Spoorwegen willen haast maken met viaduct bij Heemstede-Aerdenhout Eisenhower stelt vertrouwen een sterke militaire macht in Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De menselijke waardigheid staat op het spel Britse spoorstaking afgelast Verwijt aan gemeentebesturen over „stroeve" besprekingen Het woord is aan State of the Union message" aan het Congres Hoofdwaterkeringen (2l millioen schade) worden door het rijk hersteld Eisenhowers rede goed ontvangen in Europa Overleg tussen Tsjoe en Hammarskjoeld Koude teruggedrongen naar Midden-Europa 69e JAARGANG No 153 VRIJDAG 7 JANUARI 1955 298e JAARGANG No 307 Herbert Morrison hertrouwd in Rochdale Deense lacht de telefoon (letterlijk) uit Biesbosch-schade niet op rijksrekening Amerikanen gearresteerd in Panama Mendès-France in Italië Bevrijdingspolitiek afgewezen volgens Londense waarnemers Beleefde weigering inzake Amerikaanse gevangenen? Ulbricht veroordeelt het pacifisme VVeerrapport Is 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Naar wij vernemen is de president-directeur van de N.V. Nederlandsche Spoor wegen, ir. F. Q. den Hollander, zo ongeduldig geworden over de zijns inziens stroeve gang van zaken bij de besprekingen met de bij de voorgenomen op hoging van de spoorlijn tussen Heemstede en Haarlem betrokken gemeente besturen, dat hij bij de, Directeur-Generaal van het Verkeer erop heeft aange drongen, dat de Spoorwegen de vrijheid krijgen op korte termijn met de op hoging van de spoorbaan te beginnen. In sommige kringen acht men het niet uitgesloten dat reeds in Maart van dit jaar met de eerste werkzaamheden voor de ophoging van de spoorbaan bij Heemstede-Aerdenhout, waar de behoefte aan een viaduct het meest urgent wordt geacht, wordt begonnen. Eveneens zou de directie van de Spoorwegen bereid zijn de opHoging van de spoorbaan door te trekken tot en met de Pijlslaan in Haarlem. Daarbij zouden tevens tunnels worden gebouwd ter hoogte van het tegenwoordige tramviaduct voor.de toe komstige provinciale verbinding Amsterdam/Schiphol—Haarlem-Zuid—Aerden- hout—Zandvoort en in de Pijlslaan. Het werk bij Heemstede-Aerdenhout zou omstreeks 1,6 millioen gaan kosten en ongeveer anderhalf jaar in beslag nemen. Het is om twee redenen, dat de Neder landse spoorwegen tot dit enorme werk willen overgaan op korte termijn, ten eerste om de zozeer gewenste kwartier- dienst op de lijn AmsterdamRotterdam te gaan invoeren, waaruit voortvloeit, dat op dit gedeelte van het traject een vier- sporen-baan noodzakelijk is. Men moet dus tevens tot een aanzienlijke verbreding van de spoorbaan overgaan. Het spreekt wel vanzelf, dat niet eerder met dit werk zal kunnen worden begonnen, voor de goed keuring van de betrokken minister ver kregen is. Daarnaast is de per 1 October van dit jaar geplande gedeeltelijke en 1 Maart 1956 ge wenste volledige vervanging van de tram lijn AmsterdamHaarlemZandvoort door een busdienst tevens een reden de -ver dwijning van de gelijkvloerse kruising van Zandvoortselaan en spoorlijn te bespoe digen. Hier en daar is men zelfs van mennig, dat de minister zijn toestemming tot die ver vanging zou opschorten tot er zekerheid bestaat omtrent de bouw van een viaduct bij HeemstedeAerdenhout. Tot nu toe is enigerlei ministerieel antwoord op de aan vrage van de NZH om die vervanging te mogen uitvoeren Uitgebleven. Het behoeft geen betoog, dat deze situatie voor de NZH onhoudbaar is, omdat men niet weet welk beleid te volgen ten aanzien van inves tering en personeel. De „stroefheid" bij de onderhandelingen, waarop de president-directeur van de Ne derlandse Spoorwegen heeft gezinspeeld, is voornamelijk een gevolg van de weinige geneigdheid der betrokken gemeentebe sturen om in de kosten van de gewenste voorzieningen meer bij te dragen dan overeenkomt met het redelijk belang dat die gemeenten bij ophoging van en viaduc. tenbouw in de spoorlijn hebben. Zo meent Heemstede, dat dit viaduct voornamelijk het doorgaand, niet voor Heemstede be stemd verkeer, dient en dat zijn bijdrage dus beperkt kan blijven tot de kosten van de aanleg en verbetering van de toegangs wegen tot het viaduct. Het Bloemendaalse eigen belang bij de ophoging van de spoor baan is eveneens minimaal, terwijl Zand voort daarentegen geen direct betrok kene is. Haarlem op zijn beurt heeft geen belang bij het viaduct in Heemstede, wel bij on gelijkvloerse kruisingen in Pijlslaan en Westergracht. Wanneer de spoorwegen in derdaad besloten hebben de ophoging tot en met de Pijlslaan door te trekken, dan blijft het probleem van de verplaatsing van. het goederenemplacement onopgelost liggen en het is niet waarschijnlijk, dat Haarlem dit vraagstuk afzonderlijk wil behandelen. Er is nog een ander aspect aan het via duct over de Zandvoortselaan: dat van de doortrekking van de nieuwe provinciale Noord-Zuidverbinding. Het was de bedoe ling, dat het viaduct over de Zandvoortse laan zowel het trein- als het wegverkeer zou dienen en dus „dubbel breed" zou wor den, hetgeen kostenbesparend zou werken. Wanneer de spoorwegen op eigen ge legenheid hun viaduct zouden willen bou wen, zou dat betekenen dat zij geen reke ning met het viaduct voor het wegverkeer zullen houden. Nader vernamen wij nog, dat de directie van de spoorwegen binnenkort nogmaals een bespreking wil voeren met de vier be trokken gemeentebesturen, voornamelijk over de kostenverdeling. ROCHDALE Reuter) Herbert Mor rison, oud-minister en plaatsvervangend leider van de Labourfractie in het Britse Lagerhuis is onder grote belangstelling te Rochdale (Noord-Engeland) in het huwe lijk getreden met de 47-jarige Edith Mea- dowcraft. Het is het tweede huwelijk van de 67-jarige Morrison. Zijn eerste vrouw, met wie hij 34 jaar getrouwd is geweest, overleed in Juli 1953. Zijn nieuwe echtgeno te is een zakenvrouw uit Rochdale, waar eens de eerste Britse coöperatie werd op gericht. KOPENHAGEN (Reuter) Een Deense dame heeft van de telefoondienst in Ko penhagen de mededeling ontvangen, dat zij haar telefoon alleen kan gebruiken als zij niet lacht lacht ze, dan valt auto matisch de verbinding weg. Verscheidene malen had de PTT in haar huis een ander toestel geplaatst, maar steeds als zij lachte, viel de verbinding uit. Na uitgebreide proeven is gebleken, dat dit niet de schuld van de toestellen, doch van de lach van deze abonné is. De technici van de Deense PTT hebb'ep een ingewikkelde technische verklaring voor dit verschijnsel gegeven. DIT NUMMER BESTAAT UIT .TIEN PAGINA'S Oliver Wendell Holmes: Zeventig jaar jong te zijn is soms heel wat aangenamer en hoopvol ler dan veertig jaar oud te zijn. 99 WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower, heeft in zijn jaarlijkse „troonrede" de „State of the Union message" aan het congres, de Verenigde Staten en andere vrije landen opgeroepen, zich te verdedigen tegen een „alge mene atoomslachting", door een militaire macht te handhaven, welke liet de communisten duidelijk zou maken, dat aggressie zinloos zou zijn. Eisenhower noemde de vijf grondslagen van het Amerikaanse militaire program: paraat heid om onmiddellijk met vernietigende kracht terug te slaan in het geval van een aanval; waakzaamheid tegen een ongegrond vertrouwen op één enkel wapen of één enkel soort van oorlogvoering; evenwichtige en soepele militaire organisatie, waarbij bijzondere aandacht geschonken wordt aan de luchtmacht, nieuwe wapens, de verdediging van het continent en een strategische machts concentratie door een heropstelling van bepaalde militaire eenheden; verbete ring en uitbreiding van de Amerikaanse voorraad van atoomwapens voor land-, zee- en luchtstrijdkrachten; doeltreffendheid en vindingrijkheid bij de opstelling van een program, dat van jaar tot jaar vervolgd zou kunnen worden, totdat het gevaar voor aggressie verdwenen is. Teneinde een dergelijke gewapende macht te handhaven stelde Eisenhower drie kwesties ter behandeling in het Con gres voor: verlenging van het stelsel van twee-jarige dienstplicht, dat 30 Juni 1955 afloopt; betere voorwaarden voor vrijwil lige beroepsmilitairen; een program voor reorganisatie en verbetering van de bur gerdiensten bij de strijdkrachten. De president noemde 1954 „een van de voorspoedigste jaren van onze geschiede nis". In een overzicht van de wereld situatie zegt hij, dat de vrije landen te zamen sterker zijn dan op enig ander tijd stip in de afgelopen jaren. „Eindelijk is er vrede op aarde, weliswaar is deze vrede een onzekere, doch de gehele mensheid put hoop uit het eenvoudige feit, dat er op aarde sedert geruime tijd geen slag veld van aanzienlijke omvang is geweest. Ditzelfde feit bezielt ons om des te doel treffender tezamen met andere landen te werken voor het welzijn, tie vrijheid en de waardigheid van ieder menselijk wezen op aarde." Ontnuchterend De president zeide echter waarschuwend dat er ook „ontnuchterende vraagstukken" blijven bestaan ten gevolge van de poli tiek en de kracht van het communistische blok. „De massale militaire apparatuur en ambities van het Sovjet-blok brengt nog steeds ongerustheid in de wereld." Ieder blijft zich er van bewust dat de i Sovjet-communisten hun vertrouwen stel- j len in militaire kracht, op de kracht van i hun wapens en hun voortdurende pogingen i om vrije landen langs hun grensstreken te overheersen of te intimideren. „Hun voort- i durend groeiende kracht houdt ook een groei van de kracht van hun atoomwapens in. Deze kracht, tezamen met de uitge sproken bedoeling van de communistische leiders, om de wereld communistisch te maken is de dreiging waartegenover wij ons heden gesteld zien. Het militaire gevaar noemt de president slechts één bedreiging van veiligheid en vrijheid. Ook de pogingen van de commu nisten om door omverwerping hun doel te bereiken, moet worden gedwarsboomd. De vrije landen moeten nauwer samengaan, hun interne veiligheid vergroten, alsmede hun politieke en economische levenskracht en hun vertrouwen in de vrijheid. Eisen hower legde nadruk op de grote omvang van het militaire program der Verenigde Staten. De voornaamste programma's be treffende de nationale beveiliging omvat- Ieder jaar verschijnt in wintertij een plaatje als dit in de krant. Ieder jaar scheppen we er behagen in het feestelijk gewriemel der schaatsenrijders te zien. Vandaag een beeld van de drukte op de ijsbaan van Eindenhout. De ministers Drees, Van de Kieft en Algera hebben Donderdagmiddag met de commissie voor de watersnood uit de Tweede Kamer een bespreking gehad over de schade, welke door de laatste storm is veroorzaakt. De ministers hebben in deze vergadering inlichtingen gegeven over de stand van zaken en het standpunt mede gedeeld dat de regering ten aanzien van de schaderegeling inneemt. Schade aan de hoofdw aterkeringen die bij de waterschap pen in beheer zijn, wordt globaal geschat op twee en een half millioen gulden. Deze schade wórdt voor een zeer groot deel aan getroffen in de dijkgedeelten, die na de ramp van 1953 zijn hersteld. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat het werk nog vers is, en daardoor meer kwetsbaar voor golfslag. De regering is bereid deze schade, toegebracht aan de in 1953 krachtens de noodwet herstelde dijkgedeelten, voor rijksrekening te nemen. Dijkdoorbraken zijn in de hoofdwaterkeringen niet opge treden. De andere dijkgedeelten, waarvan overigens de beschadiging zeer gering is, blijven voor rekening van de waterschap pen. Aan de rijkszeeweringen is tot een be drag van zes ton aan schade toegebracht, welke uiteraard voor rijksrekening wordt genomen. Het herstel van de schade aan de dijken van de buitenpolders, waaronder de Bies- bosch een belangrijke plaats inneemt, zal niet voor rijksrekening komen. De bui tenpolders dragen, zoals bekend is, uiter aard. steeds het risico bij hoge vloeden on der te lopen. Daarenboven heeft de Bies- bosoh de functie om bij zeer hoge vloeden als kom berging te dienen, en daardoor stormvloedverlagend te werken. Onder de post 30 millioen gulden, voor versterking van zwakke plekken, die reeds is uitgetrokken op de rijksbegroting voor 1955, vallen ook bijdragen voor het herstel van de Eendrachtspolder op Texel en de Molengorspolder bij Stellendam. WASHINGTON (AFP) Een woord voerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft bevestigd dat de Panamese politie in haar naspeurin gen naar de daders van de moordaanslag op president Remon de Amerikaan M. Lip- stein heeft gearresteerd. Hij voegde hier aan toe te menen, dat de Panamese politie nog een tweede Amerikaan, Roy Attis, heeft aangehouden. Volgens officiële kringen zijn er nog geen aanwijzingen dat de Amerikaanse autoritei ten in Panama gepoogd hebben met de ge arresteerde Lipstein in contact te komen. De Amerikaanse regering heeft ook nog niet bij de Panamese regering tegen deze arrestatie geprotesteerd. POSIT ANO (Reuter) Premier Men dès-France is met zijn echtgenote voor een particulier bezoek van enige dagen te Po- sita.no, een schilderachtig dorp aan de Golf van Napels, aangekomen. Het echtpaar ar riveerde per auto uit Napels, waar het eer der op de dag per vliegtuig uit Parijs was aangekomen. Mendès-France zal in de buurt van Na pels enkele dagen uitrusten alvorens offi cieel een bezoek aan Rome te brengen. LONDEN (Reuter) Uit berichten uit de verschillende Europese hoofdsteden blijkt, dat president Eisenhowers „State of the Union message" in Europa over het al gemeen goed is ontvangen. Eisenhowers uiteenzetting over de Amerikaanse politiek met betrekking tot Rusland is met voldoe ning ontvangen en er is enige hoop. dat zijn belofte tot „verstandige beperking" van de handelsbelemmeringen de internationale handel zal bevorderen. Diplomatieke kringen in Londen be schouwden het streven van de president om op eervolle wijze over een „duurzame vrede" te onderhandelen, als een afwijzing van de „bevrijdings-politiek", die de repu blikeinse regering werd opgedrongen door extremistische elementen in Washington en als een teken, dat president Eisenhower vrijer kan opkomen voor zijn denkbeelden, nu de democraten de meerderheid hebben in het Congres. Ook in Parijs werd de boodschap van Eisenhower goed ontvangen. Hoewel zij niet erg „stimulerend" werd geacht be schouwde men haar als „niet provocerend op internationaal plan". Men was echter van mening dat de wil, om de onderhande lingen met Rusland te hervatten, krachti ger had kunnen worden uitgedrukt. Radio-Moskou zei in een commentaar dat uit de boodschap van Eisenhower blijkt, dat de Verenigde Staten hun „krachts- politiek, bewapeningwedstrijd en de om singeling van het vredeskamp" zullen voortzetten. Een van de personen, die gedurende de gehele redevoering zwijgend bleven zitten, was de Russische ambassadeur Zaroebin, die zo nu en dan verveeld zat te kijken. ten tweederden van de gehele federale begroting. Als basis voor het nationale leven noem de Eisenhower het gemeenschappelijk ge loof dat elk menselijk wezen van Gods wege bekleed is met waardigheid, waarde en onvervreemdbare rechten. Om waar lijk te kunnen leven moét ieder mens vrij zijn. Op grond van dit geloof heeft onze regering deze drie doelen: gerechtig heid en vrijheid te handhaven in eigen land en die van anderen te verdedigen op dat wij met succes voor een duurzame vrede kunnen werken; onze economie krachtig te houden om de levensomstan digheden voor iedere burger te verbeteren; ons bezig te houden met de menselijke problemen van ons volk opdat iedere Amerikaan in staat kan worden gesteld een gezond, productief en lonend leven te leiden. Waar het om iaat Het is van het grootste belang, aldus Eisenhower, dat ieder van ons de ware aard begrijpt van de strijd, die thans in de wereld wordt gevoerd. Het is niet alleen een krachtmeting van eco nomische leerstellingen, regeringsvor men of militaire macht. De ware na tuur van de mens staat op het spel. Het gaat er om of de mens een schep sel is, dat, zoals'de Psalmdichter het zegt, slechts weinig minder is dan de engelen, bekroond met heerlijkheid en eer en heerser over de werken van zijn Schepper (Psalm 8 6, 7a), of dat Bij een zielloze, levende machine is om door een staat als slaaf te wor den gebruikt ter meerdere glorie van die staat. Door een krachtig program van voorlichting moeten, aldus de presi dent, de volken der aarde naar waar heid worden ingelicht over onze daden en doelstellingen. Kennis en ervaring moeten worden uitgewisseld met an dere vrije volken. Dit is een krachtige factor bij de ontwikkeling en hand having van een goed deelgenootschap tussen vrije volken. PEKING (United Press) Bij twaalf graden vorst is gisteren het overleg tussen Dag Hammarskjoeld, de secretaris-gene raal van de UNO, en Tsjoe En-Lai, de pre mier van de Chinese volksrepubliek, over vrijlating van Amerikanen, die in dit land zijn veroordeeld wegens spionnage, begon nen. Er zijn nog geen tekenen die er op zouden wiizen dat Tsjoe En-Lai bereid is milder dantot dusverre te oordelen over de kwestie. Men gelooft algemeen, dat Tsjoe En-Lai nog steeds op het standpunt staat dat de kwestie een binnenlandse aangelegenheid is en dat hij zich in die zin heeft uitgela- en tegenover Hammarskjoeld na er op te ebben gewezen dat volgens de Chinese overheid de bewijzen zijn geleverd, dat de veroordeelden zich schuldig hebben ge maakt aan spionnage. Hammarskjoeld heeft er de voorkeur aan gegeven zijn intrek te nemen bij de Zweed se ambassadeur. Hij heeft het verzoek van de regering van de Chinese volksrepubliek, zich te beschouwen als haar gast, beleefd afgewezen. Dat besluit heeft velen teleur gesteld. Sommige kringen hier menen, dat Hammarskjoeld verstandiger zou hebben gehandeld indien hij. immers strevend naar een betere verstandhouding in het alge meen en naar een mildere houding van de Chinese overheid jegens de gevangen Ame rikanen in het bijzonder, de uitnodiging wel had aanvaard. BERLIJN (United Press) In een boodschap aan de Vrije Duitse Jeugd, de Oost-Duitse communistische jeugdorgani satie, heeft de Oost-Duitse plaatsver vangend premier Walter Ulbricht gezegd dat zij moet helpen het defensief vermo gen van de Duitse democratische repu bliek te versterken. Zijn boodschap was getiteld „Taken van de jeugd in 1955" Hij zeide er in dat de jeugdorganisatie het pacifisme moet bestrijden en de leden moet wijzen op het verschil tussen nationale strijdkrachten en militarisme. „Sommige jongelui staan onverschillig tegenover de verdediging van het vaderland en de ver richtingen van de arbeidersklasse en boe renstand. Wie de vrede wenst te hand haven en de prestaties van onze volks kracht wenst te beveiligen, moet helpen de verdedigingskracht van de Duitse de mocratische republiek te versterken. Alle vormen van pacifisme die onze defensie paraatheid verzwakken zijn uit den boze". (Van onze correspondent in Londen) De Britse spoorwegstaking, welke Zon dag tegen middernacht zou ingaan, is af gelast. Na urenlang beraad heeft het be stuur van de Unie van Spoorwegpersoneel als zijn oordeel uitgesproken dat het rap port van het Hof van Onderzoek en de daarop gevolgde besprekingen een bevre digende basis vormen voor verdere onder handelingen. Gisteren was het een dag van hoogspan ning: van 'smorgens vroeg tot diep in de nacht werd er vergaderd. De minister van Arbeid, Sir Walter Monckton. die in voort durend contact was met Sir Winston Chur chill en het kabinet, slaagde er in beide partijen onder zijn voorzitterschap om de tafel te krijgen. Het was de eerste maal dat zij elkaar ontmoetten sinds de afkondiging van de staking. De bijeenkomst duurde langer dan vier uur. Er werd ook door de partijen afzon derlijk vergaderd in en zonder aanwezig heid van de minister. Later in de avond kwam het bestuur van de vakbond bijeen om zijn houding te bepalen. Het was een kwestie van touw trekken. De Britse Transport Commissie wilde van geen onderhandelingen weten zolang het stakingsbesluit niet was inge trokken. De Spoorweg-Unie eiste als voor waarde tot onderhandelen een concrete toezegging inzake loonsverhoging. LONDEN (Reuter) Een langzaam in tredende dooi heeft vele met sneeuw be dekte wegen in West-Europa gevaarlijk ge maakt voor het verkeer, maar in Midden- eii Oost-Europa heerst een bittere koude. In België ondervond het verkeer veel last van smeltende sneeuw en bestuurders van auto's werden gewaarschuwd dat vele we gen langs de kust en in het Zuiden gevaar lijk zijn voor het wegverkeer. Verscheidene wegen zijn bedekt met een dikke pslaag. De koude in Frankrijk is verdreven door mild, vochtig weer. Alleen uit Oost-Frank- ,rijk wordt nog sneeuw en ijs gemeld. Het kwik in de thermometers in Denemar ken daalde tot onder het vriespunt, doch er is nog geen sneeuw gevallen. In West-Finland moesten 500 boeren hun boerderijen ontruimen als gevolg van over stromingen, veroorzaakt door een ijsver- sperring in de mond van de rivier de Kumo. Radio-Moskou meldde, dat de temperatuur in Tsjita, aan de Mongoolse grens, Donder dag daalde tot 35 graden (Celsius) onder het vriespunt. In Londen zijn de laatste resten van de sneeuw verdwenen. De Britse hoofdstad heeft weer het zo kenmerkende Engelse winterweer somber en vochtig. Radio- Boedapest meldt, dat over Noord-Hongarije een „bijkans ongekende" koudegolf gaat. Toen dc bijeenkomst bij de minister ein digde was er een straal van hoop. Want hoewel de commissie geen vast bedrag in het vooruitzicht had gesteld, werd toch een bepaalde verzekering gegeven, welke de vakbondsbestuurders deed verklaren, dat er vorderingen waren gemaakt. Generaal Sir Brian Robertson, de voor zitter van de Britse Transportcommissie, verklaarde dat al het mogelijke was ge daan om tot overeenstemming te komen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- Ml C f s 41 i- C Ou OT! ciS toestand - S n SS Helsinki SË z S sneeuw ZW 4 -3 0.6 Stockholm geheel bew. WZW 6 -1 Oslo nevel WNW 1 -5 0,3 Kopenhagen onbewolkt OZO 1 -4 Londen geheel bew. NNO 3 2 3 Amsterdam geheel bew. O 6 -4 Brussel motregen ONO 3 Parijs geheel bew. NO 4 2 1 Bordeaux mist windstil 7 12 Grenoble nevel windstil 1 2 Nice regen NO 10 11 30 Warschau nevel ZO 2 -6 0,1 Berlijn geheel bew. O 5 -8 Frankfort •geheel bew. O 4 -3 München nevel O 2 -5 Zürich nevel ONO 4 -3 Genève nevel windstil -1 0,6 Locarno regen windstil 2 19 Wenen ij zei OZO 2 -5 0,1 Innsbruck nevel W 1 -7 Rome geheel bew. ZO 10 13 Neerslag laatste 24 uur. WEINIG WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Hier en daar mist. Weinig wind. Vannacht lichte, hier en daar matige vorst. Mor gen overdag temperatuur om het vries punt. 8 Januari Zon op 8.49 uur, onder 16.49 uur. Maan op 17.02 uur. onder 8.39 uur. Maanstanden 8 Jan. 13.44 uur: Volle maan 15 Jan. 23 13 uur: Laatste kwartier 24 Jan. 2.06 uur: Nieuwe maan 31 Jan. 6.05 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 7 Januari Hoog water: 2.14 en 14.36 uur. Laag water: 10.20 en 22.42 uur. Zaterdag 8 Januari Hoog water: 3.13 en 15.32 uur. Laag water: 11.15 en 23.40 uur. DQDoroooooocao DTïïmrv

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1