HBC behaalde kostbaar gelijkspel tegen GTTC in tafeltenniscompetitie Opdracht in W enen WOENSttAG 1 DECEMBER 1954 De wereldkampioen schappen tafeltennis Om de Houweling-beker Basketball Weer meer teams in het school-basketballtournooi Schaatsen rijden Schaatsproeven voor jeugdige schaatsers A thletiek Oud-athleet Kamerbeek overleden Voor de kinderen Voetbal Toch onderhandelingen met Argentinië UD blijft in de KNVB Speciale training voor doelverdedigers Andere naam voor Flamingo's gezocht Olympische Spelen Regeringssubsidie voor Belgische athleten Paardensport Jaarvergadering van Hippische Sportbond Heringa Wathrich BLIKSEMAFLEIDERS Kort nieuws FEUILLETON door Anne Duffield Het Duitse voetbalelftal heeft zich voor de wedstrijd tegen Engeland terdege voor bereid. Men ziet hier negen spelers van de ploeg tijdens de training op een sportveld in Barnes. m De tafeltennisteams uit Haarlem en omge ving met uitzondering van Heemstede 2, heb ben het goed gedaan in de overgangsklasse. GTTCHBC eindigde in een voor de gasten buitengewoon verdienstelijk gelijk spel, ter wijl TOG met de volle winst van het Hoornse Disnie 2 terugkwam. Heemstede trok op bezoek naar het zwakke Bempa en kon slechts een benauwde zesvier over winning behalen. In de eerste klasse ging Togido 2 ijverig door met zijn concurrenten te verslaan. Dit maal v.as HBC 3 het slacht offer. Onderaan boekte Winfried een kost bare zevendrie zege op GTTC 2. De meest verrassende uitslag was onge twijfeld het gelijke spel tussen GTTC en HBC. Het was een prettige en technisch be hoorlijke wedstrijd, waarin onder een maxi mum aan spanning de punten werden ge scoord. Sleper startte met een zege op F. Smit, waarna de HBC'ers echter me^ 31 voor kwamen te staan. V. de Dries versloeg Spee in twee games, Leuven deed hetzelfde tegen Blom, waarna Smit voor het derde punt zorgde een krappe overwinning op Spee (10—21, 21—19 en 19—21). Hierna herstelde GTTC zich uitstekend door de stand op 43 in zijn voordeel te brengen. Sleper versloeg Leuven, Blom klop- ADVERTENTIE Dek/eine zoaU metc/egrootste keuze Chroom meisjeshorloge 27.50 Doublé meisjeshorloge 29.50 Waterd. herenpolshorloge incabloc, radium etc. 46.— met metalen band 49.75 Hoewel de officiële inschrijvingen voor het tournooi voor de wereldtitels tafeltennis, dat van 15 tot en met 24 April in Utrecht wordt gehouden, pas 10 Maart sluiten, heb ben 45 Tanden reeds in beginsel aan het orga nisatiecomité van de T.T.T.B. medegedeeld een ploeg af te vaardigen. Tot nu toe heeft alleen Polen laten weten dat dit land niet deelneemt. De inschrijvers zijn: Zweden, Wales, Saar land, België, Roemenië, Luxemburg, Tsje- cho Slowakije, Ierland, India, Oostenrijk, Columbia, Schotland, Egypte. Australië, Engeland, Aden, Hongkong, Denemarken, Zwitserland, Nieuw Zeeland, Zuid Vietnam, Jersey, Griekenland, Nepal, Zuid-Afrika, Finland, Frankrijk Singapore, Uruguay, Bra zilië, Ver. Staten, Nederland, Noorwegen, Joegoslavië, Japan, Birma, Israël, Chinese Volksrepubliek, Libanon, Pakistan, Spanje, Portugal, Italië, Duitsland en Rusland. De Russen zullen voor de eerste maal aan de wereldkampioenschappen deelnemen, ter wijl slechts één Duitse ploeg zal inschrijven, bestaande uit speelsters en spelers van Oost en West Duitsland tezamen. Zuid-Afrika en Uruguay zijn tot nu toe de enige landen, die geen dames naar de wereldkampioenschap pen zullen zenden. te v. d. Dries, met de stand 2220 in de be slissende game en met als tussenstanden 1913 en 1920, en hierna boekte Spee zijn enige overwinning door Leuven, ook al in drie games, te verslaan Het werd 44 door een fraaie overwinning van Smit op Blom, 54 voor GTTC doordat Sleper ook zijn derde partij tegen v. d. Dries in winst om zette. Waama dus het dubbel de beslissing moest brengen. Ook deze wedstrijd werd heel goed gespeeld door een HBC-koppel dat iets in de meerderheid was. De uitslagen weren 21—16. 19—21 en 18—21. TOG heeft plezier beleefd aan zijn trip naar Disnie 2, want zij keerde met de volle winst terug. Duits schijnt eindelijk zijn vorm hervonden te hebben, want hij won drie maal, waarvan zelfs alleen de partij tegen Lamers in drie games. Kuipers schijnt er min of meer uit te zijn. Hij kon nu tenminste al leen van Schneiders winnen. Klabou won van Schneiders en Lamers. waarna het dub belspel de stand op zevendrie voor de Haarlemmers bracht. Heemstede had het in Amsterdam bij Bem pa beslist niet prettig, want de uitslag tegen dit zwakke team werd slechts zesvier in hun voordeel. P. v. Eyk was volkomen uit vorm, en verloor maar liefst drie maal. G. Oudt maakte dit gelukkig goed door even- zovele malen te winnen. Maar toen Brandse tegen Houbos in twee |ames klop kreeg, moest het dubbelspel de beslissing brengen. De Heemstedenaren startten met een neder laag in de eerste game, wonnen de tweede met gering verschil, maar wonnen de be slissende met ruime voorsprong. Uitslagen De uitslagen waren: Heren, le klasse: HBC 3Togido 2 010, TogidoTOG 2 7—3, Prowano—Hotac 2—8, Winfried—GTTC 2 7—3. 2e klasse A: Winfried 2Hotac 2 91. Pro wano 2—Togido 3 4—6, TYBB 2—Geel Wit 6—4. 2e klasse B: H'stede 3—DIOS 2—8. GTTC 4Oranje Zwart 010, te ZaanenTYBB 8—2. 3e klasse A: HBC 4Togido 4 73, Rapi dity 3—Geel Wit 2 9—1, te Zaanen 2—PSVH 010. VelsenJohez 2 46. 3e klasse B: Columbia—GTC 7 3—7, PSVP 2—VTC 6—4, Johez 3—VGZ 2 9—1. 3e klasse C: HBC 5Oranje Zwart 4 55, Plaatw.Velsen 3 91. 3e klasse D: Prowano 3Velsen 2 28, TYBB 3—Johez 0—10, TOG 4—Hotac 3 1—9. 4e klasse A: DokoPlaatw. 2 100. VGZ 4—Hotac 4 0—10, H'kerk 2—VTC 4 10—0, Hotac 5—Prak 9—1. 4e klasse B: te Zaanen 3VTC 5 82. te Zaanen 5—TOG 6 8—2, TYBB 4—DIOS 5 100, Togido 6—Boru 64. 4e klasse C: Spinnew.DIOS 4 55. Coro- dexte Zaanen 4 19. Geel Wit 3Columbia 2 6—4, VTC 3—Togido 7 10—0. 4e klasse D: HBC 6—DSB 3 10—0. GTTC 8te Zaanen 6 100. Spinnew. 2VTC 2 46, Togido 8Johez 4 19. Dames. 3e klasse: WinfriedProwano 46, TYBHBC 46. TOGte Zaanen 55, Jo hezTogido 19. 4e klasse A: Rapidity 2Doko 37, VTC Rapidity 28. 4e klasse B: te Zaanen 2—TYEB 2 73, DIOSTogido 3 100, G^TCOranaje Zw. 2 100. BoruJohez 2 19. 4e klasse C. Oranje Zw.Columbia 100. Spinnew. 2—GTTC 3 3—7. TOG 2—HBC 2 7—3. Johez 4—TYBB 4 9—1, DIOS 2—Johez 5 9—1. 4e klasse D: GTTC 2—Prowano 2 5—5, TYBB 3Spinnew. 3 46. Johez 3Togido 2 7—3. Van 7 tot en met 12 December wordt onder leiding van de biljartclub „Hof van Hol land" in haar clublokaal hotel Hof van Hol land aan de Grote Markt in Haarlem het tournooi om de Houweling-wisselbeker gespeeld. De deelnemers zijn: Baart, Nabels. Philip- po (Hof van Holland), Dijkstra (IVO), Kar- men (Het Noorden), De Kruyff (DEVO), Van Nierop (Benoorden Het IJ), Vink (Insulinde) en Wighman (Rappèl). Dit jaar zal voor de vijfde keer een bas ketball tournooi voor scholieren ran Middel bare- en Ulo-scholen uit Haarlem en naaste omgeving worden georganiseerd tijdens de Kerstvacantie. Aan het tournooi 1953 werd door 53 meis jes- en jongensteams deelgenomen, verdeeld in vier klassen, thans hebben reeds vijfen zestig teams zich voor indeling gemeld. Niet alleen echter zijn er dit lustrum- 'tournooi meer teams, doch ook een viertal scholen zullen voor het eerst deelnemen, o.a. de Ambachtsschool uit Haarlem. Hoewel oorspronkelijk geen inschrijving was binnengekomen van het le Christelijk lyceum, zal ook deze school thans toch nog met een vijftal teams deelnemen. Jammer is het dat de „eeuwige" finalist Kennemer lyceum dit jaar verstek moet laten gaan, zodat men dit keer nu eens niet de finale Kennemer lyceumHBS B te aanschouwen zal krijgen. Het is thans voor de Haarlemse school kampioen reeds een plezierig vooruitzicht dat het team in de' Apollohal in Amsterdam de Amsterdamse schoolkampioen kan ont moeten. Dit keer bestaat er echter nog een goede kans dat ter ere van het lustrum bo vendien in Haarlem nog een wedstrijd zal worden gespeeld tegen het scholieren kam pioensteam van Den Haag. Uiteraard zal het Krelagehuis op Woens dag 22 December, Donuderdag 23 De cember en Vrijdag 24 December a.s. reeds daveren van de yells, doch ongetwijfeld zal het hoogtepunt van dit jaarlijks evenement weer plaats hebben op Maandag 27 December a.s. bij de finalewedstrijden in de vier af delingen. Het gewest Zuid-Holland van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond is van plan dit seizoen voor de eerste maal jeugdschaatsproeven te laten afleggen. Het gewest Zuid-Holland heeft drie diploma's ingesteld voor jongens en meisjes in de leeftijden van 10 tot en met 15 iaar. Voor jongens en meisjes worden afzonderlijke eisen gesteld. De schaatsproeven worden be oordeeld door een speciale commissie van elke aangesloten ijsclub. Voor het behalen van een diploma moeten drie onderdelen worden verwerkt: korte baan, lange baan of schoonrijden en voorts lange afstand. De afstanden voor de korte baan zijn voor de diploma's A, B en C ver schillend. De eisen voor diploma A zijn het eenvoudigst, die voor diploma B wat moei lijker, en voor diploma C zijn nog hoger gesteld. Ook de tiiden. waarin de diverse afstanden moeten worden gereden zijn voor de drie diploma's verschillend. Het spreekt vanzelf, dat de eisen voor de meisjes lager zijn dan die voor de jongens. De bedoeling van het instellen van deze jeugdschaatsproeven is om te trachten de techniek bij de jeugdige rijders en rijdsters te verbeteren. Er wordt niet op snelle tijden gelet, maar wel op vaardigheid. De commissie voor het hardrijden korte en lange baan van de KNSB alsmede de com missie voor het schoonrijden zullen de reglementen van deze jeugdschaatsproeven van het gewest Zuid-Holland bestuderen. Het is niet uitgesloten dat daarna de jeugd schaatsproeven voor het gehele land zullen gelden. ADVERTENTIE Ook verkrijgbaar in geschenkdozen van 50 stuks d f 2.25 Dinsdagavond is tengevolge van een hem verleden week overkomen verkeersongeval op 61-jarige leeftijd overleden de bekende oud-athleet H. Kamerbeek. De heer Kamer beek was een der eerste Nederlanders, die aan de Olympische Spelen deelnam op de nummers kogelstoten en kogelslingeren. Hij werd negentien maal nationaal kampioen op deze nummers en was in de jaren 1924 tot 1936 Nederlands recordhouder kogel slingeren. Hij was meer dan dertig jaar bestuurslid van PSV-voetbal, waarvan hem onlangs het erelidmaatschap werd verleend. Van PSV afdeling athletiek was hij inmiddels ere voorzitter geworden. De KNAU beloonde zijn verdiensten twee jaar geleden door hem te benoemen tot erelid. Oom Tripje en tante Liezebertha stonden met hun koffers op het perron. „Waar staat onze trein?" vroeg tante Liezebertha. „Daar", wees oom Tripje. „Die moeten we hebben. Stap maar in, hier hebben we 'n mooi plaatsje.!" Tante Liezebertha ging bij het raam zitten en oom Tripje zette de koffers in het bagagenet; toen nam hij naast haar plaats. „Ziezo", lachte hij tevreden. Nou kan de reis beginnen!" En precies op tijd stak de stationschef zijn pannekoek omhoog; de trein vertrok. Oom Tripje en tante Liezebertha zaten daar heerlijk op hun gemak; buiten zagen ze 't landschap voorbij vliegen, want de trein reed hard. Ze zagen, hoe het landschap langzamerhand veranderde; eerst was het nog vlak weiland geweest, waar de trein door reed, maar later reden ze in de heuvels. „Oei... wat wordt 't opeens donker!", riep tante Liezebertha. .Maar dat kwam, doordat de trein door een tunnel reed „Ja, dat zal nog wel vaker gebeuren", zei oom Tripje. „We komen steeds meer in 't bergland, en daar heb je veel tunnels!" ADVERTENTIE De mogelijkheid dat Argentinië nog een oefenwedstrijd tegen een voorlopig Neder lands voetbalelftal speelt in de tweede helft van December is niet uitgesloten te achten. Argentinië heeft Zondag in Lissabon van Portugal gewonnen. Zondag 5 December speelt de ploeg in Rome tegen Italië en daar na staat er nog een wedstrijd tegen Spanje in Madrid op het programma.' Binnenkort zullen besprekingen met de leiders van de Argentijnse ploeg worden geopend om te trachten de Zuid-Amerikanen nog een ont moeting in Nederland te laten spelen alvo rens de terugtocht te aanvaarden. In de druk bezochte vergadering van de Deventer derde klasser UD heeft ir. H. F. Hopster medegedeeld dat het bij de reor ganisatie van de KNVB in de bedoeling ligt art. 19 a van het huishoudelijk reglement (de spelersbinding voor één jaar) voor amateurs te laten vervallen. UD besloot in verband hiermede met algemene stemmen thans geen stappen te ondernemen om uit de KNVB te treden. Van der Lee (HFC) is er ook bij Naar wij vernemen is onder leiding van de nieuwe bondstrainer van de KNVB een cen trale training begonnen van doelverdedi gers, die elke Maandagavond op het „Haar- lem"-terrein wordt gehouden. Voor deze centrale training zijn uitgenodigd Bekkerink (Quick, Nijmegen). Van der Vliet (ODS), Van der Lee (HFC), Vermeer (Xerxes). Pie- ters Graafland (Ajax) en Feyt (Willem II). Steiger (PSV) heeft aan de keuzecom missie van de KNVB een brief geschreven, dat hij niet meer voor de centrale training in aanmerking wenst te komen wegens drukke werkzaamheden. Aangezien in de afdeling Den Haag van de KNVB al een voetbalvereniging speelt met de naam Flamingo's, zal de combinatie van de profclub Den Haag-Rotterdam een andere naam moeten kiezen. Volgens het Belgisch Olympisch Comité heeft de regering een eerste uitkering, groot een millioen francs (f75.000), verstrekt als subsidie voor de training van de Belgische athleten voor de Olympische Spelen van 1956. In Utrecht is onder presidium van d« voorzitter, de heer J. H. W. Pasman de alge mene ledenvergadering gehouden van de Stichting Nederlandse Hippische Sportbond (S.N.H.S.). Een belangrijk punt uit de openingsrede was de kwestie van eventuele deelneming van Nederlandse ruiters/ama zones aan de Olympische Spelen in 1956, waarvan de ruiterwedstrijden in Stockholm zullen worden gehouden. De voorzitter stipte hierbij aan dat, nu Australië voor de ruiter wedstrijden van de baan is, het niet onmo gelijk is dat Nederland met spring- en dres suurruiters aan de Olympische Spelen zal deelnemen. Gezien de geringe belangstelling in Neder land voor samengestelde wedstrijden, meent de stichting bij voorbaat van een uitzending voor déze wedstrijden te moeten afzien. Training jeugd Het bestuur van de S.N.H.S., is ernstig van plan, zo vervolgde de heer Pasman, zich met de training en opleiding van jeugdige rui ters bezig te gaan houden, dit na kennis genomen te hebben van de eervolle resul taten die de Nederlandse jongeren in de internationale jeugdwedstrijden tijdens het jaarlijkse concours hippique in Rotterdam in September hebben behaald. Ook zal bij de jeugd aandacht worden besteed aan de dressuur, die nu eenmaal het grondbeginsel is van de rijkunst. Teneinde de belangstelling voor dit onder deel van de ruitersport te stimuleren, zal de S.N.H.S. in het komende seizoen naast een krachtdadige steun aan de opleiding van de jeugd ook voor de verdere ontwikkeling van de dressuur al het nodige doen. ADVERTENTIE Haarlem De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de zaak van de voormalige K.N.I.L.-officieren A. van Oosten te Bilthoven en H. Breemen te 's Gravenhage contra de minister van Oorlog, inzake hun plaatsing op de ranglijst van officieren van de Koninklijke Landmacht. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak van het Militair Gerechtshof te 's Graven hage en verwierp het beroep van de beide appèllanten. Te Laren is in de ouderdom van 80 jaar overleden mr. dr. J. N. van der Ley, die van 1926 tot zijn pensionnering kanton rechter te Hilversum is geweest. Op het onlangs in Edinburgh gehouden filmfestival zijn, zoals bekend is, vijf films van Nederlandse cineasten vertoond. Thans is bericht ontvangen dat aan Herman van der Horst het „diploma of merit" is toe gekend voor zijn film „Vieren maar". 8) De trein verminderde vaart en reed het station binnen. Ze waren in Wenen aan gekomen! De afspraak was, dat ze aan het sta tion gehaald zouden worden door sir Char les' chauffeur, die al jaren bij hem in dienst was en thans ook met hem naar Oostenrijk was meegegaan. Nadat ze allen uitgestapt waren en hun bagage verzameld hadden namen ze afscheid van kolonel Markham en volgden de chauffeur naar een grote auto, die voor het station stond te wachten. Ze reden door een nauwe straat, waar de gebouwen aan weerskanten ernstig beschadigd waren. Sommige vorm den nog ruïnes, aan andere gebouwen was het herstelwerk reeds in volle gang. Enkele ogenblikken later kwamen ze aan een bre dere straat met winkels. Anna, die aan een raampje zat, kreeg de indruk, dat er eindeloos veel banketbakkerswinkels wa ren, vol met taarten; verder zag ze overal oude vrouwen bloemen verkopen en jonge mannen en vrouwen in Engels of Ameri kaans uniform en hier tussen door de bur gers van Wenen in armelijke kleren. In een flits zag ze nauwe bochtige zijstraatjes en hier en daar een kerktoren. Tenslotte kwamen ze cp een klein stil pleintje met grote hobbelige keien. Tegenover de poort, waardoor ze op dit pleintje gekomen wa ren lag een groot imposant huis, met een breed terras, aan weerskanten met een trap. Duiven trippelden heen en weer over de hobbelige keien van het plein en flad derden om de dakrand. De auto kwam tot stilstand en men stapte uit. Een Oostenrijkse bediende opende de dubbele deur, die toegang gaf tot het huis, en naast hem verscheen een blonde vrouw van een jaar of veertig, ge kleed in een donker blauwe wollen jurk. Ze had een bleek gezicht en kleine blauwe ogen. „O lady Tremaine, wat heerlijk dat u gekomen bent!" riep ze uit terwijl ze de stenen trap afkwam. „Sir Charles komt zo! Er was juist telefoon voor hem, ze laten hem eenvoudig niet met rust „Hoe gaat het met jou, Pilly?" infor meerde lady Tremaine op weinig geïnte resseerde toon. „Lavinia, mag ik je juf frouw Pilson voorstellen, Charles' toege wijde secretaresse". „Hoe maakt u 't, juffrouw O'Shea? O, en daar is kapitein Forrest en dat is zaker juffrouw GlendenningJuffrouw Pil son gaf iedereen een hand. „Wat gezellig hè, net een lamiiie-bijeenkomst! Maar wat sta ik hier te babbelen! Komt u binnen lady Tremaine! Aha, daar is sir Charles ook". Sir Charles kwam haastig de hal door lopen. Hij was een lange, kaarsrechte knappe man met grijze ogen en grijs haar. Hij omhelsde zijn vrouw en het was dui delijk, dat 't hem oprecht plezier deed haar te zien, hij kuste juffrouw O'Shea op beide wangen, begroette Kim allerhartelijkst en tot Anna zei hij: „Zo, zo, is dat Lavinia's zorgenkindje? Welkom in wenen, lieve kind!" „Dank u", antwoordde het meisje. „Het is bijzonder aardig van u. sir Charles, dat u me hebt uitgenodigd". „Het zal voor ons ook een genoegen zijn", antwoordde hij hoffelijk, terwijl hij vol belangstelling het slanke figuurtje en het knappe gezichtje opnam. „We vinden 'net heerlijk, dat je bij ons komt wonen". Hij wendde zich weer tot zijn vrouw. „Een goede reis gehad, liefste? Wat een merkwaardig toeval, dat jullie allemaal met dezelfde trein hierheen gekomen bent! Toen ik je telegram kreeg, was er geen tijd meer om met jou of Kim con tact op te nemen, maar ik herinnerde me, dat jullie elkaar van vroeger kenden en ik nam aan, dat je elkaar onderweg wel zoudt ontdekken". „Inderdaad, dat gebeurde al op de boot", zei Sara. „En ik voelde me erg opgelucht, toen ik hem zag. Om je de waarheid te zeggen: ik had twéé begeleiders. Kolonel Markham reisde ook met ons mee". „Markham? Goedzo! Ik had al gehoord, dat men hem hier verwachtte. Maar nu iets anders: ik ben er van overtuigd, dat jullie thans maar voor één ding belangstel ling hebt, en dat is: een warm bad!" Hij hield even op bij het verschijnen van een jongeman, met een vriendelijk gezicht, die werd voorgesteld als Jeremy Hilde. Hij verzorgde de boekhouding van de organi satie en woonde ook in het huis. „Jeremy, zorg jij voor kapitein Forrest", zei sir Charles. „En Pilly zal jou en Anna jullie kamers wijzen, Lavinia". Hij legde een arm om de schouders van zijn vrouw, om haar zelf naar hun eigen vertrekken te begeleiden. Juffrouw O'Shea en Anna volgden juf frouw Pilson en voor' hen bleken twee aangrenzende, comfortabel ingerichte ka mers op de tweede étage bestemd te zijn. „Er zijn drie badkamers", lichtte juf frouw Pilson hen in. „Eén voor sir Char les en lady Tremaine, één voor de twee jonge mannen, en deze, aan het eind van de gang, voor ons, drie vrouwen. We zul len ons best doen er geen ruzie over te krijgen", voegde ze er met een lachje aan toe. „Het is zéér bijzonder om in zo'n oud huis drie badkamers te vinden", merkte juffrouw O'Shea op. „Om u de waarheid te vertellen", deelde juffrouw Pilson haar mede, „liet sir Char les die derde badkamer speciaal te mijnen behoeve aanleggen. Ik heb hem gezegd, dat hij me te veel verwende. Ik had best die tweede badkamer met de mannen kun nen delen, maar hij wilde er niet van horen. Hij is altijd zo zorgzaam en denkt aan iedereen. Geen enkel détail ontgaat hem, ondanks het enorme werk, dat hij op zich heeft genomen. Ik tracht hem zo goed mogelijk terzijde te staan, maar. „Hij ziet er uitstekend uit. Ik heb hem in geen jaren gezien, maar ik geloof niet, dat hij iets veranderd is". „Hij voelt zich ook zéér goed", ant woordde de secretaresse ernstig. „Maar er moet voor hem gezorgd worden. Hij heeft de neiging cm te veel hooi op zijn vork te laden. Ik brom wel eens op hem...." „Wel, in ieder geval is zijn vrouw er nu om voor hem te zorgen", merkte juffrouw O'Shea enigszins scherp op. „En ik zal mijn taak, om hem goed te voeden, ook heel serieus opvatten". „Ja, natuurlijk! Wat een verrassing, dat lady Tremaine plotseling toch is gekomen. Zó maar, na een telegram. Ik hoop alleen, dat ze 't hier prettig zal vinden. Ik be doel, dit is niet het soort leven, dat ze gewend is. Ze is altijd zo druk met haar paardrijderij en het jachtseizoen en der gelijk soort dingen, terwijl we hier een erg werkzaam en degelijk leven leiden. Begrijpt u, ons enige doel en het enige, waaraan we denken, is het kindertehuis" „O, ik denk wel, dat Sara hier een eigen kring van mensen zal vinden. Er zijn hier natuurlijk mensen, met wie ze zal kunnen omgaan. Ze is van plan om veel te ontvangen. Is de badkamer aan het eind van de gang? Anna, wat zou je er van zeggen, als jij eerst een bad ging nemen?" „Ik geloof wel, dat alles, wat u nodig hebt, aanwezig is", zei juffrouw Pilson. „Zo niet, zegt u 't me dan". Ze knikte vriendelijk en verdween. De slaapkamer deur zacht achter haar sluitend, merkte Anna' op: „Ze leek me niet bepaald en thousiast over de aankomst van lady Tre maine. Wat een hinderlijk mens Lavy!" „Waarom hinderlijk, lieve kind? Ik zag niets verkeerds in haar. Ze is natuurlijk een beetje overdreven en vindt zichzeif erg belangrijk, en wat sir Charles betreft, doet ze alsof ze bepaalde rechten op hem heeft. Maar ja, ze werkt ook al zoveel ja ren met hem samen, een jaar of vijftien gel oof ik Anna glimlachte. „Ze is natuurlijk een beetje verliefd op hem, de arme ziel!" „Maar 't is heus waar. Lady! Misschien beseft ze 't zelf niet eens, maar het is overduidelijk en ze is ontzettend jaloers op lady Aan de andere kant van het huis lag kapitein Forrest in een heerlijk warm bad en overpeinsde de situatie. Sara kon naar de maan lopen! Hoe prettig zou 't zonder haar geweest zijnze zouden een goedgezinde kleine gemeenschap ge vormd hebben, die hard werkte voor één bepaald doe!, dat hun aller belangstelling had. Maar Sara zou natuurlijk alles be derven! Nijdig kneep hij zijn spons uit. Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6