s Gillette ZE VEN DA GEN HAARLEM cadeau DE SINT Het kind Geschil om verkoop van hotel voor Amsterdams Gerechtshof JAN VAN DER PIGGE BRONCHITIS „Wat zit er in Sinterklaas?" Inmiddels nieuwe gegadigde op het tapijt verschenen Raadsleden en regenten op excursie ZONNEWARMTE „De Spaarnestad" Pastoor Jongejan plotseling overleden De garderobe van de Sint op „pakken"-dag Van mensen en dingen onder de Damiaatjes „Stadion en de kerk" Brillenspecialist Schmidt VRIJDAG 19 NOVEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Slavenburg contra Funckler fl RUCKLED Naar'Groningen en Terneuzen scheerapparaaL Een 99goeie morgen" begint met Gillette! Alleen is beter dan die van onze voortreffelijke VICTORIOUS WALES SEVEN SISTERS WALES Alleenverkoop Uitvaart vastgesteld op Maandag J. B. Wesselink overleden Zeker In eigen boezem Goud Nieuwe pui SINTERKLAAS'AVQNBMARK1 Twintig jaar Actie „De grote trek" Veemarkt Leiden Voor het Amsterdamse gerechtshof zün vanmorgen in het appèl van de civiele pro cedure van de N.V. Slavenburgs Bank te Rotterdam en de N.V. Grand Hotel Funck ler te Haarlem de pleidooien gehouden. Slavenburg, die in het gebouw aan de Kruisstraat een nieuw bijkantoor wil ves tigen, stelt namelijk dat op 17 Juli van het vorige jaar mondelinge overeenstemming over de verkoop van de totale inventaris werd bereikt. De N.V. Funckler ontkende dat, waarna Slavenburg langs juridische weg de tegenpartij tot realisering van de verkoop trachtte te dwingen. In eerste in stantie op Dinsdag 22 Juni heeft de Haar lemse rechtbank de bank niet ontvankelijk verklaard in haar eis. Mr. J. P. van Loon uit Rotterdam die voor het Hof voor de eiseres pleitte, ging de redenen na waarom de aandeelhouders van Funckler het hotel wensten te verko pen. Dit bedrijf is namelijk een familie- N.V. en de leidende figuren meenden, dat zij eens aan de voorziening voor de oude dag moesten gaan denken. Zij besloten daarom, mede omdat het hotel al geruime tijd met verlies werkte, het te verkopen. Daarbij kwam echter dat een contante ver koop catastofaal zou zijn omdat de fiscus in een dergelijk geval een bizonder grote heffing voor zich opeist. Men nam daarom een beslissing waarbij een klein gedeelte van de koopsom contant voldaan zou wor den en een groot gedeelte in de vorm van lijfrente. Niet verschenen Aan de eigenaar van het hotel werd de keuze van notaris en transportdatum over gelaten. Op de gestelde datum verscheen de eigenaar van het hotel niet. Hij meende namelijk, aldus pleiter, dat zolang hij zijn handtekening niet had gezet onder de acte, er geen koopovereenkomst bestond. Mr. Van Loon bestreed de stelling van Funckler, dat aanvankelijk niet Slavenburg, maar een makelaar zou hebben gehandeld. Die makelaar is door de directeuren van Sla venburgs bijkantoor te Haarlem aan de di rectie van Funckler geïntroduceerd en de mondelinge overeenkomst is ook later door commissarissen van Slavenburg goedge keurd, hetgeen, aldus mr. Van Loon, een normale gang van zaken is. Voorts was hij van oordeel, dat ook de acte van de notaris, waarin gesproken werd van koop inplaats van voorlopige onderlinge koop zeer zeker bekrachtigd had dienen te worden. Aan de hand van twee arresten van de hoge Raad betoogde mr. Van Loon dat de koop in ieder geval door moest gaan. Tenslotte meende hij dat de oorzaak van het niet doorgaan van de koop gelegen was in het (Super kwaliteit) Afm. 20/30 (le kwaliteit) Afm. 20/30 optreden van een vendumeester die de be jaarde eigenaar van het hotel zou hebben overgehaald, de mondelinge verkoop te annuleren. Hij persisteerde dan ook bij zijn eis. Nieuwe koper Mr. J. P. A. Viskil verklaarde als pleiter voor Funckler dat hij zich niet wenste te verdiepen in de fiscale consequenties van de zaak. Eveneens protesteerde hij tegen een uitlating van zijn tegenpleiter waarin een algemeen geëerd en geachte Haarlems makelaar op geringschattende wijze als vendumeester werd gekenmerkt. Voorts deelde mr. Viskil mede, dat en kele weken geleden een nieuwe koper voor het hötel is verschenen, die een hoog bod op pand en Inventaris heeft gedaan. Men wenst echter eerst de fiscale kanten van de zaak te bestuderen alvorens tot verkoop over te gaan. Mr.Viskil meende voorts dat degene die voor Slavenburgs Bank de onderhande lingen voerde, op het moment van de mon delinge overeenkomst nog niet de wette lijke vertegenwoordiger van deze N.V. was. De rechtbank heeft, aldus mr. Viskil, in deze zaak een zeer juist oordeel gegeven. Er is namelijk geen enkele reden om aan te nemen dat deze gedelegeerde gemach tigd was om transacties te doen, wel om een bod van Slavenburgs Bank over te brengen. Pleiter was van oordeel dat deze vertegenwoordiger in de procedure veel te belangrijk was voorgesteld. Het Hof zal op 31 December arrest wijzen. ADVERTENTIE ONZE TOONKAMER is thans gereed om U te ontvangen. U vindt daar een keurcollectie TABAKSPIJPEN Wereldmerken: COMOY (eigen import) CHACOM De JAN v. d. PIGGE PIJP (eigen import uit Londen) SPORTPIJPEN vanaf ƒ2.50. AANSTEKERS RONSON FLAMINAIRE (Gasaanstekers) en verder goed functionnerende aanstekers v.a2.10 en vele exclusieve ACCESSOIRES Vakkundige bediening. Volledige garantie en service. GROTE HOUTSTRAAT 81 Dinsdagen 23 en 30 November is onze zaak de GEHELE dag geopend. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is ge slaagd voor het doctoraal examen Neder lands recht de heer W. A. van Deth te Bloe- mendaal. ADVERTENTIE 1 één theelepeltje Om voor de toekomst een goed inzicht te krijgen in de mogelijkheden en wenselijk heden van ziekenhuisbouw en volkshuis vesting hebben gisteren de leden van de raadscommissie voor Openbare Werken en Volkshuisvesting een excursie naar Gro ningen gemaakt en zijn de regenten van het St. Elisabeth's gasthuis vandaag naar Terneuzen. Onder leiding van de voorzitter van de commissie, wethouder W. F. Happé, hebben de raadsleden gisteren een bezoek gebracht aan woningcomplexen in Groningen, waar vele moderne vindingen ter verhoging van het woongerief zijn toegepast. Wij noemen bijvoorbeeld de wasmachines bij de la vets in de woningen en de centrale droog- en strijkapparaten voor gezamenlijk gebruik met een muntmeterstelsel. De bediening van deze installaties wordt in een door de woningbouwcorporaties en de gemeente gezamenlijk opgericht vormingscentrum aan de huisvrouwen geleerd. Ook de electrische bijverwarming onder de ramen in de huizen heeft de aandacht getrokken. De raadscommissie werd voor gelicht door de besturen van de woning bouwverenigingen en op het gemeentehuis ontvangen door de wethoudster van Volkhuisvesting, mevrouw Aarsen-Jansen. Gistermiddag is het College van Regen ten van het St. Elisabeth's gasthuis onder voorzitterschap van mr. P. O. F. M. Cre- mers, burgemeester van Haarlem, ver trokken naar het nieuwe Protestants- Christelijke streekziekenhuis in Terneuzen om dat te bezichtigen. Dit ziekenhuis van ongeveer 180 bedden werd gebouwd door de bekende Haarlemse architect J. P. Kloos en trok wegens de daarin verwerkte nieuwe gedachten op het gebied van ziekenhuisbouw reeds aller - wege aandacht. Het kwam onlangs gereed. ADVERTENTIE "Ti Geef met St.Nicolaas deze Gillette 52A. Daar beleeft iedere man, élke morgen weer plezier van. Het is een ééndelig precisie apparaat, zware uitvoering, in sierlijk étui: met dis penser, bevattende 10 Blauwe Gillette mesjes Prijs r Gillette precisie scheerapparaten verkrijgbaar van F. 1.10 tot F. 25.- ADVERTENTIE WALES-ANTHRACIET 11.15 per HL 10.65 per HL BRANDSTOFFENHANDEL FRIESE VARKENMARKT 6—10 (Spaarne bij Viaduct) Telefoon 14164 en 13904 In de ouderdom van 66 jaar is Donder dag plotseling overleden pastoor G. A. Jongejan, die sinds Juli 1944 pastoor is van de parochie van de H. Johannes de Doper aan de Amsterdamstraat. Pastuur Jongejan werd 14 Januari 1888 in Schagen geboren. De 15e Augustus 1915 werd hij tot priester gewijd. Hij was ach tereenvolgens kapelaan in Den Haag en Amsterdam, waarnemend pastoor in As sendelft en tot zijn benoeming in Haarlem van No'./nber 1938 af pastoor te Zwijn- drecht. Zondagavond te zeven uur worden in de kerk aan de Amsterdamstraat de missen gehouden voor de overledene. Maandag morgen te half acht zijn de gezongen Lau den. Te tien uur volgt dan de plechtige uitvaartmis, tijdens welke op verzoek van de overledene geen lijkrede wordt uitge sproken. Wel wordt na de plechtigheden het Rozenkransgebed gebeden. De be grafenis is op het kerkhof Sint Barbara, vermoedelijk omstreeks half eerr. Slachtoffer van ver keer s-ongeluk op de Wagenweg Ten gevolge van een droevig ongeluk op de Wagenweg is Donderdagmiddag over leden de heer J. B. Wesselink, hoofdcom mies ter gemeentesecretarie van Haarlem. Omstreeks twee uur fietste hij gister middag op de Wagenweg en hij wilde links af de Hazepaterslaam oprijden. Uit tegen over gestelde richting naderde een autobus van de NZH. Een aanrijding volgde, waar door de heer Wesselink op silag dood was. De thans overledene is op 12 Juli 1897 te Haarlem geboren en bereikte dus de leeftijd van 57 jaar. Op 15 December 1913 kwam hij in dienst van de Armenraad en op 12 Juli 1915 bij de gemeentesecretarie. In de loop d'er jaren is hij opgeklommen tot hoofdcommies. De heer Wesselink was werkzaam bij de gemeente-belastingen, aanvankelijk bij de afdeling schoolgeld en de laatste jaren bij de afdeling straatbe lasting en precario. De heer Wesselink was een geziene fi guur op het Stadhuis, waar hij bijna veer tig jaar heeft gewerkt. Vroeger is hij scheidsrechter geweest van de Haarlemse Voetbalbond; ook leidde hij wedstrijden van de ^Koninklijke Nederlandse Voetbal bond. Wü zün eergisteren langer bü Sint Nicolaas gebleven dan wie ook. Wü hebben de goedheiligman gevolgd tot waar hü tenslotte alleen was, zijn kleedkamer. Wü hebben elk jaar al geprobeerd te weten te komen, wat de Haarlemse kinderen van Hem zullen krijgen, of ze braaf zijn geweest, of ze lief zijn geweest thuis, maar nooit heeft Hij ons daarop geantwoord, want Hij weet beter dan wie ook dat wij het toch in de krant zetten eneen gewaarschuwde kwajongen telt voor twee. Wel zei hij steeds, dat hij over ons tevreden was, over de manier waarop wij ons bord leegaten, over de snelheid waarmee wij altijd meteen opstaan als het zo ver is. Daarom zün we ditmaal meegegaan naar de kleedkamer, om heel eventjes een blik te slaan op"de pakken van de Sinterklaas. Dat is geweldig! Twin tig stralende pakken op een rijtje en Jan Monnikendam mag er op letten. Die heeft er voor alle zekerheid ook maar twintig gouden staven bü gezet, dan hoeft hij denken wü niet zo veel te poetsen, want één schone is er altijd wel bij- Wij snappen niet dat Monnikendam voor de kleren van de bisschop van Mira mag zorgen, want we hebben nog nooit zo'n kwajongen gezien. Hij maakt zijn eigen vrouw aan het schrik ken met namaakmuizen, hij gooit een fles inkt leeg op je pak en tien tellen later is er niets meer van te zien, hij wordt op getogen als hij een atoomrotje met naplof kan afsteken, hij is wat hij zegt „ik ben stapel, stapelgek op mijn vak". In 1901 bestond de zaak Monnikendam uit een inventaris van twee kwartjes snoepgoed. Nu, vorige maand, heeft hij een zen ding van 36.000 verschillende toeters naar Amerika gestuurd. En wat daartussen ligt? De bloei van een der best geoutilleerde feestartikelenzaken van West-Europa. Men kan er een dag ronddwalen en steeds opnieuw verrukt raken van iets heel geks of iets heel moois, bijvoorbeeld die antieke zijden kimono, die Jan dan ook niet verhuurt. Het eerste pak van Sinterklaas (1902) was van papier en het ging voor vijftig cent per uur de deur uit. Maar dat had St. Nicolaas er graag voor over. Op zes September 1944 waren er twintig van fluweel de deur uit, toen Sinterklaas in volledige veelvoudigheid moest onderduiken, de Zwarte Pieten zaten in hun schoorsteen en oppasser Monniken dam was ook in geen velden of wegen te bekennen. Jan's hoofd is goud waard. Daar zitten alle liedjes in, die in de goede oude tijd furore maakten. En dikwijls komen klein kunstenaars (Chiel de Boer, Alex de Haas, Heintje Davids, Willy Walden enz.) bij Monnikendam nog een liedje opschrij ven, dat niemand meer kent behalve hij. Twee-derde van de Haarlemse óudjaar-knallen komen uit Monnikendams kruitpot en in de Betuwe schieten 15.000 knal- kurkpistolen van hem 's zomers de schrik onder de kraaien- veren. Wij begrijpen echt niet dat zo'n man oppasser mag zijn van alle pakken van Sinterklaas. Maar die is wijzer dan wij, „ik ben zeer tevreden over Jan", zei Hij ons. De directeur van het Ge meentelijk Waterbedrijf Haar lem neemt liever het zekere voor het onzekere, want reeds nu maakt hij er de gebruikers op attent, dat zij verplicht De pop is dood.' En alle liefde van het moedertje is niet in staat de pop weer levend te maken. Broerlief wilde weten wat er in de pop zat en dat kwam hij gauw te weten. Wie het ook gauw te weten kwam? Krabbedoelie! De gitzwarte knecht van de Sint heeft het gezien. Alle verdriet van het moedertje is niet in staat de pop levend te maken; maar Krabbedoelie heeft 't gezien en in een van de grote koffers van Sinterklaas zit de mooiste pop van de wereld, met lange haren en een stemmetje in de buik, dat „moeder" zegt. Tranen met tuiten over de ver loren schatBroer zit voor straf op zijn kamer, maar heeft het graag over voor de machts positie die hij gekregen heeft; hij weet nu dat een pop een pop is! Maar hij weet niet wat Krabbedoelie met hem van plan is: de roe! Wij hebben met Sinterklaas in zijn kleedkamer gesproken over de dode pop. Het kleine vrouwtje krijgt een nieuwe, met net zoveel kleren als Sin terklaas zelf heeft: 20 jurken. Ze weet het al, we hebben het meteen verteld. „Kan ie Am- mie dan niet meer maken?", vroeg ze. „Je krijgt een nieu we Ammie", zeiden wij. Maar voordat nieuwe Ammie er is, blijft de oude Ammie dood. De kleine meid heeft het groot ste verdriet van de wereld. Het ts heerlijk dat Sinterklaas juist is gearriveerd. Maar over broer zijn we niet helemaal rustig. Hij heeft tegen een vriendje gezegd, dat hij nu ook wil we ten wie er in Sinterklaas zit. Het zal hem wel lukken. Wij bereiden ons voor op het de masqué, maar jammer is 't! „Ammie is dood!" verloren gegaan uit door vorst veroorzaakte lekken of door een aftapkraantje, dat open is blijven staan, moet worden be taald". Voorts worden er nog een reeks maatregelen opgesomd, die ten doel hebben om het wa ter tegen de bevriezing te be hoeden. Na raadpleging van het weerberieht hebben wij echter gemeend om al deze punten nu nog niet aan de openbaar heid prijs te geven. Wij wach ten tot het werkelijk dreigt te gaan vriezen en dan zullen wij alle te nemen voorzorgsmaat regelen uitvoerig publiceren. Men dient dus nog eventjes ge duld te hebben. En de meesten zullen wel hopen, dat in dit ge val van uitstel (een gerecht vaardigd) afstel komt. Wij hadden dit kader van daag zo graag gewijd aan de nog vers in ons geheu gen liggende intocht van Sint Nicolaas. Iedereen spreekt er nog over en meestal met lof en dat is een goed teken. Maar het telefoontje dat ons gistermiddag juist voor het draaien der persen een dodelijk ongeval op de Wa- genweg meldde, wil ons niet uit de gedachten. Met of zonder wisselbeker voor verkeersveiligheid: in Haar lem werden binnen enkele weken tijds drie ongeluk ken met dodelijke afloop geregistreerd. Zulke droeve feiten stem men tot nadenken. Want ergens moet er toch iets mis zijn met ons verkeer, beter nog met onze ver keer smentaliteit: het ver keer wordt immers door onszelf veroorzaakt. Daar om betekent elk verkeers ongeluk dat er gebeurt ook een verwijt en een verma ning aan ons eigen adres. De fietser die de voorrangs- regel verwaarloost.de wan delaar die op goed geluk een drukke weg oversteekt, de automobilist die denkt dat hij nog wel „even" langs zijn voorganger kan schieten, de motorfietser die er maar op losraast: zij zijn onze alter ego's. Want wij maken allen op onze tijd dezelfde fouten, uit overmoed, uit onwetend heid, uit balorigheid, uit nonchalance het meest. Te gen die feilen baten geen vlaggen-in-top, geen S.O.S. roepende houten agenten, geen affiches en geen wis selbekers. De verbetering moet bij onszelf beginnen. Op 23 November zullen de heer J. de Herder en mevrouw H. W. de Helder-Wigcherink, wonende aan de Gedempte Oude Gracht 57 in Haarlem, vijftig jaar getrouwd zijn. Bovendien leest dit echtpaar al die jaren onafgebroken Haarlems Dagblad/Oprechte Haarlemsche Courant. Dit al les is dunkt ons reden genoeg om er een groot feest van te maken. Voor het electrotechnisch be drijf C. Hartendorp was het gisteren een blijde dag. Om twee uur 's middags werd de deur in de nieuwe pui aan de Generaal Cronjéstraat 43 wijd geopend om de vele felicitan- ten binnen te laten. Want voor iedere zakenman is de dag waarop hij door een moderni sering en verbouwing kan to nen dat de zaak floreert, een gelukkig moment dat hij zijn leven niet vergeet. zijn te zorgen voor het vorst- vrghouden van de watermeter en de binnenleiding. „Schade toegebracht aan de watermeter door vorst of an derszins is voor rekening van de gebruiker", zegt hij streng en hg gaat verder: „Water, Volgende week Vrgdag 26 November gaan de leden van de R.E.M.O. feesten. De R.E.M.O. Rijwiel en motor- handelarenorganisatie gaat dan het twintigjarig bestaan vieren met een receptie in hö- tel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat. Al vermeldt do uitnodiging voor de receptie dit niet, we vermoeden toch wel dat de Remoïsten het niet bij een receptie zullen laten. Want de kaart vermeldt een feestcommissie en een huldi gingscommissie, zodat er nog wel wat meer zal gebeuren dan handen drukken. Op Dinsdag 23 November begint in Haarlem de traditionele Sinterklaas-markt en dit betekent dan dat de kooplieden dage lijks met hun kramen op de Botermarkt verschijnen en pas des avonds op 4 December hun Sint Nicolaas-artikelen voor goed zullen inpakken. Dat is gezellig. Er kunnen, wat ons betreft, niet genoeg markten in Haarlem zijn en de kooplieden delen sinds verleden jaar deze mening. Toen namelük is de markt een uitzonderlük groot succes geworden en hoewel dit voor een belangrük ge deelte was te danken aan het zachte weer, hopen de reizende handelaren toch dat de Haarlemmers ook deze keer bij hun bezoek aan de stad een kükje zullen nemen bü de stalletjes, die des avonds pas verdwijnen wanneer ook de winkels de deuren sluiten. Wü hopen dat ook, want hoewel de suizende lampen en de vette geur uit de frites-kraam onmisbare attributen zün voor een avondmarkt is er toch geen sfeer wanneer de mensen, de schuifelaars en de kopers absent zijn. Ook overdag kan men dagelüks op de Botermarkt terecht en wel vrüwel de gehele maand December, want na de Sint Nicolaas-tijd hebben de kooplieden eventjes rust, maar op 14 December begint de Kerst markt al weer, waarbü uiteraard de kerstartikelen een belang- rüke rol spelen. Ook de kerstbomen zullen weer een plaatsje op de Boter markt krügen, behalve op Zaterdag, want dan verhuizen alle dennebomen naar de Gedempte Oude Gracht. Dat wil de ver keerspolitie zo en daar kunnen wü inkomen, want ook wü zou den ongaarne zien, dat de boompjes onder de voet gelopen zou den worden. Nadat ds. J J. Buskes een maand geleden ter gelegenheid van de opening van de actie „De grote trek" in de Grote Kerk tijdens een bijzondere dienst van de Her vormde Kerk gesproken had over „De krant en de Bübel" sprak Donderdagavond dr. G. Snüders in dezelfde kerk tot besluit van de actie over „Het stadion en de kerk". De dienst was begonnen met het zingen van Psalm 42, verzen 1, 5 en 7 ,,'t Hijgend hert, der jacht ontkomen" en na schrift lezing zongen drie kerkkoren onder lei ding van mejuffrouw W. van EMik Gezang 117 a, verzen 1 tot en met 4. Dr. Snijders ging in gebed voor, waarna nog gezongen werd Gezang 116, verzen 1 tot en met 4. Dr. Snijders zeide, dat men na deze dienst niet stoppen mag met „De grote trek"; wel is de actie achter de rug, maar nu moet verder gewerkt worden. Ds. Bus kes heeft gesproken over „De krant en de Bijbel" en spreker had als onderwerp gekozen „Het stadlion en de kerk". Op het eerste gehoor zou men van een wonder lijke combinatie kunnen spreken. Toch houden de onderwerpen met elkaar ver band. In een stadion van bijvoorbeeld zestigduizend plaatsen komen van heinde en ver mensen bijeen; tevoren moet de verkeerspolitie de grote trek in goede ba nen leiden. In de „grote kuip" ziet men jonge getrainde athleten aan het werk en de toeschouvers vergeten voor korte tijd de zorgen van de dag. Op deze mander biedt de sport iets, waarmee men blij mag zijn. Paul us is ook in het stadion geweest. Vroeger was hardlopen een geliefkoosde sport. Er werd net zo lang gelopen tot er één winnaar was. Paulus wil van de men sen ook hebben, dat zij lopen en de enige prijs winnen. Dat klinkt somber als er zo vele deelnemers zijn en men zal het ge voel hebben, dat men het niet halen zal. Toch is het mogelijk, waarbij natuurlijk de factor geluk een rol meespeelt. Sprekende over de kerk zeide spreker, dat men haar vaak als iets ouds aanziet. Men moet echter proberen de kerk te zien als Paulus die als hardloper door de we reld is gegaan met een groot uithoudings vermogen. Paulus heeft de goede strijd ge streden. „Dat moeten wij ook doen", aldus spreker; daarbij zün nodig liefde, trouw en zelfbeheersing. Wanneer die in ons wo nen en wecken, dan bereiken wij wat in de toekomst. Dr. Snijders vervolgde, dat men in het stadion Tragiek aantreft. De athleten wor den toegejuicht als zij jong zijn. maar wor den zij ouder dan vergeet men hen spoe dig. Het publiek is dus wel wreed. In het leven gaat het ook zo; in de jeugd is men sterk, maar langzamerhand wordt het lichaam gesloopt. Van belang is het, dat de mensen zich als de vogels verenigen om naar elders te trekken; aan het einde van de actie „De grote trek" moet men verder trekken en lopen in de richting van Christus. Een ieder wordt daartoe uitgenodigd. Wij moe ten aldus dr. Snijders aan onze „grote Trainer" vragen aanwijzingen te geven en hoe te gaan. De gemeente diient trouw op de centrale training op Zondag te komen en in de kerk samen te oefenen. Gezongen werd nog Gezang 217. Gezang 111, verzen 2 en 4 en Gezang 282, verzen 1, 3 en 5. ADVERTENTIE BARTELJORISSTRAAT 21 - TEL. 11057 Lev. alle ziekenfondsen Aanvoer: stieren ^5, melkkoeien 45, vette koeien 275, varekoeien 238, graskalveren 64, vette kalveren 16, nuchtere kalveren 81, vette schapen 450, weideschapen 40, vette lameren 2137, varkens (zeugen) 14, Schram men 129, biggen 567, paarden 2, geiten 12, totaal 4085. Notering: stieren (fok) 300 tot 435; melk koeien 700915; vette koeien (schoon) 195— 270; varekoeien 500—780; vaarsen 475710- pinken 280—430; graskalveren 160—290; vette kalveren (levend) 220—265; nuchtere kal veren (slacht) 4055; nuchtere kalveren (levend) 105—120; vette schapen 90—110; vette lammeren 80—110; zeugen (drachtig) 230—350; sqhrammen 60—100; biggen 3545; geiten 10—25. Handel: alles matig, behalve schapen stug. Aanvoer goed. Schapen weer hoger dan vorige week. Tbc-vrije afdeling gewone aanvoer 84. Kaasmarkt Leiden Aangevoerde partijen: 41 Goudse en 7 Leidse. Notering: Goudse extra kwaliteit tot 2,65: Goudse eerste soort 2,40—2,48; tweede soort 2,25—2,39; Leidse tot 2,45. Handel voor beide soorten: lui.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 15