogheda. Catharina, 12 v. Aalborg te Hamburg verw Claes Compaen, 12 v. Londen te Roterdam. Dollard. 11 v. Odense n. Halmstad. Driebergen. 12 v. La Roehelle n. Dublin. Denl, verm. 12 v. Esbjerg n. Rotterdam. Eibergen, 12 v. Gent n. Gothenburg. Ellewoutsdijk, 11 v. Belfast te Londonderry. Elsenburgh, pass. 12 St. Vincent n. Duinkerken Fivelborg, pass. 12 Smithknoll n. Colchester. Fiducia, 11 v. Rotterdam n. Vlissingen. Flora, 11 v. Wormerveer te Amsterdam. Fraternité, 11 te Kubikenborg. Gramsbergen. 12 v. Duinkerken n. Sllloth. Gaasterland. 11 v. Goole te Harlingen. Haskerland. 11 v. Grangemouth te Rotterdam. Henrica b.ll v. Port Ellen te Londonderry. Jan Kreumer, 11 v. Colchester n. Gent. .Tune, 11 v. IJmuiden n. Northfleet. Joost. 10 v. Hernosand n. Zaandam. Kemphaan, 12 v. Hull te Odense verw. Keyser, 11 v Fakseladeplats te Hamina. Lies, li v. Gent te Stockholm. Larix, 10 te Sundsvall. Lacra, 11 v. Windau te Gefle. Liberte, 11 v. Kotka n. Duinkerken. Missouri, 11 v. Amsterdam n. Londen. Maartie, 11 v. Par n. Terneuzen. Marietje Bohmer, 12 v. Rouaan te Nantes. Marjan, 12 v. Amsterdam n. Zaandam. Mypuck, 11 v. Parijs te Rouaan. Marne, 11 v. Karlshamn te Rotterdam. Menkar N, 11 v. Rotterdam n. Bahia. Misland. 11 v. Grangemouth te Rotterdam. Nettie. 11 v. Sundsvall te Ala. Nero, 11 te Amsterdam. Nieuwland. 11 v. Rotterdam te Leith. Nijenburgh, 11 v. Stockholm n. Koping. Nassauhaven, 12 V. Gothenburg te R'dam. Nelly, verm. 12 v. Rostock n. Schiedam. Nottingham. 11 v. Kingslynn te Rotterdam. Omlandia. 12 v. St. Nazaire te R'dam. Oos terdok. 11 v. Rotterdam n. Rendsburg. Paramouth 11 v. Rotterdam n. Ipswich. Prinses Wilhelmina, 11 v Londen te Rotterdam Poortvliet, verm. 13 v. Kotka n. Granville. Philetas, 11 Van Tanger n. Gibraltar. Pavo, 9 te Rotterdam. Pontot>10 te Gent. Ponza.'ll v. Zaandam n. Antwerpen. Remke Leny 11 te Vlaardingen. Rapid, 11 v. Stockholm te Antwerpen. Rian. 11 v. Newcastle te Rotterdam. Regeja, 11 v. Amsterdam n. Riga. Reliable, 12 v. Swansea te Amsterdam. Rieh Teekman, 11 te Amsterdam. Setas, pass, li Kiel Holtenau n. Stockholm. Spes, 11 v. Kalmar te Vesteras. Stella Marls, 12 v. Rotterdam n. Newcastle. Setas, pass. 11 Brunsbüttel n. Stockholm. Swallow, 11 te Vlaardingen. Silvretta, IX v. Brugge te Ceuta. Triton, 11 v. Hull te Rotterdam. Texelstroom, 12 v. Amsterdam n. Liverpool. Tilly, 10 te Otterbacken. Terschelling, 11 v. Londen te Amsterdam. Theano, 11 te Drogheda Timo, 11 v. Rotterdam n. Londen. Uni E, 11 v. Rotterdam n. Great Yarmouth. Violette Erica, 11 lv. Amsterdam n. Toppila. Vrijburgh, pas. 12 Kp. Finisterre n. Casablanca. Victory, 11 te IJmuiden n. Hamburg. Wolanda, 11 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Westkust, 11 v. Goole te Elseneur. Zanzibar, 11 v. Rundvik te Amsterdam. Zeehaan, 11 v. Foyness n Portsmouth. Zwerver, 12 bij Borkurr. r. Penryn. Zwaantiena, 11 v. Ornskoldsvik te Rotterdam naar Uitrecht. SLEEPVAART Humber, li 165 m. O.NO Kp. de Gata met bag germolen en bak. Loire, 11 250 m. O. ten 2. Malta- Thames, pass. 11 Wight n. Antw. met stoomschip Tyne, 11 340 m. Z. ten W. Fayal met 2 bakken. Zwarte Zee, n. Eng. ss. Mulberryhill 11 600 m. ZW. Fayal Schepen met passagiers, repatriërendeo en emigrerendeu Aldabi, verm. 22 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alhena, 12 v. R'dam n. Buenos Aires, 29 Rio d« Janeiro verwacht. Alnati, verm. 12 v. Bahia n. Anwterpen. Bloemfontein, vertr. 14 v. Antw. n. A'dam 18 naar Durban. Bonaire, 13 Plymouth 15 Amsterdam ontschepen Boschfonteln. 14 Genua 16 Marseille verw. Boskoop, ca. 21 Brunsbüttel verw. Cottica, 14 Georgetown verw. verm. 21 v. Para maribo n. Amsterdam. Groote Beer, 13 Hallfax. 1 New York verw. Indrapoera, 19 Colombo, 23 Belawan 1 Dec. Dja karta verwacht. Jagersfontein. 15 East London, 17 Durban verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 19 Suez, 29 Amsterdam verwacht. Maasdam, 17 Hallfax 19 New York verw. Nieuw Amsterdam. 16 Southampton n. Le Havre 17 Rotterdam verwacht Noordam. 15 v. New York a. d. Hoek v. Holland verwacht. Oranje, 20 Colombo. 23 Belawan, 26 Priok verw. Oranjefontein, 18 Las Palmas, 24 Amsterdam verwacht. Oranjestad, 23 v. Madeira 19 Amsterdam verw. Rijndam, 15 v. Kingston te New York 16 van New York n. Rotterdam. Sibajak, 15 Aden, 21 Colombo, 30 Fremantle. Westerdam, 15 v. R'dam te New York verw. Willem Ruys. 12 v. Priok n. Rotterdam 13 Sin- eapore. 17 Colombo verwacht. Willemstad. 15 Curacao 17 Aruba verwacht. Zuiderkruis, 1 Fremantie, 17 Melbourne, 20 Syd ney verwacht. Seven Seas. 22 Fremantle, 27 Melbourne, 29 Syd ney verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11