Agenda voor Haarlem Oostenwind, sneeuw en koude in Europa West-Duitse zaakgelastigde in Londen geschorst r Weg over de sluizen wordt aan Noord en Zuid voorbereid maat. '$&..Jnthraciet Vijftig jaar geleden Wegens geruchtmakende uitlating van zijn vrouw tijdens Kerstreceptie VS beperken bewegings vrijheid der Russen Hoe is het ontstaan) Ruim vijf meter brede autoweg voert af en aan Alcoholvrije bedrijven vragen bedrijfschap OucJ-president Guzman van Guatemala terecht Vliegtuig op Shannon van de startbaan geblazen - President Remon van Panama begraven 8 3 De eerste tekenen Nieuwjaars-weekend kostte 361 Amerikanen het leven Vaart in het Suezkanaal is hervat Felle aanval op Amerikaans imperialisme in Le Monde Hitté, droogte en branden in Zuid-Australië Belgisch blad bespreekt revaluatie van de gulden Venezolaanse order bij Haarlemse Scheepsbouw Dit woord: BEROKKENEN Daders nog voortvluchtig Churchill's residentie staat op instorten -«•v.....* Uit Haarlems Dagblad 4 Januari 1905 van DINSDAG 4 JANUARI 1955 BONN (United Press;. De fungeren de West-Duitse ambassadeur in Londen. Oskar Schlitter, is gisteren door zyn rege ring „met verlof gezonden nadat zij vrouw, een vroegere schoonheidskoningin, een toe spraak had gehouden waarin Engeland als „vijandelijk land" bestempeld werd. Deze ontactische opmerking werd dooi de vrouw van zaakgelastigde Schlitter ge maakt aan een Kerstreceptie in de West- Duitse ambassade in Londen. De pers kreeg er de lucht van en beiden werden haastig in Borm op het rnatje geroepen. Maandagmiddag maakte het ministerie van Buitenlandse Zaken van Bonn bekend dat Schlitter zijn ontslag uit de diploma tieke dienst heeft aangebeden en dat hij uit zijn functie geschorst is hangende een onderzoek naar de gewraakte uitdrukking. Voorts werd verteld dat zijn vrouw, de vroegere barones Daisy Freyberg-Frey- berg, „miss Berlijn 1931", verklaard 'heeft, haar opmerking diep te betreuren. Naar verluidt heeft zii een zenuwcrisis en is zij naar een ziekenhuis in Bonn ge bracht. De autoriteiten weigeren dit be richt te bevestigen. Over het Londense incident is hier in tussen de volgende officiële verklaring uitgegeven, waarin gezegd wordt dat me vrouw Schlitter onverwacht op het Kerst feest moest optreden als gastvrouw en de gasten moest verwelkomen. Toen zij de le den van de Duitse missies in het buiten- WASHINGTON (Reuter) De Ver enigde Staten hebben Maandag nieuwe strenge beperkingen gesteld op het reizen van Sovjet-burgers in de Verenigde Staten, zulks als vergeldingsmaatregel voor de be perkende bepalingen die voor Amerikanen in de Sovjet-Unie gelden. Minister Foster Dulles heeft in een nota de Sovet-ambassadeur in Washington, Za- roebin, van dit besluit op de hoogte ge bracht. Door de nieuwe beperkingen zal ongeveer 27 procent van de Verenigde Staten voor Sovjet-burgers taboe zijn. Als de Sovjet-Unie de reisbeperkingen voor Amerikanen in de Sovjet-Unie opheft, zullen ook de Verenigde Staten hun thans genomen maatregelen intrekken. De voor Russen verboden gebieden om vatten in het algemeen industriegebieden en streken waar grote militaire installaties en atoomfabrieken zijn gevestigd. Ook is een zóne van 25 kilometer langs de Mexi caanse en de Canadese grens voor Sovjet burgers verboden. In Londen is officieel meegedeeld, dat Engeland geen soortgelijke maatregelen overweegt. Regeringsfunctionarrissen te Ottawa ver klaarden, dat Canada voor het ogenblik niet voornemens is, de reeds geldende reis beperkingen voor vertegenwoordigers van communistische landen te wijzigen. Com munistische diplomaten bij de Canadese regering geaccrediteerd, kunnen zich vrije lijk in een gebied met een straal'van 75 mijl rondom de hoofdstad bewegen. Willen zij andere delen van Canada bezoeken, dan dienen zij eerst de Canadese regering van hun plannen in kennis te stellen. land wilde waarschuwen niet te vergeten, dat „de herinneringen aan de vreselijke gebeurtenissen van de jongste oorlog nog niet waren vervaagd" had zij de „niet te verdediging uitdrukking „vijandig gebied-' gebruikt". Bondskanselier Adenauer heeft opdracht gegeven onmiddellijk een onderzoek in te stellen, aldus de verklaring. „Her, incident is buitengewoon te betreu ren-', zo gaat de verklaring voort. „Het on derzoek wees uit dat het gebeurde onge twijfeld op overdreven wijze beschreven is en dat sommige van de uitdrukkingen die aan mevrouw Schlitter zijn toegeschre ven, niet in die vorm door haar gebruikt zijn. De politieke houding van de zaakge lastigde en zijn vrouw staat boven alle verdenking". Personeel van het West-Duitse ministe rie van Buitenlandse Zaken verklaarde Maandag, dat mevrouw Schlitter in de oorlog had behoord' tot verzetsgroepen, die betrokken waren bij de mislukte bomaan slag op Hitler in Juli 1944. Zij had bij zui veringen na de bomaanslag vier familie leden verloren. Op het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft men nog geen commentaar willen leveren op de kwestie-Schlitter. ADVERTENTIE KLAAR VOOR DE START 1955 We hopen dat de Heren zó zullen lopen, dat U er gerust Uw Best Tobaccos bij zult kunnen blijven roken. Lexington van America's De noodverbinding over het IJmuidense sluizencomplex met twee baileybruggen over de kleine, twee draaibruggen over de midden- en een verkeersovergang over de deuren der Noordersluis begint zich, zij het nog vrijwel onmerkbaar, af te tekenen aan de Noord- en Zuidkant van het haven complex. Zo is men aan Kanaaldijk-Sluisplein bezig met het verbreden van de weg tot een tracé van 5.20 meter, waartoe een aan tal voortuinen een veer moeten laten. Naast deze autoweg is een verhoogd fietspad aan de Zuidkant geprojecteerd van ruim drie meter breedte, waarover twee richtingver- keer mogelijk is, zodat de fietsers niet de brede autoweg hoeven te kruisen. Aan de Noordkant, dus langs de glooiing, komt bovendien een wandelpad. Sluisplein verandert Het sluisplein zal eveneens van gedaante veranderen: de plek, waar thans nog de tentwagens der restaurateurs aan de Zuid kant staan, is tot parkeerterrein bestemd en de wagentjes zal een andere standplaats worden aangewezen. Hoflaan „zakt" Aan de Noordersluiskolk is men voorts begonnen met het achteruitbrengen der ronde muren op de plaats waar de rol deuren in de kassen schuiven. Het omvangrijkste werk wordt voorals nog bij de Rijksbinnenhaven aan de Noord zijde van het kanaal verzet. De oude Hof- laan, die daar namelijk over een heuvel gaat, zal drie meter naar beneden worden gebracht en op 5.50 meter breedte komen, om het autoverkeer te kunnen verwerken. Om het verkeer niet te belemmeren wordt er een tussentijdse weg gelegd, alvorens de verbrede Hoflaan een royale aansluiting geeft op de overgang der Noordersluis. CHICAGO (United Press) Het aantal doden als gevolg van verkeersongelukken tijdens het tweedaagse Nieuwjaarsweek- einde heeft in de Verenigde Staten een nieuwe recordhoogte bereikt. Verkeers- deskundigen spreken van een nationale ramp. Ongelukken van allerlei aard hebben 361 levens geëist; 295 personen verloren het leven bij verkeersongelukken. Het oude maximum stond sedert 1948 op 219. In de Stadsparkvijver te Groningen is thans het stoffelijk overschot gevonden van de 70-jarige Derk Klunder, die s-~ids 4 De cember vermist werd. Arbeiders met speciale handschoenen, helmen en overalls zijn hier bezig met het afspuiten van een radioactieve B-38 Super bommenwerper bij de fabriek van de Consolidated Aircraft Corporation te Fort Worth in Texas. DINSDAG 4 JANUARI Minerva: „Douane Boem", alle leeft., 8.15 uur. Studio: „Brood, liefde en fantasie", alle leeft., 7 cn 9.15 uur. Luxor: „Weekend in Parijs", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ,,'t Zit in de lucht", alle leeft., 8 uur. Palace: „De heerser van Ceylon", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De vrouw die hij begeerde", 18 jaar, 8 uur. Rembrandt: „De Zigeunerbaron", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Demetrius en de gladiatoren", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 5 JANUARI Stadsschouwburg: Hart tegen hart", Ne derlandse Cornedie, 8.15 uur. Minerva: „Douane Boem", all leeft., 2.30 en 8.15 uur. Studio: „Brood, liefde en fantasie", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De avontu ren van Robinson Crusoe", alle leeft., 2 uur; „Weekend Parijs", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ,,'t Zit in de lucht", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De heerser van Ceylon", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Tarzan en de wonderbron", 14 jaar, 2.30 uur; „De vrouw die hij begeerde", 18 jaar. 8 uur. Rembrandt: „De Zigeunerbaron-', alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Demi- trius.en de gladiatoren", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ISMAILIA (A.F.P./Reuter) Reus achtige convooien schepen, die zich aan beide ingangen van het Suezkanaal hadden verzameld sinds op Oudejaarsavond het Liberiaanse tankschip „World Peace" in aanvaring kwam met een spoorwegbrug en de doorgang versperde, zijn uit Suez en Port Said het kanaal binnengevaren. De beschadigde Westelijke overspanning van de spoorwegbrug van El Ferdan is door reparatieploegen verwijderd en het tank schip is, naar verluidt, thans op weg naar Port Said. De hoofdingenieur van de Suez-kanaal- maatschappij, Alphonse Grange, heeft meegedeeld, dat de schepen uit Suez zich zullen verzamelen op de grote Bittermeren, terwijl de schepen die uit de richting Port Said komen zullen worden gemeerd in het uitwijkkanaal bij El Kantara in afwach ting van het gereedkomen van de oprui mingswerkzaamheden bij de spoorweg brug. Grange zeide te verwachten, dat het Suez-kanaal na 36 uur weer normaal voor de scheepvaart beschikbaar zou zijn. De Vereniging van Alcoholvrije hotel-, restaurant-, café- en aanverwante Bedrij ven heeft zich met een schrijven tot de ministers voor P.B.O., van Economische Zaken en van Sociale Zaken en Volksge zondheid gewend. Er wordt aangedrongen geen bedrijfschap te doen instellen voor de hötel-, restauraht-, café- en aanverwante bedrijven, overeenkomstig het advies, dat door de Sociaal-Economische Raad aan de betrokken ministers werd uitgebracht De vereniging verzoekt de ministers de moge lijkheid te doen onderzoeken tot instelling van een hoofdbedrijfschap voor deze be drijven, waarvan er ruim 25.000 zijn, en een bedrijfschap voor de alcoholvrije bedrijven, waarvan het aantal wordt getaxeerd op 6000. De vereniging is van mening, dat het advies van de S.E.R. uitsluitend is geba seerd óp het overleg met de vertegenwoor digende werkgeversorganisaties van de alcoholverstrekkende bedrijven, terwijl de vereniging zich reeds in 1950 tot de betrok ken instanties heeft gewend, doch verder buiten elk overleg is gehouden. PARIJS (United Press) Ex-president Jacobo Arbenz Guzman van Guatemala, die enige weken „zoek" is geweest, is te recht. In een interview heeft hij verklaard dat hij graag in Frankrijk zou leven omdat het een land van vrijheid is. „Mijn enige grote fout", zeide Arbenz in een interview met Le Monde, „was dat ik tot het eind geloofd heb dat de opperofficieren van het leger als patriotten zouden reageren op deze vanuit het buitenland geleide ag- gressie". Arbenz zeide voornemens te zijn met zijn gezin naar Zwitserland te vertrekken, maar hij hoopte zich te kunnen vestigen in Frankrijk. „Er zijn in Frankrijk zulke goede scholen voor onze kinderen, een ex ceptioneel intellectuele atmosfeer.... en vrijheid". Arbenz vertelde zich twee weken schuil te hebben gehouden en herhaaldelijk naar een ander hotel te zijn gegaan Hij ver leende een interview aan Le Monde, omdat hij de correspondent van Le Monde, Mar cel Niedergang, reeds in Guatemala had ontmoet. Niedergang deed scherpe aanvallen op het Amerikaanse imperialisme. Hij besloot zijn artikel als volgt: „Zo verliet ik hem, die de geïsoleerde president van een moe dig Guatemala was, een Guatemala waar van de wezenlijke kracht niet groot ge noeg was voor de inzet. De heer Peurifoy, de Amerikaanse ,,stoot"ambassadeur, be vindt zich thans in Siam, nóg een land waarop gelet moet worden. Deze week zul len, aan de voet van de prachtige vulkanen, de Indianen van Guatemala beginnen die braakliggende landen te herstellen die voor de hervormingen van Juni 1952 aan de United Fruit ompany hebben behoord". Niedergang schreef ook nog: „Wat een vreemde oorlog. Het is waar, er sneuvel den slechts weinigen in de strijd. De mar telingen en de willekeurige executies be gonnen met de vrede. Maar dat interes seerde niemandde oorlog van Guate mala was een symbolische krachtproef, de Spaanse burgeroorlog in het klein". Duizenden schapen omgekomen MELBOURNE (Reuter-UP) In de Australische staat Victoria zijn 20.000 schapen door de hevige bosbrand, die in Zuid-Australië heeft gewoed, om het leven gekomen, terwijl ruim 400.000 vier kante kilometer weidegrond werd ver schroeid. De boeren rijden over hun door het vuur geteisterde weiden en doden door de vlammen gewond vee. De thans vallende motregen heeft er toe bijgedragen, dat men het vuur meester is. Het blijft nog steeds buitengewoon warm. Vacantiegangers konden het op het strand van Brisbane niet uithouden, daar het zand te warm was om over te lopen. De zomerresidentie van staatsgouver- neur Sir Robert George te Marble Hill werd door de vlammen ingesloten. Sir Ro bert en zijn gezin en personeel stelden zich in veiligheid door natte dekens om te slaan, maar het huis en alle bezittingen gingen verloren. „La Libre Belgique" wijdt een beschou wing aan de eventuele herwaardering van de Nederlandse gulden. Na opgemerkt te hebben, dat deze de waarde van de gulden op 14,20 francs zou brengen tegenover 13,16 francs thans, schrijft het blad dat, hoewel een dergelijke herwaardering naar boven technisch mogelijk is, deze psychologisch gezien moeilijk zal zijn en in economisch opzicht zelfs een onzeker karakter draagt. Door niet alleen een einde te maken aan de stijging der prijzen, doch ook een be paalde momentele verlaging der binnen landse prijzen te bevorderen, vormt ge noemde maatregel een rem op de econo mische expansie en een bedreiging van de welvaart. Terwijl een stijging der prijzen zijn invloed slechts langzaam doet gevoe len waardoor het land zich kan aanpas sen is een monetaire herwaardering een ruwe methode, die zowel de verhoudingen tussen kopers en verkopers als tussen cre- dietgevers en credietnemers stoort. Overi gens is ook La Libre Belgique van oordeel dat de gulden in 1949 met een depreciatie van 30 procent te ingrijpend verminkt werd. LONDEN (United Press/Reuter) Gure winden uit Rusland hebben Europa in de greep van de winter gebracht. De Oosten wind bracht West-Europa op tal van plaat sen sneeuw en dreef de voorhoede van de Noord-Afrikaanse sprinkhanenplaag de straten van Casablanca binnen, waar zij een vieze brij vormden. De sneeuw viel van Noord-Italië tot de kust van de Oostzee, trok Scandinavië binnen en trok over Het Kanaal naar Groot-Brittannië. Engeland beleefde gisteren de laagste temperatuur van deze nog prille winter. Het kwik daalde tot nabij het nulpunt. Scandinavië zat mid den in de vorst. In Zuid-Lapland was het 26 graden Celsius, in een groot deel van Noorwegen vroor het. Te Shannon werd door de felle wind het koninklijk vliegtuig Canopus van de start baan geblazen. De Canopus, een Strato- cruiser van de BOAC, zal prinses Margaret volgende maand naar Bermuda brengen. Koningin Elizabeth en de hertog van Edin burgh zijn er verleden jaar hun wereldreis mee begonnen. Het vliegtuig werd niet be schadigd, maar Shannon was enige uren voor het trans-Atlantische verkeer uitge schakeld. In Oostenrijk vroor het 18 graden, maar men was er blij om, omdat het gevaar voor lawines er door is verminderd. Boven in de Alpen werd echter lichte sneeuwval ge meld. Noord-Italië meldde zware sneeuw val en in Rome sneeuwde het 's nachts. De Vesuvius heeft voor het eerst sinds vele jaren een witte muts. In het meestal zo warme Napels vroor het een graad. Op de linkeroever van de nabijgelegen Adige- rivier ligt de sneeuw hoog opgetast, maar de rechteroever was zonder sneeuw. Nabij Mestre-Padua kwamen twee per sonen om het leven toen hun auto op een beijzelde weg slipte. Zes personen lieten in Zweden het leven bij verkeersongevallen die door de gladheid veroorzaakt waren. In Oslo moest de brandweer tijdens hevige sneeuwbuien een brand bestrijden in een regeringsgebouw waar officiële documenten verbrandden in de door de felle wind aan gewakkerde vlammen. Het Noorden van Frankrijk, tot Limoges toe, meldde sneeuwbuien. In Parijs heeft de politie twee niet in gebruik zijnde stations van de ondergrondse tijdelijk opengesteld om daklozen beschutting te bieden. In vele delen van Engeland kampt het verkeer met gladde wegen. In Zweden is door een sneeuwstorm, waardoor spoor-, weg- en luchtverkeer ernstig werd belemmerd, een einde ge-, komen aan enige dagen van helder vries weer. Bij Grenoble in Frankrijk zijn bijna honderd auto's vastgelopen in de sneeuw, die hier en daar twee meter hoog ligt. Op het station van Innsbruck (Oostenrijk) kwam het verkeer gedurende twee uur tot staan, doordat als gevolg van de vorst een electrische kabel brak. Op het station-West in Wenen stonden door de kou de klokken stil. In het Zuiden van België ondervindt het verkeer veel hinder van sneeuw cn gladde wegen. Hetzelfde geldt voor West-Duits- land, waar het kwik tot acht graden onder het nulpunt zakte. In Denemarken was het droog winterweer, doch er werd sneeuw verwacht. Aan de Italiaanse rivièra is de eerste sneeuw van dit seizoen gevallen. De treinen uit Zuid-Frankrijk kwamen met vertraging in Parijs aan ten gevolge van sneeuwstormen. In Caracas zijn de contracten getekend voor de bouw van twee sleepboten bij de Haarlemse Scheepsbouw Maatschappij, uit gerust met brandblusmiddelen. De maxi male lengte is 20,20 meter, de breedte .5,40 meter en de holte 2,40 meter. De dienst- snelheid zal ongeveer tien mijl bedragen. De twee slepers, die door de Venezolaanse regering besteld zijn voor havendiensten, krijgen motoren van 450 pk voor de voort stuwing, en elk een hulpmotor voor de aandrijving van de brand'bluspomp, waar van de capaciteit ruim 4000 liter per mi nuut is. Verder komt er een schuimblus- installatie op met een capaciteit van 6000 kub. voet schuim per minuut. Namens de Venezolaanse regering wer den de contracten getekend door de minis ter van Verkeer, colonel Felix Roman Mo reno en namens de Haarlemse Scheeps bouw door de heer P. Parra Chacon, direc teur van de C. A. Venezolana Selmaduro, die haar vertegenwoordigt. Het woord rok duidt een kledingstuk voor mannen èn voor vrouwen aan en betekent eigenlijk: weefsel. Daarvan is het woord rokken afgeleid dat wij in de samenstelling spinrokken nog ken nen. Een spinrokken is een weefgetouw. Be-rokkenen is dus: op touw zetten, be ramen, veroorzaken, teweegbrengen. Vondel zegt dat Lucifer een burgerkrijg in de Hemel berokkende. Wij gebruiken het werkwoord alleen nog in verband met woorden als: leed, smart, verdriet, schade. De verbinding der begrippen: spinnen en beramen vindt men al in de Griekse mythologie. De drie Schikgodinnen die 's mensen levensdraad sponnen, afma ten en doorknipten, ook de Spinsters genoemd, bepaalden zijn lot, beraamden zijn levensloop. PANAMA. Reuter/AFP). Maandag middag is president Jose Remon van Pa nama ter aarde besteld, minder dan een etmaal na zijn vermoording. Een dichte menigte had zich langs de weg verzameld, zodat vele functionarissen hun auto's ach ter moesten laten om de stoet te volgen. De menigte hield zich zeer rustig, alsof zij nog verdoofd was door het plotselinge ver liep van president Remon, die, sportlie- vend en vrolijk als hij was, grote populari teit bezat. De lijkwagen werd gevolgd door gehelmde en met geweren bewapende leden van de nationale politie, waarvan Remon voor zijn verkiezing tot president jarenlang bevelhebber is geweest. In de stoet liepen ook in het rood en wit geklede brandweerlieden en de Verenigde Staten waren onder meer vertegenwoor digd door een eenheid militairen uit de kanaalzone, die aan de Verenigde Staten verpacht is. De „New York Times" en de „Herald Tribune" schrijven, dat de Verenigde Sta ten een goede vriend en Panama een waardevolle president verloren heeft. Het eerste blad wijst op de succesvolle strijd tegen corruptie, die Remon heeft gevoerd. Door de moordaanslag doemt weer het ge vaar van politieke instabiliteit in Pana ma op. De ..Washington Post" noemde de aanslag „zinloos". De arrestatie van de vo rige president Arias kwam „nauwelijks on verwacht". Of Arias rechtstreeks bij de moord betrokken was diende nog bewezen te worden, doch hiï was medeplichtg aan iedere politieke knoeierij sinds de laatste 15 jaar. Hij benadeelde de Amerikaans- Panamese betrekkingen en had een min achting voor democratische middelen ge toond, aldus het blad. Inmiddels heeft de politie veertig per sonen geaiTesteerd. In het land is een na tionale rouw van dertig dagen afgekon digd. De eerste vice-president, Guizado, die als president optreedt, heeft vrijwel geen veranderingen in de regex-ing aange bracht. Hij heeft de tweede vice-presi dent, een zekere Ricardo Manuel Arias, tot minister van Buitenlandse Zaken benoemd, een post die hij tot nu bekleed had. In een Panamese regeringsverklaring wordt gezegd, dat de moordenaars, die in een auto zijn ontkomen, „buitenlandse huurlingen" zijn. Oud-president Arias werd door de poli tie op zijn rijke koffieplantage, ongeveer 450 kón. van de hoofdstad, voor ondervra ging aangehouden. Politieke waarnemers nemen evenwel niet aan, dat dr. Arias iets met de moord uitstaande heeft. LONDEN (UP) Sir Winston Churchill zal waarschijnlijk enige tijd uit zijn wo ning aan Downingstreet no. 10 moeten trekken en in het huis van de admiraliteit in Whitehall gaan wonen. Ingenieurs heb ben vastgesteld, dat de fundamenten van het gebouw niet al te stevig meer zijn, dat het houtwerk van het dak vernieuwd dient te worden en dat de binnenmuren op in storten staan. Wanneer het historische ge bouw voor de toekomst dient bewaard te blijven zal het in zijn geheel moeten wor den gerestaureerd. Het werk zou zeker een jaar duren. Downingstreet 10 werd in 1678 gebouwd en ontworpen door Sir Christopher Wren, die ook St. Pauls kathedraal bouwde. De laatste 200 jaar is het de residentie ge weest van de Britse premiers. ADVERTENTIE raWAVAVATO Uit Zandvoort wordt gemeld, dat de storm, die aan het einde van het vorige jaar hier gewoed heeft, in kracht den be- ruchten storm van 1895 overtrof. Vele stedelingen waren met de tram naar Zandvoort gekomen, om een blik te wer pen op de -jestueuze zee, die in al haar grootheid, in al haar woede op het strand kwam aanrollen, het schuim hoos ODspat- tend en den voet der duiner. wegslaande. Een prachtig schouwspel, zoodat de velen, die naar hier wa>*en gekomen, vol daan en diep onder den indruk huis waarts keerden.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5