Overwinningen in het verschiet voor Haarlem en Stormvogels D.K.W. Spiegel ZEGT U DAT IETS? i De opstellingen T. V. Service Sporten IHJ te sterk voor Harlem Tigers in de basketball competitie Sport tijdens het weekeinde BMHC speelt thuis tegen HHIJC in de hockeycompetitie Beroepsvoetbalbond nu ook accoord „Wij zijn twee jaar hoofdbestuurslid" Black Pirates versloeg ook The Typhoons Courses op Mereveld ZATERDAG 13 NOVEMBER 1954 5 ZWEMMEN KORFBAL HOCKEY HANDBAL H. J. M AERTENS N.Y. f6375.' GARAGE DEN HOUT Bruinvelds en Swart: Sportclub VW 1903 I der j Cricket op ijs Grote belangstelling Ook zonder schaatsen Scores Minder serieus in BAKKER's Snackbar Biljarten Om de Svenska Kannan met HET COMPETITIEPROGRAMMA van de K.N.V.B. is het op liet ogen blik eigenaardig gesteld. De vraag is namelijk of de nu lopende competitie wel to een einde gebracht zal worden. Men weet dat hierover hedenmiddag ii Utrecht de beslissing zal vallen. Verwerpt men de voorstellen van het Êonds- bestuur omtrent de toekomstige samenwerking met de N.B.V.B., dan zal uiter aard het programma normaal worden voortgezet; neemt men ze aan dan zullen de wedstrijden naar alle waarschijnlijkheid vervallen en zal zo spoedig mogelijk met de opgenomen prof-elftallen een nieuw wedstrijdprogramma worden opgesteld. Daarbij is er echter ook nog kans dat cle profclubs over de thans be staande afdelingen verdeeld zullen worden, waarbij uiteraard de resultaten van de eventueel gefuseerde clubs moeten vervallen. Hoe dan ook, men zal moeten afwachten hoe de belangrijke vergadering van hedenmiddag verloopt en wat daarna beslist zal worden. De thuis spelende clubs zijn morgen Stormvogels en Haarlem, die tegen respec tievelijk Be Quick en HVC in het veld komen. Beide wedstrijden moeten door de thuisclub gewonnen kunnen worden. Be Quick staat met 'vier punten uit zeven wedstrijden op de een na onderste plaats en HVC is er in de andere afdeling met vijf punten uit acht wedstrijden niet veel beter aan toe. Voor Haarlem echter is het toch op passen, omdat de Amersfoorters verleden week verrassend goed voor de dag kwa men in hun thuiswedstrijd tegen het dit jaar zo constante AGOVV, dat met een drie-nul nederlaag huiswaarts ging. Niet temin voorspellen wij voor Stormvogels en Haarlem ruime overwinningen. VSV heeft het tegen GVAV in Gro ningen minder gemakkelijk. Alleen Hee renveen slaagde er totnutoe in de Gro ningers een nederlaag toe te brengen. EDO kan tegen Zwolse Boys winst behalen. De Zwollenaren hebben een punt meer dan de Haarlemmers met een wedstrijd meer gespeeld. Van de zes behaalde punten be haalden de Boys er echter reeds vijf op eigen veld. En dat moet de EDO'ers toch wel iets zeggen over de kracht van de gastheren op eigen veld. De standen zijn: Leeuwarden 8-12 Aiax 8-T> AGOVV 9-11 DOS 8-12 GVAV 7-10 Volewiickers 8-11 DWS 8-10 F.nsch. Boys 7- 9 Heerenveen 8-10 Rietersbl. 9- 9 8- 9 S*ormv. 7- 8 Haarlem 8- 8 Go Ahead 8- 8 Vitesse P- 8 NEC 6- 7 FHnkwijk 7- 6 Ferardes 8- 6 VSV 8- 6 7""->ise Boys 8- 6 HVC 8- 5 F-DO 7- 5 Flauw Wit 9- 5 Pe Ouick 7- 4 Wageningen 5- 4 Veendam 7- 1 In de tweede klasse staat HFC voor de zware taak Raniditas een of twee punten afhandig te maken. Tn hot. gunstigste fe- val zien we een geluk snel in het verschiet voor de thuisclub. RCH heeft het Zondag niet miri^er gomakkeHik in de uitwedstrijd tegen FRC. Dit wordt een weds+rud met de bovenste plaats in 2 B als inzet. De Bac'ng zal met één punt meer dan te vreden kunnen zijn. Zondagmiddag houdt de R.K. Zwem vereniging ,.De Watertrappers" haar eigen jaarlijkse zwemfeest in het Sportfondsen- bad. Een groot aantal leden doet deze middag examen voor de verschillende K. N.Z.B/-zwemdiploma's. Er zijn voorts af val wedstrijden voor de jeugdige, in jaar klassen ingedeelde. DWT-leden en tot slot volgt de waterpolowedstrijd tussen de sterke eerste-klasser Nereus uit Zaandam en de DWT 1 heren. De hoofdwedstrijd wordt echter ge vormd door de onderlinge zwemwedstrij den. In vele groepen verdeeld nemen hier enkele honderden DWT-leden aan deel. Zii komen alle uit tegen leden van eigen sterkte, zodat spannende wedstrijden verwacht kunnen worden. Animo Ready en Oosterkwartier hebben Zondag beiden een thuiswedstrijd; eerst genoemd twaalftal speelt tegen Olympia uit Bussum, waarin uitkomt de internatio- naal-speelster R. Smittenaar, en Ooster kwartier krijgt bezoek van Amsterdam- Zuid. Beide wedstrijden zullen ongetwij feld een spannend verloop hebben, waarin de kansen op succes van Animo Ready groter zijn dan die van Oosterkwartier. Haarlem I gaat naar Wormerveer om te trachten tegen Groen Geel een winst punt rijker te worden. In de derde klasse is voor Watervliet reeds een revanche-wedstrijd vastgesteld. Het speelt op Zaterdag van 35 uur tegen Z.K.C. in Zaandam. Z.K.C. heeft uit de vijf gespeelde wedstrijden negen winst punten behaald. Het boekte vier over winningen en één gelijk spel (tegen Sport Vereent). Watervliet, dat uit zes wedstrij-. den tien winstpunten behaalde, leed éért nederlaag en wel op eigen veld tegen Z.K. C. Doch toen was Watervliet zonder Wede- meyer. De wedstrijd is derhalve van veel belang voor beide ploegen; gezien de grote schotvaardigheid moet Wedemeyer c.s. thans revanche kunnen nemen. Voor Aurora, Sport Vereent en Nieuw- Flora zijn geen wedstriiden vastgesteld. Van de reserve twaalftallen komt slechts Haarlem 2 in het veld; het gaat op bezoek bij Koog Zaandijk 3, dat op eigen terrein altijd moeilijk te verslaan is. Na de regenachtige Zondag van de vorige week hopen de hockeyers oo milder weers gesteldheid om na drie Zondagen met slechts weinig wedstrijden eindelijk weer een volledig competitieprogramma te kun nen afwerken. Het wordt voor de eerste klassers de zesde, voor lager geplaatste teams in enkele gevallen al de zevende wedstrijdzondag. HHIJC komt om half drie op bezoek bij BMHC op het terrein achter Zomerzorg aan de Brederodelaan te Bloemendaal. Het kan een herhaling worden van vroegere wedstrijden. En het zou niet de eerste keer ziin als de koploper HHIJC het in Bloemendaal niet tot een overwinning zou weten te brengen, want de ontmoeting uit tegen BMHC is elk jaar de zwaarste opgave van het gehele seizoen voor de „Hei-hoërs". De Bloemendaalse hockeyers zullen het echter zonder Bouwman moeten stellen. Een troost is, dat bij HHIJC R. Kruize, die tot Januari rust moet houden, in de voor hoede ontbreekt. Het eerste dameselftal van BDHC reist Zondagmorgen naar Wassenaar om alsnog de, vorige week afgelaste, wedstrijd tegen Kieviten te spelen. De thuisclub maakt dit seizoen haar debuut in de eerste klasse, echter op wonderbaarlijk goede wijze. Handhaaft BDHC echter het spel van de laatste weken, dan betekent dit voor de Bloemendaalse hockeysters ongetwijfeld weer een stap dichter naar het westelijk kampioenschap, heteen een mooi geschenk zou zijn voor het veertig jarig bestaan van deze Bloemendaalse dameshockeyvereni- ging. Ter gelegenheid van dit achtste lustrum worden vanmiddag op de velden aan de Zeeweg onderlinge sixes gespeeld. Ook in de overgangsklasse (heren) is er een wedstrijd vastgesteld tussen BMHC en HHIJC. De reserve-elftallen van beide verenigingen ontmoeten elkaar om één uur op bet terrein in Bloemendaal. Alli ance gaat op bezoek bij en in Amersfoort. In beide gevallen komt cle clubs uit deze omgeving ten minste een verdeling der punten toe. Promotieklassers Daar het Zondag een inhaaldag is, zijn er voor de promotieklassers uit deze om geving slechts enkele wedstrijden vastge steld alleen voor dameshockev-elftallen. Alliance bindt om elf uur in het Heem- steedse Sportpark de strijd aan met Be Fair en het thuissnelende team zal na af- loon ongetwijfeld het puntental met twee hebben vermeerderd. BDHC II zal het uit tegen Victoria in Rotterdam niet gemakkelijk krijgen en BDHC on eigen terrein (om elf uur op het veld achter Zomerzor"- de Brederode- laput tegen Laren evenmin. De herenpromotieklassers Strawberries en HBS. die niet in 'dezelfde afdeling ziin ingedeeld, ontmoeten elkaar voor een vriendschapneliike wedstrijd, om twee uur in ^et sportpark Schoonenberg aan de Driehuizerkerkweg te Velsen. Van de districtsklassers uit de afde ling Haarlem komen alleen Concordia en Foresters met de damesteams en de Rapi- ditas-heren in het veld. De eerstgenoemde speelt in Amsterdam tegen het sterke ADA, dat de rood-witten stellig tot de grootste krachtsinspanning zal dwingen voor het boeken van succes. Foresters heeft tegen de buurtgenoot AVA uit Alkmaar een redelijke kans op de pun ten, evenals Rapiditas, dat weliswaar een zware uitwedstrijd tegen het Utrechtse UD tegemoet gaat, maar in kracht de baas kan zijn. Op de Haarlemse velden kunnen we een spannende ontmoeting verwachten tussen yyyyyyyyyyyyyy fi De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem, die Zondag in het veld a komen, zijn als volgt samengesteld: HAARLEM: doel: Snijders; achter: Laan 5 en Odenthal; midden: Kors, De Voogd i en Barends; voor: Jacob, Roozen, Kam- p g perveen, Smit en Grceneveld. E.D.O.: doel: Koelemij; achter: Berends en Bax; midden: Snijders, Koning en Vervoort; voor: Spiers, Mul, Roodse- laar, Kops en Klein. STORMVOGELS: doel: J. Venus; achter: Van den Oever, en Post; midden: F. Venus, H. Snoeks, v. d. Velde; voor: Luppens. J. Snoeks, v. d. Meer, Veld man en Tol. V.S.V.: doel: Van der Wint, achter: Schoon en Wey; midden: Tielrooy, Hazeveld en Van Gerven; voor: v. d. Kuil, Spaans, Zwanenburg Belfroid en De Graaf. R.C.H.: doel: Van der Voort; achter: Van der Brink en Jansen; midden: Kruyer, De Vos en H°°gendoorn; voor: De Jong, Honout, Van Braam, Biesbrouck en Couwenhoven. H.F.C.: doel: Van der Lee; achter: Dek- ker en Wijkhuizen; midden: Bijleveld. Molijn en Hein Winter; voor: Hans Winter, Corbeth, De Nijs, Oud en Engelenberg. KENEMF.RS: doel: Groot; achter: Le- jeune. Van Luin; midden: v. d. Oute- naar. Schaaner. v. d. Plas; voor: Jansen Jr., v. d. Sluis, Jansen Sr., Kops en Mosk. BEVERWIJK: doel: Raap; achter: Marx en Lorjé; midden: v. d. Pas, Minneboo 3 en Bouvré; voor: Springer, Minneboo, 8 Ketting Sr., Ketting Jr. en Van Lint. 8 XX»OOOOOOCOCX3COSCOCCOCOOCXX>OOOOOCOCOOCODOCOCX»<»OC)OOOOC de Rapiditas-reserves en De Blinkert. Het lijkt ons dat de gasten ditmaal aan het langste eind gaan trekken. Concordia 2 zal bij de dames tegen CSV moeten bewijzen, dat haar eerste overwinning van dit sei zoen geen toeval was. Natuurlijk wordt de meeste aandacht op geëist door de dameswedstrijd Rapiditas HOC. Er zal zonder twijfel felle strijd ge leverd worden, waarbij het HOC gaat om behoud en versteviging van de leidende positie, terwijl Rapiditas deze gelegenheid wel moet uitbuiten om tot volle winst te komen. Wil deze ploeg tenminste aanslui ting met de leiding houden. De eerste wed strijd van dit seizoen eindigde in een drie drie stand, maar het zou ons niet verbazen als nu de thuisclub met de volle winst gaat strijken. De Beverwijk-teams spelen thuis tegen respectievelijk de Blinkert-dames en de HOC-heren. De dames doen dat met maar een zeer kleine kans op succes, maar voor de heren ligt de verwachting heel wat gunstiger. We zijn verder benieuwd of Heemstede, dat door de vele terrein-afkeu ringen totnutoe maar één wedstrijd speel de, nu eindelijk eens tussen de lijnen kan komen. Het speelt in elk geval met goede kansen tegen Rapiditas 2. THB moet zich voorbereiden op een nederlaag in Heiloo tegen Foresters 2. In tegenstelling tot Zandvoortmeeuwen, dat een gemakkelijke zege kan behalen op IJmond 2. Bij de herenwedstrijd Concordia 3de Blinkert 2 verwachten we een spannend duel. ADVERTENTIE Nassaustraat 5 - Haarlem - Telefoon 15220 ADVERTENTIE 1 tons gesloten bestelwagen, oersterk, zeer zuinig Wagenweg 164-168 - Haarlem In een Vrijdag gehouden ledenvergade ring van de Nederlandse Beroepsvoetbal bond hebben, naar het hoofdbestuur van de N.B.V.B. meedeelt, alle tien leden zich accoord verklaard met de compromisvoor stellen, zoals deze door de urgentie-com missie van de K.N.V.B. en een bestuurs- delegatie van de N.B.V.B. zijn geformu leerd. Naar aanleiding van de verklaring van het hoofdbestuur van de N.B.V.B. dat zij geen deel meer uitmaken van dit hoofdbe stuur, verzoeken de heren Swart (Den Haag) en Bruinvelds (Amsterdam) op wier verzoek zoals bekend de heren Joos- ten (Geleen) en mr. Blauwhoff (Amster dam) in kort geding voor de president van de Amsterdamse arrondissementsrecht bank zijn gedagvaard ons mee te delen dat zij blijkens de notariële oprichtings- acte en blijkens notarieel vastgesteld pro ces-verbaal van de eerste ledenvergade ring voor de tijd van twee jaar tot hoofd bestuurslid zijn gekozen. Dit is, voeren zij aan, blijkens de statuten, een privilege voor de oprichters. Later hebben de heren Joosten en Blauw hoff aldus delen de heren Swart en Bruinvelds verder mede getracht hen te bewegen als zodanig af te treden. De daar toe aan hen voorgelegde verklaringen, laat stelijk nog in September j.l., hebben zij geweigerd te ondertekenen. Aanvankelijk had ook de heer SteLnfurth uit Enschedé zich bij hun actie aangesloten. De heren Joosten en Blauwhoff zijn er echter Zaterdag j.l. in geslaagd aldus nog steeds de heren Swart en Bruinvelds de heer Steinfurth een aftredingsver klaring te laten ondertekenen in 's Herto genbosch. De heren Swart en Bruinvelds, die dit geweigerd hebben, verklaren voorts dat het onjuist is de heer Joosten „voor zitter van de N.B.V.B." te noemen. Hij is, voeren zij aan, omdat er een vacature was, door de ledenvergadering van 22 Juli 1954 tot hoofdbestuurslid gekozen. Volgens ar tikel 12 van de statuten kan hij slechts in een hoofdbestuursvergadering tot voorzit ter worden benoemd, en dit is, besluiten zij, nooit geschied. N.B.V.B. handhaaft verklaring Met betrekking tot deze commentaar van de heren Swart en Bruinvelds deelt het hoofdbestuur van de N.B.V.B. mede dat het zijn gisteren afgelegde verklaring vol ledig handhaaft en het niet nodig acht nog verder op de verklaringen van genoemde heren in te gaan. Tijdens de buitengewone ledenvergadering van VVV, die in de loop van de volgende week zal worden gehouden, zal een voorstel worden gedaan om de eventueel nieuw te vormen vereniging de naam Sportclub VVV 1903 te geven. Voorts ligt het in de be doeling de kleuren geel zwart te handhaven en de beide trainers (van WV en Venlo '54) in dienst te nemen. Over het terrein is nog geen overeenstemming bereikt. NIET ZELDEN hoort men de cricketers in Nederland klagen over het veel te vroeg beginnende en veel te lang durende voetbalseizoen. En terecht. Er blijft te weinig tijd over voor een werkelijk interessante com petitie. Hetgeen overigens niet weg neemt dat de cricketers door hun en thousiasme voor het spel geen mis lukte seizoenen kennen en ieder jaar weer voor zo veel hoogtepunten zor gen dat het ledental vooral door de toeloop van jongeren nog steeds toeneemt. Een verheugend verschijnsel voor een sport, die een zo grote vor mende waarde heeft. WIJ WILLEN het ditmaal echter niet hebben over alle voordelen, die het be- beoefenen van cricket met zich brengt. Wij wezen slechts op het korte cricket seizoen, omdat er nog andere jaargetijden zijn waarop men cricket kan beoefenen. In Nederland wordt bijvoorbeeld in de Houtrusthallen in Den Haag ook 's win ters cricket gespeeld. Er is belangstelling voor, maar het blijft natuurlijk een niet alleszins bevredigende vervanging van wat men des zomers in de buitenlucht speelt. Dat indoor-cricket kent men ook en uiteraard veel intensiever in Engeland, waar duizenden Vrijwel de gehele winter door oefenen om hun bowling- en bat tingsprestaties op te voeren en waar voor al jongeren zich onder bekwame leiding voorbereiden op het zomerse .cricketsei zoen. Maar daar in Engeland kent men of liever, kende men ook cricket op het ijs. Niet zo maar, omdat chauvinisme eenvoudig geen afscheid konden nemen van de typische sfeer van de cricketwed strijden en in ijscricket een welkome ver lenging zagen van het seizoen, maar se rieus bedoeld en met het zoveel mogelijk handhaven van de normale regels. CRICKET OP HET IJS, Er is wat fan tasie voor nodig voor de Nederlandse cricketer om het zich voor te kunnen stellen. En toch werden er vele honderden wedstrijden gespeeld in de vorige eeuw, die stuk voor stuk grote belangstelling trokken. En dat ondanks vorst, sneeuw, hagel of wat voor narigheden meer. Voor het spelen van ijswedstrijden zocht men vooral grote vijvers. Bounda ries kende men in het algemeen niet. Slaagde de batsman erin de bal met een forse slag een uitzondering overi gens over het ijs te jagen, dan werd er net zo lang gerund totdat de bal terug was. En dat kon zo wel eens even duren* Waarbij men zich overigens niet moet denken dat het runnen tussen de wickets de stumps stonden in houten blokken zo'n eenvoudige opgave was. Tippen de batsman bij zomercricket heel even hun bat in de poppingcrease, bij winter- cricket op het ijs gleden de runners op hun schaatsen vele meters achter het wicket door, waarbij zij weinig normale bewegingen maakten om tot stilstand te komen, te draaien en weer een run te schaatsen. Tijdens dit runnen kortten de niet in geschakelde fielders zich de tijd met het vrolijk op en neer schaatsen totdat de bowler aanstalten maakte de volgende bal van zijn over (vierballen) los te gaan laten. Dat bowlen overigens bleek nog moeilijker dan het batten en fielden. Vooral de kunst om niet eerder bij het bowlingwicket te zijn dan de bal zelf verstonden vele bowlers in het begin zeer moeilijk. De fielders, die nog de meeste moeite hadden met de vraag hoe zich staande en warm te houden, namen verder de meest zonderlinge standen aan als een bal op hen aan werd gespeeld. Meestal knielden zij zo vlug mogelijk op het ijs, omdat bukken in veel gevallen tot gevolg had dat er weer een ster meer in het ijs kwam na een wat pijnlijke val. Dikwijls rookten de in dikke overjassen gestoken fielders enorme pijpen om zich daaraan de handen zo af en toe wat te warmen. EENS het was in December 1840 kwam een slimme Engelsman op het idee om eens een wedstrijd te spelen tus sen een elftal op schaatsen en een zonder. De niet-schaatsers wonnen met 102 tegen 58 runs, waarmede wel bewezen werd dat het gemakkelijker zonder ging. Niet temin besloot men de moeilijkste vorm te handhaven. Een vorm overigens, die steeds als er weer ijs op de vijvers lag, problemen met zich bracht. Toen het in 1814 twee maanden hard vroor besloot men een wedstrijd op de Thames te houden. Dui zenden kwam om het wonderlijke schouwspel te zien. Iedereen wilde echter zo dicht mogelijk bij de wickets staan om capriolen van de spelers te zien. De wed strijd ging niet door omdat later een deel van het publiek waarvoor men op de wal grote vuren had gestookt veel liever op het ijs mee wilde fielden. Een ander probleem ontstond toen er gens in Yorkshire een batsman bij een onverwachte beweging door het ijs zakte en in de diepte verdween, maar enkele seconden later clean bowled ging. En wat te zeggen over de wijze van uit gaan van een batsman die moeilijk op de schaats kon blijven en met een spec taculaire salto op de bal terecht kwam? IN HET ALGEMEEN werden er door de schaatsende cricketers minder runs ge maakt alleszins begrijpelijk overigens dan normaal op 'n cricketveld worden gescoord. Daarom maakte een match in Yorkshire in 1838 historie. Toen werden er namelijk niet minder dan 698 runs ge maakt voor het verlies van slechts veer tien wickets. Harewood scoorde 486 runs, Stank, de tegenpartij, 212 voor vier wickets. Een zekere Barrett maakte in deze wedstrijd een dertien de verste hit ooit op ijs gegeven leverde drieën twintig runs op en zorgde in niet geringe mate voor de verwarming van de fielders door in één over van vier ballen vijfentwintig runs te maken. In dezelfde wedstrijd ging iemand uit voor „touched ball". Waarschijnlijk was die ook op de bal gevallen. De winter van 1878 op 1879 toen Geheel volgens verwachting heeft het team van de Harlem Tigers tegen de Indisch Hollandse Jongeren geen winst kunnen boeken. Zelfs heeft het èr enige tyd naar uit gezien dat het voor de ploeg van Soomer een débacle zou worden. eHt team van de IHJ zag kans een 3713 voorsprong te ne men door een grote productiviteit, waar tegen de verdediging van de Tigers niet op gewassen bleek. Mede door de „show"-ver- toning van IHJ kregen de Tigers echter dikwijls zoveel kansen, dat de grote achter stand weer weggewerkt kon worden tot 4224, waarmede ook het einde kwam. In de eerste helft van deze ontmoeting zag het er niet naar uit dat de nederlaag van Harlem Tigers zo groot zou worden, aan gezien beide ploegen aardig tegen elkaar opwogen (rust 1811). Hierna kwamen de IHJ'ers echter pas goed los en de veelvuldige aanvallen werden meestentijds op fraaie wijze afgewerkt. Vooral het trio De Sander, Parola en Kam perveen wist hier goed raad mede en vooral deze spelers waren het die de score snel deden stijgen tot 3713. Een bijzonder fraai afstandschot deed bij het ingaan van de laat ste drie minuten de stand 4220 op het scorebord verschijnen. Hoewel hierna nog aan beide zijden strafworpen werden gemist, zagen de Tigers toch nog kans iets van de achterstand in te lopen. Bij IHJ was natuurlijk ook nu weer De Sander topscorer. Bij de Tigers nam Soomer de meeste punten voor zijn rekening. Dames Iu de eerste klasse dames bood de Vel- sense Exercitia ploeg voor de rust nog aardig tegenstand tegen het kampioensteam van HOC. De zóne-verdediging bleek lastig te nemen, doch toen de HOC-dames het van een afstand gingen p-oberen, bleek de Exer citia veste ineen te storten, zodat HOC we derom een grote zege behaalde. PSVH heeft ook tegen de reserve-ploeg van Sportclub Haarlem danig teleurgesteld. Hoewel de Sportclub met enige invallers in het veld verscheen, moesten de politieman nen toch met een nederlaag genoegen nemen. Door deze nederlaag bleef SC Haarlem 2 in de running, terwijl het team van Feenstra zich thans wel als uitgeschakeld kan be schouwen voor de bovenste plaats In de tweede klasse. Indien wij de uitslagen bezien vallen er enige verheugende resultaten te bespeuren. De nieuwe vereniging Tramvogels behaalde de eerste zege. hetgeen de ploeg zeker zelf vertrouwen zal geven. De uitslagen van Vrijdag waren: Dames: HOC 1Exercitia 1 583; The White Stars 2SC Haarlem 2 2918. Junioren (meisjes): IHJSC Haarlem 10—5. Heren: The Typhoons 3SC Haarlem 3 77—5; PSVH 1—SC Haarlem 2 17—22; IHJ 1Harlem Tigers 1 4224; Tramvogels 1 The Typhoons 4 2422. Junioren (jongens): IHJZBVS 4315. Door een fraaie en volkomen verdiende zege tegen The Typhoons is het team van The Black Pirates er in geslaagd alleen de leiding te nemen in de eerste klasse. Deze overwinning is voor 'n groot deel te danken aan de Piratenspeler Ruud van Elk, die op het juiste moment kans zae zijn Dloeg aan de leiding te helpen (2927). Hij maakte tevens met zijn laatste doelpunt de nederlaag van de districtskampioenen tot een feit (34—28). Hoewel de wedstrijd zeker geen hoog peil bereikte, werd dit voor een groot deel ver goed door de snelle en dikwijls bijzonder fraaie combinaties, terwijl ook de grote pro ductiviteit van beide ploegen de wedstrijd zeer aantrekkelijk maakte. Beide teams begonnen uitstekend en nadat Typhoons onder luid gejuich kans had ge zien de leiding te nemen, kwamen de Pira ten diredt met een afdoend antwoord. In de eerste helft bleef de strijd fel en spannend en nadat beide ploegen om beurten de leiding hadden genomen, nam de ploeg van Meen- horst uiteindelijk een kleine ^oorsprong bij het ingaan van de rust (1815). Natuurlijk kwamen de kampioenen direct na de thee terug en zij slaagden er dan ook vrijwel niemand voor zijn plezier de bronchitis veroorzakende wind trotseerde was voor de cricketers een buiten kansje. Vrijwel iedere dag werd er ge speeld en niet zelden besloot men maar driedaagsen te houden, omdat het weer bericht toch van aanhoudende vorst van meer dan tien graden! melding maakte. Een paar jaar later maakte men het nog gekker. We gaan 's avonds bij maan licht spelen, opperden enkelen. Er kwam een menigte nieuwsgierigen naar het Windsor Home Park, maar het experiment werd een mislukking. Voor wat betreft het vertoonde cricket althans. De toe schouwers hadden plezier genoeg. Ook al zagen zij slechts 32 runs gescoord door twee teams samen. CRICKET OP HET IJS. Men is er op den duur wat minder warm voor gaan lopen. In het begin van deze eeuw werd het nog wel serieus gespeeld, maar later ging men er wat meer plezier in zien. Degenen die ervoor gewonnen konden worden, deden dat meer om de sfeer dan om het actieve spel zelf. Ze begonnen sneeuw en hagelbuien te schuwen en vertoefden steeds meer voor het open haardvuur in hun clubhuizen, waar ze warme wijn dronken en (sterke) oricketverhalen ver telden. Waarin wij hun eerlijk gezegd geen ongelijk konden geven. E. K. in de stand weer in evenwicht te brengen (1919). Nadat deze stand enige minuten ongewijzigd bleef scoorden beide teams op nieuw (2222), waarna de Piraten uit liepen tot (2623). Ook nu gaf The Typhoons zich nog niet gewonnen en dank zij Argeloo en het inschieten van een strafworp werd de stand wederom gelijk (2626). Hierna bracht Dinkelberg de stand zelfs door een strafworp op 2726 voor Typhoons, waarna Van Elk onder luide toejuichingen eveneens de stand weer in evenwicht bracht door het inschieten van een toegewezen strafworp. Nadat Van Elk de stand op 29—27 in het voordeel van The Black Pirates had gebracht, slaagde Meenhorst er in zijn ploeg een nog grotere voorsprong te bezorgen (30—27). In de laatste drie minuten bleef het niet beperkt tot deze strafworpen, want nadat de Piraten de strijd gingen „bevrie zen", kwamen er vele strafworpen, hetgeen de stand deed oplopen tot 3228. Hierna maakte Ruud van Elk een einde aan de onzekerheid door op fraaie wijze het laat ste doelpunt van de wedstrijd te scoren. Opvallend was wel het feit dat Hooyveld bij de kampioenen zeer slecht op schot was en grotendeels uitgeschakeld kon worden, waarvan vooral Dinkelberg goed gebruik maakte en de taak van zijn clubgenoot voor een groot deel overnam. Ongetwijfeld was hij in de ploeg van The Typhoons de beste man. Bij de Black Pirates was ook nu weer Jole op dreef. Klinkende overwinning In de dames eerste klasse behaalden de dames van The White Stars een klinkende zege op Rapiditas '31. Het reserve-team van Antilopen liet in de tweede klasse heren geen twijfel bestaan over he* feit welke team de leiding behóórt te hebben in deze klasse. De ploeg van Van Geens ^ehcalde een overtuigende overwinning tegen Schoten Giants (4328), waardoor Antilopen thans alleen met vijf overwinningen de leiding heeft genomen. De uitslagen waren: Dames: The White Stars 1—Rapiditas '31 46—16; RCH 1—Antilopen 4 12—3; HOC 2— Rapiditas 2 414. Heren: ZBV.S 2The Typhoons 4 3321; The Typhoons 1The Black Pirates 1 2834; Antilopen 2Schoter Giants 1 4328. Junioren: HOC ARCH (meisjes) 194; Antilopen AThe Typhoons (jongens) 5419. ADVERTENTIE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Rijksstraatweg 238 t.o. Haarlem-terrein mag de keuken gezien worden! Op de meest hygiënische wijze worden daar diverse spijzen, met smaak en toewijding klaargemaakt, uit de aller beste grondstoffen. Croquetten, Loempia's, Huzaren salades, Russische eieren, Nassi-goreng schotels, Cassata's, Café-fiitre enz. enz. De sluitingsmeeting op de baan Mere veld brengt als grootste attractie de re vanche der Grote Prijzen, waarin alle cracks, die elkaar de afgelopen zomer reeds zovele malen hebben bes'iookt, wederom present zijn. Echter met dit verschil, dat de winnaars van deze nummers met 25 m extra zijn belast. Hierdoor is een zeer open course ontstaan, waarin wel aanwij zingen zijn te geven, doch praotisch geen voorspellingen, daar de positie in de course doorslaggevend is. De constante vorm, waarin Madame B verkeert, doet de balans naar haar overslaan, gevolgd door Nellie Gregor, die vorige week zo verrassend Ma dame B klopte. Op zware baan zal de sterke Norton Williams nog een belangrijke rol meespelen. Niet minder hard en spannend zal het toegaan in de Zoom-prijs. De enorm ver beterde Nora Spencer, due in enkele weken van een matige draver naar de kwaliteit van een crack is gegroeid, kan hier haar vierde achtereenvolgende overwinning boeken. De concurrentie komt van stal Van Leeuwen met Oranje J en Our Volann, waarvan laatstgenoemde sterker wordt ge acht. Voor de Meierij-prijs bestond een dergelijk grote belangstelling, dat dit num mer reeds bij voorbaat is gesplitst. In de eerste afdeling kfin Otto H opnieuw win nen, vóór Odylie Spencer en Querie. De 2e afdeling wordt een vrij zekere zege voor Monsieur Hollo, die met Princess Nora en Prinses Zora de lakens wel zal uitdelen. De rest van het programma is voor de mindere klasse gereserveerd. In het 2600 m-nummer krijgt René M door zijn ont heffing van 20 m een eerste kans om Que- rida Donum de baas te blijven. De sterke Ronald, die in stijgende vorm loopt, is een mogelijke outsider. Om een keuze te maken uit het 19 paar den tellende veld, dat in de Baronie-prijs aan de start komt, is een haast wel on mogelijke taak, temeer daar de meeste paarden kortere afstanden gewoon zijn. Volgens zijn record is Reni Spencer het gunstigst geplaatst, doch gevreesd wordt, dat zyn uithouding niet voldoende zal zijn om zich in die eindstrijd te handhaven. Voor de paarden, die uit de achterhoede moeten komen, is het een zeer moeilijke opgave de openingen te vinden, die naar ae kopgroep leiden. Mocht Roi de Cinq Mille die vinden, dan zal hij eveneens dichtbij eindigen. Gezien het voordeel, dat de koppaarden in dit grote veld hebben, wordt verwacht dat Ren! Spencer zal win nen, voor Speedy Lady en Relna J H. Nu Sylvester Hanover blijk heeft gege ven minder fouten te maken, wordt dit veelbelovende jonge paard de overwinning toegedacht in het openingsnummer, waar in Sietze, Ramses en Sonja Norton voor de plaatsen m aanmerking komen. Een monté-draverij besluit dit uitermate geslaagde programma. Rina Gay zal hierin voor de derde keer kunnen winnen, vóór Lea V, Olga Axworthy en Meeske S. De uitslagen van de biljartwedstrijden om de Svenska Kannan luiden: Lunenburg 250 250 26 49 öiöl Willemse Steffers 250 350 198 350 15 15 41 96 13.20 23.33 Dickmann Noordman 250 250 250 149 20 20 45 25 12.50 7.45 Swart Dollé 225 250 183 250 27 27 29 46 6.77 9.25 Dickmann 250 250 250 77 18 18 47 12 13.88 4.27 350 250 327 250 20 20 130 39 16.35 12.60 De grootste vijand van cricket is de regen de grootste vriend de zon. De slechte weersomstandigheden tijdens de zomer in Engeland brachten de Engelsen er in de vorige eeuw toe hun spel ook 's winters op het ijs te gaan spelen, zoals men in het bovenstaande kan lezen. En omdat wij geen plaatje hadden van dergelijke cricket festijnen, hebben wij een zonnig prentje uitgezocht met een zestal negerjongetjes tijdens een jeugdwedstrijd in Engels Oost-Afrika. HAGENAAR VERLOOR. In een gevecht over tien ronden, gehouden in het Casino Bellevue te Manchester, won Sullivan, boks kampioen middengewicht van Engeland en het Britse rijk, op punten '-an de Nederlan der Jan Hagenaar

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7