Eisenhower kan succes hebben met steun der democraten Heemsteedse watertoren moet dringend hersteld worden KWEKKEBOOM Nieuwe Gracht 98 Cocker-SpanieEs GROTE HOUTSTRAAT 179 Tegenwerking verwacht van de oude republikeinse garde in het Congres De PTT in 1954 Australië heeft nog maar 165 runs nodig Werk van tachtig mille Amsterdamse Beurs Londen heeft geen haast met overleg van vier SCHOOL DINSDAG 4 JANUARI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT E. Kupers Woensdag zeventig jaar Eerste ZOAVO-conferentle in Februari te Bangkok Staatsmijnen tevreden over het voorbije jaar A.K.U.-interimdividend De derde test match Pater Loop moet rust nemen Stormschadevergoeding wordt nog overwogen Onderzoek Triton-ramp heden in Dublin hervat 1954 was een topjaar bij de Nutsspaarbank Sociëteit van Algemene Bond van Ouden van Dagen Met Spaarnwouderstraat naar imitatie-Tirol Scheepvaart PIANO of VLEUGEL gevraagd Inschrijving dagelijks Wegens verbouwing van onze zaak GROTE HOUTSTRAAT 71 is het filiaal tijdelijk gevestigd (Van onze correspondent in Washington De opvattingen van president Eisenhower over de handel met het buitenland en over de buitenlandse politiek, worden gedeeld door vrijwel alle democraten in het Congres. Eisenhowers eigen republikeinse partij daarentegen gaat slechts voor een deel met de opvattingen van de president mee. Men maakt een onder scheid tussen Eisenhower-republikeinen en „de oude garde" en die laatste groep gevoelt weinig voor verlaging van invoerrechten en voor steun aan het buiten land. Bovendien zou de oude garde graag zien, dat de Verenigde Staten krach tiger optraden in het Verre Oosten. Met enige overdrijving kan men zeggen: Eisenhower heeft zijn meeste vrienden onder de democraten. Dit maakt de Icomende zitting van het Congres belangwekkend. De president krijgt nu de democraten de meerderheid hebben verworven betere kansen voor zijn plan nen, doch anderzijds zullen de democraten ook hun partijbelangen niet uit het oog varliezen en zij zullen niet alle eer van een constructieve politiek op het credit der republikeinen geboekt willen zien. In de dagen tussen Kerstmis en Nieuw jaar was het te Washington opvallend rus tig. De president was vertrokken naar de st^at Georgia. Hij en zijn vrouw logeren &raag op de golfclub van Augusta. Het was rustig in en om het Witte Huis en ook op het Capitool heerste nog rust. Het Con gres komt pas deze maand bijeen. Enkele senatoren en leden van het Huis zijn wat vroeger naar Washington gekomen om op ■demonstratieve manier hun stokpaardjes te berijden. Dulles de onvermoeibare minister van Buitenlandse Zaken had zelfs in deze dagen geen rust. De spannende strijd in de Franse Assemblée over de West-Europese Uniè hield hem voortdurend in touw en herhaaldelijk zocht hij telefonisch contact met de president die op de golfvelden steeds begeleid werd door een man met een „walkie-talkie". Deze kon Eisenhower onmiddellijk meedelen, wanneer Dulles voor hem „aan de lijn" was. Naar buiten liet Dulles van activiteit niets merken om zo weinig mogelijk blijk te geven van druk op de Franse bondgenoot. Zelden heeft men het verloop van een buitenlands parlementair debat echter met zoveel spanning gevolgd als dit debat, waar niet alleen het politieke leven van Mendès- France, doch zelfs het voortbestaan van de Atlantische gemeenschap van afhing. Pro en contra Eisenhower heeft in zijn golfclub be kend gemaakt, dat hij het Congres zal verzoeken allereerst wetgeving ter hand te nemen, die hervormingen in de handel met het buitenland ten gevolge kan heb ben. Toen de conservatieve leden van de republikeinse partij de voorzittershamer in de Congres-commissies hanteerden, is het de president niet gelukt zulke her vormingen door te voeren. Nu heeft hij een betere kans. De democraten, die thans Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, heeft de PTT in een boekje „Enige Cijfers en Feiten" een beknopt overzicht gegeven van haar daden in het afgelopen jaar. Er werden in het binnenlands verkeer circa 1785 millioen poststukken verwerkt, dat is bijna 70 millioen meer dan in 1953. Er waren 600 millioen brieven en brief kaarten, 700 millioen drukwerken, 330 millioen nieuwsbladen en circa 140 mil lioen dienststukken bij. Hieraan afgeme ten, aldus „Cijfers en Feiten", nam de overheidsbemoeiing in vergelijking tot het vorige jaar toe noch af. Er werden 19.5 millioen (vorig jaar 17.5 millioen) post pakketten besteld en 7.3 millioen kilogram briefpost (vorig jaar 6.7 millioen) naar het buitenland gezonden. De Postchèque- en Girodienst verwerkte een record aantal opdrachten, namelijk 212 millioen tegen 190 millioen in het vorige jaar. De 600.000ste rekeninghouder werd ingeschreven. Onderzocht wordt in hoe verre gedeeltelijke mechanisatie op het girokantoor en decentralisatie een oplos sing kunnen geven om aan het steeds groeiende giroverkeer het hoofd te bieden. Bij de rijkspostspaarbank werd voor 63 millioen meer ingelegd dan terugbetaald. Er werd 46 millioen gulden aan rente ge maakt en voor 31 millioen aan rente op de spaarrekeningen bijgeschreven. De wachtlijst voor telefoonaansluitingen werd iets langer: eind December 28.000 tegen 27.000 vorig jaar, niettegenstaande er 45.000 nieuwe aansluitingen bijkwamen. Het totaal aantal aansluitingen was eind December 680.000. Er werden 715 millioen locale en 224 millioen interlocale gesprek ken gevoerd en er werd elf millioen maal naar het weerbericht gevraagd. Op 5 Januari hoopt de heer E. Kupers, oud-lid der Tweede Kamer, oud-lid van de Provinciale Staten van Noordholland en oud-voorzitter van het Nederlands Ver bond van Vakverenigingen in Bloemendaal zijn zeventigste verjaardag te vieren. E. Kupers, die geboren is in Groningen in 1885 werd na zijn dertiende jaar thuis werker bij zijn vader, die kleermaker was. Op zijn zestiende jaar wam hij in de so cialistische jeugdorganisatie en op zijn achttiende jaar volgde zijn toetreding tot de SDAP. In 1904, toen hij nauwelijks twintig jaar oud was, werd hij tweede secretaris van de Bond in de Kledingin dustrie en drie jaar later werd hij van deze organisatie bezoldigd bestuurslid. In 1918 werd E. Kupers benoemd tot tweede secretaris var het NVV. Vervol gens nam hij de plaats in van de eerste secretaris en nadat hij eerst tweede voor zitter is geweest kwam hii in 1928 aan de leiding van deze vakbeweging. In 1929 werd hij gekozen voor de SDAP in de Tweede Kamer. De heer Kupers bleef echter niet stil zitten. Hij werd vice-voorzitter van hei wereldver bond van vakverenigingen en voorts benoemde men hem tot voorzitter van de adviescommissie van de vakbewe ging van de zestien Marahall-lanöen en tot voorzitter van het algemeen werkeloos heidsfonds in Den Haag. In 1949 nam hij ontslag als voorzitter van het NW, dat op dat ogenblik vier honderdduizend leden telde. Ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag zal de heer Kupers op (1 Januari in het Carlton-hótel in Amsterdam recipiëren. de meerderheid hebben in de commissies; zijn en bloc vóór die initiatieven van Eisenhower en er bestaat een goede kans, dat de invoerrechten geleidelijk verlaagd en de douane-procedures vereenvoudigd zullen worden en dat een speciale belas tingverlaging het Amerikaanse investeer ders aantrekkelijk zal maken kapitaal in het buitenland te beleggen. Bovendien wil de president een internationale financie ringscorporatie oprichten met een kapitaal van honderd millioen dollar, die onder auspiciën van de Wereldbank kapitaal ter beschikking zal stellen aan gebieden, die economisch weinig ontwikkeld zijn. Welk een invloed zal zulk een actie, waarbij Eisenhower gesteund wordt door de gehele democratische partij, doch waar bij hij slechts op ongeveer de helft van de republikeinen kan rekenen, op de partij strijd hebben? De democraten kunnen Eisenhower op die manier aan een succes helpen. Omgekeerd helpt Eisenhower aan tonen, dat de democraten tot een con structieve politiek in staat zijn. Op dit ogenblik valt niet te voorspellen, wie er in de partij-politiek het meeste voor deel zal behalen. Eigenbelang De democraten zullen zich niet in alles achter de president stellen. Het jaar 1956 wordt weer een groot verkiezingsjaar en de invloed daarvan wordt reeds voelbaar. De democraten hebben ook het voorzitter schap in de onderzoekscommissie van het Congres in handen gekregen en men kan er op rekenen, dat zij spoedig allerlei ont slag-gevallen zullen bekijken. Het bewind van Eisenhower heeft de maatstaven voor „betrouwbaarheid" aanzienlijk verscherpt en allerlei ambtenaren zijn ontslagen, om dat zij „een risico voor de veiligheid" heetten te zijn. Dit regiem ging zelfs zo ver, dat men allerlei andere ontslaggeval- len ook liet optellen bij het aantal van hen die „risico's voor de veiligheid" werden ge acht. Op die manier probeerde de regering een goede beurt te maken bij hen, die over het rode gevaar meenden te ont waren. De democraten willen precies voorgerekend zien, hoevelen inderdaad wegens een tekort aan betrouwbaarheid de laan zijn uitgestuurd. Bovendien wil men uitzoeken of er in speciale gevallen, die zeer de aandacht hebben getrokken, wel reden was voor ontslag. De grote zaak van het komende jaar zal wel worden het ontslag van Ladcjinski, tot voor kort werkzaam als landbouw-attaché aan de Amerikaanse ambassade te Tokio. Het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken had deze man tot voor kort volkomen betrouwbaar geacht, doch het ministerie van Landbouw schijnt zonder opgaaf van reden 's mans werkzaamheid riskant te vinden. Indien de democraten er in slagen aan te tonen, dat de republikei nen met hun ontslagen hoofdzakelijk propaganda trachtten te maken en boven dien baantjes vrij kregen voor partijgeno ten, dan kan hun dit politieke winst op leveren. Eisenhower en de zijnen zullen echter ook zelf de populariteit niet veronacht zamen: hun voorstellen tot salarisver hoging voor vele ambtenaren zullen velen in Washington op prijs stellen. LONDEN (Reuter) De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen van de Zuid-Oost-Aziatische Verdragsorgani satie (Z.O.A.V.O.) zullen op 23 Februari in Bangkok bijeen komen ter bespreking van militaire, economische en politieke maatregelen om verdere groei van com munistische invloed in Zuid-Oost-Azië te verhinderen. De Z.O.A.V.O.-landen zijn Frankrijk, de Verenigde Staten, Australië, Nieuw Zee land, Pakistan, Groot-Brittannië, Thailand en de Philippijnen. Men verwacht dat de vijf ratificatie-oorkonden die nog gedepo neerd moeten worden om het verdrag van kracht te laten worden vóór 23 Februari ingediend zullen zijn. De vergadering zal dan dus de eerste officiële bijeenkomst van de Z.O.A.V.O.-raad, die door het ver drag is ingesteld, zijn. De directie van de staatsmijnen heeft Maandag in het Casino te Tr'eebeek haar Nieuwjaarsreceptie gehouden. Op deze re ceptie hield de heer H. H. Wemmers, direc teur-voorzitter, een toespraak, waarin hij de ontwikkeling van de Staatsmijnen in 1954 beschreef. De Staatsmijnen kunnen een zekere te vredenheid koesteren, welke in de eerste plaats steunt op de behaalde bedrijfsresul taten, die op hetzelfde niveau lagen als die over 1953. Deze tevredenheid strekt zich echter evenzeer uit tot de ontwikkelingen op sociaal gebied. Dit feit is uniek in de geschiedenis dezer mijnen en illustreert wel zeer duidelijk een krachtige activiteit voor wat betreft de verder gaande ontsluiting van nieuwe ko- lenlagen. De Algemene Kunstzijde Unie N.V. keert over het boekjaar 1954 een interimdividend van 4 procent op de gewone aandelen uit. Ook in 1953 werd 4% uitgekeerd. Aan het einde van de vier_e dag had Australië nog 165 runs nodig om de over winning in de derde testmatch te behalen, waarbij z>j nog 8 wickets in handen hadden. De Engelsen besloten de tweede innin>rs met 279 runs, waardoor dus Australië voor de taak kwam te staan 240 runs te scoren. Aan het einde van de dag hadden zij er 75 voor 2. Na de eerste innings had Australië de lei ding met 231 tegen 191 runs. De kans van het Engelse team op een hoge score was voorbij toen May, op derde dag met 83 not out, slechts 8 runs aan zijn totaal kon toevoegen. De laatste batsmen bleven echter ver bene den de score van May. De scores waren: Engeland eerste innings 191 runs; Australië eerste innings 231 runs. Engeland tweede innings (na 159 voor 3, waarvan Hutton 42). May b. Johnston 91 Compton c. Maddocks b. Archer23 Bailey not out 24 Evans c. Maddocks b. Miller22 Wardle b. Johnson 38 Tyson c. Harvey b. Johnston 6 Statham c. Favell b. Johnston 0 Appleyard b. Johnston 6 Extra's 7 Totaal279 all out Het vierde wicket -'iel op 173 en voorts op 185, 211, 257. 273 en 273. Bowlingcijfers: Lindwall 18. 3, 520: Mil ler 18, 6, 35——1; Archer 24, 7, 502; Johnston 24,5, 2, 855; Johnson 8, 2, 251; Benaud 8, 2, 25—1. Australië tweede innings: Morris c. Cowdrey b. Tyson 4 Favell b. Appleyard 30 Benaud not out 19 Harvey not out 9 Extra's 13 Totaal..75 voor twee wickets De wickèts vielen bij 23 en 57. Bowlingcijfers: Tyson 6. 1, 11—1; Statham 5, 0, 190; Bailèy 3. 0. 14—0; Appleyard 4, 1, 17—1; Wardle 1, 0, 1—0. 1, 17—1; wardlè 1, 0, 10. B. en W. van Heemstede hebben de ge meenteraad voorgesteld over te gaan tot herstel van de uit 1910 daterende water toren. Daartoe is een bedrag van tachtig duizend gulden nodig, namelijk bijna 55.000 gulden voor het eigenlijke herstel en ruim 25 mille voor bijkomende werkzaamheden. Alvorens B. en W. tot het vragen van dit crediet zijn overgegaan hebben zij zich ernstig beraden of inderdaad tot revisie moest worden overgegaan, dan wel of naar een andere oplossing moest worden ge streefd. B. en W. hebben zich over deze hele materie laten voorlichten, omdat hun gedachten aanvankelijk uitgingen naar een voorziening door middel van een laag reservoir met een daarbij behorende pomp- installatie, waarbij wellicht de watertoren zou kunnen worden gemist. Op grond van de ontvangen adviezen zijn zij tot de conclusie gekomen dat het niet alleen economischer maar ook bedrijfsze- kerder is, wanneer de watertoren intact wordt gelaten. De watervoorziening met een torenreservoir geeft een grotere rust en meer vertrouwen. In samenwerking tussen de directeur der bedrijven en de directeur van openbare werken is voor dit doel een bestek samen gesteld. Hierin is alleen het hei-stel ver werkt. Het bleek bij nader onderzoek zeer ge wenst ook de lekkende buisleidingen bin nen de toren te herstellen en schoon te maken. Voorts is het nodig het reservoir te reinigen en van een beschermende op pervlaktehuid te voorzien en ook om het reservoir stofvrij af te dekken met een houten vloer op liggers. Uit een oogpunt van de volksgezondheid zijn deze voor zieningen gejjoden. Rekening houdende met het jaar van de bouw is het niet te verwonderen dat er wegens roestvorming en afbrokkeling van beton dringend be hoefte bestaat aan revisie. Voor de bijkomende werken kan voor deel worden getrokken uit de aanwezig heid van de steigers van het hoofdwerk. Dè twee werkmethoden voor het opbren gen van spuitbeton, welke voor de toe passing in aanmerking kwamen zijn door de beide directeuren grondig onderzocht. Dit onderzoek strekte zich uit tot bespre kingen met twee op dit gebied gespecia liseerde aannemers, tot het bezichtigen van door hen herstelde watertorens, toegelicht door deze aannemers en door de directies, tot het in ogenschouw nemen van de bei de werkmethoden op in uitvoering zijnde objecten en tot het inwinnen van inlich tingen bij het Rijksinstituut voor Drink watervoorziening, welk instituut aan de hand van een aantal door hem geleide her stellingen, een ruime ervaring op dit ge bied heeft. Het onderzoek heeft tot de slot som geleid, dat op grond van een betere techniek, zowel als door grotere bekwaam heid van aannemer en uitvoerend perso neel, de werkwijze van de firma J. H. S. Vogel te Zwijndrecht aan de te stellen eisen voldoet en zonder twijfel de voor keur verdient. Het werk zou uit de ge noemde overwegingen aan genoemde fir ma onderhands dienen te worden aanbe steed. De prijsopgave hiervoor bedraagt f 54.955,de revisie van de pijpleidingen in de watertoren wordt geraamd op f 7400,voor afsluiting van het reservoir, schoonmaken en bitumeren zal nodig zijn f3000,voor aanbrengen van verlichting, verbruik van water en electriciteit, toe zicht, administratie en onvoorzien wordt geraamd f14.645,zodat in totaal een cre diet nodig is van f 80.000, In het bestek is bepaald dat het werk uiterlijk 120 werkbare werkdagen na de datum van aanvang geheel voltooid moet worden opgeleverd. Het is gewenst dat het huidige seizoen van laag waterverbruik voor de herstellingen wordt gebruikt. Ook voor het betonspuiten, voorafgegaan door steigerbouw, uithakken en zandstralen is het bezwaarlijk de zomer af te wachten. Het is daarom de bedoeling zo spoedig! mogelijk met het werk te beginnen. Pater W. Loop zal zijn drukke werkzaam heden voor de Bond Zonder Naam op me disch advies gedurende twee maanden staken om rust te nemen. Omstreeks de helft van Maart zal hij deze weder opne men. Gedurende zijn rustkuur zal pater G. Tesser voor de Bond Zonder Naam zijn plaats innemen. Deze zal ook in de radio uitzending „Het Lichtbaken" het woord voeren. Naar wij vernemen heeft de vraag of van overheidswege schadevergoeding zal wor den gegeven aan degenen, die door de laat ste storm waterschade hebben geleden Maandag in de kabinetsvergadering een onderwerp van bespreking uitgemaakt. De regering kwam echter nog niet tot een bepaald standpunt. Donderdag komt de commissie voor de watersnood, een vaste commissie uit de Tweede Kamer, bestaande uit 15 leden, bijeen. Na een onderbreking in de periode tus sen Kerstmis en Nieuwjaar is het onder zoek naar de ramp met de K.L.M.-constel- lation „Triton" op 5 September 1954 van daag om 12 uur Nederlandse tijd hervat. Achttien dagen zijn tot nu toe gewijd ge weest aan ondervragingen. Vijftig getuigen hebben verklaringen afgelegd, waaronder twee passagiers, die het ongeluk hebben overleefd en een aantal technische experts. De tien dagen, die aan het Kerstreces voor af gingen, waren practisch geheel gewijd aan het vaststellen van de oorzaak van de ramp. Deskundigen op velerlei gebied heb ben hierover hun mening gezegd Het hof heeft circa 200 documenten in studie geno men, die onder meer betrekking hebben op theoretische vliegkoersen. Het onderzoek wordt vandaag in een van de officiële gerechtsgebouwen van Dublin gehouden. Eertijds was dit niet mogelijk in verband met de rechtzittingen die daar moesten plaats vinden, en vonden de ver horen plaats in de aloude „Kings Inn", die voor het doel geschikt was gemaakt. Tot degenen die vandaag verklaringen zullen afleggen behoren commodore Adri- aan Viruly, de gezagvoerder van de veron gelukte „Triton", zijn eerste piloot Edward Roy Parfitt en de eerste boordwerktuig kundige H. Rademaker. Men hoopt het on derzoek deze week in vier dagen te beëin digen. (U.P.) Het inlegoverschot bij de Nutsspaarbank bedroeg over de maand December f265.000. Dit resultaat is wel zeer gunstig, aangezien de laatste maand van het jaar vrijwel steeds een terugbetalingsoverschot te zien heeft geeeven. Het jaar 1954 betekende voor de Nuts spaarbank in alle opzichten een topjaar. De bijzonder gunstige economische ontwikke ling van ons land in het afgelopen jaar wordt in de spaarcijfers wel duidelijk weerspiegeld De inleggingen bedroegen 18 millioen gul den en de terugbetalingen 12L millióen, zo dat het oversehot ruim 5% miljioen bedroeg (y. j. f3 millioen). Bovendien werd aan spaarders een bedrag van f 768.000 aan rente vergoed, zodat het spaartegoed 'steeg met f 6.280.000 tot een totaal van f 34.900.000. De omzet bereikte de respectabele hoogte van f 30'ii millioen tegenover f24 millioen in 1953. Het aantal spaarders steeg met 4898 (v. j. 2676) en bereikte een totaal van 72.507. Het aantal uitgegeven spaarbusjes steeg met 1023. zodat op het eind van het jaar 9212 busjes in omloop wargn. Het aantal aan- gelöten spaarders bij de ophaaldienst steeg met 580 tot 4206. Ook in andere opzichten ontwikkelde de Nutsspaarbank zich voorspoedig. In Heem stede werd een nieuw bijkantoor geopend: het bijkantoor aan het Houtplein werd ge heel vernieuwd en gemoderniseerd. Gezien de gunstige economische situatie worden ook voor 1955 door de directie van de spaarbank gunstige verwachtingen ge koesterd. De afdeling Haarlem van de Algemene Bond van Ouden van Dagen opende op 3 Januari haar eerste sociëteit voor haar Jeden in de. omtrek van de Pijlslaan en de Westergracht.Deze sociëteit is onderge bracht in het clubgebouw van de speel tuinvereniging Flora aan de Van Oosten de Bruinstraat. Het is een bijzonder ge zellig zaaltje, dat ruimte biedt aan onge veer 40 bezoekers, het heeft een uitsteken de verwarming en verlichting en het van alle gemakken voorziene keukentje biedt de gelegenheid de bezoekers van hete koffie, thee of chocolade te voorzien. De prijzen zijn gelijkgesteld met die welke gelden voor de sociëteiten van de UW in Haarlem-Noord en in de stad. De socië teit is open op Maandag en Vrijdag, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Het bestuur verwacht dat vele leden van deze mooie gelegenheid tot tijdpassering gebruik zul len maken. De afdeling Haarlem van de Bond geeft voor de leden een tweetal ontspannings avonden in gebouw St. Bavo te Haarlem op Dinsdag 25 en Woensdag 26 Januari. De heer en mevrouw J. A. Tjaden houden een lezing met lichtbeelden over hun reis naar Syrië en Palestina; verder verlenen medewerking mevrouw J. W. Koppenol Andréa, sopraan, een dameskoor van de Nederlandse Protestanten Bond en me vrouw J. NeumanLeeflang, piano. 3-3Neaerl.'4 7 A.K.U Unile\er Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U.S. Steel Slotkoers gisteren 100'/,,, 330K 396 344 551 107% 185 162% 133 128% 249 211% 231 225 52 108 85% 61% 253/j, 74% Openings koersen 100% 322 396 343 557 108 185 163% 139 128 2491/z 211% 231 225 51% 111% 84% 62 25% 74% LONDEN (Reuter) Een woordvoer der van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft verklaard, dat de Sov jet-Unie zich bereid moet tonen de voor waarden van het Westen ter regeling van de Europese vraagstukken te aanvaarden, alvorens Groot-Brittannië bereid zal zijn tot een vier-mogendhedenconferentie. De ratificatie van de accoorden van Pa rijs ter bewapening van West-Duitsland zal op zich zelf niet de weg openen tot vier-mogendhedenconferentie, zo voegde hij hier aan toe. In officiële kringen te Londen, aldus Reuter, is men enigszins verontrust over wat men noemt een groeiende neiging in sommige Europese hoofdsteden, om het op een vier-mogendhedenconferentie aan te sturen, zodra de accoorden van Parijs van kracht geworden zijn. In genoemde kringen is men van mening, dat er voor de confe rentie betere vooruitzichten zijn, als zich tekenen beginnen te vertonen, dat zij in derdaad vruchten zal afwerpen. Zo zou de Sovjet-Unie eerst te verstaan moeten geven, dat zij bereid is in geheel Duitsland vrije verkiezingen toe te laten en een ein de te maken aan de bezetting van Oosten rijk. In het Westen heerst echter geen on enigheid omtrent het voorstel van premier Mendès-France, zo vervolgde Reuter, om voort te gaan met het uitsteken van diplo matieke voelhorens, terwijl de ratificatie van de Parijse accoorden in de onderschei dene landen nog gaande is. Eind April is nog steeds de streefdatum van het Westen voor de ratificatie van de Parijse accoor den. Als besluit van de actie van de Spaarn- wouderstraat-winkeliers werd Maandag avond in de gemeentelijke concertzaal een Tiro1 er-avond gehouden. De voorzitter van de winkeliersvereni ging, de heer J. Laan, meende in zijn openingswoord, dat men de Spaarnwouder straat moet zien als een trechter van Haarlem-Oost naar het centrum van de stad en hij hoopt uiteraard, dat dit zo zou blijven. De avond werd verder gevuld met hef ontreden van de Tiroler Holzhackerbuben. die er lustig op los speelden en zich de wangen bol bliezen. Hoewel er geen programma beschikbaar was, kostte het de vele aanwezigen toch niet al te veel moeite om onder meer frag menten uit de operettes ,De Vogelkoopman' en „lm weissen Rössel" te herkennen. Dit alles werd ten gehore gebracht door een groot aantal solisten en door de reeds ge noemde Buben onder leiding van de wel gemutste heer Hans Grünhut. De meeste aanwezigen vermaakten zich opperbest, jodelden mee en deinden op bevel van de dirigent, van links naar rechts. Men kwam pas weer tot rust toen de laatste tonen van de herkenningsmelodie verstorven waren. Agamemnon. 2 v. Sao Juan n. Antwerpen. Algenib. 3 te Antwerpen. Aimkerk. 2 v. Aden n Suez. Altair pass. 2 Ouessant n. Las Palmas. App ngedijk, 2 te Curagao Arendsdijk. 2 v. Antwerpen n. New York. Abbedijk. 1 te Boston Akkrumdijk. pass. 2 Seilly's n. Houston. Argos 1 v Amsterdam n. Hamburg. Ariadne. 2 te Faro. Aikeldijk, pass. 2 Viissingen n. New Orleans Axeidijk. 1 te Kio de Janeiro. Agatha, 4 te Tj. Priok. Alamak, 4 te Colombo Alhena, 3 te Tlheos. Alioth. 3 te Montevideo. Armilla, 4 te Pladju. Albireo. 4 te Rio Grande. Alcyone, 4 te Santos. A'mdijk, 4 te Mobile. Alnati, 3 210 m. NO. St. Paulsrock. Aipherat, pass. 3 Bahia n. New York. Aldabi. 4 te Bremen. Altair, pass. 4 Finisterre n. Las Palmas. Amstelaijk, 3 v. New Orleans n. Le Havre. Amstelkroon, 4 v. Philadelphia n. Europa. Arendsdijk, pass. 3 Lizard n. New York. Bandjei mastn 3 v. Balikpapan n. Soerabaja. Bawean, 3 te Hongkong. Blitar, 3 v. Aden n. Suez. Blommersdi]k. 2 te Madras. Bonaire, 3 220 m. NO. ten O. Fayal. Boschfontein, 3 100 m. W. Kreta. Barendrecht, pass. 3 Malta n. Stanlow. Bloemfontein, 3 300 m W.ZW Walvisbaai. Bali. 4 v. Amsterdam n. Bremen. Blijdendijk, 3 v New York n. Antwerpen. Boskoop, 3 v. Curasao n. Pto Cabello. Caltex Nederland, 3 te Stockholm Cot.gostroom 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Cradle of Liberty, 3 te Suez. Caltex Delft pass. 3 Pantellaria n. Rotterdam Caltex Leiden, pass 3 Malta n. Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 3 Wight n. Sidon. Celebes. pass. 3 Kp Finisterre n. Amsterdam. Caltex Pernis, 3 te Sicon. Charis. 3 v. La Guaira n. Pto Cabei.o. Coryda, pass. 3 ten O. Fayal n Avonmouth. Cottica. 3 v. Trinidad n. Paramaribo. Dalerdijk. 4 te Curasao. Drente, pass 3 Socotra n. Belawan. Duivendijk. 3 v Rotterdam n .Londen. Eemland. pass 3 Kp. Verd. eil. n. Las Palmas Erinna. 3 v. Singapore n. Saigon. Esso Amsterdam. 2 v Sidon n. Antwerpen. F/mina 3! v Amsterdam n. Dakar. Esso Den Haag, pass. 4 Oryamoryabaai n. Antw Esso Rotterdam, 4 v. Napels n. Aruba. Falco verm 4 v. Fowey n. Amsterdam. Gaasterland, 1 te Itajai. Gooiland. 31 te Amsterdam. Gordias. 3 v. Limasol n Famagusta. Groote Beer. 3 160 m. NO. Las Palmas. Groote Kerk, pass. 3 Finisterre n. Duinkerken Haarlem 2 v Cristobal n. Antwerpen. Haulerwijk. pass. 2 Pantellaria n Riieka. Hersiüa pass. 2 San Miguel n. Barbados. Hoogkerk. 2 v. Las Palmas n. Antwerpen. Heelsum, pass. 3 Miami n. Savanna Hos, pass. 3 Gibraltar n. Oran. Joh. v. Oldenbarnevelt. 3 500 m ZW. Cocos eil. Kota Baroe. v Port Said n. Djeddah. Karimun, 3 te Belawan. Kota Agoeng. 3 te Southampton. Kota Gede, 5 te Soerabaja verwacht. Kieldrecht. pass. 3 Gibraltar n. Antwerpen. Kota Inten. 4 te Alexandrië. Lindekerk. 30 t" Binnen. Laertes. 3 te Alexandrië. Lawak. 1 v Los Angeles n. Balboa. Limburg. 3 te Napels. Leersum. 2 v. Amsterdam n. Bremen. Lombok, 3 v. Dar es Salaam n. Mombasa. Lutterkerk, pass. 3 Bona n. Rotterdam. Maasdam. 3 te New York Merwede, 2 v. Antwerpen n. Houston. Maasland, 1 v. Amsterdam n. Brake. Macuba, 3 te Melbourne n. Adelaide. Macoma, 4 te Malta. Mariekerk, 3 v. Amsterdam n. Bremen. Metuia. 4 te S ngapore. Maas, 4 te Bourgas. Nieuw Amsterdam 2 te New York. Nigerstroom, 3 rede Ainneba. Ovula, 3 te Bombay. Oostkerk, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Oranjestad, 4 1050 m. ZW. Fayal. Oranjefontein, 4 te Kaapstad. Overijsel, 3 v. Rotterdam n. Gatishead. Prins Alexander, pass 2 Ouessant n. Antwerpen Prins Fred. Hendrik, 2 v. R'dam n. Palma. Prins Maurits, pass. 2 Kp. St. Vincent n. A'dam Papendrecht, 3 v. Aruba n. South Georgia. Peperkust, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Rijiikerk, 2 v. Bena n. Lot. Maiquez. Rempang. 4 te Vizagapatam verw. Roggeveen, 3 v. Kobe n. Nagoya. Riouw, 4 te Los Angeles. Radja, 5 te Tj. Priok verwacht. SUeaiecht, pass. 2 Fimsteue n Mena el Ahmadi Straat Soenda. 3 te San Francisco do Sul. Sumatra, pass. 2 Kp. St. Vincent n. Amsterdam. Schie. pass. 1 Viissingen n. Antweipen. Stad Arnhem 31 v Amsterdam n. Bordeaux. Scherpendrecht. 3 te Pointe a Pitre. Schouten, 4 te Mahe Seychellen. Stad Maassluis 2 v. Cardiff n. Kirkenaes. Saragan, 3 v. Port Elizabeth n. East London. Sibajak, 3 v. Aden n. Suez. Saparoea, 2 v. Hamburg n. Bremen. Sommelsdijk, 3 te New York. Stad Arnhem, 3 te Bordeaux. Themisto. 8 Baltimore verw. Tara, pass. 3 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Tarla, 3 v. Sydney 18 Miri verwacht. Triton, pass. 3 Lands End n. La Guaira. Utrecht. 2 te New York. Van Linschoten pass. 2 Las Palmas n. Le Havre Van Spilbergen. 31 v. Bordeaux n. Dakar. Westerdam. 2 te Rotterdam. Wonogiri. pass. 3 Perim n Djeddah. Wonorato. pas. 1 Gibraltar n. Beyrouth. Willemstad. 3 1290 m. NO. Port of Spain. Waterman, 4 v. Rotterdam n. Wellington. Zeeland KRL)pass. 2 Kp. Bon n. Hallfax. KLEINE VAART Aldo. 3 te Rotterdam n. Waddinxveen. Att S. 3 v. Swansea te Rotterdam. Adm. Courbet. vertr. 5 v. Caen n. Rotterdam Adm. Nelson, 3 rede Viissingen n. Vlaardingen Aeneas, 2 v. Kopenhagen te Amsterdam. Amigo. 2 v. Boston L. te Maassluis. Actinia. 2 te Brest. Appingedam. 3 Antwerpen' verwacht. Arienoldus G. 2 v. Swansea te Antwerpen. Audacia, 4 v. Halden te Mostyn verw. Aco. v. Duinkerken te Nykobing verw. Admiraal Nelson 3 v. Viissingen n. Vlaardingeti Albergen, 2 te Tonnay Charente. Ambiorix. 3 Amsterdam verwacht. Arak. 2 v. Sousse te C'vita Vecchia. Astra, pass. 2 Viissingen n. Londen. Atlantis, 3 v. Gent te Kopenhagen. Btee Helle, 2 v. Londen te Rotterdam. Batavier I. pass. 3 Finisterre n. Casablanca. Bergsingel, vertr. 3 v .Leixoes n .Colchester. Bill S, 3 v. Londonderry te Port Talbot. Binnenhaven, vertr. 3 v. Rotterdam n. Rouaan. Barracuda vertr. 3 v. Hull n. Grimsby. Bestevaer, vtrtr. 4 v. Rotterdam n. Grimsby. Boreas, 2 v. Lissabon n. Algiers. Brouwersgracht, 2 v. Londen te Antwerpen. Crescendo. 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Claes Compaen, 2 v. Rotterdam te Huil. Duiveland. 2 v. Newcastle te Rotterdam. Diligentia, 3 te Heysham. Dollard, 3 v. Rotterdam te Helslogborg. Depa, 2 v Rotterdam te Boston L. Dinkel, 3 v. Rotterdam te Londen. Donau. vertr 4 v. Rotterdam n Duinkerken. Erkalin, 2 v. Rotterdam n. Poole. Ellewoutsdijk. 3 v. Rotterdam te Helsingborg. Elsenburgh, pass. Ouessant n. Duinkerken. Ftvelborg, pass. 3 Oland n. Klinteham. Goote, 2 te Malaga Geert Bodewes, 2 v. Viissingen n. Plymouth. Hast 1, 2 v. Rotterdam n Fecamp. Henrica b, 2 te Amsterdam. Hondsbosch. 2 v. Amsterdam n. Vlaardingen. Helvetia, 2 v Le Havre te Treport. Hoe Vinces vertr. 3 v. Grimsby n. Wisbech., Ilias 2 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Ida Jacoba, 2 v. Huil te Rotterdam. Jan Herman. 2 nog rede Viissingen n Casablanca Jonex I. pass. 2 Viissingen-n Antwerpen. Jan Kreumer. 2 v. Rotterdam te Kingslynn. Jo. pass. 2 Brunsbiittel n. Kopenhagen. Jonan, 3 v. Amsterdam n. IJmuiden. Karal. 2 v. Londen te Rotterdam. Kemphaan, 5 v. Hamburg te Fo.yness verw. Lingestroom. 2 v. Loncen te Rotterdam. Lydia, 2 te Manchester. Larix, 29 te Skoghall. Marcelia. 2 v. Rotterdam n. Gothenburg. Midsland, 2 v. Rotterdam n. Grangemouth. Maria Theresta,, 2 v. Antw. te Oporto. Mintaka N. 3 v. Nantes te Rotttrdam verw. Mypuck. pass 3 Brurrsbi üttei n. Stockholm. Manta, pass. 3 Ouessant n Valencia. Marcelia, 3 v Rotterdam te Gnnfreville. Margriet L, 2 v Londen te Amsterdam. Marne. pass. 3 Casquets n. Rouen. Matthew. 2 v. Londer, n. Billmgham. Merwehaven. pass. 2 Ouessant n. Casablanca. Mies. 2 te Harburg. Muzam N, pass. 2 Kanarische eil n. St. Vincent Nieuwehaven. 2 v. Antw. te Kopenhagen. Noordland. pass. 3 Vlissineen n. Gent. Nieuwland. 2 v. Leith te Rotterdam. Oranje. 2 v. Middlesbro te Rotterdam. Pirola, 2 v. Skoghall te Amsterdam Prinses Wilhelmina, 3 v Fowey te Amsterdam. Pavo. 31 Kiel gepass n Landskrona. Ponza, 28 te Hargshamn. Psrregaux. 2 v Agadir n. Nantes. P^ato. 2 v. Oporto te Leixoes Poortvliet pass. 3 Brunsbüttel n. Vejle. Rijnstroom, 2 v Londen te Amsterdam. Result. 2 v. Gothenburg te Hamburg. Roelf, 2 te Ronne. Silvaplana 3 v Kopenhagen n. Rotterdam. Soemba. vertr. 4 v. Vlaardingen n. Baliina. Strabo. pass. 3 Ouessant n. Leixoes. Setas, 2 te Hul! Timo, 2 v. Londen te Rotterdam. Tom v. d Heide, pass 3 Cherbourg n. Rouen. Tilly 30 v. Gent n. Nantes. Theano, 2 v Rotteidam te Dublin. Trito. pass 3 Wight n Amsterdam. Tyro. pass. 2 Lizard n Rotterdam. Vrijburgh, 2 v. Rotterdam n. I/inden Vechtstroom. 2 v. Huil te Amsterdam. Vindicat Atque Polit, 2 te Avnnmouth. Westerdok. 1 v. Amsterdam n. Londen. Wim. 2 te Harburg. Wiebold Bohmer 3 nog 380 m. N Rotterdam Zwaantiena pass 3 Hanstholm n. Saipsborg. Zeehaan, 3 v. Foyness te Portsmouth. OFFICÏëLE PUBLICATIE Voor het studiejaar 1955/1956 kunnen riiVastudietoelagen worden verleend voor studie aan: Nederlandse universiteiten en hogescholen; erkende inrichtingen voor voorbereidend hoger en/of middelbaar onderwijs: erkende opleidingen voor middelbare akten; scholen voor middelbaar technisch onder wijs; scholen voor middelbaar nijverheidsonder wijs- scholen voor maatschappelijk werk; kweekscholen voor onderwijzers en het Ins'.ituut voor Opleiding van Sport- leiders. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbar bij de inrichtingen van onderwiis en bij de afdeling rijksstudietoelagen van het mi nisterie van Onderwi,js. Kunsten en Weten schappen, Prinsessegracht 15, te 's Graven- ha ge. Deze moeten v o o r 1 Februari 1955 worden ingediend. Br. Winkelman. Teylinger- horstlaan 37, Wassenaar, Tel. Tel. K 1751—9951 DANS HAARLEM Aanvang nieuwe cursussen vanaf 12 Januari Leert het Eenheidsprogramma. TE KOOP prachtige raszuivere met stamboom; van kampioensafstamming; 3 maanden oud; ingeënt tegen hondenziekte. Mevr. NANNINGA-DYSERINCK, Kruisweg 1013, Hoofddorp Haarlemmermeer, Telefoon K 2540 - no. 6220 IIIIH>'i|ll|||||||||||||||||||!H!l|||||||!||||||||||||||||||||||II|||l||||||||||||||||!!l!||||f||||||||||||||i!| Corsetten Tricotages 34 filialen Kousen Opgericht 1886 bij de Houtbrug Privéles op elk verlangd uur i |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||l||||||||||||||||||||||||||i|||f|||ini||||||||||||||||||||||||j

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3