STENO TYPEN Weer zo'n geval waarin u met uw gave hulp kunt bieden Machinefabriek zal moeten wijken voor IJ-tunnel IVIOORE's ZELFBEDIENSNG Haarlem is ten strijde getrokken tegen de bruine rat Gemeente Reiniging deelt gratis 30.000 stukjes gif uit Zestienduizend gulden uit bestelauto gestolen Medisch centrum in Haarlem-Oost Amsterdamse Beurs Overdracht opbrengst aan de UNESCO Brug bij Schellingwoude over twee a drie jaar gereed Prof. ar. W. Vogelsang te Utrecht overleden boeken Cuteka" I DICK JANSEN Vvoud de avona^m f WOENSDAG 15 DECEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT IN STUDIE: Meisje op rolschaatsen door auto aangereden Kerstverlichting in Generaal Gronjéstraat Prijsuitreiking van de Slagersvaktentoonstelling Gummetjes-verkoopactie Voorlichtingsmiddag van vrouwenorganisaties Scheepvaart onderhoud van huizen Fotocopkcn Foto Hilarius SCHOOL Bij DICK JANSEN is zelf bedienen geld verdienen De landelijke actieweek van 11 tot 18 December tot bestrijding van de bruine rat is al weer grotendeels voorbij, maar de Gemeentereiniging, die in Haarlem de actie uitvoert, heeft vergeleken met de cijfers van soortgelijke acties uit andere jaren nog maar weinig „rattenklachten" ontvan gen. Het zijn er een kleine honderd en dat is niet veel naast de honderden, die men in vorige jaren te behandelen kreeg. Er zijn twee mogelijkheden: óf de men sen nemen de moeite niet om zich met hun klachten tot de gemeentedienst te richten, óf maar dat klinkt haast te mooi om waar te zijn! er bevinden zich weinig ratten in Haarlem. Dat laatste is helaas niet erg waarschijnlijk, want de rat heeft nu eenmaal de gewoonte om zich snel te vermenigvuldigenzodat een algehele uit roeiing vrijwel niet waarschijnlijk is. Des ondanks is het zeer wel mogelijk, dat door intensieve bestrijding in vorige jaren het aantal ratten wel sterk gedaald is. De reinigingsdienst werkt tijdens deze actie met scilla-producten die er uitzien als chocolade-flikken en hopjes, en die onscha delijk zijn voor mensen en huisdieren. Dat moet men ook wel eisen van een be strijdingsmiddel. dat gebruikt wordt bij een zo algemene actie als deze, waarbij het niet onmogelijk is, dat een spelend kind of het vee met de open en bloot liggende produc ten in aanraking komt. In andere gevallen maakt men wel gebruik van cumarin- en thalMum-maaksels, die zeker niet onge vaarlijk zijn De reinigingsdienst laat zich door het geringe aantal opgaven van signalering van ratten niet uit het veld slaan: men bezoekt diegenen, die wel wat van zich hebben laten horen en daarnaast brengt men een bezoek aan de vele adressen, die men gedurende de voorgaande acties heeft verzameld, zodat de 30.000 stukjes vergif alle hun plaats zullen krijgen. Het is duidelijk, dat een dergelijke actie slechts kan slagen, wanneer de bewoners voor honderd percent meewerken: deze medewerking schuilt onder meer in het af. dekken van vuilnisbakken in schuren, het afsluiten van haverkisten op de boer derijen, het dichten van gaten, spleten en kieren in de woningen en het zo schoon mogelijk houden van de omgeving van de woning, waaronder dus ook de tuinen val len. Plantenziekten kundige Dienst De riantenziektonkundige Dienst te Wa. genlngen, die deze ratten-camoagme cen traal ieidt, heeft ook dit jaar de ongeveer duizend gemeenten, die ons land riik is, verzoet, zoveel mogelijk mee te helpen om de actie te doen slagen. Verleden jaar gaf 67 percent van de gemeenten aan een soortgelijke oproep gehoor. De Plantenziektenkundige Dienst heeft het vraagstuk van de rattenbestrijding duchtig bestudeerd en is daarbij tot in teressante conclusies gekomen. Zo is ont dekt, dat de maand December zich het beste leent voor de bestrijding. De rat zelf blijkt vaste „looppaden" er op na te houden, waarmee hij vertrouwd is en die hij steeds weer opzoekt. Een der gelijk looppad is gemakkelijk op te spo ren, daar da rat veel uitwerpselen pleegt achter te laten. Legt men op zo'n pad een bestrijdingsmiddel neer, dan is de kans groot, dat de rat het na verloop van tijd verorbert. Legt men het evenwel een meter er vandaan, dan zal het in de regel veel langer duren, voor het gif verdwenen is. De Gemeentereiniging van Haarlem be schikt over een in Wageningen speciaal voor dit doel opgeleide deskundige, die met zijn staf de adressen afloopt en daar ""•durende deze actieweek het gif gratis .•strekt. Rattenbestrijding is uiterst noodzake lijk: ratten richten niet alleen enorme schade aan onder de gewassen, maar zij brengen bovendien onder meer de vlo, de ziekte van Weil en de pest over. Zestienduizend gulden ls de buit, die anderhalve maand n6 de geruchtmakende overval op een postauto te Amsterdam, in handen van onverlaten is gevallen, die opnieuw een bestelwagen plunderden. Dit maal was het een bestelwagen van een Haagse sigarettenimport-firma, welke in Amsterdam was om zendingen sigaretten af te leveren. De Haagse chauffeur G.W.T. Destuurde de wagen. Bij het Centraal Sta tion merkte hij dat een tas met f. 16.000. verdwenen was. Hij had op verschillende adressen sigaretten afgeleverd en daar voor contante betaling ontvangen. Het laatst had hij dit gedaan bij een adres in de Warmoesstraat. Toen hij bij het Cen traal Station kwam miste hij de tas, die hij, toen hij in de Warmoesstraat was ge weest, nog had zien staan. De wagen was niet met het veiligheids slot afgesloten, doch o'.leei. mei de kruk dicht gemaakt, zo verklaarde hij. De sigaretten-firma houdt rekening met de mogelijkheid dat de onverlaten de route van de wagen, die iedere week de zelfde is, kenden. Dinsdagmiddag om half vijf kwam de tien- tarige Loeske van Beek, wonende aan net Junoplantsocn, op de Delftlaan in botsing met een vrachtwagen. Zij was namelijk aan het rolschaatsen op de Orionbrug en reed zonder uit te kijken de Delftlaan op. Een achterwiel van de auto ging over de rechterrolschaats van het meisje heen. De rolschaats werd volkomen vernield, maar nadat een lid van de ongevallendienst het kind had onderzocht en een wagen van de GG en GD het raar de Deo had vervoerd, bleek na het onderzoek, dat het meisje er met een gescheurd spiertje in de knie was afgekomen. De politie is van plan met bracht op te treden tegen dit spelen op de rijweg en zij verzoekt tevens de ouders hun kinderen op deze gevaren te wijzen. Jaarvergadering Ziekenzorg'* In de jaarlijkse algemene vergadering van het Algemeen Ziekenfonds „Zieken zorg" te Haarlem werden de verslagen van de secretaris en de financiële commissaris over 1953 behandeld en goedgekeurd. De voorzitter, de heer P. Bruyn deelde hierbij mede, dat de resultaten van de vrijwillige verzekering over 1953 niet ongunstig zijn geweest. Niettemin zagen de ziekenfonds- besturen zich genoodzaakt de premie per 1 Januari 1954 te verhogen van f 1.15 op f 1.25 per week, omdat voor 1954 gerekend moest worden op grotere uitgaven voor di verse hulpverleningen als gevolg van stij ging van de honoraria der huisartsen en verdere verhoging van de verpleegprijzen in de ziekenhuizen enz. Spreker deelde verder mede, dat inge volge besluit van de Ziekenfondsraad de rechten uit de hoofdverzekering voor do verplicht verzekerden zullen worden uitge breid, waarbij o.m. het recht op ziekenhuis- verpleging zal worden gebracht van maxi maal zes weken per geval op tien weken, de vergoeding voor sanatoriumverpleging zal worden verhoogd tot 75 van de wer kelijke kosten en dat wederom vergoedin gen zullen worden toegekend in de kosten bij de aanschaffing van brilleglazen. De fondsbesturen zullen uitbreiding van die rechten zeer zeker ook voor de vrijwil lige verzekering van toepassing brengen. Door deze uitbreiding van rechten zullen de kosten opnieuw belangrijk stijgen. Voor de vrijwillige verzekering zal hier door weer aan de orde komen de vraag op welke wijze de hogere uitgaven zullen kun nen worden opgevangen. Aan een verdere verhoging der premie zal waarschijnlijk dan wel niet zijn te ontkomen. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede, dat de plannen om te komen tot een dé pendance In Haarlem (Oost) van het Tand heelkundig centrum aan de Nieuwe Gracht weer vastere vorm hebben gekregen en daarby nu de vraag nader zal worden be zien of een eventueel te stichten gebouw voor tandheelkundige hulp ook dienstbaar zal kunnen worden gemaakt voor huisves ting van andere diensten, b.v. vestiging van een specialistenkliniek, een consultatiebu reau, een inrichting voor kleuterzorg enz. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren P. Bruyn, als voorzitter, E. W. Goed hart, A. Scholten en W. Sterk, als bestuur ders herkozen Het lid van de Raad van Toezicht, de heer G. K. Janssen, periodiek aftredend, werd eveneens herkozen. De kerstverlichting in de Generaal Cronjéstraat en het Julianapark zal Vrij dagmiddag om half zes officieel ontstoken worden. Een groot aantal sterren is aan gebracht dat rood verlicht wordt. De offervaardigheid ten bate van de stil le armen stemt tot dankbaarheid. Afgezien van de eerste verantwoording heeft het dagtotaal voor het eerst de duizend gulden overschreden en het totale bedrag is boven de zes duizend gulden gekomen. We zijn voldaan, maar nog niet tevreden, want de nood is groter dan deze tijd van welvaart mag verdragen. Wij danken allen die in de geest van het Kerstfeest hebben gehandeld en roepen allen die nog niet meededen op alsnog een bijdrage te geven voor dit sym pathieke doel. Hoe noodzakelijk het is van onze overvloed mede te delen aan onze min der bevoorrechte medeburgers kan blijken uit de omstandigheden waarin een uit het voormalige Nederlands-Indië gerepatrieerd echtpaar verkeert. Na gedurende de oorlog geïnterneerd te zijn geweest, repatriëerde dit echtpaar naar Nederland. Beiden zijn in voormalig Neder lands-Indië geboren en waren nog nimmer in Nederland. Nu bevinden zy zich dan hier met een kind, dat in 1949 werd geboren. De man die zeer ziekelijk is, heeft sinds kort gedurende zeven maanden in een zie kenhuis gelegen met een longkwaal (geen t.b.c.). Niet hersteld is hij ontslagen. In het ziekenhuis kwam de vrouw hem dage lijks de voeding brengen met toestemming van de behandelende geneesheer, omdat de man het Nederlandse Voedsel niet kon ver dragen. De man moet veel rust houden! Het gezin bewoont één kamer. In deze kamer woont, slaapt en kookt men en alle kosten moeten worden bestreden uit een De deelnemers aan de prachtig geslaag de Haarlemse Slagersvaktentoonstelling (gehouden op 30 November en 1 December in de Vleeshal te Haarlem) zijn met de organisatoren Dinsdagavond in „De Leeu werik" bijeen geweest voor de prijsuitrei king. Aan de heer H. Meijer, die de beste prestatie geleverd had in de drie rubrieken, werd de médaille, beschikbaar gesteld door B. en W. van Haarlem, uitgereikt. De heer W. Broekhof, voorzitter van de tentoonstellingscommissie, heeft de veer tig prijzen (waaronder een aantal médail les) en tachtig bekroningskaarten overhan digd. Daarbij werd hij terzijde gestaan door de heer Van der Zwaag, vertegen woordiger van het SVO, slagers vakonder wijs. Ook hebben het woord gevoerd de heren L de Boer. voorzitter van de Haarlemse Slagerspatroons Vereniging en A. Goos- sens, voorzitter van de R.K. Slagerspa- troonsvereniging „Sint Bavo". Beiden ver zochten de slagers mee te werken de kwa liteit van hun producten zo hoog mogelijk op te voeren ten gerieve van het publiek. Uit het geëxposeerde is gebleken, dat de slagers uit Haarlem en omgeving goed voor de dag kunnen komen. klein pensioen. Meubilair om een eventueel te huren kleine woning te meubileren heeft men niet. Spaargeld is er oök niet. Gedu rende de laatste jaren in Indonesië is al het geld besteed aan de gezondheid van de man. En zo lijden deze mensen armoede. Zij kunnen maar zeer moeilijk in Nederland wennen, maar ja, zij hebben de Indonesi sche nationaliteit niet. Zij moesten naar Nederland vertrekken. In deze omstandigheden groeit een kind op, dat thans zes jaar oud is. Een gave met Kerstmis zal in dit gezin enige verlichting brengen. Ook u kunt hier helpe'n. De wethouder van Onderwijs en Kunst zaken van Haarlem, de heer D. J. A. Ge luk, zal op Vrijdag 17 December in de Rid derzaal van het Haarlemse stadhuis tijdens een enigszins feestelijke bijeenkomst het totale bedrag van de opbrengst van de gummetjes-verkoopactie, gevoerd door leerlingen van scholen voor voortgezet on derwijs in Haarlem, Bloemendaal en Heemstede ten behoeve van de highschool in Ranikhet (India) overdragen aan de vertegenwoordigers van de UNESCO in ons land. Aan deze bijeenkomst zal muzikale me dewerking verleend worden door een koor van leerlingen van de Da Costakweek- school uit Bloemendaal en voorts zullen er waarschijnlijk enkele inheemse dansen worden uitgevoerd. Tot de genodigden behoren onder meer de zaakgelastigde van India in ons land, de vertegenwoordiger van de UNO in In dia, de heer ir. F. B. Carbasius en de voor zitter en secretaris van het UNESCO- centrum Nederland, de heren dr. Ph. J. Idenburg en prof. mr. P. J. Verdam. De avond, die om kwart voor acht be gint, zal geopend worden door de heer D. J. A. Geluk in zijn functie als voorzitter van het Haarlemse interscholair comité. Vervolgens zingt het koor het volkslied van India waarna de heer Geluk het be drag van de opbrengst van de inzameling aan de voorzitter van het UNESCO-cen trum Nederland, de heer dr. Ph. J. Iden burg zal overhandigen. Hij ontvangt daar voor de UNESCO-geschenkbonnen terug en zal deze bonnen even later aan de zaakgelastigde van India aanbieden. Het programma wordt gevuld met zang door het koor en enkele dansen door Indra Ka- madjojo. De Wereldomroep en de KRO geven een radiovex-slag van het programma. De uit zending van de KRO zal plaats hebben op Vrijdag- of Zaterdagavond negen uur. De reportage van de wereldomroep zal uit gezonden worden naar India. 3-314 Nederl/47 A.K.U Unilever Philips Gloeil, Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 100»/,, 307K 371 384 529 9914 180 '15214 13614 128 24014 212 21614 21734 4814 95% 70% 5.714 2414 69 Ooenings- koersen 10014 301 365 377 522 97 17914 15014 136 125 24014 210 21514 217 4714 95 6834 57 2314 68 „De aan te leggen tunnel onder het IJ zal, wat betreft het ondergrondse deel in Amsterdam-Noord, een rechte baan krijgen en niet zoals aanvankelijk het plan was, een S-bocht. Dit is van groot belang zo wel voor de technische constructie van de IJ-tunnel als voor het verkeer dat in de toekomst van deze tunnel gebruik gaat maken". Dit deelde de Amsterdamse wet houder voor de Publieke Werken, mr. G. van 't Huil, mee tijdens de debatten over de begroting 1955 in de Amsterdamse ge meenteraad. De wijziging in het plan voor de tun nelbouw is mogelijk geworden doordat ge bleken is dat de machinefabriek Du Croo en Brauns aan de Valkenweg onmogelijk ter plaatse gehandhaafd kan blijven. Een onderzoek naar de mogelijkheid het tracé zodanig te verleggen dat het bedrijf niet zou behoeven te worden verplaatst, heeft een negatief resultaat opgeleverd. Met de autoriteiten van de marine is in principe overeenstemming bereikt tot het verplaatsen van het marine-etablissement, waar de tunnel onderdoor zal lopen. De marinewerf zal worden overgebracht naar het driehoekige eiland bij Schellingwoude. B. en W. van Amsterdam zullen binnen kort een bespreking met de minister van Waterstaat hebben over de spoedige be slissing van het ministerie over de advie zen van de commissie-De Vos van Steen- wijk. Over de brug bij Schellingwoude deelde de wethouder mede, dat B. en W. grote snelheid bij de totstandkoming van de plannen betrachten. De wethouder zei van mening te zijn dat deze verbinding over 2Y? a 3 jaar gereed zal zijn. Ten aanzien van de kwestie tot het al dan niet heffen van tolgelden na het in- gebruiknemen van de tunnel zei de wet houder. dat het college van B. en W. niet voltallig de mening van burgemeester d'Ailly deelt ten aanzien van dit probleem. Mr. d'Ailly, die deel uitmaakte van de rijkscommissie inzake de oeververbin dingen. heeft een minderheidsrapport in gediend. waarbij hij zich uitsprak tegen het heffen van tolgeld. De totstandkoming van de tunnels zal evenwel geen belem mering ondervinden door deze kwestie. In de leeftijd van 79 jaar is Dinsdag te Utrecht gestorven prof. dr. W. Vogel sang, die meer dan vijftig jaar lang een belangrijke taak heeft verricht voor de kunstgeschiedenis door zijn publicistische en paedagogische werkzaamheden. De thans overledene werd op 9 Augus tus 1875 te Leiden geboren. Van 1900 tot 1907 is hij docent geweest te Amsterdam en van 1907 tot 1946 hoogleraar te Utrecht, waar hij zijn ambt aanvaardde op 23 Sep tember 1907 met het uitspreken van een rede, getiteld: „Aesthetiek en kunstge schiedenis". Zijn studies had hij voltooid aan de universiteiten van Freiburg. Wenen, Parijs en München. waar hij in 1898 sum ma cum laude nromoveerde op het onder werp ,.De Nederlandse miniaturen". Hij werd in 1903 onderdirecteur van het Ne derlands Museum, voor Geschiedenis en Kunst. Het Kunsthistorisch Instituut aan de Utrechtse Drift is een van de resultaten van zijn voortdurend ijveren geweest. In 1921 werd de kunstgeschiedenis als zelf standig hoofdvak erkend. Tijdens het. aca demische jaar 19201921 was prof. Vo gelsang rector-magnificus der Rijksuniver siteit te Utrecht. Van zilr. hand verschenen ongeveer 275 publicaties. De afdeling Haarlem van de werkgroep van vrouwen in de Nederlandse Vereniging tot afschaffing van alcoholhoudende dran ken en de groep Haarlem van de Vrouwen bond van de Partij van de Arbeid houden tezamen op Donderdag 16 December in Brinkmann een voorlichtingsmiddag, geti teld „Onze kinderen in deze tijd". Het pro gramma vermeldt zang met pianobegeleiding, vertoning van Droste's bedrijfsfilm „Ge schenk der goden" een causerie over boven genoemd onderwerp door mevrouw W. BlomkwistLub en vertoning van een bloem- en tekenfilm. Almdijk. 14 v. Havana n. Coatza Coaleos. Appingedijk, 13 v. New York n. Boston. Axeldijk. 14 te Havana. Aiblasserdijk, 12 te New Orleans. Amor, 15 te Hamburg verw. Amsteldijk, 13 te New Orleans. Ainstelstad. 14 v. Chittagong n. Chalna. Andijk, 12 te Houston. Aalsum, 14 nog steeds te Khorramshar. Alchiba, 15 Antwerpen verwacht. Aldegonda. 15 te Penang. Almkerk, 14 v. Sydney n. Aden. Amstelkroon. 14 v. Amsterdam n. Baltimore. Annenkerk, 14 te Casablanca. Antonia, 13 v. Pladiu n. Soerabaja. Artemis, 14 te Philadelphia. Aaisdijk, 14 v. Miami n. Houston. Abbekerk. 15 te Port Said. Alamak, 15 v. Aden n. Karachi. Albireo, 15 v. Recife n. Bahia. Aidabi, 14 500 m. Z. Kaap Verdisehe eil. Algenib, 14 v. Victoria n. Bahia. Alpbard. 14 v. Rio de Janeiro n. Santos. Amsteldiep, 14 te Philadelphia. Aagtedijk, 13 te New York. Aagtekerk. 16 te Manilla verwacht. Aardijk, pas. 15 Vlissingen n. New Orleans. Altair, 15 te Rotterdam. Appingedijk. 14 te Boston. -Arundo, 15 te Rotterdam. Averdijk, 15 te Rotterdam. Billiton, 12 v. San Francisco n. Portland. Bloemfontein, 13 v. tast London n. Durban. Bonaire, 14 te Georgetown verwacht. boskoop, pass. 14 Azoien n. La Guaira. Baarn, 14 v. lquique n. Arica. Bacchus, 14 v. Port of Spain n. Paramaribo. Baii, la te Genua^ Bintang, 14 te La Biïan. Borneo, 15 te New Vork. Boschfontein, 14 te Antwerpen. Benmkust, 15 te Matadi. Boissevain. 15 te Buenos Aires. Barendrecht. 27 Port Said verwacht. Ciavella, 13 v. Fao n. Pladju. Castor. 14 v. Trinidad n. Londen. Celebes, 14 v. Aden n- Suez. Cailisto, 14 v. Rotterdam n. Baltimore. Caitex Nederland, 15 te Rotterdam. Cradle of Liberty, 16 te Port Said verwacht. Dongedijk, 13 v. San Francisco n. Victoria. Drente, 14 te Rotterdam. Dalerdijk, 15 te Antwerpen. Dordrecht, 21 te Londen verwacht. Duivendrecht. 16 te Biikenhead verw. Los, 14 v. Roterdam n Lissabon. Eemland, 14 te Santo. E trema. 14 te Port de Bouc. Elizabeth b, 14 v. Doidrecht n. Corpus Christi Enggano, 14 v Genua n. Port Said. Friesland (SSM), 14 v. Rotterdam n. Slyth. Falco, 18 te Liverpool verwacht. Groote Beer, 13 40 m. Z.t.W. Kp. Palmas. Garoet, 14 v. Suez n. Aden Graveland, pass. 14 Kp. Finisterre n. Bahia. Gaasterkerk, 14 te Bremen. Glebula, 14 v. Bremen n. Curagao. Groote Beer, 14 560 m. N.t.O. St. Helena. Hestia, 14 te La Guaira verwacht. Heelsum, 14 te Houston. Hoogkerk, 14 v. Durban n. East London. Hilversum, pas. 14 Finisterre n. Finnart. Hathor, pass. 15 Finisterre n. Tanger. Houtman, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Ilos, 15 te Amsterdam Indrapoera, 14 v Soerabaja n. Makassar. Joh. v. Oldenbarnevelt, 14 220 m. N. tan O Kp. Finisterre. Katelysia, pass. 13 ten N. Fayal. Kedoe, pass. 14 Las Palmas n. Le Havre. Karimun, 14 v. Soerabaja n. Semarang. Kota Baroe, 15 te Southampton. Kieldrecht, verm. 15 v. Bombay n. Aden. Larenberg, pass. 13 Key West n. Immingham. Lekkerkerk, 14 v. Colombo n. Aleppy. Langkoeas, 15 te Aden. Leopoldskerk, 14 v. Bandarshapur n. Basrah Loosdrecht, verm 22 v. Basrah n. Khorramshar. Mataram, 19 te Rotterdam verw. Meliskerk, 13 v. Port Soedan n. Aden. Mitra, 13 v. Rotterdam n. Hamburg Maashaven, 13 v. Las Palmas n. Antwerpen. Maasdam, 14 860 m. O.NO. Kp. Race. Malea, 14 v. Geelong n. Brisbane. Molenkerk. 15 te Shanghai. Myonia, 14 v Geelong n. Fremantle. Marken, 15 te Lagos verwacht. Marpessa. 14 v. Cuiagao n. Sydney. Maureen, 14 te Rotterdam. Marisa, 15 v. Napels n. Priaeus. Merwede, pass. 15 Scilly's n. Amsterdam. Modjokerto, 17 te Alexandrië verwacht. Nieuw Amsterdam, 13 120 m. W.ZW. Kp. Race Nigerstroom, pass. 14 Las Palmas n. Dakar. Oranjefontein, 14 te Amsterdam. Orion, pas. 14 Kp. St. Vincent n. Amsterdam. Oranje, 15 rede Suez. Oranjestad. 15 te Curagao. Overijsel, 15 te Genua Prins Willem van Oranje, 14 650 m. O. Kp. Race Perna, 14 v. Lorenzo Marquez n. Durban. Papendrecht, 18 Curagao verwacht. Pendrecht, 17 te Port Said verw. 27 Rastanura verwacht. Peperkust, 15 v. Abidjan n. Freetown. Pieter S. 15 v. Rotterdam n. Bristolkanaal. Polydorus 15 te Amsterdam verwacht. Prins Willem 111, pass. 15 Vlissingen n. Antw. Radla. 14 v. Rastanura n. Koewait Ridderkerk. 14 v. Amsterdam n. Las Palmas Riouw. 14 v. Manilla n. Claveria. Rondo. pass. 14 Kp. Finisterre n. Algiers. Ruys, 13 v. Hongkong n. Kobe. Rijndam, 14 330 m. O t.N. New York. Rondo. pas. 15 Kp. St. Vincent n. Algiers. Sarangan, 1 v. Trinidad n. Kaapstad. Sarpeöon, 14 te New York. Slamat. 15 te Suez verwacht. Sommelsdtik, 13 v. Alexandrië n. Hallfax. Stad Amsterdam 13 v. Bermuda n. Golf van Mexico. Soestdiik, 13 v. Aden n. Tj. Prlok. Stad Dordrecht, vertr. 15 v Amsterdam naai Sluiskil. Stad Rotterdam, 14 v. R'dam n. Hampton Roads Samarinda, 14 te Port Soedan. Sibajak, 14 120 m. W. Str. Torres. Stad Arnhem. 14 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Haarlem, nacht 15-16 Narvik verw. Slamat. 15 v. Suez n. Port Said. Straat Mozambique. 15 te East tendon. Scherpend recht, verm 18 v. Rotterdam naar Curacao, smskeo. 15 te Dubai. Stad Maastricht pass 14 Finisterre n R'dam Stad Alkmaar, pass. 14 Gibraltar n. Antw. s>ad Maassluis. 14 te Narvik. Start Vlaardingen, 14 v. Vlaardingen n. Hamp- tonroads. Statue of Liberty. 18 te Suez verwacht. Trajanus, 14 te Antwerpen. Tjisadane, 14 v. Mauritius n. Durban. Trompenberg, 14 te Fernandina. Tero, 14 rede Santos verwacht. Tabinta, 14 v. Bremen n. Hamburg. Tarakan, 13 te New Orleans. Thelidomus, 14 te Punta Cardon. Titus, pass. 14 Ouessant n. Algiers. Tamo. 14 te Rotterdam. Tara, 14 v. Montevideo n. Santos. Tegelberg, 11 te Ko-be. Themisto. 16 Belfast verwacht. Tiba. pass. 14 Madeira n. Montevideo. Tralanus. pass. 15 Vlissingen n. Amsterdam. Van Linschoten, 14 v. Cotonou n. Lagos. Willem Barendsz. 14 te Kaapstad. Weitevreden, 13 v. Halifax n. Boston. Willem Ruys. pass. 14 Kp. Bon n. Port Said. Willemstad, 14 v. P'ymouth n. Amsterdam. Wonosari, 14 rede Madras. Westerdam, 14 500 m. W. Lands End. Wor.orato, 15 te Baltimore. Waal. 15 te Amsterdam verwacht. W. Alton Jones, 15 Koewait verwacht. Wieldrecht. 19 te Paulsboro verwacht. Woenrdrertit 14 t" Rotterdam. IJsel, 14 te Alexandrië. Zuiderkruis, pas. H eil. Malta n. Amsterdam. Zijpenberg. 12 te Dagenham. Zaan. 15 t~ Amsterdam, vertr. 16 v. Amsterdam n. Stockholm. KLEINE VAART Anna b, 14 v. Halden te Arendai verwacht. Aeneas, 13 v. Tarragcna te Malaga. Ahoy, 14 v. Kjoge te Amsterdam. Amigo, 14 v. Colchester n. Rotterdam. Ardeas, 13 v. Venetië n. Triest. Atlantis, 14 v. Rotterdam n. Great Yarmouth. Albert Willem, pass. 13 Vlissingen n Cork. Algarve, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Beekbergen. 14 Verdon schuilen n. Bilbao. Bernisse, vertr. 14 v. Kingslynn n. Londen. Bab T, 12 Kiel gepass n. Skutskaer. Binnenhaven. 13 v. Holyhead n. Duinkerken. Blue Boy, 13 v. Hamburg n. Duinkerken. Bree Helle, 14 v Rotterdam n. Londen. Batavier III, pass. 13 Kp. St. Vincent n. Cgsa- blanca. Birmingham, 13 v. Amsterdam te Harlingen. Boreas, 14 v Amsterdam n. Kopenhagen. Borneo, 14 v. Par te Amsterdam. Bety Anne S. 14 v. Lissabon te Leixoes. Casana, 13 v. Rotterdam te Kopenhagen. Coolsingel, 14 v. Glasgow n. Rotterdam. Cormoran, 14 v. Rotterdam n. Duinkerken. Corrie b. 14 v. Dordrecht n. Durban. Confiance, pas. 14 Lundv eil. n. Rouaan. Depa. 14 v. Helsinki te Kotka. Driebergen, 13 v. Cardiff te Antwerpen. Da Corta, 13 v. Schwarzenhuette n. Londen. D'o Favente, 13 v. Amsterdam te Kopenhagen. Draco. 14 te Amsterdam. F.ibergen, 13 v. Nantes te Birkenhead. Eban. 13 v. Goole te Hamburg verwacht. Eemstroom. 14 v. Grangemouth te Amsterdam Erasmus, vertr. 14 v. Plymouth n. Le Guildo Frans, vertr. 14 v. Londen n. Kioge. Frafrnité. 13 v. Odense te Fagerviken. Geestrtrnom. pass 14 Vliss'ngen n. Hansweert Gerri» S. vertr. 14 v. Antwerpen n. Belfast. Gaasterland. 13 v. Harbngen te Gooi. r-irvhe. 1.7 V. Par te Calais. Haaksbergen, 14 v. Birkenhead te Swansea. Harn'rt. 13 v. Zw'fndrecht n. Berry. Helvetia, 14 v. Antwerpen te Newcastle verw. Hoop. vertr. 16 v. Great Yarmouth n. West Hartlepool. Ida Jacoba, 14 v. Drogheda n. Manchester. Ilias. 13 v. Catania n. Amsterdam. Ingeborg, 15 v. Barry te Zwijndrecht verw. Johanna te Velde. 14 v. Vlissingen n. Norwich. Julia Mary, pass. 14 Vlissingen n. Casablanc*- Jan Kreumer, 13 v. Steetin n. Londen. Jo, 14 v. Bremen te Londen. Jongkind, 18 v. Lagos te Hull verwacht. Joost, 10 Kiel gepass n. Ostrand. Leendert b, vertr. 14 v. Stockholm n. Stettin. Lucas Bols I, 14 IJmuiden verw. Lauwers, verm. 15 v. Bayonne n. West Hartle pool. Marcella, 14 v. Stockholm n. Rotterdam. Markab N, 14 v. Algiers te Liverpool verw. Matthew, 14 v. Rochester n. Billingham. Mercurius, pes. 13 Gothenburgh n. Salt End. Muphrid N, 13 dwars Startpoint n. Avonmouth. Manto, 13 v. Tanger n. Valencia. Marwit, 14 v. Par te Amsterdam. May, 13 v. Hull te Amsterdam. Missouri, 14 v Amsterdam n. Londen. Myfem, 14 v. Rouaan n. Parijs. Mypuck, 14 v. Gothenburg n. Malmö. Markab pass. 13 Vlissingen n. Hamburg. Maria, pass. 13 Vlissingen n. Norresundby. Metrans. pass. 14 Vlissingen n. V/ismar. Noorderlicht, 14 v. Naestved te Koghall verw. Nassauhaven, pass, 13 Kiel-Holtenau n. Kopen hagen. Neeltie b, 13 v. Kopenhagen te Landskron» verwacht. Noord, vertr. 14 v. Billingham n. Rotterdam Omlandia, 15 v. Aalborg te Rotterdam verw. Pascholl, 13 te Norrkoping. Phoenix. 13 v. Amsterdam. Plaris. 13 te Teignmouth. ?eter Swenden, pass. 14 Vlissingen n. Duinkerken Ponto. 11 Kiel gepass n. Hernosand. Quo Vadis. pass. 14 Vlissingen n. Zee. Result, 13 dwars Arklow n. Londen. Rika, 13 v. Blyth te Gravesend. Rose Marie, 14 te Rotterdam verwacht. Ruby, 13 v. Dublin n. Londen. Rijnhaven, 17 v. Hamburg n. Londen. Rema. 14 v. Aalborg te Amsterdam. Rubicon, 14 v Gothenburg te Rotterdam. Setas, 14 v. Gothenburg te Rotterdam verw. Silvaplana, 13 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Silvretta, 13 te Ceuta. Spurt. 14 v. Hull te IJmuiden. Statensingel, 13 v. Gothenburg n. Frederiksund Stella Maris, 14 te Drammen verwacht. Stientje Mensinga, vertr. 14 v. Poole n. Dublin Sambre, 13 v. Stockholm. Sandettie, 14 v. Amsterdam n. Ostrand. Sparta, 14 v. Kopenhagen te Hull verwacht. Spes, 14 v. Amsterdam te Rotterdam. Theano, 14 v. Dublin te Amsterdam. Tom v. d. Heide, 13 v. Casablanca te Rouaan. Triton, 13 v. Hamburg te Londen verw. Venus, 13 v. Middlesbro n. Blyth. Veenenburgh 13 v. Aberdeen. Victory, 13 v. Gothenburg te Londen verw. Vrijburgh, 13 te Duinkerken? Viking. 13 v. Rotterdam te Avonmouth. Westerschelde, 1 v. Manchester te Rotterdam verwacht. Wiehóld Bohmer, vertr. 15 v. Brugge n. Valencia Westpoider. vertr. 15 v. Rotterdam n. Lissabon W'ckenburgh, 13 v. Rotterdam te Casablanca. Wilhelmine. 14 v. Kotka te Amsterdam. Zaf+iaan, pass. 13 Startpoint. Zwerver, 13 v. Scheveningen n. Gothenburg. Door hot verbindend worden der pai«/s uitdehngs'iist is brt f-illicnrriont van de N.V. Hootrgreef's B'oemhol- ienbodfiif, gevprti"d te Drie- huis-Velsen geëindigd. De curator: Mr. A. D. P. V. v. Löben Seis Kruisweg 63, Haarlem. Het Hoofd van het gemeen tebestuur van Heemstede brengt ter ooenbare kennis, dat het raadsbesluit van 26 Augustus 1954. no. 96 tot vaststelling van een herzie ning van het uitbreidings plan voor het terrein be grensd door de Bronsteeweg, de Crayenes'ervaart, het Spaarne en de Bronsteevaart, volgens de bij dat besluit behorende tekening aange duid met Herziening X^TI B", is goodeekeurd door Ge deputeerde Staten der pro vincie Noordhnliand bij be sluit van 8 December 1954 no. 57 en dat het goedge keurde plan ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Heemstede, 15 Dec. 1954. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, A. G. A. VAN RAPPARD H.H. HUISEIGENAREN! Een timmerman vraagt Prijs billijk. Tel. 15079. Brie ven no. 7831. f Voor onze afdeling ANTIQUARIAAT kopen wij van particu lieren over Kunst, Techniek, Sexualiteit, Politiek, Bio logie, Muziek, Land en Volkenkunde. Pocket Books. Encyclopaedieën, enz. enz. Boek- en Kunsthandel tt Kruisweg 13 b h. Station Haarlem. Belt ons op Tel. 21677 of zendt bericht. Wij komen beter, sneller en goedkoper GROTE HOI'TSTKAAl 102 leiei 10866 WELKE WASSERIJ kan voor mij behandelen 250 kg. goed plus on geveer 60 jassen. VIS, Distelplein 16, A'dam-N. Tel. 61008. Inschr. Jan. curs. geopend. Fr. Halsstr. 1 - Tel. 14624 PjföSI Haarlem. 1ÜB i EEN KLASSE BETER Gierstraat 44 500 gram lekkere BELEGEN KAAS 1.55 1 pot PINDAKAAS, goudmerk 0.69 2 rol verse BESCHUIT, bros0.35 1 fles FRANSE LANDWIJN 1.69 250 gram ROOMBOTER, koelhuis0.95 200 gram ZOUTE PINDA'S, heerlijk vers 0.49 1 Litersblik ANANAS, le soort1.89 1 Litersblik PERZIKEN, le soort 1.85 200 gram heerlijke BANKETBAKKERSSPRITS.0.39 200 gram VRUCHTENGRIES0.29 250 gram werkelijk goede KOFFIE 1.89 100 gram FRANSE VRUCHTEN0.49 100 gram OPLEG SNIPPERS 0.55 100 gram Italiaanse SUCADE 0.48 200 gram NATTE STEMGEMBER0.69 Gelieve pot mede te nemen. 250 gr vers gebrande PINDA'S uit eigen branderij 0.39 Deze week bü aankoop van f 2.50 aan boodschappen een NYLON BOODSCHAPPENTAS v. slechts 69 ct. door een perfecte atmosfeer Tabakslucht en etensgeuren vermengen zich tot een ondragelijke atmosfeer. De fijnste versnaperingen, de beste dranken kunnen de stemming niet meer redden. Men neemt vroeger afscheid en achteraf komen de tongen los. Het kan natuurlijk anders. Een goede gastvrouw zorgt ervoor steeds Air-Wick in de kamer te hebben. Air-Wiek neemt alle hinderlijke luchtjes weg en houdt uw woning opvallend fris. „Air-Wiek contains chloro phyll". DU slaai op de dop els een garantie voor echt heid. Een fles Alr-Wlck Is voldoende voor wekenlang g-e-r-e-g-o-l-d gebruik. Gebruik het in keuken woonkamer kinderkamer ziekenkamer maar ook in werkkamer kantoor aterer winkel Originele fles f en Hondenlijnen 5 GE BR. VEE NI NG A Naturalisten Üacobijnestr. 10-18, tel. 13265 IV)CV H/NDERLUfc* V 542

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3