Verloren gewaande schepen „Petra" en „Peter" terecht Aanvaringen bij Hoek van Holland en in Rotterdam BRONCHITIS? Geducht toegetakeld Zweeds schip strandde bij Cuxhaven Zandvoorr Opheffing telefoon nummer geëist Door storm grote drukte in Rotterdamse haven Hillegom Amsterdamse Beurs MAANDAG 2 7 DECEMBER 1954 H.AARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Mogen Uw handen gezien worden? Waterschapsbestuur is boos op Den Haag In 1954 vluchtten 170.000 mensen uit Oost-Duitsland Geluidsinstallatie voor Zandvoortmeeuwen Bonte avond van speeltuinvereniging Kellner H. A. Nuberg overleden Kort geding tussen twee Haarlemse snackbars WASSERIJ DUYN Grote drukte in Zandvoort tijdens Kerstdagen Aanbesteding bouw van viertal woningen RUCKLEÏ Umixtmr/ Kerst-amnestie voor vijftien Japanners Scheepvaart HAMBURG (United Press en Reuter) Op de Eerste Kerstdag klonk door de aether de verblijdende mededeling dat het Zweedse schip „Petra" met alle 21 op varenden terecht was. Van het schip was sedert Donderdag niets meer vernomen. Het dreef toen, hulpeloos rond op de Noord zee. De deklast was overboord geslagen. Er stroomde water door een gat in de scheepswand naar binnen en een machine was defect geraakt. Op Tweede Kerstdag werd het 1398 ton metende schip met twee gebroken masten de haven van Cuxhaven binnengesleept. Het 500 ton metende Nederlandse vracht schip „Peter" dat zich op weg bevond van Duitsland naar Groot-Brittannië en waar over ongerustheid heeft bestaan, is Zater dagavond met lichte beschadiging de ha ven van Boston in Lincolnshire, binnenge varen. De „Peter" was van Brunsbüttel vertrokken met een lading timmerhout, bestemd voor Boston, aan boord. Op zee werd het schip door de zware Wester stormen overvallen. Alles is wel aan boord. Zaterdagmiddag meldde het Noord- Duitse kuststation Elbe-Weser-radio, dat de „Petra" had geseind niet onmiddellijk in gevaar te verkeren en dat een deel van de bemanning veilig de kust had bereikt. Een ander deel van de bemanning was nog aan boord en een reddingboot was in de omgeving. De „Petra" zat aan de grond op de West-Duitse Noordzeekust bij Cux haven. Dit deelde het zeereddingswezen in Hamburg des avonds mede. Het dek van de „Petra" was een war winkel van draad, machine-onderdelen en verbogen platen. Kapitein Nilsson vertelde dat het Britse motorschip „Ardlen" uit Greenock, nadat de „Petra" Dinsdag in nood was geraakt, te hulp was gesneld en voeling met de Zweed had onderhouden. Dit contact gir>g echter weer verloren, nadat de Brit des nachts de lichten van een vissersboot abu sievelijk voor die van de „Petra" had aan gezien. Vier dagen zwalkte de Zweedse vrachtvaarder hulpeloos op de woedende zee rond, zo vertelde schipper Nilsson. De „Petra" dreef geleidelijk 150 zeemijl van Terschelling af tot aan de kust van Slees- wijk-Holstein ter hoogte van Sankt Peter Ordning. Hier liet de kapitein op Eerste Kerstdag een boot uitzetten, toen men een maal van boord af duidelijk kustlichten kon waarnemen. Eerste officier Olly Arendson, de tweede officier, twee stokers en twee matrozen wisten de kust behouden te be reiken. Zij werden door Duitse kustbewo ners van het nodige voorzien. De „Peter" Het Nederlandse kustvaartuig „Peter", ADVERTENTIE Ja, dank zij de nieuwe wetenschappe lijk bereide handcrême SUNBALM be horen rode, ruwe handen thans definitief tot het verleden. SUNBALM is erg prettig in het gebruik. Het heeft een opvallend weldadige dieptewerking en maakt de huid niet kleverig of glimmend. SUN BALM is verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Een gratis proef-tube wordt U gaarne toegezonden na inzending van deze advertentie aan N.V. Rowntree, afd. D Herengracht 209, Amsterdam. Het bestuur van het waterschap „Schui- nesloot" is ontevreden over het feit dat de autoriteiten in Den Haag, ondanks her haalde verzoeken daartoe, nog geen maat regelen hebben getroffen waardoor aan de chaotische toestanden in het poldergebied een einde kan worden gemaakt. Er zijn geen bruikbare wegen en de drinkwater voorziening is zeer slecht. Het waterschap Schuinesloot is een uit gebreid landbouwgebied in N.O. Overijsel. Het laagveen is hier in de loop der. jaren geheel uitgebaggerd. De polders zijn droog gelegd en herschapen in goed bruikbare weidegronden. De tand des tijds heeft evenwel de waterkeringen aangetast en hierdoor ontstane doorbraken leidden tot een chaotische toestand. Om erger te voor komen zijn tenslotte gedeelten van de grote waterwegen afgedamd. Hierdoor geraakten de bewoners geheel geïsoleerd, omdat de waterwegen het voornaamste middel van verkeer waren. Bruikbare landwegen zijn er niet en het drinkwater, dat men voor namelijk uit de wijken betrok, is steeds slechter geworden. De plannen voor verbetering en herstel zijn door de Nederlandse Heidemaatschap pij, na overleg tussen het waterschapsbe stuur en de waterstaatscommissie van Overijsel, opgesteld. Radicale maatregelen worden noodzakelijk geoordeeld, omdat de vruchtbare poldergronden steeds verder wegzakken. Het peil van het water in de kanalen levert moeilijkheden op, zodat men alleen door definitieve afdamming van de waterwegen en aanleg van nieuwe leidin gen en wegen het beoogde doel meende te kunnen bereiken. Het plan werd reeds door Gedeputeerde Staten goedgekeurd en ook bereikte men overeenstemming met de Cultuur-techni sche Dienst, die de werken moet subsidië ren. Den Haag heeft evenwel zijn fiat nog steeds niet gegeven. Het waterschapsbe stuur wil nu aftreden. Bonn (United Press) Het West- Duitse ministerie voor al-Duitse aange legenheden heeft bekend gemaakt, dat in 1954 meer dan 170.000 Oost-Duitsers naar het Westen gevlucht zijn. De meeste van hen waren om politieke redenen gevlucht. Volgens het ministerie wordt het steeds moeilijker deze grote aantallen vluchte lingen te huisvesten. In het jaarverslag van het ministerie wordt verder gezegd, dat per maand on geveer 200.000 Oost-Duitsers de zóne- grens passeren om familie- en andere be zoeken in West-Duitsland te brengen. Ge durende de zomermaanden loopt dit cijfer op tot 400.000. Volgens het verslag zijn dit jaar 10.000 Oost-Duitsers uit gevangenissen in de Sovjet-Unie ontslagen, waar zij straffen hadden uitgezeten wegens het begaan van politieke misdrijven. dat eveneens verloren was gewaand, be hoort aan de N.V. scheepvaartmaatschap pij „Peter" te Rotterdam. Nadat men op 21 December des middags het laatste radio- telefonische contact met het kustvaartuig had gehad, waarbij men meddeelde Woens dagavond in Boston te zullen arriveren, wachtte de rederij J. Vermaas' Scheepvaart tevergeefs op een aankomsttelegram. Ook Donderdag en Vrijdagochtend bleef dit nog uit. Vrijdagmiddag echter heeft de heer Vermaas gesproken met de kapitein van de „Peter". Deze deelde mede dat men nog op ongeveer 70 mijl van Boston was en des avonds aldaar hoopte te arriveren. De re den waarom men geen contact meer met het schip had kunnen krijgen was gelegen in het feit dat door de overslaande golven de telefonie-installatie in het ongerede was geraakt. De onlangs opgerichte Zandvoort meeuwen supportersvereniging „Geel- blauw" heeft in een vergadering de vol gende bestuursleden gekozen: M. Weber voorzitter; L. Bluijs, Zeestraat 60, secreta ris; W. Zwemmer penningmeester. Na een uitvoerige discussie ontving het bestuur opdracht, tot de aanschaffing van een per manente geluids-installatie op het Zand- voortmeeuwen-terrein over te gaan. Vele andere plannen, die werden geopperd, zui len door het bestuur op korte termijn worden onderzocht. De voorzitter memo reerde tenslotte, dat de belangstelling voor de nieuwe vereniging verheugend groot was. Reeds steeg het leden-aantal tot 140 en nog dagelijks komen nieuwe aanmel dingen binnen. Op het Schotse, vliegveld Prestwick ligt het wrak van een vliegtuig, dat eens een trotse stratocruiser van de B.O.A.C. was: de „Cathay" verongelukte tijdens een tussenlanding. Inzet: Captain W. Laing Stuart, gezagvoerder van het toestel die gered werd. Daar de belangstel]ing voor de traditio nele jaarlijkse bonte avond van de speel tuinvereniging in Zand vóórt dermate groot is, dat de grote zaal van „Ons Huis" hier voor te klein is geworden, heeft het bestuur van de Zandvoortse speeltuinvereniging „Kindervreugd" besloten, deze in 1955 te houden in theater Monopole op 12 Februari. Daar de mogelijkheden in dit theater veel groter zijn, zal ook het programma groter van opzet zijn den voorheen. De uitvoering zal gevolgd worden door een bal. In restaurant Rinkel te Zanövoort is op eerste Kerstdag, tijdens het uitoefenen van zijn werkzaamheden plotseling overleden de ruim zestigjarige heer H. A. Nuberg, die reeds jarenlang als kellner in genoemd restaurant werkzaam was. De overledene was in Zandvoort een zéér gezien en be mind man. die door zijn opgewekte geest en vriendelijk optreden in groot aanzien was, zowel bij de inwoners van Zandvoort als bij de badgasten. Inbrekers hebben in de nacht van Za terdag op Zondag een woning in de Boom gaardstraat te Rotterdam overhoop gehaald en een blikken bus met f 7219,50 en een paar damesschoenen meegenomen. Vanmiddag zal de president van do Haar lemse rechtbank uitspraak doen in een kort geding, waarin een Haarlems bedryf geëist had, dat het telefoonnummer van een an der bedrijf opgeheven zal worden zolang de huidige telefoongids van Haarlem van kracht is (tegen het geven van een nieuw nummer had de eiser geen bezwaar) en wij ziging van de opgave in de nieuwe gids. Het betrof een zaak tussen de Snack Bar (Stationsplein), die als eiser optrad en de heer J. H. Bakker, wonende aan de Rijks straatweg, op wiens verzoek in de tele foongids van October 1954 voor het eerst onder de letter S. vermeld staat, dat hij een .snackbar heeft. De eigenaar van de Snack Bar meende, dat door vermelding van beide bedrijven onder de letter S. en onder elkaar verwarring bij het publick te duchten is en dat de heer Bakker in strijd met artikel 5 van de Handelsnaamwet de naam snackbar gebruikte. Vrijdagmiddag is het kort geding voor de president van de rechtbank, mr. A. M. baron Tuyll van Serooskerken, behandeld en namens gedaagde trad mr. K. Heimig op. Deze ontkende de juistheid der vorde ring, echter niet de feiten. Volgens pleiter gaf zij een juist beeld van het arbeidsveld van het bedrijf op het Stationsplein. Wat de zaak van de heer Bakker betreft deelde mr. Heimig mee, dat hij sedert Maart 1941 een cafètaria, annex snackbar drijft. Dat blijkt op de étalages en op de bonnetjes uit opschriften. De heer Bakker heeft een bescheiden buurtbedrijf'in tegenstelling met eiser, die allerlei hapjes verkoopt en uitzending van diners verzorgt. Deze heeft Snack Bar (twee woorden, soms staat er in advertenties een streepje tussen) als handelsnaam gebruikt en de heer Bakker schrijft snackbar aan één woord: dat blijkt uit dc brief, die in April j.l. aan de Tele foondienst is gericht, waarin gevraagd werd een extra-vermelding in de telefoon gids. Dat er in deze gids „snack-bar" ver meld staat kan gedaagde niet verweten worden. Mr. Heimig legde een brief van de Horeca over, waarin vermeld staat, dat het woord snackbar niet door de wet beschermd wordt en het is te vergelijken met de woorden hotel, café en restaurant. Eiser zegt moeilijkheden te duchten, maar waarom heeft hij nooit met kracht ge ageerd tegen vermelding van het woord snackbar op ramen van diverse bedrijven in de stad. Wel heeft hij bezoeken gebracht aan deze zaken met het verzoek de naam te veranderen, echter zonder succes. Er is niets tegen te doen. Mr. R. P. K. Kalbfleisch, het woord voe rend namens eiser, meende dat er van een misverstand sprake is wat betreft de oud ste rechten. Uit een opgave van het Han delsregister van eind November blijkt, dat de heer Bakker het woord snackbar vroe ger niet gebruikt heeft. Deze begreep, dat er moeilijkheden konden ontstaan en daar om heeft hij op 2 December 1954 wijziging laten aanbrengen in het Handelsregister. Pleiter betoogde dat de heer Bakker door in de extra-vermelding in de telefoongids het woord snackbar te gebruiken in strijd met de Handelsnaamwet gehandeld heeft en dat dus een onrechtmatige daad verricht is. Het is de bedoeling van de heer Bakker zich op te trekken aan een betere zaak. Dat zou hij nooit gedaan hebben, als het met het andere bedrijf slecht zou gaan. Vroeger sprak men uitsluitend van cafétaria's, maar toen eiser in 1946 op het Stationsplein zijn bedrijf opende gebruikte Door de drukte in de Rotterdamse haven vele schepen zijn namelijk vanwege de storm niet uitgevaren zijn Vrijdagavond drie schepen met elkaar in botsing ge komen. Het Liberiaanse s.s. „Anna C", komende van Rotterdam en op weg naar zee, had omstreeks half zeven op de Nieuwe Maas, ter hoogte van de Merwehaven, eerst een aanvaring rhet de-Engelse tanker „Southern Atlantic" (10.200 ton) van Salversen en Co. te Leeds. De „Southern Atlantic", komende van de Rotterdamse Droogdok Maatschap pij, werd met behulp van twee sleepboten de rivier op gevaren. Het werd toen aan de stuurboord-achterzijde aangevaren door de „Anne C". Dit schip, dat door de aan varing van de koers werd afgebracht, ramde enige minuten later het voor anker liggende Portugese motorschip „India" (7607 ton) van de Compania Nacional de Navegare te Lissabon in de midscheeps. De „Anna C" liet nog twee ankers vallen in de hoop de aanvaring te kunnen vermijden, maar drong desondanks ongeveer vijf meter met de steven in het motorschip „India". Een reddingboot en twee onder dek ge legen hutten werden totaal vernield. De „Anna C" kreeg schade aan het voorschip* ondermeer een gat in de gevulde voor- ballasttank. Het water uit deze ballast- tank vloeide in het motorschip „India". ADVE^TENTTE AMSTERDAMSEVAART 20 TEL.U05J MANGELWAS KANT EN KLAAR Binnen 4 dagen retour. hij voor het eerst in Haarlem de woorden Snack Bar. Op een vraag van de president, wat plei ter verstond onder de woorden snackbar en restaurant, antwoordde deze, dat een snack bar een bar is waar men „snackjes" kan gebruiken en een restaurant is een plaats waar men „zich kan restaureren". De pre sident was van mening, dat er in wezen geen verschil tussen een snackbar en een restaurant is, echter wel in maatschappe lijk opzicht. Mr. Kalbfleisch vervolgde, dat het bedrijf op het Stationsplein bekendheid heeft ver worven door de naam Snack Bar en deze naam is bij het publiek een begrip gewor den. De vermelding in de telefoongids on der de letter S. wekt volgens pleiter ver warring. Tot de laatste gids heeft de ge daagde nooit vermelding verzocht onder .snackbar. Het verzoek aan de Telefoon dienst is niet onbewust geschied. Sedert de uitgave van de telefoongids hebben zich, aldus pleiter, verwarringen voorgedaan, Mr. Kalbfleisch concludeerde, dat er geen noodzaak is om de naam van de heer Bak ker onder snackbar te vermelden en dat de ze meeprofiteert van de goodwill van de Snack Bar. Daarom bleef pleiter bij de eis, dat de heer Bakker het woord snackbar niet meer mag voeren volgens de Handels naamwet, dat zijn naam niet meer in de te lefoongids vermeld wordt en dat zolang de gids gebruikt wordt het telefoonnummer opgeheven wordt. Tegen een nieuw tele foonnummer bestaan geen bezwaren. Toen de beide schepen vrij van elkaar waren, bleek dat de „India" geen schade onder de waterlijn had. Later werd het schip door enkele sleepboten in de Merwe haven gemeerd. De „Southern Atlantic" vervolgde de reis naar zee en de „Anna C" werd teruggebracht naar de Waalhaven voor inspectie en reparatie. Voor de pieren Het Costaricaanse stoomschip „Mari- nella" (4701 ton) van de Compania de Nav. Oriental de Panama is Vrijdagavond om streeks kwart voor negen op een afstand van twee mijl van de monding van de Nieuwe Waterweg in aanvaring gekomen met de „Union Pioneer" (3818 ton) van de China Union Lines Ltd. De „Marinella", die in de midscheeps aan bakboord een klein gat boven de waterlijn had opgelopen, zond een S.O.S.-sein uit omdat het enigszins water maakte. Onmid dellijk voeren de sleepboot „Maas" en de reddingboot „President Jan Leis" van Hoek van Holland ter assistentie uit. Doch later seinde de kapitein van het schip dat hp geen hulp meer nodig had. Hij wenste sieehts een loods. Het noodverkeer werd opgeheven en de „Marinella" stoomde op eigen kracht omstreeks kwart voor twaalf de Nieuwe Waterweg binnen. De „President Jan Leis" heeft het schip tot de pieren begeleid en is daarna naar de thuishaven teruggekeerd.De „Marinella"' maakte enigszins slagzij. Het schip, dat geladen was, voer door naar Rotterdam, waar de schade zal worden hersteld. Omtrent de schade van de „Union Pio neer" is nog weinig bekend. De kapitein van het schip heeft geseind, dat bij de aan varing het anker verloren is gegaan. Het was beklemd geraakt en het zat nog in het gat van de „Marinella". De „Union Pio neer" was om 12 uur beloodst en voer eveneens in de richting van de Nieuwe Waterweg. De beide schepen waren onder weg naar Rotterdam. Er was goed zicht en het is vooralsnog een raadsel hoe de aan varing "is ontstaan. Stuurloos De sleepboten „Maas" en „Poolzee" zijn Zondagmorgen om zeven uur uitgevaren ter assistentie van de Liberiaanse tanker „Melika", die met een defecte stuurinrich ting voor de Nieuwe Waterweg op zee dobberde. De „Melika" meet 20.551 ton. Spoedig werd de Liberiaanse super tanker „Melika", eigendom van de „Afran- transport Cy" te Monrovia, binnengesleept. De tanker werd opgepikt door de sleep boten „Maas" en „Poolzee" van L. Smit en Co. ter hoogte van de Maas-boei. De weer berichten waren slecht. Het schip kon juist voor de storm binnen worden ge bracht. Binnen de pieren van Hoek van Holland maakten ook de sleepboten „Per nis" en „Kralingen" vast om het schip te assisteren op weg naar Rotterdam. „Diet" op het droge De kustvaarder „Diet", die bij Buren op Ameland is gestrand, ligt bij laag water geheel droog, zodat men om het schip heen kan lopen. De kapitein heeft het plan de lading te lossen en daarna zijn schip weer in zee te doen slepen. De afgelopen nacht zijn weer drie meter duin weggeslagen. Totaal zijn door de storm acht meter van Amelands Westelijke duinen over een lengte van ruim twee kilometer afgekalfd. Muziekkapel concerteerde op het Raadhuisplein Door de stille Zandvoortse straten heeft Vrijdagavond het Kerstlied geklonken. De Zandvoortse muziekkapel trotseerde na melijk onder leiding van directeur J. Wild schut de gure koude van deze Kerstavond en voerde voor het eerst in haar bestaan in de muziektent op het Raadhuisplein een kort concert van Kerstliederen uit. Er was stemming en Kerstsfeer in dit met zorg samengestelde programma, waarmede dc muziekkapel grote eer heeft ingelegd. De gewijde klanken verwaaierden over het dorp, over het Raadhuisplein, waar de lichtflitsen van de nog altijd seizoen-ver lichte Haltestraat flauw doordrongen en de kerstboom voor het Raadhuis met zijn stemmige verlichting veel bedroeg om deze Kerstsfeer te verhogen. Met grote aandacht werd het concert door het publiek gevolgd. Men bleek zich ernstig op dit gebeuren te hebben voorbereid, want er was een te loven harmonieus samenspel en een fraaie toonzuiverheid in deze oude Kerst liederen, waarvan de meeste door de heer Wildschut voor deze harmonie-be zetting waren bewerkt. De kapel kan met dankbaarheid op dit geslaagd concert terugzien, dat een stemmige inleiding vormde op de Kerstdagen en zeker waard is, in volgende jaren te worden herhaald. De Kerstdagen zelve brachten in Zand voort veel drukte. Diverse seizoenbedrij- ven hadden hun zaken geopend en in sfeervolle Kerststemming gebracht. Het waren zeker de meest drukke Kerstdagen, welke Zandvoort ooit medemaakte. Bovendien kwamen zeer velen naar de badplaats, om de vernielingen in ogen schouw te nemen, die de storm van de afgelopen week op het strand had aange richt, zodat het ook daar zeer druk was. Vooral op tweede Kerstdag was er een grote belangstelling voor strand en zee en werd het komen naar Zandvoort nog extra beloond, omdat de zee, opnieuw opgejaagd door een straffe Zuidwester, wederom een grootse aanblik bood. Dezer dagen is door de directeur van Openbare Werken aanbesteed de bouw van 4 woningen aan de Juliana van Stolberg laan (in het uitbreidingsplan Meer en Dorp I) te Hillegom. Ingeschreven werd door de navolgende aannemers: 1. H. A. J. Rooyers, Noordwijk aan Zee 62.400; 2. Fa. C. Houthuizen Co., Amsterdam, 65.925; 3. D. C. van Kints, Langeraar, 67.500; 4. D. Blokzijl, Scheveningen, 71.700 en 5. S. J. Koster, Haarlem, 73.490. ADVERTENTIE één theelepeltje fS ('bevat'geon ju/lór of siroop) TOKIO 24 December (United Press) Vijftien Japanse oorlogsmisdadigers, die door Nederlandse militaire rechtbanken tot langdurige gevangenisstraffen waren veroordeeld wegens het bedrijven van wreedheden tijdens de Tweede Wereld oorlog, werden Zaterdag door de Neder landse regering ter gelegenheid van het Kerstfeest op erewoord vrijgelaten. De Ne derlandse ambassadeur in Tokio, jhr. O. Reuchlin stelde het Japanse ministerie van deze amnestiemaatregel op de hoogte. Dit is reeds cle vijfde groep van Japanse oorlogsmisdadigers, die door de Nederland se regering worden vrijgelaten. Reeds 59 andere veroordeelden zijn vroeger op hun erewoord vrijgelaten. Er zitten nu nog 141 Japanse oorlogs misdadigers in de gevangenis, die door Ne derlandse militaire rechtbanken veroor deeld zijn. Agatha, 27 te Pladju. Alamak, 26 te Bombay. Adabi, 24 te Antwerpen. Alkaid, 25 te Rotterdam. Almdijk, 25 v. Tampico n. New Orleans. Aalsum, 24 te Basrah. Aagtekerk, 27 te Shanghai. Aalsdijk, 25 te Brownsville. Amstelbrug, 26 te New Orleans. Amstelland, 24 v. Las Palmas n. Amsterdam. Anneokerk, 24 te Rotterdam. Antonia, 26 te Makassar. Appingedijk, 24 te New York. Argos, 27 te Amsterdam. Armilla, 26 v. Soerabaja n. Balikpapan. Arundo. 24 v. Rotterdam n. Norfolk. Averdijk, 25 te Rotterdam. Aard ijk, pass. 26 Key West n. New Orleans. Alnati, 26 180 m. N.t.O. Finisterre. Alphard, 26 v. Rio Grande n. Port Alegre. Alpherat, 27 te Paranagua. Amerskerk, 27 te Penang. Amor, 26 v. Amsterdam n. Middellandse Zee. Alphacca, 24 v. Santos n. Buenos Aires. Altair, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Ampenan, 27 Hoek v. Holland verw. n. R'dam Andijk, 29 te Le Havre verwacht. Arnedijk, 29 te Liverpool verwacht. Bacchus, 24 v. Demerara n. Port of Spain. Bantam, 27 te Port Swettenham. Barito, 26 te Hollandia. Baud, 26 te Ambon. Bennekom, 26 te Valparaiso. Borneo, 27 te Brownsville. Boschfontein, pass. 26 Gibraltar n. Marseille. Britsum, 25 te Rotterdam. Baarn, 26 v. Aruba n. Curagao. Banka, 27 te Portland. Barendreeht, pass 24 Aden n. Port Said. Bonaire, 26 750 m. N.NO. Paramaribo. Breda, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Bali, 25 te Amsterdam. Blijöendijk, 24 te Baltimore. Callisto, 28 Baltimore verw. Caltex Pernis, 26 25 m. N. Cherbourg. Cleodora, 26 v. Singapore n. Miri. Caltex Nederland, 27 te Rotterdam. Coriila, 26 te Curagao. Cradle of Liberty 26 v. Mena el Ahmadi n. Sue,:. Daphnis, pass. nacht 24-25 Kp. Hatteras naar Curagao. Delft, 25 te Trinidad. Diemerdijk, 26 te Rotterdam. Dordrecht, 25 te Rotterdam. Drente, pass. 26 Str. Messintt n. Port Said. Duivendijk, 24 te Rotterdam. Eemdijk, 25 v. Antw. n. Lissabon. Eemland, 24 v. Bahia n. Recife. Eos, 26 te Palermo. Erinna, 26 v. Bangkok n. Pladju. Esso Den Haag. pass. 25 Aden n. Rastanura. Etrema, 26 v. Coryton n. Huil. Enggano, pass. 26 Perim n. Bahrein. Eemdijk, 25 v. Vlissingen n. Lissabon. Falco, 25 te Glasgow. Farmsum, 25 te Pto Cabello. Felipes, 28 te Port Dickson. Friesland (SSM), pass. 26 Dover n. Huelva. Gaasterkerk, 24 te Rotterdam. Gadilla, 25 te Pladju. Ganymedes, 28 Cristobal verw. Garoet, 25 te Dammano. Groote Beer. 26 630 m. O.NO. St. Helena. Ilathor, 27 te Beyrouth. Heemskerk, 26 110 m. W. Kp. Guardafui. Hersilia, 25 v. Amsterdam n. Barbados. Ilecuba, 27 te Georgetown. Hilversum, pass. 27 Finisterre n. Port Said. Houtman, pass. 26 Malta n. Port Said. Hector. 24 te Amsterdam. Hermes, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Indrapoera, 25 te Tarakan. Ittersum, pass. 25 Key West n. Houston. Hos, 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Joh. v. Oldenbamevelt, 26 170 m. w. Guardafui. Jagersfontein, 25 te Amsterdam. Jupiter, 25 te Amsterdam. Katelysia, 24 v. Liverpool n. Casablanca. Kedoe, 25 te Hamburg. Kota Agoeng, 24 te Rotterdam. Kota Baroe, 24 te Genua. Kanmata, 27 te Singapore. Kieldrecht, 27 v. Port Said n. Genua. Langkoeas, pass. 26 Malta n. Casablanca. Lcersum, 24 te Le Havre. Lekhaven, 24 v. Victoria n. Teneriffe. Lekkerkerk, 25 v. Karachi n. Aden. Lemsterkerk, 26 v. Suez n. Bandarshapur. Leto, 24 v. Baltimore n. Lands End. Leuvekerk, 25 te Antwerpen. Linge, 25 te Rotterdam Loenerkerk, 26 te Genua. Lur.a, 24 v. Amsterdam n Hamburg, Langkoeas, pass. 26 Kp. Bon. n. Casablanca. Leopoidskerk 27 v. Bahrein n. Port Said. Limburg, 26 v. Aden n. Suez. Laertes, 25 v. Amsterdaji n. Indonesië. Loppersum, pass. 24 Vlissingen n. Ceuta, Maasdam, 26 te Carthagena. Maashaven, 25 te Rotterdam. Macoma, 27 te Napels. Mapia, 26 te Padang. Marisa, 26 v. Solin n. Berre. Markelo, 24 v. Amsterdam n. Le Treport. Maureen, 24 te Rotterdam. Muiderkerk .27 te Melbourne. Myonia. 26 v. Fremantle n. Geraldton. Mataram, 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Maureen, 27 v. Rotterdam n. Helsinki. Modjokerto, 27 v. Berbera n. Karachi. Maasland, 24 te Amsterdam. Manoeran, 25 te Amsterdam. Noordam. 26 240 m. W. Lands End. Ondina, 26 v. Genua n. Suez. Oranjestad. 25 v. Cristobal n. Aruba. Oostkerk, 26 v. Tanger n. Casablanca. Oranje, 24 te Amsterdam. Ootmarsum, pass. 26 Vlissingen -n. Houston. Overijsel. vertr. 28 v. Duinkerken 29 Londen S Jan. Rotterdam verwacht. Oraniefontein, 26 210 m. W. Monrovia. Pieter S, 25 te Rotterdam. Plagiola, 26 v Seware-n n. Curagao. Polydorus, pass. 24 Pantellaria n. Amsterdam. Polyphemus, 27 te Colombo. Prins Fred. Hendrik, 25 te Le Havre. Prins Fred. Willem, pass. 26 Ouessant n. Gandla. Prins Joh. W. Friso. 24 v. Rotterdam n. Leixoe* Prins W. George Fred., 25 40 m. O. Startpoir.t. Prins Willem v. Oranje, 24 te Rotterdam. Peperkust, pass. 27 Ouessant n. Le Havre. Poelau Laut. 27 te Antwerpen. Prins Maurits, pass. 27 Malta n. Collo. Radja, 25 v. Basrah n. Cheribon. Raki, 25 te Makassar. Rondo, pass. 26 Kp. Guardafui n. Belawan. Rotula, 26 v. Trinidad n. Thameshaven. Rotti, 25 te Amsterdam. Salawati, 24 v. Rotterdam n. Basrah. Salland, 25 te Rio Grande Sul. Samarinda, 25 te Casablanca. Sibajak, 24 v. Tj. Priok n. Aden. Singkep, 23 te Koewait. STamat, pass. 25 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Sommelsdijk. 27 te Halifax. I Stad Maastricht, pass. 26 Dungeness n. Huelva. Straat Banka. 26 te Makasar. Straat Mozambique, 26 v. Lorenzo Marquez naar Mauritius. Tabian, 26 te Port Swettenham. Soestdijk, 27 Penang. Stad Dordrecht, pass. 24 Vlissingen n. Civita Vecchia. Salawati, 25 te Amsterdam. Schie. 2 te Amsterdam. Saparoea, pass. 26 Kp. St. Vincent n. Hamburg. Sheratan. 27 te Port Said. Sibajak, 27 730 m. ZO. Ceylon. Slamat, pass. 26 Ouessant n. Hoek v. Holland. Stad Arnhem. 26 te Amsterdam. Stad Haarlem, 25 te Urn-ui den. Stad Schiedam, 26 te Casablanca. Straat Soenda, 27 te Buenos Aires. Tara, pass. 24 Fernando Noronha n. Antw. Tegelberg, 26 te Singapore. Tero, 26 te Montevideo. Titus, 26 v. Malta n. Tripolis. Van Spilbergen, 25 te Antwerpen. Van Waerwijck. 26 te Mombasa voor ca. 1 weelc W. Alton Jones, 26 v. Port Said n. Philadelphia Waterland. 24 v. Montevideo n: Santos. Westerdam, 24 v. New York n. Rotterdam. Westertoren, 26 te Gothenburg. Westland, pass. 26 Casquet n. Rio de Janeiro. Wield recht, 26 65 m. N. Bonaire. Willemstad, 26 dwars Ouessant n. Madeira. Wonorato, 24 v. New York n. Beyrouth. Waterland, 27 te Santo. Willem Ruys, 170 m. W. Saban-g. Westland, 25 v Amsterdam v. Rio de Janeiro. Wonogiri, vertr. 28 v. Colombo n. Aden. Zeeland (KRL), 25 v. Djibouti n. Suez. KLEINE VAART Atlas, 23 v. Ceuta n. Tel Aviv. Algarve, nacht 24-25 v. Cardiff te R'dam verw. Auriga. 24 v. Nantes n. Emden. Aruba, 24 in Kielerkanaal n. Rotterdam. Ary Scheffer, vertr. 24 v. Portsmouth n. Valen-i cia. Albergen, 24 v. Fecamp te Belfast. Anna b, 24 te Westonpoint. Appingedam, vertr. 24 v. Lissabon n. Oporto. Arnoudspolder, vertr. 24 v. Lissabon n. Oporto. Betty Anne S, 24 v. Guernsey te Antwerpen Barracuda, vertr. 26 v. Rotterdam n. Wesbech. Bestevaer, verm. 26 v. Rotterdam n. Grimsby. Boreas, 24 v. Amsterdam n. Rotterdam. Beekbergen, 24 v. d. Mersey n. Cardiff. Bergsingel, vertr. 24 v, Antwerpen n. Oporto. Bernisse, 30 Malta verwacht. Claes Com'paen, vertr. 24 v. Great Yarmouth rt. Hull. Coolsingel, vertr. 24 v. Antwerpen -n. Avon- mouth. Confiance, verm. 24 v. Newport Mon n. Oostende Cornelia b II, 24 v. Zantvodrde te Rotterdam. Driebergen, 24 V. Southampton n. Fowey. Da je Bohmer, 25 v. Sevilla te Rotterdam verw. Depa, pass. 24 Kiel Holter.au n. Rotterdam. Domburgh, 24 bij Burlings n. Duinkerken. Eibergen. 24 v. d. Mersey n. Lissabon. Frans Bohmea 24 v. Duinkerken te Rouaan verwacht, v Frans. 24 v. Kopenhagen te Rotterdam. Gerrie S, 27 Rotterdam verwacht. Henrica, 24 v. Lissabon te Leixoes verwacht. Hoe "Vinces nacht 24-25 v. Grimsby te Rotter dam verwacht. Hartel, vertr. 24 v. Portsmouth n. Jersey. Ingeborg, 24 v. Zwijndrecht te Helsinki. Joost. 20 v. Stocka naar Zaandam. Jongkind, 25 v. Huil te Rotterdam. Leonard, 24 ten anker Folkestone n. A'dam. Leendert b, 26 v. Otterbacken te Stettin verw Larix, 21 te IJmuiden. Maria Theresia, pass. 24 Vlissingen n Antw. May Mere, verm. 24 v. Rotterdam n. Cork. Meres N, verm. 24 v. Rotterdam n. Lissabon Midsland, 24 bij Lowestoft n. R'dam. Myfem. verm. 24 v. Parijs te Rouaan. Mypuck. 24 v. Rouaan te Parijs. Nieuwland, 24 v. Rotterdam te #Leith verw. Neeltje b, 24 v. Wick n. Glasgow. Nieuwehaven. 24 v. Kopenhagen te R'dam. Netta, 24. n. Fort William. Prinses Wilhelmina. pass. 24 Lands End n. Dieppe Pavo. 23 v. Rotterdam n. Gent. Porto, 21 v. Domsjo n. Zaandam. Ponza. 23 te Sandarne. Rijnhaven, vertr. 24 v. R'dam n. Casablanca. Rema, pass. 24 Elbe n. Kopenhagen. Spurt, 24 Terneuzen verwacht. Servus. 24 n. Rotterdam. Silvretta, 26 v. Grardia te Rotterdam verw. Ton S, verm. 24 v Rotterdam n. Cork. Tom v. d. Heide, vertr. 28 v. Casablanca naar Rouen. Vrede, 24 n. Londen. Westropa, 24 40 m. W. Scilly's n. Garston. 3-3Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil, Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Arner. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Vrijdag 100"/i« 311M 378'/2 31614 539 99 180 155% 135% 126 241 203 222% 218 49% 103% 75% 59% 24% 69% Openings koersen 1001'/15 314% 383 325 529 98 '80 157 136% 128% 241 203 222% 218 49% 103'/g 75% 59% 24% 69%

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 8