Burgemeester ontstak gistermiddag neon-verlichting in de Anegang Kerkdiensten Aan onze dammende lezers Jo Juda solist op V-concert Technisch Bureau Meypers Kort en bondig Grote Houtstraat ook in feesttooi DE PLASTIC ORNAMENTEN vClVeeAt SIOT DEFECT? Heemstede BloemetuJaal 11 W. Scholten nam afscheid van de belastingen A. van Geluk gaat „De Kondor" verlaten Onderwijsbenoemingen in Heemstede Jubilarissen bij GEB Geloof en Wetenschap Holland Nautic „Lange Jan" van Droste wordt afgebroken Veulen liep tegen auto op Burgerlijke Stand van Haarlem Annette de la Bije veel gevraagd in België ZATERDAG 27 NOVEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gistermiddag om vijf uur trok een zwij gende processie door de Anegang van de Kleine naar de Grote Houtstraat. Aan het hoofd van de stoet wandelde de burgemees ter van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremèrs, geflankeerd door de leden van het Anegang- comité. En bij elke winkel, die de optocht, waarin voorts talrjjke genodigden meewan- delden, passeerde, gingen de lichten uit, zo dat de Anegang er bjjzonder droefgeestig bjjlag toen men de Grote Houtstraat be reikte. Daar echter werd al spoedig bengaals vuur ontstoken en even later floepten de acht neon-ornamenten aan, die in het ver volg voor de verlichting van deze winkel straat zullen zorgdragen. Hierna wandelde men nog een keertje langs de nu verlichte étalages en vervol gens kreeg de heer J. W. Aufdemkampe, plaatselijk directeur van Lindbergh Tou ringcars in zijn zaak de gelegenheid om de burgemeester te vertellen, dat hij zo ver schrikkelijk blij was met de gemeentelijke hulp aan de Anegang. Hij wees daarbij voorts op de komende straatverwarming en op het stedebouwkundig reorganisatie plan van deze winkelstraat. Dit laatste boeide de burgemeester ken nelijk het meest, want in zijn antwoord sprak hij zijn teleurstelling er over uit, dat slechts enkele Haarlemmers hadden gerea geerd op het ingrijpend plan van de ge meente. Hij meende, dat een plan, waarbij het verkeer op een snelle en veilige manier verwerkt kon worden en waarbij dan bo vendien de Anegang als winkelstraat ge handhaafd blijft, zeker het bestuderen waard zou zijn. Ten aanzien van de neon-verlichting en de toekomstige straatverwarming was de burgemeester van oordeel, dat een derge lijk initiatief alleen maar kon leiden tot een nog grotere aantrekkelijkheid van Haar lem. En terwijl men vervolgens het glas ledigde op het welslagen van dit licht-ex- periment wandelden buiten honderden Haarlemmers door de Anegang om deze nieuwe verlichting nu eens met eigen ogen te bekijken. Grote Houtstraat Even later, om ongeveer zes uur, stelde wethouder D. J. A. Geluk door een druk op een knop de feestverlichting van de Grote Houtstraat in werking rn vervolgens plaatste het NZHVM-muziekcorps de poli tie voor vrijwel onoverkomelijke problemen, door tijdens het spitsuur een mars door Haarlems hoofdstraat te ondernemen. Iedereen schikte zich echter in zjjn lot Honderden Haarlemmers waren gisteren aanwezig bij de inwerking stelling van de neon-verlichting in de Anegang. Zij had den daarbij niet alleen belangstelling voor de nieuwe verlichtings-ornamenten maar ook voor de fotograaf, die temidden van een woelende menigte op een trapje deze foto stond te maken. en hoewel de auto's in de Gier- en Koning- strat een onafgebroken rij vormden tot de Grote Markt, gaf men de muzikanten toch rustig de gelegenheid om bij de Houtbrug een zwenking te maken, waarna de optocht zich naar de Grote Markt begaf. Als besluit zijn toen in Brinkmann nog vele vriendelijke woorden gericht aan de Initiatiefnemers van deze straatverlichting, welke er zorg voor moet dragen, dat do kooplustige Haarlemmers de binnenstad bij het doen van de inkopen niet vergeten. Hedenmorgen is ter inspectie van de be lastingen, eerste afdeling, aan het Klei.n Heiligland te Haarlem, afscheid genomen van de heer W. Srholten, hoofdcommies- chef de bureau, die, na ruim vijftig jaar voor de v^rW->orn *c z:in "a- weest, de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Na een inleidend woord van de hoofd- controleur der insoectie, de heer L. Heij- ligers, werd de scheidende ambtenaar toe gesproken door het hoofd van de inspectie, de heer P. H. Pesman. Deze schetste de heer Scholten als een getrouw en be kwaam medewerker met een lange en eer volle loopbaan, die veel belangstelling had voor een goede gang van zaken. Het werk voor de Bond van Administratief Perso neel eiste veel van zijn tijd op. „Gij wordt niet aan de dijk gezet maar uitgeleid naar een plek van welverdiende rust". De heer Pesman bood een aantal boeken aan; me vrouw Sdholten kreeg bloemen. Verder werd de heer Scholten toege sproken door de heren R. Frui te-ma, hoofdcontroleur, die een boek aanbood als voorztter van de afdeling Haarlem van de Bond van Administratief personeel, J. H. van der Meer, landelijk voorzitter van deze bond, W. C. de Groot, hoofdcontróleur, na mens de personeelsvereniging O.V.R.A., die een piant aanbood, P. C. A. A. Fenijn, chef van de buitendienst en H. IJ Visser, ont vanger der directe belastingen, waarna de heer Heiiligers namens de collega's een ta bakspijp aanbood. Tenslotte dankte de heer Scholten voor de waarderende woorden en de gesehen- ken. Wegens ziekte van de aangekondigde solist, Willem Noske, die met het Viool concert in C van Haydn zou optreden, hoorde men op het Vrijdagavondconcert van het N.Ph. O. onder Marinus Adam in de gemeentelijke Concertzaal te Haarlem de violist Jo Juda, die bereid gevonden was hetzelfde stuk ten gehore te brengen. Zo dat wij dan toch in de gelegenheid werden gesteld een zeldzaam voorkomend solis tisch programmanummer te horen. Het werd, laat ik het er meteen maar bijvoe gen, op verrukkelijke wijze gespeeld Haydn's Concert in C (één van de negen die op zijn naam staan) geeft met een be scheiden begeleiding alle kansen aan de solist. Wij hoorden het nu in een her-orchestra- tie voor strijkorkest van Paul Kleugel, een bewerking die het geheel geen geweld aan doet, hoewel in het origineel het accompag nement nog eenvoudiger schijnt te zijn, namelijk grotendeels met basso-continuo. Het gevolg hiervan is, dat de solist, zonder zijn toon te forceren, volkomen meester blijft van de klankintensiteit en zich onge stoord kan uitleven. Het idee „concerteren" dat eigenlijk wedijveren betekent heeft daardoor een betrekkelijkheid gekre gen, aangezien de balans doorslaat naar het zuiver solistische. Voor de waardering van het vioolspel van de „primarius" is deze dispositie dus uiteraard gunstig. En hier, in deze compositie van Haydn, werkt dan nog de omstandigheid mee, dat de her schepping geen aanleiding geeft tot uiter lijk virtuoos vertoon, maar dat men gecon fronteerd wordt met echte, soms prachtig geïnspireerde muziek. De optimistische Haydn openbaarde in het Adagio van het werk zijn diep gemoedsleven en toonde daar de kracht van de uiterste eenvoud in een heerlijke melodie, die Jo Juda klank- schoon en bezield met gereserveerde innig heid vertolkte. Het geheel werd een mees terlijke verklanking, treffend door haar technische gaafheid in dienst van een be scheiden maar edel kunstwerk. Het aandeel van Adam en het orkest in deze stijlschone reproductie was waarlijk niet gering. Het was kennelijk de vrucht van een ernstige en liefderijke voorberei ding. Het publiek dat blijkbaar sterk onder de indruk van Jo Juda's heerlijke viool spel gekomen was, werd voor zijn hartelijk applaus beloond met een toegift: het An dante uit de derde Solo-sonate van Bach. Adam, die de avond had ingezet met de ouverture „II matrimonio segreto" van Ci- marosa, boekte daarna veel succes met de suite uit de ballet-opera „Les Indes galan- tes" van Rameau, in de bewerking van Paul Dukas, geniale balletmuziek, die twee jaar geleden bij de luxueuze reprise na twee eeuwen in de Opéra te Parijs fu rore gemaakt heeft en het besef versterkte dat de in zijn tijd zeer aangevochten com ponist niet alleen een groot theoreticus was maar een niet minder groot scheppend talent, de tendenzen van zijn tijd realise rend in een zeer eigen stijl, die nieuwe vergezichten opende. Het orkest had er blijkbaar schik in deze karakteristieke en brillante muziek te laten klinken. Ten slotte hoorden we een zeer verzorg de uitvoering van Beethovens blijmoedige Vierde. Het was te merken dat er dapper op gewerkt was nu de waarlijk niet ge ringe eisen van dit opgeruimde „stiefkind" onder de negen zusters te beheersen en de waarde van het stuk in een gunstig licht te zetten. Bovendien, Adam had zijn „jour" en kreeg van het orkest gedaan wat hij wilde. Als geheel een belangrijke, klassieke muziekavond. JOS DE KLERK In een op 7 December te houden bui tengewone algemene vergadering van aan deelhouders der aanneming-maatschappij „De Kondor" N.V. zal worden voorgesteld de heer A. van Geluk, directeur der Ven nootschap, op zijn verzoek per 1 Januari op de meest eervolle wijze ontslag te ver lenen. In de ontstane vacature dient te worden voorzien. Door preferente aandeelhouders is een bindende voordracht opgemaakt, waarop als eerste staat gemeld ir. J. J. de Jong, sinds vele jaren als bedrijfsingenieur bij het bedrijf werkzaam. Ter voorziening in een vacature van on derwijzeres aan de Voorwegschool, ontstaan wegens het eervol ontslag aan mevrouw E. M. Stam-Van den Hoonaard, hebben B. en W. van Heemstede de volgende voordracht opgemaakt: 1. mejuffrouw J. A. Frijns, te Heemstede; 2. mejuffrouw J. C. Boogaerdt te Puttershoek en 3. mejuffrouw T. G. Grootjans te L-emelerveld. Door het overlijden op 12 Juni van dit jaar van de heer S. H. Boo't, is de betrek king van hoofd van de Crayenesterschool te Heemstede vacant gekomen. Hiervoor is de volgende voordracht opgemaakt: 1. W. Dijksma te Drachten; 2. G. A. Tiemeijer te Heemstede en 3. J. van der Walle te Veenendaal. Od 1 December hoopt de heer H. J. Wijdoogen, administratief ambtenaar B eerste klasse bij het Gemeentelijk Energie bedrijf, de dag te vieren, dat hij veertig jaar bij de gemeente Haarlem werkzaam is. Een dag later viert de heer J. Stinne, eerste instrumentmaker, zijn zilveren jubi leum in gemeentedienst. Aanvankelijk was hij werkzaam bij de Duinwaterleiding; in 1932 ging hii over naar het Electriciteits- bedriif, dat thans onder het Energiebedrijf ressorteert. Sedert 1 Januari 1950 is de heer Stinne eerste instrumentmaker. Op de tiende bijeenkomst in dit jaar van de Vereniging Geloof en Wetenschan zal de heer Douelas Hyde op Donderdag 16 December in de Tuinzaal van het Concert gebouw spreken over „The great battle of our time". De Nederlandse Opera geeft op Vrijdag 7 Januari in de Stadsschouwburg een voorstelling van de opera „Mienon" en op Vrijdag 14 Januari spreekt dr. H. Groot uit Laren over „Reizen naar ae maan en verder". De schuldvorderingen ten aanzien van welke de surséance van betaling, verleend aan de N.V. Maatschappij tot exploitatie var de scheepswerf en machinefabriek Holland Nautic te Haarlem werkt dienen uiterlijk 20 December bij mr. B. J. Lambers, een der be windvoerders, te worden ingeleverd. Op Maandagmiddag 17 Januari zullen in raadkamer van de rechtbank de raadpleging en beslissing over het accoord plaats hebben. De „lange Jan" va.n Droste, de 39 me ter hoge fabrieksschoorsteen, wordt tot de grond toe geslecht. Het werk is momen teel tot de helft gevorderd en dagelijks kan men sloper Slieringa op de rand van de slinkende schoorsteen zi-in hachelijk werk zien doen: zich stenen onder de voeten wegkappen. Een veulen van een half jaar, dat Vrijdag middag omstreeks kwart voor zes van de wei in de Waarderpolder in Haarlem-Oost naar zijn stal gebracht werd, rukte zich los en liep een weg van de Waarderpolder op. Uit tegenovergestelde richting kwam een auto en door de duisternis zag de bestuurder het veu len pas, toen het dichtbij was. Het dier liep tegen de auto op en werd zodanig aan het hoofd gewond, dat het ter plaatse overleed. De auto was beschadigd en moest per kraan wagen worden weggesleept. ADVERTENTIE ADVERTENTIE van de ANEGANG-VERLICHTING werden vervaardigd in de werkplaats van het SPAARNWOUDERSTRAAT 38—40 te HAARLEM. PLASTICBEWERKING MODELLENBOUW EEN MOOI CADEAU VOOR BABY EN KLEUTER. vindt U alleen in Haarlem's grootste speciaalzaken. Een aardig jurkje Een mooi pakje Wij importeren uit Zwitserland, Frank rijk en België. Ook onze Hollandse modellen zijn fraai en de kleuren be schaafd. Onze inkoopster met een jarenlange ervaring en een bijzonder goede kijk op exclusieve modellen garandeert U iets nieuws, iets aparts. Onze Sint-Nicolaas etalages zijn ge reed, komt U eens kijken en U zult het meest versteld staan over de aan trekkelijke orijzen. VOOR DE BA By ANEGANG 46 - GR. HOUTSTR. 116 HAARLEM HAARLEM, 26 Novembei 1954 GEHUWD: 26 Nov., H. Oudman en L. Geijteman. BEVALLEN van een zoon: 25 Nov., A. SnelKolk; C. StrijkerBoer; A. E. van KesselHeeremans; 26 Nov., M. G. Helle voortStout; W. J. CorverNouris. BEVALLEN van "en dochter: 25 Nov., C. A. W Walker—van Spanje; M. van Hattem —van Dijk; T. LinnebankEveleens; J. H DamshuizerLutz; 26 Nov., E. Leeflang— van Buuren OVERLEDEN: 25 Nov., H. Chr. van den Haakvan Emmerik, 63 j., Kampersingel; J. J. Smit, 57 j., P. C. Hooftstraat; J. van de Reep, 73 j., E>u ven voordestraat. „Buffalo Bill op het oorlogspad" (Roxyj De titel van deze film zegt, dunkt ons, reeds genoeg. De heer Bill trekt tijdens een tocht door het oerwoud, welke duizenden kilometers duurt, van het ene gevaar naar het andere. Hij ontmoet bijzonder veront waardigde Indianen, die niets anders wil len clan Bill en zijn kornuiten uit de weg ruimen en natuurlijk ontbreekt ook het charmante meisje niet. Dit keer is het de lieftallige Rhonda Fleming, die na enkele gevaarlijke avonturen precies weet welke man nu de ware echtgenoot zal zijn. Dit alles gebeurt in kleuren en men kan er tot Maandag heen. Van Maandag tot en met Donderdag wandelen Bing Crosby, Bob Hope en Dorothy Lamour zingend en la chend in „Road to Bali", welke film in het geheel niet verschilt van de andere Road- verhalen. Iedereen weet dus wat hem, of haar, te wachten staat. „De man met een miilioen" (L i d o) is een jong Amerikaan (Gregory Peck) die zonder werk en met grote honger in Lon den dwaalt, en die zelfs een door een kind weggegooide peer wil oprapen. Dat zien twee rijke Londenaren, die juist een wed denschap hebben afgesloten: de een zegt dat men met een bankbiljet van een mii lioen pond kan leven zonder het te wisselen, de ander ontkent dit. Zij kiezen de jonge uitgehongerde Amerikaan, om gedurende een maand de weddenschap uit te pro beren. Hij heeft gedurende een maand een miilioen pond te leen. Binnen enkele uren weet Londen dat er een excentrieke rijke, maar arm geklede, Amerikaan in de stad ronddwaalt. Na enkele dagen is déze Henry Adams tot de top van de Londense society doorgedrongen. Leveranciers vechten om zijn gunsten, hij veroorzaakt beursreacties. tot hij zijn bankbiljet kwijtraakt. Hij wordt verguisd, een menigte gedupeerden bespot en verfoeit hem, alleen het lieve meisje van adel. dat hem haar liefde heeft bekend blijft trouw. Als het bankbiljet wordt te ruggevonden, is de maand juist aan het eind: het is niet gewisseld en zijn bezitter heeft als een vorst geleefd. De film is m kleuren opgenomen en geeft uitstekend spel te zien. De Londense society wordt heerlijk gehekeld. „De man met een mii lioen" is een uiterst amusante film. die wij iedereen kunnen aanbevelen. N. „Door dik en dun" (Cinema Palace) Het nieuwste komiekenpaar in Hollywood wordt gevormd door de heren Martin en Lewis, van wie men kan zeggen, dat zij als exponenten van de gekke Amerikaanse kiucht blijkbaar in de V.S. de lachers op hun hand hebben, terwijl ze ons naar mijn gevoelen maar op een heel goedkoop soort komisch vuurwerk onthalen. Drukte en la waai maken ze genoeg en af en toe is dat aardig. De heren laten ons ditmaal zien hoe zjj via de golflinks hun weg naar de revue hebben gevonden. Wie er kennis van wil nemen zij voorbereid op een dosis non sens, welker hoeveelheid enigszins verbijs terend is Fr. „Honderd meisjes en een 'eeman" (Frans Hals). Vandaag zijn van deze film de vertoningen in het Frans Hals theater begonnen. Donderdag wordt een re prise gegever van „De man in het grijs met James Mason, Margaret Loekwood en Stewart Granger. „City Lights" (Minerva). Een oude film van Chaplin, die er nog altijd mag zijn. Men ziet de clown in een creatie, die de lach laat leven tegen de achtergrond van de weemoed. Om niet te vergeten. Wegens verbouwing is het City-theater nog gesloten. „Een iiefde in Parijs" (Lu x o r) Een verhaal uit 1945, toen Parijs overstroomd werd door Amerikaanse soldaten, die na het inferno van Normandië wat op hun ver haal mochten komen. De soldaat Teller doet dat anders dan de anderen; hij zoekt na zijn diensturen op een stafbureau rust in een eigen kamer, die hij alleen kan krij gen als hii een de.geliik getrouwd man \s. Een vriendinnetje met hogere aspiraties dan een soldaat bezorgt 'hem prompt een meis je, dat als zijn vrouw moet doorgaan. Het is een schuchter wezentje uit St. Malo. verdoold geraakt in de wereldstad en ten slotte bereid om te verkopen wat niet ver kocht mag worden. Maar wat bet meisie vreest, gebeurt niet. omdat de soldaat Teller anders is dan ziin kameraden. Er ontwikkelt zich een idylle, die een ..hanpv ending" had gekresen als bet noodlot in de nersoon van fibers com mandant. niet tussenbeide was gekomen. Daardoor kri'gt deze Amerikaanse film met Franse allure en Franse sfe°r een wemig origineel einde na een veelbelovend be°in Kirk Douglas en Danv Robin snoeiden dit avontuur in Park's voortreffelijk on der de duideliik herkenbare leiding van re^'sconr Anatole I.itvak. S. K. In Rembrandt wordt de film ..Ko ning der Melodieën" over het leven van Verdi geprolongeerd. De zangeres Annette de la Bije, die Maan dagavond in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum een recital geeft, winna res van de gouden médaille op het dit jaar gehouden vocalistenconcours in 's Hertogen bosch, heeft deze maand in Brussel tweemaal meegewerkt (tezamen met Fritz Ollenberg) aan uitvoeringen van het Duitse Requiem van Brahms onder leiding van Lodewijk de Vocht. Voorts heeft zij op 16 November te Gent solopartijen in „Sieben Worte Christi" van Haydn en het Magnificat van Ph. Em. Bach gezongen. Binnenkort gaat zij wederom naar België om haar stem voor de vertolking van de Missa Solemnis van Beethoven te lenen. ZONDAG 28 NOVEMBER 1954 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. E. Pot. 78: Dr. G. Snijders en Ds. Joh. Bronsgeest. Augusti- nus-herdenking. Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. Noorderkerk Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Ds. R. Bijl. 7: Ds. R. Bijl. Avondserie VII. Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. G. J. Waardenburg. 7: Dr. H. van der Loos, van Haarlem-N., Bijzondere dienst. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. C. Spaans. 10.30: Jeugd dienst. Wika W Veenstra. 4.30: Padvinders- dienst, o.l.v. Wika J. J. Leopold-Timmer. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat 6. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Kinderkerk, Dhr.J, de Nie 10.45: Ds. J. A. de Klerk, v. Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4.30: Ds. G. H. van der Woord, van SpaaTidam. Rust huis, Jansstraat. 10.30: Ds. M. G. Blauw. Jeugdkapel: Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost. Zomerkade. 10; Dhr. A. van der Hoeff. West, Leidsestraat: 10: Dhr. K. H. Oosterhagen. Centrum, O. Groenmarkt. 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne. 10.30: Service présidé par le pas teur J. F. Baudraz; Sainte-Cène. Baptème et installation d'un diacre. Deutsche Ev. Kirehengemeinde, Waalse Kerk. 30 Nov. 8 Uhr: Pfarrer D. Stein. Alle-Dag-Kerk. Maan dag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkom sten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk, Park laan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassau- plein 8. 10 en 5: Eerw. Heer J. v d. Born, van Huizen. Woensdat? Parklaan 21. 7.30: Ds. i Tukker, van Delft. Stads Evangelisatie, L. Herenstraat 6. 10: Br. W. F. Kloos,. Gouda. 7: Ds. J. v. d. Schors. Amsterdam. Woens dag 8: Br. F. H. v. d. Horst, Leiden. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Ed. W. Pera. den Haag. 5: Dhr. L. J. Pasman, Evangelist te Haarlem. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Jacques Teeuwen. Omvekkingssamenkom- sten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruijn, Wassenaar. Maranatha-lezing. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangd'enst. Zondag 12: Zondagsschool en Jeugddienst. 19: 1 Advent Hosiannadienst. Ds. H. Schutz. Koor- en kinderzang. O. R. G. Centrum, Westerhout- park IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evangelische Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. H. van Gent. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Prof. Dr. P. Boender maker, Hilversum. Dinsdag 7.30: Jeugdclub 1518 jaar aan de kerk. 8: Jonge lidmaten- kring in Jeugdgeb. Schoterweg. Ver. Docns- gez. Gemeente, 10.30: Ds. C. Soutendijk. 10.30: Peuzelaarsteeg. Ds. C. P. Hoekema, Jeugdkerk. Wijkcebouw Ned. Herv Kerk, Zomerkade. Hrl.-O. 7.30: Ds. C. P. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk. Ged. Oude Gracht 57—59. 10 en 5: Ds. C. Goeman, H. Avondmaal. Lyceum-Aula, ing. van Merlenstraat. 9: Ds. J. J. Beukenkamp, van AmsterdamrZ. 5: Ds. L. Hoorweg Jr., v. A'dam-Z. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Oos- Jerkerk, Richard Holkade. 10: Ds. L. Hoor weg Jr. 5: Ds. J. J. Beukenkamp Ger. Gem.. Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Geref. Gemeente, L. Marsarethastraat. IQ en 4.30: Leesdienst. Oud-Gerêf. Gemeente in Ned., "arklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Dhr. Gebraad, van Capelle a. d. T.Jssel Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76 10: Hoogmis. 17: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijn hof. 10.30: Ds. J W. Weenink. Gemeentekoor. Gemeentevergadering. 7.30: Gemeentelijke gemeenschaDsavond. Gemeentekoor Dinsdag 8: Bijbellezing en Bidstond. Leger des Heils. Schagchelstraat 26. Zaterdag Straatzang. Zondag 10: Heiligingsdienst. 7: Openlucht- samenkomst op de Ged. Oude Gracht. 8: Verlossingssamenkomst met medewerking van Kapiteine Tjeertes en Gitaarband. De samenkomsten staan onder leiding van ma joor en mevr. M. Souverein. Dinsdag 2.30: 'Gezinsbondsamenkomst. Hondm-dag 8: Sa menkomst. Iedere Zondag kindersamen komsten om 12 uur. Leidster van de ieugd M. Bruis. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruis straat 14. 10: Gezinsdienst met mortew. van Zangkoor Glorieklanken. 7.30: Bijzondere samenkomst met medew. van Jeugdgroep „Gideon". Vergadering van Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Brood- breken). Bijbellezing, Ged. Oude Gracht 47 Donderdag 8: K Rozendal. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Zevende-Rags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11 Prediking. Ze- vendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst. Hersteld Aoost. Zendingkerk Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Apostolische Gemeente, Jacobijnestr. 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Christian Science, First tihurch of Christ, Scientist. Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16 8: Avondbijeenkomst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83 10.30: Wijdings morgen. Ds. W. J. F. Meiners. Soestdijk Soefi-Beweging. 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium. Prinsenhof. Gemeente Gods. 10: Cultureel geb IJmui- den. 7.30: Parklaan 21. Samenkomsten. The Bethel Temple Pentecostal Church inc., Tempeliersstraat 55 rd. 15: Dienst. Woensdag 19.30: Bidstond. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. van der Loos. m.m.v. het Kerkkoor 7: Ds. G. Koch. Samenwerkende kleinere Kerken. Kapel Sionskerk. 7.15: Mej. Dr. Herfst. Ver. Doopsgez. Gem., geb. N. P. B., Berkenstr. 10. 10.30: Ds. Snaayer. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat). Woensdag 8: H. v. d. Brink v. h. Herm. Zaiss Comité. Alg. Chr. Jeugdgemeenschap „Gideon" Dinsdag 5.30: Dhr. E. Ketellapper, ben. 13.'j. 7.30: Ontspanningsavond v. jongens van 7 t/m. 13 j. o.l.v. Dhr. W. Dieckman, van Haarlem in de zaal. Ged. Schalkburger- gracht. Vrijdag 7.30: Lichtbeelden in de Du- venvoordestraat 104, Geref. Kerk. H. Avond maal. Kloppersingclkerk, Kloppersingel 5557. 8.30, 10.30 en 5: Ds. P. de Ruig. Sions- HAARLEM EN OMGEVING Maandagavond wordt in de Begijnhof kapel te Haarlem onder auspiciën van het Hermann Zaisscomïté een interkerkelijke bijeenkomst gehouden, waaraan de Chr. mu ziekvereniging „Arti et Religioni" mede werking verleent. Sprekers op deze avond zijn de heren L. Pasman uit Haarlem en Ed. Pera uit Den Haag. Bij Koninklijk Besluit is A. M. A. H. van Tetering erkend en toegelaten,' op de voet van Nederlander, als honorair consul van Panama te Haarlem. In het Diaconessenhuis te Haarlem slaagden voor hei eindexamen diploma-A ziekenverpleging de verpleegsters T. J. Braafhart. P. Blinkers, J. van Putten, A. de Ruyter, E. Smidt, N. Smink, G. C. Veldhuy- zen van Zanten, A de Vos. C. de Vries, J. H. Wienbe't en E. F. van Wijck. Aan de Universiteit van Amsterdam slaagde voor het doctoraalexamen economie de heer H. M. Stu-irrnan te Haarlem. Voor de afdeünsr Haarlem en omgeving van de Koninklijke Vereniging Oost en West zal drs. H. Eggink, priv„at-docent aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, op Donderdagavond 9 December in hotel „De Leeuwerik" een lezing met film houden over „Een oriëntatiereis door Nieuw Guinea". B. en W. van Haarlem vragen voor het doen uitvoeren van het resterende gedeelte van het plan tot verbetering van de ver lichting van de gemeentesecretarie een be drag van twaalfduizend gulden. B. en W. van Haarlem vragen van de raad een machtiging tot het doen vernieuwen van de bovenbouw van twee hellende ka merovens staande op het terrein van het gemeentelijk energiebedrijf. Hiervoor is een bedrag van f 175.000 nodig. B. en W. van Heemstede verzoeken de raad om ten behoeve van de magnetophon met toebehoren, welke tijdens de vorige raadsvergadering heeft proefgedraaid, een crediet van veertienhonderd gulden ter be schikking t° stellen. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor het weiland, gelegen ten Westen van de- Vri.jh'eidsdreef, ten Zuiden van de Van Merlenvaart. dat geruime tijd in gebruik is geweest voor de bloemententoonstelling ".Flora 1953", voor het jaar 1955 te verpachten aan de heer J. H. P. van der Zijden te Heem stede, voor een pachtsom van f 400. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 kerk, Eksterstraat. 8.30: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. Jos. v. d. Linden, v. Rotterdam. Noord-Schoterkerk, Snaarnrijkstraat. 10.15: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. Jos. v. d. Linden.. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. In de morgendienst zal Ds. Maris een gelegenheidswoord spreken. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Henkels. 19: Ds. van Dijl. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Oskamp, 19: Ds. Henkels Aula Chr. Ly ceum. 10.45: Ds. van Dijl. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afdeling. Irene, Meer en Bosch. 10: Hr. J. de Vries. Ned. Chr. Gemeensehaps- bond, Jac. v. Ruysdaellaan 7. Heemstede. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koe- diefslaan. 10 en 5: Dr. P. J. Richel, H. Av. Camplaau 10 en 5.30: Dr. A. Dondorp, H. Av. Geref. Kerk, Herenweg 111, 10 en 5: Dhr. B. J. F. Schoep. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Dr. Ch. de Beus, Overveen. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Hoornsü-a. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool. Tyo H. van Eegheninstituut van T.ennepweg. Relig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Ds. W. Mackenzie. Rem., Amsterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel. 1215 jaar in Maranatha. 11.45: Zondags school, 5 en 6 jaar Kleuterschool Boslaan. 712 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem. Den Haag. Geref. Kerk.. 9 en 10.30: Drs. P. de Bruyn. van Woerden. 3.30 en 7.20: Drs. Joh. C. Bruyn, van Oegst- geest. Vriie Kath. Kerk, Popellaan 1, Zater dag 19.30: Toediening van het sacrament van het Vormsel door Mgr. A. Goetmakers. Daarna plechtig Lof. Zondag 10.30: Herden king van de kerkwijding Gez. H. H. Mis. Gedurende de Mis zal Mgr. de wijdingen geven van klerk en deurwachter. Woens dagavond en Donderdagmorgen geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Julianakwar- tier, Kon. Wilhelminaschool, Dómpvloeds- laan. 1213: Zondagsschool, Ramplaan- kwarticr, Beatrixschool en Wijkgebouw Irene. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Dr. G. Ph. Scheers, Haarlem-N. 7: Ds. D. C. van Wijngaarden, IJmuiden-W. „De Toorts" 9: Ds. F. Keja, StomDetoren. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Vic. Kousemaker. West. Sionskerk. 10.30: Ds. v. d. Woord. 7: Ds. Kroon. De damwedstrijd tussen de lezers van Haarlems Dablad/O.H.C. en de leden van de Haarlemse Damclub is aanstaande. Maandagavond om kwart voor acht uur begint de wedstrijd, waarvoor vele tientallen lezers zich in de loop van deze week opgavenin de grote zaal van restaurant Die Raeckse aan de Raaks in Haarlem. Nader bericht, waarom velen vroegen is overbodig. Als men om half acht aanwezig is, is alles voor elkaar. Mochten er eventueel lezers zijn die nog nalieten zich aan te melden, dan kunnen zij zich alsnog in verbinding stellen met. de sportredateur. Wij wenschen alleen veel succes in de strijd met de H.D.C.'ers, die wij met belangstelling tegemoet zien. ..v^^iJOC)00<>XXXXXXX«XXXXXXXXXOOa>OOOOOCOüOOOCXXl •.^'X>XOXCOCCCC<XCODCCCCOC>CCCCC03CCOCOCCCOCO DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 28 No vember worden te Heemstede waargenomen door dr. A. J. van Ravenswaay, Zandvoortse- laan 70, telefoon 27913 en dr. O. D. Oê, Heemsteedse Dreef 267, telefoon 34609. Wijkverpleging: zr. Van den Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 27805. Apotheken: Apotheek Schotsman, Binnen weg 206, telefoon 38320. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de ioktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmo:gen acht uur waargeno men door de arts S. B. Drijber, Bloemen daalseweg 84, Bloemendaal, telefoon 22185; die van de Overveense huisartsen tot Zon dagavond elf uur door dokter R. Holthuis, Rollandslaan 35, Haarlem, telefoon 10367. In hetzelfde tijdvak als de Bloemendaalse artsen is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, telefoon 12698, b.g.g. 14424. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van hedenavond zes uur af tot Zaterdag 4 December alleen in spoedgevallen verzorgd door de Bloemen daalse apotheek (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort-dorp, tel. K 2560 8284.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11