GEOPEND SPINWIEL JONGE Yermaat's Moderne Bakkerijen J WILD WILD HEES Co. KERST ONZE ZAAK Kerstbrood van Vermaat Traditioneel Kerstconcert in Evangelische Broedergemeente Met Kerstmis weer thuis SoGeNByL DE DOELEN PIJPEN MONTAGE A PLATEN TOT 'S AVONDS 9 UUR Dat is een tractatie! MAANDAG 20 DECEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Apothekers breken bespreking met ziekenfondsen af - Expositie van werken van Henk van der Vliet Diplomatentas met vul pennen uit auto verdwenen Mutatie in Haarlemse raad Samenspel Zilveren jubileum mr. F. J. D. Theyse Scheepvaart Kerstmuziek GASREPARATIE HILARIUS - FOTO - KINO Duursma spuit alles! Kerstboomverlichting K r u ij e r's W i I d h a si d e I Handelshuis ^Yl^cde I magazijnen (V Pijn verdwijnt in 3 minuten door LG3 OCCASION GRUNDIG BANDRECORDER TYPE 500 L SLAGERSKNECHT Kerstbrood Weihnachtstollen Kerstkransen Kersttaarten In het kerkgebouw van de Evangelische Broedergemeente aan de Parklaan werd Zaterdagavond een Kerstconcer-t, men mag wel zeggen het traditionele Kerstconcert, gegeven. Bets Nederkoorn was weer trouw op haar post als organiste en evenals in voorgaande jaren was ook Overveens Da meskoor onder leiding van zijn dirigente Cor Igesz gekomen om met de uitvoering van een select programma mede de wijding van de Kerstgedachte te brengen. Bert Essen bleef met de voordracht van enkele schone composities voor hobo op eenzelfde muzikaal niveau. De enige bedenking, die ik ten aanzien voor de koorwerken zelf had, betrof de Kerstcantate door J. R. Ie Cosquino de Bussy samengesteld uit oud-Nederlandse liederen, en wel speciaal de heterogeniteit der tussenspelen, die nu eens „kwinterig" modern, dan weer conventioneel en soms als tussenschakel te oppervlakkig behan deld waren. Mij lijkt de voorlezing van het Kerstverhaal, toegelicht door de mooie oude liederen, die in de cantate zijn opgenomen, van meer werking dan de aaneengeschakel de uitvoering van deze avond. Want deze liederen zijn als kostbare, fijne juwelen, die men zien moet op een passende achter grond. Het koor begon zijn aandeel in het concert met de vertolking van „Advent" uit „Christmas" van Arthur Somerwell, indrukwekkende muziek van polyphone structuur. Het koor had merkbaar moeite om los te komen van een moeizame trant van zingen. Een blijkbaar niet te onder drukken vibrato van enkele stemmen trachtte een aanslag op het toonpeil te plegen. Gunstiger klonk het „Blow, bugles of battle" en waardering kon men terecht hebben voor de lichte „coloratuur-achtige fragmenten uit „Der Herr ist gross" van Heinrich Schiitz. „Eins bitte ich vom Her ren" van Schütz werd in een treffende sfeer opgezet, maar hierna kwam weer een wat zwoegende voortgang met een zuiver heid bedreigend vibrato. Het meest vrij klonk de koorzang bij de uilvoering van de oud-Nederlandse liede ren. Daarin herkende ik weer het Over veens Dameskoor met zijn lichte en gelijk matige stemklank en zijn doorvoelde voor dracht. Behoudens een hier en daar te geringe toon-continuïteit bij de melodievorming heeft het spel van de hoboïst Bert Essen veel voldoening kunnen geven. Hij speelde het zogenaamde Concert voor hobo van G. B. Pergolesi (eigenlijk een samenstel van hobo-bewerkingen van werkjes van deze componist), een fraai Concert voor hobo van A. Corelli en een bijzonder mooi ,,Pièce" van G. Fauré. Hij werd daarbij muzikaal gesteund door Bets Nederkoorn aan het orgel. Ook bij de koorzang zorgde de organiste voor betrouwbare begeleidin- RECTIFICATIE De besprekingen, die reeds in Septem ber 1953 door de apothekers waren aan gevraagd, hadden ten doel een correctie aan te brengen, op de kostenvergoedingen, die de apothekers van de ziekenfondsen ontvangen. Deze correctie achtten de apo thekers nodig, omdat sedert 1952, toen de thans geldende kostenvergoedingen wer den vastgelegd, de op de exploitatie van een apotheek drukkende lasten aanmer kelijk zijn gestegen. De lange duur der onderhandelingen en de wijze, waarop deze moesten worden gevoerd, hebben de apothekers doen be sluiten deze niet langer voort te zetten. De Koninklijke Nederlandse Maatschap pij ter Bevordering, der Pharmacie heeft de onderhandelingen met de ziekenfonds organisaties over de honorering der apo thekers afgebroken. (Dit bericht stond Zaterdag op pagina twee van onze edities in onjuiste volgorde vermeld). In ,,'t Huis met de Kogel" is Zaterdag middag een tentoonstelling geopend van werken van de Zandvoortse kunstschilder Henk van der Vliet. L. J. Bubenik, kunstcriticus, gaf in zijn openingsrede een korte karakteristiek van de schilderijen en tekeningen van Van der Vliet, die zo zei hij de onbereik baarheid van de volkomen vorm transfigu reert met een sterke zelfprojectie. „Zijn werken zijn betekenisvolle voorstellingen met sterke gevoelstonen". De tentoonstelling blijft geopend tot en met 7 Januari. Zaterdagavond heeft men uit een in de Doelstraat in Haarlem geparkeerde auto een zogenaamde diplomatentas wegge nomen. De tas bevatte 38 vulpenhouders, zes driedelige vulpengarnituren, vijftig druk-ballpoints en veertien koperen stif ten voor ballpoints. De totale waarde bedraagt ongeveer honderdvijftig gulden. gen. Als soliste opende zij de avond met een juichende „Lobe den Herren" van J. J. Walther. En verder gaf zij in verdienste lijke vertolkingen muziek van D. Strungk (Meine Seele erhebt den Herren), van Willem Mudde (Variaties over „Er is een kindeke") en vpn N. A. Ie Bègue drie fijne bewerkingen van Noëls met een goed klinkende registratie. Namens het kerkbe stuur dankte ds. H. Schütz aan het eind van de avond koor en solisten voor hun medewerking aan dit concert. P. ZWAANSWIJK De heer D. Verbaan zal in verband met de reorganisatie van de Centrale Bond van Transporarbeiders, waarvan hij secretaris penningmeester van de Haarlemse afdeling is van 1 Januari af ook optreden als tijde lijk voorzitter van de Haagse afdeling van die vakvereniging, zo deelt „Het Vrije Volk" mede. Hij zal in die werkkring zich onder meer wijden aan de vraagstukken van de Scheveningse visserij, welke hem van huis uit welbekend zijn. Een en ander heeft tot consequentie, dat de heer Verbaan de fractie van de Partij van de Arbeid in de Haarlemse raad gaat verlaten. Hij zal worden opgevolgd door de heer H. Verdoorn, secretaris van de federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid. De heer Verdoorn, die 48 jaar is, heeft een lange staat van dienst in de Al gemene Nederlandse Grafische Bond. Ir. G. A. P. Ooykaas, hoofdingenieur van de Amsterdamse gemeentewater leiding en jhr. ir. C. C. Th. de Beaufort, de hoofdingenieur van het PWN hebben elkaar over 82 kilometer de hand ge reikt: de een is belast met de buisleiding Jutphaas-Leiduin, de ander met het stuk Leiduin-Castricum. Waar de eerste het zware veen- en kleigebied zal moe ten overwinnen, zal de heer De Beau fort het Kennemer duin moeten door graven, om hun gedeelte van het werk elke dag een honderd meter te zien vor deren; het werk van de „Lek-waterlei- ding", dat zijn buizen uit een Arkelse fabriek ontvangt en zijn werkers uit de bloem der Nederlandse graaf-deskun- digen. Waarom er vanmorgen in de Haarlemmermeer is begonnen? Omdat daar niet alleen een der minst ingewik kelde stukken kom.t maar ook, om,dat dit landbouwgebied juist nu het best deze ingrijpende graverij kan velen. Ook dat was een kwestie van samen- 3 spel. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOODÖCCOOCOOOOOCOOOCOCOCC020CCCOOO Op 1 Januari zal mr. F. J. D. Theyse 25 jaar secretaris zijn van de Bond van Bloembollenhandelaren. In die kwarteeuw was mr. Theyse in velerlei opzicht de ziel van de bond. Krachtig heeft hij steeds'voor de belangen van de leden hier en in het bui tenland op de bres gestaan aldus het Weekblad voor Bloembollencultur. Groot is zijn arbeid in het belang van de bond ver richt, in het bijzonder na de tweede wereld oorlog, toen hij met de oude relaties in het buitenland het contact wist te herstellen en nieuwe connecties wist aan te knopen. De persoonlijke relaties, die hij in het buiten land vaak had, konden hem daarbij van veel dienst zijn. Hoe hij voor veel exporteurs de moeilijk heden, die zij in het buitenland hadden, uit de weg wist te ruimen, valt moelijk te om schrijven. Dat een dergelijke actieve figuur wel eens tegen anderen aanbotste, was niet te vermijden. Voor slappelingen bestaat dit gevaar niet. Niemand uit de bloembollen export zal echter durven ontkennen, dat door deze figuur veel werk is verzet, zeer veel is gedaan voor het bloembollenvak in het algemeen, wapt met de belangen van de export zijn die van de kwekers nauw verweven. Morgen, Dinsdag 21 December, des na middags van 5—6 uur bestaat in het restaurant „Treslong" te Hillegom gelegen heid mr. Theyse met het heuglijk feit ge luk te wensen. Alcyone, 17 v. Rosario n. Buenos Aires. Annenkerk. pass. 17 Finisterre n. Antwerpen. Artemis, Ï7 v. New York n. Cap. Haitien. Axeldijk, 17 v. Havana n. Trinidad. Almdijk, 17 te Vera Cruz. Alnati. pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Averdijk, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Alblasserdijk, 18 te Havana. Abbedijk. 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Aagtekerk. 20 te Hongkong. Aardijk, pass. 19 Azoren n. New Orleans. Abbedijk, 19 te Antwerpen. Akkrumdijk, 18 te Anlwerpen. Albireo, 19 te Rio de Janeiro. Akleramin, 18 v. Genua n. Port Said. Aliotli, pass. 19 Fernando Noronha n. Rio le Janeiro. Alnati, 18 te Antwerpen. Alphacca, pass. 18 Recife n. Rio de Janeiro. Altair, 19 v. Rotterdam n. Bremen. Aludra. 19 250 m. Z. Bombay. Amerskerk, 20 te Singapore. »99 WEER een van de velen: van de schoolbanken af had hij eerst in de zaak van zijn vader gewerkt; geen groot bedrijf, maar men kon zich bedruipen. Later begon hij voor zichzelf. Het ging goed. Hij had een erkenning en een ventvergunning. Toen trouwde hij. De jonge vrouw werkte ook mee. Geruime tijd kon hij als kleine zelfstandige in het gezinsonderhoud voorzien - men kon netjes „voor de dag" komen. Toen kwamen de moeilijk heden. Een familielid was compagnon in de kleine ne ring, maar hard werken deed hij niet. Wel royaal mee-delen in de inkomsten, te royaal zelfs. Het jonge echtpaar werd de dupe. Het werkte van 's morgens vroeg tot diep in de nacht, maar het baatte niets. Er kwamen - door toedoen van de deelgenoot - schulden. Toen men eindelijk eieren voor zijn geld koos en met liet gemakzuchtige familie lid brak, kwam er nieuwe pech. De man, overwerkt en tobberig, moest met een ze nuwcrisis worden opgeno men. De vrouw moest een dure operatie en een lang durige nakuur ondergaan. Hun kind werd elders on dergebracht. Er was wel hulp, maar er bleek zoveel nodig - en als men altijd met hard werken voor zichzelf heeft kunnen zorgen, valt het niet licht, telkens wéér om hulp te vragen. Eenmaal hersteld, wilde de man weer aan de slag gaan. Hij leende handelsgeld en begon opnieuw. Het vlotte aardig. Iedere dag werd de omzet wat groter, het geluk scheen weer met hem. Maar kalm aan, waarschuwde de dokter. Deze zomer bleek dat de man toch teveel van zijn krachten gevergd had. Hij stortte in en moest opnieuw opgenomen worden. Deze week hopen zowel de man als de vrouw uit het ziekenhuis ontslagen te worden, om voor het eerst weer thuis, met hun kind, Kerstmis te vieren. Te vieren? Maar er is niets, om de Kerst tot werkelijk gezelli ge huiselijke dagen te ma ken in dit kleine, zwaarbe proefde gezin. Het is alles zo somber bij stille armen als zij Tenzij wij allen helpen, om in zulke gezinnen alsnog een beetje vreugde te bren gen, éen kleine Kerstgave, die hun het geloof in hun medemensen en in zichzelf terug kan geven Ontbreekt uw naam (of schuilnaam) nog op de lijs ten van gulle gevers, die wij elke dag op de voorpagina publiceren? Haast u dan - want het is bijna Kerstmis, ook voor de stille armen. Er is al een flink bedrag bijeen, maar er is nog zo veel nodig om alle gegadig den te kunnen bedenken, dat wij nogmaals een be roep doen op alle goedwil lende mensen. Daar hoort toch ook bij? Amor, 19 te Rotterdam. Amstelstad, 18 v. Chalna n. Moulmein. Amstelvaart 20 New Orleans verw. Antonia, 20 te Pladju Arendsdijk, pass. 19 Scilly's n. Antwerpen. Armilla. 9 te Pladju. Abbekerk, 20 te Djibouti. Aldabi, pass. 19 Madeira n. Antwerpen. Amsteldiep, 19 v. Philadelphia n- Amsterdam. Amstelkroon, pass. 20 Azoren n. Baltimore. Annenkerk, 19 te Antwerpen. Arendskenk, 19 te Rotterdam. Aagtedijk, 18 te Boston. Alehiba, pass. 19 Vlissingen n. Bremen. Algiba, pass. 19 Fernando Noronha n. Bahia. Arkeldijk, 19 te Antwerpen. Bali, 17 v. Marseille n. Amsterdam. Bosehfontein, 18 te Amsterdam. Bantam, 19 v. Colombo n. Belawan. Baud, 20 te Soerabaja. Boskoop, 17 820 m. W.ZW. Fayal. Breda, 19 te Amsterdam. Cradle of Liberty, 18 v. Suez n. Mena el Ahmadi Gadila, 17 te Singapore. Gouwe, 17 v. Port Gentil n. Monrovia. Groote Kerk, pas. 17 Guardafui n. Aden. Caltex Delft, 19 te Rotterdam. Caltex Leiden, 19 te Rotterdam. Calex The Hague, 18 v. Roterdam n. Sidon. Celebes, 18 te Suez. Cleodora, 19 te Pladju Corillao, 19 te Curagao. Cottica, 18 v. Dover n. Madeira. Caltex Nederland, 20 tt Kopenhagen. Caltex Utrecht, 19 te Sidon. Congostroom, 19 te Antwerpen. Coryda, 20 teCuragao. Charts, pass. 19 Beaehyhead n. La Guaira. Delfland, 17 te Bahia. Duivendijk. 16 te Liverpool. Drente, pass. 19 Ouessant n. Napels. Dalerdijk, 19 te Londen. Dordrecht, pass. 20 Dover n. Londen. Eemland, 18 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Ena, 19 te Buenos Aires. Eos, 18 te Lissabnn. Eimina, 17 te Antwerpen. Lrinna, 19 te Singapore. Falco, 18 Liverpool verwacht. Eemdijk, 19 te Rotterdam. Enggano, 20 v. Port Said n. Bahrein. Esso Den Haag, 20 te Port Said- Esso Amsterdam, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Farmsum, 19 te Guanta. Friesland (KRL), 21 Tj. Priok verwacht. Falco, 18 v. Carthagena te Liverpool. Gaasterkerk, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Gooiland, 17 v. Amsterdam n. Bremen. Garoet, 19 te Salalah. Gordias, 18 v. Malta n. Piraeus. Graveland, pass. 19 Kp St. Vincent n. Bahia. Groote Beer, 20 te Kaapstad. Groote Kerk, 18 v. Aden n. Suez. Hector, pass. 17 Gibraltar n. Amsterdam. Helena, 18 v. Curagao n. La Guaira. Houtman, 18 v. Hamburg n. Port Said. Heemskerk, 19 te Port Said. Hersilia-, 19 te Amsterdam. Hilversum, 18 te Finnart. Holland, 18 v. Zanzibar n. Antonio Enes. Hydra, 19 te Port au Prince. Hecuba, 19 v. Paramaribo n. Georgetown. Hoogkerk, 19 v. Kaapstad n. Las Palmas. Jagersfontein, 19 dwars Cherbourg n. South ampton. Joh. v. Oldenbarnevelt. 19 230 m. W. Kreta. Kogovina, 17 te Rotterdam. Kota Agoeng, 17 te Antwerpen. Krebsia, 17 v. Rotterdam n. Mena el Ahmadi. Karimata, 21 Belawan verwacht. Karimun, 19 te Tj. Priok. Koratia, pass. 19 Middlesbro n. Mena el Ahmadi Kedoe, 20 te Le Havre. Kertosono, pass. 19 Cuba n. Colon. Koratia, pass. 19 Melbourne n. Mena el Ahmadi Lissekerk, 18 rede Vlissingen n. Antwerpen. Lutterkerk, 18 v. Rastanura n. Port Said. Langkoeas, 19 v. Djeddah n. Alexandrië. Lekkerkerk, 19 v. Cochin n. Karachi. Lieve Vrouwekerk, 19 te Chittagong. Limburg, 19 170 m. W.t.N. Sabang. Lissekerk, 19 te Antwerpen. Lekhaven, 18 v. Buenos Aires n. Victoria. Loenerkerk. 20 v. Port Said n. Genua. Lombok, 20 te Lorenzo Marquez. Leto, 19 330 m. ZO. Baltimore 21 Baltimore verw. Luna, 19 te Amsterdam. Maas, 17 v. Piraeus n. Volos. Maasdam, 18 te Halifax. Modjokerto, 17 te Alexandrië 18 v. Alexandrië. Maasdam, 19 te New York. Maashaven, 18 dwars Ouessant n. Antwerpen. Mapia, 19 v. Semarang n. Tegal. Mataram, 19 te Rotterdam. Metula, 19 te Singapore. Mitra, 19 te Rotterdam. Modjokerto, 18 v. Alexandrië n. Beyrouth. Manoeran, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Murena, pass. 19 Sabang n. Balikpapan. Nieuw Amsterdam 18 v. New York n. Bermuda. Oranjefontein, 17 v. Amsterdam n. Southampton Oostkerk, 18 v. Alexandrië n. Genua. Oranje, 18 v. Napels n. Southampton. Oranjefontein, pass. 18 Ouessant. Oranjestad, 19 te Port Limon. Overijsel, pass. 19 Gibraltar n. Duinkerken. Ootmarsum, 19 v. Hamburg n. Antwerpen. Orion, 19 te Amsterdam. Prins Fred. Willem, 17 te Rotterdam. Prins Phiiips Willem, 18 te Rotterdam. Prinse Willem III, 17 te Rotterdam. Peperkust, 19 te Dakar. Perna, 18 te Port Elizabeth. Polydorus, 19 te Suez. Polyphemus, 15 v. Penang n. Belawan. Prins Willem v. Oranje, 19 te Hamburg. Pendrecht, 19 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Peperkust, 19 v. Dakar n. Le Havre. Prins Alexander, 21 te Haifa. Prins Willem George Fred. 19 te Antwerpen. Prins Fred. Hendrik, pass. 19 Vlissingen n. Antw. Rijndam, 20 Cobh verwacht. Rijnkerk, 17 te Dar es Salaam. Ridderkerk, 20 te Las Palmas. Rita, 20 te Penang. Roebiah, 18 v. New Orleans n. Europa. Roepat, 20 te Semarang. Roggeveen, 19 te Semarang. Rijnland. 18 te Amsterdam. Salatiga, 16 v. San Francisco n. Honolulu. Sliedrecht, 17 v. Port Said n. Lands End. Stentor, 18 te Barbados. Saparoea, 18 v. Port Said n. Hamburg. Sibajak, 19 te Soerabaja verwacht. Sloterdijk, 17 v. New York n. Rotterdam. Stad Maastricht, 18 te Rotterdam. Salland, 18 v. Recife n. Rio Grande. Sarangan, pass. 19 Fernando Noronha n. Kaapstad Schouten, 19 te Mozambique. Sibajak, 19 te Soerabaja. Sommelsdijk, pass. 19 Kp. St. Vincent n. Halifax Stad Amsterdam, pass. 18 Kp. Farida n. Houston Stad Schiedam, 19 te Spezia. Statue of Liberty, 18 rede Suez Straat Banka, 20 te Osaka. Sunetta. pass. 18 Suez n. Abadan. Samarinda, 19 v. Alexandrië n. Casablanca. Schie, 20 te Antwerpen. Stad Alkmaar, 20 te Rotterdam. Straat Soenda, 19 v. Rio de Janeiro n. Santos. Sumatra, 20 te Djeddah. Slng'kep, 19 te Bahrein. Soestdijk, 19 te Colombo. Titus, pass. 17 Kp. St. Vincent n. Algiers. Tjitjalengka, 17 v. Durban n. Mauritius. Tabinta, 17 te Amsterdam. Tara, 19 te Rio de Janeiro. Tawali, 19 te Carthagena. Tegelberg, 19 te Hongkong. Tibia, 19 te Mulberrplerhead. Tomori, 20 te Cheribon. Trompenberg, 18 v. Savannah n. Le Havre. Talisse, 20 v. Belawan n. Suez. Tamo, 19 te Hamburg. Tarakan, 20 te Savannah. Tiba, 18 v. St. Vincent n. Montevideo. Trajanus, 19 v. Amsterdam n. West Indië. Westerdam, 17 450 m. O. Kp. Race. Wonorato, 17 v. Philadelphia n. New York. Wonogiri, 18 Belawan verwacht. Waal, 18 te Rotterdam. Weltevreden, 19 te New York. Wonosari, 19 v. Madras n. Calcutta. Wieldrecht, 19 v. Paulsboro n. Curagao. Westland, 19 te Amsterdam. IJsel, 18 te Beyrouth. Zonnewijk, 19 te Tocopilla. Zuiderkruis, 20 te Amsterdam. KLEINE VAART Amazone, 18 v. Rotterdam te Amsterdam. Advent, 18 v. Porsgrun te Boston verw. Albergen, 18 v. Rotterdam te Fecamp verw. Ary Scheffer. 18 v. Rotterdam n. Port Smout'n Atlantis, 18 v. Great Yarmouth n. Hamburg. Atlas. 17 v. Rotterdam n. Ceuta. Algarve, 20 v. Antwerpen te Cardiff verw. Bestevaer, nacht 18-19 v. Wisbeck n. Rotterdam Brem, verm. 18 v. Opc.rto n. Antwerpen. Barracuda. 18 v. Grimsby te Rotterdam. Beekbergen, 19 v. Bilbao te Birkenhead verw. Blue Boy, 18 rede Le Havre n. Isigny. Bab T, 16 te Hargshamn. Bemisse, 18 v. Londen n. Malta. Betty Anne S, 19 v. Leixoes teGuernsey verw. Bill S, 19 v. Cardiff te Rotterdam verw. Birmingham. 18 v. Newcastle n. Harlingen. Barvarola, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Cornelia b I, verm. 18 v. Londen n. Granville. Cornelia b II, 18 v. Londonderry t.e Newport Da Capo, verm. 18 v. Oporto n. Rotterdam. Depa, 18 v. Hamina n. Rotterdam. Draco, 17 v. Rotterdam n. Lissabon. Domburgh, pass. 18 Ouessant n. Casablanca. Duiveland, 18 v. Rotterdam n. d. Tyne. Eljo, 17 te Great Yarmouth. Frans Bohmer. nacht 18-19 v. Dakar te Duin kerken verwacht. Frean, pass. 18 Vlissingen n. Leith. Gaasterland, 18 v. Harlingen n. Goole. Gefle, 18 v. Stockholm n. Rotterdam. Henrica b, 18 te Birkzs 'n. rede Zee Vinces. Haaksbergen, 18 v. Nantes n. Le Pallice. Harold, 19 v. Barry te Zwijndrecht verw. Haskerland, 18 v. Harlingen n. Lelth. Herta, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Ingeborg, 18 v. Zwijndrecht n. Helsinki. Jan Kreumer, vertr. 18 v. Londen n. Vlaardingen Jo, 18 v. Maassluis n. Boston. Jongkind, 18 v. Lagos te Huil verwacht. Joost, 16 te Stocka. Larix, 16 te Amsterdam. Liicas Bols II, vertr. 18 v. Dramman n. Gothen burg. Mira. 18 v. Wicklow te Antwerpen. Mypuck, pass. 18 Kiel Holtenau n. Rouaan. Mutatie, 17 v. Par te Amsterdam. Mira, 18 v. Wicklow te Antwerpen. Maria Theresia, vertr. 19 v. Oporto n. Antw. Mintaka N, 19 v. Bordeaux te Casablanca. Muian, 18 v. Huil te Rotterdam. May Mere, 18 v. Cardiff te Rotterdam. Metropole, pass. 18 Vlissingen n. Newcastle. Midsland, 18 v. Rotterdam n. Grangemouth. Noorderlicht, vertr. 19 v. Skoghall n. A'dam. Nero, 17 v. Malaga n. Rotterdam. Nottingham, 18 v. Rotterdam n. Kingslynn. Ötivier van Noord, 18 v. Seham te Oostende. Ponto, 15 te Domsjo. Philetas, 17 v. Malta n. Haifa. Ponza, 17 v. Vilvoorde. Polaris, pass 18 Vlissingen n. Antwerpen. Rose Marie, 18 v. Rotterdam te Antwerpen. Rijnborg, 18 v. Colchester te Amsterdam. Reliable, 18 v. Londen n. Amsterdam. Roelof Buisman, 18 v. Bridgewater n. Swansea. Spurt, 18 v. Londen n. Teignmouth. Strabo, 18 te Oporto. Stientje Mensinga, 18 v. Dublin te Belfast. Silvaplana, verm. 18 v. Rotterdam n. Gothenburg Silvretta, 18 v. Gandia n. Rotterdam. Tilly, 15 van Norrkopin. Ton S, 18 v. Dublin te Swansea. Veenenburgh, verm. 18 v. Rotterdam n. Midd lesbro. Viking. 18 v. Avonmouth te Newport. Volharding, 18 in Furness n. Belfast. WestersChelöe, 18 v. Rotterdam n. Liverpool. Wickenburgh, apss. 18 Finisterre. Westereems, 19 te Fernando Po verw. Westersingel, 18 v. Vlissingen n. Antw. Zeehaan. 19 v. Foyness te Portsmouth verw Brengt de echte Kerst sfeer in uw huis, met gramof oonplaten Kerstplaten, Sympho- nieën, Concertwerken, Zangplaten, Compl. Ope ra's, Vrolijke lichte mu ziek. De nieuwste platenspelers en platenwisselaars. Een overstelpende collec tie! U heeft 't maar voor het uitzoeken in de unie ke moderne platenkelder van HAARLEMS OUDSTE MUZIEKZAAK I 1 MUZIEKIHSTRUHEHTEM Het beroemde adres voor Gramof oonplaten OUDE GROENMARKT 28 Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep.-bedrijf „LODA", Grote Houtstraat 9. GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. Ook Textielstof. ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem. Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen wtf geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie GROTE SORTERING Snoer compleet met Fittingen en Lampjes 16 stuks v.a. ƒ6.25 alleen bij Ged. Oude Gracht 11 t.o. Postkantoor LOSSE KERSTBOOMLAMPJES v.a0.25 PHILIPS LOSSE LAMPJES 0.40 en 0.60 WU hebben voor de feestdagen weer een grote partU WILD en GEVOGELTE voorradig. Uitsluitend 1ste kwaliteit. Onze prijzen zyn niet hoger dan gewoonlijk. Dus allen naar de WARMOESSTRAAT. U koopt een KIP of KONIJN, Daarvoor moet U bij KRUIJER'S WILDPALEIS zün. Telefoon 10924. iiiiiiiii!i!iii!!!iiiii!iiiiiiiiiiiiiniin[inniiiiiiiiiiiiiiii| Maakt Uw keus bo Grote sorterln* Kruisstr. 33, Haarlem Heeft voor de kou een partij lange Herenpan talons en Borstrokken grote maten 6 en 7, voor de spotprijs van 2.15, Dameshandschoe nen in kleuren 1.45, Kinder teddywantcn in kleuren 1.45, wollen Damesshawls vanaf 1.50, partij gekleurde shawls grote maten, alle kleuren vanaf 1.95 partij speelgoed pop pen buigzaam vanaf 60 ct. tot 1.50, spotprijs, rood kerstlint smal 10 meter voor 40, 50 en 60 ct., spotprijs, rood en wit kerstlint breed voor 30 ct. per meter. Damesonderjurken wit maat 40 en 42 voor 1.95, Handgaren zw. en wit 12 ct., Machinega ren no. 40 en 50 voor .24 ct., niet goed geld terug. Pijpjes zijde alle kleuren 10 ct., naad band 5 meter 20 ct., keperband 5 meter 25 ct., corsetveters, de beste 4 meter 25 ct., ritssluitingen 2 ct., deelbare ritssluitingen 3 ct. Verder veel te veel om op te noemen Alleen in de Ongeregelde Beurs DOELSTRAAT 28 bij de Gr. Houtstraat. is vanaf Dinsdag 21 Dec. tot en met Donderdag 23 Dec. de gehele dag HAARLEM GR0ÏE HOUTSTRAAT 26 30 UlflOON 10490 JOHS. VRIJMOED ZONEN N.V. SCHIEDAM. Vertegenwoordigd voor de handel in Haarlem door: Dieben GubbiN.V., LangeHerenstr. II CZ 90 cl Aangeboden in staat van nieuw: Compleet met microfoon, pr. f 685. Brieven no. 7854. Adverteert In dit blad Gevraagd: een flinke liefst kunnende slachten. Paardenslagerij C. Tadema, Nassaulaan 54. Aan bekwaam vakman op het gebied van: wordt levenspositie aangeb. Hoog loon plus toelagen en verdere vooruitzichten. Aan melden RIDS, Waarderweg 25, Haarlem. extra rijk gevuld met krenten - rozijnen - orangeade enz., keurig verpakt, per stuk gewicht ca. 1100 grƒ1.60 met spijs ca. 1100 grƒ2.25 zonder spijs ca. 1100 gr1.85 met spijs ca. 550 grƒ1.20 zonder spijs ca. 550 gr1.00 met 100% amandelspijs Roomboterkerstkrans ca. 500 grƒ3.25 Banketkerstkrans ca. 500 grƒ2.45 en nog talloze andere lekkernijen voor Uw feestdagen. Vraagt onze verkopers om een bestelbiljet. Wilt U deze dan uiterlijk Dinsdag 21 Dec. a.s. inleveren? Dan bent U zeker, dat U alles op tijd in huis heeft. Paul Krugerkade 31 Tel. 11496 Mr. Cornelisstraat 28 Tel. 15926 Frans Halsstraat Tel. 12668

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3