Stormvogels gaf Amsterdam geen gelegenheid om te scorennul-nul ORR IS hfcteijcu&y! PHILIPS .Clowntje Rick Opdracht in Wenen Grote Kerstprijs voor Morning Star HBS-B en MTS vandaag in de finale 4 Ook IJmuider voorhoede was geheel machteloos Zweefvlieger verongelukt, tijdens recordpoging Korfbal „Aurora'Meden bouwden nieuw clubhuis Nederland niet naar het FIFA-jeugdtournooi RCH en HFG speelden vriendschappelijk (2-2) Ripperda verloor (onder protest) van Archipel Kampioenschappen badminton in Haarlem Onverdiende nederlaag van TFIB tegen Teylingen Tafeltennis Corrie Schuyt en P. Sleper wonnen achtkampen Courses in Hilversum Gezellig Samenzijn verloor van Jozef Blankenaar Voor de kinderen Schoolbasketballtournooi Schaatsenrijden Grote Amerikaanse ploeg in Februari naar Wenen Uitnodigingen aan 24 landen verzonden Heringa Wuthrich Internationale wieler* wedstrijden in Gent Basketball Black Pirates Donderdag tegen Sportclub Haarlem FEUILLETON door Anne Duffield MAANDAG 27 DECEMBER 1954 Dat de toeschouwers zich bij Stormvogels Amsterdam verveeld hebben, zouden wij miet gaarne willen zeggen, doch te beweren dat het treffen tussen deze twee elftallen een ontmoeting is geworden, waarover nog tot in lengte van dagen zal worden nage praat, zou al evenzeer in strijd met de waarheid zijn. Daarvoor bood het aanvals- 6pel aan beide kanten maar vooral dat van de Amsterdammers te weinig op windende momenten. Stormvogels liep hard van stapel, zo zelfs, dat Boskamp in het bijzonder moeite had zich staande te houden en Van Raalte al spoedig bij een schot van Stelling de handen uit de mouwen moest steken. In deze periode kregen Luppens en Freriks goede schietkansen, doch beiden zochten het doel op de verkeerde plaats. Amsterdam kon maar niet los komen. De hoofdstdeelingen probeerden wel de bal laag te houden en hadden wel in hun hoofd höè het moest, doch de uitvoering liet vrij wel alles te wensen over, zodat de Storm vogels-defensie met betrekkelijk weinig inspanning heer en meester bleef en doel man De Graaf geen gelegenheid kreeg om te tonen, wat hij in zijn mars had. Vooral Snoeks' Sr. toonde voor de profaanvallers al bitter weinig ontzag en schakelde het duo VonhoffGallisKlein volledig uit, terwijl Van der Oever aan Tolmeijer geen gelegenheid gaf zijn spel te ontplooien. Aan de andere kant kwam nu ook de Amsterdamse verdediging met Corban, Mesman en Van Houten aan het hoofd er beter in, zodat de Stormvogels-voorhoede, ondanks de goede passes van Snoek Jr., be trekkelijk weinig gelegenheid kreeg Van Raalte ernstig te belagen. Tegen de rust moest De Graaf tot twee maal toe even in actie komen en dat ging hem goed af. Meer leven In de tweede helft kwam er wat meer leven in de Amsterdamse voorhoede. Voor al van Tolmeijer en Vonhoff en soms ook van Klein ging nu wat meer uit, doch in het middenveld was Gallis op geen stukken ADVERTENTIE ff RISSTR iLSTR. 4 1 HAARLEM-TEL. 13439 MOTOR - BROMFIETS-KLEDING j De twintigjarige zweefvlieger Bertrand Dauvin uit Parijs heeft tijdens een poging om het wereldduurrecord voor eenper soons zweefvliegtuigen te verbeteren het leven verloren doordat zijn toestel neer stortte op een top van de Alpilles, een bergketen ten Zuiden van St. Rémy in de Provence. Hij was Vrijdagmorgen opgestegen en had bijna 43 uur gevlogen toen het onge luk gebeurde, waarschijnlijk doordat hij als gevolg van uitputting de controle over zijn toestel verloor. Zijn lichaam werd bij het wrak gevonden en is naar Saint Ro- manin vervoerd. Hij moet bij zijn val di rect dood geweest zijn. In zijn laatste boodschap, Zondagmorgen om vijf uur ontvangen, zeide Dauvin, dat alles wel was aan boord en dat hij ver trouwde het record te zullen breken. Toen daarna niets meer van hem werd verno men werd men ongerust en ging men op onderzoek uit. Omstreeks tien uur ont dekte men het wrak van het toestel. Dauvin had in April van dit jaar, samen met zijn landgenoot Henry Couston uit Avignon, het wereld-duurrecord voor twee-persoons zweefvliegtuigen op 57 uur 10 minuten gebracht. Zij waren toen ook in het centrum van St. Romanin-Les Alpilles opgestegen. Het wereldrecord voor eenpersoons zweefvliegtuigen, dat Dauvin thans probeerde te verbeteren, staat op naam van de Franse zweefvlieger Charles Atger met 56 uur 15 minuten. Voor „Aurora" was het tweede Kerstdag een bijzondere dag, want toen kon voor zitter Overweter het door eigen leden ge bouwde clubhuis openen,waarmede „Auro ra" nogmaals bewees, wat een goed geleide vereniging kan bereiken. Aurora's voorzit ter dankte dan ook al die leden, die aan de bouw van het clubhuis hadden medege werkt. Namens het bestuur van de H.K.B. sprak de heer Blauw waarderende woorden. Na de officiële opening speelde Aurora een vriendschappelijke wedstrijd tegen Haar- na tegen Snoeks Sr. opgewasen, zodat de Stormvogels-aanvallen aanvankelijk nog gevaarlijker waren. Van der Meer sprong met een goede kans zeer nonchalant om, wat hij tegen het einde nog eens zou her halen en een schot van Tol stopte Van Raalte keurig. Langzaam maar zeker werd Amsterdam sterker, zodat de Stormvogels-verdediging vrij geregeld in actie moest komen. Een maal zelfs zag De Graaf een Amsterdam mer, Gallis, alleen op zich afkomen, doch door snel uitlopen noodzaakte hij de ex- RCH'er tegen hem op te schieten. Ook bij een door Tolmeijer' genomen vrije trap greep hij resoluut in. Zo eindigde tenslotte deze wedstrijd, zoals hij begonnen was (nul-nul). Het bestuur van de KNVB heeft de or ganisatoren van het FIFA-jeugdtournooi van 1955 medegedeeld, dat Nederland niet zal deelnemen aan de serie wedstrijden, welke omstreeks de Paasdagen in Rome, Florence en Bologna worden gespeeld. Tot nu toe hebben veertien landen ingeschre ven, te weten België, Bulgarije, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg, Noord-Ierland, Oostenrijk, Portugal, Roemenië, Saarland, Zwitserland, Spanje, Tsjechoslowakije en Italië. De deelnemende elftallen worden in groepen van drie of vier ingedeeld en in tegenstelling tot het tournooi van dit tear, toen Duitsland en Spanje in Keulen de eindstrijd tegen elkaar uitkwamen, er in 1955 geen eindronde zijn. In de m Stockholm gehouden bestuurs vergadering van de FIFA is onlangs beslo ten aan het jeugdtournooi van 1955 niet het wedstrijd- en tournooikarakter te ge ven, zoals dat de laatste jaren het geval is geweest. De vriendschappelijke ontmoeting in het Heemsteedse Sportpark tussen RCH en HFC heeft Zondag na een vrij eenzijdig verloop een twee-twee gelijkspel tot resul taat gehad. RCH had drie invallers, HFC kwam met vijf reserves in het veld: Het is in hoofdzaak een strijd geweest tussen de voorhoede van RCH en de ver dediging van HFC. Vrijwel voortdurend was RCH sterk in het offensief en reeds in de tweede minuut van de wedstrijd nam de Racing door invaller-midvoor Burghout de leiding. Geleidelijk kreeg HFC daarna iets meer vat op het spel van RCH. Weliswaar kregen de blauw-zwarten talrijke kansen om de voorsprong te vergroten, doch de schot- vaardigheid liet veel te wensen over. Kort voor de rust maakte Oud uit een voorzet van De Nijs met een fraaie kopbal gelijk. Zeven hoekschoppen op het doel van HFC vormden het begin van de tweede helft. Tenslotte boekte RCH succes toen oij een schot van Kruyer de bal van de lat terugsprong en Van Braam zijn kans waarnam. Niettegenstaande het grote over wicht, dat RCH ook daarna bleef uit oefenen, slaagde HFC er in de drieëntwin tigste minuut in opnieuw gelijk te maken. Wederom door Oud. Even daarvoor had echter één der RCH'ers hands gemaakt. De strafschop werd door H. Corbeth ingescho ten. Derdeklassers ADVERTENTIE Het gezin, dat U hier in hethalfduisterom detafel ziet geschaard, koestert een schone wens. Deze mensen willen de vol gende zomer een vacan- tiereisje naarZwitserland gaan maken. Daar sparen zij nu voor op allerlei manieren. Maar helaas. op één post sparen zij averechts. Zij menen na melijk zuinig te zijn door onvoldoende licht te branden. Het tegendeel is waar, want slecht licht duur! Aan een reisje naarZwit serland moet U maar niet meer denken, als het van deze averechtse „bespa ring" moet komen ten minste. Alleen goede lampen zijn zuinige lampen! Met goede lampen bent U altijd beter en voorde liger uit. Dat bewijzen de Philips lampen over duidelijk. Ten eerste ge ven ze méér licht, ten tweede zijn ze laag in prijs en ten derde uiterst zuinig in 't gebruik. In alle lichtpunten horen daarom Philips lampen. De lamj m die U wér kelijk geld besparen! lampen Veel lichi, zuinig en laag in prijs De sfeer in Uw zit- en woonkamer wordt nog gezelliger door het zachte licht var» de Philips „Argenta" lampen. Vierdeklassers 12-23 S. J. C. 12-10 11-17 D. O. S. R. 10-9 12-17 A. S. C. 12-8 11-14 T. H. B. 11-7 13-12 Rouwkoop 10-3 11-10 Meerburg 7-2 Van de derdeklassers uit Haarlem en omgeving is alleen Rinperda in het veld geweest. De oranje-witten trokken ::aar Archir>el en keerden met een twee-één nederlaag huiswaarts. Ripperda heeft tegen een doelpunt protest ingediend, maar ge zien de omstandigheden, hebben de Haar lemmers naar onze mening weinig kans dit protest te winnen. In de eerste helft verzekerde Archipel zich van een één-nul voorsprong. Toen in de tweede helft bij een aanval van do thuisclub de doelman van Ripperda een verwonding opliep en bleef liggen, speelde Archipel door. Zonder het fluitsignaal van de scheidsrechter af te wachten, pakte één van de Haarlemmers de bal op, hetgeen Ripperda uiteraard op een strafschop kwam te staan. Daaruit bracht Archipel de stand op twee-nul. Tegen het toekennen van deze strafschop tekende Ripperda nrotest aan. Door een doelpunt van Th. Dreyer ver kleinden de Haarlemmers de achterstand tot twee-één. Hoewel Ripperda gezien de krachtsverhouding wel een gelii'kspel had verdiend, bleef de stand ongewijzigd. De nationale badminton-kampioenschap- pen zullen Zaterdag 8 Januari en Zondag 9 Januari in de grote zaal van het Krelage huis aan de Leidsevaart worden gehouden door de Haarlemse badmintonclub „Duin- wiick". Voor dit tournooi bestaat wederom grote belangstelling en behalve de Nederlandse kampioenen, zal ook door diverse Haar lemse topspelers aan dit tournooi worden deelgenomen. Na de goede prestatie van de Duinwijck- speelster Els Robbé in de laatste competi tiewedstrijd, waarin zij er in slaagde een overwinning te behalen tegen de Neder landse kampioene mevrouw Koch, moet er thans een goede kans beslaan op een Ne- Van het vierdeklasse programma is vrij wel niets terecht gekomen. Alleen in de vierde klasse van West II is een wedstrijd gespeeld. Deze ging tussen THB en Teylin gen op het terrein van laatstgenoemde. De Haarlemse club kreeg een niet geheel en al verdiende drie-twee nederlaag te incas seren. Ondanks het feit, dat de wedstrijd volkomen gelijk opging, nam Teylingen vóór rust een twee-één voorsprong. Twee foutjes in "THB's defensie werden afge straft. Kensen scoorde het Haarlemse doel punt. Na de pauze werd het drie-één voor Teylingen, maar daarna was het woord geheel aan THB, Door een strafschop van Kensen werd de achterstand verkleind, maar de Sassenheimse club kon, zij het met rote moeite, de drie-twee score handhaven. De stand luidt: V. V. S. B. Roodenb. Teylingen Tonegido W armtmda Lisse P. Sleper heeft op de Haarlemse acht kampen tafeltennis, die Zondag in het Tafeltennishuis in de Jansstraat werden gehouden, voor een onmerkelijke prestatie gezorgd, door de eerste prijs te veroveren. Hij had hiervoor een barrage nodig, daar hij van J. van der Dries verloor. Nummer twee, P. van Eyk had van Sleper verloren, zodat een extra-wedstrijd nodig was. Hier in toonde Sleper zich overduidelijk de meerdere door met 21-16 en 21-15 te win nen. De derdie plaats was voor G. Oudt, die van de beide koplopers verloor. J. van dei- Dries werd nummer vier, J. Brandse vijf en B. van Eyk, de enige jeugdige speler tussen al deze cracks, zorgde voor een uitstekend resultaat door als nummer vijf te eindigen. Hij won weliswaar alleen van J. van der Dries en J. Leuven, maar speelde vier an dere wedstrijden in drie games. Zijn keuze bleek dus gerechtvaardigd. J. Leuven en Th. Blom deelden de laatste plaats met elk een overwinning. Bij de dames is Corrie Schuyt opnieuw op de eerste plaats geëindigd. De Bever- wijkse was belangrijk sterker dan al haar tegenstandsters. Anneke Lahev kwam uit stekend voor de dag met een bijzonder eer volle tweede plaats. Zij verloor alleen van de Rapidity-da me en kan dus ongetwijfeld tevreden zijn. Nan Simon werd nummer drie met vijf punten, Rie Fransen vier met vier punten, Rie Vaas"n eindigde als vijfde met drie punten. Nel Vermeulen werd zes de met twee punten. Nettie Kelderman en Willie List eindigden als laat.sten met elk één punt. Dc uitslagen van ae up Zonuag gehouden draverijen in Hilversum luiden: Misueioe-prüs (1981) m.): 1. Royal Star 1.37.4; 2. itames 1.37.5; 3. Silver Queen 1.40. W. 1 25,40, PI. f 3,90, f 2,60, f 7,30, UeK. f 4,90, Cov. i 6, Kersmoom-prijs (2340 m.). Eerste afdeling: 1. Quality F 1.31.3; 2. Reine Neosho 1.32.4; 3. hoc 1.32.5. W. f 2,/0, PI. f 1,40, f3,30, f 1,50, Gek. f8,80, Cov. I i6,ll). Grote Kerst-prijs (1960 m.): 1. Pearl Spen cer 1.26.6; 2. Uur Volann 1.27.1; 3. Nelson 1.27.6. W. f2,40, PI. f 1,30, f 1,80, f2,60, Gek. f4,50, Cov. 1 4, Grote Kerst-prijs (II) 1960 m.) voor paar den, die f 18.000 oi meer hebben gewonnen: 1. Mauame B 1.2;2. Nellie Gregor i.28; 3. Note- kraKer S 1.28.1. W. f2,20, PI. f 1,40, f 1,80, Gek. f6,90, Cov. f 3,60. Hulstprijs (1980 m.): 1. Rosamunde 1.30; 2. Quality Hollandia 1.29.1; 3. Quinte Hol- landia G 1.31. W. f 13,PI. f2,60, f2,40, f2,10, Gek. £10,—Cov. f8,50. Xerstkransprijs (23,40 m.): 1. Pirette 1.30.7; 2. Reuiy rioiiandia 1.29.4; 3. Padua 1.30.4. W. 16,10, PI. f 1,80, f 1,60, f2,60, Gek. f 10,Cov. f 5,20. Kerstklokkenprijs (2340 m.): 1. Peterhof 1.27.1; 2. Kondor 1.28.8; 3. Maaike van IJmuiden 1.28.2. W. f2,70, PI. f 1,60 f6,80, f 1,80, Gek. f23,10, Cov. f20,10. Kerslroosprijs (2800 m.): 1. Quick P. 1.30; 2. Querida Donum 1.31.5; 3. Sunshine 1.31.3. W. £3,30, PI. f2,40, f2,10, Gek. f9,30, Cov. f4,90. Finale grote Kerstprijs (1960 m.): 1. Mor ning Star 1.25.9; 2. Notekraker S 1.25.9; 3. Playsier 1.26.7. W. f 18,70, PI. f6,30, f3,00, f3,50, Gek. f 16,40, Cov. f5,30. Kerstboomprijs (2340 m.). Tweede afdeling: 1. Ruth Buftington 1.31.9; 2. Rotecta 1.32.7; 3. Speedy Lady 1.33. W. f3,00, PI. f J ,70, f 1,80, f3,70, Gek. f4,10, Cov. f6,70. Totale omzet f 122.364,50. De kampioens-aspiraties van Gezellig Samenzijn in de hoofdklasse van de Dam- bond zijn verdwenen, door een 146 neder laag tegen Jozeph Blankenaar. Deze uitslag kan het hoofdklasse clubkampioenschap Jozeph Blankenaar praktisch niet meer ont gaan, temeer omdat IJmuiden in de komen de wedstrijden niet meer over P. Roozenburg en H Laros zal kunnen beschikken. Volgende week zijn alleen voor de tweede klasse wedstrijden vastgesteld en wel: 27 December: Haarlemse Damclub IIIHoofd dorp I; 29 December: VKD IIBeverwijkse Damclub II; IJmuiden IIIHaarlem/Ooster kwartier II. nojji.lju LCgen "OOI T" lem, die in een gelijk spel (2-2) eindigde. I derlandse kampioene in Haarlem. De jongens, die nog steeds amet hun knuppels op de deur sloegen, hadden eerst hele maal geen erg wat er gebeurde. Ze hoorden het luide gerinkel van het stuk ijzer, staakten even hun herrie en keken elkaar vragend aan. „Wat is dat?!", zeiden ze verbaasd. Toen liepen ze om de hut heen om aan de achterkant te kijken wat dat doordringen de geluid te betekenen had. „Pas op, Bunkieze lopen om het huis heen!", riep Rick waarschuwend. 'Bunkie liet de hamer van de alarmklok vallen en wist nog juist op tijd weer door het raampje naar binnen te komen. „Flink zo, Bunkie!", zei Oepoetie. Nou zal Pilon wel komen en dan zullen we eens zien wat die helden doen!" Pilon stond rustig in zijn tuin te werken. Het dorp lag vredig in de zonneschijn en de vogels in de bomen zongen. Toen 'liet Pilon opeens zijn schoffel zakken en keek verbaasd opDuidelijk hoorde hij op 'n afstand de klank van ijzer, waarop geslagen wordt. „Hémompelde hij. Wat hoor ik daar? Dat lijkt wel de alarmklok van de jongens! Zou er iets gebeurd zijn?!" Ja, hij kon zich niet vergissen; dat was duidelijk het geluid van de klok, die hij voor de jongens gemaakt had. En hij had nadrukkelijk gezegd, dat ze die alleen in geval van nood mochten gebruiken, dus Als 'n haas rende Pilon het bos in! De Haarlemse scholieren hebben bewe zen een goede neus te bezitten voor „grote wedstrijden", want Vrijdagmiddag kwa men zij bij de voortzetting van de school- basketballwedstrijden in drommen naar het Krelagehuis. waar de belangrijke hal ve finale gespeeld moest worden tussen de teams van de HBS-B (winnaar 1953) en de Rijkskweekschool. En ongetwijfeld hebben zij volkomen gelijk gekregen, want de striid van deze ploegen was een finale waardig. Hoewel de kampioenen als favorieten startten, trok de ploeg van H. Dtekelberg zich hier niets van aan en speelde een dermate de gelijk en productief spel, dat de rust een onverwachte, doch verdiende 1312 voor sprong van de Rijkskweekschool te zien gaf. Het bleek echter direct in de tweede helft, dat door de toekomstige onderwij zers teveel krachten verbruikt waren en de HBS'ers namen dan ook geleidelijk het initiatief in handen, hetgeen een grote voorsprong tengevolge had. De kweek school dacht er echter niet over zich zon der slag of stoot over te geven en door enkele fraaie doelpunten werd de achter stand weer gedeeltelijk weggewerkt, waardoor de spanning volkomen terug keerde. Dank zij echter beter veldspel en gro tere productiviteit kwamen de punten echter toch ze'er verdiend terecht bij de ploeg van Dingshoff cs. (29-21). De andere finale plaats zal worden inge nomen door de ploeg vah de MTS, welk team er in slaagde het Marnixlyceum uit te schakelen, nadat de strijd vrijwel steeds gelijk was opgegaan (2415). Gezien de spelcapaciteiten van beide teams, ziet het er wel naar uit dat beker houder HBS-B ook dit jaar weer zal gaan winnen, zodat de wisselbeker dan defini tief bij deze school zal terecht komen. De andere jongens finale tussen de ploe gen .van het Jac. P. Thijsse lyceum uit Overveen en het Marnix van St. Alde- gondelyceum zal zeker interessant worden. De leerlingen van het Overveense lyceum hebben ongetwijfeld de beste papieren. In alle afdelingen zijn thans de finalisten bekend, zodat hedenavond van kwart voor zeven af in de zaal van Krelagehuis aan de Leidsevaart het volgende programma zal worden verwerkt: Afdeling A. (jongste meisjes): 19.20 19.55 uur Marnix lyceum 2Gymnasium I (verliezers); 19.55—20.25 uur: Christelijk lyceumMarnix lyceum 1 (winnaars). Afdeling B: (oudste meisjes): 19.20 19.50 uur HBS AChristelijk lyceum I (verliezers); 19.5520.25 uur Lorentz- lyceum 1Marnix lyceum 1 (winnaars). Afdeling C: (jongste jongens): 18.45 19.15 uur HBS B-Christelijk lyceum I (verliezers); 20.30—21.15 u. Jac. P. Thijs- selyceum 1Marnix lyceum 1 (winnaars). Afdeling D (oudste jongens): 18.45 19.15 uur HBS ALorentzlyceum I (ver liezers); 21.20—22.05 uur HBS B—MTS 1 (winnaars). De Amerikaanse ploeg, welke aan de wereldkampioenschappen kunstrijiden, van 14 tot en met 18 Februari 1955 in Wenen te houden, zal deelnemen, bestaat uit twin tig leden. Voor de titel wedstrijd en in het kunst- rijden dames zijn aangewezen Tenley Al bright, Carol H'eiss, Patricia Firth en Ca therine Machado. Bij de heren zijn het de wereldkampioen Hayes Alan Jenkins en zijn broer David, Robertson alsmede Gra ham. In het onderdeel ijsdansen voor paren zullen uitkomen de heer en mevrouw Ed ward Bobel, die de nationale titel op hun naam hebben staan. De echtparen Foney en Junso, de Amerikaanse kampioenen Robin Greiner en Carol Ormacu zullen deelnemen in het onderdeel kunstriiden voor paren, alsmede Lucille Ash en Sully Kothman. Hugh Graham en Margaret Anne Graham Reed. De Amerikaanse ploeg zal op 5 Februari per vliegtuig uit New York vertrekken. Na de wereldkampioenschappen zullen zij een tocht door Europa maken van een dag of tien. Onder meer staan op het programma demonstraties in Davos, Dortmund en Parijs. Wereldkampioenschappen hardrijden BjetJHHHii schaatsenrijdersbond G. T. Michaltsjoek, heeft mededelingen gedaan over de wereld kampioenschappen hardrijden op de schaats die op 19 en 20 Februari in het Dynamo- stadion gehouden zullen worden. Alle 24 bij de internationale bond aan gesloten landen worden uitgenodigd, aklus Michaltsjoek. Zij mogen elk drie deelne mers afvaardigden en bovendien zullen de rijders, die het vorige jaar de eerste twaalf plaatsen in het algemeen klassement bezet ten mogen deelnemen. Dit betekent, dat sommige landen met grotere ploegen kun nen deelnemen, namelijk Noorwegen 6, Sovjet-Unie 6, Zweden 5, Finland 4, Japan 4. Op het programma van de eerste dag staan de 500 en de 5000 meter, op dat van de tweede dag de 1500 en de 10.000 meter. Aan de 10.000 meter zullen alleen de twaalf rijders deel nemen, die op de drie voorgaande nummers de beste algemene prestatie hebben geleverd. ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES In 'Gent zijn internationale wedstrijden gehouden, waaraan Nederlanders deel namen. De eindstand van een sprintwed- strijd luidt: 1. Gosselin (België) 4 punten; 2. ex aequo Van Vliet (Nederland) en Bellenger (Frankrijk) met ieder 6 punten; 4. ex aequo Harris (Groot Brittannië) en Mas- pes (Italië). In een omnium voor kampioenen (kop pelwedstrijd) eindigden onze landgenoten Schulte en Peters op de tweede plaats. Het koppel Gillen-Terruizzi (Luxembuirg-Italië werd eerste. Een koppel wedstrijd over vijftig kilo meter werd eveneens gewonnen door het Luxemburgse-Italiaanse paar Gillen-Ter- ruzzi in 59 min. 56 sec. Op twee ronden volgde het Nederlandse koppel Schulte- Van Vliet. Het Belgisch-Nederlandse paar Gosselin-Derksen eindigde op de vierde plaats met drie ronden achterstand. De basketballers zullen dit jaar nog slechts één keer in het Krelagehuis in competitiewedstrijden tegen elkaar in het veld komen, namelijk Donderdag 30 December. Ongetwijfeld zal de competitieleider voor deze laatste speelavond in het oude jaar gedacht hebben over een pakkend en even tueel verrassend slot. Voor deze gelegenheid heeft hij dius het leidende Black Pirates nog eens in het programma opgenomen en het team van Meenhorst zal als tegenstander het Sport club Haarlem-team moeten bestrijden. Hoewel de Haarlemmers een bijzonder slechte start hadden, zetten Haas c.s. de laatste drie wedstrijden in winst om. Aangezien de leiders in de laatste wed strijd tegen HOC slechts met de hakken over de sloot kwam en een minder goede vorm van enkele spelers te constateren valt, is het zeker niet uitgesloten dat de Sportclub voor een laatste verrassing zal zorgen, vooral als pivot-player UI jee wederom op schot is. In ieder geval betekent deze wedstrijd ■■■ki Q het com petitie ja ar 1954. een zeer interessante afsluiting van Bij de dames komen de ploegen van Rapiditas en Schoten Giants tegen elkaar binnen de lijnen. Beide teams hebben thans enkele punten behaald, hetgeen dus op gelijkwaardige ploegen wijst. Ondanks dit geven wij de Giants de beste winstkansen. Verder is in de tweede klasse heren de aantrekkelijke wedstriid IHJ 2 tegen Scho ten Giants vastgesteld, in welke ontmoe ting de ploeg van Pols het zeer zeker bij zonder lastig zal krijgen. Het volledige programma luidt: Donder dag (19 uur—22.30 uu,r). Dames: HOC 3— The Typhoons 3; Rapiditas 1Schoten Giants 1. Heren; ZBVS 2—The Typhoons 4, The White Stars 2Antilopen 3, SC Haarlem 1 Black Pirates 1. IHJ 2Schoten Giants 1. Junioren (meisjes): HOC c—SC Haarlem. Junioren (jongens): Antilopen AExer- citia. 29) „Dat nóóit. Maar ikwel, er kan niets tussen ons zijn, althans nóg niet...." Hij naim haar nandschoenen en avond tasje pp. „Kom mee", zei hij kortaf, „xk wil met je praten". „We moeten onze gastheren nog bedan ken en goedendag zeggen", herinnerde ze hem. Kim zou hier stellig niet meer aan ge dacht hebben. Hij volgde haar in de rich ting van een groepje Amerikaanse offi cieren. „Ik denk dat Jeremy wel met ons mee zal willen rijden", merkte Anna aarze lend op. „We kunnen hem moeilijk weige ren „Daar komt niets van in", antwoordde Kim beslist. „Jeremy en zijn partner moe ten maar een taxi nemen". Nadat ze de Amerikanen vol enthousi asme bedankt hadden voor de prettige avond, konden ze eindelijk vertrekken. Kim zuchtte opgelucht, toen hij achter het stuur van zijn wagen zat, met Anna naast zich. HOOFDSTUK 10 Ze behoefden niet ver te rijden, een minuut of tien hoogstens. Kim zei geen woord, terwijl ze door de verlaten straten reden, en ook Anna bewaarde het stilzwij gen. Maar als ze gedacht had dat hij haar met een eenvoudig „Goedennacht" zou la ten gaan, dan had ze 't mis. Hij reed de auto het stille pleintje voor sir Charles huis op, doch stopte in een donkere hoek, welke geheel in de schaduw van een hoge muur lag. „Heb je het goed warm?" vroeg hij be zorgd: „Ja, maar ik moet naar binnen't Is al erg laat „Zo laat, dat een klein beetje later er niet op aan komt. Luister eens, Anna, ik wil deze zaak hier thans onmiddellijk met je uitpraten. Wat heb je me eigenlijk te zeggen?" „Ik kan alleen maar herhalen, wat ik je al gezegd héb, Kim: dat er voorlopig niets tussen jou en mij kan zijn...." „Maar er is nu «enmaal iéts tussen ons! Laten we geen tijd verspillen met daar oan heen te draaien!" „Ik vergat mezelf gedurende een kort ogenblik, ik liet me gaanmaar 't mag niet.. Hij boog zich naar haar over en nam haar handen in de zijne. „Ik houd van je, Anna. En jij houdt van mij, nietwaar?" Hij hoorde naar snel ademhalen en in het schemerdonker kon hij vaag haar ge zichtje onderscheiden. „Heb ik je dat niet laten merken", fluis terde ze. „Maar 't mag niet verder komen". „Waarom niet? Denk je nu heus, dat ik me bij zo'n halve en ondraaglijke situatie zal neerleggen? Het één of het ander moet 't zijn. Je begrijpt wat ik bedoel: houd je genoeg van me om met me te willen trou wen? Als dat niet het geval is. zeg 't me dan eerlijk, dan blijven we even goede vrienden, maar ik val je niet verder lastig „Of ik genoeg van je houd, om met je te willen trouwen" herhaalde ze zacht, ,,o, Kim, lieveling. Het was héél moeilijk om haar op dat ogenblik niet in zijn ai-men te sluiten. Maar hij voelde dat liefkozingen thans geen oplossing voor het probleem zouden brengen „Maar als je dan genoeg van me houdt", vervolgde hij, „waarem sta je er dan te gelijkertijd op, dat we geen stap verder doen?" „Ik heb gezegd nóg niet. Klim. Misschien in de toekomst wèl, maar voorlopig moe ten we gewoon goede vrienden blijven zoals tot dusverreDat is de reden waarom ik je vroeg te vergeten wat over ons kwam tijdens die laatste dans. Ik voel de dat je. „Vérder zou willen gaan", vulde hij aan. „Dat is inderdaad Het geval! Ik wens niet anders dan verder met je te gaan en de trouwen kunt!" meest normale volgende stap te doen, nl me met je verloven!" „Maar dat is onmogelijk! Je bent er niet de man naar om een geheime verlo ving te accepteren. En mijnerzijds zou ik 't nooit van jou vragen, om, terwijl we in hetzelfde huis wonen, voor sir Charles' ogen te doen alsof er niets tussen ons aan de hand was". „Nee, dat zouden we zeker niet doen", gaf hij toe. „Maar waarom al die geheim zinnigheid?" „Daarop kan ik je geen antwoord geven. Ik houd er zelf ook niet van, maar ik heb nu eenmaal een belangrijke reden". „En wat is die reden?" drong hij aan. „Vind je niet, dat i'k thans wel enig recht op je vertrouwen heb? Je hebt me zo juist verteld, dat je genoeg van me houdt om mijn vrouw te worden. „Ik mag 't je niet zeggen, Kim, ik heb mijn woord gegeven". „Je woord gegeven?" herhaalde hij. „Aan wie? Aan een andere mam? Ben je misschien met iemand anders verloofd? En hoop je daarvan verlost te worden?" „Nee, nee, hoe verzin je 't? Wat denk je van me!" „Ik moet je eerlijk zeggen", antwoordde hij met enige bitterheid, „dat ik niet weet wat ik denken moet. Het ene ogenblik zeg je me, dat je met me wilt trouwen, en het volgende moment verklaar je niet vrij te zijn om dat te dpen. Vooruit, Anna, liefje, wordt 't met tijd om me de waarheid te vertellen? Je weet toch, dat je me ver- „Het gaat er niet om, of ik jou kan ver trouwen", zei het meisje en haar stem klonk enigszins mat, „maar het betreft een geheim, dat niet mij alléén aangaat. Er zijn anderen bij betrokken. Ik kan en ik wil hen niet in moeilijkheden bren gen. Hij zweeg. Hij trachtte zich de gebeur tenissen van de afgelopen weken voor de geest te halen om zich iets te herinneren, dat een aanwijzing zou kunnen geven in een bepaalde richting. Opeens moest hij denken aan de oude bloemenvrouw en de brokken van het gesprek tussen haar en juffrouw O'Shea, welke hij h'ad opgevan gen. Ook herinnerde hij zich weer hoe kolonel Markham de bloemenverkoopster met bijzonder veel aandacht had opgeno men, en vervolgens Anna op enigszins autoritaire toon bij zich had geroepen en voor een autotochtje had uitgenodigd.... Zou hier enige samenhang bestaan? „Je hebt kolonel Markham je geheim wèl verteld", zei Kim op goed geluk. „Als je 't hem kon vertellen, waarom „Kolonel Markham?" riep ze uit en haar stem had een verschrikte klank. „O, hoe kom je daarbij? Hij weet van niets". Haar heftige ontkenning bevestigde zijn ver moedens. „Ik geloof wèl, dat hij op de hoogte is. Waarom geef je 't niet toe?'- „Maar 't is heus niet waar", hield ze vol „Zet alsjeblieft dat idee uit je hoofd! Hef is belachelijk, volkomen ongegrond Kim zuchtte. „Goed, Anna. Laten we 't dan hier maar bij laten". Hij maakte het portier voor haar open. „Ik zal je naar je kamer bren gen". Ze greep zijn arm vast. „O, Kim, je bent boos! Dat kan ik echt niet verdra gen, dat is tè veelOpeens snikte ze 't uit. Voor Kim was 't ook tè veel. Hij hield haar in zijn armen. „Anna, lieveling Ze trachtte haar avondtasje te vinden. „Neem dit maar", zei hij. Ze naan de witte linnen zakdoek van hem aan en her kende het borduurwerk. ,,'t Is „Inderdaad, 't is de zakdoek, die jij voor me gemaakt hebt. Vanavond heb ik hem bij me gestoken omdat het een feestelijke gelegenheid was, en nu wordt hij voor het eerst gebruikt om jouw tranen af te drogen". Hij lachte even. Ze leunde tegen zijn schouder. „Ben je niet boos op me?" „Hoe zou ik dat kunnen zijn, Anna? Maar natuurlijk voel ik me niet erg ge lukkig over de situatie". Ze streek even met haar hand langs zijn gezicht en hij greep haar hand vast en drukte er een kus op. „O, mijn liefste lie veling", zuchtte ze. „Heb alsjeblieft een klein beetje geduld! Als ik je iets kon ver tellen, zou ik 't vanzelfsprekend doen, maar ik ben gebonden door mijn erewoord. Je zou 't toch stellig héél erg vinden, als ik dat brak?" (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6